PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درمورد یه سری Clocks و Voltage

HoSsEiN.iR
17-01-10, 15:53
خوب سلام دوستان :11():

من خیلی وقته که چند تا سوال برام پیش اومده
بهتره از ولتاژ شروع کنم
FSB Termination Voltage لطفا یک توضیح کامل در باره این ولتاژ بدید :11():
-------------------
Clocks :

CPU clock skew -1 چیست و چه موقع ارش استفاده میشه ؟
NB clock skew -2 چیست و چه موقع ارش استفاده میشه ؟

------------
باتشکر:give_rose:

Hessam_7800gtx
17-01-10, 19:43
منم سوال در مورد زمان استفاده از ولتاژ gtl دارم.برای تست maxfsb

HoSsEiN.iR
18-01-10, 00:14
منم سوال در مورد زمان استفاده از ولتاژ gtl دارم.برای تست maxfsb

اینم جواب سوال شما :

آشنايي با سيگنال A/GTL+
بيشتر FSB هاي پردازنده هاي اينتل از تكنولوژي سيگنال Gunning Transceiver Logic استفاده مي كنند.
GTL يك استاندارد براي سيگنال هاي الكتريكي در حوزه ي CMOS هست كه استفاده از آن براي آماده كردن data transfer speeds بالاتر با ولتا‍ژهاي كم است.(مقدار سيگنال GTL بين 0.4 ولت تا 1.2 ولت با يك ولتاژ مرجع در حدود 0.8 ولت است.)
فقط كمترين انحراف 0.4 ولتي (يا در اين حدود) به بهبود Noise هاي حاشيه اي كمك مي كند.

این توضیح اولیه بود که البته مقدار GTL ها معمولا از فرکانس 4.6 GHZ به بالا از حالت Auto خارج میشه

اینم لینک توضیح کامل : تشریح و بررسی عملکرد Gunning Transceiver Logic (A/GTL+)l (Only the registered members can see the link)

HoSsEiN.iR
18-01-10, 00:23

بهتره از ولتاژ شروع کنم
-------------------
Clocks :

------------

امیدوارم یکی جواب سوال های منو بده. :1. (28):

HoSsEiN.iR
18-01-10, 15:34
:whistle: » منتظر راهنمایی های شما هستم :whistle:

HoSsEiN.iR
19-01-10, 11:47
اساتید محترم کسی نیست به سوالات من پاسخ بده ؟:1. (28):

reza76622201
19-01-10, 12:30

بهتره از ولتاژ شروع کنم
-------------------
Clocks :

------------

سلام. اينارو پيدا کردم ببين به دردت مي خوره:

FSB Termination voltage, which is the termination voltage of the host bus but, more importantly, also the bus supply voltage. Intel’s specifications allow voltage levels between 0.83 and 1.65 on the termination buffers, however, keep in mind that the voltage is the same as the bus supply voltage, which is limited to a maximum of 1.29 according to Intel’s specifications. We did find that increasing the FSB termination voltage caused the CPU temperature to increase, at least compared to the “Auto” setting. Consequently, also the CPU throttling kicked in earlier and, particularly in graphics applications, the system had a tendency to freeze, followed by ATI’s VPU recovery message blaming ATI’s drivers.

Keep in mind here that the only thing changed was the manual setting of the FSB termination voltage, while all other system parameters remained identical. On the other hand, the strange behavior of misreporting benchmark results could be completely eliminated, with the caveat that higher bus frequencies required higher termination … er, bus supply voltages. In so far, all of this makes sense now. The Prescott with its much better utilization of the bus puts more strain on the bus itself including the clock domains – which, therefore heat up faster and consequently, need more voltage. On the other hand, a higher bus supply voltage also causes the bus to run hotter and, in addition, may cause more passive power drain from the CPU- which consequently will run hotter and throttle earlier.

این تنظیمات برای اوورکلاک عادی (Safe) خیلی کم استفاده می شن و عموما برای پایداری پردازنده و رم در اوورکلاک های سنگین به کار برده می شه...

شاید عمومی ترین گزینه Cpu PLL Voltage باشه که برای کمک به پایداری پردازنده استفاده می شه!
این مقدار رو برای پردازنده های 45 نانومتری باید بین 1.4-1.6 ست کنید! البته 1.6v بیشتر برای FSB نزدیک 600 استفاده می شه! و به هیچ عنوان بیش از 1.6 اعمال نکنید!

FSB Termination Voltage هم برای رسیدن به FSB بالا خیلی موثر هست! (در واقع برای رسیدن به FSB بالا 2 عامل موثر هست یکی همین گزینه و دیگری ولتاژ پل شمالی)

GTL Voltage به خاصیت سینوسی امواج مغناطیسی برمی گردد (تا جایی که من اطلاع دارم!) و همواره سعی می شه با انتخاب ضریب متفاوت از تداخل امواج جلوگیری بشه...

Load Line Calibration هم در حالت فعال! از کاهش (دراپ) ولتاژ پردازنده در فرکانس های بالا و خصوصا در حالت لود جلوگیری می کند...

Clock Skew هم برای ایجاد تاخیر در فرکانس های بالا و اوورکلاک شده کاربرد دارد... باعث کاهش ناپایداری می شود. واحد سنجش این گزینه هم پیکو ثانیه هست...

HoSsEiN.iR
19-01-10, 12:44
دست درد نکنه زحمت کشیدی
اما من اطلاعات کاملتری در رابطه با FSB Termination Voltage لازم دارم

Mahdi8063
19-01-10, 13:23
سلام دوستان من هم میخاستم بدونم که Cpu Vtt و DDR Vtt که در سیستم های AMD هست به چه معنی است