PDA

مشاهده نسخه کامل : مرحله جدید جنگ amd و intel

nima_hl
25-02-10, 17:15
سلام به همه دوستان گرامی

همونطور که احتمالا بعضی از شما سروران گرامی میدونید بنده از مدتها پیش طرفدار محصولات amd بودم

ولی اخیرا تغییرات جدیدی در محصولات و قیمتهای اینتل مشاهده میکنم که از حق نگذریم وادی یکه تاز بودم amd در سیستمهای ارزان و متوسط رو به چالش کشیده

از جمله این محصولات میشه از پردازنده‌های ارزان قیمت i5 و i3 و همینطور چیپست h55 و p55 نام برد

در حال حاضر متاسفانه قیمتهای بازار مانند محصولات تازه وارد دیگه ، با قیمت بین المللی تفاوت فاحشی داره ولی دیری نخواهد پائید که قیمتها به ارزش واقعی خودشون نزدیک بشن و این جنگ جدید به نفع مصرف کننده ، به قسمتهای جالبش برسه

اینجا وظیفه خودم دونستم تا با اعلام نقاط قوت پلتفرمهای جدید اینتل یه فشار جزئی به مارکت amd بیارم تا این شرکت بعد از حدود ۲ سال یه ت------ی به خودش بده و یه محصول در خور مصرف کننده عرضه کنه :wink:

باور بفرمائید همین صحبتهای ما در همین فروم یا فرومهای مشابه هستش که مثل اثر پروانه‌ای بر کیفیت و قیمت محصولات آتی شرکتهای بزرگی مثل اینتل یا amd منعکس میشه

برای شروع از پردازنده phenom ii x4 965 شروع میکنم و از دوستان تقاضا میکنم بدون تعصب در بحث شرکت کنند :give_rose:

phenom ii x4 965 vs intel i5 750

قیمت یک 750 اینتل در بازار جهانی معادل 195$ و 965 فنوم قیمتی حدود 180$ داره

Only the registered members can see the link

از مسئله cossfire / sli به دلیل استفاده کمش اگر بگذریم ، در حال حاضر یک مادربرد معمولی خوب برای هر پردازنده با حدود 90$ میشه تهیه کرد ( با چیپست amd770 و h55 )

همونطور که مشاهده میکنید عاملِ "قیمتِ گران" مادربرد که قبلا خودم بارها به اون اشاره کردم دیگه وجود نداره و با قیمت نزدیک به هم میشه هر دو مدل رو خریداری کرد

خوب حالا برسیم به پرفورمنس

آقا رضای گرامی و هپلی عزیز در تاپیک دیگه زحمت قرار دادن پرفورمنسها رو کشیدند و اگر لازم دونستن اینجا هم قرار میدن ولی مطلبی که میخوام بهش اشاره کنم قدرت آورکلاک خوب سری اینتل هستش

همونطور که میدونید کلاک بیس پردازنده اینتل 2.66 گیگاهرتز هستش و جای زیادی برای أورکلاک داره و توی یک آورکلاک معمولی با فن استوک تونستم اونو به 3.4 برسونم

ولی پردازنده 965 آخرای خط آورکلاکش هستش و نهایت با دمای مناسب و فن استوک میشه اونو تا 3.6 آور کلاک کرد

توجه داشته باشید که سواد آورکلاک بنده ضعیف هستش و از دمای بالای پردازنده بیزار هستم و احتمال قوی اساتید گرامی میتونند نتایج بهتری در آورکلاک این پردازنده‌ها داشته باشند ولی بنده تا همین اندازه ، پتانسیل بالای پردازنده اینتل رو مشاهده کردم :give_rose:

بنظرم تا اینجای کار اینتل بازار میانه رو هم تصرف کرده و دیگه جای زیادی برای جولان دادن amd در این وادی وجود نداره

اگر دوستان لطف کنند در خصوص این دو پردازنده نظراتشون رو بیان کنند خیلی ممنون میشم تا به یه جمع بندی برسیم و به پردازنده‌های دیگه بپردازیم

K1LOU
25-02-10, 17:51
با سلام و تشكر از نيماي عزيز به خاطر اين تايپيك خوب و مفد
نيما جان اگر تونستيد در اين تايپيك يا يه تايپيك جداگانه در مورد دو پردازنده PHENOM II X2 555 BE و X4 910E كه در واقع فكر كنم سري جديد براي رقابت با اينتل از طرف AMD هست نيز بحث كنيد تا به نتايج بهتري برسيم چون امرو من يك بررسي رو در مورد مقابله PHENOM II X2 555 BE در مقابل پردازنده 32 نانومتري PENTIUM G 6950 خوندم كه در نوع خودش جالب بود
با تشكر

nima_hl
25-02-10, 18:33
با سلام و تشكر از نيماي عزيز به خاطر اين تايپيك خوب و مفد
نيما جان اگر تونستيد در اين تايپيك يا يه تايپيك جداگانه در مورد دو پردازنده PHENOM II X2 555 BE و X4 910E كه در واقع فكر كنم سري جديد براي رقابت با اينتل از طرف AMD هست نيز بحث كنيد تا به نتايج بهتري برسيم چون امرو من يك بررسي رو در مورد مقابله PHENOM II X2 555 BE در مقابل پردازنده 32 نانومتري PENTIUM G 6950 خوندم كه در نوع خودش جالب بود
با تشكر

سلام کیوان جان

همونطور که بالا گفتم amd خیلی وقته معماری جدیدی عرضه نکرده

تمام پردازنده‌های phenom ii همه در واقع یه مدل پردازنده هستند که amd با سیاه بازی داره به عنوان پردازنده‌های مختلف میفروشه

البته گمان نکنید پردازنده‌های اینتل اینجور نیستند اونها هم به همین شکل سر مشتری شیره میمالند :wink:

یه مثال برات بزنم که مسئله باز بشه

پردازنده خودت رو دقت کن اگر مولتی پل اون رو از 15.5 ( توی بایوس) به 16 تغییر بدی پردازندت میشه 555 حالا اگر یه هستش رو باز کنی میشه 720 اگر هر دو هسته رو باز کنی و روی 16 باشه میشه 955 اگر مولتی پل رو ببری رو 17 پردازندت میشه 965

اگر داون کلاک کنی و ولتاژ رو بیاری پائین میشه سری e به همین راحتی

حالا amd این تغییرات رو توی خود پردازنده اعمال میکنه و کلی پول بابت این تغییر که خودت هم میتونی توی ستاپ انجام بدی ازت میگیره

من بخوام یه پردازنده انتخاب کنم ترجیح میدم ارزونترین پردازنده از یک سری رو بگیرم و خودم این تغییرات رو توی ستاپ انجام بدم

به همین دلیل به نظرم تا یه معماری جدید از طرف amd عرضه نشه اصلا ارزش بررسی رو نداره :give_rose:

AMD>INTEL
25-02-10, 20:43
amd وقتي وارد يك فاز سكوت ميشه داره روي يك پروژه كار ميكنه بر خلاف اينتل و انويديا اين شركت بيشتر به شوكه كردن بازار علاقه داره تا جنجال تبليغاتي سر هيچ . اين چند سوكت شدن اينتل هم يك بحث خاص خودش رو دارد

nima_hl
25-02-10, 20:56
amd وقتي وارد يك فاز سكوت ميشه داره روي يك پروژه كار ميكنه بر خلاف اينتل و انويديا اين شركت بيشتر به شوكه كردن بازار علاقه داره تا جنجال تبليغاتي سر هيچ . اين چند سوكت شدن اينتل هم يك بحث خاص خودش رو دارد

دقیقا همینجوره امید جان :great:

بارها این حرکت رو از amd دیدیم ولی چیزی که منو پکر و یکمی دلسرد کرد پردازنده‌های جدید amd هستش که ظاهرا با همون ترکیب سنتی ( 512 کیلو l2 برای هر هسته و یک کش l3 یکپارچه ) قبلی قراره عرضه بشه

از الان میتونم تخمین بزنم پرفورمنس سری 6 هستش چیه ( یه چیزی بین i7 930 و i7 940 )

یکمی حوصله آدم از این یه نواختی سر میره خوب :lol:

N0m@d
26-02-10, 09:31
سخن حق همیشه شیرین و قابل تقدیر بوده:give_rose:

nima_hl
26-02-10, 10:37
سخن حق همیشه شیرین و قابل تقدیر بوده:give_rose:

ممنون از لطفت :give_rose:

ولی اصلا هم شیرین نبود :lol: بلکه کلی هم ناراحت شدم تا این حقایق رو بگم

البته باید گفت که در رده قیمت پائین هنوز amd یکه تازه ولی با این وضعیتی که توی قیمتهای جهانی میبینم در آینده نزدیک این موج به لایه‌های پائین جدول هم میرسه :wink:

AMD>INTEL
26-02-10, 14:02
هنوز چند بيت از اين شعر مونده . خيلي زمانها كارشناسان amd رو بازنده ديدن ولي در كل هر چيزي كه اعلام ميكنه قرار نيست همون بشه . همينطور كه انويديا به زانو در اومد . شايد سال ديگه نوبت اينتله غافلگير بشه . اگر قرار باشه يك پردازنده با گرافيك مجتمع بده مطمئن باشيد amd >intel

nima_hl
14-04-10, 01:17
همونطور که پیشبینی میشد و امید گرامی هم فرمودند amd یه ت------ی به خودش داد و امروز ۲ سری از پردازنده‌های ۶ هسته خودش رو عرضه کرد

phenom ii x6 1055T و phenom ii x6 1090T-BE

4167

4168

هنوز از سایت معتبری ریویو ندیدم اگر دوستان برخورد داشتن لطفا خبر بدن

نکته جالب قیمتهای این پردازنده‌ها هستش که پردازنده 1055 حدود 200 و 1090 به قیمت حدود 300 دلار به فروش رسیده‌اند

قطعا پردازنده 1055 از i5 750 قویتر عمل میکنه و این میتونه مبادلات بازار رو تغییر بده

باید منتظر عملکرد این پردازنده‌ها در مقابل سری i7 اینتل باشیم

نکته جالب توجه دیگه ساپورت کردن مادربردهای am3 از این سری پردازنده‌ها هستش و گیگابایت اولین شرکتی بود که بایوسهای مادربردهاشو برای این پردازنده‌ها به روز رسانی کرد

JEskandari
14-04-10, 03:17
خوب من اینها را پیدا کردم حالا معتبر هست یا نه با کسی که منتشرشان کرده

* AMD Phenom II X6 1090T: 3,2 - 3,6 GHz (TDP: 125 W)
* AMD Phenom II X6 1075T: 3,0 - 3,5 GHz (TDP: 125 W)
* AMD Phenom II X6 1055T: 2,8 - 3,3 GHz (TDP: 95/125 W)
* AMD Phenom II X6 1035T: 2,6 - 3,1 GHz (TDP: 95 W)
* AMD Phenom II X4 960T: 3,0 - 3,4 GHz (TDP: 95 W)
-------------

------------- 以下轉載自 ptt.cc -------------
作者: melisma (小田鼠) 看板: OverClocking
標題: [測試] 1090T 簡單測試
時間: Sat Apr 10 14:26:15 2010

先來看本尊吧

測試平台
CPU:AMD Phenom II X6 1090T BE @ 3.2GHz
MB:MSI 790GX-G65 BIOS:4.0
RAM:A-data DDR3 1333 2GB*2
Winchip DDR3 1333 2GB*2
PSU:acbel 300w

散熱器

CPUZ

Super Pi V1.6:1M 21.435s

CPU Mark 99 444

wprime V2.0:32M 8.24s

3DMark Vantage 16430

3DMark 06 5673

Cache & Memory Benchmark

CineBench 10

CineBench 11.5

NuclearMC

Winrar 3.9 3015KB/s

CPU Queen 29636

OCCT

番外篇
關兩核變成X4 1090T 1.4V@4.2GHz
體質很不錯 來測試一下 大家可以 它當成是閹割下來的960T

CINEBENCH R10

記憶體讀取

記憶體複製

記憶體潛伏

CPU Queen

CPU PhotoWorxx

CPU ZLib

CPU AES

FPU Julia

FPU Mandel

FPU SinJulia

mohammad1985
14-04-10, 10:39
قیمتهاش که خیلی عالیه !

AMD>INTEL
14-04-10, 10:40
این رو بگم در عمل ما از چند درصد از قدرت پردازش cpu استفاده میکنیم . شاید این امتیاز های بنچمارک در عمل برای ما چشمگیر نباشه .

K1LOU
14-04-10, 13:24
با تشکر
AMD هميشه P/P رو در محصولاتش رعايت ميکنه . و مزيت ديگه نصب اين پردازنده ها بر روي سوکت AM3 هست که با يک ابديت بايوس خيل زيادي از استفاده کنندگان مادربردهاي سوکت AM3 مي توانند از اين پردازنده ها بدون تعويض مادربرد استفاده کنند . در مورد توان مصرفي هم جايي خوندم که اين پردازنده ها 125 وات توان مصرفي دارند که فکر کنم براي يک پردازنده 6 هسته اي 125 وات خوب باشه و همچنين نصبت به PHENOM II X4 965

Jagvar
14-04-10, 16:35
این هم یه برسی از سایت معروف Only the registered members can see the link

moreb
14-04-10, 23:50
amd phenomIIx6 در هوا تا 4.2 اور شد اینم لینکOnly the registered members can see the link

AMD>INTEL
15-04-10, 00:43
به نظر من سيستم هاي amd اينطور كه دوستمون گفت تكنولوژي قديمي ندارند . ولي amd شما رو با سوكتهاي گوناگون گيج نميكنه . amd اگر بخواد كنتلر گرافيك رو به داخل پردازنده ببره از الان بازي رو برده است . از من به عنوان كسي كه از زمان پنتيوم هاي كلاسيك و AMD K6 با اين دو شركت كار ميكنم . تفاوتي زيادي در عمل نديدم . فقط AMD مخصوصا با پردازندهائي كه روي سوكت قديمي سوكت 7 جا ميگرفتند مخصوصا سري K6-3 ميتوانست با اسلات 1 اينتل و پردازنده هاي اينتل رقابت جانانه اي داشته باشه . اينطور من به دليل سالها ارتباط با AMD دارم . بودجه تحقيقاتيش 1/3 شركت اينتل نيست . اينتل پشتش سرمايه داران يهودي هستند . AMD تو اين سالها مردانه با اين شركت انحصار طلب مبارزه كرد . الان هم با انويديا انحصار طلب نبرد خوبي دارد . اينتل يا AMD شما بايد ببينيد واقعا با سيستم چيكار ميكنيد . پول زيادي ارزش نداره چون اختلاف 4 يا 5 فريم يا 4 يا 5 ثانيه تو انكودينگ قابل حساب نيست . من AMD رو دوست دارم چون شركتي مهندسي هست .

MicroSystem
15-04-10, 11:18
ازراك هم بايوس مادبردهاش رو جهت ساپوت پردازنده هاي 6 هسته اي ارائه داد:

mohammad1985
15-04-10, 14:02
با نظر شما موافقم . در واقع اگه ای ام دی نبود اینتلی به این سطح نمی رسید ! مخصوصا چند سال پیش که واقعا سی پی یو های پر سرعت پنتیوم 4 با کش بیشتر ! در مقابل سی پی یو های کم سرعت و با کش کمتر ای ام دی کم آوردن ! ( فرکانس و کش کمتر ولی کارایی بیشتر ) بعد از اون بود که اینتل یه ت------ی به خودش داد و با تغییر در معماری سی پی یو های قدرتمند تری تولید کرد هر چند دیگه نتونست اختلاف رو مثل سالهای دورتر بکنه ! زمانی سهم ای ام دی از فروش جهانی پردازندها کمتر از 1 درصد بوده ! که اونا تونستن 20 درصد فروش جهانی رو به خودشون اختصاص بدن ! اینتل با تبانی با یه سری تولید کننده باعث شد اونها فقط از سی پی یو های خودش استفاده کنن ! که بعدا گندش در اومد و غرامت سنگینی به ای ام دی پرداخت کرد .
خیلی از تکنولوژی هایی که ای ام دی ارائه کرد بعدها در سی پی یو های اینتل هم استفاده شد . این شرکت با خرید ای تی آی هر چند در سالهای اول ضرر دهی داشت ولی الان به سود دهی رسیده حالا باید منتظر ارائه پروژه چند ساله این شرکت باشیم !

reza76622201
20-04-10, 07:59
بايد ديد آينده چي ميشه. فعلا که وضع کاملا مشخصه. اتفاقا AMD هميشه قبل از اينکه يه محصول رو بيرون بده حسابي در موردش هميشه تبليغ کرده. ضمنا يکي از معايبي که بنده از کمپاني AMD ديدم يادمه در زمان Pentium 4 که Performance محصولات معادل AMD بالاتر بود AMD در سايت خودش مقايسه با اينتل انجام داده بود که اين واقعا از يه کمپاني حرفه اي بعيده. شما هيچ کمپاني معتبري نمي بينيد که محصولات خودش رو با محصولات رقيبش در سايت رسمي خودش مقايسه کنه. جالبه که الان ديگه از اين مقايسه ها در سايت AMD هيچ خبري نيست. البته بازار لپ تاپ بيش از 80 درصدش با پردازنده هاي اينتل معرفي شدن.
اين از اين.

