PDA

مشاهده نسخه کامل : PCیا کنسول؟

tamimi
21-01-10, 00:15
سلام خدمت همه ی دوستان
من یه سوال همیشه داشتم که اونم اینکه گرافیک بازیهای کنسول( ps3,x360)بیشتره یا
پی سی؟
اگه میشه با دلیل ومدرک بگین.
ممنون.:great:

koorosh kabir
21-01-10, 01:02
pcccccccc خوب در یک کلام گیم ارزان_گرافیک بهتر در دایرتکس 11_کنترل بهتر و واقعی تر در pc_ و ارتقااااا:party:

Curtis
21-01-10, 02:02
هر کدوم یه سری خوبی و بدی هایی داره
خوب کنسول رو نمیشه ارتقا داد ولی خوب کنسول برای بازی تعبیه شده و شما دیگه لازم نیست که بترسید که مثلا یه بازی روی pc شما اجرا بشه یا نه.البته این موضوع مال قبله الان که سیستم ها خیلی قویتر شده.
در بعضی بازی ها مثل فوتبال و به طور کلی بازی های اسپورت کنسول خیلی کارایی بهتری داره
ولی مثلا در بازی های استراتژیک و اکشن کنترل در pc بهتره .
ولی من بهت پیشنهاد میکنم اگه فقط بازی مد نظرته کنسول بخر ولی اگه همه کارها رو میخوای با هم انجام بدی مثل اینترنت و ..... خوب pc بهترین گزینه هست.
در مورد pc خوب همونجور که دوستمون گفت قیمت بازی هم ارزونتره .
در مورد کنسول هم من xbox رو پیشنهاد میدم چون هم قیمتش مناسبتره و هم بازی هاش ارزون تره

HoSsEiN.iR
21-01-10, 04:46
سلام خدمت همه ی دوستان
پی سی؟

PC بهتره اما باید سیستم خوبی برای بازی داشته باشید که با این سرعت پیشرفت تکنولوژی تهیه ی سیستم خوب با قیمت ارزون بسیار راحت و به صرفه تر از خرید کنسول های xbox 360 , PS3 هست

حالا چرا PC بهتر :

1-قابلیت تغییر رزلوشن در بازی ها :

یکی از دلایل بهتر بود PC تغییر رزلوشن دربازی ها هستش که در کیفیت بازی بسیار بسیار موثر هست هرچه زیاد ترباشد بازی شفافت تر و بهتر نمایش داده میشود

3- تغییر anti aliasing در بازی :

anti aliasing در بازی تاثیر بسیار زیادی داره که سطح ها را نرم تر میکنه به این تصویر توجه کنید :
Only the registered members can see the link

به قسمت به سطح دایره نگاه کنید و همینطور جاهای دیگه ببینید چه قدر نرم تر شده
شما با افزودن آن میتوانید باز هم سطح ها رو از این نرم تر کنید
میزان اندازه گیری آن در بازی به صورت X هست مثال x2,x4,x8(البته بحث anti aliasingبسیار بحث پیچیده و گسترده ای هست اما تا همین حد بسیار کافی و مفید هست )

که در بازی شما راحت میتوانید مقدار anti aliasing افزایش دهید , و از بازی لذت بیشتری ببرید
این هم یک عکس (Only the registered members can see the link) با anti aliasing نسبتا بالا

3- جزئیات
جزئیات خیلی در بازی موثر اند بهتره بگم در اصل کیفیت بازی به همینا بستگی داره

مثل : Shaders , texture , shadow , Physx و غیره (البته هر کدام بحث گسترده ای دارند )

جزئیات ریز دیگر گه تاثیر خوبی روی کیفیت بازی دارند

به این عکس (Only the registered members can see the link) توجه کنید (برای سبکتر شدن صفحه به صورت لینک درشون آوردم )

Crysis very high (Only the registered members can see the link)

از پایین عکس شماره 1 با کیفیت خیلی پایین هستش
که به ترتیب عکس شماره 2 و3 و4 کیفیتشون بالاتر رفته
وقتی برگردید عکس آخر رو با عکس اول مقایسه کنید حتما تفاوت کیفیتشونو متوجه میشید

4- Direct X

Direct X نرم افزار ها را قادر می سازد تا از قابلیتهای سخت افزار کامپیوتر شما اطلاع پیدا کرده و پارامترهای لازم را با آنها مطابقت دهد. این خاصیت به برنامه های صوتی و تصویری این قدرت را می دهد تا روی هر کامپیوتری که ویندوز نصب شده و سخت افزار آن سازگار با Direct X باشد فایل های صوتی و تصویری را با بیشترین کارایی و کیفیت ممکن به اجرا بگذارد.
منبع (Only the registered members can see the link)

Direct X در بازی نقش بسیار زیادی دارد

در این چند تصویر فرق بین DX9 و DX10 نشان داده شده

عکس شماره 1 (Only the registered members can see the link)

عکس شماره 2 (Only the registered members can see the link)

و شاهکار Direct X 11 تازه که همین چند ماه اخیر ساخته شده که دیگه حرفی برای گفتن نمونده

بهتره به این تصاویر نگاه کنید

-----------------------------------------
پس بهتره ما از لحاظ گرافیک PC رو انتخاب کنیم

البته کنسول هم از یه سری توضیحاتی که بالا دادم پشتیبانی میکنند (اما نه به این صورتی که در PC مشاهده شده)
و قابل تغییر هم نیستند اما در PC کاملا قابل تغییر هستند و به بهترین صورت ممکن میشه آن ها را تنظیم کرد به طوری که اصلا با کنسول ها قابل مقایسه نیستند

البته PS3 هم کنسول خوبیه که بازی های گرافیکی بسیار خوبی ارائه داده
از Killzone 2 و Metal Gear Solid 4 نمیشه گذشت واقعا گرافیکشون عالیه :cool:
سوالی بود در خدمتم :give_rose:

reza76622201
21-01-10, 07:36
حسن جان فرمايشت متين. اما قيمت PC که واسه بازي مناسب باشه به مراتب گرونتره از کنسولهاي بازي معادل.
نکته خيلي خيلي مهم اينکه بنا به سياست شرکتهاي سازنده و هماهنگي آنها با کمپانيهاي سازنده کنسول خيلي از بازيهاي فوق العاده زيبا فقط براي کنسولها ساخته ميشن و ورژن PC اصلا توليد نميشه و اينم يه مزيت ديگشه.
در کل واسه بازي محاسن و معايب رو که کنار هم بزاريم من کنسول رو پيشنهاد ميکنم.
البته معايب کنسول رو هم اينجا مي گم:
1) مواردي که حسين جان گفت که در PC هست و در کنسول نيست تاييد ميشه.
2) کنسول قابليت تعويض سخت افزار آنچناني نداره و وقتي جديدش اومد بايد کلا دستگاه رو عوض کرد. حال اينکه توي PC ممکنه با يک تعويض کارت گرافيک اينکار انجام پذير باشه.
3) عيب يابي داخل PC راحت تره و اکثر قطعاتشم گارانتي داره. اما کنسول اينگونه نيست.
4) PC جز در حيطه بازي در ساير موارد خيلي امکانات وسيع تر و گسترده تري داره که از حوصله تاپيک خارج هست.

سوالي بود در خدمتم.

HoSsEiN.iR
21-01-10, 14:33
حسن جان فرمايشت متين. اما قيمت PC که واسه بازي مناسب باشه به مراتب گرونتره از کنسولهاي بازي معادل.
نکته خيلي خيلي مهم اينکه بنا به سياست شرکتهاي سازنده و هماهنگي آنها با کمپانيهاي سازنده کنسول خيلي از بازيهاي فوق العاده زيبا فقط براي کنسولها ساخته ميشن و ورژن PC اصلا توليد نميشه و اينم يه مزيت ديگشه.
در کل واسه بازي محاسن و معايب رو که کنار هم بزاريم من کنسول رو پيشنهاد ميکنم.
البته معايب کنسول رو هم اينجا مي گم:
1) مواردي که حسين جان گفت که در PC هست و در کنسول نيست تاييد ميشه.
2) کنسول قابليت تعويض سخت افزار آنچناني نداره و وقتي جديدش اومد بايد کلا دستگاه رو عوض کرد. حال اينکه توي PC ممکنه با يک تعويض کارت گرافيک اينکار انجام پذير باشه.
3) عيب يابي داخل PC راحت تره و اکثر قطعاتشم گارانتي داره. اما کنسول اينگونه نيست.
4) PC جز در حيطه بازي در ساير موارد خيلي امکانات وسيع تر و گسترده تري داره که از حوصله تاپيک خارج هست.

