PDA

مشاهده نسخه کامل : نكته ها و نشانه هاي خرابي باتري در موبايل

Emperatour
21-10-06, 22:21
شده باشد. در اینجا قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آنها میتوانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راههای رفع این مشکل ها را بیاموزید.

ر ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست؟
به طور کلی در هنگام خرابی باطری این مشکلات برای گوشی پیش میاید:
1-گوشي خود به خود خاموش ميشود.
2-گوشي هنگ ميكند.
3-تنظيمات تاريخ و ساعت به هم ميريزد.
4-تخليه سريع باتري صورت ميگرد.

و حال راههای پیش گیری از این مشکلات:
میبایست به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از این نوع مشکلات و تنها در یک مرتبه نشان دهنده خرابی باتری شما نیست ، بلكه اگر باتري خراب باشد اين نشانه ها به دفعات درگوشي ظاهر ميشود.
و هنگام شارژ باتری زمان لازم براي شارژ باتري موبايل فقط وفقط بين 45 دقيقه تا 1ساعت ميباشد كه اگر اين زمان كمتر شود باعث ميشود كه باتري به اندازه كافي شارژ نشود وكارايي را كه ما ازباتري انتظار داريم به ما ندهد.واما اگر اين زمان بيشتر از يك ساعت شود باعث آسيب ديدن سلولهاي داخلي باتري و در نتيجه كاهش طول عمر باتري ميشود.ضمناً بايد حتماً اين نكته را مد نظر داشته باشيد كه قبل از اينكه باتري را شارژ كنيد بايد كاملاً باتري تخليه شده باشد. براي اين منظور كافيست چند دقيقه قبل از شارژ باتري (كاملاً تخليه نشده) گوشي را روشن نگه داريد تا باتري به حالت ولتاژ صفر برسد وبعد ميتوان آن را با خيالي آسوده تر شارژ كرد. اينكار باعث ميشود اولاً باتري گوشيتان كاملاً ولتاژ نويي رابه شما ارمغان دهد؛ ثانياً باعث افزايش طول عمر باتري ميشود.
kamyabonline

Quick
22-10-06, 13:11
آقا سعید
من یه سامسونگ دارم که وقتی سارژ میشه داغ میکنه خفن...
و در ضمن صفهش هم دیده نمیشه ...
البته فکر کنم به این خاطره که تو آب افتاده...
یعنی باید بدم تعمیرش کنن دیگه...

Emperatour
22-10-06, 13:37
آره ديگه جيگر باتريو عوض كن . نشد تعمير Only the registered members can see the link

KING
05-01-07, 16:21
آقا سعید
من یه سامسونگ دارم که وقتی سارژ میشه داغ میکنه خفن...
و در ضمن صفهش هم دیده نمیشه ...
البته فکر کنم به این خاطره که تو آب افتاده...
یعنی باید بدم تعمیرش کنن دیگه...

باطری افتاد تو آب یا گوشی
من یه گوشی 6600 داشتم افتاد تو آب دیگه تعمیر نشد Only the registered members can see the link فروختمش 45000 تومان