PDA

مشاهده نسخه کامل : تغییر قیمت سی پی یو

esyoo
02-02-10, 20:22
سلام
دوستان من قصد خرید q9550 دارم ولی چند سوال دارم:
1)آیا قیمت این سی پیو با توجه به ورود corei7 کمتر میشه؟
2)ممکنه با آمدن core i7 این سی پیو قیمتش بالا بره ؟(به خاطر اینکه دیگه کسی خریدارش نباشه)
3)پرداختن 270 تومان توی این شرایط کنونی کار منطقی هست؟
4)اگر صبر کنم قیمت کمتر میشه؟

با تشکر

nima_hl
02-02-10, 20:57
سلام
دوستان من قصد خرید q9550 دارم ولی چند سوال دارم:
1)آیا قیمت این سی پیو با توجه به ورود corei7 کمتر میشه؟
2)ممکنه با آمدن core i7 این سی پیو قیمتش بالا بره ؟(به خاطر اینکه دیگه کسی خریدارش نباشه)
3)پرداختن 270 تومان توی این شرایط کنونی کار منطقی هست؟
4)اگر صبر کنم قیمت کمتر میشه؟

با تشکر

سلام

1) خیر

2) بله

3) به هیچ عنوان

4) خیر

esyoo
02-02-10, 21:07
سلام

1) خیر

2) بله

3) به هیچ عنوان

4) خیر

lممنون نیما جان که همیشه من رو یاری می کردی

1)چرا؟
2)چرا؟
3) برای من بهترین گزینه همین هست چرا توصیه نمیشه؟ مادر بردم p5kc هست و به نظرم این بهترین گزینه هست و دیگه قصد هزینه کردن برای مادر برد و ... ندارم و این آخرین تغییری هست که می خوام برای سیستمم بدم

این مادر برد رو 2 سال پیش گرفتم
و الان بعد از 2 سال قصد ارتقا رو دارم و دیگه تحت هیچ شرایطی قصد خرید و ارتقا رو ندارم
توی این دو هفته این کار هار و کردم
2 تا هارد سگیت بارکودا 7200.12 رو رید 0 کردم(100 تومان)
اول 8 گیگ رم دی دی آر2 باس 800 بستم بعدپشیمون شدم و رفتم 4 گیگ ژل دی دی آر 3 گرفتم (120 تومان)
الان تنها سی پیو مونده و اهل بازی نیستم

با تشکر

JEskandari
02-02-10, 21:16
شما یک Core I5 بگیری اون پردازنده را همینجوری قورت میده

esyoo
02-02-10, 21:19
شما یک Core I5 بگیری اون پردازنده را همینجوری قورت میده
مادر بردش چقدر هست؟
این هم مادر برد من هست
Only the registered members can see the link

JEskandari
02-02-10, 21:32
مادر بردش چقدر هست؟
این هم مادر برد من هست
از زیر 130 تومان تا 400 تومان به بالا هر مدلی بخواهید هست اینها چند تا زیر 150 تومان
Gigabyte H55M S2H (Only the registered members can see the link)
MSI P55M-GD41 (Only the registered members can see the link)
FoxConn P55-MX (Only the registered members can see the link)
ASUS - P7P55 LX (Only the registered members can see the link)
FOXCONN - P55A (Only the registered members can see the link)

kakihot
02-02-10, 21:34
اگه اینتل بازی اینتل رو معماری جدیدش سه سال خواهد موند و فقط کور و فرکانس افزایش میده
اگه کار سنگین نداری از خرید سی پی یو بالا اجتناب کن و چیزای دیگه بخر که استفاده کنی

nima_hl
02-02-10, 21:50
مادر بردش چقدر هست؟
این هم مادر برد من هست

دوست گرامی

اگر امکان داره کاربری و مشخصات سایر قطعاتتون رو هم بفرمائید تا بتونم درک بهتری از شرایط شما داشته باشم و بهتر بتونم کمک کنم :give_rose:

esyoo
02-02-10, 22:06
دوست گرامی

اگر امکان داره کاربری و مشخصات سایر قطعاتتون رو هم بفرمائید تا بتونم درک بهتری از شرایط شما داشته باشم و بهتر بتونم کمک کنم :give_rose:
من کارم تهیه گزارشات و کار در زمینه کنترل پروژه و سیستم های انبارگردانی و کنترل موجودی هست
و بیشتر کارم با sql و اکسس و اکسل (کار با بانک های اطلاعاتی و تجزیه و تحلیل اون ها هست و البته تهیه گزارش در سریع ترین زمان ممکن)
از طرفی سیستم خیلی کم خاموش میشه و همیشه با ویندوز سرور کار می کنم
و کمی هم کار آفلاین انجام میدم(گرفتن فایل ها از طریق ستلایت و...)لبته این کار رو فقط هر چند ماه یکبار انجام میدم اون هم به خاطر فایل های حجیم که از طریق آفلاین مییاد)

در کل صرفه جویی در زمان و سرعت بالا لازمه کارم هست(چون باید به طرف مقابل خیلی سریع گزارش رو تحویل بدم)

دوست دارم اگر هزینه می کنم اون هم با این قیمت حداقل واسش وقت صرف کرده باشم و از تجربه شما دوستان استفاده کرده باشم و به قول معروف بی دلیل و از روی ندونم کاری یک همچین هزینه ای رو نکنم

با تشکر از لطف شما

مادر برد: p5kc
رم: 4gig ddr3 1333
هارد : 2 seagate barracuda 7200.12 raid0
سی پیو E6550 core 2 due
گرافیک: اصلا برام مهم نیست و فکر کنم8400 gs هست.

nima_hl
02-02-10, 23:44
من کارم تهیه گزارشات و کار در زمینه کنترل پروژه و سیستم های انبارگردانی و کنترل موجودی هست
و بیشتر کارم با sql و اکسس و اکسل (کار با بانک های اطلاعاتی و تجزیه و تحلیل اون ها هست و البته تهیه گزارش در سریع ترین زمان ممکن)
از طرفی سیستم خیلی کم خاموش میشه و همیشه با ویندوز سرور کار می کنم
و کمی هم کار آفلاین انجام میدم(گرفتن فایل ها از طریق ستلایت و...)لبته این کار رو فقط هر چند ماه یکبار انجام میدم اون هم به خاطر فایل های حجیم که از طریق آفلاین مییاد)

در کل صرفه جویی در زمان و سرعت بالا لازمه کارم هست(چون باید به طرف مقابل خیلی سریع گزارش رو تحویل بدم)

دوست دارم اگر هزینه می کنم اون هم با این قیمت حداقل واسش وقت صرف کرده باشم و از تجربه شما دوستان استفاده کرده باشم و به قول معروف بی دلیل و از روی ندونم کاری یک همچین هزینه ای رو نکنم

با تشکر از لطف شما

مادر برد: p5kc
رم: 4gig ddr3 1333
هارد : 2 seagate barracuda 7200.12 raid0
سی پیو E6550 core 2 due
گرافیک: اصلا برام مهم نیست و فکر کنم8400 gs هست.

یه مثال میزنم

شما با مثلا ۳۰ میلیون تومن میتونید یه کادیلاک 2005 ( q9550) صفر کیلومتر بخرید با همون پول هم میتونید یه شولت 2010 (i5 750) صفر بخرید

به هر صورت تکنولوژی 2010 پیشرفت داشته درسته که هر دو خودرو با سرعت 200 کیلومتر در ساعت حرکت میکنند ولی انتخاب خودرو جدیدتر به نظرم بهتر باشه

درسته که پردازنده‌های q9550 و i5 750 و phenom 965 از نظر قدرت تقریبا یکسان هستند و کاری که شما میخواهید رو به صورت یکسان انجام میدن ولی از نظر هزینه کردن به نظر میاد i5 انتخاب بهتری باشه

از طرف دیگه صحبت شما هم معقول هستش که مادربردی که موجود دارید استفاده کنید ولی دقت داشته باشید که چیپست مین شما قدیمیه و احتمالا نتونه از تمام قدرت پردازنده به نحو احسنت استفاده کنه از طرف دیگه شما برای raid از کنترلل کمکی jmicron استفاده کردید که زیاد تعریفی نداره و کلا برای این کار قابل اعتماد نیست و پرفورمنس پائین‌تری نسبت به raid توسط چیپستهای اینتل داره

در کل یه نظرم بهتره مین رو هم عوض کنید

مین asrock p55 pro حدود 155 تومنه و از برند گیگا از 170 به بالا میتونید خرید کنید .

ار برد dfi هم میتونید حدود 230 خرید کنید

پردازنده هم که اگر بودجتون اجازه میده حدود 320 تومن میتونید i7 860 بگیرید که از پردازنده‌های بالا ۳۰-۴۰ درصد قویتره در غیر اینصورت همون i5 750 به قیمت حدود 220 تومن انتخاب خوبی به نظر میاد

soroush_es
03-02-10, 10:58
البته رو مین میتونی q9400 ببندی 198 تومن اگر نخواهی مادر بورد عوض کنی 9400 خوبه

JEskandari
03-02-10, 11:21
اگه کار شما با Excell در حد حرفه ای است به نظرمن Core I5 بهتر Q9550 است

JEskandari
03-02-10, 11:25
البته رو مین میتونی q9400 ببندی 198 تومن اگر نخواهی مادر بورد عوض کنی 9400 خوبه
Q9400 در پردازش های مربوط به کارهای اداری 20-30 درصد ضعیفتر از Core I5 هستش و با اون قیمت اصلا نمیصرفه من ترجیه میدم 150 تومان بیشتر بدم ویک مادر برد نو بگیرم تا یک Q9400

esyoo
03-02-10, 19:12
مبارزه 2 نسل از پردازنده*هاي چهار هسته*اي اينتل
خريد يکي از پردازنده*هاي گران قيمت Core2 Quad QX9770 و يا Core i7 965 نسخه بي*نهايت، آرزوي هر کاربر علاقه*مند به سخت*افزار رايانه، اورکلاک کردن و ارتقاي سيستم است. با اين*که برآوردن اين آرزو براي اکثر کاربران داراي بودجه محدود، ميسر نيست، اما اين مساله نمي*تواند مانع برخورداري آنها از تجربه ارتقا و اورکلاک رايانه*هاي قدرتمند و سريع داراي توانايي اجراي بازي*هاي رايانه*اي جديد و توليد و تبديل انواع محتواي چند رسانه*اي شود.

پردازنده*هاي چهارهسته*اي Core 2 Quad Q9550 و نسل بعدي آنها يعني Core i7، با ترکيبي از خصوصياتي شگفت*انگيز، مانند کارآيي، قدرت و سرعت، به*همراه قيمتي مناسب که آنها را کاملا از پردازنده*هاي AMD متمايز مي*سازد، به*خوبي قادر به برآوردن آرزوها و پاسخگويي به همه نيازهاي اين دسته ازکاربران هستند. ما در اينجا براي پي*بردن به اين*که کدام*يک از اين پردازنده*ها بهتر هستند، طي تدارک آزمايشي مقايسه*اي، با استفاده از رايانه*اي متشکل از کارت گرافيک GeForce 8800 GTX، يک فضاي ذخيره داده از نوع ديسک سخت Raptor 150گيگابايتي، پردازنده Core2 را با 4گيگابايت حافظه رم 1333/DDR3 در کنار مادربورد سوکت LGA 775 و پردازنده i7 را با 3گيگابايت رم 1066/DDR3 در کنار مادربورد سوکت LGA 1366 و هر دو آنها را در بستر سيستم عامل ويندوز ويستا (خانگي) 64بيتي، از جهات گوناگون بررسي كرديم كه نتايج آن به شرح ذيل است:
قيمت
پردازنده Q9550 نمونه*اي خوب از توازن بين کارآيي و قيمت است. تعداد پردازنده*هاي Core2 اينتل، کم نيست، اما اغلب با پالس ساعت پايين*تر و حافظه نهان غيرفعال شده. اين پردازنده 83/2گيگاهرتزي 265دلاري، از حافظه نهان L2 از توانايي همسان با پردازنده بسيارگران قيمت نسخه بي*نهايتCore2 Quad QX9770 1400دلاري، برابر با 12مگابايت برخوردار است. اما پردازنده Core i7 920 با سرعت 66/2گيگاهرتز و قيمت 315دلار به*عنوان پرسرعترين پردازنده با قيمتي متعادل در بازار شناخته مي*شود.
برنده: پردازنده Core i7 920
* بستر و زمينه کارکرد (مادربورد)
مادربوردهاي مخصوص پردازنده*هاي Core2 بسيار متنوع*تر، فراوان*تر و ارزان*تر از مادربوردهاي X58 مخصوص پردازنده*هاي Core i7، در دسترس هستند.
برنده: پردازنده Core 2 quad Q9550
* در دسترس بودن
اينتل در هر مرحله از توليد پردازنده*هاي خود، تعدادي محدود، در حدود 1000 عدد از پردازنده*هاي سري نسخه بي*نهايت Core2 Quad Q9550 را توليد و به بازار عرضه مي*کند در حالي*كه پردازنده*هاي Core i7 920 بيشتر و آسان*تر در دسترس هستند.
* ويژگي*ها
پردازنده جديدتر نسل بعدي i7، با برخورداري از خاصيت چند نخي با ايجاد هسته پردازشي مجازي ابرچندنخي1، يک تنظيم*کننده حافظه تعبيه شده، پشتيباني از رم DDR3 نوع 3کاناله، قابليت اورکلاک شدن به*طور خودکار، مديريت انرژي و قدرت درون ساخت و همه مجموعه دستورات متشکله پردازنده Core2، برتر از رقيب خود است.
* کارآيي
اگرچه Core2 Quad Q9550 سرعت بالايي را با اين قيمت مناسب ارائه مي*دهد، اما نتايج آزمايش، حاکي از ارائه پهناي باند بالاتر Core i7 920 بوده و برتري آن از لحاظ زمان درنگ و چند نخي به*وسيله ايجاد هسته پردازش مجازي مشخص و محرز است، اما با سرعت ساعتي 6درصد کمتر از پردازنده Core 2 Quad Q9550 عمل مي*کند. در نتيجه Core i7 920 با مقادير قطعي 17 تا 50درصدي و با عمل کردن در سرعت ساعت پايين*تر و قيمت کمتر، از هم*نژاد خود پيشي مي*گيرد و آن را به حاشيه مي*راند.
جمع بندي
پردازنده Core i7 920، در انجام وظايف و وظايف توليد محتوا2، تماشايي عمل کرده و به*علت پيشرفت نرم*افزارها و برنامه*هاي اجرايي با گذشت زمان و به*كارگيري بهتر هر 8 نخ يا هسته آن، کارآيي آن نيز بهبود يافته و در واقع سريع*تر عمل مي*کند. مطمئنا يک چنين اتفاقي براي پردازنده*هاي سري Core2 Quad نيز رخ خواهد داد و برنامه*هاي اجرايي نرم*افزاري بيشتري ضامن بهينه*سازي آنها خواهند بود.
بي*گمان براي کاربران آينده*نگر و علاقه*مند به کارايي بهتر و بيشتر که به*دنبال پردازنده*هاي اقتصادي مي*گردند، پردازنده Core i7 920 گزينه مناسبي خواهد بود و براي ساير کاربراني که به*دنبال گزينه*اي ارزان*تر مي*گردند نيز پايگاه فناوري پردازنده Core 2 Quad انتخاب مناسبي خواهد بود.

esyoo
03-02-10, 19:18
Q9400 در پردازش های مربوط به کارهای اداری 20-30 درصد ضعیفتر از Core I5 هستش و با اون قیمت اصلا نمیصرفه من ترجیه میدم 150 تومان بیشتر بدم ویک مادر برد نو بگیرم تا یک Q9400

به نظرشما q9450 چطور هست و از لحاظ قیمت و کارایی با q9550 چقدر فرق داره
اگر در حد ماکزیمم 200 تومان باشه میشه اورکلاک کرد و به 3 و بالای 3 رسوندش و استفاده کرد؟

با تشکر

ViViD
04-02-10, 07:04
اسماعیل برای کاره شما بهتر هست که Q9550 بگیری

این بهترین راه هست که یک پردازنده دست دوم پیدا کنی مسلماً پیدا میشه فعلاً با همین سر کن و عجله نکن

اگر هم تونستی یک Q9450 با یک خنک کننده خوب احتمالاً بتونی روی 4000 پایدار نگه داری

HELENA_WESTLIFE
05-02-10, 13:26
سلام دوستان...
من قصد ارتقای سیستم رو دارم.
سیستم فعلی من :
CPU : Core 2 Due 6550
Main Board : Asus P5Q3
Ram : 4 GB DDR3 CSX
VGA : 8600 GT 512 MB
Power : GREEN 535 W

بیشتر تو کار طراحی هستم اتوکد-تری دی مکس-و...کار میکنم البته علاقه زیادی به performance بالا دارم طوری که هنگ کردن سیستم رو نبینم.

جدیدا علاقه پیدا کردم به نسل جدید i7 ...به نظر شما من با هزینه 500 تومن میتونم این قطعات رو ارتقا بدم.و اینکه از قطعه های بالا کدامیک باید تعویض شوند و با چه قیمتی...ممنون میشم اگه با حوصله جواب بدید.راستی مادربوردی وجود نداره که هم i5 و هم i7 رو ساپورت کنه؟
با تشکر هلنا

nima_hl
05-02-10, 15:54
سلام دوستان...
من قصد ارتقای سیستم رو دارم.
سیستم فعلی من :
CPU : Core 2 Due 6550
Main Board : Asus P5Q3
Ram : 4 GB DDR3 CSX
VGA : 8600 GT 512 MB
Power : GREEN 535 W

بیشتر تو کار طراحی هستم اتوکد-تری دی مکس-و...کار میکنم البته علاقه زیادی به performance بالا دارم طوری که هنگ کردن سیستم رو نبینم.

جدیدا علاقه پیدا کردم به نسل جدید i7 ...به نظر شما من با هزینه 500 تومن میتونم این قطعات رو ارتقا بدم.و اینکه از قطعه های بالا کدامیک باید تعویض شوند و با چه قیمتی...ممنون میشم اگه با حوصله جواب بدید.راستی مادربوردی وجود نداره که هم i5 و هم i7 رو ساپورت کنه؟
با تشکر هلنا

سلام و خوش اومدید :Love-PCN~!:

لطفا یه تاپیک جدید تو همین بخش ایجاد کنید تا در خدمتتون باشیم :give_rose:

HELENA_WESTLIFE
05-02-10, 17:36
سلام و خوش اومدید :Love-PCN~!:

لطفا یه تاپیک جدید تو همین بخش ایجاد کنید تا در خدمتتون باشیم :give_rose:

خوب همینجا جواب بدین دیگه...چی میشه مگه!!