سوالي بود در خدمتم.

کاملا تایید میشه :great:

خوب تا اینجا بحث فقط رو گرافیک بود

اما جذابیت :

من کنسول PS3 رو بیشتر می پسندم به دلیل بازی های بسیار بسیار زیبا و کنترل دسته PS3 و خصوصیات منحصر به فردش (که واقعا برای بازی عالیه )

و فکر کنم یکی از دلایلی که PS3 با این قیمت گرونش هنوز مورد پسند همه هست همین بازی های انحصاریش هست که معمولا توسط کمپانی های بسیار معروف ساخته شده و بسیار زیبا و جذاب هستند

Game
21-01-10, 14:51

اینجا رو ببین ا اول PC بعد 360 بعد PS3
من می گم کنسول اونم فقط 360

tamimi
22-01-10, 10:05
خیلی ممنون از همه پس بااین حساب به پیسی وفادار میمونیم.:11()::yes:

moh3n_o631
16-03-10, 18:19
گرافیک به کار رفته تو xbox و ps3 چیه ؟

lorn
16-03-10, 19:04
به گمونم 8500gt باشه در xbox
و در ps3 به نظرم از مدل هاي Ati هست

lorn
16-03-10, 19:13
راستي در مورد كنترل بازي ها من فكر مي كنم xbox , ps3 , wii از همه از pc بهترن
حالا توجه شما رو به فيلمي از پروژه ناتال natal project كه براي كنسول xbox هست جلب مي كنم حتما ببينيد

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Stream
16-03-10, 19:15
گرافیک به کار رفته تو xbox و ps3 چیه ؟
XBOX 360:
ATI Xenos
بر اساس معماری ATI R600
PlayStation 3:
NVIDIA RSX
بر اساس معماری NVIDIA G70

البته مقایسه صرفا سخت افزاری صحیح نیست.

راستي در مورد كنترل بازي ها من فكر مي كنم xbox , ps3 , wii از همه از pc بهترن
حالا توجه شما رو به فيلمي از پروژه ناتال natal project كه براي كنسول xbox هست جلب مي كنم حتما ببينيد

امکان عرضه کنترلر های مشابه زیاده ... کلا مایکروسافت تمایل زیادی به نزدیک کردن XBOX و PC داره ... همونطور که برنامه هایی برای شبکه آنلاین Cross Platform هم داره.

همونطور که Project Natal هم برای PC و Windows در کنار XBOX 360 عرضه می شه (اگه نمی شد عجیب بود!) .

JEskandari
16-03-10, 19:32
اگخ از اینجور دسته های مثل دسته Wii خوشتان میاد چند وقت پیش یک مارک Asus دیدم توی پاساژ ایران فکر کنم میداد 65 تومان هم بیسیم بود هم برای PC طراحی شده بود . نمیدونم هنوزم هستش یا نه.

NVIDIA>ATI
16-03-10, 19:47
PC و در کنارش PS3

moh3n_o631
16-03-10, 19:49
PC بهتره اما باید سیستم خوبی برای بازی داشته باشید که با این سرعت پیشرفت تکنولوژی تهیه ی سیستم خوب با قیمت ارزون بسیار راحت و به صرفه تر از خرید کنسول های xbox 360 , PS3 هست

حالا چرا PC بهتر :

1-قابلیت تغییر رزلوشن در بازی ها :

یکی از دلایل بهتر بود PC تغییر رزلوشن دربازی ها هستش که در کیفیت بازی بسیار بسیار موثر هست هرچه زیاد ترباشد بازی شفافت تر و بهتر نمایش داده میشود

3- تغییر anti aliasing در بازی :

anti aliasing در بازی تاثیر بسیار زیادی داره که سطح ها را نرم تر میکنه به این تصویر توجه کنید :

به قسمت به سطح دایره نگاه کنید و همینطور جاهای دیگه ببینید چه قدر نرم تر شده
شما با افزودن آن میتوانید باز هم سطح ها رو از این نرم تر کنید
میزان اندازه گیری آن در بازی به صورت X هست مثال x2,x4,x8(البته بحث anti aliasingبسیار بحث پیچیده و گسترده ای هست اما تا همین حد بسیار کافی و مفید هست )

که در بازی شما راحت میتوانید مقدار anti aliasing افزایش دهید , و از بازی لذت بیشتری ببرید
این هم یک عکس (Only the registered members can see the link) با anti aliasing نسبتا بالا

3- جزئیات
جزئیات خیلی در بازی موثر اند بهتره بگم در اصل کیفیت بازی به همینا بستگی داره

مثل : Shaders , texture , shadow , Physx و غیره (البته هر کدام بحث گسترده ای دارند )

جزئیات ریز دیگر گه تاثیر خوبی روی کیفیت بازی دارند

به این عکس (Only the registered members can see the link) توجه کنید (برای سبکتر شدن صفحه به صورت لینک درشون آوردم )

Crysis very high (Only the registered members can see the link)

از پایین عکس شماره 1 با کیفیت خیلی پایین هستش
که به ترتیب عکس شماره 2 و3 و4 کیفیتشون بالاتر رفته
وقتی برگردید عکس آخر رو با عکس اول مقایسه کنید حتما تفاوت کیفیتشونو متوجه میشید

4- Direct X

Direct X نرم افزار ها را قادر می سازد تا از قابلیتهای سخت افزار کامپیوتر شما اطلاع پیدا کرده و پارامترهای لازم را با آنها مطابقت دهد. این خاصیت به برنامه های صوتی و تصویری این قدرت را می دهد تا روی هر کامپیوتری که ویندوز نصب شده و سخت افزار آن سازگار با Direct X باشد فایل های صوتی و تصویری را با بیشترین کارایی و کیفیت ممکن به اجرا بگذارد.
منبع (Only the registered members can see the link)

Direct X در بازی نقش بسیار زیادی دارد

در این چند تصویر فرق بین DX9 و DX10 نشان داده شده

و شاهکار Direct X 11 تازه که همین چند ماه اخیر ساخته شده که دیگه حرفی برای گفتن نمونده

بهتره به این تصاویر نگاه کنید

-----------------------------------------
پس بهتره ما از لحاظ گرافیک PC رو انتخاب کنیم

البته کنسول هم از یه سری توضیحاتی که بالا دادم پشتیبانی میکنند (اما نه به این صورتی که در PC مشاهده شده)
و قابل تغییر هم نیستند اما در PC کاملا قابل تغییر هستند و به بهترین صورت ممکن میشه آن ها را تنظیم کرد به طوری که اصلا با کنسول ها قابل مقایسه نیستند

البته PS3 هم کنسول خوبیه که بازی های گرافیکی بسیار خوبی ارائه داده
از Killzone 2 و Metal Gear Solid 4 نمیشه گذشت واقعا گرافیکشون عالیه :cool:
سوالی بود در خدمتم :give_rose:
من خودم چون تازه سیستم رو ارتقا دادم دوست دارم pc بهتر باشه :lol:
اما این هایی که گفتی مگه میشه تو کنسول نباشه ؟ مثلا anti aliasing اگه تو کنسول نباشه که دیگه ... :1. (27):
ولی موندم توش ! با توجه به عدم ارتقا قطعات xbox بازم گرافیکی حداقل نزدیک به pc دارن بازی هاش ! من الان گرافیکم 5850 ، کال اف دیوتی 6 رو بازی کردم ، همه چیز رو رو نهایت گزاشتم روی مانیتور 23500 بازی کردم ، فوق العاده بود ، تو ps3 که ندیدم اما گزرا یه بار تو xbox دیدم ، فرق چندانی نداشت !

PUMAOC
16-03-10, 20:17
سلام خدمت همه ی دوستان
پی سی؟

اوفیش آخر یکی این موضوع رو پیش کشید....

خوب طبق اون کلیپ هایی که دیدم از اینترنت و مقایسه خودم در بازی با این دو کنسول و pc کردم می تونم بگم یه سیستم متوسط مثل :
cpu 5300-VGA 4670-ram 2 gb-

می تونید بازی ها رو با کیفیت کمی بیشتر از این کنسول ها بازی کنید و حتی از تکنیک های بیشتری برای افزایش کیفیت تصاور استفاده کنید. پس از این بابت کنسول ها هنوز ضعیفن.:yes:

من خودم pc رو ترجیح می دم چون هم کیفیتش بهتر تر تر هست هم قابلیت ارتقا داره و هم ارزون تر هست!:1. (27):

اگه بخواید کنسول بخرید از اون طرف حداقل یه مانیتور فول اچ دی 32 اینچ هم باید تهیه کنید و گر نه تو تلویزیون های معمولی انگار داری SEGA بازی می کنید:lol:. پس خود کنسول فقط هزینه نداره.

**حالا اگه LCD داشتی و نخواستس pc بخری توصیه می کنم 360 بخر و طرف ps3 نرو من با 2 تاشون بازی کردم انصافا از دید من گرافیک و رونی 360 حرف نداره... البته عشق اول و آخر من pc هست.:1. (21)::1. (26):

goldberg2000
16-03-10, 23:19
گرافیک به کار رفته در ps3 8500gt ddr3 هستش

ایکس باکس هم نمیدونم

به شخصه اگه تو دنیا فقط یه کنسول ایکس باکس باشه هیچ وقت طرفش نمیرم(نظر شخصی بنده هستش)

از لحاظ گرافیک به نظر من پی سی یه نمه از پی اس 3 سر تره
نه زیاد
چون اگه به بازیهای انحصاری ps3 نیگاه کنید متوجه این امر میشید اگر اینم در نظر بگیرم که همون بازیا بیان رو پی سی میخواد چقدر گرافیک رو بالا ببره
مثل همین crysis 2 برای هر سه کنسول زدن
من حاضر شرط ببندم که این بازی خیلی بیشتر تو ps3 قشنگ تر و نرم تر باشه تا pc مگر طرف بره یک و نیم میلیون پول بده و یه سیستم جمع کنه

هر کی میخاد بازی کنه فقط بره یه ps3 بخره حالشو ببره دیسکاشم سالم نگه داره و هر بار بره عوضش کنه یه چیزی هم سر بده

ما این همه ارتقا میدیم آخرم باید بشینیم اساسین بازی کنیم:party:
یا پرنس فارسی

اونوقت ps3 دارا هوی رین . کیل زان . متال گیر4.تیکن. سمک دان......جدیدا میخوان خدای جنگ 3 رو هم بازی کنن:1. (29):

ما باید منتظر بشینیم تا ....قارچ خور بیاد بازی کنیم(جدا از بازیهای اول شخص)

NVIDIA>ATI
16-03-10, 23:24
دوست عزیز گرافیک مورد استفاده در ps3 از سری 7900 کارت های انویدیا هست:11():

منم اول فکر می کردم pc بهتره ولی وقتی ps3 خریدم فهمیدم کنسول واقعا یه چیز دیگه هست اونم ps3

JEskandari
16-03-10, 23:32
گرافیک به کار رفته در ps3 8500gt ddr3 هستش

ایکس باکس هم نمیدونم

به شخصه اگه تو دنیا فقط یه کنسول ایکس باکس باشه هیچ وقت طرفش نمیرم(نظر شخصی بنده هستش)

از لحاظ گرافیک به نظر من پی سی یه نمه از پی اس 3 سر تره
نه زیاد
چون اگه به بازیهای انحصاری ps3 نیگاه کنید متوجه این امر میشید اگر اینم در نظر بگیرم که همون بازیا بیان رو پی سی میخواد چقدر گرافیک رو بالا ببره
مثل همین crysis 2 برای هر سه کنسول زدن
من حاضر شرط ببندم که این بازی خیلی بیشتر تو ps3 قشنگ تر و نرم تر باشه تا pc مگر طرف بره یک و نیم میلیون پول بده و یه سیستم جمع کنه

هر کی میخاد بازی کنه فقط بره یه ps3 بخره حالشو ببره دیسکاشم سالم نگه داره و هر بار بره عوضش کنه یه چیزی هم سر بده

ما این همه ارتقا میدیم آخرم باید بشینیم اساسین بازی کنیم:party:
یا پرنس فارسی

اونوقت ps3 دارا هوی رین . کیل زان . متال گیر4.تیکن. سمک دان......جدیدا میخوان خدای جنگ 3 رو هم بازی کنن:1. (29):

ما باید منتظر بشینیم تا ....قارچ خور بیاد بازی کنیم(جدا از بازیهای اول شخص)

مگه قارچ خوره چیشه (البته بگریم که اونقدر سخته که من هنوز نتونستم مرحله دومش را تموم کنم)
البته من ندر مورد بازی های انحصاری نمیدونم ولی مثلا Elder Scroll IV : Oblivion را در نظر بگیر . هم برای PS3 اومد هم برای XBox هم برای PC خداییش کیفیت کدومشان بهتر بود. برای بقیه بازیها هم اینجوره .
شما کرایسس را مثال زدید میخواستم بدونم کرایسس روی PS3 آیا واقعا در حد Enthusiast روی PC اجرا میشه که شما میگید باید 1.5 میلیون خرج کرد تا بشه اونرا اجرا کرد این بازی برای اجرا در حد کنسول با سیستمهای خیلی پایین تر هم جواب میده.

sAsAn.K
16-03-10, 23:51
PS3 خریدن به نظر من اشتباه محضه مگر برای استفاده کردن به عنوان Blu-Ray Player ...
Xbox360 به صرفه ترین هست برای بازی و به نظر من بهترین ..

lorn
17-03-10, 02:04
همونطور که Project Natal هم برای PC و Windows در کنار XBOX 360 عرضه می شه (اگه نمی شد عجیب بود!) .
جالب نمي دونستم واسه pc هم عرضه مي شه
اگه اين جوري باشه كه ديگه pc از اين لحاظ هم كامل مي شه و فقط only pc مس شه :1. (26):

moh3n_o631
17-03-10, 12:05
crysis 2 رو من که با کیفیت بیشتر از ps3 بازی میکنم :love:
ps3 گرافیکش به 5850 نمیرسه ! بعد شما میگین 1500 بدین سیستم رو ببرین بالا تا این بازی رو انجام بدین! ps3 خودش چنده ؟ هر بازیش هم چقدر پولشه ! بعد شما خیلی مایه دار باشی باید 2 تا بازی رو داشته باشی ! مثلا بازی مثل فوتبال رو که نمیتونی بری عوض کنی !! همین god of war دوستم رفت خرید 120 تومان !! به خاطر یه بازی 120 هزار بعد واسه هزار نوع کاری که میشه با سیستم 1500 انجام داد اشتباهه ؟این دوستمون ارشیو بازیهای انحصاری ps3 رو داره ، باقیه بازی ها رو هم واسه xbox میخره ، رو هم چقدر خرجش میشه ؟ بعد ما میریم ازی رو میخریم 3 نهایت 4 تومان میزاریم رو بالاترین گرافیک حالشو میبریم ، تازه وبگردی و وین 7 و هزار نوع سرگرمیه دیگه هم داریم ! ps4 هم بیاد شما واسه داشتنه بازی هاش باز روز از نو روزی از نو ! ولی واسه pc میشه با ارتقاع 2 تا قطعه اون بازی ها رو هم اجرا کرد

moh3n_o631
21-03-10, 17:10
کسی جواب نمیده ؟

Quick
21-03-10, 21:49
سلام دوست عزیز :give_rose:

حرفی که شما میزنین قابل قبول هست ولی مثل بعضی ها شما هم فکر میکنین که یک نفر فقط میتونه یکی از دو تا دستگاه (کنسول یا PC) رو داشته باشه در حالی که هر کس که کنسول بخره به احتمال 99% پیسی داره پس امکانات اینترنت و هزاران کار دیگه که میشه با PC انجام داد توی این بحث جایی نداره.