اما اينکه جناب اميد مي فرمايند کمپاني اينتل توسط يهوديان ساپورت ميشه اصلا اينگونه نيست. اين کمپاني نه تنها سابقه قديميتري در زمينه ساخت CPU نسبت به AMD داره بلکه اصالتا آمريکايي بوده و فقط در مدتي محدود نمايندگي در اسرائيل هم داشته. همونطور که نمايندگي در چين و مالزي و کاستاريکا داره. اينم که مي فرمايند دليل علاقشون به AMD مهندسي بودن اين کمپاني هست خوب تمام کمپانيهاي خيلي سطح پايينتر هم در کامپيوتر بر اساس علم مهندسي نرم افزار و سخت افزار بنا شده اند و اين ويژگي در تمام کمپانيهاي مطرح بالاخص اينتل هم وجود داره(شايد هم در سطح بالاتر از AMD).
چيزي هم که الان توي بازار هستش از نظر قدرتي(Performance) فاصله بين Intel و AMD زياده و اين ديگه نيازي به توضيح هم نداره. بارها گفتم که حتي قويترين پردازنده هاي فعلي بازار AMD در ايران نمي تونن با سري Intel Core i5 رقابت کنن چه خواسته سري Core i7 . اينتل داره روي سريهاي جديدش کار مي کنه AMD هم همين طور. اما AMD هنوز نتونسته واسه Core i5 و Core i7 رقيبي بياره.
تنها عاملي که شايد خريد AMD رو در اکثر زمانها و مخصوصا زمانهاي خاصي منطقي مي کنه فقط و فقط قيمت مناسب به نسبت کارآيي اونه اونم نه هميشه. توي اين جريان هم گاهي اينتل جلو زده و گاهي AMD.
البته اعتراف مي کنم که آينده قابل پيش بيني نيست. اما وضع فعلي مويد عرايض بنده هست.
در هر صورت هميشه اين رقابت جذاب بوده و تاپيکها و مباحثش بين طرفدارانش بحث برانگيز و جالب. اميدوارم اين تاپيک محل جنگ بين طرفداران اين دو برند نشه. :gasp:
:give_rose:

K1LOU
20-04-10, 08:52
با سلام و تشکر

اما اينکه جناب اميد مي فرمايند کمپاني اينتل توسط يهوديان ساپورت ميشه اصلا اينگونه نيست. اين کمپاني نه تنها سابقه قديميتري در زمينه ساخت CPU نسبت به AMD داره بلکه اصالتا آمريکايي بوده و فقط در مدتي محدود نمايندگي در اسرائيل هم داشته
ايا الان ديگه در اسرائيل نمايندگي نداره ؟

تنها عاملي که شايد خريد AMD رو در اکثر زمانها و مخصوصا زمانهاي خاصي منطقي مي کنه فقط و فقط قيمت مناسب به نسبت کارآيي اونه
خوب به نظر شما اين يک عامل خيلي مهم نمي تونه باشه ؟ اکثر مردم معمولا دنبال جنسي هستند که هم قيمت مناسب و هم کارايي مناسب نسبت به قيمتش داشته باشه و الا من هم اگه پولم از پارو بالا مي زد مي رفتم هنوز نيومده مدلهاي core i 9 رو مي خريدم .

WORYA_SH
20-04-10, 08:58
در کل این رقابت به نفع مشتری هست و همونطور که قبلا هم گفتم نسبت به قیمت و کارایی باید هر محصولی را سنجید و هدف فقط خرید قویترین محصول نیست چون هم قیمتش خیلی بالاست هم در بهترین حالت 6 ماه می تون قویترین محصول باشه . با این اوصاف من خودم یکی از طرفدار های amd هستم چون برای هر سلیقه و کارایی با یه قیمت کمتر نسبت به اینتل محصولی برای رقابت وجود داره.

Hamid2547
20-04-10, 09:07
حالا اینکه سرمایه داران یهودی و اسرائیلی پشت یه شرکت باشند یا نباشند و برای شرکت سرمایه گذاری کرده باشن یا نکرده باشند من نمیفهمم چه ربطی میتونه به کیفیت یک کالا یا چه فرقی به حال مصرف کننده داشته باشه؟یهود ستیزی اونم تو بحث سخت افزار یه کم مضحک به نظر میرسه

reza76622201
20-04-10, 09:29
با سلام و تشکر

خوب به نظر شما اين يک عامل خيلي مهم نمي تونه باشه ؟ اکثر مردم معمولا دنبال جنسي هستند که هم قيمت مناسب و هم کارايي مناسب نسبت به قيمتش داشته باشه و الا من هم اگه پولم از پارو بالا مي زد مي رفتم هنوز نيومده مدلهاي core i 9 رو مي خريدم .

والا در زمان Pentium 4 داشت. الان نمي دونم. چون مساله کاملا بي اهميتيه و افراد سطحي نگر و متعصب روش زوم مي کنن.
عامل P/P مهمه. خيلي هم مهمه. اما بازم تاکيد مي کنم توي اين زمينه هم رقابت بين اينتل و AMD وجود داشته و داره و در مقاطع مختلف زماني برتري از آن يکيشون بوده(توضيحات آقا نيما رو در ابتداي تاپيک کامل بخونيد).

JEskandari
20-04-10, 10:47
خوب الان هم یک نمایندگی داره اصلا ساختار Core DUO تو اسراییل طراحی شده بعدش چون مشکلاتی داشت توی آمریکا بهینه شد
و از دل اون Core 2 Duo و Core 2 Quad در اومد .
ولی واقعا این چه ربطی میتونه داشته باشه من نمیدونم خیلی از شرکتها توی اسراییل هم نمایندگی دارن . یعنی هر کی اونجا نمایندگی
داره صهیونیست هست ؟

اما در ضمینه کیفیت و قدرت هرکس باید بسته به نیاز خودش یک محصول را انتخاب کنه و اینجوری نیست که بگیم P/P محصولات AMD بهتره
یا محصولات اینتل . ولی لگه پرفورمانس خالص را نگاه کنیم هسته Deneb از هسته Core حدود 30 درصد ضعیفتر کار میکنه و هنوز AMD در این
زمینه نتوانسته رقابت با اینتل داشته باشه
راستی یک مقایسه کاملا غیر رسمی بین Phenom 1055t و پردازنده Core I5 750 و یک پردازنده EOL شده و Phenom II 965Be .
متاسفانه من هنوز اون پردازنده EOL را ترجیه میدم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhh7foXEGWgK4C0jAw_eADMVvovOQg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhgBxNAFjNlutpoBk98oJ_OdCq2KGg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhhLZxQn_xn_cEBGVfap_E9jJ2kJjg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link %3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhgMCsm57-Abk0F36uXKKtYH0_MsWA)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhimpIlpoOlUA_wYz0Ffx4ROIgjWgw)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link me&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhiJxA_rF2GHJYASaOoPzXFtdi0i4A)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link %3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhjkD3rHeh1-6KjX0NSZSOEtzvnbZg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link ome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhi8KrPEExjPIwqTtR_qPk1xhxQfSw)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link home&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhjgsIyAohgnff4SYKOc6j1Ma7gvRQ)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link home&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhiH1WekhmuaWewmKOz67z04XElHKw)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link ome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhialXM0rAqQlfa-NqnCJbmU0w1AAw)

راستی اینم مقایسه توان مصرفی . هرچند AMD قدرت هسته ها را افزایش نداده ولی نباید از حق گذشت حد اقل توی این پردازنده مصرف انرژی را نسبت به پردازنده های قبلی
واقعا بهبود داده

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhiO6jcoHI9Y0_9jiI7-9kYbaHHPcQ)

JEskandari
20-04-10, 10:47
خوب الان هم یک نمایندگی داره اصلا ساختار Core DUO تو اسراییل طراحی شده بعدش چون مشکلاتی داشت توی آمریکا بهینه شد
و از دل اون Core 2 Duo و Core 2 Quad در اومد .
ولی واقعا این چه ربطی میتونه داشته باشه من نمیدونم خیلی از شرکتها توی اسراییل هم نمایندگی دارن . یعنی هر کی اونجا نمایندگی
داره صهیونیست هست ؟

اما در ضمینه کیفیت و قدرت هرکس باید بسته به نیاز خودش یک محصول را انتخاب کنه و اینجوری نیست که بگیم P/P محصولات AMD بهتره
یا محصولات اینتل . ولی لگه پرفورمانس خالص را نگاه کنیم هسته Deneb از هسته Core حدود 30 درصد ضعیفتر کار میکنه و هنوز AMD در این
زمینه نتوانسته رقابت با اینتل داشته باشه
راستی یک مقایسه کاملا غیر رسمی بین Phenom 1055t و پردازنده Core I5 750 و یک پردازنده EOL شده و Phenom II 965Be .
متاسفانه من هنوز اون پردازنده EOL را ترجیه میدم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhh7foXEGWgK4C0jAw_eADMVvovOQg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhgBxNAFjNlutpoBk98oJ_OdCq2KGg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhhLZxQn_xn_cEBGVfap_E9jJ2kJjg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link %3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhgMCsm57-Abk0F36uXKKtYH0_MsWA)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhimpIlpoOlUA_wYz0Ffx4ROIgjWgw)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link me&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhiJxA_rF2GHJYASaOoPzXFtdi0i4A)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link %3Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhjkD3rHeh1-6KjX0NSZSOEtzvnbZg)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link ome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhi8KrPEExjPIwqTtR_qPk1xhxQfSw)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link home&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhjgsIyAohgnff4SYKOc6j1Ma7gvRQ)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link home&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhiH1WekhmuaWewmKOz67z04XElHKw)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link ome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhialXM0rAqQlfa-NqnCJbmU0w1AAw)

راستی اینم مقایسه توان مصرفی . هرچند AMD قدرت هسته ها را افزایش نداده ولی نباید از حق گذشت حد اقل توی این پردازنده مصرف انرژی را نسبت به پردازنده های قبلی
واقعا بهبود داده

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link Dhome&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhiO6jcoHI9Y0_9jiI7-9kYbaHHPcQ)

Hamid2547
20-04-10, 12:07
اینم یه مقایسه ی کلی بین سی پی یو ها از همین سایت:
4173

mohammad1985
20-04-10, 15:37
اتفاقا اختلافات واقعا اونقدر بالا نیست !!! شما نگاه کنید پردازنده حدود یک میلیونی و شایدم بیشتر 6 هسته ای 980 اینتل در بسیاری از بنچمارکها 50 درصد قویتر از سی پی یو 4 هسته ای فنوم 965 نیست ! در حالی حداقل 5 برابر قیمت بیشتری داره نسبت به ای ام دی !
حالا در نظر بگیرد مثلا در نظر داریم برای کار حرفه ای تری در مکس برای رندر سازی انیمیش 3 بعدی با بودجه مشخص سیستم تهیه کنیم .
با پولی که برای جمع کردن یک سیستم اینتلی بر پایه پردازنده 980 خرج میشه میشه دست کم 3 سیستم برپایه فنوم 965 جمع کرد ! حالا فقط کافیه برای هین کار که یکی از سیستمها کار میکنه ( برای طراحی و غیره ) ولی هنگام رندر سازی نهایی یه گزینه رو شما تیک میزنی به نام net render حالا سیستم بر پایه اینتل در مقابل سه سیستم بر پایه ای ام دی با بودجه یکسان باید بره بوق بزنه ! و عملا به طرز فجیعی یه سیستمی که هم قیمت خودش هستن عقب میفته .
---------------------------
اما آقا رضا من نمی دونم بر مبنای چی شما میگی که ای ام دی رقیبی برای Core i5نداره ؟ توی این لینک ببیندی که اختلاف کارایی Intel Core i7-980X با AMD Phenom II X4 965 در رندر یک تصویر 3 بعدی با رزولیشن فول اچ دی فقط 40 ثانیه هست ! اینتل 139 ثانیه و ای ام دی در 179 ثانیه رندر کرده اون تصویر رو ! حالا من ریاضیم ضعیفه ! آیا به نظر شما حتی اختلاف اینها با هم 40 درصد هست ؟؟؟؟
با توجه با کارایی Core i7-980X باید نهایتا اگر سی پی یو 965 200 هزار تومان قیمت داشته باشه 980 باید 400 تومن قیمت داشته باشه ! نه 999 دلار ( اگه اشتباه نکنم ! )
اما اون سی پی یو بی رقیب Intel Core i5-750 بین دو سی پی یو 965 و 955 قرار گرفته و تنها یک ثانیه زودتر از فنوم 955 تصویر رندر کرده ! آیا این یک ثانیه به نظر شما اختلاف هست ؟ و البته نسبت به 965 9 ثانیه دیرتر رندر کرده که اینم اختلاف کمیه .
اما سی پی یو Intel Core i5-750s در مقایسه با سی پی یو ارزان قیمت و خوش دست AMD Athlon II X4 630 تنها 22 ثانیه عقب افتاده که خیلی چشمگیر نیست .
اگر اینطور که شما میگی اینتل قویتر از ای ام دی هست اینا باید در کارخونه هاشون رو تخته کنن برن !

Computex
20-04-10, 17:13
با سلام و تشکر

نمایندگی که چه عرض کنم چندتا از خطوط تولید تراشه هاش اونجاست !!!!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

K1LOU
20-04-10, 18:41
با سلام

چون مساله کاملا بي اهميتيه و افراد سطحي نگر و متعصب روش زوم مي کنن.
راستش به نظر من هم اين موضع كاملا بي اهميته كه كجا نمايندگي دارن و يا كجا مي سازن و مهم كيفيته . من فقط جهت اطلاع و اشاره هايي كه برخي از دوستان كرده بودم پرسيدم
با تشكر

JEskandari
20-04-10, 19:33
اتفاقا اختلافات واقعا اونقدر بالا نیست !!! شما نگاه کنید پردازنده حدود یک میلیونی و شایدم بیشتر 6 هسته ای 980 اینتل در بسیاری از بنچمارکها 50 درصد قویتر از سی پی یو 4 هسته ای فنوم 965 نیست ! در حالی حداقل 5 برابر قیمت بیشتری داره نسبت به ای ام دی !
حالا در نظر بگیرد مثلا در نظر داریم برای کار حرفه ای تری در مکس برای رندر سازی انیمیش 3 بعدی با بودجه مشخص سیستم تهیه کنیم .
با پولی که برای جمع کردن یک سیستم اینتلی بر پایه پردازنده 980 خرج میشه میشه دست کم 3 سیستم برپایه فنوم 965 جمع کرد ! حالا فقط کافیه برای هین کار که یکی از سیستمها کار میکنه ( برای طراحی و غیره ) ولی هنگام رندر سازی نهایی یه گزینه رو شما تیک میزنی به نام net render حالا سیستم بر پایه اینتل در مقابل سه سیستم بر پایه ای ام دی با بودجه یکسان باید بره بوق بزنه ! و عملا به طرز فجیعی یه سیستمی که هم قیمت خودش هستن عقب میفته .
اما آقا رضا من نمی دونم بر مبنای چی شما میگی که ای ام دی رقیبی برای Core i5نداره ؟ توی این لینک ببیندی که اختلاف کارایی Intel Core i7-980X با AMD Phenom II X4 965 در رندر یک تصویر 3 بعدی با رزولیشن فول اچ دی فقط 40 ثانیه هست ! اینتل 139 ثانیه و ای ام دی در 179 ثانیه رندر کرده اون تصویر رو ! حالا من ریاضیم ضعیفه ! آیا به نظر شما حتی اختلاف اینها با هم 40 درصد هست ؟؟؟؟
با توجه با کارایی Core i7-980X باید نهایتا اگر سی پی یو 965 200 هزار تومان قیمت داشته باشه 980 باید 400 تومن قیمت داشته باشه ! نه 999 دلار ( اگه اشتباه نکنم ! )
اما اون سی پی یو بی رقیب Intel Core i5-750 بین دو سی پی یو 965 و 955 قرار گرفته و تنها یک ثانیه زودتر از فنوم 955 تصویر رندر کرده ! آیا این یک ثانیه به نظر شما اختلاف هست ؟ و البته نسبت به 965 9 ثانیه دیرتر رندر کرده که اینم اختلاف کمیه .
اما سی پی یو Intel Core i5-750s در مقایسه با سی پی یو ارزان قیمت و خوش دست AMD Athlon II X4 630 تنها 22 ثانیه عقب افتاده که خیلی چشمگیر نیست .
اگر اینطور که شما میگی اینتل قویتر از ای ام دی هست اینا باید در کارخونه هاشون رو تخته کنن برن !
خوب دوست عزیز چه اصراری هست 2-3 تا Core I7 930 شبکه کن بجای یک دونه Core I7 980ex

richi_rich
21-04-10, 12:38

هر چیزی به درد مشتری خودش میخوره
مثلا از اینکه بی ام و 530 280 کیلومتر سرعت میره و لامبورگینی گالاردو 330 کیلومتر اما قیمت لامبورگینی 6 برابر یه بی ام و است میشه نتیجه گرفت که 6 تا بی ام و بهتر از یه لامبورگینیه ؟
درسته که مثال خیلی خوبی نیست اما هر وسیله ای برای مشتری خاص خودش ساخته میشه
انیماتوری که به خاطر شرایط کاریش مجبوره که زیاد به دوبی سفر کنه ، مجبوره یه لبتاپ با کارایی بالا بگیره ، حتی اگه قیمت 3 تا لبتاپ رو بده به یه لبتاپ

reza76622201
21-04-10, 13:00

دوست عزيز. لطفا زياد تند نريد. شما بالاترين پردازنده اي که مي تونيد الان توي بازار از برند AMD تهيه کنيد چيه؟ ا اينم چند تا لينک کاملا واضح از سايت آناند تچ در کليه محيطها که خودش گوياي همه چيزه:

و ....
توي تمام مقايسه ها AMD Phenom II-X4 965 از Core i5-750 و حت در اکثر غريب به اتفاق مقايسه ها از Core i5-661 هم پايننتره.
اگه بازم لازمه بفرمائيد تا خدمتتون ارائه بدم!؟

حتما مي گيد اين سايت رو قبول نداريد. پس يه سري هم به سايت تامز مي زنيم. اينم چند تا لينک از سايت تامز:

نهايتا اينکه اگر دقت کرده بوديد بحث قيمت به نسبت کارآيي از همون اول هم نبود و بحث قدرت و کارآيي بود. والا اگر بخوايم اونو مد نظر قرار بديم نظر کلي نميشه داد.
در ضمن هر برندي طرفدار خودشو داره و اينکه يه برند از يه برند ديگه عقب باشه دليل نميشه که بخواد در کارخونشو ببنده عزيز.( والا به غير از بنز و BMW توي کمپاني اتومبيلها و برندهاي من در آوردي مثل Axtorm و Point of view ,... هم بايد درشو تخته مي کردن.) پس اين دوبحث از هم مجزاست:
1) قدرتمند ترين برند.
2) مناسبترين برند به نسبت پولي که داريم.

مثلا در مورد اول بنز برترينه. اما وقتي به مورد دوم مي رسيم يکي مثل بنده بنده بايد برم دوچرخه بخرم.

nima_hl
22-04-10, 15:16
سلام به همه دوستان و پوزش از اینکه 2-3 روزی در جمعتون نبودم

همونظور که در پستهای اول تاپیک عرض کردم پردازنده‌های قدیم amd مثل 965 نتونستن در مقابل i7 و حتی i5 قدرت نمائی کنند

متاسفانه قدرت هسته‌های amd در پردازنده‌های جدید هم آنچنان بهبودی نیافته و ظاهرا پردازنده‌های 6 هسته هم از همون ساختار یا ساختاری نزدیک به هسته دنب برخوردار هستند

ولی amd یه حرکت قشنگ انجام داده و اونم پوشش قدرت کمتر هسته‌ها با تعداد بیشتر هستش

یه خبر خوب برای دوستاران amd اینکه پردازنده 1055t قدرتی در حدود ( اندکی بیشتر ) از i7 920 و i7 860 داره و با قیمت حدود 200 دلاری خودش قطعا جایگاه خودش رو در بازار پیدا میکنه

گمان میکنم این پردازنده به زودی به قیمتی حدود 230 هزار تومان در بازار قابل تهیه باشه

برای دوستانی که مانند خودم علاقه به آنلاک کردن پردازنده دارند هم 2 پردازنده 4 هسته‌ای 960t و 940t عرضه خواهند شد که ۲ هسته نهان دارند و به قیمتی بین 160 تا 180 دلار به بازار خواهند اومد

تا اینجا داستان با اینکه amd باز هسته جدیدی عرضه نکرد ولی با قیمت مناسب تونست تا حدود زیادی نظر هواداران خودش رو تامین کنه

فعلا در رنج ۲۰۰-۳۰۰ هزار تومن پردازنده‌های i5 و i7 رو از لیست خودم خط میزنم و بی صبرانه منتظر ورود amd x6 میمونم

MARINE
22-04-10, 23:35
نیما جان شما دارید 6 هسته ای رو با پردازنده 4 هسته ای مقایسه می کنید

شما مطمئن باش AMD هرگز به Intel نمی رسه بهت قول میدم حتی سری PH2 X6 هم نمی تونه در مقابل Corei7 خود نمایی کنه

nima_hl
23-04-10, 06:00
نیما جان شما دارید 6 هسته ای رو با پردازنده 4 هسته ای مقایسه می کنید

شما مطمئن باش AMD هرگز به Intel نمی رسه بهت قول میدم حتی سری PH2 X6 هم نمی تونه در مقابل Corei7 خود نمایی کنه

دوست گرامی یه زحمت بکش حداقل پست اول این تاپیک رو بخون

بنده هم از اول این تاپیک از کم کاری amd گلایه کردم

ولی اون لینکی که در پست قبل گذاشتم مربوط به برنامه پرفومنس تست هستش که بنظرم یکی از جامعترین برنامه‌های بنچمارکه ( به دلیل تنوع زیاد تستهائی که انجام میده )

اگر اون لینک رو ملاحظه بفرمائید phenom ii x6 1055t به راحتی i7 920 و i7 860 رو پشت سر گذاشته اینکه دیگه تعصب بر نمیداره ، یه برنامه هست که اجرا میشه بعد ریزالت رو اعلام میکنه

متاسفانه ما جهان سومیا یاد گرفتیم همیشه چشم و گوش بسته تو یه تیم باشیم و کاری با حقایق نداشته باشیم ولی شخصا دارم سعی میکنم این عادت بد رو ترک کنم

پارامتری که همیشه برام الویت داره قیمت هستش اگر 48 هسته اینتل با تک هسته amd هم قیمت باشه مطمئن باشید اونها رو با هم مقایسه میکنم

در نهایت دوستان میخوان با توجه به صحبتهای ما خرید کنند وقتی بتونند یه 6 هسته واقعی amd رو به قیمت ارزونتر از یک 8 هسته مجازی intel خرید کنند چرا نباید این کار رو انجام بدن ؟

Alfred_i
23-04-10, 19:58
salam be hame kasani bedun taasob va chizaye dg nazar midan bahs injas ke amd dar serihaye opteron az xenon intel kheili behtar amalkard dashte alabte az lahaze gheymat.va hamuntor ke midunid dar dual cpu amd magham aval dar benchmark dare
Only the registered members can see the link dari in site age dar ghesmat multi cpu berid miitunid bebinid. nokteye badi inke dar desktop bayad noe bartario did.masalan dar game amd kheili behtar az cpuhaye intel amalkard dashte albate bazham be gheymat va age shoma ye karte graphic khub maslan 4870x2 ya 5870 ba cpu bebandid kamelan farghe kheili kami ehsas mishe beine in cpuha.ke albate amd ta core i7 940 ya 960 ba phenom ii x4 965 migire.masalan dar game dirt 2 benchmark behtari dashte.Only the registered members can see the link inam az sitesh.badam bache ha in frame ke tu bazias kheili ziad farghi nadare yani ma kheili taghiri dar bazi ehsas bad ye hadi.ya maslan winrar dar 2287 kb/s bara phenom ii x4 965 va baray core i7 940 3056KB /s.yani kamtar az 800 kbe!va age kasi bara in muzo biad 300 toman bishtar bede ta betune corei7 940 bekhare da vaghe aslan egghtesadi nist.man migam vaghti tafavot adadio mikhunid khub fekr konid ke in tafavot tasiresh cheghade..be onvane kal kal nigah nakonim be ghazie age injuri fek mikonim ke dg sakht afzar kar nistim.man begam ke tu in harfam na be kasi tane zadam na kasio khastam zaye konam mokhlese barbax bahal inja ham hastim faghat khastam yekam nigaharo avaz konam.

Alfred_i
23-04-10, 20:07
nima_hl behtare baraye benchmark didan be site Only the registered members can see the link ya Only the registered members can see the link beri.unja behtar mifahmi ke fargha daghighan kojat va in emtiazee ke tu cpubenchmark.net dadan bara chiye.intel dar vaghe khedmat nemikone be2nyaye pc balke dare bazar garmi mikone benazaram albate.man fek nakonam kasi bekhad bere corei 980x exterme ro bekhare laghal tu iran va age bekhare motmaenan bara kal kal e.pas vaghan vujud core i7 980x extrme be che dardi mikhore ke 1,400$ taghriban puleshe.

Alfred_i
23-04-10, 20:29
bebinam amd 890 fx chip umade tu bazar ya na?akhe emruz tu ye site irani gheymat in cpu 1090t amd o didam vali na motherbord ba chip 890gx va na 890fx dasht.vali tu shopping google search mikoni miare.kasi kharide in mainbrad o?

Alfred_i
23-04-10, 20:36
man javabe in agha rezaye 2 atisharo bedam
avalan ke jenabali bayad ba un puli ke midi hamun ghad ash bokhori ke in kamelan tu amd mashhure bar akse intel badam shoma umadi chanta benchmark gozashti az inke intel amd o zade.man tu topichay ghablim az hamin tomshardware ye benchmark daram ke age beri safehaye bado bekhuni mibii core i980x tu game jolo phenom ii x4 965 kam avorde in yani shahkar ke to ba 2charkhe biay benzo begiri.badam age bahse pul matrah nist man ye motherbord ba ghabeliate dual cpu migiram va 2ta mad opteron mindazam rush un moghe shoma boro har cpu e kemikhay biar bebinam mituni hale amd o begiri ya na.

nima_hl
23-04-10, 20:42
bebinam amd 890 fx chip umade tu bazar ya na?akhe emruz tu ye site irani gheymat in cpu 1090t amd o didam vali na motherbord ba chip 890gx va na 890fx dasht.vali tu shopping google search mikoni miare.kasi kharide in mainbrad o?

سلام و خوش اومدید :give_rose:

من هنوز جائی در ایران پردازنده‌های جدید رو ندیدم اگر لطف کنید و لینک بدین ممنون میشم

برای استفاده از این پردازنده‌ها حتما نیاز به مادربرد 890 نیست و شما میتونید یه مادربرد 770 گیگا یا ازراک به قیمت 80 تا 110 هزار تومن تهیه کنید و بعد از آپگرید کردن بایوس از اونها استفاده کنید

در مورد پردازنده‌های اینتل هم باید قبول کرد که هسته‌های جدید اینتل از amd قویترند ولی ما زیاد با این موضوع کاری نداریم ما میخواهیم بهترین کارائی رو از سیستم داشته باشیم ، با بودجه ما هر کدام سریعتر بودند انتخاب ما هم همونه :wink:

در ضمن اگر لطف کنید و فارسی بنویسید ممنون میشم

Alfred_i
24-04-10, 00:34
chip amd 890 fx khob kheili ghavitare ba bazdeho bala mibare va hamchenin overclockesh behtare!!tu benchmark ha amd 790 fx kami az amd 890gx aghab bud amd fek konam 890 fx kheili jolotar bashe.

ama bahs sare hateye ghavi shod.omidavaram shoma assembly bedunio in harfo bezani.chon man khodam yekami midunam.va aslan hamchin nazari nadaram va etefaghan az vaghti assembly fahmidam umadam samte amd.aslan hamchin chizi nist ke hasteye intel az amd behtare ya amd az intel kamelan salighas va ghatee nemishe goft.maslan amd tarahish torie ke sorate write az sorate write intel behtare.vali intel sorate read az read amd behtare..badam ghodrate ye haste be kheili chiz ha bastegi faghta be 45nm tedade haste ya sorate clock va cach ina bastegi nadare.inam begam ke amd tarahish torie ke nesbat be intel kamtar be hafezeye cach niaz dare be hamin khteram hast ke shoma cach amd kamtar az intel e.va inam begam hichvaght 2ta cpu ba memarie mokhtalefo nemishe baham moghayese kard .masalan hyper threading intel ba hypertransport amd.!!
man amd o be intel tarjih midam vali in be in mana nist amd az intel behtare.inke itel amd o mikhore ya amd intelo ina kamelan nazarate taasobie va aslan arzesh nadare.ma darim inja bahs mikonim ke yad begirim chetor ba tavajoh be niazemun system bekharim ta tu bazar gul nakhorim saremun kolah nare va az hame mohmtar alaghe darim be sakht afzar.pas say konim be ham dg khedmat konim na kal kal.
albate man keyborad rush barchasb farsi nadare vase hamin farsi type kardan sakhtame.az dafeye badi ghol midam farsi benvisam.4kere dash nima.:give_rose:
ya ali..

Alfred_i
24-04-10, 00:47
chip amd 890 fx khob kheili ghavitare ba bazdeho bala mibare va hamchenin overclockesh behtare!!tu benchmark ha amd 790 fx kami az amd 890gx aghab bud amd fek konam 890 fx kheili jolotar bashe.

ama bahs sare hateye ghavi shod.omidavaram shoma assembly bedunio in harfo bezani.chon man khodam yekami midunam.va aslan hamchin nazari nadaram va etefaghan az vaghti assembly fahmidam umadam samte amd.aslan hamchin chizi nist ke hasteye intel az amd behtare ya amd az intel kamelan salighas va ghatee nemishe goft.maslan amd tarahish torie ke sorate write az sorate write intel behtare.vali intel sorate read az read amd behtare..badam ghodrate ye haste be kheili chiz ha bastegi faghta be 45nm tedade haste ya sorate clock va cach ina bastegi nadare.inam begam ke amd tarahish torie ke nesbat be intel kamtar be hafezeye cach niaz dare be hamin khteram hast ke shoma cach amd kamtar az intel e.va inam begam hichvaght 2ta cpu ba memarie mokhtalefo nemishe baham moghayese kard .masalan hyper threading intel ba hypertransport amd.!!
man amd o be intel tarjih midam vali in be in mana nist amd az intel behtare.inke itel amd o mikhore ya amd intelo ina kamelan nazarate taasobie va aslan arzesh nadare.ma darim inja bahs mikonim ke yad begirim chetor ba tavajoh be niazemun system bekharim ta tu bazar gul nakhorim saremun kolah nare va az hame mohmtar alaghe darim be sakht afzar.pas say konim be ham dg khedmat konim na kal kal.
albate man keyborad rush barchasb farsi nadare vase hamin farsi type kardan sakhtame.az dafeye badi ghol midam farsi benvisam.4kere dash nima.:give_rose:
albate inam begam ke in site cpubenchmark.net unghadram benchmarkesh maruf nist chon tu list karte graphica gofte 5970 az 5870 va GTX480 rankesh payintare!!!:1. (27):yani chi nemidunam in linko bebinid Only the registered members can see the link

nima_hl
24-04-10, 01:37

albate inam begam ke in site cpubenchmark.net unghadram benchmarkesh maruf nist chon tu list karte graphica gofte 5970 az 5870 va GTX480 rankesh payintare!!!:1. (27):yani chi nemidunam in linko bebinid Only the registered members can see the link

منم هیچ موقع کیبردم لیبل نداشته ولی فارسی مینویسم :1. (29):

این شهر فافا حالش خوب نیست ، این پردازنده‌ها ۲ روز دیگه (26 آپریل) عرضه رسمی میشه و یه تعداد خیلی محدودی توی چین درز کرد که سریع جلوشو گرفتن فردا باهاشون تماس میگیرم ( به عبارتی امروز ) ببینم موجود دارند یا نه

در مورد چیپست گمان نمیکنم در عملکرد پردازنده تاثیر آنچنانی داشته باشه ، معمولا چیپستهای جدید امکانات بهتر رو در اختیار کاربر میزارن برای مثال در 890 امکان استفاده از sata/usb 3 به چیپستهای مین اضافه شده و البته کارت گرافیک 4290 هم کمی بهبود یافته ولی این عوامل در پرفورمنس محاسباتی پردازنده تاثیر محسوسی نخواهد داشت

در مورد آورکلاک هم تا حدودی میتونه حرفتون درست باشه ، ولی تاثیری که تعداد فاز و مدار تغذیه در آورکلاک دارند به نظرم از مدل چیپست بیشتره ( احتمال داره یه مادربرد حرفه‌ای با چیپست 770 بیشتر از یه مین معمولی با چیپست 890 آور بشه )

در مورد اسمبلی هم اندکی میدونم ولی برای تست پردازنده برنامه‌های زیادی موجوده که خودتون فرمودید

cpubench به دلیل اونکه کارهای مختلف رو سمولیت میکنه ( مانند شبیه ساز آفیس ، تست زوم ، بازی ، وب و .... ) از قدیم مورد علاقم بوده و به ریزالتش اعتماد دارم

به دلیل این تستهای مختلف هستش که 5970 در رده‌های پائینتر از 5870 و 480 قرار میگیره چون به جز بازی ریزالت این کارت 2 هسته معمولا از تک هسته‌ها پائینتره

در مورد اون لینکتون هم متوجه منظورتون نشدم

Alfred_i
24-04-10, 12:58
age benchmarl mainborhaye mokhtalefo nigah konid mifahmid ke un chip motherboard baraye amd kheili ba arzeshe.chon memarie cpu amd injurie 1 dalilesh hypertransport e ke baes chip motherboard kheili dar cpu tasir bezare!!mitunidam benchmark haro negah konid.overclock chon yekare azmun khata e usulan bayad mainbord to moheme chon faghat bargh nist ke systemo stayble mikone.kheili chiza hast.ama dar morede un site.un site gpu karte graphikaro moghayese karde.cpu benchmark gheymato be nesbate performance misanjevase hamin 5970 payin tare.shayad 5970 az 2ta 5870 payintar bashe dar harkare garphic balatare.tu un site shoma mitunid bekhunid dar vaghe moghayese konid..

JEskandari
24-04-10, 15:57
دوست عزیز Alfered_iدر این مورد که هر هسته فیزیکی Deneb از هر هسته فیزیکی
Core Ix در سرعت مشابه حدود 25%-30% ضعیفتر هست که حرفی نیست .

در مورد اینکه این پردازنده فروش نداره به نظر من پردازنده ای که 2 برابر پردازنده های دیگر
حال حاظر بازار و همین شش هستهای های AMD قدرت داره خریدار خودش را داره .

در ضمن من منظور شما را از مقایسه Hyperthread در اینتل با Hypertransport در AMD متوجه نشدم.

در آخر به نظرم در انتخاب سیستم باید قیمت در برابر بازدهی در ضمینه کاری مورد نظر خودرا بسنجید و
به هیچ وجه نمیشه با یک تست ژنریک بیان کرد که این پردازنده از اون قویتر هست شما باید بینید که
کارتون چیه بعد برید مقایسه هایی که بر نرم افزارهای در ضمینه کاری بخصوص انجام شده دید . مثلا
همین 1055T باCore I7 920 در یک ضمینه AMD بهتر بوده و در یک ضمینه اینتل . و اصولا مقایسه ای
که همه ضمینه ها را با هم جمع کند و بعد یک عدد نهایی بدهد بیشتر برای کل کل کردن مناسب است.

Alfred_i
24-04-10, 16:35
دوست عزیز Alfered_iدر این مورد که هر هسته فیزیکی Deneb از هر هسته فیزیکی
Core Ix در سرعت مشابه حدود 25%-30% ضعیفتر هست که حرفی نیست .

در مورد اینکه این پردازنده فروش نداره به نظر من پردازنده ای که 2 برابر پردازنده های دیگر
حال حاظر بازار و همین شش هستهای های AMD قدرت داره خریدار خودش را داره .

در ضمن من منظور شما را از مقایسه Hyperthread در اینتل با Hypertransport در AMD متوجه نشدم.

در آخر به نظرم در انتخاب سیستم باید قیمت در برابر بازدهی در ضمینه کاری مورد نظر خودرا بسنجید و
به هیچ وجه نمیشه با یک تست ژنریک بیان کرد که این پردازنده از اون قویتر هست شما باید بینید که
کارتون چیه بعد برید مقایسه هایی که بر نرم افزارهای در ضمینه کاری بخصوص انجام شده دید . مثلا
همین 1055T باCore I7 920 در یک ضمینه AMD بهتر بوده و در یک ضمینه اینتل . و اصولا مقایسه ای
که همه ضمینه ها را با هم جمع کند و بعد یک عدد نهایی بدهد بیشتر برای کل کل کردن مناسب است.

من مقایسه نکردم hyper thread و hyper transporto گفتم اینها قابل مقایسه نیستن با هم . بعد شما از کجا فهمیدی دقیقا 25 -30 %کجا نوشته همچین چیزیو؟2 برابر ازون حرفا بودا!!!!اتفاقا این CPU اصلا خریدار زیادی نداشته و من اگه بخوام برم یک همچین پولیو بدم میرم یک مادربرد با 2تا CPU میخرم کسی که اسمبلی بدونه همچین حرفیو نمی زنه شما بیا هسته AMD DENEB با CELERON مقایسه کن چرا رفتی COREIXمقایسه کردی؟شما باید با توجه به معماری CPU و هزینه که بابتش شده راجب قدرتش نظر بدی اینجوری مقایسه کردن اصلا بدرد نمیخوره.بله منم همینی که شما گفتیو می گم یجا AMD بهتره یجا INTELاما هسته رو با هسته از 2 شرکت متفاوت مقاسه کردن به نظر من درست نیست.بیبینید مثلا CORE 2QUAD با CORE I از یک شرکتن و اینتل با یک تغییر کوچیک با همون هزینه تقریبا بازده CPU افزایش داد.

Alfred_i
24-04-10, 17:00
اینم یک سری لینک در مقایسه DIRECTX
اما تاثیرش در کراس فایر:
در این 2 لینک آخری دز ابتدا DIRECT X 9 که کاملا 5870 از کراس فایر 5850 جلوتره اما وقتی DIRECTX 11 میشه یعنی لینک دومی(تو کراس فایر)5850 کاملا جلوتره !!!

Alfred_i
24-04-10, 17:15
اما نیما جان اینم یک سری BENCHMARK برای MAINBOARD:
4190419141924193

nima_hl
24-04-10, 19:44
اینم یک سری لینک در مقایسه DIRECTX
اما تاثیرش در کراس فایر:
در این 2 لینک آخری دز ابتدا DIRECT X 9 که کاملا 5870 از کراس فایر 5850 جلوتره اما وقتی DIRECTX 11 میشه یعنی لینک دومی(تو کراس فایر)5850 کاملا جلوتره !!!

متوجه منظورتون و ارتباطش با موضوع تاپیک نمیشم

اما نیما جان اینم یک سری BENCHMARK برای MAINBOARD:
4190419141924193

لینکها مشکل داره لطفا اصلاح کنید

JEskandari
24-04-10, 21:03
من مقایسه نکردم hyper thread و hyper transporto گفتم اینها قابل مقایسه نیستن با هم . بعد شما از کجا فهمیدی دقیقا 25 -30 %کجا نوشته همچین چیزیو؟2 برابر ازون حرفا بودا!!!!اتفاقا این CPU اصلا خریدار زیادی نداشته و من اگه بخوام برم یک همچین پولیو بدم میرم یک مادربرد با 2تا CPU میخرم کسی که اسمبلی بدونه همچین حرفیو نمی زنه شما بیا هسته AMD DENEB با CELERON مقایسه کن چرا رفتی COREIXمقایسه کردی؟شما باید با توجه به معماری CPU و هزینه که بابتش شده راجب قدرتش نظر بدی اینجوری مقایسه کردن اصلا بدرد نمیخوره.بله منم همینی که شما گفتیو می گم یجا AMD بهتره یجا INTELاما هسته رو با هسته از 2 شرکت متفاوت مقاسه کردن به نظر من درست نیست.بیبینید مثلا CORE 2QUAD با CORE I از یک شرکتن و اینتل با یک تغییر کوچیک با همون هزینه تقریبا بازده CPU افزایش داد.
خوب اینم یکی از لینکهایی که نیما گذاشته بود

البته چند تا لینک دیگه هم بود که توی نرمافزارها بود و نشان میداد Core I7980X اینتل با Opteron های جدید AMD برابری میکنه.
در ضمن این چیزها ربطی به اسمبلی نداره و من اسمبلی سرم نمیشه ولی اینقدر میدونم کسی که کامپیوتر میخره میخواد باهاش بازی کنه
یا با نرم افزاهایی مثل Autocad , Photoshop , 3DStudio... کار کنه که ربطی به اسمبلی نداره عملکرد پردازنده برای ایشان مهمه نه اطلاعاتشان
در مورد اسمبلی.
در مورد برتری هسته Core Ix به اینتل همین امر که Phenom II 965 توی فرکانس 3.4ghz هنوز
به Core I7 920 از دور خارج شده توی فرکانس 2.66 GHz نمیرسه فکر کنم کافی باشه .

مثلا همین Core I7 920 با 1055T توی تستها توی بازیها و عملیات مهندسی اینتل جلوتر بود ولی توی
ویرایش فیلم و مولتی مدیا AMD جلوتر بود حالا میشه جایگاه اسمبلی را برای اینکه من بفهمم کدوم
برای چه کاری بهتر هست را برای من توضیح بدید.
در ضمن احتمالا مادر برد دو پردازنده ای با دو تا پردازنده هم قیمت مادربرد X58 معمولی با یک Core I7 980
درمیاد.

JEskandari
24-04-10, 21:11
در ضمن چرا با Celeron مقایسه کنم که از هسته Core Ix استفاده نمیکنه میام یک پردازنده Core I5 750 را با یک Phenom II X4
مقایسه میکنم شما پردازنده فنومی را که فکر میکنید عادلانه هست که با این پردازنده مقایسه بشه بگذارید تا من مقایسه را براتون
بیارم
اگه میخواهید با celeron مقایسه کنیم اونوقت باید بااونرا با سمپرون مقایسه بکنیم نه با Phenom

P.Pod
24-04-10, 21:29
تاپیک بسیار خوبی هست . منم سعی میکنم تا جایی که بشه شرکت کنم در بحث ها .

پردازنده 1055T یا 1090T با قیمت فوق العاده خودشون قطعاً ارزش خرید دارند . اینکه مجبوریم یک پردازنده 6 هسته ای را با 4 هسته ای مقایسه کنیم به این دلیله که اینتل قیمت 6 هسته ای هاش زیر 700 دلار نمیاد حتی با عرضه 970 .

به این خاطر مجبوریم توی اون رنج قیمت 200-300 تومن 860 ، 920 و 750 را با این پردازنده ها مقایسه کنیم که 1055T و به خصوص 1090T ارزش خرید بالایی دارند . نکته ای که باید بهش توجه کرد استفاده نکردن کاملاً بسیاری از نرم افزار ها از این پردازنده هاست و به مرور زمان قطعاً شاهد اختلاف قدرتی بیشتری بین این پردازنده هستیم .

Alfred_i
24-04-10, 21:45
man baraye shoma link gozashtam ke bebini tu ye game dirt 2 hamin phenom 965 corei 980x 6haste io intelo gerefte bud.pas alan chi?to aval migi adam bayad bere sar barnamehayi ke mige benchmark bebine bad rafti emtiaz koli benchmark cpu o didi bad migi 20% -30

in nazare opteron va core i azun nazaraye khudjushane bud baz!!!opteron cpu baraye server va tu serverhaye bozrg estefade mishe unam be surat dual yani tarahie memarish injurie ke performancesh injuri malum mishe!!naya haminjuri ba core i moghayese bezan.badam toke bahse game kardi amd tu game hamishe behtare az intele ba tabvajoh be ghaymat va performancesh!!hamun linki ke gozashtam tu game ha mituni bebini makhsusan age ba kartu ati cross fire shode gamo run koni.bale shoma vaghti assembly nemiduni nemituni moghayese koni hastaro ba haste.chon tu cpu faghat ferekans matrah nist.bebin ye mesal mizanam vasat dg age khodet dust dashti boro yekam tahghigh kon .bebin clock to cpu tu har haste besurat ferekans morabaee ijad mishe ke age ye cpu clock masalan 2.2ghz bashe 2milion ta dar sanie clock dare ke har clock ye dastur amal anjam mide.yeki az bartarihaye amd nesbat be intel haminjas ke chi masalan intel baraye anjam zarb 64 ta clock mikhad vali amd 30ta ya 32fek konam .albate kheili chizaye dgam hast ke tu memarie cpu moheme yeki dg masalan tuye intel yeseri diode ke vaghti damaye cpu bala mire ye moji tolid mikone ta ferekans cpu biad payin ke barash zara nadashte bashe baraye intel chon alminiome dama zara dare bekhatere hamin vaghti shoma ba intel chanta barnamye sangin hamzaman run mikonid ye dafe sorat kam mishe vali baz 2bare 2rost mishe.ama tu amd chon mese harate ziad barash mohem nist pas hamchin diodi nadarim ke sorat o kam kone bekhatere to amd bazdeh cpu yani emkan inke az tamae ghodrate cpu estefade koni bishtar mishe!!ina darsash tu micro controler ha hast age berid site ENG mibinid.
ama aghaye JE aziz bebin to tuye peykan mtore 405 bezar(farzan)ba 405 race bezari ki mibare?405 ama motoro hameye tajhizat yekie pas amale bord chi bude?badane mashin va dinamicesh!!tu cpu daghighan hamine .haste hamun motore va darvaghe to bayad ye juri memarisho 2rost koni ke bazdehe in motore bere bala.

Alfred_i
24-04-10, 21:57
DAR IN LINK BA INKE SORATE 920 3.8GHZ VA PHENOM 940 3.64 MIBINI KE BENCHMARK AMD BEHTAR BUDE !!!!!!
LINKE : Only the registered members can see the link

MR PC
24-04-10, 21:59
درود

پردازنده های جدید 6 هسته ای AMD دو مدل 1055 و 1090 موجود هست

1055 قیمتش 240

1090 قیمتش 340

Alfred_i
24-04-10, 22:29
bebakhshid nima jan.bia in link fek konam dg bayad dorost bashan :
badam un topic vase rabeteye directX ba crossfire va ati bud dar moghayese ba geforce va SLI.

nima_hl
24-04-10, 22:41
DAR IN LINK BA INKE SORATE 920 3.8GHZ VA PHENOM 940 3.64 MIBINI KE BENCHMARK AMD BEHTAR BUDE !!!!!!

آلفرد جان

اول فارسی لطفا:1041:

دوم باز لینکتون مشکل داره

JEskandari
24-04-10, 22:44

خوب من بیشتر از این از این لینک نفهمیدم عکسش را پایین میزنم

nima_hl
24-04-10, 22:53
خوب من بیشتر از این از این لینک نفهمیدم عکسش را پایین میزنم

این ریزالتی که اینجا میبینم قطعا با یه گرافیک نه چندان قوی گرفته شده

وقتی گرافیک ضعیف باشه گلوگاه میشه و نمیزاره فریم ریت بیشتری ایجاد بشه

در این حالت احتمالا یه پردازنده ضعیفتر هم در همین حدود بازده خواهد داشت

JEskandari
24-04-10, 22:57
الفرد عزیز به لینک دوم توی پست من که 1055T را 965 و Core I7 92 و Core I5 750 مقایسه کرده بود دیدید ؟
در ضمن به نظر من اون لینکهاتون ربطی به بحث نداره دوتاشون که تفاوت کیفیت تصویر توی ورزن های مختلف DX هست
یکی مقایسه قدرت کارتهای مختلف ATI هستش که نشون میده 5850 CF از 5870 قویتر هستش که چی 5770Cf iم از 5850
قویتره یکی دیگه هم نشون میده GTX260 از HD5670 قویتر هستش که من ربطش را نمیدونم اینها اصلا کارتهای گرافیکی قابل
مقایسه با هم نیستند و در ضمن شما چجوری با اینها نتیجه گرفتید AMD از Intel توی بازی قویتر هستش . من نمیدونم
(البته اگه منظورتان اینه که AMD گرافیک بهتر از Intel میسازه که با این مورد هیچ کس مساله و مخالفتی نداره)

به علاوه اون مورد که کارتهای گرافیک AMD با پردازنده AMd قدرتشان بالاتر میره هیچ پایه و اساسی نداره و همش بازاریابی AMD
هستش.

راستی اینم دو ریویو که Opteron های 12 هسته با Xeon که تنها 6 هسته داره مقایسه شده.

فکر کنم تفاوت قدرت هسته ها را به خوبی نشان بدن.

nima_hl
24-04-10, 23:18
درود

پردازنده های جدید 6 هسته ای AMD دو مدل 1055 و 1090 موجود هست

1055 قیمتش 240

1090 قیمتش 340

مرسی سرعت عمل :give_rose:

bebakhshid nima jan.bia in link fek konam dg bayad dorost bashan :
badam un topic vase rabeteye directX ba crossfire va ati bud dar moghayese ba geforce va SLI.

آلفرد جان یه لینک بده که مثلا 790 ، 785 و 770 مقایسه شده باشه اونم تو کارهائی مثل بازی و رندر :give_rose:

Alfred_i
24-04-10, 23:26
نه اتفاقا کارت گرافیک 4870 x2 بوده!!!!

Alfred_i
24-04-10, 23:33
je جان دیدی کهintel تو game کم اورده تو ردهای بالا همین core i 980 x اصلا 2 برابر نیست تازه کمم اورده بعضی جاها!!اگه میخوای بازم لینک می ذارم!!!:give_rose:
اون لینکی که گذاشتم برای amd phenom ii x2 940 در مقایسه با 920!!!!ندیدی!!!!با کارت گرافیک 4870x2
هرچقر کارت گرافیک قوی باشه اختلاف تو گیم برای amd کمتره با اینتل مخصوصا با cross fireX

JEskandari
24-04-10, 23:46
je جان دیدی کهintel تو game کم اورده تو ردهای بالا همین core i 980 x اصلا 2 برابر نیست تازه کمم اورده بعضی جاها!!اگه میخوای بازم لینک می ذارم!!!:give_rose:
شما از خودتان حرف در میارید ها من که چنین چیزی ندیدم لینک بگذارید تا شاید ببینیم

JEskandari
24-04-10, 23:50
آقا نمیشه کسی که داره این پردازنده های جدید AMD را با این قیمت داره وارد میکنه یک لطفی کنه پردازنده های اینتل را هم خودش وارد میکنه تا توی بازار شاهد Core I7 860
به قیمت 150 تومان بالاتر از Core I7 920 نباشیم (منظورم اون اول که وارد شده بود)

reza76622201
25-04-10, 07:28
avalan ke jenabali bayad ba un puli ke midi hamun ghad ash bokhori ke in kamelan tu amd mashhure bar akse intel badam shoma umadi chanta benchmark gozashti az inke intel amd o zade.man tu topichay ghablim az hamin tomshardware ye benchmark daram ke age beri safehaye bado bekhuni mibii core i980x tu game jolo phenom ii x4 965 kam avorde in yani shahkar ke to ba 2charkhe biay benzo begiri.badam age bahse pul matrah nist man ye motherbord ba ghabeliate dual cpu migiram va 2ta mad opteron mindazam rush un moghe shoma boro har cpu e kemikhay biar bebinam mituni hale amd o begiri ya na.

سلام دوست عزيز. اولا که لطف کنيد قوانين سايت رو رعايت کنيد(فارسي تايپ کنيد).
ثانيا لطف کنيد پستها رو با دقت و کامل بخونيد تا بحث الکي کش پيدا نکنه. اون مقايسه اي که بنده انجام دادم (که به نظر شما متعصبانه بوده) دو جنبه داشت فکر کنم اگر بخونيد مطمئنا پاسختون رو ميگيريد.
ثالثا هيچوقت دوچرخه نمي تونه از بنز سبقت بگيره و اگرم هم بگيره بدونيد بنز داره بهش حال ميده. نه اينکه بنز سرعتش کمتره عزيز.(در اين مثال نوعي)
رابعا Opteron يه پردازنده 64 بيتي که واسه سرور توصيه ميشه نه واسه کلاينت مثل Itanium و Xeon از اينتل و اين مقايسه شما اصلا منطقي نيست(مقايسه يه پردازنده سرور AMD Opteron يا يه پردازنده کلاينت Intel Core i7Extreme ) . پردازنده هاي سرور رده هاي کاملا جداگانه اي دارن که اينو ديگه همه مي دونيم که توي اون رده بندي اينتل هميشه جلو بوده و توي کشور خودمون هم که 90 ٪ سرورها مبتني بر اينتل هستند.(اصلا نديدم کمپاني معتبر و بزرگي در ايران سرور AMD ببنده)
نهايتا بازم مي خوام که لطفا فارسي تايپ کنيد و حرفاتونو با مدرک بيان کنيد. :11():

reza76622201
25-04-10, 07:31

اينم از اون حرفاست!!!! پستهاي بعدي بنده رو بخونيد. فرمايش شما کاملا بر عکسه و از هر نظر رد ميشه.

reza76622201
25-04-10, 07:36
لينک مقايسه Intel Core i5-750 با AMD Phenom II-X4 965 در بازي(تنها فاکتوري که اختلاف زياد نيست و AMD حرفي واسه گفتن داره):

نتيجه تقريبا برابر.

لينک مقايسه Intel Core i7-870 با Phenom II-X4 965 در زير:

نتيجه برتري فاحش و محرز Core i7-870.

ببين عزيز. شايد تنها فاکتوري که آخرين محصول موجود در بازار AMD رو تا حدي قابل قياس با حتي سري Core i5 اينتل مي کنه فقط و فقط بازيه که اونم ديگه توي سري Core i7 حتي زير سري 900 عقب موندگيش دوباره شروع ميشه(و الا در مورد رندر و کارهاي گرافيکي و پردازشي و کانورت و ... که AMD خيلي عقبه).
نهايتا اينکه بنده توي بازار رو تا مي تونستم گشتم(بازار تهران و شيراز). هنوز محصولات 6 هستهاي AMD رو کسي نياورده بود(نمي دونم اين دوستمون از کجا داره ميگه). ضمنا بايد منتظر بود تا محصولات 6 هسته اي اينتل هم به بازار بياد و نهايتا اينکه آمار بنچمارک اين پردازنده ها در سايتهاي معتبري مثل تامز و آناند درج بشه. پس خيلي شما هم تخته گاز نرو عزيز.

reza76622201
25-04-10, 07:38
جناب Alfred-i بنده کاملا واقف شدم که شما کي هستيد؟! به اطلاع کليه دوستان و همکاران انجمن هم برسونم که مطالبي که در سايت شهر کامپيوتر فافا( Fafait ) نوشته ميشه کاملا يکطرفه و متعصبانه بوده و با عرض معذرت بايد بگم که مطالب اون سايت فقط جهت تامين منافع شخصي اون شرکت به سبب نمايندگي بودنش توي برخي قطعات هستش. کما اينکه يه مدت مادربوردهاي آشغال FIC رو به عنوان برترين مادربورد جهان به خلق الله مينداختن و مردم بيچاره همش مشکل داشتن و اونا ماست ماليش مي کردن.

نهايتا اينکه چرا شما اومدي گير داديد به سري Extreme edition Intel ؟ مي خواين بخاطر قيمت بالاش خوار و خفيفش کنيد؟ شما اصلا به قابليتهاي اون واقفيد؟
اصلا بر چه اساسي شما يه پردازنده 6 هسته اي رو با يه پردازنده 4 هسته اي مقايسه مي کنيد؟
ببينيد شما بايد اول مشخص کنيد مقايسه شما شامل کدويکي از موارد زير هستش:
1) فقط کارآيي و قدرت.
2) قدرت به نسبت قيمت.
بعدش بحث رو ادامه مي ديم.

reza76622201
25-04-10, 08:26
وضع سايت خيلي خرابه. همش Internal server Error ميده. بعدش که مياي ميبيني 4 بار پستت ايجاد شده!؟!؟!؟!؟

reza76622201
25-04-10, 08:48

سلام دوست عزيز. اولا که لطف کنيد قوانين سايت رو رعايت کنيد(فارسي تايپ کنيد).
ثانيا لطف کنيد پستها رو با دقت و کامل بخونيد تا بحث الکي کش پيدا نکنه. اون مقايسه اي که بنده انجام دادم (که به نظر شما متعصبانه بوده) دو جنبه داشت فکر کنم اگر بخونيد مطمئنا پاسختون رو ميگيريد.
ثالثا هيچوقت دوچرخه نمي تونه از بنز سبقت بگيره و اگرم هم بگيره بدونيد بنز داره بهش حال ميده. نه اينکه بنز سرعتش کمتره عزيز.(در اين مثال نوعي)
رابعا Opteron يه پردازنده 64 بيتي که واسه سرور توصيه ميشه نه واسه کلاينت مثل Itanium و Xeon از اينتل و اين مقايسه شما اصلا منطقي نيست(مقايسه يه پردازنده سرور AMD Opteron يا يه پردازنده کلاينت Intel Core i7Extreme ) . پردازنده هاي سرور رده هاي کاملا جداگانه اي دارن که اينو ديگه همه مي دونيم که توي اون رده بندي اينتل هميشه جلو بوده و توي کشور خودمون هم که 90 ? سرورها مبتني بر اينتل هستند.(اصلا نديدم کمپاني معتبر و بزرگي در ايران سرور AMD ببنده)
نهايتا بازم مي خوام که لطفا فارسي تايپ کنيد و حرفاتونو با مدرک بيان کنيد.

mamehdi
25-04-10, 10:34

ملاك مقايسه اين سايت بر چه اساسي است چرا تو قسمت كارت گرافيك 5970 در رده چهارم قرار گرفته اگر معلوم بشه اونوقت روي cpu ها ميشه نظر داد

reza76622201
25-04-10, 11:28
فروش نخستین پردازنده 6 هسته ای اینتل

Only the registered members can see the link یک فروشنده آنلاین اروپایی فروش نخستین پردازنده شش هسته‌یی اینتل برای رایانه‌های دسک‌تاپ را پیش از عرضه رسمی آن توسط این غول تراشه‌ساز آغاز کرد.
فروشنده آلمانی "آلترنیت" پردازنده کورi7-980 اکسترم ادیشن با نام کد Gulftown را به قیمت هزار و 483 دلار می‌فروشد.
این تراشه برای رایانه‌های دسک‌تاپی درنظر گرفته شده که توسط علاقه‌مندانی مانند بازیکنان مورد استفاده قرار می‌گیرند و با استفاده از فن‌آوری 32 نانومتر ساخته شده که در مقایسه با تراشه‌های چهار هسته‌یی ساخته شده با فن‌آوری 45 نانومتر، نشت برق را کاهش می‌دهد.
پردازنده شش هسته‌یی اینتل با سرعت 3.6 گیگاهرتز کار کرده و شامل 12 مگابایت کش L3 است. هر هسته این پردازنده می‌تواند دو Thread را که از یک‌سری فرمان‌های پشت سر هم ساخته می‌شود، اجرا کند که بدین معنی است که پردازنده
می‌تواند 12 هسته را به‌طور همزمان برای پردازش سریع‌تر اجرا کند. این پردازنده از حافظه DDR3 نیز پشتیبانی خواهد کرد.
تاکنون اینتل تنها تراشه‌های دو هسته‌یی و چهار هسته‌یی را برای دسک‌تاپ‌ها و تراشه‌های شش هسته‌یی را تنها برای سرورها عرضه کرده است. تراشه‌های سری زنون 7400 شش هسته‌یی با نام کد "دانینگتون" که برمبنای معماری "پنرین" بودند، در سال 2008 عرضه شدند.

reza76622201
25-04-10, 11:33
فروش نخستین پردازنده 6 هسته ای اینتل

Only the registered members can see the link یک فروشنده آنلاین اروپایی فروش نخستین پردازنده شش هسته‌یی اینتل برای رایانه‌های دسک‌تاپ را پیش از عرضه رسمی آن توسط این غول تراشه‌ساز آغاز کرد.
فروشنده آلمانی "آلترنیت" پردازنده کورi7-980 اکسترم ادیشن با نام کد Gulftown را به قیمت هزار و 483 دلار می‌فروشد.
این تراشه برای رایانه‌های دسک‌تاپی درنظر گرفته شده که توسط علاقه‌مندانی مانند بازیکنان مورد استفاده قرار می‌گیرند و با استفاده از فن‌آوری 32 نانومتر ساخته شده که در مقایسه با تراشه‌های چهار هسته‌یی ساخته شده با فن‌آوری 45 نانومتر، نشت برق را کاهش می‌دهد.
پردازنده شش هسته‌یی اینتل با سرعت 3.6 گیگاهرتز کار کرده و شامل 12 مگابایت کش L3 است. هر هسته این پردازنده می‌تواند دو Thread را که از یک‌سری فرمان‌های پشت سر هم ساخته می‌شود، اجرا کند که بدین معنی است که پردازنده
می‌تواند 12 هسته را به‌طور همزمان برای پردازش سریع‌تر اجرا کند. این پردازنده از حافظه DDR3 نیز پشتیبانی خواهد کرد.
تاکنون اینتل تنها تراشه‌های دو هسته‌یی و چهار هسته‌یی را برای دسک‌تاپ‌ها و تراشه‌های شش هسته‌یی را تنها برای سرورها عرضه کرده است. تراشه‌های سری زنون 7400 شش هسته‌یی با نام کد "دانینگتون" که برمبنای معماری "پنرین" بودند، در سال 2008 عرضه شدند.

Alfred_i
26-04-10, 11:09
من اولا گفتم که سایت فافا اینو آورده نگفتم که درست یا نه !!!که شما می گی واقفم ازین حرفا!!!!بعدشم تو ایران اینجوریه !!!تو multi core amd اوله!!!Only the registered members can see the link
اینم لینک!!!این از جواب اولت!!!اما بنز حال داده !!!!:)))))))من که لینک گذاشتم برات آقا پسر اتفاقا شمایی که نمی خونی تاپیک بندرو!!!!
این مال بازی dirt 2
اینم مال coll of duty (modern warfare 2)
اینم بازی left for dead
اینم crysis
من فقط بحثم سره game بود نه چیزه دیگه !!!!تو همه تاپیکمم میبینی!!!!من همیشه گفتم هرچی پول بدی همین قد آش می خوری!!!همه جا perfomanceبا قیمت میسنجن!!!که تا که amd خدا رو شکر هنوز داره رعایت می کنه!!!تزه اکرم شانس بیاری با 90 تومن میتونی یک 180 تومنی بخری تو AMD منظورم انلاک هسته هست!!!!من نه گفتم اینتل ضعیفه نه گفتم بدرد نخور گفتم گرونه!!!!
حالا شما که منو شناختی دمت گرم حالا بگو من کیم!!!؟؟ آقای غیر تعصبی !!!

Alfred_i
26-04-10, 11:50
اولا بنده در تاپیکم گفتم میگن اومده و لینکشم دادم!!!نه گفتم معتبره نه پیشنهاد کردم کسی بخره!!!اااااااااااههههوووو! !!منو شناختی؟بابااااا!!!!چه آدم شناسی!!!من اولا گفتم در مولتی cpu!!!اینم لینکش برای برتر بودن amd!!!!
ثانیا من گفتم تو game این core i7980x نسبت 2 برابر نیست اصلا و تازه بعضی جاها کمم آورده!!!اینم لینک هاش هم برای آقای je و اقا رضای آدم شناس!!!
اینم لینک!!!اما بله در برنامه های دیگه به غیر از gameاختلاف هست!!ولی به اینقدر پول نمی ارزه !!!اونم از نظر من!!!شاید کسی حال کنه بره بخره!!همه جا رضا جان performance با قیمت میسنجن.الان تو این زمینه amd بهتره البته تو desktop!!!تو server ها قیمتا فرقی نمیکنه!!!
من مقایسه نکردم opteron و xenon هر cpu یک هدفی داره و اساسا مخالفم که از 2 کمپانی بیای مقایسه کنی!!!که البته یادم نمیاد کی ولی amd تو اون دوره athlon بود که اومد تو site خودش intel مقایسه کرد که واقعا یک کار مسخره بود!!!بعدشم اگه بحث تو فقط قدرته که motorola و IBM خدای cpu هستن و خوب اصلا برای خودشون کار می کنن!!!بهر حال رقابت intel و amd به نفع ماست یک موقع intel جلو یک موقع amd مهم انتخاب عقلانی و درست و با توجه به قیمته!!!
من فقط به قیمت core i7 980x ایراد گرفتم و نه خارش کردم نه خفیف!!!بعدشم پشت سر cpu حرف زدن خیلی بهتر از پشت سر کسی الکی صحبت کردن !!! در پایان به خدمت اقا نیما عارضم!!!که هیچ بنچ مارکی از amd 890 fx نیومده یکم واستا!!ولی اگه از cross fire استفاده می کنی حتما fx بگیر والبته بگمم که در مورد cpu تو 790fx 785g 790 gx
تو performance cpu تاثیر خفنی ندارن ولی تو overclock چرا!!حالا منم تو froum tomshardware سوالشو پرسیدم منتظره جوابم تا نتیجرو کاملن بگم!!میگم چه حالی میده این phenom ii x6 هسته آنلاک کنی ببینی 12 اس!!!

Alfred_i
26-04-10, 11:51
اولا بنده در تاپیکم گفتم میگن اومده و لینکشم دادم!!!نه گفتم معتبره نه پیشنهاد کردم کسی بخره!!!اااااااااااههههوووو! !!منو شناختی؟بابااااا!!!!چه آدم شناسی!!!من اولا گفتم در مولتی cpu!!!اینم لینکش برای برتر بودن amd!!!!
ثانیا من گفتم تو game این core i7980x نسبت 2 برابر نیست اصلا و تازه بعضی جاها کمم آورده!!!اینم لینک هاش هم برای آقای je و اقا رضای آدم شناس!!!
اینم لینک!!!اما بله در برنامه های دیگه به غیر از gameاختلاف هست!!ولی به اینقدر پول نمی ارزه !!!اونم از نظر من!!!شاید کسی حال کنه بره بخره!!همه جا رضا جان performance با قیمت میسنجن.الان تو این زمینه amd بهتره البته تو desktop!!!تو server ها قیمتا فرقی نمیکنه!!!
من مقایسه نکردم opteron و xenon هر cpu یک هدفی داره و اساسا مخالفم که از 2 کمپانی بیای مقایسه کنی!!!که البته یادم نمیاد کی ولی amd تو اون دوره athlon بود که اومد تو site خودش intel مقایسه کرد که واقعا یک کار مسخره بود!!!بعدشم اگه بحث تو فقط قدرته که motorola و IBM خدای cpu هستن و خوب اصلا برای خودشون کار می کنن!!!بهر حال رقابت intel و amd به نفع ماست یک موقع intel جلو یک موقع amd مهم انتخاب عقلانی و درست و با توجه به قیمته!!!
من فقط به قیمت core i7 980x ایراد گرفتم و نه خارش کردم نه خفیف!!!بعدشم پشت سر cpu حرف زدن خیلی بهتر از پشت سر کسی الکی صحبت کردن !!! در پایان به خدمت اقا نیما عارضم!!!که هیچ بنچ مارکی از amd 890 fx نیومده یکم واستا!!ولی اگه از cross fire استفاده می کنی حتما fx بگیر والبته بگمم که در مورد cpu تو 790fx 785g 790 gx
تو performance cpu تاثیر خفنی ندارن ولی تو overclock چرا!!حالا منم تو froum tomshardware سوالشو پرسیدم منتظره جوابم تا نتیجرو کاملن بگم!!میگم چه حالی میده این phenom ii x6 هسته آنلاک کنی ببینی 12 اس!!!

Alfred_i
26-04-10, 12:00
اینبار بار 10 که می فرستم!!!! چرا نیمره!!!!:1041:

Alfred_i
26-04-10, 12:15
اینم amazon!!!!نوشته not released

Alfred_i
26-04-10, 14:54
الفرد عزیز به لینک دوم توی پست من که 1055T را 965 و Core I7 92 و Core I5 750 مقایسه کرده بود دیدید ؟
در ضمن به نظر من اون لینکهاتون ربطی به بحث نداره دوتاشون که تفاوت کیفیت تصویر توی ورزن های مختلف DX هست
یکی مقایسه قدرت کارتهای مختلف ATI هستش که نشون میده 5850 CF از 5870 قویتر هستش که چی 5770Cf iم از 5850
قویتره یکی دیگه هم نشون میده GTX260 از HD5670 قویتر هستش که من ربطش را نمیدونم اینها اصلا کارتهای گرافیکی قابل
مقایسه با هم نیستند و در ضمن شما چجوری با اینها نتیجه گرفتید AMD از Intel توی بازی قویتر هستش . من نمیدونم
(البته اگه منظورتان اینه که AMD گرافیک بهتر از Intel میسازه که با این مورد هیچ کس مساله و مخالفتی نداره)

به علاوه اون مورد که کارتهای گرافیک AMD با پردازنده AMd قدرتشان بالاتر میره هیچ پایه و اساسی نداره و همش بازاریابی AMD
هستش.

راستی اینم دو ریویو که Opteron های 12 هسته با Xeon که تنها 6 هسته داره مقایسه شده.

در اینکه amd با ati بهتر عملکرد داره هیچ شکی نیست همونطور که گفتم corei 7 920 از amd phenom iix4 965 تقریبا تو همه زمینه ها جلو هست جز همین game و antivirus اونم avg شاید تو آنتی ویروس های دیگه جلوتر باشه دلیلشم دقیقا همین کارت گرافیک amd گفته قراره تکنولوژی بزنه که به نوعی کارت گرافیک بیاره داخل cpu هنوزم که نزده!!!بعدشم کارت های ati بیشتر از directXبالا نسبت به geforce برخوردارند!!!واسه همینم تو game جلواند!!!اما geforce از ati شاید تو game ضعیفتر باشه ولی تو open glبهتر عمل میکنه!!!اما در مورد کراس فایر گفتی آره من هدفم این بود که تاثیر directXروی کراس فایر ببینید همین
من کی نتیجه گرفتم تو اون تاپیک که amd از اینتل بهتره!!!!!!!شما دنبال حاشیه می گردی!اما بحث کردی راجب opteron
l

Alfred_i
26-04-10, 14:59

هستش.

در اینکه amd با ati بهتر عملکرد داره هیچ شکی نیست همونطور که گفتم corei 7 920 از amd phenom iix4 965 تقریبا تو همه زمینه ها جلو هست جز همین game و antivirus اونم avg شاید تو آنتی ویروس های دیگه جلوتر باشه دلیلشم دقیقا همین کارت گرافیک amd گفته قراره تکنولوژی بزنه که به نوعی کارت گرافیک بیاره داخل cpu هنوزم که نزده!!!بعدشم کارت های ati بیشتر از directXبالا نسبت به geforce برخوردارند!!!واسه همینم تو game جلواند!!!اما geforce از ati شاید تو game ضعیفتر باشه ولی تو open glبهتر عمل میکنه!!!اما در مورد کراس فایر گفتی آره من هدفم این بود که تاثیر directXروی کراس فایر ببینید همین
من کی نتیجه گرفتم تو اون تاپیک که amd از اینتل بهتره!!!!!!!شما دنبال حاشیه می گردی!اما بحث کردی راجب opteron
:great:

nima_hl
26-04-10, 17:54
دوستان لطفا از بحثهای حاشیه‌ای اجتناب کنید

تو این فروم چند نفر 980x یا پردازنده 12 هسته‌ای optron دارند که ما بخوایم در موردش بحث کنیم

همیشه سعی میکنم بحثهائی داشته باشم که کاربرد عملی داشته باشه

در حال حاضر تعدادی از دوستان هستند که برای کارهای سنگین از پردازنده‌های 200-300 تومنی استفاده میکنند

ما اینجا داریم صحبت میکنیم که با این بودجه چه پردازنده‌ای بخریم ، همین !!!

آیا 965 amd بخریم ( با حدود 200 هزار تومان ) یا i5

آیا i7 860 و 930 بخریم یا amd 1055t

965 رو با i5 در پستهای اول تاپیک مقایسه کردیم و با توجه به مادربردهای h55 ارزان و همینطور قدرت آورکلاک مناسب به نظر اومد که i5 گزینه مناسبتری نسبت به 965 هستش

اما با مشخصاتی که از 1055t تا به این لحظه بدستمون رسیده بنظر میاد که نه تنها جایگزین i7 930 میتونه باشه بلکه به دلیل قیمت مناسب میتونه 965 و i5 رو هم حذف کنه

یعنی یه سیستم میشه در حدود قیمت i5 و 965 ولی با قدرت 930 و 860

از این به بعد در مورد پردازنده‌های جدید amd شامل 960t - 1035t - 1055t -1075t -1090t و مقایسه اونها با پردازنده‌های همرده اینتل صحبت بفرمائید :give_rose:

در مورد دوستمون که در مورد سایت cpubenchmark سئوال فرموده بودند باید عرض کنم که این بنچمارک یکی از بهترین بنچمارکها برای کارهای معمولی مثل آفیس ، وب ، کارهای گرافیکی ، تا حدودی گیم و .... هستش

ولی برای تست گرافیک و گیمینگ زیاد قابل استناد نیست ، برای گیم با توجه به موتورهای گرافیک و فیزیک گوناگون باید با خود اون گیم و یا گیمی که از نظر موتور شبیه باشه مقایسه صورت بگیره

برای مثال اگر یک سیستم در بازی رزیدنت اویل بر سیستم دیگه پیشی گرفت دلیل نیست که در بازی بتمن هم ریزالت بهتری داشته باشه

دوستان خواهشا در تاپیکها از بحثهای غیر کاربردی دوری کنید ، قبلا بارها عرض کردم یه بار دیگه هم میگم پردازنده xxxxx از کمپانی yyyyyy که بنده ممکنه تا آخر عمرم هم نتونم یدونش رو ببینم یا در بهترین حالت تا چند سال دیگه در دسترسم قرار نگیره چه ارزشی داره که در موردش بحث کنم و بدونم با چه رنگی روش یادگاری نوشتن

reza76622201
27-04-10, 08:08
من اولا گفتم که سایت فافا اینو آورده نگفتم که درست یا نه !!!که شما می گی واقفم ازین حرفا!!!!بعدشم تو ایران اینجوریه !!!تو multi core amd اوله!!!Only the registered members can see the link
اینم لینک!!!این از جواب اولت!!!اما بنز حال داده !!!!:)))))))من که لینک گذاشتم برات آقا پسر اتفاقا شمایی که نمی خونی تاپیک بندرو!!!!
این مال بازی dirt 2
اینم مال coll of duty (modern warfare 2)
اینم بازی left for dead
اینم crysis
من فقط بحثم سره game بود نه چیزه دیگه !!!!تو همه تاپیکمم میبینی!!!!من همیشه گفتم هرچی پول بدی همین قد آش می خوری!!!همه جا perfomanceبا قیمت میسنجن!!!که تا که amd خدا رو شکر هنوز داره رعایت می کنه!!!تزه اکرم شانس بیاری با 90 تومن میتونی یک 180 تومنی بخری تو AMD منظورم انلاک هسته هست!!!!من نه گفتم اینتل ضعیفه نه گفتم بدرد نخور گفتم گرونه!!!!
حالا شما که منو شناختی دمت گرم حالا بگو من کیم!!!؟؟ آقای غیر تعصبی !!!

ببين آقا ... (اسمت رو نميارم با اينکه مي دونم کي هستي). اينجا ديگه اون مکاني که شما فکر مي کنيد نيست که افراد بيسواد بيان و هر چي شما بگيد بپذيرن.

بحث بر سر لينک اولي که ارائه داديد:
لينک اولت که فقط مقايسه Opteron و 6 هسته اي AMD با زئون و پردازنده هاي چهار هسته اي بود!!!شما يه لينکي ارائه داديد که 6 هسته اي AMD رو با چهارهسته اي اينتل مقايسه کرده و جرات اينکه 6 هسته اي اينتل رو هم مطرح کنه نياورده. اصلا توي مقايسه شما اسمي از core i7 نيست . آخه اين لينک بدرد نخور واقعا يکطرفه که هيچ چيزو ثابت نمي کنه شما چجوري ازش نتيجه مي خواين بگيريد!؟ شما اومديد توي سايت cpu Benchmark از چارتهاي passmark از بين اينهمه مقايسه فقط يکي رو نشون داديد. من واسه اينکه دوستان بيشتر به اينکه شما هميشه يکطرفه واسه منافع شرکتتون صحبت مي کنيد ساير لينکهاي همون سايتي که شما داديد رو ارائه مي دم تا خودشون نتيجه بگيرن:

مي بينيد که اينتل چقدر جلوتره.

ساير لينکهايي که داديد هم اينو نشون مي ده که پذيرفتيد فقط بر سر آيتم بازي هست که مي خواين به اشتباه بگيد AMD برتره و الا در ساير موارد اينو حتي شما هم پذيرفتيد که فعلا پردازنده هاي AMD خيلي عقب هستند. خوب شما از قسمت Article سايت تامز آورديد من از قسمت اصلي خود سايت تامز يعني Chart->Processor لينک بهتون مي دم(لينک کارآيي در بازيها) که ديگه بحثي نباشه. اين لينکها رو ببينيد:

به نظرت کافي نيست!؟ پس بازم برات مي زارم از سايت آناند اونم فقط در زمينه بازي مقايسه ها رو که شما خيلي روش زوم کرديد(تازه يه پردازنده متوسط اينتل رو هم واسه مقايسه گذاشتم) ببينيد:

خوب نتيجه!!! دقيقا بر عکس عرايض شما.
عزيز بازم تاکيد مي کنم اينجا اون مکاني که شما فکر مي کنيد نيست که بتونيد ..... اينحا افراد متخصص و صاحبنظر(از مدير کل گرفته تا مشاوران و ...) با سواد و مجرب هستند و فرمايشات غير منطقي کاملا رد شدست. خيالتون راحت.
ضمنا نيازي نيست که بنده و جناب JE شما رو بشناسيم. توي شيراز همه به اندازه کافي در مورد شما و بياناتتون اشراف دارن. اما اينجا فضا متفاوته عزيز و مخزني و ... سودي نداره و طرفتون عوام جامعه نيستند که بتونيد .....

reza76622201
27-04-10, 12:27
:great:

دوست عزيز. لطفا اينقدر لينکهاي بي ربط و بي سر و ته نديد و مدام از اين شاخه به اون شاخه نپريد. اصلا توي حرفاتون منطقي وجود نداره. ضمنا لينکها و سايتهايي که معرفي مي کنيد هيچ ارتباطي با حرفي که مي زنيد نداره. لطفا به جاي فقط صحبت کردن و دادن لينکهاي متعدد کاملا بي ربط که گاهي اوقات فرمايشات خوتونو هم نقض مي کنه درست و منطقي بحث کنبد و چند لينک مفيد و درست و حسابي بديد که فرمايشاتتون رو تاييد کنه نه اينکه ردشون کنه.

nima_hl
27-04-10, 12:49
دوست عزيز. لطفا اينقدر لينکهاي بي ربط و بي سر و ته نديد و مدام از اين شاخه به اون شاخه نپريد. اصلا توي حرفاتون منطقي وجود نداره. ضمنا لينکها و سايتهايي که معرفي مي کنيد هيچ ارتباطي با حرفي که مي زنيد نداره. لطفا به جاي فقط صحبت کردن و دادن لينکهاي متعدد کاملا بي ربط که گاهي اوقات فرمايشات خوتونو هم نقض مي کنه درست و منطقي بحث کنبد و چند لينک مفيد و درست و حسابي بديد که فرمايشاتتون رو تاييد کنه نه اينکه ردشون کنه.

آقا رضا بنده خواهش کردم این بحث رو تموم کنید

این دوستمون amd fan هستند درست !!! . شما که میفرمائید تعصب ندارید چرا جواب میدید

این آقا هر کسی که هستند و هر جائی که بودند ، در این فروم تازه وارد هستند و دلیلی نمیبینم در محیط عمومی به ایشون گوشزد کنید

یه بار دیگه عرض میکنم فقط ریویوهای جدید از پردازنده‌های توربو amd

ما الان میخوایم بین i7 اینتل و پردازنده‌های جدید amd یکی رو انتخاب کنیم پس لطفا کمک کنید

اگر هم نمیتونید خودتون رو کنترل کنید لطفا توی این تاپیک پست نزنید تا خودم این مطلب رو به یه جائی برسونم

JEskandari
27-04-10, 16:14
خوب اگه قرار فقط CPU های جدید سری Turbo مقایسه بشه باید هم یک فکری برای کسانی که میخوان حدود 100 تومان برای
CPU خرج کنند کرد
به هر حال چند Review از CPU های جدید

Legit Reviews (Only the registered members can see the link)
NeoSeeker (Only the registered members can see the link)
Tom’s Hardware (Only the registered members can see the link)
Hot Hardware (Only the registered members can see the link)
TweakTown (Only the registered members can see the link re_cpu/index.html)
TechSpot (Only the registered members can see the link)
X-bit Labs (Only the registered members can see the link)
Hardware Secrets (Only the registered members can see the link)
Hexus (Only the registered members can see the link)
Benchmark Reviews (Only the registered members can see the link)
Overclockers Club (Only the registered members can see the link)
AnandTech (Only the registered members can see the link)
PC Perspective (Only the registered members can see the link)
Guru3d (Only the registered members can see the link)

امیدوارم که پردازنده های جدید 200 دلار بالاتر از قیمت جهانی توی بازار ایران به فروش نرند

nima_hl
27-04-10, 19:15
خوب اگه قرار فقط CPU های جدید سری Turbo مقایسه بشه باید هم یک فکری برای کسانی که میخوان حدود 100 تومان برای
CPU خرج کنند کرد
به هر حال چند Review از CPU های جدید

Legit Reviews (Only the registered members can see the link)
NeoSeeker (Only the registered members can see the link)
Tom’s Hardware (Only the registered members can see the link)
Hot Hardware (Only the registered members can see the link)
TweakTown (Only the registered members can see the link re_cpu/index.html)
TechSpot (Only the registered members can see the link)
X-bit Labs (Only the registered members can see the link)
Hardware Secrets (Only the registered members can see the link)
Hexus (Only the registered members can see the link)
Benchmark Reviews (Only the registered members can see the link)
Overclockers Club (Only the registered members can see the link)
AnandTech (Only the registered members can see the link)
PC Perspective (Only the registered members can see the link)
Guru3d (Only the registered members can see the link)

امیدوارم که پردازنده های جدید 200 دلار بالاتر از قیمت جهانی توی بازار ایران به فروش نرند

طبق هماهنگیهای صورت گرفته تا هفته آینده پردازنده 1055 به قیمت 210 هزار تومان و 1090 رو به قیمت 320 هزار تومان تقدیم دوستان خواهد شد

امروز اینترنتم خیلی مشکل داره سعی میکنم امشب یه جمع بندی روی پردازنده‌های این رده قیمت داشته باشیم و بعد روی قیمتهای پائینتر صحبت کنیم :give_rose:

Alfred_i
27-04-10, 19:28
خوب مثل اینکه سایت درست شده دوباره!!
اولا سلام آقا رضا با ادب بنده اهل شیراز نیستم و تهرانم و تهران زندگی می کنم!!!ثانیا بی سوادم خودتی من اومدم در یک سری گیم برای اینکه یکی از دوستان گفت core i7980x
2 برابر من اون لینک گذاشتم که ببینید نه اینطور هم نیست!!!ثانیا من اصلا تعصبی نیستم من cpu core 2quad 9650s با کارت 5870!cpu قدیمی یکم منم می خوام سیستم بخرم واسه همین اومدم اینجا نه به شما گفتم بی سواد نه کسه دیگه فقط جواب دادم!!! اولا اینکه آقای je اومدن گفتن 6 هستهای از 12 هسته ای amd بهتره منم 6 هسته ای amd گفتم از زنون بهتره!!!من لینک هاتون دیدم همونطورم که گفتم با نتیجه گیری کلی مخالفم و باید تو هر زمینه بررسی کرد نه کلی!!! و عرض کنم خدمت شما آقا رضا من دانشجوی دانشگاه تهران عمران می خونم الانم ترم 4 ام و از اول راهنمایی نو خط کامپیوترم.البته ادعایم ندارم!!!شما هر جور راحتی فکر کن.
اما اگه دقت کنید من گفتم تو مولتی cpu amd از اینتل بهتره!!تکی نگفتم!!اگه قیمت و بی خیال شید .در پایان از آقا نیما عذر می خوام و قول میدم کل نکنم.
اما نیما جان من فکر کنم این قیمت کم این CPU 1090T
فکر کنم اینتل بد به فکر وا میداره شاید اگه corei9 بده بیرون قیمت core i7 بیاد پایین.اما خوب منم می خوام دیگه عوض کنم منتظرم ولی مادربرد موندم چی بگیرم فکر کنم 890 fx اگه بیاد بالای 300 تومن باشه.نمیدونم می ارزه بگیرم یا نه!!
:11():

JEskandari
27-04-10, 19:53
خوب مثل اینکه سایت درست شده دوباره!!
اولا سلام آقا رضا با ادب بنده اهل شیراز نیستم و تهرانم و تهران زندگی می کنم!!!ثانیا بی سوادم خودتی من اومدم در یک سری گیم برای اینکه یکی از دوستان گفت core i7980x
2 برابر من اون لینک گذاشتم که ببینید نه اینطور هم نیست!!!ثانیا من اصلا تعصبی نیستم من cpu core 2quad 9650s با کارت 5870!cpu قدیمی یکم منم می خوام سیستم بخرم واسه همین اومدم اینجا نه به شما گفتم بی سواد نه کسه دیگه فقط جواب دادم!!! اولا اینکه آقای je اومدن گفتن 6 هستهای از 12 هسته ای amd بهتره منم 6 هسته ای amd گفتم از زنون بهتره!!!من لینک هاتون دیدم همونطورم که گفتم با نتیجه گیری کلی مخالفم و باید تو هر زمینه بررسی کرد نه کلی!!! و عرض کنم خدمت شما آقا رضا من دانشجوی دانشگاه تهران عمران می خونم الانم ترم 4 ام و از اول راهنمایی نو خط کامپیوترم.البته ادعایم ندارم!!!شما هر جور راحتی فکر کن.
اما اگه دقت کنید من گفتم تو مولتی cpu amd از اینتل بهتره!!تکی نگفتم!!اگه قیمت و بی خیال شید .در پایان از آقا نیما عذر می خوام و قول میدم کل نکنم.
اما نیما جان من فکر کنم این قیمت کم این CPU 1090T
[/URL][URL]Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
فکر کنم اینتل بد به فکر وا میداره شاید اگه corei9 بده بیرون قیمت core i7 بیاد پایین.اما خوب منم می خوام دیگه عوض کنم منتظرم ولی مادربرد موندم چی بگیرم فکر کنم 890 fx اگه بیاد بالای 300 تومن باشه.نمیدونم می ارزه بگیرم یا نه!!
دوست عزیز مطمین باشید که پاسخ اینتل به این پردازنده های AMD پردازنده Core I9 نخواهد بود و اینتل آنرا برای پردازنده بولدوزر از AMD نگه داشته است
با توجه به بنچمارکهای موجود به خوبی مشخص هست در زمینه گیم حقیقتا پردازنده 4 هسته ای نسبت به پردازنده 6 هسته ای چیزی کم ندارد اما در زمینه
برنامه های به شدت Multithreaded مانند برنامه های رندر و تبدیل و ویرایش فیلم و در کل مولتیمدیا به خوبی نشان داده شده که هسته های مجازی قابلیت
رقابت با هسته های حقیقی را ندارند .
شما اکنون به بنچ مارکها اگر دقیقتر نگاه کنید میبینید که پردازنده 6 هسته ای Intel Core I7 980x به راحتی در تمام تستها پردازنده شش هسته ای
AMD را پشت سر میگذارد ولی با قیمتی حدود 3 برابر برای پردازنده و 4-5 برابر برای کل سیستم حال با توجه به اینکه این پردازنده از نوع Extreme Edition بوده
و در کلاس پردازنده Intel Core I7 975 هست عمل منطقی برای اینتل در حال حاظر ارایه پردازنده 6 هسته ای ولی از نوع معمول آن (وجود تنها یک خط QPI و
قفل بودن Multiplier ) و با قیمت 300-400 دلار میباشد که در اینصورت دوباره میتواند در زمینه پردازنده های با قیمت قابل قبول پیشتاز گردد .

