PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در بوت شدن با western caviar 500g

ocean13
26-02-10, 13:03
مشخصات سیستم من اینهاست:
maxtor 200g
western caviar green 500g
mainbord: ga-ma790x-ud4p
power: 880 green
windows 7

تا دیروز سیستم بدون مشکل کار میکرد ولی امروز که روشنش کردم موقع بوت شدن گیر کرد و بعد از چک کردن درایو CD دیگه جلو نرفت. هاردها رو یکی یکی پورت هاشون رو عوض کردم و تست کردم فهمیدم مشکل از western هست. وقتی وصلش میکنم بوت شدن توی اون مرحله ای که گفتم گیر میکنه. Bios هارد رو میشناسه و مشخصاتش رو نشون میده. روی یک کامپیوتر دیگه هم تست کردم هارد بدون مشکل کار کرد ولی روی این یکی هرچقدر که جای پورت ها رو عوض کردم مشکل حل نشد. هارد مکستور هم که ویندوز روش نصبه مشکلی نداره و درست کار میکنه.
کسی میتونه به من کمک کنه؟ ایده ای دارید که مشکل از کجا میتونه باشه؟ واقعا چیز عجیبیه چون هارد مکستور توی همه حالتها کار میکنه و خود وسترن هم روی یک سیستم دیگه بی مشکل کار میکنه ولی روی این که میگذارم درست بوت نمیشه!
این صفحه مشخصات هارد هست. استفاده از jumper ها ممکنه کمکی بکنه؟
Only the registered members can see the link

ocean13
26-02-10, 18:25
من این هارد رو جدا کردم و وقتی قسمت بوت شدن رد شد دوباره وصلش کردم و درست کار کرد!
حالا هر دفعه باید دستی قطع و وصلش کنم!
یکی بگه این چشه!:1. (27):

nasiban
26-02-10, 18:35
من این هارد رو جدا کردم و وقتی قسمت بوت شدن رد شد دوباره وصلش کردم و درست کار کرد!
حالا هر دفعه باید دستی قطع و وصلش کنم!
یکی بگه این چشه!:1. (27):

با سلام دوست عیز

همیشه باید به صورتی هارد ها رو نصب کنید تا هاردی که ویندوز روی آن نصب هست در پورت شماره 1 ساتا و هاردی های بعدی از 2 به به بعد نصب بشن و همیشه دی وی رایتر ساتا باید در آخرین پورت ساتا نصب بشه .

در مورد مشکل شما هم باید پورت ساتا رو عوض کنید چون خراب بودن کابل دیتا ساتا باعث بروز چنین مشکلاتی میشه .

Cyberhero
26-02-10, 19:06
فکر کنم اگه هارد وسترن رو از توی لیست دستگاههایی که بوت میشن برداریش مشکلت حل بشه(از تو Bios)

ocean13
27-02-10, 22:19
ممنون از جوابتون

با سلام دوست عیز

همیشه باید به صورتی هارد ها رو نصب کنید تا هاردی که ویندوز روی آن نصب هست در پورت شماره 1 ساتا و هاردی های بعدی از 2 به به بعد نصب بشن و همیشه دی وی رایتر ساتا باید در آخرین پورت ساتا نصب بشه .

در مورد مشکل شما هم باید پورت ساتا رو عوض کنید چون خراب بودن کابل دیتا ساتا باعث بروز چنین مشکلاتی میشه .
همه حالتها رو بررسی کردم ولی جواب نداد درضمن همونطور که گفتم تا قبل از این حدود یک سالی بود که بدون مشکل کار میکرد.

فکر کنم اگه هارد وسترن رو از توی لیست دستگاههایی که بوت میشن برداریش مشکلت حل بشه(از تو Bios)
مادربوردم این گزینه رو نداره فقط میشه ترتیبش رو تغییر داد.

حالا یک چیزی که بنظرم میرسه اینه که یک قسمتی در هارد هست که اطلاعات بوت شدن در اون نوشته میشه شاید اون قسمت اطلاعاتش مختل شده. راهی هست که بدون فرمت کردن کل دیسک این بخش رو ترمیم کرد؟ البته این درایو روش ویندوز نصب نیست و همینطوری قابلیت بوت شدن نداره ولی خوب موقع چک کردن گیر میده.

ocean13
02-03-10, 17:52
خوب فعلا خودش درست شد:whistle:
احتمالا گیر از مادربورده

ramtin_D
04-03-10, 20:20
عزیزم این هارد به درد کار کردن با سیستم نمیخوره سری گرین همشون به درد ارشیو گیری و استفاده در بعدها میخوره اگه روشون ویندوز بریزی به مشکل میخوری
چرا ؟
چون این سری یه قابلیتی دارند بهش میگن هد پارگکینگ که هد بعد از هر بار رید و رایت کردن میره کنار پارک میشه
و هربار که این کار انجام میشه یه اصهلاکی میشه
برای همین اینها به درد ارشیو گیری میخورند نه این که روشون ونیدوز نصب کنی اگه بخوای همینجوری استفاده کنی 6 ماه دیگه باید بندازیش سطل اشغال چون هد کارش تموم میشه