PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در انتخاب رم

Reza-sony
01-02-10, 21:39
سلام . من دنبال رم DDR2 و DDR3 هستم .
رمی هم میخوام که IC کارشده داخلش از برندهای معروف مثل Micron D9MGH یا Elpida باشه . خلاصه رمهای حرفه ای که راست کار اورکلاک باشه . کسی لیستی داره که بشه فهمید چه رمی از چه IC استفاده کرده ؟

moreb
01-02-10, 21:47
بهترین رمی که من اور کردم دمیناتور فول(gt بود که از 1333 به 2133 در پایداری کامل رسوندم

Jagvar
02-02-10, 02:31
سلام . من دنبال رم DDR2 و DDR3 هستم .
رمی هم میخوام که IC کارشده داخلش از برندهای معروف مثل Micron D9MGH یا Elpida باشه . خلاصه رمهای حرفه ای که راست کار اورکلاک باشه . کسی لیستی داره که بشه فهمید چه رمی از چه IC استفاده کرده ؟
سلام عزیز جان
در مورد رو هایی که چیپ میکرون دارن این نکته وجود داره که دیگه تولید نمیشه و اگر هم تولید میشه به تعداد کم هستش.
رم های DDR2:
رم team xtreem سری overclock ، از چیپ میکرن استفاده کرده:
این تصویر خودم از رم گرفتم و با این رم با ایر تا فرکلنس 1523 با ایر با ولتاژ 3.1 با مین p5q deluxe اور شده:yes:
Only the registered members can see the link

البته این رم توی ایران هم موجود بوده تا چند مدت قبل

دومین رمی که خودم تست کردم و باز چیپ میکرون بوده Transcend سری axe با فرکانس 1200 هستش. که البته جزییاتش بیشتر توی تصویر معلوم هستش.

این رم هم خودم دسته دوم گرفتم نمی دونم دیگه توی بازار پیدا بشه یا نه!

البته رم های گروشیال های قدیم هم از چیپ میکرون استفاده می کردن که البته در نسخه های جدید دیگه خبری از چیپ میکرون نیست!
رم های DDR3:
یه چند نکته این جا وجود داره:
اولیش اینه که رم های با چیپ الپیدا دو نمونه هستن که یک مدل معمولی داره(که البته کیفیت خوبی داره) و مدل دیگه ELPIDA HIPER هستش، که البته در مدل دوم دیگه واقعا سنگ تموم گذاشته.
بنده خودم با رم Gskill ddr3 2133 با تایمینک مرجع 9-9-9-24 و با ولتاژ 1.65 کار کردم ، که چیپ معمولی الپیدا داشت اما چیزی کم نداشت نسبت به چیپ هایپر مثلا: تایمینگ 7-8-7-20 با ولتاژ 1.75 روی فرکانس 2000تست گرفتم .(توی شکل پایین مشخص هستش)

این هم تصویر از چیپ رم:

(خارج از ایران تهیه کردم)
====================
اما در کل قصد خرید رم رو دارید بفرمایید تا چه مقدار توانایی هزینه رو دارید و آیا می تونید از خارج هم تهیه کنید یا نه ؟ تا بنده و دوستان دیگه بطور کامل شما رو راهنمایی کنیم.
پینوشت:
چون الان ساعت 3 بامداد هستش هوسله گشتن توی نت رو ندارم که رم های دارای این چیپ هارو براتون معرفی کنم:1. (35): انشاالله شما یکم بیشتر توضیح بفرمایید که قضیه چیه و همچنین به سوالات بالا جواب بدین تا شروع کنیم با کمک دوستان دیگه بحث رو به پیش ببریم.
:11():

arash79
02-02-10, 16:00
البته رم های گروشیال های قدیم هم از چیپ میکرون استفاده می کردن که البته در نسخه های جدید دیگه خبری از چیپ میکرون نیست!

سلام
آقا من يكي دو روز پيش تو پاساژ ايران از يكي از مغازه‌هايي كه فقط كروشيال ميفروشه در مورد چيپ كيت Balistix DDR3_1333 2x2g با هيت‌سينك سبز رنگ سئوال كردم ، كه طرف نگاه فيلسوفانه‌اي كرد و گفت: شما مطمئن باش كه چيپش ميكرونه!
حالا راهي وجود داره كه از روي مشخصات روي هيت‌سينك به نوع چيپ پي برد؟(مثل ترنسند)

Jagvar
02-02-10, 16:40
سلام
آقا من يكي دو روز پيش تو پاساژ ايران از يكي از مغازه‌هايي كه فقط كروشيال ميفروشه در مورد چيپ كيت Balistix DDR3_1333 2x2g با هيت‌سينك سبز رنگ سئوال كردم ، كه طرف نگاه فيلسوفانه‌اي كرد و گفت: شما مطمئن باش كه چيپش ميكرونه!
حالا راهي وجود داره كه از روي مشخصات روي هيت‌سينك به نوع چيپ پي برد؟(مثل ترنسند)
من هم خیلی دمبالش بودم اما کاری نشد نداره به گمانم این تعداد شماره های که زیرر بارکد به عنوان سریال رم شناخته میشه باید یه طوری نشون دهنده چیپ استفاده شده در خود رم باشه.
اما باز دوستان عزیز دیگه باید نظر خودشون رو بگن چون من تا حالا همش با گشت و گذار روی نت فهمیدم کی چه چیپی استفاده کرده:yes: