PDA

مشاهده نسخه کامل : اولین اور من زیر اکسترم کولینگ!!!

Hessam_7800gtx
07-02-10, 19:28
خوب بالاخره سیستم پینتیوم 4 جور کردم :دی بلاک هم که از همون گلدونه میخوام استفاده کنم (البته کفشو لپ کردم) یه cpu celeron 2.4 ghz با بچ 7513864یافتم و مین بورد هم gigabyte 8s651MP-RZ جور کردم و هنوز رم ندارم فردا میرم اون رو هم میگیرم بعد میرم یکم یخ خشک میگیرم و شروع تست.در صحبت هایی که با نیمای عزیز داشتم متوجه شدم باید مین رو مود کنم که اگه این کارو بکنم 98% میسوزه!!! پس فعلا یک تست همینجوری میزنم تا فقط حس کار با اکسترم کولینگو بفهمم تا بعد بریم سراغ مود و رکوردو از این چیزا :دی دوستان اگر چیزی هست که باید بدونم لطفا بهم بگید که همین بار اول چیزی نسوزونم!!! :lol::party:

Jagvar
07-02-10, 22:14
عزیز جتم دقیقا من با همین سی پی یو و همین مین برای اولین بار توی عمرم اور کردم و از این قطعات شروع کردم
من بهت قول می دم تا 3.2 راحت بری
اما مواضب باش اگه خواصتی مود کنی. خیلی سخت نیست اما از متخصصش کمک بگیر مثل پیام حداد و نیما

hassanshaikhi
07-02-10, 22:44
من بهت قول می دم تا 3.2 راحت بری

محمد جان عددو درست نوشتی؟ شاید 4.2 بوده
ما که هیچی نمیدونیم با همین سیستم نفتی که داریم راحت تا 3.5 میره. دما هم حدود 70 بود (بیشترشو جرات نکردم امتحان کنم آخه دیگه از تعمیر مادربورد خسته شدم:127fs3556139:)

Jagvar
07-02-10, 23:22
محمد جان عددو درست نوشتی؟ شاید 4.2 بوده
ما که هیچی نمیدونیم با همین سیستم نفتی که داریم راحت تا 3.5 میره. دما هم حدود 70 بود (بیشترشو جرات نکردم امتحان کنم آخه دیگه از تعمیر مادربورد خسته شدم:127fs3556139:)
:1. (5): افرین چه تیزبین بودین ها!
مدل سی پی یو رو یادم نبود
Only the registered members can see the link
این یکی منظورم بود.:11():

Hessam_7800gtx
08-02-10, 17:49
امروز رفتم دنبال رم ماشاله همه فروشنده ها گرگ شدن میگه 256 adata بیست تومن!! من گفتم *%^)!!!!!
حالا دوباره فردا برم یه چزرخی بزنم :دی

kakihot
08-02-10, 22:20
نیاز به چرخ زدن نیست
Only the registered members can see the link
متاسفانه حمایت ما از بازار سنتی باعث افزایش فروش فروشندگان و بالطبع افزایش مبلغ اجاره توسط مالکان
و افزایش قیمت اجناس توسط مغازه داران و ...
راه حل : حمایت از دیستریبیوتر های با انصاف و خرید آنلاین از طرف شما
از طرف واردکنندگان : ایجاد فروش اینترنتی و قطع رابطه شبکه مافییای فروش همکار در کشور
این پیشنهاد رو به دوستانم در شرکتهای بزرگ دادم ولی هنوز اقدام جدی ندیدم.

با تشکر
کیوان علی نژاد

Hessam_7800gtx
19-02-10, 13:23
متاسفانه این مدت به شدت درگیر کارای مهمی بودم و حتی وقت نشد برم رم بگیرم ولی فردا دیگه میگیرم!!! ولی تا فردا میخوام مین رو عایق کاری کنم ولی با چند تا سوال مواجه شدم:
!_خمیر یا فوم؟؟؟
2_روی خازن ها رو ببپوشونم؟؟؟
3_دور بلاک( گلدون :دی) رو حتما بیاید فوم بپیچم؟؟
4_برای پل شمالی هیت سینک استوک خودش با یه فن کافیه؟؟
و یه سوال مهم!!
5_ ihs سیپی یو رو بردارم؟؟؟

Extreme
19-02-10, 13:46
متاسفانه این مدت به شدت درگیر کارای مهمی بودم و حتی وقت نشد برم رم بگیرم ولی فردا دیگه میگیرم!!! ولی تا فردا میخوام مین رو عایق کاری کنم ولی با چند تا سوال مواجه شدم:
!_خمیر یا فوم؟؟؟
و یه سوال مهم!!

