PDA

مشاهده نسخه کامل : (وسترن دیجیتال)‌بلک ۳۲ مگ بافر یا گرین ۶۴ مگ بافر؟(۱ ترابایت)

mahdy
02-02-10, 00:12
طبق تحقیقات همین طوریم! به این تیجه رسیدم که هارد وسترن بخرم. حالا تو شهر ما فقط دو فروشگاه هستند که می فروشند.
یکی میگه گرین ۴ مگ بافر رو بهت ‍۱۱۵ می دم.
یکی میگه از تهران بلک ۳۲ مگ بافر رو ۱۰۵ میارم.
مشکل پول نیست. مشکل فقط ویژگی های سری گرین(مانند سرعت کم تر نسبت به بلک و ویژگی کم شدن سرعت بعد از چند ثانیه و ....)‌هست که باعث شده من شک کنم.
به نظرتون کدوم رو بخرم؟
۳۲ مگ بافر اضافه ارزش خریدن گرین رو داره؟

nima_hl
02-02-10, 07:28
طبق تحقیقات همین طوریم! به این تیجه رسیدم که هارد وسترن بخرم. حالا تو شهر ما فقط دو فروشگاه هستند که می فروشند.
یکی میگه گرین ۴ مگ بافر رو بهت ‍۱۱۵ می دم.
یکی میگه از تهران بلک ۳۲ مگ بافر رو ۱۰۵ میارم.
مشکل پول نیست. مشکل فقط ویژگی های سری گرین(مانند سرعت کم تر نسبت به بلک و ویژگی کم شدن سرعت بعد از چند ثانیه و ....)‌هست که باعث شده من شک کنم.
به نظرتون کدوم رو بخرم؟
۳۲ مگ بافر اضافه ارزش خریدن گرین رو داره؟

اگر سیستم عامل روی همین هارد نصب میشه پیشنهادم سری بلک هستش

اگر برای أرشیو میخواهید استفاده کنید باز پیشنهادم بلک هستش :wink: ولی گرین هم برای آرشیو بد نیست

هارد وسترن بلک در حال حاضر توی بازار خیلی کمیاب شده ولی معمولا پارتهای این جنس زود میرسه

دیروز یه تعداد از این هارد بلک نیاز داشتم از 111 تا 130 خریدم ، گمان نمیکنم در شهرستان بتونید 105 بخرید :give_rose:

mahdy
02-02-10, 20:55
یعنی ۳۲ مگ اضافه گرین باعث برتریش نسبت به بلک ۳۲ نمیشه؟

nima_hl
02-02-10, 21:37
یعنی ۳۲ مگ اضافه گرین باعث برتریش نسبت به بلک ۳۲ نمیشه؟

وسترن دیجیتال بلک داخل خودش ۲ تا پردازنده داره که این یه حسن بزرگ محسوب میشه

از نظر قطعات هم اگر خودمونی بخوایم بگیم سری بلک برای خرکاری ساخته شده :wink:

coopunzero
03-02-10, 02:36
دوست عزیز من شخصا بلک پیشنهاد میکنم ، کلا ساختار این هارد برای master بودن طراحی شده ولی گریین رو باید
slave تلقی کرد ، به خاطر performance بالایی که داره مورد تاییده ،و اینم بگم که هفته پیش دوتا بلک 500 رو رید صفر کردیم عملکرد قابل قبولی داشت با دور تقریبی 14500RPM و انتقال اطلاعات با سرعت 170 تا 190 متغیر بود،
البته در مقابل هاردهای با سرعت 45000rpm خودم چیزی برای گفتن نداشت .
در ضمن هارد من اسکازی مدل HP Ultar 320 300GB 15K راستش 3تا رو سیستم با کنترلر اسکازی 29320A نصب کردم و با همون کنترلر رید صفر کردم، سون بعضی وقتی تو سرعت جلوی این هاردا کم میاره :yes:
راستی دور هر کدوم از این هاردها 15000RPM و سرعت انتقال اطلاعات 320MB در ثانیه ، خودتون تصور کنید 3 تا هارد با این سرعت رید صفر بشه:gasp:
قیمت این هارد تو بازار الان 580000