PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای عادی و رندر

bill geits
30-01-10, 13:06
1. دمای عادی ( و نه دمای رندر ) پردازنده منطقا باید در چه محدوده ای باشد ؟ همین طور محدوده دمای رندر پردازنده ؟

bill geits
30-01-10, 13:07
یه سوال دیگه :

1. آیا سی پی یوها در اینکه نسبت به میزان پردازشی که از آنها گرفته می شود چقدر افزایش دما از خود نشان دهند با هم فرق می کنند ؟ مثلا دو سی پی یو با دمای عادی 40 درجه داریم . حالا بر فرض که از هردو پردازش یکسانی بگیریم آیا دمایشان به یک میزان افزایش می یابد یا خیر ؟

javadshahvand
30-01-10, 15:36
1. دمای عادی ( و نه دمای رندر ) پردازنده منطقا باید در چه محدوده ای باشد ؟ همین طور محدوده دمای رندر پردازنده ؟

یه سوال دیگه :

1. آیا سی پی یوها در اینکه نسبت به میزان پردازشی که از آنها گرفته می شود چقدر افزایش دما از خود نشان دهند با هم فرق می کنند ؟ مثلا دو سی پی یو با دمای عادی 40 درجه داریم . حالا بر فرض که از هردو پردازش یکسانی بگیریم آیا دمایشان به یک میزان افزایش می یابد یا خیر ؟

دمای هر پردازنده با هم دیگر فرق می کند و هر کدام در اثر زیر بار بودن ، افزایش ولتاژ متفاوت خواهند داشت

bill geits
31-01-10, 15:25
ممنون دوستان دیگه هم کمک کنن خصوصا سوال اول

Jagvar
31-01-10, 17:47
سلام داداش
خوبین؟
عزیز جان سوال شما اینقد کلیه که اگر یه مهندس شرکت سازنده سی پی یو هم توضیح بخواد بده اخرش می گه به شرایط بستگی داره!
شما اگر شرایط کاملا یکسانی رو در نظر بگیرید. در مورد دمای محیط و حتی خنک کننده و خمیر سیلیکن و کیس و گردش هوا و از این قبیل چیز ها میشه این طور گفت که به موارد زیر بستگی داره:
1- نام شرکت سازنده!
2- مدل سی پی یو مورد نظر
3- بچ نامبر سی پی یو (که البته توی این یکی همه چی وجو داره!)یه تاپیک بود در مورد بچ نامبر ولی متعسفانه من یادم نمیاد کجا هستش می تونید سرچش کنید و کامل اونجا در مورد بچ نامبر توضیح داده شده.
و ...
=================
در مورد سوال دوم شما هم باز همه چی زیر سر بچ نامبر خواهد بود.
و صد البته که، به گفته انشتین: همه چی نسبی خواهد بود!

bill geits
01-02-10, 00:10
خوبم جگوار جان . ممنون
ببین من شرایط های خاص رو نمی گم . مثلا طرف توی زمستون اونم وقتی دما 10 درجه زیر صفره خب مسلما دمای عادی رو غیرمنطقی می بینه .این سوال در یک دمای استاندارد ( بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد ) با فن استوک پردازنده ، بدون وجود هیچ خنک کننده غیر معمول ( یعنی طرف نرفته پول بده مثلا یه فن اضافه توی کیس نصب کنه و فقط یه فن پردازنده است و یه فن پاور ) ، با خمیر استوک پردازنده و همه چیزهای معمول دیگه مطرح شده . شما می گی به سازنده ربط داره خب دو تا که بیشتر نیستن . لطفا به تفکیک جواب بده . اینتل این قدر ای ام دی این قدر . در مورد پارامترهای دیگه که فرمودید هم عزیزم من محدوده برام کافیه . اونها بعید می دونم بیشتر از چند درجه اونم خیلی کم موثر باشند . ممنون از همه که کمک می کنن

HoSsEiN.iR
01-02-10, 00:51
یه سوال دیگه :

سلام دوست عزیز :11():

خیلی عوامل هستش که در رابطه ی پردازش و دا دست داره

مثلا میزان استفاده هسته ها در ویندوز
میزان ولتاژ ها
و خیلی عوامل ریز دیگه

پس هیچ وقت نمیشه گفت که دمای دو پردازنده در یک پردازش هم اندازه بالا میره

حتی اگر تمام عوامل رو هم یکسان کنیم (که غیر ممکنه )

میزان پردازش و تبادل اطلاعات بین پردازنده با قطعات دیگر رو نمی توان کنترل کرد چون پردازنده ها یک طور پردازش را انجام نمیدن

وقفه های متفاوتی در پردازش یک نرم افزار ایجاد میشه که زمان بندی و کار های پردازش رو عوض میکنه
و خیلی از عوامل داخلی دیگه (اگه بخوایم درباره این موارد بحث کنیم بحث خیلی خیلی ریز و تخصصی میشه که واقعا دردسر زیادی داره چون پردازش نوع های زیادی داره و عوامل زیادی در تغییر آن ها دست داره که توضیح آن واقعا وقت گیره )

پس هیچ وقت پردازش یکسان نیست !! و دمای پردازنده هم به نسبت پردازش تغییر میکنه :cool:

mohammad1985
01-02-10, 01:01
حداکثر دمای قابل تحمل برای یک سی پی یو بستگی مستقیم به مل و نوعش داره مثلا سی پی یو لپ تاپ من سلرون 900 با سرعت 2200 مگاهرتز توی سایت اینتل زده تا 105 درجه رو تحمل میکنه ولی هیچ وقت دماش حتی به 50 هم نرسیده
سی پی یو ای ام دی 7750 من تحت شرایط خاص اور کلاک تا 3100 مگاهرتز و نگه داشتن فن با دست ! و همچنین زیر لود 100 درصد در مدت کوتاهی دماش به بالای 80 رسید ولی بعدش حواسم به مونیتور نبود سیستم ریست شد فکر کنم بالای 85 تا نزدیک 90 رسید .
در شراطی عادی و با اور کلاک تا 3100 و رفتن زیر لود 100 درصد و رندرسازی 3 بعدی به هیچ وجه حتی به 70 هم نرسیده منتها باید تهویه کیس خوب باشه