PDA

مشاهده نسخه کامل : نحوه‌ي ثبت‌نام و قيمت اينترنت پرسرعت مخابرات اعلام شد

reza76622201
26-01-10, 08:35
نحوه‌ي ثبت‌نام و قيمت اينترنت پرسرعت مخابرات اعلام شد
*سرويس درخواستي بين 24 تا 48 ساعت فعال مي‌شود

متقاضيان دريافت ADSL - اينترنت پرسرعت - با ارائه كارت شناسايي و فيش خط تلفن مورد نظر توسط مركز مخابراتي مربوطه احراز هويت شده و با پر كردن يك فرم، درخواست خود را ثبت مي‌كنند.
به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، قيمت اينترنت كه توسط شركت ارتباطات زيرساخت در قالب STM1 به شركت‌هاي مخابراتي استاني و شركت‌هاي داراي مجوز PAP تحويل مي‌شود، صرفا جهت استفاده براي ارائه خدمات ADSL به ميزان 20 درصد كاهش مي‌يابد. يعني قيمت فروش اينترنت با ظرفيت يك STM1 كه در حال حاضر 486 ميليون ريال است به 375 ميليون و 100 هزار ريال كاهش خواهد يافت.
بر همين اساس تعرفه واگذاري اينترنت پرسرعت با استفاده از ADSL بر اساس پهناي باند و ضريب اشتراك حداكثر 10 به صورت پهناي باند 64 كيلو بيت بر ثانيه 59200 ريال، 128 كيلو بيت بر ثانيه 99400 ريال، 256 كيلو بيت بر ثانيه 125600 ريال، 512 كيلو بيت بر ثانيه 204800 ريال، 1024 كيلو بيت بر ثانيه 38320 ريال و 2048 كيلو بيت بر ثانيه 745600 ريال تصويب شده است.
محمد خجسته‌نيا - مدير كل روابط عمومي شركت مخابرات استان تهران - هم در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات ايسنا، درباره شرايط و ضوابط تصويب شده براي اجراي نصب ADSL براي مشتركان گفت: هزينه مودم و راه‌اندازي آن به عهده مشترك خواهد بود، بابت راه‌اندازي سرويس نيز نبايد هزينه‌اي از مشتركان دريافت شود.
به گفته او همچنين شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات موظف هستند نسبت به نصب و راه‌اندازي تجهيزات در محل مشترك اقدام و پس از تحويل پهناي باند نسبت به تنظيم صورت جلسه اقدام كنند. علاوه بر اين شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات موظف هستند نرم‌افزار لازم براي اندازه‌گيري لحظه‌اي پهناي باند را برروي پايانه كاربر نصب و راهنمايي لازم را انجام دهند.
وي اظهار كرد: كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات توصيه كرد كه به‌منظور گسترش ارائه اين خدمات در سطح كشور شركت مخابرات ايران با مشاركت شركت‌هاي PAP رعايت منافع طرفين خدمات مذكور را ارائه كند و درصورت عدم مشاركت، شركت‌هاي PAP مي‌توانند سرويس مربوط را حداكثر تا سقف 20 درصد بالاتر از اين تعرفه‌هاي مصوب ارائه كنند. همچنين شركت‌هاي ندا بايد كليه قراردادهاي خود را حداكثر ظرف مدت يك ماه از تاريخ مصوبه براساس تعرفه‌هاي مصوب فوق اصلاح كنند.
او يادآور شد: صاحبان مشاغل خاص چون اعضاي هيات علمي،‌ دانشجويان كارشناسي ارشد به بالا،‌ خبرنگاران و ديگر فعالان كه نيازمند تحقيق هستند مي توانند از پهناي باندي بيش از 128 كه به كاربران خانگي داده مي شود استفاده كنند.
وي با بيان اين‌كه در حال حاضر به دليل حجم كم امكانات خريداري شده، ‌محدوديت ارائه سرويس داريم، اما طبق برنامه 600 هزار پورت كه از سوي شركت مخابرات استان تهران ارائه خواهد شد، نيمه اول سال آينده و شايد تا تابستان راه‌اندازي و در اختيار كاربران قرار داده مي‌شود.
خجسته‌نيا با بيان اين‌كه ارائه سرويس در مناطقي كه برروي فيبر نوري نيست و برروي شبكه مسي قرار دارد، در اولويت است، درباره زمان تحويل ADSL به متقاضيان مناطق مختلف تهران اظهار كرد: بعد از ثبت‌نام به طور معمول بين 24 تا حداكثر 48 ساعت، ADSL درخواستي وصل خواهد شد.
وي تصريح كرد: تا پايان هفته‌ آينده 60 هزار پورت در تمام مناطق شهر تهران براي واگذاري به درخواست كنندگان آماده است، در شرايطي كه محدوديت ارائه سرويس ADSL در ابتداي كار از سوي شركت مخابرات استان تهران وجود دارد اما مطمئنيم با وجود شركت‌هاي PAP و نيز ارائه اينترنت پرسرعت بي‌سيم مي‌توان به خواست‌هاي متقاضيان پاسخ داد.
همچنين روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام كرد كليه مشتريان درصورت داشتن هرگونه شكايت در خصوص تعرفه‌هاي خارج از چارچوب مصوب و يا عدم رعايت كيفيت خدمات مراتب را به اين سازمان و مناطق هفت گانه گزارش كنند.

