PDA

مشاهده نسخه کامل : دوربین عکاسی معمولی (تا 300 تومان)

rostamiani
26-02-10, 08:31
سلام
من می خوام یک دوربین برای استفاده روزمره و برای عکس گرفتن تو مسافرت و کوه دشت و صحرا بخرم

در مرحله اول :

حد اقل 12 مگاپیکسل باشه
کیفیت رنگ قابل قبولی داشته باشه
امکان تنظیم کردن Manual رو داشته باشه
حد اقل 3X زوم داشته باشه
فیلمبرداری HD

و در مرحله دوم :

خوش دست باشه
ضد آب باشه
لرزشگیر داشته باشه
واید باشه

و بهنره که :

خوش دست و جمع و جور باشه
LCD با کیفیتی داشته باشه
قشنگ باشه

خیلی متشکرم :love:

rostamiani
26-02-10, 09:05
یک سری ویویوو از سایت letsgodigital.org پیدا کردم که به یک سری از دوربین هاامتیاز داده بود
این دوربین ها به نرم مناسب اومد ، ولی قیمت ازشون ندارم و شاید حتی از دره خارج شده باشن یا با دوربین دیگه ای جایگزین شده باشن
این دوربین ها رو می نویسم ،اگه ممکنه لطف کنید و نظراتتون در مورد این دوربین ها رو به من هم بگین
همه دوربین هایی که نوشتم 12 مگاپیکسل هستند

1.Canon PowerShot SX200 IS - Score : 79%
خوبی این دوربین اینه که زوم 12X داره. و ظاهرا کیفیت تصویرشم high picture quality هست :31:

Only the registered members can see the link

2.FujiFilm FinePix F200EXR - Score : 80%
این دوربین کیفیت excellent هست و از سنسور Super CCD EXR استفاده می کنه که ظاهرا کیفیتش رو بالا برده
البته توی تصاویر نمونش من نفهمیدم کیفیت فوق العاده ای داشته باشه که البته احتمالا از تجربه کم خودمه :31:

3.Canon Powershot A2100 IS - Score : 77%
این دوربین که فکر می کنم الآن با مدل A21000 جایگزین شده باشه از پردازنده DIGIC 4 استفاده می کنه که ظاهرا کیفیت تصویر رو بالا تر می بره

4.Canon Digital IXUS 110 IS - Score : 77%
کیفیت این دوربین fine to excellent هست و کار بر اون راحته و دوربین جمع و جوری هم هست

5.Canon PowerShot D10
این دوربین ضد آب و ضد ضربه هست و از پردازنده DIGIC 4 استفاده می کنه و کار با اون ساده هست و ظاهرا کیفیت تصویر خوبی هم داره

rostamiani
26-02-10, 09:41
6. Panasonic Lumix DMC TZ7 - Score : 79%
این دوربین زوم 12X داره و اگه تصویر تاریک و روشن باشه می تونه جزئیات رو توی بخش تاریک و روشن تصویر نشون بده بدون اینکه قسمتی از تصویر سیاه یا سفید بشه

7. Canon Digital IXUS 200 IS - Score : 76%
کار کردن با این دوربین خیلی راحته و دوربین جمع جوری هم هست :)

8 . Canon PowerShot G9 - Score : 81%
این دوربین کیفیت عکس خیلی خوبی داره و می تونه تصاویر رو با فرمت RAW ذخیره کنه ... ولی فکر می کنم با مدل G10 جایگزین شده باشه :31:

9. Canon PowerShot G10
این دوربین از نظر کارایی بیشتر شبیه دوربین های DSLR هست تا یک دوربین معمولی.بیشتر قسمت های بدنه این دوربین فلزی هست به همین دلیل وزن این دوربین کمی زیاد شده

10 . Sony Cybershot DSC W200 - Score : 74%
راستش من از عکس های نمونه ای که با این دوربین گرفته شده بود زیاد خوشم نیومد ! رنگ ها یکم غیر واقعی به نظر میومد... ولی بهتره خودتون ببینید .شاید همون یک عکس که دیدم اینطور بوده :31:

nima_hl
26-02-10, 09:50
یک سری ویویوو از سایت letsgodigital.org پیدا کردم که به یک سری از دوربین هاامتیاز داده بود
این دوربین ها به نرم مناسب اومد ، ولی قیمت ازشون ندارم و شاید حتی از دره خارج شده باشن یا با دوربین دیگه ای جایگزین شده باشن
این دوربین ها رو می نویسم ،اگه ممکنه لطف کنید و نظراتتون در مورد این دوربین ها رو به من هم بگین
همه دوربین هایی که نوشتم 12 مگاپیکسل هستند

1.Canon PowerShot SX200 IS - Score : 79%
خوبی این دوربین اینه که زوم 12X داره. و ظاهرا کیفیت تصویرشم high picture quality هست :31:

Only the registered members can see the link FinePix F200EXR - Score : 80%
این دوربین کیفیت excellent هست و از سنسور Super CCD EXR استفاده می کنه که ظاهرا کیفیتش رو بالا برده
البته توی تصاویر نمونش من نفهمیدم کیفیت فوق العاده ای داشته باشه که البته احتمالا از تجربه کم خودمه :31:

Only the registered members can see the link Powershot A2100 IS - Score : 77%
این دوربین که فکر می کنم الآن با مدل A21000 جایگزین شده باشه از پردازنده DIGIC 4 استفاده می کنه که ظاهرا کیفیت تصویر رو بالا تر می بره

Only the registered members can see the link Digital IXUS 110 IS - Score : 77%
کیفیت این دوربین fine to excellent هست و کار بر اون راحته و دوربین جمع و جوری هم هست

Only the registered members can see the link PowerShot D10
این دوربین ضد آب و ضد ضربه هست و از پردازنده DIGIC 4 استفاده می کنه و کار با اون ساده هست و ظاهرا کیفیت تصویر خوبی هم داره

برو به این لینک دوربینهای موجود بازار ، قیمتها و آدرس دقیق فروشنده هست :give_rose:

hapalii
26-02-10, 10:28
شما مجموع مشخصاتی رو معرفی کردین که خیلی هاشون معمولا در یک دوربین جمع نمی شوند اونهم با کمتر از 300 هزار تومان به عنوان مثال ضد اب بودن با تنظیمات دستی اصلا جور در نمیاد و اگر یکی این رو داشته باشه اون یکی رو نداره البته در دوربین های معمول بازار وگرنه دوربین ها عکاسی زیر اب داریم که تنظیمات کاملی دارند اما خوب خاص هستند قیمت بالای چند میلیون اما اگر همان خواسته های سری اول رو در نظر بگیریم به نظر من شما انتخابی جز Canon PowerShot SX200 IS به قیمت 320 هزار تومان ندارید تا انجا که من می دونم تنها دوربین که فیلمبرداری HD داره و در این رده قیمت هستش سوپر زوم پس زوم اپتیکال بالایی داره فکر کنم در حد 10 تا 12 برابر لنز واید 128 میلی متری داره LCD 3 اینچ داره لرزشگیر هم که خوب دیگه بخش جدا نشدنی دوربین های غیر حرفه ای اما اگر ذوق عکاسی دارید فکر می کنید ممکن در اینده به سمت دوربین های SLR هم برید به نظر من باید برای شروع از سری S پاورشات یا سری G شروع کنید که خوب قیمتی بین 400 تا 600 هزار تومان دارند اما در عوض دست عکاس رو برای عکس گرفتن و تغییرات باز تر می زارند

در کل فکر کنم دوربین که معرفی کردم بیشترین فاکتور های مد نظر شما رو در خودش جمع کرده اینه هم لینک شرکت نورنگار که تقریبا بهترین سایت فارسی برای اشنایی با دوربین های موجود بازار ایران

ضمن این که یادتون باشه همه پول شما برای دوربین هزینه نمیشه و خرج های دیگه ای از جمله خرید یک کارت SD ظرفیت بالا لازم دارید چون فیلم برداری با این دوربین ها حجم بالایی لازم داره

rostamiani
26-02-10, 10:47
خیلی خیلی متشکرم
خیلی سایت خوبی بود ... واقعا کمک بزرگی کردین

در ضمن Canon PowerShot SX200 IS به نظر من هم دوربین خوبیه
مخصوصا که Aperture priority و Shutter priority و Optical Viewfinder و فیلم برداری 720P داره با 12X زوم !
ولی ظاهرا در تمامی ISO ها تصویر مقداری نویز داره ...

متاسفانه اگه تصویر نویز داشته باشه، نمی تونه گزینه مناسبی باشه. به نظرتون نویز این دوربین در چه حدیه ؟

در ضمن دوربین IXY 210 هم فکر می کنم دوربین مناسبی باشه ولی توی این سایت اسمی از این دوربین برده نشده
کیفیت تصویرش در مقایسه با SX200 IS چطوره؟

متشکرم

rostamiani
26-02-10, 15:16
ببخشید ، اگه ممکنه لطفا Canon PowerShot SX200 IS رو با IXY 210 IS مقایسه کنید ؟ من IXY 210 رو از نزدیک دیدم. امکانات تنظیم دستی هم داره ولی توی سایت های ریویوو پیداش نکردم. ظاهرا این مدل با اسم های دیگه ای هم تولید میشه :13:

من چند مدل دیگه پیدا کردم. اگه ممکنه نظرتون رو در مورد این مدل ها هم بگین:

1. Sony Cyber-shot DSC-H20
این مدل 10MP هست ولی اگه کیفیت تصویر بهتری داشته باشه شاید ارزش خرید داشته باشه :) .با رزولوشن 720P هم فیلم برداری می کنه و قابلیت ذخیره کردن با فرمت RAW و Zoom 10X داره. قیمتش هم فکر کنم حدود 320 هراز تومن باشه

2.Panasonic Lumix DMC-FZ38 / FZ35
این مدل 12MP هست ,Zoom 18X ،فیلم برداری 720P و قابلیت ذخیره کردن با پسوند RAW داره
قیمتش 300 - 390 دلار هست و نمی دونم قیمتش تو ایران چقدره

3.Canon PowerShot SX20 IS
این دوربین 12MP هست با 20X Zoom قابلیت ذخیره و صفحه نمایش با قابلیت چرخش و قابلیت ذخیره کردن تصاویر با فرمت RAW را ندارد . قیمت این دوربین حدود 350 دلار است .ظاهرا کیفیت تصویر این مدل از Lumix DMC-FZ38 / FZ35 کم تر است.

rostamiani
26-02-10, 16:38
یک سوال هم برام پیش اومده
ویژگی که توی سایت های ایرانی به اسم "لرزش گیر" میشناسند توی سایت های انگلیسی چه عنوان یا عواوینی داره ؟
نرم افزاریه یا سخت افزاری یا هردو؟
آیا انواع مختلف یا قوی و ضعیف داره ؟
چون دوربین IXUS 100 هم این ویژگی رو داره ولی زیاد موثر نیست. اگه دوربین های 10X یا 18X زوم هم همینطور باشن فقط با پایه میشه زوم کرد !

متشکرم

rostamiani
26-02-10, 21:02
1.دوربین دیگه ای غیر از سونی H20 زیر 400 هزار تومن هست که فرمت RAW رو پشتیبانی کنه و کیفیت تصویر خوبی داشته باشه ؟ اگه اندازش خیلی کوچیک هم نبود مساله ای نیست.اندازه Lumix DMC-FZ38 هم باشه خوبه

2.دوربین FinePix F100fd به نظرتون چطوره ؟ ظاهرا کیفیتش شبیه ZS3 هست ولی قیمتش فقط 270 هزار تومنه !

3.لطفا اگه تو قیمت های زیر 400 هزار تومن دوربین با کیفیتی که فرمت RAW رو هم پشتیبانی کنه

hapalii
27-02-10, 10:12
اوه این همه سئوال

اولا در باره لرزشگیر من که تا حال نرم افزاری ندیدم این تکنولوژی با این که یک کار می کنه اما هر شرکت اسم مخصوص خودش رو داره لرزشگیر ها دو حالت دارند در دوربین های حرفه ای تر لرزشگیر روی خود لنز قرار داره و حرکت معکوس عدسی هاست که باعث ثبات تصویر میشه اما در دروربین های غیر حرفه ای لرزش گیر روی سنسور قرار داره پس طبیعی که کیفیت عکس اون پایین تر باشه . درباره نویز یا سایر ایرادات این دوربین ها من خودم با هیچ کدوم کار نکردم نمی تونم بگم درست یا نه اما نویز توی همه ایزور ها برای یک دوربین canon کمی عجیب در کل باید بگم زیاد خودتون درگیر مگاپیکسل نکنید برای شما دوربین با 5 یا 8 مگاپیکسل هم کافی مهم کیفیت خود دوربین و لنز اون والا مگاپیکسل بالاتر فقط وقتی به کار شما میاد که پرینت های بزرگتری از عکس بخواید وگرنه توی کیفیت عکس تاثیری نداره من دوربین 400D دارم که 10 مگا پیکسل قطعا هیچ کدوم از این دوربین های 12 مگا پیکسلی و بالا تر کامپک نمی تونند عکسی در حد اندازه های اون بندازند مگا پیکسل فقط اندازه های عکس تعیین می کنه نه کیفیت ان رو

برای مقایسه دوربین ها و دیدن مشخصات تقریبا تمامی دوربین های موجود در بازار دنیا از این سایت استفاده کنید من بهتر از اون رو ندیدم.

mzz
27-02-10, 15:39
نظر من فوجی s2500HD (Only the registered members can see the link) هست قیمت هم 299

rostamiani
27-02-10, 18:06
ممکنه نظرتون رو در مورد FinePix F70EXR هم بنویسید
کیفیت تصویر مشابه FinePix F100fd هست ولی قیمتش فقط 225 هزار تومنه
در خال فیلمبرداری هم میشه زوم کرد
این دوربین زوم 10X داره
این دوربین ااز حالت Pro Focus پشتیبانی می کنه که در این حالت دوربین سه عکس پیاپی می گیره و اونا رو با هم ترکیب می کنه تا پشت زمینه رو بیشتر محو کنه !

ریویوو :

ISO 100 :

ISO 800 :

ISO 1600 :

فقط نمی دونم چرا اینقدر نسبت به بقیه ارزونه ! حتی کیفیتش از Canon SX200 IS که 100 هزار تومن از این مدل گرون تره هم بهتره !

این کیفیت Canon SX200 هست :

ISO 100 :

ISO 800 :

ISO 1600 :
خیلی متشکرم

rostamiani
28-02-10, 20:52
نظر من فوجی s2500HD (Only the registered members can see the link) هست قیمت هم 299

خیلی متشکرم
این دوربین که همه چی داره !
فقط چون جدیده نتونستم عکس نمونه ای یا ریویوو ی درستی ازش پیدا کنم
اگه کیفیت عکسش شبیه S2000HD باشه که زیاد جالب نیست، امیدوارم کیفیتشو بهتر کرده باشن

کسی این دوربین رو داره ؟
کیفیتش چطوره ؟

متشکرم:1. (5):

rostamiani
01-03-10, 10:24
من تازه فهمیدم ... یعنی حدس زدم
مثل اینکه سنسور 1/1.6 بزرگ تر از 1/2 هست. درسته ؟ :1. (29):

اگه اینجوری باشه سنسور Finepix f200EXR از همشون بزرگتره
کیفیت تصویرشم که خیلی خوبه. ..در مقایسه با Canon SX200 IS چطوره ؟ چون فکر کنم تنظیمات دستی هم زیاد داره .در مقایسه با SX200 ]x,vi ?

F200 فیلمبرداری HD نداره ولی SX200 داره .با این وجود کیفیت فیلم های کدوم برتره ؟
F200 می تونه وقت فیلمبرداری زوم کنه ؟

متشکرم :give_rose:

rostamiani
05-03-10, 15:07
خیلی متشکرم
همین امروز یک Panasonic FZ-35 از نمایندگی پاناسونیک تو خیابون انقلاب برام خریدن به 485 هزار تومن
با یک باتری اضافه به 22 هزار تومن و یک فیلر UV به قیمت 20 هزار تومن و انشاالله تا یکی دو هفته دیگه به دستم می رسه

کارت حافظه Toshiba 8G Class 4 رو حدودا 45 هزار تومان می گفتند که نخریدم..
فکر کنم قیمتش خیلی زیاد بود .چون حدود یک ماه قل یک کارت حافظه Teamgroup MicroSD 8GB Calss 6 برای گوشیم خریدم به 21 هزار تومان !
واقعا گرون می داده ؟اگه همینطوره یکی از همین مموری های تیم براش بخرم خیلی بهتره که :1. (5): .درایور SD هم همراهش هست

Mehdi_Full
05-03-10, 15:13
خیلی متشکرم
همین امروز یک Panasonic FZ-35 از نمایندگی پاناسونیک تو خیابون انقلاب برام خریدن به 485 هزار تومن
با یک باتری اضافه به 22 هزار تومن و یک فیلر UV به قیمت 20 هزار تومن و انشاالله تا یکی دو هفته دیگه به دستم می رسه

کارت حافظه Toshiba 8G Class 4 رو حدودا 45 هزار تومان می گفتند که نخریدم..
فکر کنم قیمتش خیلی زیاد بود .چون حدود یک ماه قل یک کارت حافظه Teamgroup MicroSD 8GB Calss 6 برای گوشیم خریدم به 21 هزار تومان !
واقعا گرون می داده ؟اگه همینطوره یکی از همین مموری های تیم براش بخرم خیلی بهتره که :1. (5): .درایور SD هم همراهش هست
مبارک باشه دوست عزیز
اگر مایل بودید یکسری عکس در اینجا (Only the registered members can see the link) آپلود بفرمایید و در این تاپیک (Only the registered members can see the link) قرار بدید .

rostamiani
11-03-10, 13:06
مبارک باشه دوست عزیز
اگر مایل بودید یکسری عکس در اینجا (Only the registered members can see the link) آپلود بفرمایید و در این تاپیک (Only the registered members can see the link) قرار بدید .

متشکرم
نتونستم تو سایت شما آپلود کنم . خطا داد
تو Persiangig آپلود کردم :)

اینم لینکش :

rostamiani
15-03-10, 15:50
سلام
من نمی تونم با FZ35 فیلم 60fps بگیرم
تو VLC نوشته 100fps ! ولی اگه سرعتو بیارم پایین تصویر تکه تکه میشه
فکر می کنید مشکل از کارت حافظه هست یا چیز دیگه ای ؟

اگه مشکل از کارت هست آیا با Sandisk Ultra II Class 2 15MB/s حل میشه ؟
چون تو سایت Sandisk این حافظه رو برای این مدل پیشنهاد داده بود

متشکرم