PDA

مشاهده نسخه کامل : يه سوال در مورد شبكه

K1LOU
18-02-10, 16:23
با سلام
اگر چند كامپيوتر داشته باشيم و بخواهيم با هم شبكه كنيم .و بر روي يكي ويندوز 7 نصب باشد و بر روي بقيه xp . ايا براي شبكه كردن مشكلي پيش مي ايد ؟
با تشكر

javadshahvand
18-02-10, 17:06
با سلام
اگر چند كامپيوتر داشته باشيم و بخواهيم با هم شبكه كنيم .و بر روي يكي ويندوز 7 نصب باشد و بر روي بقيه xp . ايا براي شبكه كردن مشكلي پيش مي ايد ؟
با تشكر

اگر همه سیستم ها ویندوزهاشون با هم فرق داشته باشه بازم مشکلی پیش نمی یاد

K1LOU
22-02-10, 18:14
اگر همه سیستم ها ویندوزهاشون با هم فرق داشته باشه بازم مشکلی پیش نمی یاد

با سلام و تشكر
حدو چهار تا سيستم رو شبكه كرديم كه فقط سيستم من ويندوز 7 روش نصبه و حالا من در قسمت NETWORK PLACE چهار كامپيوتر ديگر رو دارم ولي اون 3 كامپيوتر كامپيوتر منو رو ندارن البته در همون ابتدا يكي از سيستمها سيتم منو ميشناخت ولي الان ديگه نميشناسه . در اكس پي سيستم خودم امتحان كردم ميتونن شناسايي كنن . در سيستمهاي اكس پي چون قسمت SHARED DOC در MY COMPUTER است به راحتي براي هم شناسايي مي شن و امروز هم كه تازه يه سيستم رو وصل كرديم اون هم سيستم منو ميشناسه در قسمت VIWE WORKGROUP . ولي وقتي مي خواهم به قسمتهاي SHARE شده سيستم خودم از اون سيستم دسترسي داشته باشم يوزر و پسورد مي خواد در حالي كه من اصلا يوزر و پسورد براي سيستم ندارم :1. (27):
با تشكر

javadshahvand
22-02-10, 18:29
با سلام و تشكر
حدو چهار تا سيستم رو شبكه كرديم كه فقط سيستم من ويندوز 7 روش نصبه و حالا من در قسمت NETWORK PLACE چهار كامپيوتر ديگر رو دارم ولي اون 3 كامپيوتر كامپيوتر منو رو ندارن البته در همون ابتدا يكي از سيستمها سيتم منو ميشناخت ولي الان ديگه نميشناسه . در اكس پي سيستم خودم امتحان كردم ميتونن شناسايي كنن . در سيستمهاي اكس پي چون قسمت SHARED DOC در MY COMPUTER است به راحتي براي هم شناسايي مي شن و امروز هم كه تازه يه سيستم رو وصل كرديم اون هم سيستم منو ميشناسه در قسمت VIWE WORKGROUP . ولي وقتي مي خواهم به قسمتهاي SHARE شده سيستم خودم از اون سيستم دسترسي داشته باشم يوزر و پسورد مي خواد در حالي كه من اصلا يوزر و پسورد براي سيستم ندارم :1. (27):
با تشكر

برای هیچ کدوم از سیستم ها یوزر وپسورد نگذاشتین؟

K1LOU
22-02-10, 18:47
برای هیچ کدوم از سیستم ها یوزر وپسورد نگذاشتین؟

ممنون جواد جان
نه پسوردي نگذاشتم اما در قسمتي از ويندوز 7 هست كه چون الان ويندوز 7 رو روي اين سيستم ندارم يادم نمي ياد دقيقا اسمش چي بود كه چند جا پسورد خودش مي خواست انگا يه قسمتي براي HOME GROUP خانگي . يا گزينه اي مثل به اشتراك گذاري MEDIA STREM . كه با فعال كردن فكر كنم انتقال فايلهاي مديا پلير امكان پذير ميشه
و اما مشكل رو سيستمهاي ديگه هستند كه اصلا كامپيوتر منو نمي شناسن كه حتي پسورد بخوان
تونستم عكسها رو فردا براتونمي زارم

javadshahvand
22-02-10, 19:06
چک بکن ببین سیتم ها همدیگر رو ping میکنن؟

reza76622201
23-02-10, 07:33
دوست عزيز. شما بايد روي تمام سيستمهاتون به لحاظ امنيتي User Administrator تعريف کنيد و روشون پسورد بزاريد. اينجوري هم امنيت بالا ميره و هم مشکل مرتفع ميشه.

K1LOU
23-02-10, 16:12
چک بکن ببین سیتم ها همدیگر رو ping میکنن؟
با تشكر
راستي من اين دستور ping رو يادم رفته چطور بايد انجام بدم
با تشكر

Xtreme
23-02-10, 16:22
Start -- > Run --> Type CMD
بعد از باز شدن صفحه Command Prompt باید دستور را به این شکل وارد کنید :

Ping IP Adress

جای IP Adress باید آدرس IP مورد نظر خودتون رو بنویسید.
برای دیدن بقیه Option های دستور Ping بنویسید :

?/ Ping

موفق باشی ..

uplink
26-02-10, 17:51
با تشكر از همه بابت جواب دادن به سوال ها !
اما وقتي شما همه رو ميبينيد ولي كسي شما رو نميبينه يعني Firewall تون روشنه كه بايد خاموش شه ! و در مورد اينكه بايد user administrator بسازيد به هيچ وجه نيازي نيست و اصولا administrator ساختني نيست و نيازي هم نيست يه user رو membership كنيد.
در ضمن تعدادي از آنتي ويروس ها هم هستند كه مثل firewall عمل ميكنن . بهتره اگه آنتي ويروس دارين چند لحظه disable كنيد كه ping جواب بده.

Saeed-Milan
26-02-10, 21:30
اگر می خوای کلاینت های عضو در یک دامین رو ببینی می تونی از دستور netview استفاده کنی و برای دیدن چیزهایی که شیر شده هم می تونی از دستور netshare استفاده کنی.

uplink
27-02-10, 20:51
تاييد ميشه

K1LOU
08-03-10, 16:13
با سلام و تشكر از دوستان
در سيستم من چرا در cmd قسمتي كه بايد اسم يوزر نوشته شده باشه به صورت حروف غير قابل خواندن است . البته بايد بگم كسي كه سيستم رو بسته بود در اكثر جاها اسم سيستم رو به صورت فارسي و به اسم خودش نوشته بود ولي من در تمام قسمتها اونو به انگليسي تغيير دادم
عكس رو ببينيد

Only the registered members can see the link

uplink
08-03-10, 20:41
با سلام و تشكر از دوستان
در سيستم من چرا در cmd قسمتي كه بايد اسم يوزر نوشته شده باشه به صورت حروف غير قابل خواندن است . البته بايد بگم كسي كه سيستم رو بسته بود در اكثر جاها اسم سيستم رو به صورت فارسي و به اسم خودش نوشته بود ولي من در تمام قسمتها اونو به انگليسي تغيير دادم
عكس رو ببينيد

Only the registered members can see the link

همونطور كه خودتون اشاره كرديد اين برميگرده به زبان ! بهتره مطمئن شي كه همه رو اينگليش گردي و اصلا يه بار فارسي رو remove كن