PDA

مشاهده نسخه کامل : LCD حدودا 220.000 تومن چی بگیرم

qerenfil
24-02-10, 15:11
دوستان سلام
با توجه به شهرت جهانی سامسونگ (خارج از ایران) و خدمات و پشتیبانی ال جی در داخل و ...با توجه به اطلاعات بی در و پیکر در این دنیای مجازی اینترنت و گاها خیلی غلط درباره dvi - full HD HDMI پردازش کنتراست نور پس زمینه ساپورت کابل display port (باور بفرمایین آدم قاطی میکنه)
چه مونیتوری در این رنج قیمت (220.000)پیشهناد میکنید؟
نمونه هایی که دوستان پیشنهاد کرده بودند اینا بودند :
amsung - 20700 Full HD قیمت 195000
AOC - 22" - 2236Swa + SPEAKER FULL HD قیمت 200000
lg w2261vp قیمت 215000
LG W2286L
HP 22 FH HRSHX 24 LHII
نظرتون در مورد مونیتورهای ذکر شده چیه ؟ آیا شما مارک یا مدل دیگری را پیشنهاد میکنید؟

G E N E R A L ™
24-02-10, 15:31
سلام دوست عزیز

LCD به نظر من این مدل رو بگیر حرف نداره :

Samsung P22500 قیمتش هم حدود 225 هست 22 " هم هست .

qerenfil
25-02-10, 14:19
دوستان بنده براي P2250 سرچ کردم و نقل قولهاي زير رو آماده کردم:

نقل قول:
"من يه ماه پيش p22500 رو 215 خريدم که گارانتيش از مهر شروع شده بود گارانتيه p22500 شما از کي شروع شده؟!؟ وقتي زنگ زدم گفت از تاريخ فکتور حساب ميشه ولي سام سرويس گفت از ليبل پشت مانيتور!!
هيچ کارتي به غير از قرعه کشي داخلش نبود!"

نقل قول:
"سوال بعدي اين که فيلم هاي دي وي دي رو مثلا قسمت مشکي رو شطرنجي ميکنه اين طبيعيه؟"

و نقل قول ديگر:
"مشکل من اينه که وقتي رزولوشن رو مي زارم رو 1920 در 1080 که خودش هم مي گه رو همين رزولوشن بزار ... وقتي مي زارم رو اين با 60 khz مشکلي نداره اما وقتي refresh rate رو از 60 khz بيشتر مي کنم و مي زارم رو 75 يا بيشتر تصوير کل مانيتور رو نمي پوشونه و يه کادر سياه دور تا دور مانيتور ميفته ... يعني رزولوشن درسته اما تمام سطح مانيتور رو نمي پوشونه
لطفا کمک کنين ممنون (درايورشم ريختم )"

و نقل قولي ديگر:
"منم مانيتور P22500 دارم رفرش رو که رو 70 ميرارم کلمات ميلرزند "

ونقل قولي ديگر:
"سلام دوستان من يه 20500 دارم داشتم باهاش کار ميکردم که يهو تصوير کمرنگ شد بعد قطع و وصل ميشد انگار اتصالي داره بعد خاموش شد ولي هر بار دکمه خاموش روشن رو ميزنم روشن ميشه و تصوير هم مياد ولي بعد 2 ثانيه ميره تصويرش کابلشم چک کردم مشکل از اونجا نبود حالا يه MB17830 وصل کردم مشکلي ندارم! يعني چش شده؟"

و نقل قولي ديگر:
"دوستان يه سوال:
هميشه يه سايه ي سفيد موفع حرکت متن ها و آبجکت ها (بيشتر تکست هاي صفحات وب) رو در مانيتور p22500 دارم! هر چند گرافيکم ضعيفه آنبرد مين dg33fb intel اما در هر رزولشني اين سايه ي کوچيک سفيد رو موقع حرکت تکست ها دارم!
ميخواستم بدونم طبيعيه يا نه؟؟؟"

