PDA

مشاهده نسخه کامل : دیتکت نشدن هارد و صدای کلیکینگ و آیا امیدی هست؟

mahdy
11-01-10, 23:35
دو روز پیش کامپوتر رو که روشن کردم هارد صدای کلیک کردن ۳ بار پشت سر هم داد و دیتکت نشد. احتمالا هدش خراب شده. میشه اطلاعات رو بازیابی کرد؟ تعمیرش چقدر هزینه داره؟
من تو ارومیه هستم. هارد هم مکستور بود ۱ terabyte .
ده ماه پیش خریده بودم.گارانتی سازگار داره.

mohammad1985
12-01-10, 00:51
بازیابی اطلاعات از 60 تومن شروع میشه منتها شرکتی که من میشناسم البته مقدار اطلاعات خیلی در قیمت موثر نیست .

Hamid2547
12-01-10, 01:12
دو روز پیش کامپوتر رو که روشن کردم هارد صدای کلیک کردن ۳ بار پشت سر هم داد و دیتکت نشد. احتمالا هدش خراب شده. میشه اطلاعات رو بازیابی کرد؟ تعمیرش چقدر هزینه داره؟
اگر ممکنه مدل دقیق هاردتون رو بنویسید:1. (29):

JEskandari
12-01-10, 04:44
اگه هارد دیتکت نشه بخصوص اگه توی بیوس شناخته نشده احتمالا مشکل از برد هارد هستش که با زیر 10 تومان شاید بشه عوضش کرد.
البته شایدگارانتی هاردتان مجانی تعمیرش کنه ولی برای من که شرکت سازگار تعمیرش نکرد و جاش یک هارد کوچکتر با تفاوت قیمتش را بهم داد گفتند که نه هارد اون اندازه داریم نه هارد بزرگتر :1. (27): (حیف اون فیلمهایی که روش داشتم)

JEskandari
12-01-10, 04:45
اگر ممکنه مدل دقیق هاردتون رو بنویسید:1. (29):
ماکستور یک ترابایت توی 10 ماه گذشته احتمالا STM31000528AS هستش.

javadshahvand
12-01-10, 07:50

برد هاردت رو عوض کن

AMD>INTEL
12-01-10, 08:29
درسته احتمال زیاد از برد هارد هست .

mahdy
12-01-10, 10:12
صدایی که هارد تولید میکنه را میتوانید در وسط های صفحه ی زیر پیدا کنید:( لطفآ به صدا هم گوش کنید و بعد بگویید مشکل از کجا میتواندباشد)
Only the registered members can see the link
اگه بدم گارانتی اطلاعات بازیابی میشه؟ اکه یکی میگفت همین که به دستشون رسید یه فرمت zero میکنند.

AMD>INTEL
12-01-10, 10:33
لینک جالبی بود . ممنون. اگر اطلاعات رو میخوای نبر گارانتی . ببری ایران هارد کلینیک برات درست میکنن .

mahdy
12-01-10, 11:03
یعنی اگه ببرم گارانتی ۱۰۰ درصد اطلاعات پاک میشه؟

AMD>INTEL
12-01-10, 11:15
100% خودشون هم میگن

mahdy
12-01-10, 12:06
اگه با عوض کردن برد حل بشه خودم میتونم برد بخرم و عوض کنم؟

AMD>INTEL
12-01-10, 12:15
میتونی ببرین اونجا تشخیص بدن از برد هست یا نه . بعد اگر از برد بود یک برد میتونی ازشون بگیری .

Hamid2547
12-01-10, 16:01
ماکستور یک ترابایت توی 10 ماه گذشته احتمالا STM31000528AS هستش.
یعنی این هارد رو هم باید جز هاردهای خطری حساب کنیم؟چون من نمونه ی همین هارد رو دارم،چون سیگیت بارکودا 12 نبود اینو برداشتم اخه مشخصاتش خیلی شبیه همه،توی این تاپیکم سوال کردم:gasp::
شایدم مکستور دیاموند مکس سری 22 باشهSTM31000340AS نه 23:1~@$S:جناب مهدی اگر ممکنه مدل دقیق هاردتون رو ذکر کنید ببینم بچه ها باید در وحشت از دست دادن اطلاعاتشون به سر ببرند یا نه:1. (27):

AMD>INTEL
12-01-10, 16:04
تو سایت سیگیت یکجا داره از طریق سریال نامبر چک میکنه . حتما چک کنید .

mahdy
13-01-10, 17:04
مدل:STM31000334AS
این هم صفحه اینترنتیش:
Only the registered members can see the link ee0a0aRCRD&locale=en-US#tTabContentSupport
----------------------------------------------------------------
۱-این هارد ها کلا مشکل دارند؟
۲-هزینه برد چقدر می شود؟

Hamid2547
13-01-10, 17:42
این هم صفحه اینترنتیش:
Only the registered members can see the link ee0a0aRCRD&locale=en-US#tTabContentSupport
۲-هزینه برد چقدر می شود؟
بله دوست عزیز متاسفانه هارد شما هم در لیست سیاهه

