PDA

مشاهده نسخه کامل : رابط رنگ بوردها با کیفیت آن ؟!

D J V A H I D
24-02-10, 10:31
با سلام ... :give_rose:

دیروز استاد ما در مورد رنگ بردها ( رنگ استفاده شده در مادربرد...گرافیک...انواع کارتها و ... ) توضیحاتی داد که به شرح زیر است ... میخوام ببینم گفته هاش تا چه حد واقعیت داره ؟! من توش موندم ... و بار اولم هست که به گوشم میخوره ...!!!
آیا از نظر شما مورد تائیده ؟! :1. (27)::1. (27)::1. (27):

بورد طلائی رنگ........ درجه A

بورد قهوه ای تیره..... درجه B

بورد سبز................. درجه C

بورد آبی................. درجه D

بورد قرمز............... درجه E

بورد مشکی.......... درجه F

nima_hl
24-02-10, 10:38

دیروز استاد ما در مورد رنگ بردها ( رنگ استفاده شده در مادربرد...گرافیک...انواع کارتها و ... ) توضیحاتی داد که به شرح زیر است ... میخوام ببینم گفته هاش تا چه حد واقعیت داره ؟! من توش موندم ... و بار اولم هست که به گوشم میخوره ...!!!

سلام

احتمالا یه آجری چیزی تو سرشون خورده بوده دنیا رو رنگ رنگی میدیدند :lol:

amir.45
24-02-10, 11:08
حالش بد بوده استادتون!!!!!!!!!!!!!رو چه حسابی این حرفو زده؟؟؟:1. (27):

مثلا xfx که از برترین تولید کنندگان nvidia هست بوردش مشکیه یعنی اشغال ترین جنس رو داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !:1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27):

Labyrinth
24-02-10, 11:32
اگر از پایین به بالا درجه رو در نظر بگیری حرف استادتون درسته :wink:

D J V A H I D
24-02-10, 11:34
استاد ما پروفسور غیبی از بزرگترین اساتید سخت افزار هست ...

به دلیل کمبود وقت و شلوغی در آن لحظه نتونستم علت رو جویا بشم !!!

هفته دیگه 1 شنبه دوباره باهاش داریم ... حتما دلیل خوبی واسه این صحبتش داره !!!

:1. (27)::1. (27)::1. (27):

AMD>INTEL
24-02-10, 11:43
تعداد لایه برد مهمه و ضخامتش . رنگ زیاد مهم نیست . قبلا میگفتند برد سبز بهترینه به برد تایوانی معروف بود . چنین چیزی وجود نداره که رنگ ضامن کیفیت برد باشه .

hapalii
24-02-10, 12:49
منظور ایشون به احتمال زیاد مربوط به تولیدات یک برند یا یک شرکت خاص که از یک استاندارد کلی پیروی می کنه وگرنه نمیشه مثلا برد با رنگ آبی مثل گیگا بایت با برد های سبز رنگ سایر برند ها مقایسه کرد جدای از کیفیت مادر برد ها وقتی فقط صفحه برد ضخامت اون و غیره رو نگاه می کنی موارد نغض زیادی رو میشه براش پیدا کرد ضمن این که رنگهای دیگه هم داریم مثلا ECS الان برد های به رنگ بنفش داره می زنه
با نظر من هم ترتیب اگر قرار به لحاظ کردنش باشه از پایین به بالا به واقعیت نزدیک تر بهترین برد هایی که دیدم من رنگ مشکی دارند

mr.slim
24-02-10, 12:58
شرمنده ولی احتمالا پروفسور غیبی دچار کور رنگی شدن.
تولید کننده های PCB برد با رنگ های مختلف تولید می کنند و رنگ برد هیچ ربطی به کیفیت برد نداره
مهمترین عامل در مورد کیفیت PCB تکنولوژی تولید PCB هست نه رنگ PCB

amir.45
24-02-10, 13:54

چه ربطی داره؟دلیل نمیشه که!!!

