PDA

مشاهده نسخه کامل : آداپتور DC Output: +5V with max. 2A

Firebirds
25-02-10, 12:08
با سلام

3 روز پیش برق هامون به طور فجیهی 2 بار در ارز 1 دقیقه رفت و اومد و زد 2 تا آداپتور اکسس پوینت روتر (Only the registered members can see the link) مون را سوخت :1. (28):
به نظرتون از کجا میتونم 2 تا آداپتور DC Output: +5V with max. 2A تهیه کنم ؟ قیمتی ازش دارید ؟

با تشکر :give_rose:

+makintash
25-02-10, 17:03
با سلام

3 روز پیش برق هامون به طور فجیهی 2 بار در ارز 1 دقیقه رفت و اومد و زد 2 تا آداپتور اکسس پوینت روتر (Only the registered members can see the link) مون را سوخت :1. (28):
به نظرتون از کجا میتونم 2 تا آداپتور DC Output: +5V with max. 2A تهیه کنم ؟ قیمتی ازش دارید ؟

شما یه اداپتور سوچینگ بگیر مشکلت با نوسانات شدید برق حل میشه.
اگه تهران هستی یه سر به خیابان جمهوری و ساختمان امجد بزن انواع منابع تغذیه سوچینگ پیدا میشه .

Firebirds
25-02-10, 18:12
شما یه اداپتور سوچینگ بگیر مشکلت با نوسانات شدید برق حل میشه.
اگه تهران هستی یه سر به خیابان جمهوری و ساختمان امجد بزن انواع منابع تغذیه سوچینگ پیدا میشه .

با سلام
دوتا مشکل این جاست که
1- تعداد آداپتور ها زیاد است => تعویض همه = هزینه
2- یک عدد سرور هم روی این برق هست

فکری که به ذهن خودم رسید برای جلوگیری از این جور مسایل در آینده
چون فیوز این قطعات جدا هستش این امکان را میده که روش یه محافظ برق بزارم اگه جواب نداد بریم سراق UPS

:give_rose:

am2
25-02-10, 19:09
با سلام

من 5 ولت 3 آمپر با برند dlink دارم میدم دونه ائی 7500 تومن نو و آکبند
قیمتش هم خیلی بیشتر از اینا باید باشه
سوئیچینگ هست برق ورودیش 110 تا 240 ولت پس فکر نکنم نوسان برق کاری باهاش داشته باشه

Firebirds
25-02-10, 20:43
من 5 ولت 3 آمپر با برند dlink دارم میدم دونه ائی 7500 تومن نو و آکبند
قیمتش هم خیلی بیشتر از اینا باید باشه
سوئیچینگ هست برق ورودیش 110 تا 240 ولت پس فکر نکنم نوسان برق کاری باهاش داشته باشه

خوبه ولی متاسفانه توی مشخصاتش زده MAX 2 Amper

+makintash
25-02-10, 21:20
دوست من مشکلی نیست اون ماکس هم یعنی حداکثر شدت جریان مصرفی مودم پس شما اگه یه 5 امپر هم
بگیری به شرطی که ولتاژ شما هم خوانی داشته باشی مشکلی برای دستگاه به وجود نمیاره به عبارتی شدت
جریان خروجی از منبع رو بار یا همون مودم تعیین میکنه مهم اینکه از 2 امپر کمتر نباشه.

Firebirds
26-02-10, 00:34
دوست من مشکلی نیست اون ماکس هم یعنی حداکثر شدت جریان مصرفی مودم پس شما اگه یه 5 امپر هم
بگیری به شرطی که ولتاژ شما هم خوانی داشته باشی مشکلی برای دستگاه به وجود نمیاره به عبارتی شدت
جریان خروجی از منبع رو بار یا همون مودم تعیین میکنه مهم اینکه از 2 امپر کمتر نباشه.

به نظر من اون ماکس یعنی حداکثر شدت جریان مجازی که شما میتونید به دستگاه بدید

WL-520GU: DC Output: +5V with max. 2A current Note: Use only the adapter included in the package. Using other adapters may damage the device.

بیان یه سری بزنیم به فیزیک دبیرستان
جریان را تعریف کردیم : I= Q/T ( مقدار بار عبوری در واحد زمان )
و بار را هم تعریف کردیم : Q= n.e ( تعداد الکترون های گذرنده از واحد سطح )
خوب فرض کنید مقاوت دستگاه ما حداکثر توانایی گذر دهی 2 آمپر را داشته باشد و حالا ما بیام آمپر را زیاد کنیم در نیجه با این کار بار عبوری در واحد زمان را که از مقامت عبور میکنه افزایش دادیم که با این کار تعداد الکترون ها رو که در واحد زمان از مقاوت عبور میکردند افزایش دادیم که همه اینا در آخر نتیجه میده که مقاومت مون داغتر بشه که اینم باعث میشه عمر مفید دستگاه کم بشه و سریع تر بسوزه:wink:

+makintash
26-02-10, 12:05
به نظر من اون ماکس یعنی حداکثر شدت جریان مجازی که شما میتونید به دستگاه بدید

WL-520GU: DC Output: +5V with max. 2A current Note: Use only the adapter included in the package. Using other adapters may damage the device.

بیان یه سری بزنیم به فیزیک دبیرستان
جریان را تعریف کردیم : I= Q/T ( مقدار بار عبوری در واحد زمان )
و بار را هم تعریف کردیم : Q= n.e ( تعداد الکترون های گذرنده از واحد سطح )
خوب فرض کنید مقاوت دستگاه ما حداکثر توانایی گذر دهی 2 آمپر را داشته باشد و حالا ما بیام آمپر را زیاد کنیم در نیجه با این کار بار عبوری در واحد زمان را که از مقامت عبور میکنه افزایش دادیم که با این کار تعداد الکترون ها رو که در واحد زمان از مقاوت عبور میکردند افزایش دادیم که همه اینا در آخر نتیجه میده که مقاومت مون داغتر بشه که اینم باعث میشه عمر مفید دستگاه کم بشه و سریع تر بسوزه:wink:
لازم دیدم این موضوع را برای شما روشن کنم.
دوست من اگه تو دبیر ستان در مورد قانون اهم خونده باشی بر طبق قانون اهم جریان خروجی از منبع مستقیما
مربوط میشه به مقدار بار شما در دو سر خروجی حالا اگه یه منبع 12 ولتی 36 واتی داشته باشی یه بار 6 اهمی
بیاری تو خروجی منبع ،یعنی بر طبق قانون اهم :
V:R*I
W:V*I
I:V/R
I:w/R*R
در نتیجه مقدار جریان خروجی منبع برابر با 2 امپر هست حالا اگه این بار از مقدار 6 به 3 بیاد مقدار جریان خروجی 3 امپر میشه.
موفق باشی

am2
26-02-10, 13:44

دوست من ولتاژ این سوئچینگ 5 هست و آمپر اون 3 هست

یعنی آمپر مجاز اون 0تا 3 هست
اگه مصرف کننده شما 5 ولت باشه حداکثر از مصرف کننده ائی میتونید استفاه کنید که 15 وات باشه حال اگه این مصرف کننده 2 وات هم باشه فرقی نمیکنه چون ولتاز ثابته و جریان کمتری استفاده میکنه

نکته آخر
اکسس پوینت شما کمتر از 10 وات هست