منبع گزارش خبرگزاري ISNA

htondkar
26-01-10, 13:43
ای بابا از اینا بعیده :gasp:
ولی اگر بشه چی میشه ، 1 مگ نامحدود ماهی 38 تومن :1. (5):

sAsAn.K
26-01-10, 14:02
البته فکر کنم اون 38 تومن فقط هزینه ی سرعته ، نه هزینه ی حجم ...

Computex
26-01-10, 14:29
سلام. کسی میدونه شرکت های PAP کی قیمت های جدید رو اعمال میکنند؟! ( برای شهرستانها ) .

JEskandari
26-01-10, 16:15
سلام. کسی میدونه شرکت های PAP کی قیمت های جدید رو اعمال میکنند؟! ( برای شهرستانها ) .
احتمالا به عمر من و شما قد نده .
مگه یادتان رفته قبلا هم قرار بود قیمت ها را پایین بیارند ولی هزار بهانه آوردند پایین که نیاوردن هیچی .................

MicroSystem
26-01-10, 16:29
64K ش به نظرتون محدود د هست يا نا محدود؟

htondkar
26-01-10, 19:07
64K ش به نظرتون محدود د هست يا نا محدود؟
سرویس های مخابرات همه نامحدود هستن
قبل از این هم من یه کسی رو تو بند عباس میشناختم که میگفت مخابرات اینجا adsl میده و میگفت 1 مگ رو ماهی 40 تومن گرفته البته نامحدود .
امیدوارم هر چه زودتر راه بیفته :love:

javadshahvand
26-01-10, 19:15

اینجا یه سری بزن (Only the registered members can see the link)

Saeed-Milan
27-01-10, 08:24
کی به ما شهرستانی های خوشبخت می رسن نمی دونم

همش تهران

akbar_khan2312
27-01-10, 13:03
سرویس های مخابرات همه نامحدود هستن
قبل از این هم من یه کسی رو تو بند عباس میشناختم که میگفت مخابرات اینجا adsl میده و میگفت 1 مگ رو ماهی 40 تومن گرفته البته نامحدود .
امیدوارم هر چه زودتر راه بیفته :love:

دوست عزیز من ساکن استان بندرعباس هستم

این سرویس هم خیلی وقته در استان راه اندازی شده و و واگذاری و نصب انچنانی نداشته

از همان روز اون شایعات زیادی روی این سرویس بوده و هست
(از شر شدن یک باند ترافیکی خاصت روی چندین یوزر تا پشتیبانی ضعیف)

خلاصه کلام اونهای هم که گرفتند راضی نبودند

الان حدود چهار شرکت در استان دارند اینترنت پر سرعت را خدمات میدند که قیمت های یکسانی دارند فقط صورت مسئله نحوه حجم و ترافیکشون فرق میکنه

و همه کاربران این شرکت ها از این موضوع مخابرات خبر دارند اما نمیدونم به چه دلیل به طرف اینترنت بدون واسطه که همون مخابرات هست, نمیرند

قیمت اینترنت در استان
128 ده گیگ ترافیک 33 هزار تومان
128 بیست گیگ ترافیک 45 هزار تومان
128 نامحدود دینامیک 70 هزار تومان
512 قیمت ...
و
و

با این شرایط باز کاربران مستقیم از مخابرات استفاده نمیکنند

Hamid2547
27-01-10, 13:38
او يادآور شد: صاحبان مشاغل خاص چون اعضاي هيات علمي،‌ دانشجويان كارشناسي ارشد به بالا،‌ خبرنگاران و ديگر فعالان كه نيازمند تحقيق هستند مي توانند از پهناي باندي بيش از 128 كه به كاربران خانگي داده مي شود استفاده كنند.
زرشک،خوب اینکه شد همون،بیشتر از 128 نمیدن که،من که خیلی دل خودمو به این خبرها خوش نمیکنم،شما رو نمیدونم:lol:

akbar_khan2312
27-01-10, 14:27
مگه این شرکت های خدمات دهنده اینترنت پر سرعت اینترنت شون را از کجا میگیرند
از همین مخابرات
اوایل مخابرات وقت و نیروی لازمه را برای خدمات اینجوری را نداشت
و به این واسطه ها سپرد
حالا خودش این کار را هم انجام میده
:lol:

Hamid2547
27-01-10, 18:44
تا حالا به این تیکه دقت کردید؟:

آخه چیزه!!!! کی گفته تحقیق و... به سرعت خیلی بالا نیاز داره؟من با همین سرعت 64 خودم اینترنت رو از مقاله زیر و رو میکنم،یعنی چی اخه سرعت بالاتر به مشاغل خاص!!!! که نیازمند تحقیق هستند داده میشه؟مثلا من خودم هزار جور تحقیق غیردرسی در مورد مسائل مختلف تو اینترنت میکنم،حتما باید دانشجو باشم؟من که خودم دانشجو هستم والا نیاز به سرعت زیاد رو به خاطر دانشجو بودنم حس نمیکنم،بلکه به خاطر چیزای دیگس!فقط خواستم بگم این حرف مزخرف محض هست:yes:

matoos
27-01-10, 19:24
من نفهميدم چي شد؟؟؟؟؟؟؟الان من كه در ساري(استان مازندران)هستم چيكار بايد بكنم بايد برم مخابرات درخواست بدم؟؟؟؟تا 128 به من ميدن؟؟؟؟ماهيانه 64 5900 تومان فقط؟؟؟؟شهر ما 64 ماهي 19 تومان هست؟!!!!!!!!!

MicroSystem
27-01-10, 21:23
تا حالا به این تیکه دقت کردید؟:

آخه چیزه!!!! کی گفته تحقیق و... به سرعت خیلی بالا نیاز داره؟من با همین سرعت 64 خودم اینترنت رو از مقاله زیر و رو میکنم،یعنی چی اخه سرعت بالاتر به مشاغل خاص!!!! که نیازمند تحقیق هستند داده میشه؟مثلا من خودم هزار جور تحقیق غیردرسی در مورد مسائل مختلف تو اینترنت میکنم،حتما باید دانشجو باشم؟من که خودم دانشجو هستم والا نیاز به سرعت زیاد رو به خاطر دانشجو بودنم حس نمیکنم،بلکه به خاطر چیزای دیگس!فقط خواستم بگم این حرف مزخرف محض هست:yes:
درسته
منم تمام كارهام رو با همين دايل آپ 33.6 انجام ميدم( ارسال مقاله و دانلود مقاله و ....) اينترنت پر سرعت فقط به درد دانلود فيلم و بازي و ... ميخوره

lorn
27-01-10, 22:10

دوست عزیز حرف شما رو هرکس که تحققات علمی انجام میده رد می کنه
نمی خوام توهین کنم ولی شما تحقیقاتتون در سطح دانلود وورد و pdf هست ولی یه استاد دانشگاه یا محقق حرفه ای(که اینا تو ایران زیاد نیستن) به سرعتی فراتر از اینا نیاز داره یه نمونه مثال می زنم
برگزاری ویدئو کنفرانس های زنده شما می تونی با اینترنت حتی 128 همچین کاری کنی ؟

من محقق نیستم ولی می دونم که واقعا سرعت می طلبه

کاری به دولت و قانون چرتش ندارم
ولی در کل سرعت وکیفیت خوب برای یک محقق لازمه

akbar_khan2312
27-01-10, 22:36
همون جور که در صفحه اول همین تاپیک گفتم
این اینترنت در استان خیلی وقت پیش امده

و خبری از بازدید کننده نیست با اون قیمت سرسام اور شهرستانها
(یارو حاضر هستش ماهیانه سی تومان برای 128 محدود به ده گیگ بده
اما مستقیم از مخابرات و بدون واسطه اینترنت نگیره)

جدیدا هم اس ام اس با متن زیر را به همه فرستاده

اینترنت با مودم رایگان ماهیانه 61000 ریال فقط در بهمن 88 -- مخابرات هرمزگان)

Computex
28-01-10, 04:38
:1. (16): !!!

Only the registered members can see the link

مزایای اینترنت مخابراتی!

از مزایای اینترنت پرسرعت مخابرات می‌توان به مواردی همچون نداشتن محدودیت ترافیک حجمی در تمامی سرعت‌های اعلام شده اشاره کرد. همچنین برخلاف سرویس‌های ارائه شده توسط بخش خصوصی که ماهانه هزار تومان به عنوان اجاره خطوط و سهم مخابرات از کاربران اخذ می‌شود (این رقم تا سال گذشته 3 هزار تومان بوده است)، مخابرات در این بخش هزینه‌ای از مشترکان خود نمی گیرد.

علاوه بر موارد فوق شاید نحوه پرداخت هزینه این سرویس را بتوان از دیگر فاکتورهای اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات تهران عنوان کرد. در حالی که هزینه استفاده از سرویس‌ها توسط شرکت‌های بخش خصوصی پیش از استفاده باید پرداخت شود، اما این هزینه در بخش مخابراتی دو ماه بعد از استفاده در قبوض مشترکان اعمال و همراه با پرداخت قبوض تلفن از کاربران اخذ می‌شود. هرچند که گفته می‌شود ضریب اشتراک این سرویس توسط مخابرات تهران یک به 10 است؛ اما شنیده می‌شود که این ضریب با توجه به تعداد متقاضیان در مناطق مختلف از یک به 6 شروع و در نهایت به یک به 10 ختم می‌شود.

ارائه خدمات پشتیبانی این سرویس نیز به شکل 24 ساعته و توسط شماره تماس 1899 صورت می‌گیرد و مشترک می‌تواند در طول 24 ساعت و با بروز مشکل از این طریق مشکلات خود را پی‌گیری کند. هزینه خرید مودم برای استفاده از این سرویس نیز گفته می‌شود بین 40 تا 44 هزار تومان که مشترک هم می‌تواند مودم را از مراکز مخابراتی تهیه کند و هم می‌تواند با توجه به مودم مورد نظر مراکز آن را از بازار آزاد تهیه کند.

منبع : دنیای اقتصاد.

اطلاعات بیشتر : Only the registered members can see the link@=193724

اگه تعرفه ها همین باشه فکر کنم ارزششو داشته باشه! فقط یه چیز باقی میمونه اونم کیفیت خدمات هست. دوستان کسی از کیفیت خدماتی که مخابرات ارائه میده آگاهی داره؟!

amirdark
28-01-10, 09:54
قیمتاشون خوبه ولی مخابرات دولتیه ! توجه کنید کافیه مشکلی پیش بیاد زنگ بزنید پشتیبانیشون ( اگر اصلا بزارن ) مطمئنا کسی پاسخو نیست ! حداقل خصوصیا بخاطر رقباشون مجبوران پشتیبانی خوبی داشته باشن !

Hamid2547
28-01-10, 10:40
این سرویس تو چه شهرهای ارائه میشه حالا،فقط تو تهران؟یا مخابرات ها به صورت سراسری؟

noury
05-02-10, 09:40
حالا از کجا باید ثبت نام کرد

lorn
05-02-10, 13:19
دوستان در مورد كيفيت بايد بگم بعيد به نظر مي رسه كه كيفيت حتي متوطي داشته باشه به دلايل زير : (اكثرا واضح هست )

1. دولت ثابقه ارائه سرويس خوب رو در هيچ يك از ضمينه هاي IT نداشته
2. در تمام زمينه هاي خدماتي بايد بگم بخش خصوصي بخاطر وجود رقابت سرويس بهتري ارائه كرده
3. در مورد اخر هم با توجه به وضع سياسي و اقتصادي كشور به نظر بنده دولت با اين كارش مي خواد نظارت بيشتري به خطوطه اينترنتي داشته باشه تا بتون در مواقعه لازم ....................... ديگه بقه حرفم معلومه ديگه

در ضمن اين خدمت دولت اگه تمام جنب هاش بد باشه يه جنبه خوب داره اون هم اينكه بخش خصوصي تمام توانش رو براي ارائه سرويس بهتر به كار مي بره كه نتيجه اين رقابت كيفيتي رو بايد در سالهاي بعدي جويا شويم

+makintash
05-02-10, 17:18
3. در مورد اخر هم با توجه به وضع سياسي و اقتصادي كشور به نظر بنده دولت با اين كارش مي خواد نظارت بيشتري به خطوطه اينترنتي داشته باشه تا بتون در مواقعه لازم ....................... ديگه بقه حرفم معلومه ديگه

در این مورد که کل دیتا ورودی کشور از چند نقطه مورد مهر ورزی فیلتیرنگ قرار میگیرند دیگه نیاز به نظارت مستقیم نداره به خاطر همین پینگ تایم ما یه مقدار بالاست.

lorn
05-02-10, 17:24
در این مورد که کل دیتا ورودی کشور از چند نقطه مورد مهر ورزی فیلتیرنگ قرار میگیرند دیگه نیاز به نظارت مستقیم نداره به خاطر همین هست ما پینگ تایم ما یه مقدار بالاستبه نظر من همه ي isp ها فيلترينگ خاصه خودشون رو دارن مثلا تو يكي فلان سايت فيلتر هست و توي ديگر نه

در ضمن مواقعه اي كه دولت اقدام به كاهش سرعت و قطعه خدمات مي خواد انجام بده بايد يجورايي با isp ها هماهنگ باشه تا بخواهد اين هماهنگي توصل بخش خصوصي با دولت صورت بگيره هم زمان بر هم هزينه بر تر

البته حرفه شما كاملا درست هست

کل دیتا ورودی کشور از چند نقطه مورد مهر ورزی فیلتیرنگ قرار میگیرند