بیا من الان یه دکتر بهت معرفی میکنم که از اکسر کشور های دنیا مدرک پزشکی داره ولی سطح دانشش با اونی که مدرکش ماله ایرانه یکیه!!!!!!!!!!!!!!:1. (27)::gasp::gasp:

JEskandari
24-02-10, 15:21
من به نظرم استادتان حسابی سر کارتان گذاشته.
چقدر بگم درستان را بخونید بعد برید سر کلاس . نتیجه اش همین استاد دیده درس و بلد نیستید گفته باشه منم یک حالی ازتون میگیرم.

AMD>INTEL
24-02-10, 16:03
باید یک دیوان از این خرافات سخت افزاری درست کرد .

Jagvar
24-02-10, 16:15

صد البته اگر من رو صد بار بکشند من باز EVGA بخواطر بورد خوبش تحسین می کنم. اگر بخوای بسوزونیش هم نمی سوزه :دی جهت اطلاع این بورد رنگ مشکی هست:lol:

اما من یاد گرفتم به تمام نظرات احترام بزارم :1. (26):
به احتمال قوی استادتون در مورد این قضیه دلیلی خواهید داشت. ولی من اگر بودم خفتش می کردم تا توضیح بده.

JEskandari
24-02-10, 16:31
صد البته اگر من رو صد بار بکشند من باز EVGA بخواطر بورد خوبش تحسین می کنم. اگر بخوای بسوزونیش هم نمی سوزه :دی جهت اطلاع این بورد رنگ مشکی هست:lol:

اما من یاد گرفتم به تمام نظرات احترام بزارم :1. (26):
به احتمال قوی استادتون در مورد این قضیه دلیلی خواهید داشت. ولی من اگر بودم خفتش می کردم تا توضیح بده.
یعنی به نظر شما برد EVGA از برد Rampage Extreme بهتر هستش !!!!؟:lol:
میدونی که کدوم را میگم :wink:.

Extreme
24-02-10, 18:05

دوست عزیز EVGA روی چیپ X48 بردی تولید نکرد که ما بتونیم اون رو با Rampage Extreme مقایسه کنیم ولی اگه تولید میکرد بدونه شک میتونست برتر از RE باشه .

ولی در چیپ X58 میتونید خودتون تستهایی که با Rampage ll Extreme (Only the registered members can see the link) زده شده رو با Evga X58 Classified (Only the registered members can see the link) مقایسه کنید !

بدون شک برتر هست .

با تشکر :11():

Jagvar
24-02-10, 18:06
البته نمی خوام تاپیک به بی راحه بره:yes:
ولی کسی اسم رمپیج نبر که حالم بد میشه :whistle: من رو هزار بار بکشن ولی رمپیج نمی گیرم (اول این یکی بره گرانتی برگرده برا هفت پشتم بسه):lol:
EVGA رو اگر بگیری مسابقه دومیدانی روی بوردش برگذار کنید باز هیچیش نمیشه:yes::gasp::lol:

D J V A H I D
24-02-10, 18:22
بهتره تا 1 شنبه هفته بعد صبر کنید بعد نظر بدید ... طرف کم کسی نیست ها !!! :gasp:

mohammad1985
24-02-10, 20:58
ببخشید ولی مزخرفه !
بردهای گیگا اکثرا آبیه ! پس با این حال مادر برد 110 تومنی من و یا حتی یه مادربرد 400 تومنی گیگا از مادربرد قبلیم که 70 تومنی بود و ساخت ایسوس بدتر هستن !!!
یه تایپکم باید بزاریم خرافات فقط در ایران مثل اون تایپک عکسهای فقط در ایران !

vandelin
25-02-10, 00:10
بهتره تا 1 شنبه هفته بعد صبر کنید بعد نظر بدید ... طرف کم کسی نیست ها !!! :gasp:

به یه نکته باید توجه کرد که بالاخره واژه "پروفسور" بیخودی اول اسم کسی نمیاد . اقای مهندس و اقای دکتر شاید ولی کسی که پروفسور هست حتما یه چیزی داشته یا از یه چی سردرمیاره که بهش این مقام رو میدن .