و نقل قولي ديگر در مقايسه P22500 samsung با LG 2261v:
"در حالت تنظيمات کارخانه مانيتور سامسونگ تصوير روشن تر و سردتري داشت و بر عکس مانيتور ال جي تصوير کمي تيره تر و گرم تر. از نظر من گرمي رنگ مانيتور ال جي بيشتر از سردي رنگ مانيتور سامسونگ بود!
سعي کرديم با تنظيم رنگ و نور ، تصوير هر دو مانيتور رو به هم نزديک کنيم. پس از تنظيم دقيقا تصوير ديده شده در مانيتور ال جي با تصوير مانيتور سامسونگ يکي بود و فقط در برخي عکسهاي خاص به ميزان خيلي کم کنتراست بيشتر مانيتور سامسونگ خودش رو نشون ميداد. البته تست ما با مانيتور 2261v بود که کنتراست دايناميک 1:20000 داشت در صورتيکه مدل 2261vp کنتراست 1:50000 داره که کنتراستش با 22500 دقيقا يکيست. يعني اصولا از اين نظر هم بين مانيتور P22500 و 2261vp هيچ اختلافي نبايد وجود داشته باشه.
در کل از نظر من هيچ فرقي بين اين دو مانيتور وجود نداره و براي خريد بين اين دو مدل ميتونيد به شکل ظاهري و تعصب برندي خودتون توجه کنيد! و هر کدوم رو که دوست داشتيد بخريد."

و نقل قولي ديگر:
" رنگها در سامسونگ قبل از كاليبراسيون داراي انحراف از معيار بيشتري بودند"
(حالا اين کاليبراسيون رو ما انجام ميديم؟)

و نقل قولي ديگر:
"شما بايد موقع خريد يک LCD ميخريدي که زاويه ديد بيشتري داشت."

و نقل قولي ديگر:
"اي بابا . خوب از من ميپرسيدي ديگه. منم همين بلا سرم اومد گوش نكردم به حرف دوستام. اين زاويه ديد سامسونگا اينطوريه. من كه عوضش كردم خيالم راحت شد. اين سامسونگا هم همش خالي بندي ميكننااااا.
ولي جدي ميگم زاويه ديد 170 خيلي خوبه اگه واقعي باشه. LG زاويه هاش واقعي تره"

و نقل قولي ديگر:
"من يه مانيتور سامسونگ P22500 دارم و وقتي رزولوشن رو روي 1080*1920 ميزارم وقتي ميخوام وارد ويندوز بشم ويا از ويندوز خارج بشم صفحه حالت بريده بريده ميشه و حالت Aero نداره
اين مورد در يک رزولوشن پايينتر يعني در 1000*1776 مشکلي نداره اما در اين رزولوشن کل تصوير در تمام صفحه مانيتور پخش نميشه و يه کادر سياه دورش رو ميگيره
از دوستان کسي به اين مشکل برخورد کرده تا بحال ؟
به نظرتون چرا اينطور ميشه ؟"

واينکه
درسته که ميگن مشکل منبع تغذيه داره؟
درسته که ميگن به علت بزرگتر بودن اندازه پيکسل هاشون لبه هاي تصوير رو خراب ميکنند.؟
درسته که ميگن بيشتر از 60 هرتز پشتيباني نميشه؟
درسته که ميگن مشکل کار با کليدهاي لمسي اين مدل وجود داره ؟
درسته که ساخت ايرانه و کيفيت ماژول خوبي نداره ؟
راستي اين ماژول و پنل چيه؟

G E N E R A L ™
25-02-10, 15:09
سلام دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به شما باید عرض کنم که من + چند تا از دوستان این مونیتور رو داریم و تا الان هم به هیچ کدوم از این مشکلاتی که شما گفتین برخورد نکردیم .

