PDA

مشاهده نسخه کامل : بالاخره مقایسه های Pentium E2100 منتشر شد!

Shahryar
05-04-07, 20:10
بالاخره بعد از مدتی انتظار بنچ مارک ها و مقایسه های پردازنده های سری جدید اینتل Pentium E2100 آشکار شد !

مدتی قبل خبر از تولید پردازنده های Core 2 Duo جدید ضعیف تر با قیمتی پایین تر برای سری های کاربری متوسط منتشر شد . این که با نام سری Core Duo E4000 وارد بازار شد دارای پردازنده های Core 2 Duo E4300 و Core 2 Duo E4400 می باشد که به ترتیب دارای 1.8 گیگاهرتز و 2.0 گیگاهرتز سرعت هسته و 800 مگارهرتز FSB و 2 مگابایت L2 کش هستند . این پردازنده با پایین آمدن گذرگاه و نهانگاه L2 قیمتی پایین تر معادل 120 هزار تومان و 140 هزار تومان به ترتیب هستند . اما باز اینتل به دلیل صدمه های قبلی خود در بازار قیمتی رنج 100 هزار تومان تصمیم به عرضه ی پردازنده سری E2100 کرد که قرار بود با قدرتی کمی پایین تر و قدرتی مناسب و با قیمتی پایین تر برای راحت کردن خیال اینتل از این رده به بازار عرضه شوند که دارای دو مدل در حال حاضر با نام های Pentium E2140 و Pentium E2160 با قیمتی حدود 75 دلار و 85 دلار به ترتیب به بازار عرضه شوند . این پردازنده ها دارای سرعت هسته ی 1.8 در پردازنده E2160 و 1.6 گیگاهرتز در پردازنده ی E2140 می باشد . این سری که قرار بود ترکیبی از دو سری Pentium و Core 2 Duo باشند دارای 1 مگابایت L2 کش در کل هسته ها می باشند . اما از نظر قدرتی و مقایسه ای بین این سری و سری Core 2 Duo E4000 اطلاعاتی وجود نداشت که بالاخره این مقایسه ها آشکار شد !

این مقایسه که توسط یک سایت چینی زبان توسط برنامه های : Business Winstone 2004 و Multimedia Content Creation Winstone 2004 و TMPG Enc 3.0 در قسمت نرم افزار ها و در قسمت بازی ها توسط : Half Life 2 ، Doom 3 ، Far Cry، Serious Sam 2 و Quake IV مورد بررسی قرار گرفت که در بعضی از ایتم ها اختلاف این پردازنده یعنی E2160 و Core 2 Duo E4300 تنها 1 ثانیه تفاوت در انجام عملیات وجود داشت . لازم به ذکر است بیشترین تفاوت بین این دو پردازنده قیمت و نهانگاه آن دو هست .

برای دیدن بزرگتر عکس روی عکس کلیک کنید :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

در این بررسی انجام شده توسط این سایت چینی که بین چهار پردازنده ی E2160 ، E2140 ، E4300 و پردازنده ی AMD Athlon 64 3600+ X2 صورت گرفت ، پردازنده ی AMD Athlon 64 3600+ X2 ( 65 نانومتری ) قدرتی معادل پردازنده ی E2140 دارد که قیمت آن نیر معادل همان پردازنده می باشد . دو پردازنده ی E4300 و E2160 قوی تر نشان دادند . حال باید از قابلیت های اورکلاک و ... پردازنده های سری جدید اینتل که ترکیب پنتیوم و Conreo میتوانند از پردازنده ی Athlon 64 3600+ X2 پیشی گیرند یا خیر . در غیر این صورت به غیر از طرفداران مارک ای ام دی به احتمال امکان ارتقاع بهتر پلتفرم های اینتل در حال حاضر ای ام دی پادشاهی خود را در این رنج از دست خواهد داد ! اما به واسطه ی پایین آوردن قیمت ممکن است باز فروش خوبی داشته باشد . البته گفتنی است اینتل نیز قصد پایین آوردن پردازنده های خود را دارد اما نه در این رنج ! با توجه به گفته های شرکت ای ام دی قیمت این پردازنده باید به چیزی حدود 60 دلار برسد که ارزش خریدی نسبتا خوبی پیدا خواهد کرد !

نویسنده : بنده حقیر

منبع : سایت اصلی شهر سخت افزار (Only the registered members can see the link)

امیدوارم خوشتون اومده باشه :1. (3):

موفق باشید
شهریار:1. (26):

M A H R A D
05-04-07, 22:25
ایول خیلی خوبه شهریار جان ،

دستت درد نکنه ، ببخشید که من چند مدته نمیتونم Translate کنم ، واقعاً سرم شلوغه ...

===

این رو هم از من داشته باشید : Cut کردن قیمت پردازنده های اینتل و AMD :

Only the registered members can see the link

بعضی قیمتاش واقعا عالیه و صدالبته تعجب آور !!! مثل X2 3600 که فقط 69 دلاره ...!

و اینجاست که رقابت تولیدکنندگان به نفع مصرف کنندگانه !

Shahryar
05-04-07, 22:38
ایول خیلی خوبه شهریار جان ،

دستت درد نکنه ، ببخشید که من چند مدته نمیتونم Translate کنم ، واقعاً سرم شلوغه ...

===

این رو هم از من داشته باشید : Cut کردن قیمت پردازنده های اینتل و AMD :

Only the registered members can see the link

بعضی قیمتاش واقعا عالیه و صدالبته تعجب آور !!! مثل X2 3600 که فقط 69 دلاره ...!

و اینجاست که رقابت تولیدکنندگان به نفع مصرف کنندگانه !

نه عزیزم این چه حرفیه قطعا مشکلی هست دیگه که ان شاال... هر چه زود تر رفع میشه :1. (22):

واقعا فوق العاده هست ! پردازنده 6000+ دو هسته فقط 250 دلار !!!! :1. (27):

3600+ دو هسته ای ای ام دی که فوق العاده ارزونه !!!

قطعا توی این قسمت بحث و رقابت های شدیدی ایجاد میشه چراکه اینتل هم E2140 را داره در این قسمت که قیمتی کمی بالاتر از این پردازنده داره ....

قربانت شهریار:1. (26):