نسبت رنگ به کیفیت فکر میکنم یه چیزه کلی باشه نه تفاوت کیفیت مادربورد ها .

JEskandari
25-02-10, 01:22
بابا این حرفها الکی الان MSI داره بالای 90 درصد برداش را سیاه میزنه یعنی شما میگید همه برداش یک کیفیت را دارند . به خدا اگه اینجوری باشه.
یا برد MSI X58-Pro قهوه ای و برد X58-Pro E به رنگ سیاه اگه کسی تونست بین قطعات این بردها یک تفاوت به غیر از تراشه صوتش که یکی ALC889 و دیگری ALC888s پیدا کنه یک جایزه داره

reza76622201
25-02-10, 07:18

وحيد جان عزيز. هر برندي بنا به سليقه خودش روي بوردهاش يک يا چند رنگ بکار ميبره. شايد در يک برند خاص اين رنگ معناي خاصي داشته باشه اما معمولا ربطي به کيفيت نداره. براي مثال شما بورد گيگابايت تک پردازنده غير از آبي سير وجود نداره. پس طبق گفته استاد شما بايد درجش F باشه!!! يعني گيگابايت داره اعلام مي کنه که مادربوردهاش داراي درجه F هستند!!!! مگه ديوونست؟؟؟
اما مثلا در بوردهاي اينتل تک هسته اي سبز رنگها معمولا DDR2 Support و قهوه اي سير DDR3 Support هستند.
در کل بنده مطمئنم که مساله رنگ کاملا از کيفيت جداست.

AMD>INTEL
25-02-10, 09:18
اگر این هم باشه ضخامت و تعداد لایه ها برد مهمه

Shahryar
25-02-10, 13:10
رنگ برد ها زمانی مهم هست که PCB در معرض تشعشع باشه و رنگش در دمای اون موثر هست اما این مورد را شما در کامپیوتر نمیبینید و رنگ برد تاثیری در کارایی و کیفیت برد های کامپیوتری نداره و این رنگ ها بسته به نوع Solder Mask هایی هست که استفاده میشه .

germ
25-02-10, 18:39
شاید هم منظورشون از نظر روانی بوده، مثلا تاثیر رنگ روی افراد .. روانپزشک ها هم همین کارو میکنند به طرف بجای داروی ضد افسردگی قرص ویتامین میدن علاوه بر این که تاثیر مثبت داره عوارضی هم نداره .. شاید اینجوری بشه توجیه کرد (شاید)

amir.45
25-02-10, 18:56
یارووووووووو استاده اومده یه چیزی پرونده که بگه اره ما هم هستیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol:

nima_hl
25-02-10, 19:07
بیخیال شین دیگه :lol:

اگر این پرفسور غیبی ایشون باشه

Only the registered members can see the link

از نظر اطلاعات فکر نکنم بشه بهشون شک کرد

مهندسي صنايع و ديزل : دانشگاه ايالتي يوتا USU 1354 يوتا ، لوگان ـ آمريكا.
مهندسي الكترونيك : دانشگاه ايالتي يوتا USU 1355 يوتا ، لوگان ـ آمريكا .
مهندسي ماشين : دانشگاه ايالتي يوتا USU 1356 يوتا ، لوگان ـ آمريكا .
فوق ليسانس انرژي اتمي : دانشگاه ايالتي ويبر WSU 1358 يوتا ، آگدن ـ آمريكا .
دكتراي انرژي خورشيدي : دانشگاه ايالتي ويبر WSU 1361 يوتا ، آگدن ـ آمريكا

حتما یه دلیلی برای صحبتشون داشتند یا صحبت از یه استانداردی کردند که به دلایلی رعایت نمیشه یکم اگر صبر داشته باشیم قضیه مشخص میشه :give_rose:

AMD>INTEL
25-02-10, 20:40
نظريه يك چيزه و اثبات از نظر علمي يك چيزه ديگه كدوم مركز پيشرفته تو ايران هست كه ميتونه چنين چيزي رو اثبات كنه . بعضي از حرفها و نظريه ها بعضي وقتها براي مطرح شدن يك شخص تو بعضي از محافل علمي هست .

mr.slim
26-02-10, 01:26
کیفیت برد ها به عوامل زیر بستگی داره
1- تعداد لایه ها
2- جنس مواد بکار رفته
3- تکنولوژی تولید برد

شرکت های بزرگ تولید کننده برد ، بردی با هر یک از 3 عامل بالا رو با هر رنگی بخواهید تحویل میدن و رنگ عامل تعیین کننده روی قیمت نیست.
ساده ترین نتیجه ای که از این مورد می توانیم بگیریم این هست که رنگ برد کیفیت برد را تعیین نمی کند.

N@VID
26-02-10, 09:50
سلام :

ببخشید شاید یکم بی ربط باشه !
ولی در بین گوشی فروش ها قبلا این موضوع تایید می شد که برد گوشی های نوکیا اگر سبز کم رنگ باشه اصلی
و ساخت فنلاند و اگر سبز پر رنگ باشه ساخت چین است ...
البته شاید الان دیگه این موضوع جواب نده !

ولی خودمونیم برد های قهوه ای خیلی بی کیفیته و راحت می شکنه !

D J V A H I D
26-02-10, 11:15
بیخیال شین دیگه :lol:

اگر این پرفسور غیبی ایشون باشه

از نظر اطلاعات فکر نکنم بشه بهشون شک کرد

مهندسي صنايع و ديزل : دانشگاه ايالتي يوتا USU 1354 يوتا ، لوگان ـ آمريكا.
مهندسي الكترونيك : دانشگاه ايالتي يوتا USU 1355 يوتا ، لوگان ـ آمريكا .
مهندسي ماشين : دانشگاه ايالتي يوتا USU 1356 يوتا ، لوگان ـ آمريكا .
فوق ليسانس انرژي اتمي : دانشگاه ايالتي ويبر WSU 1358 يوتا ، آگدن ـ آمريكا .
دكتراي انرژي خورشيدي : دانشگاه ايالتي ويبر WSU 1361 يوتا ، آگدن ـ آمريكا

حتما یه دلیلی برای صحبتشون داشتند یا صحبت از یه استانداردی کردند که به دلایلی رعایت نمیشه یکم اگر صبر داشته باشیم قضیه مشخص میشه :give_rose:

خود خودشه ... اینو از کجا کشیدی بیرون ؟ :دی ؟! :1. (27):

AMD>INTEL
26-02-10, 13:58
داستان ادامه دارد .... to be con

D J V A H I D
26-02-10, 16:28
قضیه جدی شده ... :1. (27):

من یک شنبه تا دوشنبه با دست پر خواهم اومد ... :yes:

mohammad1985
04-03-10, 09:02
چی شد ؟!! :1. (23):

nima_hl
04-03-10, 09:30
چی شد ؟!! :1. (23):

متاسفانه باز isp وحید جان گیر داده به فروم :1. (28): و ایشون نمیتونن وارد فروم بشن

البته شهریار گرامی پیگیر مشکلشون هستند :give_rose:

امیدوارم هرچه زودتر مشکل ایشون حل بشه و بتونیم در خدمتشون باشیم

D J V A H I D
08-03-10, 21:44
سلام ... بابت تاخیر ببخشید ... آخه دسترسی من واسه مدتی مسدود شده بود که با پیگیریهای مدیر محترم سایت (shahryar ) عزیز برطرف گردید ... Only the registered members can see the link

======

من موضوع رو به استاد گفتم ... دلخور شد ...Only the registered members can see the link و گفت شما نباید این موضوع رو به صورت پابلیک بیان میکردی و من هنوز این رو به اثبات نرسوندم و نبایدم کسی با این اوصاف این صحبتها رو قبول کنه !!! Only the registered members can see the link

یه سری موارد هست که باید به موضوع اضاف بشه و شاید هم من بخوبی بیانش نکردم !!! Only the registered members can see the link

خلاصه در همین جا از دوستان عزیز و از استاد گرامی پوزش میطلبیم و منتظر پاسخ کاملشون مبنی بر این فرضیه و به اثبات رسوندنش خواهیم ماند ... Only the registered members can see the link

منتظر پاسخ تکمیلی در آینده باشید ... Only the registered members can see the link

germ
09-03-10, 00:35
من موضوع رو به استاد گفتم ... دلخور شد ...Only the registered members can see the link و گفت شما نباید این موضوع رو به صورت پابلیک بیان میکردی و من هنوز این رو به اثبات نرسوندم و نبایدم کسی با این اوصاف این صحبتها رو قبول کنه !!! Only the registered members can see the link

یه سری موارد هست که باید به موضوع اضاف بشه و شاید هم من بخوبی بیانش نکردم !!! Only the registered members can see the link

خلاصه در همین جا از دوستان عزیز و از استاد گرامی پوزش میطلبیم و منتظر پاسخ کاملشون مبنی بر این فرضیه و به اثبات رسوندنش خواهیم ماند ... Only the registered members can see the link

منتظر پاسخ تکمیلی در آینده باشید ... Only the registered members can see the link

این اصلا جواب قانع کننده ای نبود .. قصد توهین ندارم اما به نظرم یه چیزی گفته فکر نمیکرده حرفشو جدی بگیرن :yes: .. گیریم که حرفش درسته اما فعلا نتونسته ثابت کنه، وقتی این موضوع رو مطرح میکنه بر اساس یه منطق یا استدلال خاصی باشه نه ...

D J V A H I D
09-03-10, 01:16
این اصلا جواب قانع کننده ای نبود .. قصد توهین ندارم اما به نظرم یه چیزی گفته فکر نمیکرده حرفشو جدی بگیرن :yes: .. گیریم که حرفش درسته اما فعلا نتونسته ثابت کنه، وقتی این موضوع رو مطرح میکنه بر اساس یه منطق یا استدلال خاصی باشه نه ...

من حتم دارم به اثبات خواهد رسوندش ... طرف به این راحتیا از سر قضیه نمیگذره ... البته اینطور که من میشناسمش ... :yes:

AMD>INTEL
09-03-10, 08:58
با چه امکانات تحقیقاتی میخواد به اثبات برسونه

D J V A H I D
09-03-10, 09:29
با چه امکانات تحقیقاتی میخواد به اثبات برسونه

خدا داند و بس ... :wink:

D J V A H I D
09-03-10, 19:36

™Ali
09-03-10, 21:50
وحید جان نارحت نشی ولی اگر من جای همین پروفسور غیبی بودم به کلاسم راهت نمی دادم ! (حالا خوبه نیستم ! خیلی شانش آوردی ! :lol: )
اینو واسه این میگم که اول باید روی مطلبی که شنیدی کامل فوکوس بدی (اصلا دیدی یه وقت اشتباه متوجه شدی ! ) بعد بیای تو فروم مطرح کنی تا استاد هم به هر حال یه وقت ضایع نشه ! البته تقصیر استاد هم بوده که بدون دلیل این حرف رو زده !

در مورد اون لیست هم فکر کنم اگر برعکس بشه صحیح ترترتره ! Oops !

JEskandari
09-03-10, 23:00
اونوقت من بیچاره برد 300 تومانیم میشه جزء اشغالترین بردهای قهوه ای رنگ:1. (8): .
آخرش میدونستم که من از هیچ چیز شانس ندارم:1041:.

D J V A H I D
09-03-10, 23:08
گفتم که بحث رو ادامه ندید تا نتیجه نهائی ... حتما باید تاپیک قفل بشه ؟!

تمامی صحبتها و discuss ها زده شده ... پس فعلا دیگه جای صحبتی باقی نمونده ... به پست شماره 39 دقت کنید ... :lock: