PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد مانيتورهاي موجود

reza76622201
20-01-10, 10:44
سلام به دوستان و اساتيد گرامي.
چند سوال داشتم:
1) آيا سامسونگ هم مانيتور LED دارد که توي بازار ايران گير بياد الان؟
2) آيا LG مانيتوري دارد که LED باشد و رزولوشنش 1200*1920 و يا 1080*1920 باشه؟ (فعلا من فقط W2286L رو ديدم که اونم رزولوشنش اين نيست)
3) مانيتورهاي سري T سامسونگ در سايز 22 به بالا مثل T220P و T220HD يا T240HD توي بازار ايران نيست(قبلا حداقل T220P گير ميومد اما الان نيست ديگه) . کسي سراغ داره؟
4) آيا کسي مانيتور 22 اينچ که رزولوشنش مثل T220P باشه يعني 1200*1920 که توي بازار گير بياد(از هر برندي) سراغ داره؟

از دوستان خواهش مي کنم اگر کسي واقعا اطلاعات داره بگه.
پيشاپيش از پاسختون ممنون.
با تقديم احترام.
:give_rose:

reza76622201
23-01-10, 08:21
کسي نظري نداره؟

Stream
23-01-10, 22:52
سلام به دوستان و اساتيد گرامي.
چند سوال داشتم:
1) آيا سامسونگ هم مانيتور LED دارد که توي بازار ايران گير بياد الان؟
2) آيا LG مانيتوري دارد که LED باشد و رزولوشنش 1200*1920 و يا 1080*1920 باشه؟ (فعلا من فقط W2286L رو ديدم که اونم رزولوشنش اين نيست)
3) مانيتورهاي سري T سامسونگ در سايز 22 به بالا مثل T220P و T220HD يا T240HD توي بازار ايران نيست(قبلا حداقل T220P گير ميومد اما الان نيست ديگه) . کسي سراغ داره؟
4) آيا کسي مانيتور 22 اينچ که رزولوشنش مثل T220P باشه يعني 1200*1920 که توي بازار گير بياد(از هر برندي) سراغ داره؟

از دوستان خواهش مي کنم اگر کسي واقعا اطلاعات داره بگه.
پيشاپيش از پاسختون ممنون.
با تقديم احترام.
:give_rose:

سلام

1. مانیتور با نور پس زمینه LED که بله سامسونگ هم داره ... ولی اینکه در بازار پیدا بشه رو اطلاع ندارم.

2. -

3. اون نسل مانیتورها تولیدشون متوقف شده و جای خودشون رو به مدلهای بهتر و جدیدتر داده اند.

4. این رزولوشن و سایز (22 اینچ و 1920x1200) خیلی با هم متناسب نیستند و این رزولوشن بهترین تناسب رو در مانیتورهای 24 اینچ داره.

به هر حال LED بودن همچین فاکتور مهمی هم نیست و فاکتورهای خیلی مهمتری هم وجود داره، و بهترین مانیتورهای LCD دنیا هم هیچ کدوم LED نیستند. :wink:

موفق باشید.

reza76622201
24-01-10, 09:07
ممنون از پاسخهاي استاد عزيز جناب Stream.
يه سوال به نظر شما کنتراست 1:100000 ماکزيمم در مانيتورهاي LCD نسبت به 1:2000000 در LED(تفاوت شفافيت در هنگام مقايسه کاملا مشخصه(گرچه اين ميزان کنتراست Dynamic باشه)) و همچنين مصرف برق کمتر مزيت LED نسبت به LCD حساب نميشه؟
به نظر من دليل اينکه بهترين مانيتورهاي LCD موجود LED نيستند هم اينه که LED تازه اومده و فکر کنم تا چندي ديگر جاي LCD رو کامل بگيره.
يه سوال:
فرق مانيتور LED با LED Backlight چيه؟ آيا هر دو يکي هستند؟
ممنون ميشم اگر به اين سوال هم پاسخ بديد.
با تقديم احترام.
:11():

Stream
24-01-10, 13:01
يه سوال به نظر شما کنتراست 1:100000 ماکزيمم در مانيتورهاي LCD نسبت به 1:2000000 در LED(تفاوت شفافيت در هنگام مقايسه کاملا مشخصه(گرچه اين ميزان کنتراست Dynamic باشه)) و همچنين مصرف برق کمتر مزيت LED نسبت به LCD حساب نميشه؟

مزیت که به هیچ وجه حساب نمیشه، چون اینها همه اعداد تئوری هستند که صرفا با چند تا فرمول به دست میان. کلا بالا بودن بیش از حد Dynamic Contrast از نظر علمی خودش باعث نمایش غیر واقعی و نامنظم رنگ ها، به هم ریختن Response Time و Backlight Bleeding نامنظم میشه. اگه تفاوتی در شفافیت تصویر دو مانیتور مشاهده کردید، این قضیه به خاطر بهتر بودن اون مانیتور بوده نه به دلیل LED بودن نور پس زمینه. LED بودن ارتباطی با شفافیت تصویر نداره...

مصرف پایین تر برق مزیت هست، ولی با توجه به قیمت خیلی پایین برق در ایران کی اهمیت میده؟ یکی از دوستان حساب کرده بود تفاوت قیمت برق یک مانیتور معمول با یک مانیتور با نور پس زمینه LED در نهایت در سال به 500 تومان هم برای یک خانه با مصرف متوسط نمی رسه. ولی این تفاوت در کشوری مثل انگستان می تونه نزدیک به 15£ در سال باشه که اونجا نقش مهمتری رو ایفا می کنه.

به نظر من دليل اينکه بهترين مانيتورهاي LCD موجود LED نيستند هم اينه که LED تازه اومده و فکر کنم تا چندي ديگر جاي LCD رو کامل بگيره.

خیر،
دلیلش اینه که واقعا تفاوت محسوسی در عملکردشون وجود نداره که هیچ، هنوز هم به تکامل لامپ های CCFL در برای استفاده در محصولات حرفه ای نرسیده اند. LED هم چیزی نیست که قرار باشه جای LCD رو بگیره، LED ها صرفا فقط به عنوان نور پس زمینه برای صفحه های LCD استفاده میشن که متاسفانه بنا به دلایلی تبلیغات بیش از حدی روی این محصولات در ایران شده و همه فکر می کنند نسل جدیدی از صفحه های نمایش عرضه شدن!

فرق مانيتور LED با LED Backlight چيه؟ آيا هر دو يکي هستند؟

بله همونطور که گفتم چیزی صرفا به عنوان مانیتور یا تلویزیون LED وجود نداره ... همگی همون LCD قدیمی خودمون هستند با نور پس زمینه LED به جای لامپ های CCFL .

rezaaghili
24-01-10, 16:18
مرسی دوست عزیز Stream (Only the registered members can see the link)
حالا من میخاستم مانیتور بگیرم ب ه نظرشما چه مانیتوری بگیرم؟

22 یا 20 نظر شما؟

قیمت هم 260-270 باشه مطرح نیست

من منتظر بودم led جا بیفته بعد بگیرم ولی با صحبت های شما گفتد که فرقی با هم ندارند و ..
حالا پیشنهادتون میخواستم

با تشکر

reza76622201
25-01-10, 12:02
ضمن تشکر فراوان از جناب Stream .
با اين طرح هدفمند کردن يارانه ها که واقعا ..... فکر کنم توي ايران هم مصرف برق مساله مهمي بشه.
يه نگاهي به قبض برقتون بندازيد و ببينيد که مبلغ ناچيز با مبلغ وحشتناک يارانه پرداختي که قرمز هم نوشته چقدر اختلاف داره!؟ اونوقت ببينيد آينده چي ميشه و چقدر بايد بهمون بدن تا اين خلا پوشش داده بشه.
واقعا خدا رحم کنه(البته واسه مايه دارها چيزي نيست(اينم از عدالت)).

Stream
25-01-10, 18:37
ضمن تشکر فراوان از جناب Stream .
با اين طرح هدفمند کردن يارانه ها که واقعا ..... فکر کنم توي ايران هم مصرف برق مساله مهمي بشه.
يه نگاهي به قبض برقتون بندازيد و ببينيد که مبلغ ناچيز با مبلغ وحشتناک يارانه پرداختي که قرمز هم نوشته چقدر اختلاف داره!؟ اونوقت ببينيد آينده چي ميشه و چقدر بايد بهمون بدن تا اين خلا پوشش داده بشه.
واقعا خدا رحم کنه(البته واسه مايه دارها چيزي نيست(اينم از عدالت)).
این هم حرفیه ... ولی باز هم تفاوت چیز محسوسی نمیشه (بسیار کمتر از تفاوت استفاده از یک لامپ معمولی و یک لامپ کم مصرف)

اون قضیه هم که خدا واقعا رحم کنه :lol: