PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل سیستم بعد از نصب در کیس

masoomiyat
17-01-10, 21:17
سلام به همگی
تقریبن سه هفته پیش بود که سیستم رو از داخل کیس بیرون اوردم،بعد از قرار دادن دوباره در کیس سیستم تقریبن بعد از ده دقیقه خود به خود ریست میشد و بعد از یک یا دو بار بالا اومدن و مواجه با صفحه آبی دیگه راحت کار میکرد.

گذشت تا اینکه هفته قبل هم دوباره اون رو بیرون آوردم. بیرون از کیس سیستم هیچ مشکلی نداره و راحت کار میکنه ولی باز که دو روز قبل به داخل کیس منتقل کردم این مشکلات پیش میاد:

1 - سیستم خود به خود ریست میشه و یک یا دوبار با صفحه آبی پیغام(جهت جلوگیری از آسیب سیستم باید ریست شه) اون رو ریست میکنم و بعضی مواقع هم بایوس ارور OC Fail ldni.

2 - تصویر بعضی مواقع خود به خود میپره و سیاه میشه و بعد دوباره ضاهر شدن باز سیاه میشه و بعد سیستم ریست و مثل قبل ارور.

مشکل چیه؟

N@VID
17-01-10, 22:17
سلام :

احتمال داره قسمتی از مین با کیس اتصالی داشته باشه ...
حتما برق 4 پین مین رو چک کنید و از نبود اتصالی در آن یا پشت مین اطمینان پیدا کنید .
یکبار مین را باز کنید و مجددا بدون بستن پیچ ها سیستم را روشن نمایید و چک کنید ببنید مین بدون بستن پیچ هاش
دچار مشکل میشه یا نه ؟ البته کیس را بخوابانید ...

اگر دچار مشکل نشد ، تک به تک پیچ ها رو ببندید و چک کنید ...

بعضی مواقع اتصال کوتاه و در بعضی از کیس های با مادربرد ها درست مچ نمی شند و در بعضی مواقع مین تاب کوچکی برمیداره و سیستم را دچار مشکل می کنه

love_pc
17-01-10, 22:29
با سلام رفيق
با اجازه اساتيد خودم
شما ابتدا تمامي خروجي ها كه از پاور ميان و مصرف ندارن را از بدنه كيس دور كنيد
زير مادربورد يك تيكه از اون محافظ ها كه تو كارتون مادربورد هست را زيرش بزار و بعد مادربورد را سوار كن
اما پاور : يك شكي هم به خود پاور بكن با يك پاور ديگه تست كن
چند تا مصرف كننده داري؟ منظورم هارد و سي دي رم رايتر و ..
آيا موقعي كه اونا از كيس جدا ميكني او نا را هم نصب ميكني
حدس ديگر بنده اينه كه شايد پاور نميتونه كامل برق تمامي قطعات را تامين كنه
اونم يك تست كن
يا حق

masoomiyat
17-01-10, 22:50
الان موقعی که هنگ میکنه و ریست میشه اول بوت سیستم انواع صدا های خطا ها رو دادم دو سه جور صدای خطا میاد.

احتمال داره قسمتی از مین با کیس اتصالی داشته باشه ...
حتما برق 4 پین مین رو چک کنید و از نبود اتصالی در آن یا پشت مین اطمینان پیدا کنید .
یکبار مین را باز کنید و مجددا بدون بستن پیچ ها سیستم را روشن نمایید و چک کنید ببنید مین بدون بستن پیچ هاش
دچار مشکل میشه یا نه ؟ البته کیس را بخوابانید ...

اگر دچار مشکل نشد ، تک به تک پیچ ها رو ببندید و چک کنید ...

بعضی مواقع اتصال کوتاه و در بعضی از کیس های با مادربرد ها درست مچ نمی شند و در بعضی مواقع مین تاب کوچکی برمیداره و سیستم را دچار مشکل می کنه

راستش بیشترین شکم به این هست که مین خوب سر جاش نباشه چون از پشت کیس به back panel (قسمت خروجی های مین) که نگاه میکنی انگار بعضی خروجی ها یکی میلی با اون وررق فاصله دارن و بقیه هم دارن دیگه بهش فشار میارن.
همچنین یکی دو تا از پیچ ها هم بودن اون پلاستیک های قرمز رنگ به مین وصل شدن(البته قبلن هم اینتور بود ولی مشکلی نبود)

شما ابتدا تمامي خروجي ها كه از پاور ميان و مصرف ندارن را از بدنه كيس دور كنيد
تمام خروجی های پاور الان داره کار میکنه به غیر از یه 4 پین cpu که به 8 پین اون وصل بود

اما پاور : يك شكي هم به خود پاور بكن با يك پاور ديگه تست كن
حدس ديگر بنده اينه كه شايد پاور نميتونه كامل برق تمامي قطعات را تامين كنه
فکر نمیکنم پاور مشکلی داشته باشه چون در حالت مصرف عادی توان سیستم کمتر ازاندازه پاور هست.
در حالت اور هم در 4500 تست 3dmark 06 رو باهاش پاس کردم(هم cpu و هم کارت گرافیک اور بودن و هیچ مشکلی نبود)

چند تا مصرف كننده داري؟ منظورم هارد و سي دي رم رايتر و ..
cpu که 920 هست یه 8 پین
4870x2 یه 8 و یه 6 پینپ
دو تا هارد و یه رایتر

من شکم به یه چیز دیگه هم هست دفعه قبل که داشتم برق ساتای رایتر رو بزنم به خاطر فشاری که سیستم برق از پایین کیس که به برق هارد وصل بود آورد قسمت برق و دیتای هارد یه صدای تق داد که لق شده.

N@VID
17-01-10, 23:20
من شکم به یه چیز دیگه هم هست دفعه قبل که داشتم برق ساتای رایتر رو بزنم به خاطر فشاری که سیستم برق از پایین کیس که به برق هارد وصل بود آورد قسمت برق و دیتای هارد یه صدای تق داد که لق شده.

سلام :

صدای تق مربوط میشه به هد هارد که زمانی که شما برق ساتای هارد رو دستکاری کردید ، برق یک لحظه
قطع و وصل شده و در اصل هد هارد رفته تو پارک و صدای تق نیز از این بایت ایجاد شده ...

reza76622201
18-01-10, 07:59
مشخصات کامل سيستمتون رو لطفا بفرمائيد تا بشه بهتر کمکتون کرد. مخصوصا مدل پاور و توان اون.

masoomiyat
18-01-10, 13:36
MB : DFI X58 DK
CPU : i7 920
VGA : 4870X2
PSU : Green 885

به همراه دو هارد و یک رایتر

AMD>INTEL
18-01-10, 14:08
دوباره سیستم رو باز کنید با دقت ببندید

Extreme
18-01-10, 14:38
دوباره اون رو بیرون آوردم. بیرون از کیس سیستم هیچ مشکلی نداره و راحت کار میکنه ولی باز که دو روز قبل به داخل کیس منتقل کردم این مشکلات پیش میاد

امید جان شما دقت نمیکنید ؟ :lol: ایشون میگه اینکارو انجام داده باز هم همینطوره :1. (27):

AMD>INTEL
18-01-10, 15:01
به نظرم شروع کن به چسب زدن به سینی کیس و اسپیسر ها بعد برد روببند .

love_pc
18-01-10, 22:44
يك مطلب ديگه دوست عزيز
اتصالات به خوبي مطمئن هستي وصل شدن
اين ريست شدن مثلا وقتي كيس تكون ميخورده اينطوري ميشه يا كسي هيچ تكون و حركتي بهش نميرسه؟
موقع ريست شدن زود يك سر بزن به ست اپ مادربورد درجه حرارت سي پي يو و سيتم را چك كن
نتيجه را بگو
اگه بغل كيس هم فن داره يا پشت كيس فن يدكي داره او نا را قطع كن نتيجه را بگو
تا بعد

masoomiyat
19-01-10, 06:33
همه اتصالاتی که از پاور اومده وصل هستن و فقط یه 4 پین آزاده
با تکون هم روز اول ریست شد. دوربین از اسپیکر افتاد رو میز با اینکه کیس کنار میز و روی صندلی هست ریست شد.

reza76622201
19-01-10, 08:12
دوست عزيز. آيا شما از سلامت سخت افزارهاتون مثل پاور و هاردديسک و رم و همخواني آن با ماردبورد و همچنين مادربورد و VGA مطمئن هستيد؟ بايد تمام موارد مذکور يکي يکي باز بشه و روي يه سيستم سالم تک تک چک بشه.
البته تمام اينا منوط به اينه که شما از سلامت نرم افزاري سيستمتون يعني عاري بودن از ويروس مطمئن باشيد.

AMD>INTEL
19-01-10, 10:40
همه اتصالاتی که از پاور اومده وصل هستن و فقط یه 4 پین آزاده
با تکون هم روز اول ریست شد. دوربین از اسپیکر افتاد رو میز با اینکه کیس کنار میز و روی صندلی هست ریست شد.

کاملا کف سینی کیس رو چسب بزن روی اسپیسر ها هم چسب بزن . از واشرهای پلاستیکی که هم معمولا استفاده میکنند . بکار ببرید .

masoomiyat
19-01-10, 12:59
دوست عزيز. آيا شما از سلامت سخت افزارهاتون مثل پاور و هاردديسک و رم و همخواني آن با ماردبورد و همچنين مادربورد و VGA مطمئن هستيد؟ بايد تمام موارد مذکور يکي يکي باز بشه و روي يه سيستم سالم تک تک چک بشه.
البته تمام اينا منوط به اينه که شما از سلامت نرم افزاري سيستمتون يعني عاري بودن از ويروس مطمئن باشيد.

وقتی سیستم بیرون از کیس هست درست کار میکنه. همه قطعات بدون مشکل هستن.

راستی جدیدن هم قبل ریست شدن و هنگ صدای خش و خط و نویز زیادی چند ثانیه توی اسپیکر ها ایجاد میشه

masoomiyat
22-01-10, 18:33
امروز با تمام بی حوصلگی که داشتم یه بار دیگه مین رو در آوردم منتهی این بار یه کاری کردم حالا نمیدونم مفید بوده یا خیر. اومدم کف کیس این کاغذ رو گذاشتم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

تا الان فقط یه بار ریست شده اونم بعد از اسمبل مجدد سیستم بعد از نیم ساعت. الان هم که عصری روشن کردم یه ساعت بیشتر هست که روشنه و مشکلی پیش نیومده. ریست بعد از ظهر هم اینتور بود که یهو ریست شد مثل قبل نبود که خط و خش توی اسپیکر ها بیفته یا صفحه چند بار بره و بیاد.

nima_hl
22-01-10, 19:11
امروز با تمام بی حوصلگی که داشتم یه بار دیگه مین رو در آوردم منتهی این بار یه کاری کردم حالا نمیدونم مفید بوده یا خیر. اومدم کف کیس این کاغذ رو گذاشتم.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

تا الان فقط یه بار ریست شده اونم بعد از اسمبل مجدد سیستم بعد از نیم ساعت. الان هم که عصری روشن کردم یه ساعت بیشتر هست که روشنه و مشکلی پیش نیومده. ریست بعد از ظهر هم اینتور بود که یهو ریست شد مثل قبل نبود که خط و خش توی اسپیکر ها بیفته یا صفحه چند بار بره و بیاد.

این کاغذ نمیتونه اثری توی کارکرد سیستم داشته باشه

سیستم رو به لوله آب ارت کنید ببینید مشکلتون حل میشه

masoomiyat
22-01-10, 19:23
نیما جان میشه یکم بیشتر در مورد اینکار شرح بدید

javadshahvand
22-01-10, 19:25

سیم ارت وصل کنید بهتره

اگه مهندس عمرانی بفهمه که با کاتالوگ گرین چیکار کردی دیگه...:Love-PCN~!:

nima_hl
22-01-10, 19:47
نیما جان میشه یکم بیشتر در مورد اینکار شرح بدید

چون گفتی رو اسپیکرها نویز میافته ممکنه مشکلتون با این کار حل بشه

یه سیم که قطرش مهم نیست ( حتی از سیم تلفن استخونی هم میشه استفاده کرد) یه سرش رو لخت میکنی میبندی زیر یدونه از پیچهای پشت کیس اون طرفش رو هم یه ۲۰ سانتش رو لخت میکنی محکم میپیچی دور لوله فلزی آب

یه موقع به لوله گاز نپیچی چون اون خودش برق داره

javadshahvand
22-01-10, 20:11
با یک سیم ، بدنه کیس را به رادیاتور یا لوله آب در نزدیکی آن محل متصل کن. (لوله گاز به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود)

HoSsEiN.iR
22-01-10, 21:25
این کاغذ نمیتونه اثری توی کارکرد سیستم داشته باشه

:great: با این کار 99.9% مشکلتون حل میشه

یه کار دیگه هم میتونید بکنید اگه بازم مشکل حل نشد

مادربرد دو که رو کیس سوار کردید پیچ ها رو با یه لاستیک کوچیک به مادربرد ببنید

و همینطور کارت گرافیک و کارت های دیگه

بعد پاور رو بیرون تست کنید ببینید سیستم ریستارت میشه یانه اگه نشد پاور رو هم رو کیس سوار کنید دوباره تست کنید
تا مطمئن شوید پاور اتصال بدنه نداشته باشه :cool:

بهتره هارد رو هم از بیرون به سیستم وصل کنید تا هم یه تست بشه هم اتصال یکباره گی باعث خراب شدن هارد نشه (هر چند هنوز خراب نشده )