PDA

مشاهده نسخه کامل : پاور های ارزون !

bill geits
13-01-10, 02:30
یه چیزی که ذهن منو همیشه درگیر می کنه یه پارادکس بزرگه که توی این چند سال بین بازار و فروم های سخت افزاری همیشه باهاش برخورد کردم . توی فروم ها معمولا همه روی پاور حساسند و پاورهای گرون و بالا رو توصیه می کنن و به شدت مدعیند که پاور ضعیف راندمان سیستم رو میاره پایین و به علاوه به سیستم ضرر می زنه . از اون طرف توی بازار تا اون جایی که من دیدم توی هر ده تا سیستم که می بندن 9 تاش از این پاورهای گم نام معمولا 500 واتی ( به قول دوستان اسمی 500 وات ) که 11 12 تومن بیشتر قیمت ندارن ، بهره مند می شن . خیلی هم سالم و رو به راه سال ها کار می کنن ! میشه دوستان نظرشون رو بگن ؟
یه چیزایی تو این چند روز یاد گرفتم از دوستان که خلاصه اش این بود :
اگه پاور تو فشار و رندر ولتاژ 12 ولتش افت محسوسی نکنه یعنی برای سیستمی که روش بسته شده اگه زیاد نباشه ، کم نیست . اولا این درسته ؟ بعد کسی تا حالا یه دونه از این پاورهای 11 12 تومنی رو هم چین تستی زده ؟

mohammad1985
13-01-10, 03:06
اینگونه پاورها رو برای سیستمهای ارزان و به نسبت کم مصرف می بندن و خیلی هاشون هم خوب کار میکنن البته خودم که هیچ وقت برای سیستمهای ارزان هم از پاورهای ارزان استفاده نمی کنم .

JEskandari
13-01-10, 03:11
راستش من قدیما چند تا داشتم مربوط به زمانی بود که هنوز برام کامپیوتر میبستند همه شان پنج شش ماهه به رحمت ایزدی پیوستند ولی خوشبختانه به غیر از اینیکه قلبم را بیارن توی دستم آسیبی بیشتر وارد نکردند.
حالا نمیدونم اگه بهشون فشار وارد میکردم یا اینکه مثل الان سیستم را 24 ساعت 7 روز هفته روشن میکردم چی
میشد. صدا شونم که بخ پای موتور جت میرسید

nima_hl
13-01-10, 09:18
یه چیزی که ذهن منو همیشه درگیر می کنه یه پارادکس بزرگه که توی این چند سال بین بازار و فروم های سخت افزاری همیشه باهاش برخورد کردم . توی فروم ها معمولا همه روی پاور حساسند و پاورهای گرون و بالا رو توصیه می کنن و به شدت مدعیند که پاور ضعیف راندمان سیستم رو میاره پایین و به علاوه به سیستم ضرر می زنه . از اون طرف توی بازار تا اون جایی که من دیدم توی هر ده تا سیستم که می بندن 9 تاش از این پاورهای گم نام معمولا 500 واتی ( به قول دوستان اسمی 500 وات ) که 11 12 تومن بیشتر قیمت ندارن ، بهره مند می شن . خیلی هم سالم و رو به راه سال ها کار می کنن ! میشه دوستان نظرشون رو بگن ؟
یه چیزایی تو این چند روز یاد گرفتم از دوستان که خلاصه اش این بود :
اگه پاور تو فشار و رندر ولتاژ 12 ولتش افت محسوسی نکنه یعنی برای سیستمی که روش بسته شده اگه زیاد نباشه ، کم نیست . اولا این درسته ؟ بعد کسی تا حالا یه دونه از این پاورهای 11 12 تومنی رو هم چین تستی زده ؟

دقیقا زدی وسط خال :great:

این همون مطلبیه که شدیدا پیگیر هستم تا به نتیجه برسونم

این تاپیکیه که قبلا در این رابطه زدم

Only the registered members can see the link

این هم جواب آقای مهندی عمرانی گرامی تو همون تاپیک

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوست خوب من؛
سلام،

به صورت کلی اعداد و ارقام ارائه شده در مورد ولتاژ خروجی پاور ، دمای پاور یا عملکرد فن پاور ، توسط نرم افزارهای مختلف و یا بایوس مادربرد ، ملاک مناسبی برای سنجش عملکرد پاور نمی باشد. چرا که معمولا شاهد خطا های فاحشی در تشخیص شرایط کلی پاور توسط اینگونه نرم افزارها هستیم. به همین منظور بهتر است از تجهیزاتی مثل ولت متر برای سنجش ولتاژ خروجی استفاده نماییم و ولتاژ به دست آمده را با توجه به استاندارد ذیل ، ارزیابی نماییم.

دامنه نوسانات مجاز در خروجی های اصلی پاور به شرح ذیل است:
- مطابق استاندارد، ولتاژ +12V پاور می بایست حداکثر دارای نوسان +/- 5% یعنی در محدوده بین +11.4V الی +12.6V باشد. ( جهت تست به وسیله ولت متر؛ پروب مثبت ولت متر برروی یکی از کابل های زرد رنگ خروجی پاور و پروب منفی ولت متر برروی یکی از کابل های مشکی خروجی پاور قرار داده شود)

- مطابق استاندارد، ولتاژ +5V پاور می بایست حداکثر دارای نوسان +/- 5% یعنی در محدوده بین +4.75V الی +5.25V باشد. ( جهت تست به وسیله ولت متر؛ پروب مثبت ولت متر برروی یکی از کابل های قرمز رنگ خروجی پاور و پروب منفی ولت متر برروی یکی از کابل های مشکی خروجی پاور قرار داده شود)