در ضمن در مورد بحث قبلی شما یک تاپیک دیگر در بخش پردازنده و مادربرد باز بفرمایید و آدرس آنرا به من پیام خصوصی کنید تا به ادامه آن بحث بدون انحراف تاپیک
فعلی از بحث اصلی بپردازیم و من نیز از نظرات خودم را در آن ضمینه دفاع کرده و نشان بدهم در کجا شما دچار اشتباه در جمع آوری داده گردیده اید که به آن نتیجه
که اندکی از حقیقت فاصله دارد رسیده اید.
با تشکر

JEskandari
28-04-10, 20:13
یک Review جدید از Core I7 920 در برابر AMD Phenom X6 1055t و AMD Phenom X6 1090t که دوباره نتایج قبلی را تکرار میکنه
به نظرم حالا میشه با اطمینان بیشتری نظر داد که برای بازی و کارهای مربوط به فتوشاپ و ویرایش تصویر و محاسبات ریاضی Core I7 920 بهتر هست
در حالیکه برای ویرایش و تبدیل فیلم و کارهای مربوط به انیمیشن و طراحی و رندر کردن پردازنده 6 هسته ای AMD بهتر هست
EXTREME Overclocking (Only the registered members can see the link)

جالب اینجاست که وقتی پردازنده ها در یک سرعت اورکلاک میشوند (3.8Ghz ) تغییر چندانی روی نمیده تنها فاصله یک مقدار کم میشه تنها تغییری که روی میده
در یک کار بدرد نخور و وقت و انرژی هدر دادن به نام Folding@Home هستش که پردازنده اینتل بدجوری جلو میزنه (مثل اینکه شرکت AMD مثل من به Folding اعتقادی
نداره و پردازنده هایش مثل کارتهای گرافیک اون توی این زمینه حرفی ندارند)

دلیل اورکلاک هم تا 3.8 این بود با اینکه این پردازنده تا 4.3 اورکلاک میشده ولی با 1.45 حداکثر تایین شده AMD بالاتر از 3.8 کاملا پایدار نبوده و توی بعضی تستها مشکل
داشت

به هر حال به نظر من در حال حاظر با توجه به غیر معقول بودن قیمت 6 هسته ای های اینتل این پردازنده ها به کسایی که در ضمینه طراحی و رندر کردن و ویرایش فیلم کار میکنند
شدیدا توصیه میشه . همچنین با توجه به توانایی خوب در بقیه ضمینه ها هم یک جایگزین خیلی خوبی برای کسانی که از فنومهای 4 هسته ای استفاده میکنند و حتی سری
Core I5 میباشد
نکته دیگر اینکه بزودی AMD پردازنده های Tuban با دو هسته غیر فعال را ارایه میدهد به نام 1035t که به نظر میرسد با توجه به سابقه AMD در قیمت گذاری به عنوان جایگزینی
مناسب برای فنوم 2 هسته ای و یا Athlon های چهار هسته ای باشد.

nima_hl
28-04-10, 20:54
یک Review جدید از Core I7 920 در برابر AMD Phenom X6 1055t و AMD Phenom X6 1090t که دوباره نتایج قبلی را تکرار میکنه
به نظرم حالا میشه با اطمینان بیشتری نظر داد که برای بازی و کارهای مربوط به فتوشاپ و ویرایش تصویر و محاسبات ریاضی Core I7 920 بهتر هست
در حالیکه برای ویرایش و تبدیل فیلم و کارهای مربوط به انیمیشن و طراحی و رندر کردن پردازنده 6 هسته ای AMD بهتر هست
EXTREME Overclocking (Only the registered members can see the link)

جالب اینجاست که وقتی پردازنده ها در یک سرعت اورکلاک میشوند (3.8Ghz ) تغییر چندانی روی نمیده تنها فاصله یک مقدار کم میشه تنها تغییری که روی میده
در یک کار بدرد نخور و وقت و انرژی هدر دادن به نام Folding@Home هستش که پردازنده اینتل بدجوری جلو میزنه (مثل اینکه شرکت AMD مثل من به Folding اعتقادی
نداره و پردازنده هایش مثل کارتهای گرافیک اون توی این زمینه حرفی ندارند)

دلیل اورکلاک هم تا 3.8 این بود با اینکه این پردازنده تا 4.3 اورکلاک میشده ولی با 1.45 حداکثر تایین شده AMD بالاتر از 3.8 کاملا پایدار نبوده و توی بعضی تستها مشکل
داشت

به هر حال به نظر من در حال حاظر با توجه به غیر معقول بودن قیمت 6 هسته ای های اینتل این پردازنده ها به کسایی که در ضمینه طراحی و رندر کردن و ویرایش فیلم کار میکنند
شدیدا توصیه میشه . همچنین با توجه به توانایی خوب در بقیه ضمینه ها هم یک جایگزین خیلی خوبی برای کسانی که از فنومهای 4 هسته ای استفاده میکنند و حتی سری
Core I5 میباشد
نکته دیگر اینکه بزودی AMD پردازنده های Tuban با دو هسته غیر فعال را ارایه میدهد به نام 1035t که به نظر میرسد با توجه به سابقه AMD در قیمت گذاری به عنوان جایگزینی
مناسب برای فنوم 2 هسته ای و یا Athlon های چهار هسته ای باشد.

این پردازنده‌ها و همچنین پردازنده‌های i7 رو نمیشه با یه 5770 بنچمارک گرفت

اگر یدومه athlon 620 هم توی این تست بود حدود همین میزان در بازیها امتیاز میگرفت

برای این پردازنده‌ها حداقل باید با یدونه 5970 یا 480 تست انجام بشه و گرافیک ضعیفتر به دلیل گلوگاه شدن قدرت این پردازنده رو برای بازی نشون نمیده

برای مثال به این ریویو که با یدونه 260 گرفته شده نگاه کنید

به نظر شما امکان داره 1090t و 980x با یدونه athlon ii x2 240e قدرتی نزدیک به هم داشته باشند ؟:1. (27):

باید منتظر یه ریویوی درست درمون با یه گرافیک قوی باشیم

تا اینجا که پردازنده‌های جدید amd خوب خودشون رو نشون دادند ولی باید دقت داشته باشیم که اکثر برنامه‌ها هنوز برای استفاده 6 هسته بهینه نشدن و در برنامه‌های جدید که در آینده ریلیز میشن عملکرد بهتری خواهند داشت

در ضمن پردازنده 1035t یه پردازنده ۶ هسته‌ای با سرعت 200 هرتز پائین‌تر از 1055 هستش و هسته نهان نداره

پردازنده 4 هسته‌ای که دو هسته نهان داره و بزودی ریلیز میشه 960t هستش :give_rose:

JEskandari
28-04-10, 21:56
شما در مورد اسم پردازنده درست میفرمایید.
اما راستش را بخواهید توی رزولوشن های پایین که کارت گرافیک گلوگاه نمیشه و در حقیقت اکثر کار بر عهده پردازنده است
برای این است که برای عملکرد قدرت پردازنده توی بازی از 1280*1024 یا 1680*1050 استفاده میکنند و برای اینکه قدرت گرافیک
را بسنجن از رزولوشن های بالا استفاده میکنند در ضمن داخل اون ریویو توی بازیها تفاوت ر امتیاز حتی در 20fps هم دیده میشه
که نشان میده کارت گرافیک گلوگاه نبوده ولی وقتی setting بالا میره و یا رزولوشن بالا میره اون تفاوت به 1-2 فریم میرسه اونوقت
میبینیم که کارت گرافیک گلوگاه شده یکی از دلایلی که تستها را با 1024*1280 هم انجام دادن اینه که اثر کارت گرافیک حذف بشه
و بشه فقط قدرت پردازنده سنجیده بشه.

در ضمن به نظر من چون پردازنده های سری Core I7 اینتل دارای هشت تا هسته مجازی بودن تا حالا اکثر برنامه هایی که از تعداد
بالای هسته سود میبرده اند برای تا 8 هسته بهینه شده اند .
البته در مورد بازیها هنوز از 2 و یا حد اکثر از 4 هسته استفاده میکنند و اون تعداد کمی هم که از 4 هسته استفاده میکنند متاسفانه
هسته ها را بطور کامل بکار نمیگیرند و میزان فعالیت هسته ها 50 تا 60 در صد در حالت حد اکثر هست که در برابر برنامه های رندر و
ویرایش فیلم که این مقدار در حد 85-95 درصد هست بسیار جای پیشرفت وجود دارد .

JEskandari
28-04-10, 22:04
در ضمن نیما جان اون crysis هست هرچی بگی ازش بر میاد و البته اونها از Enthusiast توی تنظیمها استفاده کردن
که به نظر میرسه اون باعث شده GTX260 یک گلوگاه بشه باید دید اگه کارت گرافیک قویتر بود چی میشد
و شما توجه کنید که مثلا توی FarCry (Only the registered members can see the link) تفاوتها دیده میشه در ضمن من با اون ریویو مشکل دارم اگه اونها خواستن
پردازنده مقایسه کنن چرا تا اونجا که تونستن تنضیمات را روی Max گذاشتن اونجوری که کارت گرافیک مقایسه میشه .

Alfred_i
29-04-10, 02:25
دوست عزیز مطمین باشید که پاسخ اینتل به این پردازنده های AMD پردازنده Core I9 نخواهد بود و اینتل آنرا برای پردازنده بولدوزر از AMD نگه داشته است
با توجه به بنچمارکهای موجود به خوبی مشخص هست در زمینه گیم حقیقتا پردازنده 4 هسته ای نسبت به پردازنده 6 هسته ای چیزی کم ندارد اما در زمینه
برنامه های به شدت Multithreaded مانند برنامه های رندر و تبدیل و ویرایش فیلم و در کل مولتیمدیا به خوبی نشان داده شده که هسته های مجازی قابلیت
رقابت با هسته های حقیقی را ندارند .
شما اکنون به بنچ مارکها اگر دقیقتر نگاه کنید میبینید که پردازنده 6 هسته ای Intel Core I7 980x به راحتی در تمام تستها پردازنده شش هسته ای
AMD را پشت سر میگذارد ولی با قیمتی حدود 3 برابر برای پردازنده و 4-5 برابر برای کل سیستم حال با توجه به اینکه این پردازنده از نوع Extreme Edition بوده
و در کلاس پردازنده Intel Core I7 975 هست عمل منطقی برای اینتل در حال حاظر ارایه پردازنده 6 هسته ای ولی از نوع معمول آن (وجود تنها یک خط QPI و
قفل بودن Multiplier ) و با قیمت 300-400 دلار میباشد که در اینصورت دوباره میتواند در زمینه پردازنده های با قیمت قابل قبول پیشتاز گردد .

در ضمن در مورد بحث قبلی شما یک تاپیک دیگر در بخش پردازنده و مادربرد باز بفرمایید و آدرس آنرا به من پیام خصوصی کنید تا به ادامه آن بحث بدون انحراف تاپیک
فعلی از بحث اصلی بپردازیم و من نیز از نظرات خودم را در آن ضمینه دفاع کرده و نشان بدهم در کجا شما دچار اشتباه در جمع آوری داده گردیده اید که به آن نتیجه
که اندکی از حقیقت فاصله دارد رسیده اید.
با تشکر
بله من هم موافقم که 6 هسته ای اینتل قویتر ز فنوم هست اما با توجه به قیمت زیادی که خواهد داشت فکر کنم بازهم اونقدری هوادار که باید دشته نداره.در واقع درسته که قویتره اما چون بنضر اینتل م بیش از گرون فروشه هوادارش کم میشه.اما ینک 1090 اود وتا 975 اینتل گرفت یعنی با 309 دلار ا 900 دلار اینتل خریدی.خوب این برای بده اگه بخواد همین طور قیمت بالا نگه داره.البته نه تو همینه زمینه ها .اصولا تو محاسبات اینتل قویتره حتی بدون هایپر تیرید و از طرفی هایپر تیرید که اضافه شه دگه بدتره من خودم چون برنامه نویس بودم اینو می دونستم و انصافا i7انقلاب کرد تو محاسبات.
اما آقا نیما راست می گه اکثر برنامه ها از 6 هسته ای ساپرت نمی شن که یکیش همین CAD که عصاب منو خورد کرده!!! اما من نمیفهمم چرا تو بعضی گیما 975 از 920 عقب تره!!معماری یکیه سرعت کلاک 975 بالاتره ولی عقب تره البته نا چیزه.راستی اینتل گفته می خواد 60 هسته ای بزنه!!!!!!!!!!فکر کن 60تا تازه اگه هاپرم باشه می شه 120تا.

Alfred_i
29-04-10, 02:51
در ضمن من اسمم رامین هست.آقا نیما در مورد نهان بودن گفتن و من در مورد اینکه می شه این CPU ها رو به هم تبدیل کرد یا نه یک چیزی بگم:
اینکه 1055 اگه اور کنی میشه تا 1090بدست بیاد باید بگم که نمیشه چون باید multiplier انلاک کنی که کار سختیه!!!ولی با اورکلاک میشه تا یک جاهایی رسوند .اما اینکه اگه در کل سرعت ها مساوی شه یک فرقی هست در کل.مثال اینکه 3*4=6*2
نتجه ضرب یکیه ولی روش فرق داره.
اما
کلی لینک توشه برای کسب اطلاعات بیشتر.

reza76622201
29-04-10, 08:56
آقا رضا بنده خواهش کردم این بحث رو تموم کنید

این دوستمون amd fan هستند درست !!! . شما که میفرمائید تعصب ندارید چرا جواب میدید

این آقا هر کسی که هستند و هر جائی که بودند ، در این فروم تازه وارد هستند و دلیلی نمیبینم در محیط عمومی به ایشون گوشزد کنید

مطمئن باشید اگر شما با این دوستمون کل کل نمیکردید کار این تاپیک به اونجا نمیرسید که خود شما در پرایوت بهم بفرمائید از این قبیل تاپیکها نزنم

یه بار دیگه عرض میکنم فقط ریویوهای جدید از پردازنده‌های توربو amd

ما الان میخوایم بین i7 اینتل و پردازنده‌های جدید amd یکی رو انتخاب کنیم پس لطفا کمک کنید

اگر هم نمیتونید خودتون رو کنترل کنید لطفا توی این تاپیک پست نزنید تا خودم این مطلب رو به یه جائی برسونم

نيما جان. مطالب موجود در سايت رو خيليها مطالعه مي کنن و بهش استناد مي کنن. پس يا بايد اين تاپيک جنجالي که شما ايجاد کرديد قفل بشه يا همينجور ادامه پيدا کنه. وقتي يه بحثي شروع مي شه بايد تا وقتي که نتيجه گيري مي کنن ادامه پيدا کنه.
اما اين بحثي که شما مطرح کرديد مشخص بود که عاقبت خوبي نداره. ضمنا حرفهاي غيرمنطقي ايشون رو رد کردن نميشه اسمشو بذاريد کل کل . اينحا سايته و مراجعه کننده بايديکسري اطلاعات درست بدست بياره.
در مورد اينکه ايشون کي هستن اتفاقا قرار نبود چيزي گفته بشه. اما ايشون دارن محيط سايت رو هم مثل فروشگاهشون مي کنن و بنده وظيفه خودم مي دونم اينو تاحدي گوشزد کنم.(گرچه ايشون بگن تهران هستند و ...)
لطفا دست از نصيحتهايي نظير اينکه "نمي تيد خودتونو کنترل کنيد و ..." هم برداريد. شما اصولا عنوان تاپيک رو طوري انتخاب کرديد که بحث برانگيزه و مشخص بود که به اينجاها هم خواهد رسيد. ضمنا اگر چيزي در Private به شما گفتم دليلي نداره اينجا مطرح کنيد چون اگر لازم بود خودم بصورت Public مي گفتم. لطفا اين نکته رو رعايت کنيد.
شما خودتونم AMD Fan هستيد عزيز و همونقدر که در مورد پردازنده ها و بوردهاي AMD اطلاعات داريد به همون اندازه در مورد پردازنده ها و بوردهاي اينتل اطلاعاتتون کمه و تا جايي که بنده شناخت دارم علاقه اي هم به شناخت بيشتر و حتي معرفي پردازنده هاي اينتل نداريد و بيشتر دنبال خبرهاي داغ از بازار AMD هستيد و هميشه در بک گراند ذهنيتون دنبال فاکتورهايي مي گرديد که بتونيد AMD رو برتر از اينتل نشون بديد(در ابتداي همين تاپيک هم تا حدي معترف شديد و شما روي پردازنده اي که هنوز توي بازار ايران نيومده تبليغ مي کنيد و با جستجوي زياد از طرفي قول گرفتيد که بياره). اما متاسفانه فعلا کاري نميشه کرد و شما پيرو حرفهاتون توي مسنجر تنها چيزي که بهش فکر مي کنيد(تنها فکتوري که فعلا مي تونيد در برخي مقاطع اينتل رو پايين تر نشون بديد) اينه که شما P/P فکر مي کنيد. چه بسا اگر اينتل تا چندي ديگه توي اينم جلو بزنه بگرديد و طرز فکرتون رو تغيير بديد.
در هر حال بنز اون بالا داره واسه خودش حکومت مي کنه. اينکه اينم پايين با اين پول چي ميشه خريد که بهتر باشه(چون پول بنز رو نداريم) بحثي کاملا متفاوته.

reza76622201
29-04-10, 09:02
من گفتم تو مولتی cpu amd از اینتل بهتره!!تکی نگفتم

ببين عزيز. شما که مي فرمائيد AMD توي Multi بهتره دقيقا منظورتون چيه. کدام پردازنده با کدام پردازنده مقايسه کرديد و توي چه محيطي؟ لطفا از بيان حرفهاي کلي که هيچ سندي براش نمياريد اجتناب کنيد.

nima_hl
29-04-10, 13:33
نيما جان. مطالب موجود در سايت رو خيليها مطالعه مي کنن و بهش استناد مي کنن. پس يا بايد اين تاپيک جنجالي که شما ايجاد کرديد قفل بشه يا همينجور ادامه پيدا کنه. وقتي يه بحثي شروع مي شه بايد تا وقتي که نتيجه گيري مي کنن ادامه پيدا کنه.
اما اين بحثي که شما مطرح کرديد مشخص بود که عاقبت خوبي نداره. ضمنا حرفهاي غيرمنطقي ايشون رو رد کردن نميشه اسمشو بذاريد کل کل . اينحا سايته و مراجعه کننده بايديکسري اطلاعات درست بدست بياره.
در مورد اينکه ايشون کي هستن اتفاقا قرار نبود چيزي گفته بشه. اما ايشون دارن محيط سايت رو هم مثل فروشگاهشون مي کنن و بنده وظيفه خودم مي دونم اينو تاحدي گوشزد کنم.(گرچه ايشون بگن تهران هستند و ...)
لطفا دست از نصيحتهايي نظير اينکه "نمي تيد خودتونو کنترل کنيد و ..." هم برداريد. شما اصولا عنوان تاپيک رو طوري انتخاب کرديد که بحث برانگيزه و مشخص بود که به اينجاها هم خواهد رسيد. ضمنا اگر چيزي در Private به شما گفتم دليلي نداره اينجا مطرح کنيد چون اگر لازم بود خودم بصورت Public مي گفتم. لطفا اين نکته رو رعايت کنيد.
شما خودتونم AMD Fan هستيد عزيز و همونقدر که در مورد پردازنده ها و بوردهاي AMD اطلاعات داريد به همون اندازه در مورد پردازنده ها و بوردهاي اينتل اطلاعاتتون کمه و تا جايي که بنده شناخت دارم علاقه اي هم به شناخت بيشتر و حتي معرفي پردازنده هاي اينتل نداريد و بيشتر دنبال خبرهاي داغ از بازار AMD هستيد و هميشه در بک گراند ذهنيتون دنبال فاکتورهايي مي گرديد که بتونيد AMD رو برتر از اينتل نشون بديد(در ابتداي همين تاپيک هم تا حدي معترف شديد و شما روي پردازنده اي که هنوز توي بازار ايران نيومده تبليغ مي کنيد و با جستجوي زياد از طرفي قول گرفتيد که بياره). اما متاسفانه فعلا کاري نميشه کرد و شما پيرو حرفهاتون توي مسنجر تنها چيزي که بهش فکر مي کنيد(تنها فکتوري که فعلا مي تونيد در برخي مقاطع اينتل رو پايين تر نشون بديد) اينه که شما P/P فکر مي کنيد. چه بسا اگر اينتل تا چندي ديگه توي اينم جلو بزنه بگرديد و طرز فکرتون رو تغيير بديد.
در هر حال بنز اون بالا داره واسه خودش حکومت مي کنه. اينکه اينم پايين با اين پول چي ميشه خريد که بهتر باشه(چون پول بنز رو نداريم) بحثي کاملا متفاوته.

سلام رضا جان

در مورد نقل قول صحبت پرایوت 100٪ حق با شماست ، بنده پوزش میخوام :give_rose:

اما به دنبال برتری دادن amd به اینتل نیستم که اگر اینجور بود الان کلی لینک دارم که در بازی تفاوت i7 با این پردازنده‌های خیلی کمه ( یه نمونش رو تو لینک قبلی دادم )

بعد هم جار میزدم که amd هم ارزونتره هم بهتر تره :lol:

ولی حقیقت اینه که هنوز به این اطمینان نرسیدم

در مورد هماهنگی و آوردن این پردازنده هم دیدم بعضی از دوستان دارن این پردازنده‌ها رو به قیمت بالا به فروش میرسونند و شاهد بودم یکی از دوستان 1090 رو به قیمت 420 هزار تومان خریداری کرده بود

هدفم این بود که دوستان amd fan سراسیمه به دام این جور فروشنده‌ها نیافتند

این پردازنده‌ها توسط بنده وارد نمیشه و همونطور که توی پرایوت به دوستان عرض شد آقا کیوان دارن زحمتش رو میکشن و بنده فقط اطلاع رسانی کردم

اما یه توضیح در مورد fan بودن خودم بدم

نه amd fan هستم و نه intel fan فقط price fan هستم قبلا هم به وضوح توضیح دادم اگر در یک بازده مشابه بدونم قیمت amd از اینتل پائینتره به قول معروف amd fan میشم اگر ازراک از گیگا ارزونتر باشه و از کیفیتش مطمئن باشم asrock fan

به هر ترتیب تا اینجای پستام توی این تاپیک جائی از amd پستیبانی نکردم ولی اگر اطمینان پیدا کنم که قدرت لازم رو داره 100٪ پشتیبانی میکنم :1. (35):

Alfred_i
29-04-10, 16:09
آقای رضا خان شما کاملا آدم غیر منطقی هستی و من هر چی بگم تو حرف خوتو می زنی من اصلا فروشنده نیستم وشما واسه اینکه منو خراب کنی هی اینو میگی.ومن هم عین داش نیما price fan هستم .تو سایت cpubenchmark.netهست لینکشو گذاشتم تو همون opteron و زنون.آخرین لینک هست.قیمت سرورش هم تو سایت newegg ده هزار دلار قیمتش!!!فکر نکنم کسی بخره.قیمت سرورش البته.من تو بحثام فقط به گیم اشاره کردم.همین.و اونم دلیلش گیم هست.ببین مثلا تو dirt 2 amd بهتر بود اما تو crysis intel بهتره.ولی تو رندر و encode amd بهتره .اینارو همه می گن و بی سوادی یا بازار گرمی نتیجه نمیده!! اما بچه ها من نمیدونم چرا هر جا یک قیمت میده این 1090 تو shopping گوگل از 309 دلار هست تا 374 دلار.چرا؟یعنی فرق دارن باهم؟اما cori 930 اگه اررشه به این 6 هسته ای میرسه؟چون 930 core i
294 $ قیمت داره.بعد یک سوال دیگه من اگه 1090بگیرم 890 fx میگیرم اما یک سوال asus بهتره یا msi?من فکر کنم فرقی ندارن اما واسه اطمینان.
Only the registered members can see the link [...] od_no=2025 (Only the registered members can see the link proddesc%26maincat_no%3D1%26cat2_no%3D171%26prod_n o%3D2025&sref=Only the registered members can see the link F273836-12-asus)
Only the registered members can see the link [...] templete=2 (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link [...] templete=2 (Only the registered members can see the link)
ایسوس 2تا زده و اون یکیم msi هست.
من 2هفته دیگه دوستم از آمریکا داره میاد و می خوام به اون بگم بیاره و از اونجا فکر کنم ارزونتر بشه.

Alfred_i
29-04-10, 16:31
بچه هایک سوال اینکه این سایت cpu amd 1095 t هست این اومده مگه
توی یکی از فروم های تایمر دیدم این لینک رو.

nima_hl
29-04-10, 17:20
بچه هایک سوال اینکه این سایت cpu amd 1095 t هست این اومده مگه
توی یکی از فروم های تایمر دیدم این لینک رو.

احتمالا غلط تایپیه این که اومده 1090t هستش نه 1095t :give_rose:

reza76622201
29-04-10, 19:13
سلام رضا جان

در مورد نقل قول صحبت پرایوت 100٪ حق با شماست ، بنده پوزش میخوام :give_rose:

اما به دنبال برتری دادن amd به اینتل نیستم که اگر اینجور بود الان کلی لینک دارم که در بازی تفاوت i7 با این پردازنده‌های خیلی کمه ( یه نمونش رو تو لینک قبلی دادم )

بعد هم جار میزدم که amd هم ارزونتره هم بهتر تره :lol:

ولی حقیقت اینه که هنوز به این اطمینان نرسیدم

در مورد هماهنگی و آوردن این پردازنده هم دیدم بعضی از دوستان دارن این پردازنده‌ها رو به قیمت بالا به فروش میرسونند و شاهد بودم یکی از دوستان 1090 رو به قیمت 420 هزار تومان خریداری کرده بود

هدفم این بود که دوستان amd fan سراسیمه به دام این جور فروشنده‌ها نیافتند

این پردازنده‌ها توسط بنده وارد نمیشه و همونطور که توی پرایوت به دوستان عرض شد آقا کیوان دارن زحمتش رو میکشن و بنده فقط اطلاع رسانی کردم

اما یه توضیح در مورد fan بودن خودم بدم

نه amd fan هستم و نه intel fan فقط price fan هستم قبلا هم به وضوح توضیح دادم اگر در یک بازده مشابه بدونم قیمت amd از اینتل پائینتره به قول معروف amd fan میشم اگر ازراک از گیگا ارزونتر باشه و از کیفیتش مطمئن باشم asrock fan

به هر ترتیب تا اینجای پستام توی این تاپیک جائی از amd پستیبانی نکردم ولی اگر اطمینان پیدا کنم که قدرت لازم رو داره 100٪ پشتیبانی میکنم :1. (35):

نيما جان. پس لطفا پستتو ويرايش کن. در مورد اينکه شما AMD Fan هستيد يا نه هم ترجيح مي دم سکوت کنم تا بحث وارد مسائل حاشيه اي نشه. در هر صورت بنده ارادتمندم.

reza76622201
29-04-10, 19:17
آقای رضا خان شما کاملا آدم غیر منطقی هستی و من هر چی بگم تو حرف خوتو می زنی من اصلا فروشنده نیستم وشما واسه اینکه منو خراب کنی هی اینو میگی.ومن هم عین داش نیما price fan هستم .تو سایت cpubenchmark.netهست لینکشو گذاشتم تو همون opteron و زنون.آخرین لینک هست.قیمت سرورش هم تو سایت newegg ده هزار دلار قیمتش!!!فکر نکنم کسی بخره.قیمت سرورش البته.من تو بحثام فقط به گیم اشاره کردم.همین.و اونم دلیلش گیم هست.ببین مثلا تو dirt 2 amd بهتر بود اما تو crysis intel بهتره.ولی تو رندر و encode amd بهتره .اینارو همه می گن و بی سوادی یا بازار گرمی نتیجه نمیده!! اما بچه ها من نمیدونم چرا هر جا یک قیمت میده این 1090 تو shopping گوگل از 309 دلار هست تا 374 دلار.چرا؟یعنی فرق دارن باهم؟اما cori 930 اگه اررشه به این 6 هسته ای میرسه؟چون 930 core i
294 $ قیمت داره.بعد یک سوال دیگه من اگه 1090بگیرم 890 fx میگیرم اما یک سوال asus بهتره یا msi?من فکر کنم فرقی ندارن اما واسه اطمینان.
Only the registered members can see the link [...] od_no=2025 (Only the registered members can see the link proddesc%26maincat_no%3D1%26cat2_no%3D171%26prod_n o%3D2025&sref=Only the registered members can see the link F273836-12-asus)
ایسوس 2تا زده و اون یکیم msi هست.
من 2هفته دیگه دوستم از آمریکا داره میاد و می خوام به اون بگم بیاره و از اونجا فکر کنم ارزونتر بشه.

عزيز نيازي نيست بنده در مورد بيانات شما حرفي بزنم. ديگه هم کاري ندارم از کجا هستيد. اما اگر پستهاتونو بخونيد خيلي جاها حرفهاي غيرمنطقي و بي مدرک زديد و مدام شاخه به شاخه شديد ولينکي داديد که حرف خودتونو نقض کرده. اگه خواستين نشونتون ميدم.

در هر صورت نيازي نيست ديگه اين بحث رو ادامه بديم.
نهايتا اگر خواستيد در هر موردي و واسه هر پردازنده AMD که شما بگيد بنده معادل اينتلش که چه در زمينه بازي و چه در زمينه هاي ديگه معرفي مي کنم با مدرک که اونو غورت بده :Love-PCN~!:
والسلام.

اما در مورد سوالاتي که فرموديد. به نظر بنده اگر بورد گيگابايت معادلشون توي ايران گير بياد بهتره(بخاطر گارانتي آواژنگ). بنده اصلا MSI رو پيشنهاد نمي کنم. Asus به مراتب بهتره. بين دو مدل ايسوسي هم که فرموديد تنها تفاوت اساسي گرافيک آنبرد روي M4A89GTD.... بود بخاطر چيپ 890GX اين ديگه به کاربريتون بر ميگرده. ضمنا فکر اينم باشيد که جنسي که از آمريکا بياد ايران هيچ گارانتي و پشتيباني توي ايران نداره. اختلاف قيمت چقدر بايد باشه تا اين خلا رو پوشش بده و اصلا اينکه ارزش ريسک داره يا خير؟

Alfred_i
30-04-10, 00:42
سلام بر همه!!!
خوب من قیمت نگرفتم تو ایران بیبنم چطوریاس.باید برم پایتخت بپرسم.الان اونجا 295 دلار هست 1090t . اگه نشون بدید که ممنون میشم.خوب من بین core i920 یا core i930 و 1090 می خواستم انتخاب کنم که الان 1090 انتخاب کردم.اما در مادربرد ها سوتی دادم.مادربرد ها همه چیپیشون یکی بوده. 890 fx اینم لینک :
راستی کسی تا حالا بوده که core i5 750 تا 5.0 ghz اور کنه؟بعد یچی دیگه اینکه هر 6 تا هسته سرعت 4.0 دارن؟در این اور ها در 1090؟

nima_hl
30-04-10, 04:23
سلام بر همه!!!
خوب من قیمت نگرفتم تو ایران بیبنم چطوریاس.باید برم پایتخت بپرسم.الان اونجا 295 دلار هست 1090t . اگه نشون بدید که ممنون میشم.خوب من بین core i920 یا core i930 و 1090 می خواستم انتخاب کنم که الان 1090 انتخاب کردم.اما در مادربرد ها سوتی دادم.مادربرد ها همه چیپیشون یکی بوده. 890 fx اینم لینک :
راستی کسی تا حالا بوده که core i5 750 تا 5.0 ghz اور کنه؟بعد یچی دیگه اینکه هر 6 تا هسته سرعت 4.0 دارن؟در این اور ها در 1090؟

سلام

شما چرا اینقدر با لینک دادن مشکل دارید :lol: این لینکتون هم مشکل داره

والا دل و دماق برای ادامه مطلب برام نمونده حس بگو مگو هم فعلا نیست هر کی هر چی دوست داره بخره ، پول خودشونه

ولی انتخاب شخصیم تا اینجا 1055T هستش . طبق تجربه‌های قبلی با amd ، این پردازنده از نظر سخت افزاری هیچ تفاوتی با 1090 نداره ، فقط 400 هرتز فرکانسش پائینتره که احتمالا با یه آور بدون ولتاژ به 3.2 گیگاهرتز میرسه

در مورد مین برد هم باید عرض کنم مادربردهای سری 8 بزودی جایگزین سری 7 خواهند شد

برای مثال 870 جای 770 رو خواهد گرفت و از sata3 و usb3 پشتیبانی کامل خواهد کرد

به جای 785 چیپ 880 و به جای 790gxوfx سری 890 جایگزین میشن

به این ترتیب در تمامی رنجهای قیمت مادربردهای جدید با چیپست amd به بازار میان

i5 هم با کولینگ ایر عالی به صورت 7*24 گمان نمیکنم بیشتر از 4.5 گیگاهرتز آور بشه

وقتی پردازنده تا 4 گیگ آور میشه همه هسته‌ها در اون فرکانس کار میکنن

Alfred_i
30-04-10, 16:44
سلام نیما جان.مرسی آره راست میگی!!:)))
اما 1055 باید multiplier انلاک کنی تا بشه 1090 دقیق.آره ولی من 890fx میخوام چون 2تا crossfire @16x داره.من یک 5870 دارم یک 5970 میخرم یک cf یک کارت خوب میشه!!اون آقا در تایمز منظورش 980 بوده نه 750.آره 980 تا 5 اور کردن Only the registered members can see the link
.اما از 1090 دیدم که تا 6.4 اور کردن.راستی 1090 اگه تا 4 اور شه خیلی به 980 نزدیک میشه البته با سرعت 3.3 خودش.
اینم یک لینک برای مقاسه core i7 ها با phenom ii
core 980x هنوز دست نیافتنیه!!!ولی همونطور که گفتم اور کنی تا 4 نزدیک میشه!!یعنی 4 @ 1090 تقریبا با core 980 @3.3 برابره!!
Only the registered members can see the link اینم لینک اور 1090
اما مادربرد گیگا می گیرم اور بهتر میشه.