PDA

مشاهده نسخه کامل : ◄◄ بحث و گفتگو درباره برند Sony

Pami
08-02-10, 10:14
Only the registered members can see the link

کلیه مباحث مربوط به برند سونی در این تاپیک قرار میگیرد .
دوستان توجه کنند این تاپیک محل مشاوره برای خرید نیست و بیشتر مربوط به بیان تجربه ها و نکات بعد از خرید تعلق دارد .
از ارسال لینک های سایت های فارسی فروش لپ تاپ در پست ها خودداری شود .

با تشکر

pc_hex
28-07-10, 08:17
فقط میتونم بگم .هم کیفیت کارش بالاست و هم عمر قطعات و لوازم جانبی...حتی دستگاه های ساخت چینیش.

mohamad70
28-07-10, 10:00
البته درست که سونی قطعاتش فوق العاده است ولی پولش هم فوق العاده است !!!:Love-ssa~! (1):

در ضمن به نظر من هر شرکتی توی یه زمینه خیلی خوبه مثلا شما handycam های سونی رو در نظر بگیرید اصلا به پای handycam های پاناسونیک نمیرسه همین سونی اومده handycam با کیفیت 1080i رو به اسم full hd میفروشه که ظاهرا full hd هست ولی کیفیت خیلی پایین تری رو داره ولی پاناسونیک داره با کیفیت 1080p می فروشه که full hd واقعیه:gasp:

به نظر من سونی تو lcd ها و led ها یا دستگاه های ضبط و پخش فوق العاده است و اگه پول بیشتر میگیره حقشه ولی تو سایر لوازم فقط پول مارکشو می گیره چون معروفه !!!!!!!:lol::lol:

armin.bomber
28-07-10, 13:29
سلام برو بچ
منم با محمد موافقم و تمام حرفاشو تایید میکنم
البته از حق نگذریم تجربه سونی رو در تولید لوازم الکترونیکی باید در نطر بگیریم و بدونیم یکی از قدیمی ترین کمپانی های دنیاست :yes:

mohammad1985
29-07-10, 11:28
من که تا حالا مشکل نداشتم باهاش ! سونی شرکیته در شکوفایی اقتصاد ژاپن نقش مهمی داشته !

mzz
29-07-10, 12:18

کلیه مباحث مربوط به برند سونی در این تاپیک قرار میگیرد .
دوستان توجه کنند این تاپیک محل مشاوره برای خرید نیست و بیشتر مربوط به بیان تجربه ها و نکات بعد از خرید تعلق دارد .
از ارسال لینک های سایت های فارسی فروش لپ تاپ در پست ها خودداری شود .

با تشکر
این برند فقط داره پول اسمش رو میگیره وبس
تنها چیز بدرد بخورش واکمن بود + هدفونای سری Q
بقیه جنساش فقط پول اسم رو میگیرن
این نظر کلی منه
در مورد تجربه
من هدفون MDR-Q68 سونی رو دارم تنها هدفونی بود که زیر دست من دووم آورده الان 1سال و 4 ماه هست داره کار میکنه
از مزایاش
1-فیش 3.5mm استاندارد
2-استفاده از تار صوتی به جای سیم (نازک تر شدن سیم)
3-آهنریای نئودنیم 30mm با قدرت بالا
4-صدای کاملا واضح
5-سیم جمع کن رو هر دو بلندگو
درآخر بهترین هدفون دنیاست

Stream
29-07-10, 14:20
سلام

دوستان عزیز دقت کنید اینجا انجمن لپ تاپ است، نه هدفون و دوربین و بررسی اقتصاد ژاپن .. مباحث بررسی شده در این تاپیک هم مباحث مربوط به لپ تاپ های سونی هستند، نه هر محصول برند سونی.

ممنون.

pc_hex
29-07-10, 23:03
جنس داریم تا جنس . سونی پول مارکشو نمیخوره . پول میگیره و کیفیت کار تحویل میده .(به قول بعضی ها:اونقدر پولدار نشدیم که پول به جنس آشغال بدیم)

alborz_k
29-07-10, 23:55
جنس داریم تا جنس . سونی پول مارکشو نمیخوره . پول میگیره و کیفیت کار تحویل میده .(به قول بعضی ها:اونقدر پولدار نشدیم که پول به جنس آشغال بدیم)
اگه روی لپ تاپ های سونی تمرکز کنیم و به خصوص بازار ایران رو در نظر بگیریم ، خیلی از مارک های دیگه هستند که با بودجه ی کمتر قطعه ای با کارایی و کیفیت مشابه و حتی بیشتر به مشتری ها می دن . و تو این چندساله میزان برگشتی و تعویض لپ تاپ ها ،باتری ،آداپتور سونی کم نبودند!!
در کل سونی برند خوب و خوشنامی هست ، ولی در زمینه ی لپ تاپ مانند سایر صوتی و تصویریش ، فوق العاده عمل نکرده.

pc_hex
30-07-10, 00:07
اگه روی لپ تاپ های سونی تمرکز کنیم و به خصوص بازار ایران رو در نظر بگیریم ، خیلی از مارک های دیگه هستند که با بودجه ی کمتر قطعه ای با کارایی و کیفیت مشابه و حتی بیشتر به مشتری ها می دن . و تو این چندساله میزان برگشتی و تعویض لپ تاپ ها ،باتری ،آداپتور سونی کم نبودند!!
در کل سونی برند خوب و خوشنامی هست ، ولی در زمینه ی لپ تاپ مانند سایر صوتی و تصویریش ، فوق العاده عمل نکرده.

من که تا الان که 12 ساله لب تاپ دارم همیشه از مارک سونی خرید کردم . دستگاه 12 سال پیش هنوز هم سالمه ...
در ضمن توهر شرکتی باطری و شارژر خراب میشه .خوب وسیله الکترونیکیه دیگه.حرف شما هم قبول ولی خوب استفاده نا صحیح از دستگاه (چون سونی خوبه همه فکر میکنند ضد ضربه و یا هاردش هیچ وقت غیر از دلخواه صاحبش عمل نمیکنه)هر بلایی اعم از پرت کردن و....سرش میارن، در صورتی که اینطور نیست. یک نمونه کیفیت : صفحه نمایش سری FW امریکا را با هر سری از هر لب تاب دنیا مقایسه کنید متوجه تفاوتش میشین. حتی صدا:کیفیت صدا فوق العاده هستش. لنز DVD RWهم که عمری هستش و به این راحتی ها........خراب نمیشه. در ضمن بدنه یک سری از نوت بوک های سونی از کربن هستش و ضد خش...

alborz_k
30-07-10, 00:27
ن که تا الان که 12 ساله لب تاپ دارم همیشه از مارک سونی خرید کردم . دستگاه 12 سال پیش هنوز هم سالمه ...
در ضمن توهر شرکتی باطری و شارژر خراب میشه .خوب وسیله الکترونیکیه دیگه.حرف شما هم قبول ولی خوب استفاده نا صحیح از دستگاه (چون سونی خوبه همه فکر میکنند ضد ضربه و یا هاردش هیچ وقت غیر از دلخواه صاحبش عمل نمیکنه)هر بلایی اعم از پرت کردن و....سرش میارن، در صورتی که اینطور نیست. یک نمونه کیفیت : صفحه نمایش سری FW امریکا را با هر سری از هر لب تاب دنیا مقایسه کنید متوجه تفاوتش میشین. حتی صدا:کیفیت صدا فوق العاده هستش. لنز DVD RWهم که عمری هستش و به این راحتی ها........خراب نمیشه. در ضمن بدنه یک سری از نوت بوک های سونی از کربن هستش و ضد خش...استفاده ی نا صحیح یک چیز کاملأ عمومی هست ،نمی شه این طور گفت که صرفأ با لپ تاپ های سونی بد رفتاری می شه .
کیفیت صفحه نمایش ، کیفیت صدا ، طراحی ظاهری خوب و عامع پسند این برند رو می شه مدیون توانایی های این شرکت در زمینه ی لوازم صوتی و تصویری دونست که باعث شده دستش در انخاب نوع صفحه نمایش و طراحی بخش صوتی کاملأ باز باشه که مسلمأ از مزیت های این برند هست .
اما حرف شما p/p بود ، پولی که می دیم در قبال محصولی که تحویل می گیریم ، که شخصأ این به صرفه رو قبول ندارم. سونی عمومأ در محدوده ی میانی بازار از کانفیگ ضعیف تر از رقبا به خصوص در زمینه ی gpu استفاده می کنه که این عامل به شدت p/p رو پایین می اره با مقایسه ی یک محصول این برند محصولات با رقباش در یک محدوده ی قیمت به حرفم می رسین .
در کل دوست ندارم که وارد ریز مسائل لپ تاپ های سونی بشم ، چون تعداد محصولات این شرکت بسیار زیاد هست و ممکنه بعضی هاشون ضعف هایی داشته باشن که سارین ندارن .

mohammad1985
30-07-10, 01:49
البته لپ تاب ها قضیشون فرق داره چون در بیشتر موارد این شرکتها مونتاژ کننده هستن ! و بیشتر قطعات توسط کمپانی های تخصصی سخت افزارهای کامپیورتر ساخته میشه ! ( البته نه همش ! )

Pami
30-07-10, 10:55
درسته ، اما خب در مورد کیفیت ساخت برند ها باید بگم ، هر برندی برای خودش یک سری موفق و به عبارتی اعتبار اون شرکت رو تولید میکنه ، برای سونی هم سری Z هست ، کیفیت ساخت و رعایت استاندارد ها و انواع تست هایی که روی سری Z میشه واقعا بی نظیره .
در زمینه ال سی دی های لپ تاپ سونی در حال حاضر بهترین تولید کننده هست ، روشنایی و کیفیت رنگ سونی در پانل هایی که میسازه معروفه ( برخی دستگاه ها رو سامسونگ برای سونی پانل میزنه اما سری هایی مثل Z تماما ساخت خود سونی هستن )
شاید مواردی چون عدم استفاده و ساخت سری های گیمینگ پیشرفته از سوی سونی در کار نباشه اما در تمامی موارد و رده ها لپ تاپ میسازه .
در مورد بازار میانی و استفاده از کانفیگ ضعیف تر درست هست ، سونی در محصولات همرده با ایسر یا اسوس در قیمت مشابه کانفیگ پایین تری استفاده میکنه ، این برمیگرده به سیاست برند ، سونی شرکتی نیست که از هر کاری استفاده نکنه تا بازار رو نگه داره ، دقیقا کاری که در زمان عرضه PS3 کرد ( فروش با ضرر برای نگه داشتن بازار ) . در ایران پرفروش ترین برند فعلی سونی هست ، بهترین شرکت و تخصصی ترین ، محصولات کامپیوتری سونی رو گارانتی میکنه . طراحی متفاوت و کانفیگ های متنوع حداقل برای بازار ایران به همراه نام سونی یک عامل بسیار موفق است .

f4r80d
30-07-10, 11:12
به طور کلی یه شرکته که چیزای خوبی تولید می کنه ولی تو هیچ قسمتی نمی تونه بهترین باشه...
مثلا هندیکم در مقابل پاناسونیک...
دوربین در مقابل نیکون...
lcd به نظر من در مقابل سامسونگ ...
ps3 در مقابل xbox (البته اینو نمی شه با اطمینان گفت با توجه به سلیقه هست)

Stream
30-07-10, 17:05
در زمینه ال سی دی های لپ تاپ سونی در حال حاضر بهترین تولید کننده هست ، روشنایی و کیفیت رنگ سونی در پانل هایی که میسازه معروفه ( برخی دستگاه ها رو سامسونگ برای سونی پانل میزنه اما سری هایی مثل Z تماما ساخت خود سونی هستن )

همه پنل های لپ تاپ ها (و سایر محصولات) سونی و سامسونگ توسط یه کمپانی به نام S-LCD تولید میشه، که 50 درصد + یک سهمش متعلق به سامسونگ است و 50 درصد - یک سهم متعلق به سونی.

armin.bomber
30-07-10, 21:28
همه پنل های لپ تاپ ها (و سایر محصولات) سونی و سامسونگ توسط یه کمپانی به نام S-LCD تولید میشه، که 50 درصد + یک سهمش متعلق به سامسونگ است و 50 درصد - یک سهم متعلق به سونی.

واسه همینه که در محصولات سامسون ال سی دی ها با کیفیت ترن ؟؟؟

esthesist
30-07-10, 22:35

در کدام بررسی تخصصی به این نتیجه رسیدن ؟

alborz_k
30-07-10, 22:42
این شرکت lcd ها رو تولید می کنه ، و در طراحی و تکنولوژِی به کار رفته در اون ها دخالت زیادی نداره . و کیفیت lcd های سامسونگ مستقیمأ به تیم طراحی این شرکت (از جهات مختلف ) بستگی داره .
حالا lcd های سامسوگ از محصولات کدوم شرکت با کیفیت تر هستن؟!
----------------------------------------------------------------------------
همون طور که مدیر محترم تذکر دادن ، این تاپیک در مورد لپ تاپ های سونی هست ، امیدوارم زیاد به حاشیه نرفته باشیم! :D

amir.45
30-07-10, 22:46
به نظر من یکی از بهترین مارک های تجاری سونی هستش

من نمیدونم تو این شرکت چی میگزره که محصولاتی که میسازن مرگ نداره!!!!!!!!!!!!!!

نمونش ps3 من از دبی ps3 اوردم همون سال 2006 که اومد و قیمتش 1ملیون بود!!!!!!!!!!هنوز خراب نشده!

esthesist
30-07-10, 22:46
متاسفانه در ایران سونی با سامسونگ مقایسه میشه و مرجع مقایسه هم میشه قیمت و سورس هایی مثل کانال ماهواره !

در مقایسه های جهانی سونی با فیلیپس ، پایونیر و شارپ مقایسه میشه ...

سایت CNet یکی از بهترین سایت های مرجع برای مقایسه عملی و حرفه ای این محصولات هست .

قبول دارم که قیمت سونی در ایران باعث کاهش فروش شده اما کیفیت نه ....
پنل ها یکی هستند , موتور های پردازش باعث تفاوت میشوند ،