- مطابق استاندارد، ولتاژ +3.3V پاور می بایست حداکثر دارای نوسان +/- 5% یعنی در محدوده بین +3.14V الی +3.46V باشد. ( جهت تست به وسیله ولت متر؛ پروب مثبت ولت متر برروی یکی از کابل های نارنجی رنگ خروجی پاور و پروب منفی ولت متر برروی یکی از کابل های مشکی خروجی پاور قرار داده شود)

- مطابق استاندارد، ولتاژ +5V/SB پاور می بایست حداکثر دارای نوسان +/- 5% یعنی در محدوده بین +4.75V الی +5.25V باشد. ( جهت تست به وسیله ولت متر؛ پروب مثبت ولت متر برروی کابل بنفش رنگ خروجی پاور و پروب منفی ولت متر برروی یکی از کابل های مشکی خروجی پاور قرار داده شود)

- مطابق استاندارد، ولتاژ -12V پاور می بایست حداکثر دارای نوسان +/- 10% یعنی در محدوده بین -13.2V الی -10.8V باشد. ( جهت تست به وسیله ولت متر؛ پروب مثبت ولت متر برروی کابل آبی رنگ خروجی پاور و پروب منفی ولت متر برروی یکی از کابل های مشکی خروجی پاور قرار داده شود)

- مطابق استاندارد، ولتاژ -5V پاور می بایست حداکثر دارای نوسان +/- 10% یعنی در محدوده بین -5.5V الی -4.5V باشد. ( جهت تست به وسیله ولت متر؛ پروب مثبت ولت متر برروی کابل سفید رنگ خروجی پاور و پروب منفی ولت متر برروی یکی از کابل های مشکی خروجی پاور قرار داده شود) نکته: بسیاری از پاورها ، فاقد این خروجی (کابل سفید برروی سوکت24 پین) هستند. چرا که ولتاژ -5V مخصوص تغذیه اسلات های ISA (کارت های قدیمی) بوده است که در حال حاضر مورد استفاده ای ندارند.

با تقدیم احترام

نتیجه‌ای که از اون تاپیک گرفتم این بود

پاور اگر خروجی لازم برای سیستم رو نتونه تامین کنه همونطور که فرمودید افت ولتاژ پیدا میکنه و مهمترین ولتاژی که بیشتر از همه زیر فشار هستش ( در سیستمهای معمول که گرافیک کارت با سوکت ۱۲ ولت داره ) همون 12 ولت هستش که فرمودید

تا اینجای کار نتیجه این بود که شاخه 12 ولت مجاز هستش تا 11.4 ولت افت داشته باشه ولی به شخصه ترجیح میدم که این افت بیشتر از 0.3 نباشه ( 11.7 )

اگر این تست رو روی چند پاور انجام بدین دقیقا متوجه میشین وضعیت پاور چگونه هستش

برای مثال سیستم با 4890 رو با 350 ارم تست کردم که زمان idle ولتاژ تا 11.4 افت کرد و با اجرای اولین تست ولتاژ زیر 11 اومد که سریع سیستم رو خاموش کردم

پاور ویرا ( همون 11-12 تومنی که گفتین ) زمان روشن کردن سیستم ولتاژ زیر ۱۱ بود که دیگه تستی روش نگرفتم

اینکه یه سیستم "های اند" رو بشه با یک پاور ارزون بست به نظرم امکان پذیر نیست ولی بعضی از دوستان متاسفانه بیش از اندازه در این مسئله محکم کاری میکنند

البته نظر این دوستان هم منطقی و درست هستش که میخوان خیال خودشون رو راحت کنند منم اگر یک پاور مثلا ۴۰ تومنی سیستم رو بکشه و یک پاور قوی تر 50 تومن باشه قطعا به خاطر 10 تومن پاور ضعیفتر رو انتخاب نمیکنم

ولی دوستان به جای اون پاور 50 تومنی یک پاور 100 تومنی پیشنهاد میدن که بنظرم از نظر کارکرد و طول عمر با پاور 50 تومنی هیچ تفاوتی نداره

bill geits
13-01-10, 13:02
ببینید من حرفتون رو قبول می کنم که میگید این پاورهای 11 12 تومنی رو تست زدید و نکشیده . ولی پس چرا هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ یعنی این همه سیستم که بسته میشه با همین پاورها چرا براشون ایراد خاصی پیش نمی یاد ؟ بعد شما این پاور رو با یه سیستم معمولی تست بزن . اگه اشتباه نکنم 70 80 درصد سیستم هایی که بسته میشه در حد 500 600 تومنه . تازه با مانیتور ال سی دی . رو این سیستم ها آیا پاورهای ارزون جواب میده ؟

amir.45
13-01-10, 13:50
انصافا پاور فقط گریین.
قدرت=20
صدا=اصلا سایلنته!

rezaaghili
13-01-10, 14:50
بیل گیتس عزیز من خودم مغازه کار میکنم
فروشمون هم بالاست این پاورها بد نیستند ولی در دراز مدت 2-3 سال هم زیر فشار(خصوصا مناطق گرم) خراب میشند و هم باعث اصطلاک شدید هارد و بقیه وسایل از جمله مادربود میشوند
چون من جایی که کار میکنم صاحب مغازه بخاطر که مشتری از دستش نپره پاور گرون نمیبنده(مشتری ها شناخت روی قطعات ندارند متاسفانه) البته همه این کارو میکنند و این اقا از همه شون متعهد تره
بارها پیش اومده که درایو های سیستم کاملا unpartionشده خصوصا با پاروهای افتضاح پاسکال که دشمن هارد ساتا هستند و...

Hamid2547
13-01-10, 15:58
حالا از ایجاد مشکل که بگذریم من تا حالا شیش هفت تا از این پاورهای ارزون قیمت با سیستم قبلیم خراب کردم،تا سیستم تقش میرفت بالا حدس میزدم از پاور باشه،پاور رو عوض میکردم درست میشد:lol:ولی به قطعات دیگم اسیبی نزد،البته سیستم زیاد بالا نبود

AMD>INTEL
13-01-10, 16:22
خیلی از سیستم ها به خاطر همین پاور ها دودشون رفته هوا . بعضی از پاورها ها حداقل المانها رو نداره . قطعه ای که ولتاژ کمتر یا بیشتر بهش برسه براش مشکل پیش میاد اولین قطعه هم هارد هست . وقتی هارد داغون شد اون موقع تفاوت یک پاور خوب یا بد رو میشه فهمید . البته اون موقع یک هارد خراب دارید و کلی هزینه برای ریکاوری اگر قابل ریکاوری باشه

bill geits
13-01-10, 20:03
خوبه . جالبه پس چرا به اون صورتی که می گید خرابی نمی بینم ؟ یه نگا به سیستم فامیل و دوست و آشناهامون که بندازیم می بینیم بیشترشون از این پاور ها استفاده می کنن . البته من نظر دوستان رو پذیرفتم . خصوصا دوستانی که در بازار هستند . و برای هم چین سیستم های ارزونی به دوستانم ارزون ترین مدل گرین رو پیشنهاد می دم . ولی انصافا خیلی این پارادکسه حل نشد برام

MicroSystem
13-01-10, 20:23
آره منم تائيد ميكنم خيلي از پاورهاي دوستان و آشنايان و ..... رو ميبينم كه با همين پاورهاي 10-12 تومني كار ميكنه و هيچ مشكلي هم ندارند. حداقل با 20 تاشون ارتباط دارم ( خيلي از سيستمها رو خودم بستم و تا به مشكلي بر بخوره خبرم ميكنند فكر ميكنن چون من سيستم رو بستم بايد مادالعمر بهشون خدمات بدم)
خودمم از همون روز اولي كه كامپيوتر خريدم از همين پاورها استفاده ميكنم هيچ مشكلي هم نداشتم
البته چند موردش بوده كه پاور بعد از 4-3 سال سوخته (مگه عمر يه پاور چقدره؟) يا حتي نيمسوز شده ولي به قطعات ديگه آسيبي نرسونده.

البته من نظر دوستان رو مي پذیرفتم . خصوصا دوستانی که در بازار هستند. ولي شخصا به دوستاني كه كارت گرافيك آنبورد يا گرافيكهاي كم مصرف (در حد 9500GT يا پائينتر) استفاده ميكنند همين پاورهاي 10-12 تومني رو پيشنهاد ميكنم.

HoSsEiN.iR
13-01-10, 21:10
خوبه . جالبه پس چرا به اون صورتی که می گید خرابی نمی بینم ؟ یه نگا به سیستم فامیل و دوست و آشناهامون که بندازیم می بینیم بیشترشون از این پاور ها استفاده می کنن . البته من نظر دوستان رو پذیرفتم . خصوصا دوستانی که در بازار هستند . و برای هم چین سیستم های ارزونی به دوستانم ارزون ترین مدل گرین رو پیشنهاد می دم . ولی انصافا خیلی این پارادکسه حل نشد برام

خوب اگه نظریه ی دوستان رو پذیرفتید پس این جواب ها برای چیه ؟
جواب اینجاست شما یه کم شک دارید

میشه مدل سیستم یکیشونو بگید تا بهتر بررسی کنیم ؟

در ضمن سیستم های خیلی خیلی معمولی مصرف برق خیلی خیلی زیادی ندارند که افت ولتاژشون مهم باشه

من دقیقا خودم بین خدمات کامپیوتری های هستم که 95% سود براشون مهمه و 5% کیفیت !!!!!!
و تو مغازه چند تاشونم شاید باورتون نشه تا حالا پاور گیرین ندیدم ببندند رو سیستم
و دقیقا میدونم که رو چه سیستمایی چه پاورایی میزارند خوب بگذریم

وکاملا شاهد این بودم همان سیستم ها که با پاور نامناسب اسمبل شدن بادها و بارها به مشکلات گوناگون و غیر منطقی برخورد کردند
پس بهتره از این اتفاقات پیشگیری کنیم

وقتی یه پاور ضعیفتر بیاد رو سیستم مشکلات زیادی فراهم میشه مثلا
ممکنه یه قطعه ی سیستم در طولانی مدت خراب بشه
سیستم هنگ میکنه
مشکلات عجیب براش پیش میاد و یا پاور میسوزه
خوب نکته اینجاست اینا همه احتمالاته و ممکنه خیلی کم با این مشکلات روبه رو بشیم
یا مثلا پاور میسوزه

اینا همش فرضیه هست و ممکنه خیلی زیاد شاهد این اتفاقات نباشیم

اما مشکل اصلی که پیش میاد اینه :

قطعه بر اثر داغ شدن زیاد
بسیار زیاد نسبت به قبل ضعیف تر میشه این این مشکل واقعا آشکاره (من خودم شخصا تست زدم )
و این عمل بیشتر رو کارت گرافیک و رم تاثیر میزاره اگه دیگه خیلی پاور وعضش خراب باشه ممکنه هاردو داغون کنه یا خیلی احتمالات دیگه

همونطور که میدونید برق خیلی چیز پیچیده ایه شما وقتی میگید پاور معمولی رو فلان سیستم راحت داره کار میکنه اون بستگی به سیستم ,منطقه , آب هوا و خیلی عوامل دیگه داره . پس دقیق نمیشه گفت که چرا فلان پاور روی فلان سیستم داره راخت کار میکنه

شما که فن اضافی برای سیستمتون میخرید اگه از برند های معروف باشه میزان طول عمر مفیدشو نوشته
اما ممکنه شما فن رو روی سیستم شما بیشتر از عمر مفیدش کار کنه و هیچ مشکلی هم نداشته باشه
پس معلوم میشه کاملا این فرضیه ها دقیق نیستند و روی تحقیقات علمی خاص و اعداد به دست آمده اند
پس محاسبات کافی نیست و اون عواملی که بالا مثال زدم مشخص کننده هستند

پس بهتره ما راه پیشگیری رو با انتخاب پاور مناسب انتخاب کنیم :give_rose:

bill geits
14-01-10, 02:15
ببینید من حرف دوستان رو قبول کردم . در این شک نکنید . همین که تا الان 4 5 تا سیستم واسه دوستام بستم و همه پاورهای مدل بالای گرین روشون اسمبل شده نشون میده که توصیه دوستان رو عمل می کنم . این کار رو واسه احتیاط انجام دادم . منتها خب برام سوال پیش اومد که پس سیستم های دیگه چی ؟ چرا اونا که این کار رو نکردن مشکلی ندارن . خب یه عده از دوستان اومدن و گفتن که یه سری ایراد دیدن . خب بیارید نشون بدید همه ببینیم . این یه بحث .
بحث دیگه ام اینه که شاید این پاورها روی سیستم های معمولی جواب بدن . یکی یه تست بزنه اگه واقعا این طوره الکی واسه یه سیستم ارزون نریم 30 40 تومن پول پاور بدیم .

rez
14-01-10, 03:04
ولی به نظر من بیشترین اثر مخرب پاور های بی کیفیت روی مادربورده
سه سوته کاری میکنه که مینبورد تصویر نمیده
البته پاور بد خودشو تو مناطقی که نوسان برق داره چهره واقعی خودشو نشون میده

kakihot
14-01-10, 11:12
سایت inpai قبلا این کارو کرده اینم لینکش که بنده به عنوان خبر گذاشتم منتها تو این تست از پاور huntkey استفاده شده که پاور پدر و مادر داری هست و شدیدا هم مایل هست با ایران کار کنه!
شاید بشه با یه پاور 180 وات یا 230 وات خوب و با کیفیت خیلی کارا کرد ولی نکته اینجاست که به نظر شما تو ایران
پاور پدر و مادر دار با وات پایین پیدا میشه ؟؟؟
مثال عرض میکنم: شرکت x مثلا یه پاور میاره 14000 تومان 230 وات کیفیت عالی و قابل تحسین ولی این پاور شناسنامه جهانی نداره معلوم نیست سازندش کیه هیچ ریویویی ازش نیست فقط ما میتونیم تست کنیم نظر بدیم عالیه و همه برن بخرن وقتی تو ایران مشتری یه جنس زیاد میشه تجربه نشون میده تقلب میاد وسط
چون پدر و مادر این پاور سکرت هست دفعه بعد تاجر محترم میرن واسه سود بیشتر یه پاور ارزون تر پیدا میکنن شکل همون در میارن و بقیه قضایا!!!
حالا ما با اون توصیه قبلیمون کلی افرادو شهید میکنیم و تاجر محترم ( د.ز.د) رو پولدارتر!!!

من فقط میتونم یه چیز بگم اگه هر وقت یه تاجر رفت و یه پاور مثل هانت کی اورد و اسمشو تغییر نداد بله میشه

البته یه پیشنهاد هم دارم به آقای عمرانی:
شرکت گرین (آینده سیما) به دلیل تولید کننده بودن شرکت قوی ایی تو کشور محسوب میشه و عبور از گمرک بی در و پیکر ایران برای شرکت گریین بسیار راحت تر از ماست.
اگه مدیریت این شرکت قبول بکنه من پیشنهاد میکنم یه پاور 300 وات huntkey که قیمت 11.5 دلار در تیراژ 1000 تایی داره رو وارد کنن (و با توجه به قدرت عبور از گمرک فکر میکنم هر عدد بیشتر از 3 هزار الی 4 هزار تومان هزینه بر نداره ) و بدون تغییر نام این پاور پخشش رو به مجموعه ما بسپرن ما هم تعهد میکنیم با 500 تومان سود به دست مصرف کننده برسونیم ( گور بابای دلالان بی سواد بازار) از نظر فروش اینترنتی و اطلاع رسانی ما هم حرفهای زیادی داریم همه هم ما رو به کار درست قبول دارن فقط هم به مصرف کننده میفروشیم نه همکاران محترم دانشمند!!

با این حساب یه پاور با کیفیت عالی و 300 وات ریل و با قیمت حدودی 16 الی 18 هزار تومان در دسترس خواهد بود. ریویو این پاور تو لینک بالا هست هرکی هم اعتراض کرد با همین پاور همگی میکوبیم تو فرقش چون همه
حقوق مشتری حفظ میشه قیمت کیفیت خدمات در ضمن تو تستا نگا کنیین یارو با 230 وات 4890 بسته و کور آی 5 . :great:

MicroSystem
14-01-10, 11:49
درود
آره مطالب بسيار جالبي بود
من هم همين نظر رو دارم به آقای عمرانی
يه سري پاورهاي خوب و وات پائين واسه كسائي كه بودجه ندارند مونتاژ كنيد كه ديگه مردم خيالشون راحت باشه
مثلا Gpeen GP200A به قيمت 15-16 تومن چه اشكال داره يه پاور 200 وات ريل چون يه سيستم با كارت گرافيك بدون سوكت مستقيم پاور مثل 4670 توان مصرفيش به 200 وات هم نميرسه.
اين پاور خيلي ميتونه كاربرد داشته باشه ميتونه كار بيش از نصف استفاده كننده ها رو راه بندازه ولي متاسفانه وجود نداره و شديدا نيازش حس ميشه

البته من قبلا يه مدل ديدم Perfect 230Wreal همينجوري ليبل كرده بود و من به قيمت 17 تومن خريدم ولي خب واقعا نميشه به اينها اعتماد كرد و به قول كيوان خان ممكنه تو سري بعدي بر داره يه چيز آشغال بزاره تو همون جعبه.

AMD>INTEL
14-01-10, 16:16
قطعات جدید بدون استثنا روی شاخه 12 آمپراژ زیادی میکشن . در مورد huntkey هم فکر کنم مقالاتی که سایت hardwaresecret مروری کنیم بد نباشه . به نظر من کاربری که حداقل 500 هرینه میکنه 50 تا 100 تومن بابت پاور هزینه میکنه منطقی به نظر میرسه . پروتکشن ها باعث میشه با نوسان برق خطری سیستم رو تهدید نکنه .

JEskandari
14-01-10, 17:47
دوستان توجه کنند که یک پاور ممکن است به نظر برسد که با قیمت مثلا 20000 تومان همان کار یک پاور 50-80 هزار تومان را میکند . ولی توجه کنید یک پاور خوب به عنوان بهترین محافظ در برابر اشکالات برق شهر از سیستم حفاظت میکند . که همین به نظر من ارزش 30-40 تومان پول اضافه تر پرداخت کردن را دارد و این هزینه اضاف خودش بعنوان یک گارانتی خوب عمل میکند

bill geits
14-01-10, 19:27
عزیزم شما تست کردی پاور های ارزون رو ؟ اونا هیچ حفاظی ندارن ؟

HoSsEiN.iR
14-01-10, 19:51

من کاملا تست کردم ببین اینکه پاور گرون و مناسب پیشنهاد میدیم دلیل نمشه که پاور های ارزون رو سیستم جواب نده برای امنیت هستش وخیلی خوبی های دیگه (البته برای هر سیستم پاور خاصی در نظر گرفته میشه )

شما میتونی برای سیستم های ارزون قیمت (به دلیل مصرف خیلی کم ) پاور معمولی پیشنهاد بدی
پس پاورو نسبت به توان مصرفی وکارایی سیستم تهیه میکنیم

سوالی هست درخدمتم :11():

JEskandari
14-01-10, 21:07

دوست عزیز خود من که نه ولی این موضوع بارها تست شده مثلا همین پاور Huntkey
یا چند پاور دیگر

AMD>INTEL
14-01-10, 21:10
برد رو باز کنید میفهمید

am2
14-01-10, 21:23
آره منم تائيد ميكنم خيلي از پاورهاي دوستان و آشنايان و ..... رو ميبينم كه با همين پاورهاي 10-12 تومني كار ميكنه و هيچ مشكلي هم ندارند. حداقل با 20 تاشون ارتباط دارم ( خيلي از سيستمها رو خودم بستم و تا به مشكلي بر بخوره خبرم ميكنند فكر ميكنن چون من سيستم رو بستم بايد مادالعمر بهشون خدمات بدم)
خودمم از همون روز اولي كه كامپيوتر خريدم از همين پاورها استفاده ميكنم هيچ مشكلي هم نداشتم
البته چند موردش بوده كه پاور بعد از 4-3 سال سوخته (مگه عمر يه پاور چقدره؟) يا حتي نيمسوز شده ولي به قطعات ديگه آسيبي نرسونده.

البته من نظر دوستان رو مي پذیرفتم . خصوصا دوستانی که در بازار هستند. ولي شخصا به دوستاني كه كارت گرافيك آنبورد يا گرافيكهاي كم مصرف (در حد 9500GT يا پائينتر) استفاده ميكنند همين پاورهاي 10-12 تومني رو پيشنهاد ميكنم.

گفتی و کبابم کردی

تو این ماه فقط 14 مورد رو بردم گارانتی (از همون سرویس مادام العمر)
5 مورد پاور فقط توش بوده
همین امروز هم یه دونه اومد خوبیش این بود که از این ارزون قیمتا بوده و 3 سال پیش روی یه مین چیپ 939 انداخته بودم چون ارزون بود انداختمش بیرون یه دونه از این 10 تومنیا انداختم رفت

یه سئوال....از دوستان
هفته پیش یه سیستم یه بنده خدا آورد پیش من پاورش مرخص شده بود
مشخصات سیستم سی پی یو 2.4 رم 512 گرافیک 128 هارد 80 و رایتر و سی دی رام
خوب چه پاوری باید رو این بندازم ؟؟؟

JEskandari
14-01-10, 21:52
گفتی و کبابم کردی

تو این ماه فقط 14 مورد رو بردم گارانتی (از همون سرویس مادام العمر)
5 مورد پاور فقط توش بوده
همین امروز هم یه دونه اومد خوبیش این بود که از این ارزون قیمتا بوده و 3 سال پیش روی یه مین چیپ 939 انداخته بودم چون ارزون بود انداختمش بیرون یه دونه از این 10 تومنیا انداختم رفت

یه سئوال....از دوستان
هفته پیش یه سیستم یه بنده خدا آورد پیش من پاورش مرخص شده بود
مشخصات سیستم سی پی یو 2.4 رم 512 گرافیک 128 هارد 80 و رایتر و سی دی رام
خوب چه پاوری باید رو این بندازم ؟؟؟
یا GP330A یا GP280s ولی فکر کنم Silverstone Zm-1200 هم انتخاب بدی نباشه :yes:.

ولی اگه من جای شما بودم یک سیستم جدید به طرف میفروختم حتما 2.4 شم از نوع سلرون بوده

nima_hl
14-01-10, 22:00

سلام

همانگونه که گفته بودم دیروز و امروز بالای ۲۰ مدل پاور رو تست خفن کردم ، شاهد زنده و گنده هم دارم :lol:

چون آمارهائی که گرفتیم خیلی زیاده و منم سواد آنالیز کاملش رو ندارم چکیده برداشتم رو میگم

اول بگم که یک پارامتر که تا دیروز از چشمم مخفی بود ریپل خروجی هر ولتاژ بود که تا موقعی که خروجی رو به اسیلوسکوپ نداده بودیم قابل تشخیص نبود

این ریپل همون نوسان خودمون هستش که ولتمر نمیتونه بهمون نشون بده و من فکر میکردم یه مقدار جزئیه، ولی اینطور نبود

خوب این ریپل یه مقدار استاندارد 200 میلی ولتی داره ( 0.2 ولت )

حالا وقتی بار زیاد از یه پاور ارزون میکشیم این ریپل تا 600-700 میلی ولت ( 0.6 تا 0.7 ولت ) میرسه ولی ما باز چیزی رو ولتمتر نمیبینیم و فکر میکنیم مثلا 11.6 ولت برق داریم ( این اشتباهی بود که خودم تا دیروز داشتم :oops: )

حالا ببینیم در عمل چه اتفاقی میافته

ما یه سیستم با پاور ارزون ( 10-12 تومنی ) میبندیم که زیر 200 وات مصرف داره :‌ در این حالت بسته به کیفیت قطعات مادربرد ، گرافیک و ...... سیستم بین ۲ تا ۵ سال به راحتی کار میکنه که اگر پاور گرونتر میخریدیم این عمر به 10 یا حتی بیشتر میرسید ( این تخمینهای زمانی رو یکی از دوستانم که استاد دانشگاه هستند و در این خصوص تحقیقات داشتن بهم دادند )

حالا اگر مصرف سیستم بالاتر باشه این ریپل هم بیشتر میشه و این عمر برای سیستم با پاور 12 تومنی بین ۶ ماه تا ۳ سال میشه ( به فرض اینکه ولتاژ زیر 11.6 نیاد ) در این وضعیت هم یک پاور خوب ( ترمال تک ، گرین ، سی سونیک و ..... ) میتونند سیستم رو ۳ تا ۱۰ سال براحتی تحمل کنند

تا اینجای بحث مربوط به سیستمهای سطح پائین با گرافیکهای معمولی ( بدون سوکت ) بود

البته این تست مفصل بود و شامل پاورهای نیمه حرفه‌ای ( تا 660 وات ) هم میشه که اگر دوستان تمایل داشتند بفرمایند تا ادامه بدم یا توضیحات بیشتری ارائه کنم :give_rose:

AMD>INTEL
14-01-10, 22:08
SCP:Short circuit protection
OPP:Overpower (overload) protection
OCP:Overcurrent protection
OTP:Overtemperature protection
OVP:Overvoltage protection
UVP:Undervoltage protection
لیست بالا پروتکشن هائی هست که یک پاور باید داشته باشه .
الان دیگه بحث این استانداردها نیست اینها اصول اولیه برای ورود یک قطعه به بازار هر کشوری هست . الان بحث راندمان هست و استاندارد 80plus هست .
چندین سال دوستان زحمت کشیدند از پرشین تولز تا اینجا و ... که به کاربران بگند که برای چی باید یک پاور استاندارد استفاده کنند . الان حتی بازاری ها هم به این نتیجه رسیدند .
این صفحه رو ببینید

شما هم اگر میدید چقدر پاور tvm دیدم که در اثر همین تفکرات باعث آتش سوزی pc شدند
این نمائی از یک پاور900w کولر مستر هست . قابل قیاس با یک پاور 10 تومنی نیست .

AMD>INTEL
14-01-10, 22:08
SCP:Short circuit protection
OPP:Overpower (overload) protection
OCP:Overcurrent protection
OTP:Overtemperature protection
OVP:Overvoltage protection
UVP:Undervoltage protection
لیست بالا پروتکشن هائی هست که یک پاور باید داشته باشه .
الان دیگه بحث این استانداردها نیست اینها اصول اولیه برای ورود یک قطعه به بازار هر کشوری هست . الان بحث راندمان هست و استاندارد 80plus هست .
چندین سال دوستان زحمت کشیدند از پرشین تولز تا اینجا و ... که به کاربران بگند که برای چی باید یک پاور استاندارد استفاده کنند . الان حتی بازاری ها هم به این نتیجه رسیدند .
این صفحه رو ببینید

شما هم اگر میدید چقدر پاور tvm دیدم که در اثر همین تفکرات باعث آتش سوزی pc شدند
این نمائی از یک پاور900w کولر مستر هست . قابل قیاس با یک پاور 10 تومنی نیست .

am2
14-01-10, 22:15
یا GP330A یا GP280s ولی فکر کنم Silverstone Zm-1200 هم انتخاب بدی نباشه :yes:.

ولی اگه من جای شما بودم یک سیستم جدید به طرف میفروختم حتما 2.4 شم از نوع سلرون بوده

سیستم جدید>>>.
به طرف میگم پاورت سوخته یه پاور خیلی ارزون میشه 10 تومن میدونی چی میگه
میگه نمیشه تعمیرش کنی ارزونتر در بیاد :cry::cry::cry:

bill geits
14-01-10, 22:32
آخ که چه بحثی راه انداختم .Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) اوکی . پایه پاور خوب خریدن هستم . در بدترین شرایط ارزون ترین مدل گرین .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
14-01-10, 22:37
کولر مستر و انرمکس , ... هم هتند

nima_hl
14-01-10, 22:56
آخ که چه بحثی راه انداختم .Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) اوکی . پایه پاور خوب خریدن هستم . در بدترین شرایط ارزون ترین مدل گرین .

خدائی این 330 گرین منو دیونه کرد :1. (29):

حقیقت این تستها رو گرفتم بیارم بکوبم تو مخ این گرین فنها :lol: که اینقدر گرین گرین نکنند

حتی دیروز صبح هم با یکی از همین گرین فنها سر شام شرط بستم که امروز گرین کشون میکنم

ولی خدائی حرف ناحق نمیشه زد این 330 گرین زیر بار حدود 350 وات هم ریپلش از 25 میلی ولت ( 0.025 ولت :1. (27): ) بیشتر نشد . خلم کرد :1041:

به نظرم این پاور روی یک سیستم سبگ نه خودش مرگ داره نه به هیچ عنوان به هیچ قطعه دیگری فشار میاره

من همینجا از گرین فنها، بخصوص سعید گرامی که تو تاپیکش پست قٍل دادم پوزش میخوام :give_rose:

nima_hl
14-01-10, 23:35
عامل نفوذی دریا کیه . پسره خوبه . میخوای بگم عوامل نفوذی شرکتهای دیگه کیا هستند . اگر پستت رو ادیت نکنی میگم . کی از کدوم شرکت چی گرفته . چی پاوری چه روزیه .

امید جان تشکرم از محمد گرامی بابت خط دوم صحبتهاشون بود

یه موقه سوتفاهم نشه :give_rose:

ایشون یکم شوخ طبع هستند و فکر نمیکنم قصد بی احترامی داشته باشند

ولی بنظر منم یکم این پستشون جالب نبود :wink:

JEskandari
15-01-10, 04:09
سیستم جدید>>>.
به طرف میگم پاورت سوخته یه پاور خیلی ارزون میشه 10 تومن میدونی چی میگه
میگه نمیشه تعمیرش کنی ارزونتر در بیاد :cry::cry::cry:
بهش میگفتی چرا نمیشه خیلی خوبم میشه 20 هزار تومن بده تا تعمیرش کنم .:1. (26):

am2
15-01-10, 07:45
خدائی این 330 گرین منو دیونه کرد :1. (29):

حقیقت این تستها رو گرفتم بیارم بکوبم تو مخ این گرین فنها :lol: که اینقدر گرین گرین نکنند

حتی دیروز صبح هم با یکی از همین گرین فنها سر شام شرط بستم که امروز گرین کشون میکنم

ولی خدائی حرف ناحق نمیشه زد این 330 گرین زیر بار حدود 350 وات هم ریپلش از 25 میلی ولت ( 0.025 ولت :1. (27): ) بیشتر نشد . خلم کرد :1041:

به نظرم این پاور روی یک سیستم سبگ نه خودش مرگ داره نه به هیچ عنوان به هیچ قطعه دیگری فشار میاره

من همینجا از گرین فنها، بخصوص سعید گرامی که تو تاپیکش پست قٍل دادم پوزش میخوام :give_rose:
منم قبلا همینطور فکر میکردم ولی از نزدیک تمام آزمایشاتی که شما کردی رو دیدیم و لمس کردیم

با گرین تفاوت ها رو احساس کردی

نیما جان به انجمن طرفدارن گرین خوش آمدیOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

PUMAOC
15-01-10, 12:50
الحمد الله آقا نمیا هم به جرگه ی طرفداران گرین پیوست .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مخلصیم آقا نیما :دی

AMD>INTEL
15-01-10, 16:52
سایت inpai قبلا این کارو کرده اینم لینکش که بنده به عنوان خبر گذاشتم منتها تو این تست از پاور huntkey استفاده شده که پاور پدر و مادر داری هست و شدیدا هم مایل هست با ایران کار کنه!
شاید بشه با یه پاور 180 وات یا 230 وات خوب و با کیفیت خیلی کارا کرد ولی نکته اینجاست که به نظر شما تو ایران
مثال عرض میکنم: شرکت x مثلا یه پاور میاره 14000 تومان 230 وات کیفیت عالی و قابل تحسین ولی این پاور شناسنامه جهانی نداره معلوم نیست سازندش کیه هیچ ریویویی ازش نیست فقط ما میتونیم تست کنیم نظر بدیم عالیه و همه برن بخرن وقتی تو ایران مشتری یه جنس زیاد میشه تجربه نشون میده تقلب میاد وسط
چون پدر و مادر این پاور سکرت هست دفعه بعد تاجر محترم میرن واسه سود بیشتر یه پاور ارزون تر پیدا میکنن شکل همون در میارن و بقیه قضایا!!!
حالا ما با اون توصیه قبلیمون کلی افرادو شهید میکنیم و تاجر محترم ( د.ز.د) رو پولدارتر!!!

من فقط میتونم یه چیز بگم اگه هر وقت یه تاجر رفت و یه پاور مثل هانت کی اورد و اسمشو تغییر نداد بله میشه

شرکت گرین (آینده سیما) به دلیل تولید کننده بودن شرکت قوی ایی تو کشور محسوب میشه و عبور از گمرک بی در و پیکر ایران برای شرکت گریین بسیار راحت تر از ماست.
اگه مدیریت این شرکت قبول بکنه من پیشنهاد میکنم یه پاور 300 وات huntkey که قیمت 11.5 دلار در تیراژ 1000 تایی داره رو وارد کنن (و با توجه به قدرت عبور از گمرک فکر میکنم هر عدد بیشتر از 3 هزار الی 4 هزار تومان هزینه بر نداره ) و بدون تغییر نام این پاور پخشش رو به مجموعه ما بسپرن ما هم تعهد میکنیم با 500 تومان سود به دست مصرف کننده برسونیم ( گور بابای دلالان بی سواد بازار) از نظر فروش اینترنتی و اطلاع رسانی ما هم حرفهای زیادی داریم همه هم ما رو به کار درست قبول دارن فقط هم به مصرف کننده میفروشیم نه همکاران محترم دانشمند!!

با این حساب یه پاور با کیفیت عالی و 300 وات ریل و با قیمت حدودی 16 الی 18 هزار تومان در دسترس خواهد بود. ریویو این پاور تو لینک بالا هست هرکی هم اعتراض کرد با همین پاور همگی میکوبیم تو فرقش چون همه
حقوق مشتری حفظ میشه قیمت کیفیت خدمات در ضمن تو تستا نگا کنیین یارو با 230 وات 4890 بسته و کور آی 5 . :great:

Huntkey Tries to Bribe Hardware Secrets

MicroSystem
15-01-10, 17:41
Huntkey Tries to Bribe Hardware Secrets

يعني Huntkey به اون سايت رويو رشوه داده؟

J.Omrani
16-01-10, 18:31

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

کیوان جان؛
سلام،

به نظر بنده نیز ، کمپانی محترم huntkey در زمینه پاور کمپانی مطمئنی به شمار نمی رود. شخصا چندین مدل از پاورهای ایشان را تست نموده ام و همانطور که شما فرمودید، تمایل بسیار زیادی برای گسترش همکاری با ایران دارد. (احتمالا فکر می کند اینجا بی در و پیکر است که ...) و شاید تا کنون بیش از ده مدل پاور برای ما ارسال نموده باشد. اما نکته مشرک در تمامی آنها، اعلام مشخصات غیر حقیقی بود!

قبلا هم برخی دوستان به نکاتی اشاره داشتند که در ذیل مشاهده می فرمایید:

سلام جناب عمرانی
یه فروشگاهی هست که میره از دبی پاورهایی میاره با یکسال گارانتی خود فروشگاه با مارک Green Huntkey
میگه مال شرکت گرین هست و قیمتهاش هم مناسبه
مثلا 550ریل میده 47 اما کارتن و اینها نداره اما لاستیک پیچه و نو هست
آیا گرین همچین مدلی رو داره یا نه خالی بسته؟نظرتون چیه؟
با تشکر

کلمه رایج GREEN در عبارات GREEN Product یا GREEN Earth یا GREEN Energy و ... برروی بسیاری از محصولات الکترونیکی و کامپیوتری درج شده است و منظور از آن، سازگاری محصول با محیط زیست و پارامترهای وابسطه به آن است و ارتباطی با برند GREEN ندارد. لوگوی اصلی گرین ، متشکل از عبارت GREEN است که در سمت راست آن کلمه R داخل یک دایره (به معنای Register ثبت شده) و سمت چپ آن یک نیم کره قرار دارد.

پاورهای گرین در رده توان بین 500 الی 600 وات ، شامل مدل های ذیل است:

GP530AB-Non PFC ساخت کمپانی Compucase HEC
GP535A-Non PFC ساخت کمپانی Seventeam
GP535B-Active PFC فعلا نام این کمپانی محفوظ می باشد (دقیقا مدل Fatality 550W (Only the registered members can see the link) برند OCZ و چندین برند معتبر دیگر)
GP585B-Active PFC ساخت کمپانی Seventeam

همانطور که مشاهده می فرمایید، کمپانی Huntkey در بین تامین کنندگان پاورهای گرین مشاهده نمی شود و ما به هیچ عنوان با این کمپانی در زمینه پاور همکاری نداشته ایم و نخواهیم داشت.

اما در مورد پاور Huntkey 550W هم عرض کنم که توان حقیقی این مدل در حدود 400 وات می باشد و نه 550 وات!
اگر دلیل این موضوع را خواستید، PM بزنید تا در همان بخش تصاویر مربوط به تست را برایتان قرار دهم.

شما نیز اگر نیاز به توضیحات و ارائه تصاویر تست داشتید، انشاا.. پس از نمایشگاه مشهد در خدمت شما خواهم بود.
همچنین ، کالاهای گرین اگر در گمرک و ... دارای شرایط خاصی در ترخیص بود، هیچگاه 45 روز کانتینر Core Contact و ... در گمرک معطل نمی شدند. قوانین گمرک و شرایط ترخیص و ... همانگونه که برای دیگران است ، برای ما نیز همانطور است.

با تقدیم احترام

kakihot
16-01-10, 21:07
با سلام خدمت آقای عمرانی

من فکر نمیکنم این هانت کی اینطوری که شما میفرمایید باشه در هز صورت برای یه پاور زیر 300 وات با قیمت زیر 20 هزار تومان چه پیشنهادی دارین که بتونیم یه درصدی از دزد بازار رو با همکاری شما جمع کنیم ؟
البته یه شرکت دیگه هم هست که خیلی مایله با ما کار کنه به نام گریت وال که اینم خیلی کار درسته ولی قیمتش بالاست

MicroSystem
16-01-10, 21:51
با سلام خدمت آقای عمرانی

من فکر نمیکنم این هانت کی اینطوری که شما میفرمایید باشه در هز صورت برای یه پاور زیر 300 وات با قیمت زیر 20 هزار تومان چه پیشنهادی دارین که بتونیم یه درصدی از دزد بازار رو با همکاری شما جمع کنیم ؟
البته یه شرکت دیگه هم هست که خیلی مایله با ما کار کنه به نام گریت وال که اینم خیلی کار درسته ولی قیمتش بالاست
كيوان جان خودت بايد دسن بكار بشي
يه سري از اين پاور ها رو به نظر من وارد كني بد نيست