PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای تنظیم مودم وایرلس و چند تا مشکل

meysammagical
19-01-10, 14:13
سلام
چند تا سوال از دوستان داشتم ممنون میشم کمک کنید
بطور خلاصه مشکل اول:
مودم با کابل LAN به PC وصله و لب تاپ هم با وایرلس همین مودم به اینترنت وصل میشه
وقتی یه لب تاپ دیگه میاد تو این فضا که اونم استفاده کنه کلا سیستمها به هم میریزه و هر 2 تا لب تاپ از نت خارج میشن و بعضی مواقع خود PC هم با مشکل مواجه میشه
یعنی در اون لحظه فقط یه لب تاپ میتونه با وایرلس به نت وصل بشه و اگه هر 2 تا روشن باشن سیستمها اولا یا هیچ کدوم وصل نمیشه یا به هم میریزن

مورد دوم اینکه یکی از دوستان ازم پرسید تا چند تا کلاینت رو این مودم جواب میده و منم از این مودمها سر در نمیاوردم و گفتم نمیدونم
از کجا میشه این مورد رو فهمید و آیا میشه تعداد رو کم و زیاد کرد؟

مورد سوم اینکه چطوری میشه امنیت وایرلس رو برقرار کرد که هر کسی که تو اون محدوده هست بدون اجازه نتونه وصل بشه و برای وصل شدن رمز یا پسورد بخواد

اینم مدل مودم وایر لس
Wireless G Adsl2+ 4-port Router
DSL-2640u

اگه برای کمک عکس قسمتی از تنظیمات نیاز هست بگید تا بزارم

فقط چون تو این کار زیاد سر رشته ندارم ممنون میشم توضیحاتی که داده میشه جامع و کامل باشه و اگه لینک مطلبی هم هست که بتونه کمکی کنه بازم ممنون میشم

پیشاپیش از راهنمایی دوستان تشکر میکنم

N@VID
19-01-10, 22:29
سلام :

دوست عزیز از اونجایی که مودم شما 4 پورت دارد ، شما 4 سیستم به عنوان کلاینت ( کابلی ) و 4 سیستم
به عنوان کلاینت ( وایرلس ) می توانید داشته باشید .

شما باید وارد تنظیمات مودم شوید .

1 - مودم را روشن نمایید
2 - کابل را به مودم و سیستم وصل کنید
3 - برنامه Internet Explorer را باز کنید
4 - در نوار آدرس ( همون نواری که آدرس سایت رو می زنید ) بروید و آدرس موجود را پک کنید
5 - عدد ( IP مودم ) را وارد کنید غالبا این عدد 192.168.1.1 است در دفترچه مودم نیز نوشته شده است
6 - پس از وارد کردن IP مودم و زدن کلید Enter یا GO وارد تنظیمات مودم خواهید شد
7 - اگر برای وارد شدن یوز و پسورد خواست ، غالبا admin است وگرنه در دفترچه راهنمای مودم نوشته شده است
8 - به قسمت وایرلس بروید و تنظیمات را درست کنید

اگر مشکلی در تنظیم داشتید بفرمایید ...
من دارم تنظیم کردن مودم اسوس 604 رو بصورت تصویری تهیه می کنم ، شاید از روی آن بتوانید تنظیم کنید

meysammagical
20-01-10, 00:49
ممنون دوست عزیز ولی پستم رو دوباره بخونی نشون میده که تا مرحله 7 رو که فرمودید رفتم
منظورم از آموزش جامع و کامل برای مرحله 8 به بعد بود که چند تا مشکل داشتم:

وقتی یه لب تاپ دیگه میاد تو این فضا که اونم استفاده کنه کلا سیستمها به هم میریزه و همشون قطع میشن

چطوری میشه امنیت وایرلس رو برقرار کرد که هر کسی که تو اون محدوده هست بدون اجازه نتونه وصل بشه و برای وصل شدن رمز یا پسورد بخواد

البته برای این مرحله دوم یه قسمتی توی security وایرلس هست که 4 تا Network Key رو باید وارد کرد
یه جورایی مشکل دوم حل شده
ولی من برای هر Network Key یه رمز جداگانه قرار دادم و لب تاپم فقط با رمزی که برای Network Key اولی قرار دادم وصل میشه و اون 3 تا رمز دیگه رو که میزنم وصل نمیشه
میخواستم بدونم آیا اون 3 تا برای 3 کلاینت دیگه استفاده میشه؟؟یعنی کلاینت دوم از رمز دوم استفاده میکنه و کلاینت سوم هم از رمز سوم؟؟یا نه فرقی نمیکنه؟؟
این رو به این خاطر میپرسم چون الان لب تاپم فقط با رمز اولی داره وصل میشه

N@VID
20-01-10, 01:58
البته برای این مرحله دوم یه قسمتی توی security وایرلس هست که 4 تا Network Key رو باید وارد کرد
یه جورایی مشکل دوم حل شده
ولی من برای هر Network Key یه رمز جداگانه قرار دادم و لب تاپم فقط با رمزی که برای Network Key اولی قرار دادم وصل میشه و اون 3 تا رمز دیگه رو که میزنم وصل نمیشه
میخواستم بدونم آیا اون 3 تا برای 3 کلاینت دیگه استفاده میشه؟؟یعنی کلاینت دوم از رمز دوم استفاده میکنه و کلاینت سوم هم از رمز سوم؟؟یا نه فرقی نمیکنه؟؟
این رو به این خاطر میپرسم چون الان لب تاپم فقط با رمز اولی داره وصل میشه

سلام :

شرمنده ...

1 - وارد قسمت security شوید
2 - حالت WEP را انتخاب کنید
3 - از شما پرسیده می شود که کد 128 بیتی می خواهید یا 64 بیتی
4 - وارد قسمت Set Encryption Keys می شوید
5 - در قسمت PassPhrase شما باید پسور به دلخواه بزارید
6 - به محض وارد کرد هر کارکتر از پسورد شما ، کارکتر های چهار فیلد پایین تغییر می کند
7 - در چهار فیلد پایین برای شما پسوردهایی پیشنهادی نمایش داده می شود
8 - شما به دلخواه می تونید یکی از پسورد های پیشنهادی رو توسط کادر کوچک عددی انتخاب کنید
9 - مثلا شما برای انتخاب فیلد دوم در کادر عددی ، عدد 2 را انتخاب می کنید
10 - سپس سیو می کنید
11 - وارد قسمت Quick Setup شوید
12 - بعد از تنظیمات اتصال به قسمت Wireless Setup می رسید
13 - برای شبکه نامی بگذارید
14 - سطح امنیتی رو انتخاب کنید
15 - پسورد انتخابی را وارد کنید
16 - سیو کنید

meysammagical
20-01-10, 12:25
تو عکسهای پیوست شده نگاه کنید و یه توضیحاتی بدید هم ممنون میشم
تو قسمت Network Authentication کدوم گزینه بهتره تا انتخاب بشه
من فقط وقتی open و shared رو انتخاب میکنم گزینه wep میاد و میتونم enabel کنم ولی تو گزینه های دیگه یا نمیاد یا نمیشه فعال کرد

با این حال الان وقتی رمز اولی رو وارد میکنم توی دومی هیچ تغییری ایجاد نمیشه

گزینه Current Network Key رو هم اگه بگید چی هست ممنون میشم چون یه عددی بین 1 تا 4 داره

ممنون

N@VID
20-01-10, 14:40
سلام :

ببنید شما در کادر کوچک کشویی که از 1 تا 4 درش عدد هست رو انتخاب می کنید
ببنید مثل عکس وقتی شما عدد 2 رو از کادر کشویی انتخاب کردید ، رمز شما عددی خواهد شد که
در فیلد دوم نوشته شود
اگر مثلا عدد 1 را انتخاب کنید ، پسورد شما فیلد 1 می شود
در کادر کشویی از 1 تا 4 انتخاب کنید و در فیلد پایین نیز همان شماره فیلدی را انتخاب کنید که در کادر کشویی دادید
در قسمت فیلد پسورد مورد نظرتون رو بنویسید و سیو کنید
سعی کنید روی همون 128 بیت رمزگذاری کنید تا امنیت بالاتری حاصل شود
همونجور که می بینید در حالت 128 بیت باید بین 13 تا 26 کاراکتر وارد کنید و در حالت 64 بیت بین 5 تا 10 کاراکتر
تنظیمات بالا درست است فقط شما عدد رو در کادر کشویی انتخاب کنید و در شماره همان فیلد پسورد بگذارید و سوی کنید !
از چه ویندوزی استفاده می کنید ؟ اگر ویستا یا سون هست کانکشن ساختنش رو هم بگم ...
چون به اکس پی دسترسی ندارم !

Only the registered members can see the link

meysammagical
21-01-10, 04:15
ممنون دوست عزیز
من هم xp دارم هم seven
ممنون میشم کانکشن ساختنش رو هم بگید
البته کانکش رو که میتونم بسازم ولی شما هم یه توضیحی بده شاید یه جاهایی من اشتباه میکنم

ممنون میشم این رو هم توضیح بدید که این 4 تا رمز برای 4 تا سیستم مختلف هست؟

من اگه بار اول گزینه 1 رو انتخاب و پسوورد رو وارد کنم و سیو کنم و دفعه بعد گزینه 2 رو انتخاب و پسوور رو وارد و سیو کنم چه اتفاقی میوفته؟؟
اینجوری پسوورد اول برای سیستم اول و پسورد دوم برای سیستم دوم میشه؟؟
در ضمن من هنوز به جواب یکی از سوالهام نرسیدم که گفته بودم وقتی لب تاپ دوم میاد تو اون محیط دیگه نه لب تاپ اولی وصل میشه و نه دومی و حتی تو بعضی مواقع خود pc هم که از طریق lan وصله با مشکل مواجه میشه

اینو باید چطوری درستش کنم؟

N@VID
21-01-10, 15:11
ممنون میشم این رو هم توضیح بدید که این 4 تا رمز برای 4 تا سیستم مختلف هست؟
من اگه بار اول گزینه 1 رو انتخاب و پسوورد رو وارد کنم و سیو کنم و دفعه بعد گزینه 2 رو انتخاب و پسوور رو وارد و سیو کنم چه اتفاقی میوفته ؟؟
اینجوری پسوورد اول برای سیستم اول و پسورد دوم برای سیستم دوم میشه؟؟
در ضمن من هنوز به جواب یکی از سوالهام نرسیدم که گفته بودم وقتی لب تاپ دوم میاد تو اون محیط دیگه نه لب تاپ اولی وصل میشه و نه دومی و حتی تو بعضی مواقع خود pc هم که از طریق lan وصله با مشکل مواجه میشه
اینو باید چطوری درستش کنم؟

سلام :
نه دوست عزیز شما دیگر سیستم ها رو نیز با همون یک رمزی که داری باید متصل کنید
در کانکشنی که می سازید نوع امنیت و پسوردتون رو قرار می دهید ...
احتمالا مودم شما از نظر امنیتی عمل می کند و اون لپ تاپ رو متجاوز شناسایی می کند و کامل ارتباط رو قطع می کنه . حتما با تنظیمات قسمت رمز گذاری برای وایرلس این مشکل بر طرف خواهد شد ...
کانکشن رو بزودی میزارم ، در حال حاضر لپ تاپ در دسترس نیست !

meysammagical
24-01-10, 00:32
ممنون از توضیحاتتون
منتظر آموزش ساخت کانکشن برای xp هستم

JAFARI1
15-04-10, 23:03
سلام با تشکر از دوستان
بنده با مودم فوق مشکلي دارم به اين صورت که وقتي به صورت bridg تنظيم شود به خوبي کار ميکند ولي وقتي به صورت ppoe (که رمز داخل مودم قرار ميگيرد) بعضي سايتها را يا اصلا باز نميدهد يا بسيار کند است و کلا با حالت قبلي بسيار متفاوت عمل ميکند اگر دوستان راهنمائي بفرمايند متشکر ميشوم