PDA

مشاهده نسخه کامل : محاسبه میزان مصرف سیستم و انتخاب پاور مناسب

nima_hl
12-01-10, 03:48
سلام

به نظر شما سیستم زیر برای اینکه به راحتی و به مدت مدید کار کنه چه پاوری نیاز داره ؟

athlon ii x2 240 @ 3500

ati 4890 @ 930

segate 7200.12 500 gig

dvd suzuki 16x

1x 12 cm led fan

اینم یه اسکرین شات از مشخصات سیستم

Only the registered members can see the link

JEskandari
12-01-10, 04:38
من به شخصه کمتر از 500-600 وات ریل نمیگذارم البته باید اینم بگم من عقیده دارم که پاور را باید 40-50 درصد بیش از آنچه که سیستم میخواهد انتخواب کننید تا بهش فشاری وارد نشه و بالاترین میزان بازده را داشته باشه

roben
12-01-10, 04:43
اگه احتمالا اقا نیما با نیم قلمی راهش ننداخته باشه :whistle:
توان مصرفی دوروبره 380 -400
حدس میزنم پاور مورد استفاده دورو بره 50-80 وات از حدس من کمتر باشه:1. (29):

AMD>INTEL
12-01-10, 08:42
یک پاور 500 وات برای این سیستم کافیه . در طولانی مدت

HoSsEiN.iR
12-01-10, 13:47
500 وات کاملا کافیه نه کمتر نه بیشتر :great:

HoSsEiN.iR
12-01-10, 13:48
اگه بخوای گرین انتخاب کنی میشه Green 535w =515w real

AMD>INTEL
12-01-10, 14:09
500 وات SILENTPRO از کولر مستر هم انتخاب دیگه ای هست که شما دارید

nima_hl
12-01-10, 14:20

نظرت در مورد 330 وات چیه :lol:

بابت کیفیت پائین عکسها پوزش میخوام

مبایلم هم مثل خودم موزه‌ایه :lol:

ببینید دوستان وقتی میگید پاور 500 وات این یک نظر غیر حرفه‌ای هستش

ممکنه یک پاور 500 واتی توان خروجی 24 آمپر روی شاخه 12 ولت داشته باشه و ممکنه 36 آمپر و حتی بیشتر داشته باشه

این پاور که عکسش رو گذاشتم با اینکه لیبل 330W روش داره 34 آمپر ( 17+17 ) روی شاخه 12 بهتون خروجی میده در صورتی که پاور 500 وات ممکنه یه همچین خروجی به شما نده

پس نمیتونیم بدون در نظر گرفتن مشخصات فنی پاور فقط از روی یک عدد مجموع خروجیها ، برای انتخاب پاور اقدام کنیم :give_rose:

JEskandari
12-01-10, 14:28
دوست عزیز اگر شما به منحنی Efficiency پاور مورد نظر نگاه کنید متوجه میشوید که چرا این پاور برای اینکار مناسب نیست.

arash79
12-01-10, 14:42
من واقعا به اين پاور ايمان دارم. تا حالا واسه چند نفر با كانفيگ بالا بستم و به راحتي جواب داده. اين SEASONIC يكي از غولترين پاورسازهاي دنياست كه براي برندهاي معتبري مثل CORSSAIR و ANTEC پاور ميسازه. اونم با اين قيمت مناسبي كه داره واقعا شده انتخاب اول من. . . يك خصوصيت عالي ديگرش اينه كه واقعا كم‌صداست و واقعا كيفيت ساخت بالايي داره. هم اكتيوه و هم +80 برنز داره. . . خلاصه عاشقشم. :love:

HoSsEiN.iR
12-01-10, 14:57

ممکنه یک پاور 500 واتی توان خروجی 24 آمپر روی شاخه 12 ولت داشته باشه و ممکنه 36 آمپر و حتی بیشتر داشته باشه

این پاور که عکسش رو گذاشتم با اینکه لیبل 330W روش داره 34 آمپر ( 17+17 ) روی شاخه 12 بهتون خروجی میده در صورتی که پاور 500 وات ممکنه یه همچین خروجی به شما نده

پس نمیتونیم بدون در نظر گرفتن مشخصات فنی پاور فقط از روی یک عدد مجموع خروجیها ، برای انتخاب پاور اقدام کنیم :give_rose:

نیما جان حرف شما درست:great:

دلیل انتخاب 500وات فقط خروجی نیست که درسته تمام خروجی های پاور ها با هم فرق میکنه و همینطور میزان آمپر. اما برای استفاده طولانی مدت چی ؟ وقتی که میزان توان مصرفی کاهش پیدا کرد ممکنه پاور کم بیاره و ضرر هایی به قطعه برسونه
من میزان توان مصرفی رو + 50% میکنم :cool:

AMD>INTEL
12-01-10, 14:58
پاوز خوبیه ولی یک رنج خاصی داره . قبول دارم مقاومه ولی تا چه باری تا چه واتی . چند ماه میتونه تو این حالت کار کنه .

nima_hl
12-01-10, 14:59
دوست عزیز اگر شما به منحنی Efficiency پاور مورد نظر نگاه کنید متوجه میشوید که چرا این پاور برای اینکار مناسب نیست.

دوست عزیز

لطفا اینو که گفتی یه جوری بگو که من بی سواد هم بفهمم :give_rose:

nima_hl
12-01-10, 15:17
نیما جان حرف شما درست:great:

دلیل انتخاب 500وات فقط خروجی نیست که درسته تمام خروجی های پاور ها با هم فرق میکنه و همینطور میزان آمپر. اما برای استفاده طولانی مدت چی ؟ وقتی که میزان توان مصرفی کاهش پیدا کرد ممکنه پاور کم بیاره و ضرر هایی به قطعه برسونه
من میزان توان مصرفی رو + 50% میکنم :cool:

دوست عزیز

انتخاب یک پاور + 50٪ به نظر شما یک انتخاب تخصصیه ؟

وقتی ما نتونیم مصرف واقعی سیستم رو محاسبه کنیم به ناچار میایم هزینه‌های آنچنانی برای پاور مصرف میکنیم که بنظرم به سود مصرف کننده نیست

در مورد استفاده طولانی مدت هم وقتی این پاور زیر این فشار دچار افت ولتاژ نمیشه نشون این هستش که هیچ بار اضافه‌ای که بخواد مشکلی در دراز مدت ایجاد کنه وجود نداره

اگر فشاری به پاور میومد حتما روی شاخه ۱۲ افت ولتاژ قابل ملاحظه‌ای داشتیم

AMD>INTEL
12-01-10, 15:21
خوب معمولا این افت از 48 ساعت تا 72 ساعت خودشو نشون میده . پاور نو به دلیل داشتن ترانسمورفر های نو این فشار رو تحمل میکنه و کم کم ضعیف میشه .

nima_hl
12-01-10, 15:31
پاوز خوبیه ولی یک رنج خاصی داره . قبول دارم مقاومه ولی تا چه باری تا چه واتی . چند ماه میتونه تو این حالت کار کنه .

در مورد وات و بار که کاملا از قطعات تست شده مشخصه

بنده قصد ندارم برای این پاور بخصوص تبلیغات کنم

دلیل اصلی ایجاد این تاپیک این بود که دوستان یکم واقعی و تخصصی با قضیه پاور برخورد کنند

وقتی این پاور داره با افت ولتاژ 0.66٪ برق مورد نیاز قطعات رو تامین میکنه اگر در مدت چند سال افتی هم بکنه به میزان ۱ یا ماکزیمم ۲ ٪ افت خواهد کرد

و تا ۵٪ استاندارد فاصله بسیار زیادی داره اگر اشتباه میگم لطفا اصلاح کنید :give_rose:

بنظرم این پاور با کانفیگ بالا سالیان سال بدون مشکل ( از جانب پاور ) کار خواهد کرد

nima_hl
12-01-10, 15:40
خوب معمولا این افت از 48 ساعت تا 72 ساعت خودشو نشون میده . پاور نو به دلیل داشتن ترانسمورفر های نو این فشار رو تحمل میکنه و کم کم ضعیف میشه .

امید جان متاسفانه بر خلاف فرمایش شما این پاور بیشتر از این مدتی که فرمودید کار کرده و با روز اول هیچ تفاوتی از نظر ولتاژ نداشته

البته تا اونجائی که سواد ناقصم جواب میده حتی تو آشغالترین پاورها هم افت ولتاژ و ضعیف شدن قطعات در یک مدت کوتاه نداریم و اونها هم بعد از چند ماه دچار افت ولتاژ میشن

J.Omrani
12-01-10, 16:04
دوست عزیز
لطفا اینو که گفتی " JEskandari : اگر شما به منحنی Efficiency پاور مورد نظر نگاه کنید متوجه میشوید که چرا این پاور برای اینکار مناسب نیست" یه جوری بگو که من متوجه شوم :give_rose:

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوست خوب من؛
سلام،
ضمن تایید ویژگی های خوب پاور Seasonic 330W و خسته نباشید به شما بابت زحمت این تست خوبی که کشیدید و با اجازه جناب آقای اسکندری عزیز؛

همه ما اتومبیل هایی نظیر پورشه و فراری را در سرعت و قدرت قبول داریم. شما فرض کنید اتومبیلی از این دو کمپانی خریداری نمایید که کیلومتر شمار آن تا 330 کیلومتر در ساعت باشد و تصور فرمایید که در هر شبانه روز، 4 ساعت با سرعت 300 یا 330 کیلومتر در ساعت آن را برانید. حال چند سوال مهم مطرح است:

- آیا شرایط عمومی این اتومبیل (به غیر از سرعت 330 کیلومتر در ساعت) نظیر کنترل اتومبیل ، راحتی و... قابل قیاس با شرایط رانندگی در سرعت 120 یا 150 کیلومتر در ساعت همان اتومبیل است؟
- آیا این شرایط فنی اتومبیل (مثل قدرت و سرعت و ...) پس از شش ماه استفاده پی در پی (4 ساعت در هر روز) ، دچار افت نخواهد شد؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری موتور (منظور پاور) بالا خواهد رفت؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری کنترل اتومبیل (منظور عملکرد پروتکشن های پاور) بالا خواهد رفت؟
.... و سوالات مشابه دیگر

حال فرض نمایید که عملکرد و کارآیی همین پارامترها در شرایط رانندگی با سرعت 150 کیلومتر در ساعت چگونه خواهد بود؟

نکته:
چرا سازندگان پاور در دنیا ، اقدام به ساخت پاورهایی در رنج توانی 1000 و 1200 و 1500 و... نموده اند. در حالی که مثلا برای یک سخت افزار فوق حرفه ای ، (با این روش استفاده) یک پاور در توان 700 وات کاملا کفایت می کند؟

با تقدیم احترام

nima_hl
12-01-10, 16:51
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوست خوب من؛
سلام،
ضمن تایید ویژگی های خوب پاور Seasonic 330W و خسته نباشید به شما بابت زحمت این تست خوبی که کشیدید و با اجازه جناب آقای اسکندری عزیز؛

همه ما اتومبیل هایی نظیر پورشه و فراری را در سرعت و قدرت قبول داریم. شما فرض کنید اتومبیلی از این دو کمپانی خریداری نمایید که کیلومتر شمار آن تا 330 کیلومتر در ساعت باشد و تصور فرمایید که در هر شبانه روز، 4 ساعت با سرعت 300 یا 330 کیلومتر در ساعت آن را برانید. حال چند سوال مهم مطرح است:

- آیا شرایط عمومی این اتومبیل (به غیر از سرعت 330 کیلومتر در ساعت) نظیر کنترل اتومبیل ، راحتی و... قابل قیاس با شرایط رانندگی در سرعت 120 یا 150 کیلومتر در ساعت همان اتومبیل است؟
- آیا این شرایط فنی اتومبیل (مثل قدرت و سرعت و ...) پس از شش ماه استفاده پی در پی (4 ساعت در هر روز) ، دچار افت نخواهد شد؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری موتور (منظور پاور) بالا خواهد رفت؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری کنترل اتومبیل (منظور عملکرد پروتکشن های پاور) بالا خواهد رفت؟
.... و سوالات مشابه دیگر

حال فرض نمایید که عملکرد و کارآیی همین پارامترها در شرایط رانندگی با سرعت 150 کیلومتر در ساعت چگونه خواهد بود؟

نکته:
چرا سازندگان پاور در دنیا ، اقدام به ساخت پاورهایی در رنج توانی 1000 و 1200 و 1500 و... نموده اند. در حالی که مثلا برای یک سخت افزار فوق حرفه ای ، (با این روش استفاده) یک پاور در توان 700 وات کاملا کفایت می کند؟

با تقدیم احترام

سلام و تشکر از شما

گمان بنده این است که زمانی که صحبت از قدرت یک پاور میشه اون رو از طریق اندازه‌ گیری ولتاژهای خروجی میشه مشاهده کرد

آیا این گمانم درست هستش یا پارامتر دیگری هم این میان وجود دارد ؟

زمانی که ما برای یک سیستم پاور 700 واتی تهیه کنیم ولی مصرف ما بیش از توان خروجی باشه روی ولتمتر به جای 12 ولت رقم کمتری خواهیم داشت

و ما با مشاهده ولتاژ کمتر میفهمیم که انتخاب مناسبی نداشتیم و اقدام به خرید پاور قویتر میکنیم

ممنون میشم در این ضمینه نظرات ارزشمندتون رو بدونم :give_rose:

PUMAOC
12-01-10, 16:55
سلام نمیا جان:give_rose: چه تست کوتاهی...

من می گم 330 گرین براش کافیه.

تست بزن شما تا ببینی :1. (5):

arash79
12-01-10, 16:58
سلام خدمت جناب عمراني و بقيه دوستان.
جناب مهندس عمراني عزيز فرمايش شما درست. ولي، چند درصد از كساني كه سيستم high end دارند در تمام طول مدتي كه سيستم روشنه بصورت فول لود كار ميكنه؟ اونها هم مدتي از زمان روشن بودن سيستمشون به گشت و گذار در وب ، گوش دادن موسيقي و فيلم ديدن ميگذره و فقط مدتي از اين زمان صرف بازي كردن يا كارهاي سنگين ميشه.
من فرمايش جنابعالي رو طور ديگري مطرح ميكنم. آيا كسي كه ميره فراري ميخره در تمام طول مدتي كه رانندگي ميكنه با سرعت 330 كيلومتر در ساعت حركت ميكنه؟مسلما خير. پس وقي ما ميتونيم ماشين با كيفيت و ارزاني بخريم كه اگر هوس رانندگي با سرعت بالا هم به سرمون زد دست رد به سينمون نزنه چرا اينكارو نكنيم؟

JEskandari
12-01-10, 16:59
دوست عزیز

لطفا اینو که گفتی یه جوری بگو که من بی سواد هم بفهمم :give_rose:
یک مقاله قدیمی که بهتر از من این موضوع را توضیح میدهد.

nima_hl
12-01-10, 17:05
سلام نمیا جان:give_rose: چه تست کوتاهی...

من می گم 330 گرین براش کافیه.

تست بزن شما تا ببینی :1. (5):

سعید جان

الان زنگ زدم 330 و 380 گرین سفارش دادم

فردا میرم تهران میگیرم فردا شب تستهاشو با همین سیستم براتون میزارم :give_rose:

nima_hl
12-01-10, 19:11
یک مقاله قدیمی که بهتر از من این موضوع را توضیح میدهد.

دوست گرامی

بنده به چشمهای خودم بیشتر اعتماد دارم تا یه جدولی که نمیدونم و نمیدونید کجا هست

و نمیدونم و نمیدونید در کجا و در چه شرایطی ایجاد شده

و نمیدونم و نمیدونید اصلا به چه دردی میخوره

اگر میدونید این جدول چیه و چگونه رسم میشه و چه شکلی میشه ازش نتیجه گرفت لطفا بفرمائید تا بنده یاد بگیرم

در غیر این صورت لطفا پست قٍل ندید تا مجبور نشم این کلمه رو بکار ببرم :give_rose:

hapalii
12-01-10, 19:21
سلام خدمت جناب عمراني و بقيه دوستان.
جناب مهندس عمراني عزيز فرمايش شما درست. ولي، چند درصد از كساني كه سيستم high end دارند در تمام طول مدتي كه سيستم روشنه بصورت فول لود كار ميكنه؟ اونها هم مدتي از زمان روشن بودن سيستمشون به گشت و گذار در وب ، گوش دادن موسيقي و فيلم ديدن ميگذره و فقط مدتي از اين زمان صرف بازي كردن يا كارهاي سنگين ميشه.
من فرمايش جنابعالي رو طور ديگري مطرح ميكنم. آيا كسي كه ميره فراري ميخره در تمام طول مدتي كه رانندگي ميكنه با سرعت 330 كيلومتر در ساعت حركت ميكنه؟مسلما خير. پس وقي ما ميتونيم ماشين با كيفيت و ارزاني بخريم كه اگر هوس رانندگي با سرعت بالا هم به سرمون زد دست رد به سينمون نزنه چرا اينكارو نكنيم؟

در مورد درصدی که فرمودید من که می گم خیلی زیاد ، کسی که یه کارت 250 هزار تومانی برای سیستم تهیه می کنه حداقل روزی 2 تا 3 ساعت بازی می کنه حداقل این برای رنج قالب شاید کسانی باشند که پول مفت داشته باشند سیستم گرون بخرند و استفاده نکند اما درصد زیاد کسانی که از سیستم گیم می خرند قطعا زمان زیادی هم گیم بازی می کنند جناب عمرانی مثال فراری رو زدند تا منظورشون کمی واضح تر باشه برای امثال بنده و از قدیم هم گفتند در مثل جای هیچ مناقشه نیست وگرنه برای همه کامل روشن که ماشین فراری برای صاحبش در ماه شاید اصلا یک روز هم کار نکنه چه برسه به سرعت بالا چون همه می دونند که حتی خیلی از خیابانها و جاده های اروپا هم برای استفاده از این ماشین مناسب نیست سرعت ماشین فراری فقط یک مثال بود وگرنه همه می دونند که یک پاور خیلی کاربردی تر تا ماشین فراری منظورم این که کار بیشتری ازش کشیده میشه پس یک پاور در بدترین حالات روزی 2 تا 3 ساعت کار می کنه و حداکثر توان اون هم فقط در بازی نیست هر بار که دکمه پاور کیس زده میشه همه زوزه فن گرافیک و پاور رو می شنوند همین استارت ها که دیگه اجتناب نا پذیر و کلی چیز ریز و درشت دیگه که دانسته های من بهش قد نمیده توی کار کرد یک پاور دخیل .

در مورد این پاور هم برای این سیستم این که خوبه یا بد وقتی میشه نظر داد که این سیستم حداقل 6 ماه کار کنه روزی 2 - تا 3 ساعت بعد اون اگر باز دیدم همه چیز مثل روز اول تازه میشه گفت این پاور ظاهرا مناسبه اگر هم بخواهید بگید که کاملا مناسب باید 6 ماه دیگه هم کار کنه در همان شرایط بعد اون میشه گفت و داد زد آقایون ایم پاور برای سیستمی با مشخصات بالا کافی چون فکر کنم 1 سال کارکرد بی دردسر یک پاور دیگه حداقل چیزی باشه که خریدار یک پاور از پاور خریداری شده انتظار داره.

در اخر هم باز شما رو ارجاع می دم به لینکی که خود شرکت AMD/ATI برای پاور های مناسب کارت های گرافیک ساخت خودش از برند های مختلف معرفی میکنه من یک بار هم به آقا نیما توی پست دیگه این لینک رو دادم ایشون فرمودند معمولا شرکت AMD پاور های با توان بالاتر رو توصیه میکنه ولی من اصلا نمی فهمم این شرکت چرا باید این کار بکنه تمام تلاش شرکت های این چنینی بعد از بالا بردن توان محصولاتشون پایین اوردن مصرف انهاست و بار ها شده محصولات مشابهی رو از نظر کارکرد به بازار بدن که تنها در میزان مصرف تغییر داشتند پس براشون خیلی مهمه که محصولاتشون کم مصرف باشه اونوقت همین شرکت توی سایت رسمی خودش پاور های با توان بالاتر رو توصیه می کنه و تیشه به ریشه این همه تلاش خودش میزنه یعنی اگر واقعا یک پاور 330 برای این کارت کافی بود نباید شرکت به اون بزرگی این رو به عنوان یه افتخار در سایت خودش درج کنه و به مصرف کننده ها معرفی کنه AMD که دیگه سهامدار شرکت های تولید پاور نیست.

ببخشید که دیگه از برهان خلف استفاده کردیم برای بیان عقیده مون

ویرایش زدم تا لینکی که در بالا گفتم اینجا باز بزارم.

PC Games
12-01-10, 19:40
با سلام:

دوستان عزیز میخواستم بدونم چقدر میشه روی سایتهای محاسبه میزان مصرف (Power Supply Calculator) به عنوان یک دیدگاه آماتور و متوسط مثل سایت زیر حساب کرد؟

با تشکر

JEskandari
12-01-10, 20:07
دوست گرامی

بنده به چشمهای خودم بیشتر اعتماد دارم تا یه جدولی که نمیدونم و نمیدونید کجا هست

و نمیدونم و نمیدونید در کجا و در چه شرایطی ایجاد شده

و نمیدونم و نمیدونید اصلا به چه دردی میخوره

اگر میدونید این جدول چیه و چگونه رسم میشه و چه شکلی میشه ازش نتیجه گرفت لطفا بفرمائید تا بنده یاد بگیرم

در غیر این صورت لطفا پست قٍل ندید تا مجبور نشم این کلمه رو بکار ببرم :give_rose:
این جدول نا قابل نشون میده که هر پاور وقتی چه مقدار نیرو ازش سیستم میخواهد چه مقدار از پریز برق توان میکشه.
در ضمن جدول دومش هم توی هر صفحه میزان صدای پاور را نشان میدهد در برابر میزان توانی که سیستم از پاور میکشه.
در ضمن جالب AnandTech یک زمانی خوب میشه ولی وقتی مخالف عقیده ما در بیاد نمیدونم و نمیدونید کجا هست میشه. در ضمن توی صفحه 2 مقاله شرایط ایجاد شده برای تستها ذکر گردیده است.

البته اینم مساله ای نداره برای چه شما خودتان اون جدول را نمیکشید تا بهتان ثابت بشه اشتباه نیست و هر چه بیشتر از پاور کار بکشید بجای انکه برق AC را به DC تبدیل کنه اونرا به حرارت تبدیل میکنه .
و من خودم اینرا به عینه روی پاور 580 وات و 850 وات دیده ام پس من هم باید به چشم خودم اعتماد کنم.

برای رسم این جدول هم توانهای خروجی پاور را با ورودی ان همزمان باید اندازه بگیرید بعدش هم ورودی را به خروجی تقسیم کنید ضربدر صد به نمایید یک عد بازدهی پاور بدست می اید سپس با قرار دادن آن عدد در جدول وانجام اینکار برای خروجیهای متفاوت نقاط مختلفی در جدول بدست میاید که با متصل نمودن آن نقاط به هم میتوانید آن نمودار را بکشید

JEskandari
12-01-10, 20:07

بابت کیفیت پائین عکسها پوزش میخوام

مبایلم هم مثل خودم موزه‌ایه :lol:

اما در مورد پست قل ندادن میشه لطف کنید و بفرمایید چرا پاوری که بنا بر ادعای شرکت سازنده آن توانایی 24A مجموی برروی ریلهای 12 ولت دارد ادعا میکنید که توانایی 34A بر روی ریل های 12 ولت دارد

nima_hl
12-01-10, 20:59
این جدول نا قابل نشون میده که هر پاور وقتی چه مقدار نیرو ازش سیستم میخواهد چه مقدار از پریز برق توان میکشه.
در ضمن جدول دومش هم توی هر صفحه میزان صدای پاور را نشان میدهد در برابر میزان توانی که سیستم از پاور میکشه.
در ضمن جالب AnandTech یک زمانی خوب میشه ولی وقتی مخالف عقیده ما در بیاد نمیدونم و نمیدونید کجا هست میشه. در ضمن توی صفحه 2 مقاله شرایط ایجاد شده برای تستها ذکر گردیده است.

البته اینم مساله ای نداره برای چه شما خودتان اون جدول را نمیکشید تا بهتان ثابت بشه اشتباه نیست و هر چه بیشتر از پاور کار بکشید بجای انکه برق AC را به DC تبدیل کنه اونرا به حرارت تبدیل میکنه .
و من خودم اینرا به عینه روی پاور 580 وات و 850 وات دیده ام پس من هم باید به چشم خودم اعتماد کنم.

برای رسم این جدول هم توانهای خروجی پاور را با ورودی ان همزمان باید اندازه بگیرید بعدش هم ورودی را به خروجی تقسیم کنید ضربدر صد به نمایید یک عد بازدهی پاور بدست می اید سپس با قرار دادن آن عدد در جدول وانجام اینکار برای خروجیهای متفاوت نقاط مختلفی در جدول بدست میاید که با متصل نمودن آن نقاط به هم میتوانید آن نمودار را بکشید

دوست عزیز

ممنون از اطلاعاتتون :give_rose:

ولی دوست گرامی دقت داشته باشید که این پاور 80 plus داره یعنی این تست ، کامل روی این پاور انجام شده

در مورد anadtech هم بارها گفتم که به این سایت آلژی دارم و تستهای اون رو به دلیل مشخص نبودن شرایط قبول ندارم

nima_hl
12-01-10, 21:07
اما در مورد پست قل ندادن میشه لطف کنید و بفرمایید چرا پاوری که بنا بر ادعای شرکت سازنده آن توانایی 24A مجموی برروی ریلهای 12 ولت دارد ادعا میکنید که توانایی 34A بر روی ریل های 12 ولت دارد

من ادعا نمیکنم روی برچسبش زده ۲ کانال ۱۷ آمپری داره ، متاسفانه به دلیل قدیمی بودن مبایلم نتونستم عکس واضحی از برچسب بگیرم

ولی با توجه به مقایسه این پاور با 470 acbel که 36 آمپر ( 18+18 ) روی 12 ولت داشت ، یا acbel أمپر رو درست ننوشته یا این پاور بیش از 36 آمپر قدرت خروجی داره ( تست کرایسیس با پاور acbel ولتاژ ۱۲ ولت رو تا 11.7 ولت کاهش میداد )

در هر صورت فردا مشخص میشه چون ادامه تست رو با پاورهای گرین ، تونب و acbel ادامه خواهم داد :give_rose:

nima_hl
12-01-10, 21:50
در مورد درصدی که فرمودید من که می گم خیلی زیاد ، کسی که یه کارت 250 هزار تومانی برای سیستم تهیه می کنه حداقل روزی 2 تا 3 ساعت بازی می کنه حداقل این برای رنج قالب شاید کسانی باشند که پول مفت داشته باشند سیستم گرون بخرند و استفاده نکند اما درصد زیاد کسانی که از سیستم گیم می خرند قطعا زمان زیادی هم گیم بازی می کنند جناب عمرانی مثال فراری رو زدند تا منظورشون کمی واضح تر باشه برای امثال بنده و از قدیم هم گفتند در مثل جای هیچ مناقشه نیست وگرنه برای همه کامل روشن که ماشین فراری برای صاحبش در ماه شاید اصلا یک روز هم کار نکنه چه برسه به سرعت بالا چون همه می دونند که حتی خیلی از خیابانها و جاده های اروپا هم برای استفاده از این ماشین مناسب نیست سرعت ماشین فراری فقط یک مثال بود وگرنه همه می دونند که یک پاور خیلی کاربردی تر تا ماشین فراری منظورم این که کار بیشتری ازش کشیده میشه پس یک پاور در بدترین حالات روزی 2 تا 3 ساعت کار می کنه و حداکثر توان اون هم فقط در بازی نیست هر بار که دکمه پاور کیس زده میشه همه زوزه فن گرافیک و پاور رو می شنوند همین استارت ها که دیگه اجتناب نا پذیر و کلی چیز ریز و درشت دیگه که دانسته های من بهش قد نمیده توی کار کرد یک پاور دخیل .

در مورد این پاور هم برای این سیستم این که خوبه یا بد وقتی میشه نظر داد که این سیستم حداقل 6 ماه کار کنه روزی 2 - تا 3 ساعت بعد اون اگر باز دیدم همه چیز مثل روز اول تازه میشه گفت این پاور ظاهرا مناسبه اگر هم بخواهید بگید که کاملا مناسب باید 6 ماه دیگه هم کار کنه در همان شرایط بعد اون میشه گفت و داد زد آقایون ایم پاور برای سیستمی با مشخصات بالا کافی چون فکر کنم 1 سال کارکرد بی دردسر یک پاور دیگه حداقل چیزی باشه که خریدار یک پاور از پاور خریداری شده انتظار داره.

در اخر هم باز شما رو ارجاع می دم به لینکی که خود شرکت AMD/ATI برای پاور های مناسب کارت های گرافیک ساخت خودش از برند های مختلف معرفی میکنه من یک بار هم به آقا نیما توی پست دیگه این لینک رو دادم ایشون فرمودند معمولا شرکت AMD پاور های با توان بالاتر رو توصیه میکنه ولی من اصلا نمی فهمم این شرکت چرا باید این کار بکنه تمام تلاش شرکت های این چنینی بعد از بالا بردن توان محصولاتشون پایین اوردن مصرف انهاست و بار ها شده محصولات مشابهی رو از نظر کارکرد به بازار بدن که تنها در میزان مصرف تغییر داشتند پس براشون خیلی مهمه که محصولاتشون کم مصرف باشه اونوقت همین شرکت توی سایت رسمی خودش پاور های با توان بالاتر رو توصیه می کنه و تیشه به ریشه این همه تلاش خودش میزنه یعنی اگر واقعا یک پاور 330 برای این کارت کافی بود نباید شرکت به اون بزرگی این رو به عنوان یه افتخار در سایت خودش درج کنه و به مصرف کننده ها معرفی کنه AMD که دیگه سهامدار شرکت های تولید پاور نیست.

ببخشید که دیگه از برهان خلف استفاده کردیم برای بیان عقیده مون

ویرایش زدم تا لینکی که در بالا گفتم اینجا باز بزارم.

سلام

ازت تشکر میکنم میکنم که تو این بحث شرکت میکنی :give_rose:

ببین هپلی جان توی کشورهای خارجی رسم بر اینه که اگر کوچکترین مشکلی برای کسی به وجود بیاد گناهکار باید پیدا و محاکمه بشه

مثلا اگر من برم یک کارت ati بخرم و بیارم رو سیستم نصب کنم و بسوزه و ثابت کنم ati مقصر باشه اون شرکت باید پرده‌های خونه منو هم عوض کنه

حالا کافیه اعلام کنه 400 وات و من برم بگردم یه پاور 400 واتی گیر بیارم که سالم باشه ولی با این کارت مشکل داشته باشه میرم شکایت میکنم پدر شرکت رو در میارم

این یه واقعیته که وجود داره ولی شاید برای منی که تو ایران زندگی میکنم یکم دور از ذهن به نظر بیاد :give_rose:

hapalii
12-01-10, 23:31
اولا من که فکر نمی کنم شرکت به اون عظمت به این چیز ها فکر کنه اگر هم پاور ها رو نگاه کنید دقیق می بنید از یک برند برای 5870 پاور 600 وات و از برند دیگه پاور 1000 وات معرفی کرده پس احتمالا همه این ها تست شده ( البته من دقیق مدل پاور ها رو چک نکردم فرض بر این گذاشتم که اعداد جلوی اونها همه توان انهاست که خوب این برای اسم مدل ها مرسوم ) اما اگر حرف شما درست باشه شرکت به اون بزرگی که از ترس 1 یا 2 تا شکایت احتمالی از این دست که شما می گید هیچ وقت نمیاد کل تولید خودش پر مصرف تر جا بزنه اگر هم از این می ترسه که تعداد این شکایت ها زیاد باشه پس معلوم این پاور 400 وات با اون کارت فرضی مشکل داره پس معلوم میشه 400 وات برای این کارت کمه و اتفاقا اونها به درستی میزان بالا تری رو عنوان کردند تا از این تعداد شکایت در امان باشند

nima_hl
12-01-10, 23:49
اولا من که فکر نمی کنم شرکت به اون عظمت به این چیز ها فکر کنه اگر هم پاور ها رو نگاه کنید دقیق می بنید از یک برند برای 5870 پاور 600 وات و از برند دیگه پاور 1000 وات معرفی کرده پس احتمالا همه این ها تست شده ( البته من دقیق مدل پاور ها رو چک نکردم فرض بر این گذاشتم که اعداد جلوی اونها همه توان انهاست که خوب این برای اسم مدل ها مرسوم ) اما اگر حرف شما درست باشه شرکت به اون بزرگی که از ترس 1 یا 2 تا شکایت احتمالی از این دست که شما می گید هیچ وقت نمیاد کل تولید خودش پر مصرف تر جا بزنه اگر هم از این می ترسه که تعداد این شکایت ها زیاد باشه پس معلوم این پاور 400 وات با اون کارت فرضی مشکل داره پس معلوم میشه 400 وات برای این کارت کمه و اتفاقا اونها به درستی میزان بالا تری رو عنوان کردند تا از این تعداد شکایت در امان باشند

هپلی جان

این شرکتها چجوری میخوان تست کنن که من یدونه sempron 140 رو سیستم هستش یا یدونه i7 ؟

یا مثلا من یدونه dvd دارم یا ۲ تا و همینطور بقیه قطعات

پس اگر این شرکتها اعلام کردن 600 وات بنده حق ندارم آزمایش کنم ببینم مصرف واقعی سیستم که فقط یک قطعش رو این شرکت تولید کرده چقدر هستش ؟

HoSsEiN.iR
13-01-10, 01:35
نیما جان مدل دقیق پاور 330 وات که رو سیستمه تست زدی رو میدی تا یه نگاهی بندازم:1. (23):

nima_hl
13-01-10, 08:29
نیما جان مدل دقیق پاور 330 وات که رو سیستمه تست زدی رو میدی تا یه نگاهی بندازم:1. (23):

SS-330GB Active PFC F3 :give_rose:

hapalii
13-01-10, 13:50
هپلی جان

این شرکتها چجوری میخوان تست کنن که من یدونه sempron 140 رو سیستم هستش یا یدونه i7 ؟

یا مثلا من یدونه dvd دارم یا ۲ تا و همینطور بقیه قطعات

پس اگر این شرکتها اعلام کردن 600 وات بنده حق ندارم آزمایش کنم ببینم مصرف واقعی سیستم که فقط یک قطعش رو این شرکت تولید کرده چقدر هستش ؟

شما نه تنها حق داری هر ازمایشی که خواستی بکنی بلکه حق داری حتی اگر دلت خواست سیستم رو اتیش بزنید این نه به من مربوط نه به کس دیگه .
از اول هم کسی نگفته که با این پاور نمیشه یه کارت 4890 رو را انداخت بحث سر این که این کارت تا کی می تونه بدونه افت برای این کارت کار کنه به هر حال نظر ها مختلف هر کس می تونه با نظر خودش یا نظری که فکر می کنه به کار درست نزدیک تر عمل کنه .

در مورد این که این شرکتها چطور فقط از روی کارت گرافیک پاور تعیین می کنند واقعیت این که همه این کار می کنند انتخاب پاور مقدار زیادیش به کارت گرافیک بستگی داره و وقتی هم که صحبت از بطور مثال 4890 هست کسی مصرف یه cpu سمپرون در نظر نمی گیره همه این ها رو هم در نظر بگیریم باز تفاوت دو تا پاور با یک کارت ثابت اما سخت افزار های متفاوت دیگه خیلی بشه 70 -80 وات البته توی سایت AMD هم از پاور هایی که معرفی کرده به عنوان پاور تایید شده نام برده نه مناسب شاید پاور دیگه ای هم باشه مناسب باشه .
در بالا هم گفتم من نه دست به اچار و ولت متر این چیز هام که بتونم با مدرک دلیل مستقیم شما رو قانع کنم نه ابزاراتش و دارم اما وقتی توی سایت سافیر برای کارت 4890 این رو می بینم :

500Watt or greater power supply with 2x 75W 6-pin PCI Express® power connector recommended

که قطعا کمترین مقداری استاندارد که این سایت برای خودش میزنه یا مثلا در لینک زیر می بینیم از برند پاور مورد نظر شما شرکت ATI پاور 750 این برند رو معرفی کرده

برایم خیلی سخت که قبول کنم پاور 330 از برند بالا برای کارت 4890 کافی خصوصا وقتی می بینم تست شما فقط شامل بالا اومدن سیستم و کار کردن اون طی یک روز بدونه افت ولتاژ در شاخه 12 ولت میشه در صورتی که از نظر من این پاور برای اثبات خودش باید حداقل یک سال توی این شرایط کار کنه یا با روش هایی که اهل فن بیشتر واردن حداقل فشاری معادل فشاری که یک پاور ممکنه در طول یک سال کار کردن تحمل کنه به این پاور وارد بشه و بعد از ان باز زیر تست بره ضمن این که فکر می کنم این پاور فقط یک خروجی 6 پین داره که اگر این طور باشه بطور غیر مستقیم این معنی رو می رسونه که حتی خود سازنده پاور هم این پاور رو برای 4890 مناسب نمی دونسته.

JEskandari
13-01-10, 17:48
من ادعا نمیکنم روی برچسبش زده ۲ کانال ۱۷ آمپری داره ، متاسفانه به دلیل قدیمی بودن مبایلم نتونستم عکس واضحی از برچسب بگیرم

ولی با توجه به مقایسه این پاور با 470 acbel که 36 آمپر ( 18+18 ) روی 12 ولت داشت ، یا acbel أمپر رو درست ننوشته یا این پاور بیش از 36 آمپر قدرت خروجی داره ( تست کرایسیس با پاور acbel ولتاژ ۱۲ ولت رو تا 11.7 ولت کاهش میداد )

در هر صورت فردا مشخص میشه چون ادامه تست رو با پاورهای گرین ، تونب و acbel ادامه خواهم داد :give_rose:
دوست عزیز شما در اینجا به این لینک توجه بفرمایید
پاور مورد نظر دو ریل +12V دارد که هرکدام توانایی 17A دارند اما در مجموع نمیتوانند بیشتر از 24A ارایه دهند.
لذا شما میتوانید یآ 12A از هر ریل بگیرید یا آنکه از یک ریل تا 17A بگیرید اما در اینصورت ریل دیگر تنها توانایی ارایه 5A خواهد داشت به هر حال مجموع دو ریل به هیچ وجه بیشتر از 24A نخواهد بود.

همینطور در مورد پاور ACBEL شما نوع دقیق آن پاور را به من بگید تا من به شما بگم حداکثر توان مجموع بر روی ریلهای 12 ولت چقدر است.

cna88
16-02-10, 18:03
سلام دوستان

این مشخصات سیستم منه :

M.B gigabyte p55a-ud3
intel core i3-540
vga xfx-GTS 250 1G
hard 1Tb WD green
ram 4 G dual
dvd-rw 1
case Green infinity
power green 585b

میخواستم لطف کنین در مورد پاور نظر بدین که میتونه سیستم رو پشتیبانی کنه یا نه
ممنون

javadshahvand
16-02-10, 18:12
سلام دوستان

این مشخصات سیستم منه :

M.B gigabyte p55a-ud3
intel core i3-540
vga xfx-GTS 250 1G
hard 1Tb WD green
ram 4 G dual
dvd-rw 1
case Green infinity
power green 585b

میخواستم لطف کنین در مورد پاور نظر بدین که میتونه سیستم رو پشتیبانی کنه یا نه
ممنون

585 مناسبه مشکلی نیست

omidt
17-02-10, 12:29
این مشخصات سیستم من بگین که این پاور مناسب هست یا نه؟
MB:gia965p s3 v3.0
intel E6320 1800
vga gia 9600 gt 1g
hard 500 gig
ram 4 G dual
dvd-rw 1
cd rw 1
case Green orbit
power green 480a

javadshahvand
17-02-10, 12:41
این مشخصات سیستم من بگین که این پاور مناسب هست یا نه؟
MB:gia965p s3 v3.0
intel E6320 1800
vga gia 9600 gt 1g
hard 500 gig
ram 4 G dual
dvd-rw 1
cd rw 1
case Green orbit
power green 480a

بله برای شما هم مناسبه

kiyarash_online
17-02-10, 14:14
با توجه به بالا و پایین شدن ولتاژ برق بهتر است پاور 500 یا بالا تر تهیه کنید

amir.45
17-02-10, 14:25
سلام دوستان!
لطفا بگید واسه سیستم زیر چه پاوری مناسبه؟قیمت پاور رو هم بگید.مارک هم گرین باشه!
vga:250gts xfx
cpu:e2180
hard:250gb max
ram:2gb
main:asus p5ld2x/gbl

javadshahvand
17-02-10, 15:48
سلام دوستان!
لطفا بگید واسه سیستم زیر چه پاوری مناسبه؟قیمت پاور رو هم بگید.مارک هم گرین باشه!
vga:250gts xfx
cpu:e2180
hard:250gb max
ram:2gb
main:asus p5ld2x/gbl

GP485A مناسبه حدود 50 تومان

amir.45
17-02-10, 15:55
435 کمه واسه این سیستم؟

javadshahvand
17-02-10, 16:14
435 کمه واسه این سیستم؟

430 هم جواب میده، منتهی در صورت ارتقا و یا حتی اضافه کردن یک فن 12 باید به تعویض پاور اقدام کنید

amir.45
17-02-10, 21:31
قیمت 435 گرین چنده؟

nima_hl
17-02-10, 23:23
قیمت 435 گرین چنده؟

حدود 40 تومن

reza76622201
18-02-10, 08:05
قیمت 435 گرین چنده؟
گرين 435watt نداره. 430watt داره که اونم 37000 تومان قيمتشه.

moreb
18-02-10, 09:49
من دستگاهم به شرح زیر است
ram4gig 1333 dhx corsair
amd phenomiix3 720
vga 4850x2 crassfire
motherboared m4a79td
power 885w real green
اگه بخوام 2تا 5770 بخرم باید پاورمو عوض کنم؟
اصلا به صرفه هست که من فقط برای دایتریکس11 این کارو بکنم؟

reza76622201
18-02-10, 09:57
يه نظر من پاورت جوابگو هست و نيازي به آپگريد نداره.

nima_hl
18-02-10, 10:10
من دستگاهم به شرح زیر است
ram4gig 1333 dhx corsair
amd phenomiix3 720
vga 4850x2 crassfire
motherboared m4a79td
power 885w real green
اگه بخوام 2تا 5770 بخرم باید پاورمو عوض کنم؟
اصلا به صرفه هست که من فقط برای دایتریکس11 این کارو بکنم؟

خیر نیاز به تعویض پاور نیست ( اون پاور ۴ تا 5770 رو هم به راحتی میکشه :wink: )

ظاهرا کراسفایر در سری 5xxx به صورت چشمگیری بهبود داشته به همین واسطه کراسفایر 5770 علاوه بر پشتیبانی از dx11 از قدرت بیشتری نسبت به 4850x2 برخورداره ،

اگر با فریم ریت بازیها مشکلی ندارید بنظرم فعلا دست نگه دارید تا بازیهای dx11 بیشتری به بازار بیان و قیمت 5770 هم متعادل تر بشه :give_rose:

AMD>INTEL
18-02-10, 10:50
قاعدتا اگر 885 وات واقعی باشه مشکلی نباید داشته باشه .

mf2fx
18-02-10, 23:27
با سلام خدمت دوستان
بچه ها میخواستم ببینم این پاور 500W من با فن 12 سانتی متری جوابگو هست.
MotherBorad : Gigabyte GA-MA770-D3 V2.0
RAM : 2 x Apacer 2GB Bus 800
CPU : AMD Phenom X4 , 9550 , 2200 Mhz
VGA : Nvidia GeForce 6200 LE (256MB)
HDD : 2 x 500 (Maxtor) , (Western Digital Green)
DVD RW sony
DVD ROM SONY

با یه پاور رامبوس با فن 12 سانتی
خوبه ؟

AMD>INTEL
18-02-10, 23:39
شما يك پاور 500 واقعي مثل سايلنت پرو از شركت كولر مستر بگيريد . تفاوتش با مدلهاي شمابه صئاي فن و قدرت بي نظيرش هست . براي يك شركت كه تو شرايط سخت صنعني كار ميكنن . تو بهترين شكل ممكن كار ميكنن . شما صداي فن پاور به گوشتون نميرسه .

nima_hl
19-02-10, 00:02
با سلام خدمت دوستان
بچه ها میخواستم ببینم این پاور 500W من با فن 12 سانتی متری جوابگو هست.
MotherBorad : Gigabyte GA-MA770-D3 V2.0
RAM : 2 x Apacer 2GB Bus 800
CPU : AMD Phenom X4 , 9550 , 2200 Mhz
VGA : Nvidia GeForce 6200 LE (256MB)
HDD : 2 x 500 (Maxtor) , (Western Digital Green)
DVD RW sony
DVD ROM SONY

با یه پاور رامبوس با فن 12 سانتی
خوبه ؟

سیستم شما در حالت پیک ( با دو کارت pci و دو usb و دو فن ۱۲ سانتی ) حدود 300 وات پاور نیاز داره

پاور شما هم در نقطه پیک 500 وات توان داره ، البته اگر این پاور رو میخواهید بخرید بهتره پاور بهتری انتخاب کنید ولی اگر موجود دارید پاسخگوی این سیستم هست :give_rose:

mf2fx
19-02-10, 18:46
سیستم شما در حالت پیک ( با دو کارت pci و دو usb و دو فن ۱۲ سانتی ) حدود 300 وات پاور نیاز داره

پاور شما هم در نقطه پیک 500 وات توان داره ، البته اگر این پاور رو میخواهید بخرید بهتره پاور بهتری انتخاب کنید ولی اگر موجود دارید پاسخگوی این سیستم هست :give_rose:

سلام نیما جان
بله در حال حاضر Rhombus 500W روش هست.
چون دیروز یک هارد 500 اضافه کرده بودم پرسیدم که مشکلی پیش نیاد
که الحمدالله حله

mazarei
05-03-10, 00:10
mb p35ud3r
ram 4gbx1
cpu 4500
dvb skystasr 2.8
h.d.d 3x1 t +250+320
powr 580b green

میخواستم بدون 5 تا هارد برای این پاور جوابگو هست

nima_hl
05-03-10, 00:34
mb p35ud3r
ram 4gbx1
cpu 4500
dvb skystasr 2.8
h.d.d 3x1 t +250+320
powr 580b green

میخواستم بدون 5 تا هارد برای این پاور جوابگو هست

بله جوابگو هست :give_rose:

Arsenal-4ever
05-03-10, 03:08
cpu: intel core2 due e7200
mb: gigabyte ga-ep45t ds3r
ram: 2x1gb ddr3
vga: gigabyte geforce 9600gt 1gb
hdd: maxtor 500gb sata + maxtor 80gb ide
dvd writer
dvb skystar hd2

برای این قطعات چه پاوری لازمه؟
با سپاس

nima_hl
05-03-10, 03:29
dvd writer
dvb skystar hd2

با سپاس

خوش اومدید :give_rose:

با ۳ فن 12 سانتی ، ۲ عدد usb و دو کارت pci ، (در حالت پیک) شما به یک پاور 330 وات نیاز دارید

البته اگر قصد آورکلاک سنگین دارید بهتره از پاور 430 وات استفاده کنید

برای محاسبه میزان مصرف سیستم میتونید از لینک زیر استفاده کنید

اگر در قسمت Power Supply Adjustments لود سیستم رو در حالت 100٪ قرار بدین و چند مصرف کننده اضافه مانند فن یا usb اضافه انتخاب کنید (مانند محاسبه بالا) خیالتون از پاور انتخابی راحت میشه

البته یه نکته رو توجه داشته باشید که بعضی از تولید کنندگان پاور ممکنه به جای قدرت واقعی قدرت پیک رو بر روی محصول خودشون درج کنند که بهتر میدونم در انتخاب پاور از برندهای خوش نام مثل گرین ، سیسونیک ، ترمالتک و ... استفاده کنید که قدرت واقعی رو درج میکنند

Arsenal-4ever
05-03-10, 03:41
ممنون بابت پاسخ سریع
ولی حالا چنتا مشکل هست
1- همین سوال رو تو یه فوروم دیگه هم مطرح کرده بودم که پاور گرین 530W رو بهم پیشنهاد دادن
2- خودم حدود 1 ساله که این قطعات رو خریدم و با پاور 430W گرین. منتها بعضی وقتا در حین بازی (مثلا فیفا10 و ...) سیستم هنگ میکرد. حدس میزدم که مشکل از کارت گرافیک باشه و برا گارانتی هم فرستادمش ولی کماکان مشکلاتم باهاش ادامه داشت
هاردم هم که فکر کنم دیروز سوخت دیگه!!
خودم فکر میکنم این مشکلاتم بخاطر توان ضعیف پاور برای این قطعات باشه
که حالا قصد دارم یه پاور مناسب تهیه کنم
سپاس

nima_hl
05-03-10, 04:38
ممنون بابت پاسخ سریع
ولی حالا چنتا مشکل هست
1- همین سوال رو تو یه فوروم دیگه هم مطرح کرده بودم که پاور گرین 530W رو بهم پیشنهاد دادن
2- خودم حدود 1 ساله که این قطعات رو خریدم و با پاور 430W گرین. منتها بعضی وقتا در حین بازی (مثلا فیفا10 و ...) سیستم هنگ میکرد. حدس میزدم که مشکل از کارت گرافیک باشه و برا گارانتی هم فرستادمش ولی کماکان مشکلاتم باهاش ادامه داشت
هاردم هم که فکر کنم دیروز سوخت دیگه!!
خودم فکر میکنم این مشکلاتم بخاطر توان ضعیف پاور برای این قطعات باشه
که حالا قصد دارم یه پاور مناسب تهیه کنم
سپاس

متاسفانه ما ایرانیا عادت به خرید گاو برای خوردن یک لیوان شیر روزانه داریم

گمان نمیکنم مشکل شما از پاور ایجاد شده باشه

ممکنه نوسانات شدید شبکه یا معیوب بودن قطعه دیگه و یا حتی مچ نبودن قطعات باهم باعث هنگ کردن سیستم شما میشده

در خصوص مشکل هارد دیسک هم متاسفانه هاردهای مکستور آمار خرابی نسبتا بالائی دارند و نمیشه به عنوان یک هارد مطمئن روشون حساب کرد

همونطور که در پستهای اول تاپیک توضیح داده شد میتونید با ولتمترخروجی پاور رو اندازه بگیرید و اگر اسیلوسکوپ در اختیار دارید با مشاهده ریپل برق خروجی ۱۰۰٪ از پاورتون اطمینان حاصل کنید

Mahdi_Moosavi
05-03-10, 13:22
dvd writer
dvb skystar hd2

با سپاس

حداقل پاوری با توان واقعی 450w ( وات ) .

پیشنهاد شخصی من : GREEN GP485A (Only the registered members can see the link)

Shoja Hosseini
05-03-10, 14:22
حداقل پاوری با توان واقعی 450w ( وات ) .

پیشنهاد شخصی من : GREEN GP485A (Only the registered members can see the link)

باسلام

لطفا علائم یا عوارض عمومی یک پاور ضعیف در یک سیستم را نام ببرید.