هارد های DiamondMax 22 و بارکودا 11 همشون مشکل فریم ور و... دارند،جناب معصومیت هم هم توی این تاپیک:
یه هارد مثل هارد شما ولی 500 گیگ داشتند که مشکل براش پیش اومد

JEskandari
13-01-10, 17:54
یعنی این هارد رو هم باید جز هاردهای خطری حساب کنیم؟چون من نمونه ی همین هارد رو دارم،چون سیگیت بارکودا 12 نبود اینو برداشتم اخه مشخصاتش خیلی شبیه همه،توی این تاپیکم سوال کردم:gasp::
شایدم مکستور دیاموند مکس سری 22 باشهSTM31000340AS نه 23:1~@$S:جناب مهدی اگر ممکنه مدل دقیق هاردتون رو ذکر کنید ببینم بچه ها باید در وحشت از دست دادن اطلاعاتشون به سر ببرند یا نه:1. (27):
اون سریال مال DiamondMax 23 من قول میدم تله انفجاری نداره .
این باراکودا 11 و DiamondMax 21 بود که خطر رفتن پا روی مین وجود داشت.

اما مثل اینکه متاسفانه دوست ما اینجا بدجوری توی میدون مین رفتن . اونجوری که من فهمیدم حتی آپدیت کردن فایرمور هم زیاد کمک نمیکنه.

Labyrinth
13-01-10, 18:14
این هم صفحه اینترنتیش:
۲-هزینه برد چقدر می شود؟

شما تهران هستید ؟
اگر تهران هستید بگید شاید بشه هنوز یک کارهایی انجام داد ( البته بصورت قطعی نمیگم )

:1. (35):

Hamid2547
13-01-10, 23:29
اون سریال مال DiamondMax 23 من قول میدم تله انفجاری نداره .
این باراکودا 11 و DiamondMax 21 بود که خطر رفتن پا روی مین وجود داشت.

اما مثل اینکه متاسفانه دوست ما اینجا بدجوری توی میدون مین رفتن . اونجوری که من فهمیدم حتی آپدیت کردن فایرمور هم زیاد کمک نمیکنه.
DiamondMax 21 مشکلی نداره DiamondMax 22 هست که مشکل داره،هارد هیچ موقع مورد اعتماد نیست،حالا از هر نوعش که میخاد باشه،اطلاعات حیاتی رو باید سپرد به دی وی دی:yes:

JEskandari
14-01-10, 04:20
DiamondMax 21 مشکلی نداره DiamondMax 22 هست که مشکل داره،هارد هیچ موقع مورد اعتماد نیست،حالا از هر نوعش که میخاد باشه،اطلاعات حیاتی رو باید سپرد به دی وی دی:yes:
دی وی دی هم مشکل خودش را داره
ماشا الله دی وی دی های تو بازار ما هم کجنسشان درجه یک هست

mahdy
14-01-10, 12:59
این جناب معصومیت هم عین مشکل من رو داشت؟ یعنی منم می تونم با تعویض برد راحت درست کنم؟
================================================== ==

شما تهران هستید ؟
اگر تهران هستید بگید شاید بشه هنوز یک کارهایی انجام داد ( البته بصورت قطعی نمیگم )
نه متاسفانه، من ارومیه هستم. کسی تو ارومیه آشنا نداره من ازش برد بگیرم؟:)
==================================
*قیمت برد حدودا چنده؟
*عین همین مدل مال من باید باشه؟ نیمشه از همین سری باشه؟ یا مثلا با حجم کم تر؟

mahdy
14-01-10, 23:42
من اینجا یک راه حل دیگه به غیر از تعویض برد پیدا کردم که انگار کم خطر تره.( منبع آموزش PDF اش هم از انجمن سخت افزار بود انگار) به هر حال:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
* ابن روش تبدیل آسون تره یا روش تعویض برد؟ کدوم کم خطر تر؟
*هزینه تعویض برد چقدره؟
*احتمالا کسی تو ارومیه آشنایی نداره که بشه ازش تبدیل یا برد رو گرفت؟

AMD>INTEL
14-01-10, 23:45
ببر هارد کلینیک با دستگاه این کار رو کنن .

mahdy
14-01-10, 23:50
خب من تا برم هارد کلینک اینجا خودم همین کار می کنم دیگه! آخه تهران واسه من ۱۲ ساعت راهه!

AMD>INTEL
14-01-10, 23:53
پستی بفرست با هایپر ترمینال سریع واست ردیف میکنن

mahdy
15-01-10, 00:01
خب هزینه اش هم زیاد می شود! مگه من خودم با آموزش ها بکنم چه مشکلی هست؟

masoomiyat
15-01-10, 06:05
دوست من اگه مشکل همون مشکل معمول Diamondmax 22 و Burcuda 7200.11 هست دو حالت داره
یا هارد اصلن بالا نمیاد و همون موقع بوت سیستم ****** میکنه(مشکل من) یا اینکه شناسایی میشه و توی بایوس ظرفیتش 0 نشون داده میشه.

نیازی هم به گارانتی و شرکت های بازیابی نیست.
خودتون با یه برد ttl to usb و یه سیم دو طرفه ظرف 2 دقیقه میتونید درست کنید. بعد هم لازمه که فریمور هارد آپدیت شه.