+ کسی که مثل شما گیمر هست مطمئنا گرافیست حرفه ای نیست که کلی پول واسه پی سی بده که بتونه واسه شغلش ازش استفاده کنه. (این یک مثال از 1000 کار پی سی بود که خیلی ها بهش تکیه میکنن) همونطور که میبینین از این هزاران کار هر کس فوقش 10-15 تاشو نیاز داره مثل اینترنت ، بازی ، تایپ و . . . پس سرمایه گذاری برای چیزی که هزاران کار انجام میده و ما اون همه ازش انتظار نداریم بیهوده هست.

مورد بعد اینه که باید ببینیم داریم درباره ی PC vs Console توی "ایران" بحث میکنیم یا کلا.

اگه توی ایران که خوب بله بازی ها کرک شده هستن و مشکلات کرک و آنلاین بازی نکردن هستش که آدمو اذیت میکنن اگر چه نهایاتا قابل حل هستن. قیمت گرون بازی های PS3 هم اینجا گرونه چون ما جزو کشور هایی هستیم که مجبوریم بازی کرک شده بازی کنیم واسه همین پولش واسه ما زیاده(به خاطر تحریم،ارزش پول پایین و هزار مسئله ی دیگه) ولی توی کشور های اروپایی/آمریکایی که استفاده از بازی کپی/کرک شده و توزیع اون جرم هست مردم همین قدر واسه بازی کنسول و همین قدر واسه بازی PC میدن.

یه چیزی هم که هست اینه که شما اگه 100 میلیون هم پول بدی سیستم ببندی باز اگه شرکت سازنده بازی رو برای کنسول بهتر از پی سی طراحی کرده باشه میبینی که روی کنسول هم گرافیکش بهتره وهم بیشتر حال میده این قضیه ممکنه بر عکس هم باشه.

نکته ی دیگه این که کنسول برای بازی ساخته شده پس نباید بگین پیسی میشه باهاش رفت اینترنت و آهنگ گوش کرد و تایپ کرد ولی با کنسول نمیشه مثل اینه که گوشی موبایل رو با iPod مقایسه کنی و بگی گوشی بهتره چون میشه باهاش زنگ هم زد! این در نظر اول خیلی درست میاد ولی باید بدونی که iPod واسه موزیک ساخته شده پس با اون هادر بزرگی که داره و اون مدیریتی که میتونی روی آهنگات داشته باشی واسه کسی که عاشق موسیقی هست خیلی بهتره پس یه آی پاد میگیری با یه گوشی ارزونتر اگه عشق موزیک هستی.در غیر این صورت اصلا آی پاد نمیگیری اگه میخوای فقط مثل یه فرد عادی موزیک گوش بدی با گوشیت.
پس اگه واقعا گیمر هستی بالاخره به این نتیجه میرسی که کنسول لازمه و نمیشه تا آخر با پیسی سر کرد (اگه گیمر هستی نه کسی که فقط واسه سرگرمی روزی یکی دو ساعت بازی میکنه) اگرم فقط واسه سرگرمی هست پیسی 100% خیلی گذینه ی بهتری هست. ولی یه پیسی باز هیچ وقت نمیتونه مثل کسی که کنسول داره گیمر بشه چون کنسول فقط واسه بازی هست و اون لذت فوتبال بازی کردن روی تلویزیون 42 اینچ رو هیچ وقت نمیچشه.

اینا تچربیات گذشتم بود من الان اصلا بازی نمیکنم ولی یادمه خیلی روی پیسی پا فشاری میکردم تا اینکه بزور دوستم مجبورم کرد یه ایکس باکس 360 بخرم و تازه دیدم دنیا دست کیه.

در ضمن این بحث هیچ وقت پایان نداره مثل مقایسه ی دو بازی فوتبال بزرگ هست (PES , FIFA) که هر کدوم طرفدارای خودشون رو دارن و هیچ جوری نظرشونو عوض نمیکنن.

بنابراین کاری که فکر میکنین درست هست رو انجام بدین. :love: