PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی اسپیکرها، هدفن و هدستهای Genius

A-Ahmadi
24-01-10, 21:51
با سلام خدمت اساتید بزرگوار و دوستان قدیمی خودم در این سایت و عرض ادب خدمت خیلی از دوستان جدیدی که با هاشون افتخار آشنایی نداشتم که امیدوارم از این به بعد داشته باشم.

بعد از مدت طولانی و با اجازه بزرگان و پیشکسوتان این فروم قدیمی، اینجا پیدام شد که هم یه سری مطالب جدیدی رو در غالب محصولات شرکت جنیوس صرفا جهت اطلاع به افراد علاقمند ارائه کنم و هم بازم مثل گذشته های نسبتا دور، با جو برو بچه های این فروم بیشتر آشنا بشم و اگر افتخاری بود در خدمتتون باشم.

در این قسمت قصد دارم تا محصولات شرکت جنیوس رو در گروه اسپیکرها، هدفن و هدستها معرفی کنم.
از سایر دوستانم نیز درخواست میکنم تا بنده رو با نظرات و یا اطلاعاتشون برای بهتر و پربارتر شدن مطالب این قسمت یاری کنند.

Only the registered members can see the link

شاد باشید ... :great:

A-Ahmadi
24-01-10, 21:52
مدل‌هاي SP-J200 و SP-J330 اسپيكر‌هاي دو كاناله جديد جنيوس هستند كه در فصل پاییز امسال و براي رايانه‌هاي شخصي و پخش‌كننده‌هاي صوتي به بازار عرضه شده‌اند.
شركت جنيوس تاكنون بیش از 23 مدل اسپيكر دوكاناله تولید و روانه بازار كرده است و اين دو مدل از سري J بلندگوهاي دوكاناله جنيوس عرضه‌ شده‌اند.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

مشخصات فني
اولين مشخصه از هر اسپيكر كه به نظر كاربر مهم مي‌آيد توان واقعي صداي بلندگو است. توان واقعي J200و J330 به ترتيب 5 و 8 وات RMS است. فركانس پاسخگويي هر دوي اين مدل‌ها بين 50 هرتز تا 20 كيلوهرتز و نسبت سيگنال به نويز آنها 75 دسي‌بل در نظر گرفته شده است.
اسپيكرهاي سري J جنيوس مجهز به دكمه‌هاي چرخشي Volume (تنظيم صدا) و Tone (خاموش و روشن كردن) و جك هدفون و جك ورودي براي دستگاه‌هاي پخش كننده خارجي هستند.
يكي از برتري‌هاي J330 نسبت به J200 قابليت پخش صداي فراگير افكت صوتي 3D است كه جنيوس اين قابليت را در J200 قرار نداده است. همچنين اين اسپيكرها به فناوري آكوستيك با كيفيت بالاي 2 اينچ در هر واحد مجهز شده است. ابعاد J330 حدود 70*190*75 ميلي‌متر و ابعاد J200 حدود 70*181*73 ميلي‌متر است.
همچنين وزن J330 حدود يك كيلو و 20 گرم و وزن J200 حدود 880 گرم است.

طراحي
اين اسپيكرها بسيار ساده و جمع‌وجو و پورتابل فشرده طراحي شده‌اند و جنيوس از هر گونه تجملات روي طراحي سري J خودداري كرده است تا قيمت آن بالا نرود و در رنج محصولات میان ‌قيمت بماند. اين دو اسپيكر تقريبا هم‌اندازه طراحي شده‌اند. رنگ اين اسپيكرها مشكي است. بدنه بيروني آنها مشكي مات و بدنه جلوي آنها مشكي براق كار شده است. دكمه‌هاي تنظيم آنها نقره‌اي و الياف روي باندشان نوك‌مدادي طراحي شده است. همچنين روي الياف باند اين اسپيكرها خط‌هاي منحني به صورت نامنظم اما زيبا طراحي شده است.

دكمه‌هاي تنظيم صدا، خاموش روشن كردن و 3D مدل J330 در سمت راست و جك‌هاي هدفون و ورودي در سمت چپ باند راست تعبيه شده است. اما در طراحي J200 همه دكمه‌هاي تنظيم و جك‌ها در سمت راست باند راست جا داده شده است.
همچنين يك چراغ LED آبي‌رنگ روي باند راست، بالاي لوگوي جنيوس، خاموش و روشن بودن دستگاه را نشان مي‌دهد.

كيفيت صدا
كيفيت صداي اين اسپيكرها به طور كلي با توجه به توان، اندازه و قيمت آنها بسیار خوب است و مي‌توان گفت بيش‌تر به كار محيط كاري و خوابگاه‌هاي دانشجويي و محيطهای کوچک مي‌آيد.
تفاوت صداي اين دو مدل از هم مشهود است. اما فعال كردن 3D در مدل J330 به چشم مي‌آيد. نكته جالب اينجاست كه اين اسپيكرها موسيقي‌هايي كه با ساز واقعي زده شده‌اند مانند موسيقي‌هاي كلاسيك، سنتي و اصلي ايراني را بهتر پخش مي‌كند و حتي زماني كه صدا را تا بالاترين حد مي‌بريد هيچ نويزي ايجاد نمي‌شود و صداها را كامل پخش مي‌كند.

شاد باشید ... :1. (23):

A-Ahmadi
24-01-10, 22:16
خوب محصول دیگری که میخواهم به معرفی اون بپردازم، اسپیکر کوچک، جمع و جور اما زیبای SP-i220 است.

SP-i220 اسپیکر دو کاناله شرکت جنیوس است که با طراحی باریک و شیک و صدای فراگیر 3D از سری i چندی پیش روانه بازار شد.
جنیوس تاکنون 5 مدل اسپیکر از سری بلندگوهای خاص نوت‌بوک و MP3 پلیر به بازار عرضه کرده است که SP-i220 نیز در این گروه قرار گرفته است.
در ضمن این اسپیکر جنیوس تنها مدل از این گروه است که به فناوری 3D SURROUND مجهز شده است.

مشخصات فنی
توان واقعی این اسپیکر 6 وات RMS است. فرکانس پاسخگویی این اسپیکر بین 50 هرتز تا 20 کیلوهرتز و نسبت سیگنال به نویز آن 75 دسی‌بل است.
i220 جنیوس مجهز به دکمه چرخش برای کم یا زیاد کردن صدا (Volume) بر روی یکی از بلندگوهها، دکمه فشاری پاور برای خاموش و روشن کردن دستگاه، دکمه 3D برای تغییر و دریافت صدای فراگیر و شفاف، جک خروجی هدفون و جک ورودی دستگاه پخش کننده خارجی است. اما باریک بودن این اسپیکر از مشخصات اصلی آن محسوب می‌شود.
ابعاد هر یک از بلندگوها 34*191*68 میلی‌متر است که به ترتیب ضخامت، طول و عرض آن را تشکیل می‌دهند.
گفتنی است این اسپیکرها از طریق AC آداپتور برق خود را تامین می‌کنند.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

طراحی
i220 بسیار شیک، زیبا و باریک طراحی شده است و با ضخامت 34 میلی‌ متری خود بلندگوی مناسبی است که با صفحه نمایش LCD شما و یا نوت‌بوک‌تان هماهنگ می‌شود. وزن این دستگاه آنقدر سبک است که جزو اسپیکرهای پورتابل برای نوت‌بوک و پخش‌کننده‌های صوتی و تصویری کوچک محسوب می‌شود.
رنگ قالب این محصول مشکی است و در حاشیه‌های این اسپیکر رنگ آلومینیومی کار شده است.
بر روی هر دو اسپیکر یک سپر دایره‌ای شکل متالیک مغناطیسی کار شده که به زیبایی آن افزوده است.
همچنین در بالای این اسپیکر مستطیل شیشه‌ای شفاف که روی آن لوگوی جنیوس قرار دارد، طراحی شده است.
همچنین گردونه Volume این اسپیکر که روی اسپیکر سمت راست در پایین دستگاه واقع شده است بسیار زیبا و خوش دست طراحی شده و چراغ LED آبی رنگی که بالای گردونه Volume قرار گرفته روشن یا خاموش بودن دستگاه را نشان می دهد.

کیفیت صدا
حجم صدای i220 بالا نیست اما شفافیت صدای آن کافی است و از تفکیک صدای قابل قبولی برخوردار است.
اگر به دنبال اسپیکری هستید که صدای بالایی نداشته باشد اما گوش را نوازش دهد، میتواند این مدل به شما پیشنهاد گردد تا به سراغ i220 بروید. صدایی که از این اسپیکر بیرون می‌آید کریستالی و بلورین است.
جنیوس برای شفافیت بیش‌تر صدا این اسپیکر را مجهز به صدای فراگیر 3D کرده است که می‌توانید با فشار دکمه 3D آن را فعال و یا غیرفعال کنید.
این اسپیکر مخصوص محیط‌های کوچک و کاری که به فکر یک دستگاه شیک و باریک هستند طراحی شده و در رده اسپیکرهای لوکس و پورتابل قرار می‌گیرد.

شاد باشید ... :1. (23):

kakihot
25-01-10, 00:32
جناب احمدی مدتیه کمرنگ هستید خوشحال شدم پستتونو دیدم
لطف این محصولات باحالتون رو با قیمت برام ایمیل کنید بزارم تو سایت فروش آنلاین
خودمم هم بدم نمیاد روش کار کنم تا تقلبیش نیومده صد در صد خوبه
PERSIANFEE@GMAIL.COM

rezaaghili
25-01-10, 01:55
منم شهرستان مغازه دارم خوشحال میشم با شما کار کنم
اگه ممکنه لیست قیمتها رو برای منم بفرستید و همینطور احیانا وضعیت گارانتی اگه داره
مرسی

A-Ahmadi
26-01-10, 22:20
جناب احمدی مدتیه کمرنگ هستید خوشحال شدم پستتونو دیدم
لطف این محصولات باحالتون رو با قیمت برام ایمیل کنید بزارم تو سایت فروش آنلاین
خودمم هم بدم نمیاد روش کار کنم تا تقلبیش نیومده صد در صد خوبه
PERSIANFEE@GMAIL.COM

منم شهرستان مغازه دارم خوشحال میشم با شما کار کنم
اگه ممکنه لیست قیمتها رو برای منم بفرستید و همینطور احیانا وضعیت گارانتی اگه داره
مرسی

با سلام خدمت دوستان خوب و ممنون بابت حسن نظر شما

باعث افتخار هست که بتونم در خدمت شما سروران باشم، ولی نکته مهم این هست در مورد برند جنیوس و محصولات اون، بنده حقیقتش مدیر بازار ایران و ساده ترش مسئول این برند در ایران و منظقه خاورمیانه هستم و صرفا بحث آنالیز بازار و ارزیابی و کنترل بازار، تقاضا و محصول و مشتری را انجام میدم

در واقع در بحث فروش محصولات که مربوط به شرکتها و نمایندگان توزیع و فروش هست، دخالتی ندارم.

در این فروم هم قصدم اطلاع رسانی برای محصولات و آشنایی بیشتر دوستان، بازدید کنندگان و شما عزیزان میباشد.

بازهم از لطفتون ممنون
شاد باشید ... :give_rose: