PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمای جهت نصب کابل S/PDIF

omidt
13-02-10, 17:21
سلام
من با اجازتون چون گرافیک قبلیم سوخت و بهم گفتم که تعمیر نمیشه رفتم و یک کارت گرافیک گیگابایت مدل GV-N96TSL-1GI گرفتم میخوام که منون راهنمایی کنید برای نصب کابل S/PDIF به مادربرد برای داشتم صدا وتثویر به صورت هم زمان بر روی کابل HDMI
خوب مادربرد من گیاگابایت مدل 965P S3 V3.0 هستش که بر روی خود مادربرد فقط یک سوکت S/PDIF _ I هستش و بر روی پنل پشتی (بیرون پشت کیس ) دو درگاه S/PDIF -O یکی از نوع کونکسیال و دیگری از نوع اپتیکال حال مشکل اینجاست چون توی دفتر چه کارت گرافیک نوشته شده که کابل S/PDIF رو یک طرف تک فیش سفید رنگ را به کارت گرافیک و طرف دیگر را که شامل دو سیم قرمز و مشکی هست را به سوکت خروجی S/PDIF - O وصل کنید از دوستان میخوام که یه من بگین دقیقا چکار کنم
براتون یک عکس هم از اون صفحه دفترچه مادربرد که در مورد اون سوکت توضیح داده واستون میزارم.
درضمن تو سایت آواژنگ یک چیزایی در مورد مدبل تصویر گیگابایت گفته که در مورد اونم میخوام به من توضیح دهید.
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

H-will
13-02-10, 18:06
سلام امید خان،
همانطور که فرمودین،
1- تک فیش سفید رو به سوکت خروجی SPDIF کارت گرافیک وصل کرده (خیال شما راحت باشه فقط از یک طرف وصل میشه)؛
2- طرف دیگر سیم (بر اساس Only the registered members can see the link) : سیم قرمز به پین شماره 2 و سیم مشکی به پین شماره 3 (GND) وصل شود:wink:

در مورد توضیح روش دوم اتصال به تلویزیون آواژنگ باید بگویم که این روش اتصال PC مربوط به نسلی از HDMI میشه که صدا را باید جداگانه فرستاد.
الان علاوه بر تصویر، صدا به وسیله کابل HDMI (که با تبدیل DVI-HDMI به خروجی کارت گرافیک) به مقصد مثل TV فرستاده میشه.
سوالی بود در خدمتیم.

omidt
14-02-10, 09:39
سلام امید خان،
همانطور که فرمودین،
1- تک فیش سفید رو به سوکت خروجی SPDIF کارت گرافیک وصل کرده (خیال شما راحت باشه فقط از یک طرف وصل میشه)؛
2- طرف دیگر سیم (بر اساس Only the registered members can see the link) : سیم قرمز به پین شماره 2 و سیم مشکی به پین شماره 3 (GND) وصل شود:wink:

در مورد توضیح روش دوم اتصال به تلویزیون آواژنگ باید بگویم که این روش اتصال PC مربوط به نسلی از HDMI میشه که صدا را باید جداگانه فرستاد.
الان علاوه بر تصویر، صدا به وسیله کابل HDMI (که با تبدیل DVI-HDMI به خروجی کارت گرافیک) به مقصد مثل TV فرستاده میشه.
سوالی بود در خدمتیم.
ممنون از راهنماییتون
یک سوال دیگه برای تست چون هنوز کابل HDMI نخریدم اول از تبدیل HDMI به DVI و بعدش یک تبدیل دیگه از DVi به D SUb سر اون تبدیل قبلیه وصل کردم ولی نه تصویر داشتم نه صدا دلیلش چی میتونه باشه

Curtis
14-02-10, 10:41
ممنون از راهنماییتون
یک سوال دیگه برای تست چون هنوز کابل HDMI نخریدم اول از تبدیل HDMI به DVI و بعدش یک تبدیل دیگه از DVi به D SUb سر اون تبدیل قبلیه وصل کردم ولی نه تصویر داشتم نه صدا دلیلش چی میتونه باشه
کاری که شما کردی به هیچ وجه جواب نمیده شما باید از یه تبدیل استفاده کنید
اونم HDMI به DVI هست.