همچنین اینکه ایراد هایی که شما گفتین بعضی هاش واقعا خنده داره مثلا :

و نقل قولي ديگر:
"من يه مانيتور سامسونگ P22500 دارم و وقتي رزولوشن رو روي 1080*1920 ميزارم وقتي ميخوام وارد ويندوز بشم ويا از ويندوز خارج بشم صفحه حالت بريده بريده ميشه و حالت Aero نداره
اين مورد در يک رزولوشن پايينتر يعني در 1000*1776 مشکلي نداره اما در اين رزولوشن کل تصوير در تمام صفحه مانيتور پخش نميشه و يه کادر سياه دورش رو ميگيره
از دوستان کسي به اين مشکل برخورد کرده تا بحال ؟
به نظرتون چرا اينطور ميشه ؟"

خوب این که کاملا مشخص هست ایراد از کارت گرافیک بوده

نقل قول:
"سوال بعدي اين که فيلم هاي دي وي دي رو مثلا قسمت مشکي رو شطرنجي ميکنه اين طبيعيه؟"

خوب این به فیلم ربط داره مشکل از مانیتور نیست
نقل قول"مشکل من اينه که وقتي رزولوشن رو مي زارم رو 1920 در 1080 که خودش هم مي گه رو همين رزولوشن بزار ... وقتي مي زارم رو اين با 60 khz مشکلي نداره اما وقتي refresh rate رو از 60 khz بيشتر مي کنم و مي زارم رو 75 يا بيشتر تصوير کل مانيتور رو نمي پوشونه و يه کادر سياه دور تا دور مانيتور ميفته ... يعني رزولوشن درسته اما تمام سطح مانيتور رو نمي پوشونه
لطفا کمک کنين ممنون (درايورشم ريختم )"

خوب عزیز من مشخصات مانتیور رو بخونین زده 60 هرتز

خلاصه بگم که مشکلاتی که شما گفتین نمیتونه از مانیتور باشهو 99 % از ویندوز ، درایور و کارت گرافیک هستن البته این رو هم اضافه کنم که مانبتور ها با رزولیشن بالای 1600 *1200 پیشنهاد شده که از ویندوز های 7 و ویستا استفاده بشه .

همچنین بگم اینکه اگر شما قبلا روی 80 هرتز تنظیم میکردین و الان میبینین شده 60 تعجب نکنین علت اینه که 60 هرتز این از 80اون خیلی بیشتر هست اون با 80 هنوز لرزش داشت ولی این با 60 نداره.

goldberg2000
25-02-10, 15:41
یه توصیه تا مجبور نشدی طرف سامسونگ نرو فقط ال جی

K1LOU
25-02-10, 17:25
با سلام
من هم اين مانيتور p22500 رو دارم وازش راضي هستم و تا به حال مشكلي نداشتم در مقالاتي كه در مورد اين مانيتور هم خوندم تنها عيبش رو نداشتن ورودي HDMI معرفي كردن كه واقعا هم براي همچين مانيتوري يه عيب محسوب ميشه

Ardalan
25-02-10, 19:03
با سلام
من هم اين مانيتور p22500 رو دارم وازش راضي هستم و تا به حال مشكلي نداشتم در مقالاتي كه در مورد اين مانيتور هم خوندم تنها عيبش رو نداشتن ورودي HDMI معرفي كردن كه واقعا هم براي همچين مانيتوري يه عيب محسوب ميشه

با یک تبدیل DVIبه HDMI این مشکل حل میشه
من الان 2261Vp دارم
تا حالا یکدفه هم از HDMI استفاده نکردم.

MohsenStar
25-02-10, 21:31
سلام ...
بنده خودم سامسونگ 23 اینچ مدل P23700 دارم که باهاش HD میبینم خیلی عالیه ...
البته خروجی HDMI نداره !
من 245 گرفتم .

Hessam_7800gtx
25-02-10, 23:25
من الان 2261Vp دارم

منم دقیق وضعم همینه ولی ایشالاه بعد کنکور x360 که گرفتیم از اونم استفاده میکنیم ولی کلا باید بگم من از مانیتورم کاملا راضی هستم

goldberg2000
26-02-10, 14:09
من خودم ال جی 2284 همین تازگیا گرفتم
واقعا عالیه یه چیزی که من در موردش تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم اینه که سامسونگها نورشون زیاده و چشمو اذییت میکنن

انتخاب با خودته

nasiban
26-02-10, 19:27
من مانیتور Asus MS202N رو پیشنهاد میکنم به دلایل زیر

1- بالاترین نرخ کنتراست 1:50000
2- بالاترین زاویه دید نسبت به مدل های موجود در بازار ایران
3- بهترین کیفیت ساخت
4- طراحی فوق العاده زیبا و خاص

قیمت 250 هزار تومان

در حال حاضر خودم خریداری کردم و واقعاً ازش راضی هستم نصب به مانیتور های ساخت داخل یک غول محصوب میشه .

Only the registered members can see the link

K1LOU
01-03-10, 17:29
من الان 2261Vp دارم

با سلام و تشكر
1 . براي دين يك فيلم full hd نيازي به استفاده از hdmi نيست ؟ يعني كيفيت با dvi فرقي نمي كنه ؟
در مورد تبديل . از اين تبديل چطور بايد استفاده كرد . يعني اونو بايد به ورودي dvi مانيتور زد و از ورودي hdmi كارت گرافيك با رابط hdmi استفاده كرد ؟
كيفيت اين تبديلها در چه حد است ؟
با تشكر

moreb
01-03-10, 20:57
LED AOC 22
دقیقا مدلشو نمی دونم ولی سرچ کنی می بینی
کنتراست1به200000 البته نسبت به led کم هست اما از 4 برابرlcd بیشتره
قیمتشم 2 هفته پیش پرسیدم 210 تومن بود
usb هم می خوره

Haroon
01-03-10, 21:59
سلام
اگه یه مقدار دیگه پول بزاری روش حدود 60 تومان دیگه
یه LED LG مدل 2286 22 اینچ کیفیت خدا میتونی بگیری

JEskandari
01-03-10, 22:45
بابا کشتید ما را با این LED و کنتراست .
آخه اینها چه اهمیت داره اونچه مهم هستش سرعت پاسخ دهی ، زاویه دید و رزولوشن هستش
به خدا اگه شما بتونید فرق بین کنتراست 1/20000 با 1/2000000 را موقع کار با هاشون تشخیص بدید.

ولی مطمین باشید به موقع اون بین 2ms , 5ms سرعت پاسخ دهی را میتونید فرق بگذارید .
فکر نکنید زاویه دید 160 درجه با 175 درجه فرق نداره اینها موقع استفاده خودش را نشان میده.

mzz
01-03-10, 22:56
من مانیتور Asus MS202N رو پیشنهاد میکنم به دلایل زیر

1- بالاترین نرخ کنتراست 1:50000
2- بالاترین زاویه دید نسبت به مدل های موجود در بازار ایران
3- بهترین کیفیت ساخت
4- طراحی فوق العاده زیبا و خاص

قیمت 250 هزار تومان

در حال حاضر خودم خریداری کردم و واقعاً ازش راضی هستم نصب به مانیتور های ساخت داخل یک غول محصوب میشه .

از کجا اینو گرفتی
اگه تو اصفهان باشه پس تو تهران هم باید باشه
اونایی که تو تهران دیدن یه قیمتی بدن

JEskandari
01-03-10, 23:10
از کجا اینو گرفتی
اگه تو اصفهان باشه پس تو تهران هم باید باشه
اونایی که تو تهران دیدن یه قیمتی بدن
آخه وجدانا مانیتوری که 1600x900 هستش اون قیمت می ارزه تازه راویه دیدشم 170*160 که یک چیز معمولی هستش زمان پاسخ دهی اون 5ms هستش
بعد حالا شما دنبال ادرس خریدش هستید .

mzz
01-03-10, 23:16
آخه وجدانا مانیتوری که 1600x900 هستش اون قیمت می ارزه تازه راویه دیدشم 170*160 که یک چیز معمولی هستش زمان پاسخ دهی اون 5ms هستش
بعد حالا شما دنبال ادرس خریدش هستید .
نه
اما ظاهرش خیلی قشنگه واسه اداره جات خوبه
لینک مشخصاتش (Only the registered members can see the link)

JEskandari
01-03-10, 23:49
نه
اما ظاهرش خیلی قشنگه واسه اداره جات خوبه
لینک مشخصاتش (Only the registered members can see the link)
خدا را شکر بیت المال را دست شما ندادن وگرنه الکی حیف و میلش میکردید . این جلوش پشتش که طرف ارباب رجوع نگاه کن چقدر بی ریخت هست چیه پایش ادم را یاد لوله پولیکا میاندازه
تازه به اینم نگاه کن Brightness(Max): 250 cd/㎡ مانیتور های توی بازار الان روشناییشان 300 هست

mzz
02-03-10, 23:13
آقا اسکندری نخاستیم آدرس رو در ضمن تو هیچ شرکتی نه دولتی نه خصوصی کار نمیکنم(البته خوشبختانه)
شمایی که هم تایپک زدی برو همون سامسونگ رو بخر چون من تا الان هر چی سامسونگ داشتم خوب از آب در اومد
AOC22+ هم بدک نیست

Ashton
03-03-10, 14:22
با سلام و تشكر
1 . براي دين يك فيلم full hd نيازي به استفاده از hdmi نيست ؟ يعني كيفيت با dvi فرقي نمي كنه ؟
در مورد تبديل . از اين تبديل چطور بايد استفاده كرد . يعني اونو بايد به ورودي dvi مانيتور زد و از ورودي hdmi كارت گرافيك با رابط hdmi استفاده كرد ؟
كيفيت اين تبديلها در چه حد است ؟
با تشكر

نه - ميتوني تبديل بگيري. ولي يه واقعيتي وجود داره: HDMI ماكسيمم توان رو براي انتقال كيفيت داره.
مثلا در صحنه هايي كه خيلي سريع يه اتفاقي ميافته، اگر مانيتور شما با hdmi وصل شده باشه به pc خيلي بهتر ميتوني جزئيات رو ببيني در صورتي كه در DVI اين قدرت رو شايد نداشته باشي.
اين نياز به HDMI بيشتر در اتصال كنسول به چشم ميخوره

Ashton
03-03-10, 14:31
بابا کشتید ما را با این LED و کنتراست .
آخه اینها چه اهمیت داره اونچه مهم هستش سرعت پاسخ دهی ، زاویه دید و رزولوشن هستش
به خدا اگه شما بتونید فرق بین کنتراست 1/20000 با 1/2000000 را موقع کار با هاشون تشخیص بدید.

ولی مطمین باشید به موقع اون بین 2ms , 5ms سرعت پاسخ دهی را میتونید فرق بگذارید .
فکر نکنید زاویه دید 160 درجه با 175 درجه فرق نداره اینها موقع استفاده خودش را نشان میده.

اين نظر رو طبق تجربياتم گفتم. اين مايتور رو پيشنهاد نميدم . فقط ميخوام اطلاعاتمو در اختيار بگذارم
شايد كنتراست 10000 با 20000 خيلي فرق نداشته باشه ولي با 2000000 خيلي فرق داره و شما قشنگ ميفهمي.
اين مدل 2286 خيلي حرفه ايه و با اينكه LED هست با داشتن حسگر تنظيم كننده نور به چشم شما آسيب نميزنه
در حاليگه مانيتور LED سامسونگ با اينكه خيلي حرفه اي هست نور زيادش به چشم آسيب بالايي ميرسونه.
علاوه بر اون مدل 2286 مدا WLED هست يعني LED در حاشيه چيده شده و براي همين تنها باعث شفاف شدن تصوير ميشه ولي در XL2370 سامسونگ LED ها در كل پشت پنل وجود دارن و وجود نداشتن يك تنظيم كننده نور آسيب وارده به چشم رو چند برابر ميكنه.
در كل 2286 يكي از بهترين مانيتور هاي موجود در بازاره
مشخصات:

1680 x 1050
f-Engine
(2,000,000:1) DFC
2ms
DVI & 2xHDMI
LED
Smart Package

لينك ساير مشخصات:

به علت اعتراض مدير برداشتم

اميدوارم تونسته باشم كمكتون كنم:yes::yes::yes::yes:

IVAN
03-03-10, 17:39
شايد كنتراست 10000 با 20000 خيلي فرق نداشته باشه ولي با 2000000 خيلي فرق داره و شما قشنگ ميفهمي.
اين مدل 2286 خيلي حرفه ايه و با اينكه LED هست با داشتن حسگر تنظيم كننده نور به چشم شما آسيب نميزنه
در حاليگه مانيتور LED سامسونگ با اينكه خيلي حرفه اي هست نور زيادش به چشم آسيب بالايي ميرسونه.
علاوه بر اون مدل 2286 مدا WLED هست يعني LED در حاشيه چيده شده و براي همين تنها باعث شفاف شدن تصوير ميشه ولي در XL2370 سامسونگ LED ها در كل پشت پنل وجود دارن و وجود نداشتن يك تنظيم كننده نور آسيب وارده به چشم رو چند برابر ميكنه.
در كل 2286 يكي از بهترين مانيتور هاي موجود در بازاره
مشخصات:

1680 x 1050
f-Engine
(2,000,000:1) DFC
2ms
DVI & 2xHDMI
LED
Smart Package

لينك ساير مشخصات:

تصوير

در فروم های خارجی درست برعکس گفته شما صادق هست :1. (26):

Shahryar
03-03-10, 19:33
جناب Ashton از فعالیت تبلیغاتی برای شرکت خاص در انجمن های پی سی نتورک جداً خودداری فرمایید ! :1. (23):

JEskandari
03-03-10, 21:51

اون تبلیغات را که بگذریم شما میتوانید دلیل و مدرکی برای این حرفتان ارایه کنید . بخصوص که اون عدد مسخره 1/2000000 هم چیزی نیست که اندازه گیری بشه بلکه با یک فرمول ریاضی بدست میاد.
بخصوص اینکه این بنده خدایی که باید اینها را بفهمه یک جفت چشم آدمه که من به شما اطمینان میدم توانایی تشخیص توی این حد و اندازه ها را نداره.

Ashton
06-03-10, 09:43
اون تبلیغات را که بگذریم شما میتوانید دلیل و مدرکی برای این حرفتان ارایه کنید . بخصوص که اون عدد مسخره 1/2000000 هم چیزی نیست که اندازه گیری بشه بلکه با یک فرمول ریاضی بدست میاد.
بخصوص اینکه این بنده خدایی که باید اینها را بفهمه یک جفت چشم آدمه که من به شما اطمینان میدم توانایی تشخیص توی این حد و اندازه ها را نداره.

دوست عزيزم. من كارم اينه. سيستم ميبندم و معمولا همه از من سيستم كامل ميخوان يعني با مانيتور. براي همين ميدونم كيا راضين از چيزي كه دارن. در ضمن به غير از ويترين مغازه ها من به همه Show هاي مانيتور ها ميرم.شوي اخيري كه مانيتور هاي LG درميلاد نور داشت رو هم رفتم تا از كيفيت اين LED مطمئن شم و به عينه ديدم تفاوت رو. من فكر ميكنم Review كاربري كه محصول رو خريده منبع بهتريه تا Review سايتي كه از روي تئوري مسايل رو جمع بندي ميكنه و گاهي هم مثل CNET به تبليغ براي برند X ميپردازه
هدفم تبليغات نيست فقط ميخواستم اطلاع رساني كرده باشم . ولي از اين به بعد سعي ميكنم حواسم باشه كه تبليغ نباشه حرفام

Ashton
06-03-10, 09:45
جناب Ashton از فعالیت تبلیغاتی برای شرکت خاص در انجمن های پی سی نتورک جداً خودداری فرمایید ! :1. (23):

باشه . از اين به بعد بيشتر دقت ميكنم:1. (29):. چون خودم از برند X خيلي راضي ترم فكر كردم شايد ايراد نداشته باشه نظر شخصيمو بگم. Sorry :Love-PCN~!:

qerenfil
17-03-10, 11:27
سلام
بالاخره samsung p2370 گرفتم
و فعلا خیلی راضیم