خمیر بازی .

خمیر رو هم سطح سی پی یو روی بورد بکش و مشکلی نیست سر خازن ها بیرون بمونه .

100 % بلاک رو با فوم عایق بندی کن .

هیت سینک خودش + یک فن مناسب هست .

IHS رو هم برندار - هنوز یک مقدار زوده - اول تستاشو بزن بعد خرابش کن :lol:

Moein
19-02-10, 13:49
!_خمیر یا فوم؟؟؟
و یه سوال مهم!!

سلام دوست عزیز

شما برای عایق بندی مادربورد می بایست دقت داشته باشید چون اب دشمن مادربورد ها هست و باعث اتصال کوتاه می شود

چند روش برای عایق بندی وجود داره
1-شما می توانید روی برد از لاک استفاده کنید
2-شما می توانید از وازلین استفاده کنید
3-شما می توانید از چسب اسفالت استفاده کنید
4-شما می توانید از خمیر بازی استفاده کنید

در هر یک از روش های زیر باید به گونه ای باشد که از رسیدن رطوبت به مادربورد جلوگیری شود

برای اینکه رطوبت ایجاد شده جلوگیری کنید به شما پیشنهاد می کنم که از دستمال کاغذی استفاده کنید

عامل های محدود کننده شما می تواند در این تست بر روی تست شما تاثیر زیاد بگذارد عامل دما هست

شما می بایست کانتیر خود رو عایق بندی کنید که برای این کار می تونید از فوم صنعتی استفاده کنید فوم های هستند که دارای قطر زیاد هستند و بیشتر برای یخچال های صنعتی استفاده میشوند و بهترین نوع برای عایق بندی می باشند

به دلیل اینکه شما دارید از ظرف استیل استفاده می کنید دمای شما نوسان زیادی دارند پس استفاده از عایق خوب مهم هست

عایق بندی محدود به دور جایی میشه که سی پی یو هست و شما می بایست طوری عایق بندی کرده که تمامی قطعات روی برد رو شامل بشود از جمله خازن و مقاومت و PWM و چوک ها و غیره ...

برای NB قرار دادن یک فن و کولر استوک خود مادربورد پاسخ گو هست شما بیشترین فشار را روی PWM خود در فرکانس بالا دارید

موفق و پیروز باشید

SSA MEMBER

Hessam_7800gtx
22-02-10, 13:01
خوب دوستان مین رو عایق کردم ببینید این مقدار کافی هستش؟؟
هنوز هم رم به دستم نریسیده و لی فکر کنم تا آخر هفته دیگه جور شه یخ خشم هم یک جا برای خرید پیدا کردم پس همه چیز تقریبا تا آخر هفته جور میشه انشااله ما هم بتونیم با یه چند تا تست خوکشل :دی یه نقش مفیدی توی تیم داشته باشیم!!!!Only the registered members can see the link

Hessam_7800gtx
22-02-10, 18:32
این هم بلاک عایق شده و پیچ شده و کلا سیستم آماده ی تست هستش فقط رم مونده و یخ خشک که یخ خشک رو گزاشتم همون روز تست بخرم که یک وقت همش بخار نشه :دی:Love-ssa~! (1):

Jagvar
22-02-10, 22:16
اقا پیشا پیش تبریک می گم. زمان تست به یاد ما هم باشید و یادی از ما بکنید به ایم امید که در اطراف ما هم از یخ خشک خبری بشه :1. (26):

germ
22-02-10, 22:57
خیلی دوست دارم ببینم نتیجه کار چی میشه :1. (5):... عکسهای جالبی گذاشته بودی

یه سوال، جریان فنی که روی مین گذاشتی چیه؟!

Hessam_7800gtx
23-02-10, 13:52
خیلی دوست دارم ببینم نتیجه کار چی میشه :1. (5):... عکسهای جالبی گذاشته بودی

یه سوال، جریان فنی که روی مین گذاشتی چیه؟!
نتیجه اش که احتمالا وختن مین یا سی پی یو یا هر دو با همه :lol:
اون فن هم برای پل شمالی هستش

Hessam_7800gtx
25-02-10, 09:52
دوستان رم و ترمو متر هم گرفتم فقط مونده خود یخ خشک:1. (5):

lorn
25-02-10, 13:00
بدو ديگه پسر مردم از انتظار

Hessam_7800gtx
25-02-10, 13:03
تا شنبه نهایتا دو شنبه تست میزنم الان دوباره سرم شلوغ شده:whistle:

PUMAOC
25-02-10, 13:15
دوستان رم و ترمو متر هم گرفتم فقط مونده خود یخ خشک:1. (5):

سلام حسام جان...:give_rose:

از کجا و چند خریدی ؟؟؟:1. (21):

ترمو متر رو می گم

Curtis
25-02-10, 17:42
اگه تهرانی این شماره زنگ بزن dice داره
09121242497
اگه شمارش عوض نشده باشه

Hessam_7800gtx
25-02-10, 21:09
سلام حسام جان...:give_rose:

از کجا و چند خریدی ؟؟؟:1. (21):

ترمو متر رو می گم

پاساژ توکل برو جمهوری سمت غرب پل حافظ طبقه پایینش دست راست یه سری مغازه هستن که جنس خوب دارند ولی خوب قیمتش بالاست من یه دونه مولتی چینی 14 تومنی گرفتم ارزونترین ترمومتر 40 تومن بود من پول زیاد همراهم نبود دیگه بیخیال شدم همون چینی رو گرفتم.راستی امشب با آب یخ یه تست میزنم :دی

PUMAOC
26-02-10, 13:37
پاساژ توکل برو جمهوری سمت غرب پل حافظ طبقه پایینش دست راست یه سری مغازه هستن که جنس خوب دارند ولی خوب قیمتش بالاست من یه دونه مولتی چینی 14 تومنی گرفتم ارزونترین ترمومتر 40 تومن بود من پول زیاد همراهم نبود دیگه بیخیال شدم همون چینی رو گرفتم.راستی امشب با آب یخ یه تست میزنم :دی

سلام:give_rose:

من اهوازم:cry: به هر حال شما ترمو متر خریدید یا مولتی متر !!!! مولتی متر اینجا مدل دیجیتالی DEC-838 حدود 4 تومنه!:whistle:...
منظورم دما سنجه...

راستی امشب با آب یخ یه تست میزنم :دی[/به به... تو داری راه منو دنبال می کنی :lol: منم چند تا تست با آب یخ زدم....

فقط چند مورد برای استفاده از آب یخ:lol::
اول این که زیاد یخ درست کن....:1. (26):
بعد این که خیال نکنی چون آب یخ هست چیزه کمی یه ها:1. (26):من با یخ -21 درجه به دمای 10 درجه زیر صفر با 860 رسیدم:1. (26):پس حتما عایق بندیش کن....

من یه سیستم همین طوری دارم با آب یخ تا 3.8 بردمش:cry::cry: چون ولتاژ پیش فرضش بالا ست حتما باید مودش کنی:cry::cry:

موفق باشی:1. (21):

Hessam_7800gtx
26-02-10, 14:12
خوب متاسفانه تست با شکست کامل مواجه شد که دو تا دلیل بزرگ داشت:
1_ گلدون مزخرف ما تهش صاف نبود و با سی پی یو فاصله داشت که باعث میشد دما به طرز وحستناکی بالا بره و نشه تست زد
2_ چون مجبور بودم هارد ide استفاده کنم یه هارد از انباری اوردم که ویندوزش مشکل داشت و بالا نمیومد مه حد اقل با air تست بزنم..... حالا هارد رو امروز درست میکنم ولی بلاک رو طول میکشه تا یکی جور شه....

PUMAOC
26-02-10, 14:39
من که گفتم تش صاف نبود..........:whistle:

Hessam_7800gtx
26-02-10, 14:53
آره راستشو بگم خودم هم متوجه اون شده بودم ولی به خودم امید میدادم که مشکلی ایجاد نمیکنه :دی

Extreme
26-02-10, 15:02
حسام جان من یه بلاک دارم که برای NB ساختم فکر میکنم کاملا جواب کارت رو میده .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

هماهنگ کن بیای بگیریش :11():