PDA

مشاهده نسخه کامل : مودم وایرلس بخرم یا اکسس پوینت؟

soroush_es
24-02-10, 11:20
با سلام به دوستان
من میخوام بین یک کامپیوتر که کارت وایرلس داره و یک یا دو لپتاپ، شبکه وایرلس برای فایل شیرینگ و اینترنت درست کنم.
نکته:اینترنت در این مکان توسط یک کابل شبکه rj45 فراهم شده.

1.من برای این کار میتونم مودم Linksys WAG54G2 استفاده کنم؟که اگر بتونم بهتر هست چون در واقع ممکن ADSL
در آینده به درد بخوره.

2.یا اینکه باید اکسس پویت بگیرم.؟؟

reza76622201
24-02-10, 12:04
سلام.
تا جائيکه بنده اطلاع دارم مودم شما که واقعا معرکست کار Access Point رو هم انجام مي ده و شما نيازي به تهيه Access Point نداريد.

Firebirds
24-02-10, 18:12
با سلام به دوستان
من میخوام بین یک کامپیوتر که کارت وایرلس داره و یک یا دو لپتاپ، شبکه وایرلس برای فایل شیرینگ و اینترنت درست کنم.
نکته:اینترنت در این مکان توسط یک کابل شبکه rj45 فراهم شده.

1.من برای این کار میتونم مودم Linksys WAG54G2 استفاده کنم؟که اگر بتونم بهتر هست چون در واقع ممکن ADSL
در آینده به درد بخوره.

2.یا اینکه باید اکسس پویت بگیرم.؟؟

با اکسس پوینت هم کارتون راه میوفته چون کابل شبکه ای که بحش میزنید اینترنت داره و AP براتون اونو پخش میکنه
ولی برای آینده نگری میتونی WAG54G2 را بگیری که ADSL / AP / Router هستش:wink:
اینم اضافه کنم که مدل خوبی هم هست

soroush_es
24-02-10, 22:29
با اکسس پوینت هم کارتون راه میوفته چون کابل شبکه ای که بحش میزنید اینترنت داره و AP براتون اونو پخش میکنه
ولی برای آینده نگری میتونی WAG54G2 را بگیری که ADSL / AP / Router هستش:wink:
اینم اضافه کنم که مدل خوبی هم هست

این Router در ADSL میتونه مثل روتر در Access Point روی کابل شبکه عمل کنه.
منظور اینکه مثلا چون اینترنت روی کابل شبکه هست روتر رو میشه در مودم روی کابل شبکه تنظیم کرد؟؟

vandelin
25-02-10, 00:03
سلام

مشکلی نداره فقط باید قابلیت DHCP رو غیره فعال کنید تا مودم خودش ادرس دهی نکنه و سرورو رو خوده مودم قرار نده .
بعدش هم باید به صورت دستی تمام ای پی ها رو تنظیم کنید و Default getway رو هم رو سرور (یا همون سیستم یا روتر یا هرچیزی که کابل شبکه ازش اومده) تنظیم کنید .
تمام ادرس ها رو تک تک لپ تاپ ها باید تنظیم کنید .

soroush_es
25-02-10, 08:52
سلام

مشکلی نداره فقط باید قابلیت DHCP رو غیره فعال کنید تا مودم خودش ادرس دهی نکنه و سرورو رو خوده مودم قرار نده .
بعدش هم باید به صورت دستی تمام ای پی ها رو تنظیم کنید و Default getway رو هم رو سرور (یا همون سیستم یا روتر یا هرچیزی که کابل شبکه ازش اومده) تنظیم کنید .
تمام ادرس ها رو تک تک لپ تاپ ها باید تنظیم کنید .

اینجور که حدس زدم کابلی که پارس آنلاین در آپارتمان به واحد ها داده همون کابل قرمز هست در شکل زیر
Only the registered members can see the link
یعنی در این حالت خاص بالا که میخوام اینترنت رو از روی کابل شبکه پارس آنلاین بگیرم و خوده کابل پارس آنلاین IP استاتیک نداره و متغیر هست من چجور باید روتر رو روی اون کابل تنظیم کنم؟؟ و یک سوال دیگه
اگر از مودم استفاده کنم دیگه تنظیم خودکار IP به وسیله مودم برای دستگاه های داخل منزل رو نخواهم داشت ولی اگر از اکسس پونت استفاده کنم این قابلیت رو هم میتونم داشته باشم درسته؟؟؟
در واقع استفاده از مودم منجر به نداشتن قابلیت DHCP هست اما در اکسس پونت میشه این حالت رو داشت؟؟؟

vandelin
25-02-10, 10:41
ببینید کاری که DHCP انجام میده ادرس دهی هر سیستم از یک رنج مشخص شده (192.1682.2الی 256) هست و در کنار اون تنظیم گت وی که برای هر سیستم مشخص میکنه برای دریافت دیتا به کدوم ادرس مراجعه کنه .
حالا در تنظیمات DHCP میشه (مطمئن نیستم این امکان در همه مدل ها موجود باشه) تمام این مقادیر رو برای دستگاه تعریف و به دلخواه مشخص کرد . و اگه بخواید از این قابلیت (چون اگه از لپ تاپ های متفاوت استفاده کنید واقعا مفیده) استفاده کنید باید این Default getway رو به اصطلاح بر روی محل دریافت اینترنت تنظیم کنید .

منظورم هم از ایپی , ادرسی نیست که در اینترنت به شما اختصاص پیدا میکنه . بلکه ادرس home روتری هست که کابل رو از اون دریافت میکنید . دقیقا شبیه به همون ادرسی که از اون برای وارد شدن به تنظیمات مودم استفاده میکنید .

درواقع در یک مودم کومبو هم کاری که صورت میگیره , ادرس دهی روتر به سیستم ها و مشخص کردن سرور که خوده مودم هست . پس باید این نکته رو هم در نظر داشته باشید که ادرس خوده مودم و روتر هر دو یکی نباشن . اگر هم اشتباه نکنم این امکان وجود داره که ادرس خوده مودم رو تغییر بدید پس مشکلی از این بابت هم وجود نداره .

Firebirds
25-02-10, 11:39
این Router در ADSL میتونه مثل روتر در Access Point روی کابل شبکه عمل کنه.
منظور اینکه مثلا چون اینترنت روی کابل شبکه هست روتر رو میشه در مودم روی کابل شبکه تنظیم کرد؟؟

با سلام

بیان گمراه تون نکنیم و چند تا پیش فرض قرار بدهیم تا به مقصودی که شما میخواهید برسید برسیم

پیش فرض 1 : شما میخواهید یک ADSL/Router /Access Point بخرید برای آینده نگری و ...
پیش فرض 2 : یک کابل لن به شما تحویل میدن که اگه اونو پشت PC بزنی بدون تنظیم IP رو PC به اینترنت وصل میشه پس در نتیجه یک دستگاهی در ساختمان تان وجود داره که داره به صورت اتوماتیک به دستگاه های شما IP میده ( به این دستگاه به خاطر وظیفه ای که داره میگن DHCP Server ) مثلا توی رنج 192.168.2 و شما را به Internet وصل میکنه

تعریف : یه شکل گزاشته ای که یه ADSL/AP/Router را نشون میده که با فلش Modem مشخص شده : 4 پورت از سمت چپ کار یک سویچ معمولی را انجام میدن و هیچ Routing روی اونا انجام نمیشه

راحت ترین کاری که شما میتونی برای وصل شدن به اینترنت هم به صورت کابلی و هم به صورت وایرلس انجام بدی اینکه :

1- کابل شبکه ای که بحت تحویل دادن را به یکی از آن 4 پورت بزنی
2- DHCP مودت را غیر فعال کن. حالا چرا ؟ چون شما داخل ساختمانتان یک دستگاه به عنوان DHCP سرور دارید واگه این کار را ن------ی باعث ایجاد فاجعه در داخل ساختمان میشه و اینترنت همه دچار اختلال میشه :whistle:
3- تغییر اسم SSID لینکسیس به هر اسمی که میخوای تغییر Channel به غیر 11 مثلا 5 خوبه
4- گزاشتن پسورد WAP2 Mixed
5 - Save / Reboot
6- حالا هم به صورت وایرلس و هم به صورت کابلی ( یادت نره 3 تا پورت از اون 4 تا خالیه هنوز :wink: ) استفاده کنی

به همین راحتی به همین خوشمزگی :give_rose:

Firebirds
25-02-10, 11:51
اگر از مودم استفاده کنم دیگه تنظیم خودکار IP به وسیله مودم برای دستگاه های داخل منزل رو نخواهم داشت ولی اگر از اکسس پونت استفاده کنم این قابلیت رو هم میتونم داشته باشم درسته؟؟؟
در واقع استفاده از مودم منجر به نداشتن قابلیت DHCP هست اما در اکسس پونت میشه این حالت رو داشت؟؟؟

اصلا این صحیح نیست :
هم AP و هم ADSL/ Router /AP مودم قابلیت DHCP رو دارن
ولی همون جوری که گفتم شما با توجه به اون پیش فرض 2 هیچ احتیاجی به DHCP ندارید و اگه هم فعالش کنید دیگه خودتون مدونید چی میشه :whistle:

vandelin
25-02-10, 11:56
2- DHCP مودت را غیر فعال کردن چرا ؟ چون شما داخل ساختمانتان یک دستگاه به عنوان DHCP سرور دارید واگه این کار را ن------ی باعث ایجاد فاجعه در داخل ساختمان میشه و اینترنت همه دچار اختلال میشه :whistle:ببخشید منظوره جملتون اینه که نباید dhcp مودم رو غیره فعال کرد ؟

Firebirds
25-02-10, 12:14
ببخشید منظوره جملتون اینه که نباید dhcp مودم رو غیره فعال کرد ؟

منظور من کن بودش در واقع حتما باید باتوجه به اون شرایط DHCP را غیر فعال کنه ( نمیدونید تاپیپ فارسی با کیبوردی که برچسب فارسی نداره چقدر سخته )
ممنون از توجه تون الان ویرایش میکنم :wink:

soroush_es
25-02-10, 12:53
با سلام

بیان گمراه تون نکنیم و چند تا پیش فرض قرار بدهیم تا به مقصودی که شما میخواهید برسید برسیم

پیش فرض 1 : شما میخواهید یک ADSL/Router /Access Point بخرید برای آینده نگری و ...
پیش فرض 2 : یک کابل لن به شما تحویل میدن که اگه اونو پشت PC بزنی بدون تنظیم IP رو PC به اینترنت وصل میشه پس در نتیجه یک دستگاهی در ساختمان تان وجود داره که داره به صورت اتوماتیک به دستگاه های شما IP میده ( به این دستگاه به خاطر وظیفه ای که داره میگن DHCP Server ) مثلا توی رنج 192.168.2 و شما را به Internet وصل میکنه

تعریف : یه شکل گزاشته ای که یه ADSL/AP/Router را نشون میده که با فلش Modem مشخص شده : 4 پورت از سمت را کار یک سویچ معمولی را انجام میدن و هیچ Routing روی اونا انجام نمیشه

راحت ترین کاری که شما میتونی برای وصل شدن به اینترنت هم به صورت کابلی و هم به صورت وایرلس انجام بدی اینکه :

1- کابل شبکه ای که بحت تحویل دادن را به یکی از آن 4 پورت بزنی
2- DHCP مودت را غیر فعال کردن چرا ؟ چون شما داخل ساختمانتان یک دستگاه به عنوان DHCP سرور دارید واگه این کار را ن------ی باعث ایجاد فاجعه در داخل ساختمان میشه و اینترنت همه دچار اختلال میشه :whistle:
3- تغییر اسم SSID لینکسیس به هر اسمی که میخوای تغییر Channel به غیر 11 مثلا 5 خوبه
4- گزاشتن پسورد WAP2 Mixed
5 - Save / Reboot
6- حالا هم به صورت وایرلس و هم به صورت کابلی ( یادت نره 3 تا پورت از اون 4 تا خالیه هنوز :wink: ) استفاده کنی

به همین راحتی به همین خوشمزگی :give_rose:

پیش فرض ها درسته میخوام با آینده نگری مودم بگیرم که البته اگر دیدم دردسر داشت همون Access point میگیرم و نیز این هم درسته که در ساختمان DHCP فعال هست و کابل شبکه ای که به ما دادن وقتی وصل میکنیم به سیستم نیاز به تنظیم IP نداره.
پس با توجه به صحبت های شما فرقی نمیکنه، پس من یک مودم بخرم؟؟ و DHCP رو Disable کنم و همونجور که فرمودید ID , channel رو وارد کنم و تنظیمش کنم فقط یک سوال مثلا یک سیستم PC که با سیم میخوام به مودم وصل کنم که به اینترنت وصل بشه در قسمت1.IP و 2.Gateway چه آدرسی بزنم؟؟؟
Gateway=?
IP=مثلا یک چیز دلخواه باید بزنم غیر از اون بازه تعریف شده در DHCP مربوط به پارس آنلاین؟؟؟

Only the registered members can see the link

Firebirds
25-02-10, 14:29
پیش فرض ها درسته میخوام با آینده نگری مودم بگیرم که البته اگر دیدم دردسر داشت همون Access point میگیرم و نیز این هم درسته که در ساختمان DHCP فعال هست و کابل شبکه ای که به ما دادن وقتی وصل میکنیم به سیستم نیاز به تنظیم IP نداره.
پس با توجه به صحبت های شما فرقی نمیکنه، پس من یک مودم بخرم؟؟ و DHCP رو Disable کنم و همونجور که فرمودید ID , channel رو وارد کنم و تنظیمش کنم فقط یک سوال مثلا یک سیستم PC که با سیم میخوام به مودم وصل کنم که به اینترنت وصل بشه در قسمت1.IP و 2.Gateway چه آدرسی بزنم؟؟؟
Gateway=?
IP=مثلا یک چیز دلخواه باید بزنم غیر از اون بازه تعریف شده در DHCP مربوط به پارس آنلاین؟؟؟

DHCP را ساختن که کار شما راحت بشه دیگه هیچی تعریف نکنی
هر دو را روی Obtian Automaticly بزار DHCP Server ساختمانتان این IP ها را بهت میده :wink:

soroush_es
25-02-10, 23:05
DHCP را ساختن که کار شما راحت بشه دیگه هیچی تعریف نکنی
هر دو را روی Obtian Automaticly بزار DHCP Server ساختمانتان این IP ها را بهت میده :wink:

ممنون از همه دوستان و شما FireBirds
من شنبه میرم WAG52G2 یا WAG120N رو میخرو و نتیجه کار رو اطلاع میدم.ایشالله که حل میشه
ممنون

behrooz_chz
01-01-11, 18:40
سلام
در يك اپارتمان اينترنت مركزي اي دي اس ال دارند بطوريكه براي هر واحد يك كابل شبكه وارد يك سويچ شده و و از ان دو خروجي براي دو اتاق گرفته شده و پس از اتصال كابل شبكه بايد كانكشن ppoeساخته شود و كانكت گردد حالا من يك مودم لينك سيس 120 دارم مي خواستم ببينم ميشه ازش به عنوان اكسس پوينت استفاده كرد يا حتما بايد اكسس پونت خريد و استفاده كرد چون اينترنت واير لس احتياج هست

mohamad70
01-01-11, 19:45
سلام
در يك اپارتمان اينترنت مركزي اي دي اس ال دارند بطوريكه براي هر واحد يك كابل شبكه وارد يك سويچ شده و و از ان دو خروجي براي دو اتاق گرفته شده و پس از اتصال كابل شبكه بايد كانكشن ppoeساخته شود و كانكت گردد حالا من يك مودم لينك سيس 120 دارم مي خواستم ببينم ميشه ازش به عنوان اكسس پوينت استفاده كرد يا حتما بايد اكسس پونت خريد و استفاده كرد چون اينترنت واير لس احتياج هست

همه مودم های وایرلس Access point هم هستن

behrooz_chz
02-01-11, 07:14
يعني ميشه از اونها به عنوان repeater استفاده كرد يا بايد حتما اكسس پوينت با اين قالبيت باشه ؟