PDA

مشاهده نسخه کامل : قدرت یک پاور 330 وات واقعی (GREEN)

PUMAOC
11-01-10, 20:44
سلام:give_rose:
امروز می خوام قدرت یکی از پاور های شرکت گرین رو بهتون نشون می دم .
این پاور مدت هاست که با ماست:دی . من با این پاور سیستم زیر رو به مدت 3 ماه هست که استفاده می کنم.

main:Biostar P31-A7
cpu:PDC E5200 oc 3.3~4GHz
VGA: Sapphire 4850 512 oc @730-2200
ram:2x1Gb Apaser 800(900)+1X1Gb PNY 1066 oc @1200 2.1V
HDD:SATAII Maxtor 160Gb
modem:Dil Up+SMC ADSL
ODD:SUZUKi DVD RW
همون طوری که می بینید اورکلاکشم کردم:دی
می ریم سر تست ها و نواسانات خروجی های پاور:

خروجی +12 ولت اول : بدون لود 12.23 ولت همراه با لود حد اقل 12.06 ولت.
خروجی +12 ولت دوم : بدون لود 12.22 ولت همراه با لود حد اقل 12.09 ولت.

تست ها و تصاویر مربوط:
تصویر از شمای کلی سیستم:
Only the registered members can see the link

تست 3Dmark 06:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

تست 3dmark 06 شماره 2:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

تست کرایسیس : 1280x1024 جزئیات همگی HIGH

حالت Idel :

تست SM2 اول :

تست SM2 دوم:

تست SM3 اول :

تست SM3 دوم:

تست +5 ولت در SM3 دوم :(یه کم بیشتر از حال عادی است!)

CPU تست :

و در آخر تست لودینگ ویندوز XP SP2 :

هوای خروجی از این پاور در بیرون کیس بسیار مطلوب بود و می شه گفت اصلا گرم نبود.

nima_hl
11-01-10, 21:04
سعید جان ببخشید من منظورت رو نفهمیدم

این سیستم شما با توجه به أورکلاکهای پردازنده و گرافیک دست بالا 270-280 وات خروجی میکشه

اگر این پاورت خیلی مرده یدونه 4890 بنداز روش تا ببینی قدرت واقعیش چیه :wink:

PUMAOC
11-01-10, 21:14
سعید جان ببخشید من منظورت رو نفهمیدم

این سیستم شما با توجه به أورکلاکهای پردازنده و گرافیک دست بالا 270-280 وات خروجی میکشه

اگر این پاورت خیلی مرده یدونه 4890 بنداز روش تا ببینی قدرت واقعیش چیه :wink:

ندارم.داری بده تا تست کنم.
275 هست که اگه رو 530 بزارم ....... . .. . . . . میترکه چه برسه به...:lol:
به هر حال تو ایران کسی از یک پاور 330 وات همچین انتظاری رو نداره .(4850)رو می گم. چه برسه به 4890

PUMAOC
11-01-10, 21:16
در ضمن حالا کی گفته که این آخرین تسته. ( قدرت یک پاور 330 وات واقعی (GREEN) ).

ان شا الله با سیستم جدید هم باش تست می گیرم تا روشن بشه.

MicroSystem
11-01-10, 21:26
Ati tools رو ران بزار سر Artifac scaning
از تمام درايوهات فايل كپي كن روي هارد
Orthos رو ران بزار

يه 10 دقيقه همين وضع رو ادامه بده اگه هنگ نكرد يا ريست نشده پاور سر افراز از تست بيرون امده

am2
11-01-10, 21:31
Orthos رو ران بزار

يه 10 دقيقه همين وضع رو ادامه بده اگه هنگ نكرد يا ريست نشده پاور سر افراز از تست بيرون امده
تائید میشه

ولی پاورت برای این سیستم کافی نیست
نیاز شما یه 480 واته

PUMAOC
11-01-10, 21:31
Orthos رو ران بزار

عالی بود این نظرات هستن که کار سازن نه فقط انتقاد . اگه انتقاد داری مثل ایشون در قالب یک تست مطرح کنید. (با شما نیستم آقا نیما):lol:

به جای اورتوس می شه از پرایم استفاده کنم.
لینک دانلود همه رو بزار تا فردا پس فردا یه تست بگیرم.
اما اگه با پاور 530 همچین تستی رو گرفتم بازم ریست شد یعنی جی ؟ یعنی مشکل جای دیگست.

اما فکر نکنم همیچین اتفاقی برای سیستم تو جهان واقعی:دی بیوفته.

nima_hl
11-01-10, 21:43
ندارم.داری بده تا تست کنم.
275 هست که اگه رو 530 بزارم ....... . .. . . . . میترکه چه برسه به...:lol:
به هر حال تو ایران کسی از یک پاور 330 وات همچین انتظاری رو نداره .(4850)رو می گم. چه برسه به 4890

این که گرین پاور خوبیه توش بحثی نیست ولی اینکه 4850 رو کشیده کار شاقی نکرده :wink:

متاسفانه این قضیه انتخاب پاور شده یه تابو که دانش عملی بین یوزرها روش کمه

اگر میخوای پاور حق ببینی تا با یه 330 وات ریل نشونت بدم قدرت واقعی یعنی چی :lol:

nima_hl
11-01-10, 21:51
تائید میشه

ولی پاورت برای این سیستم کافی نیست
نیاز شما یه 480 واته

دوست عزیز میدونید که نسبت به شما ارادت دارم برای همین اونی که همیشه میگم رو این مرتبه نمیگم :lol:

وقتی که تست توی این سطح انجام میشه و ولتاژ 12 هیچ افتی نداره مفهمومش اینه که این پاور ۱۰۰۰۰٪ برای این سیستم مناسبه و کوچکترین بار اضافه به پاور تحمیل نشده

am2
11-01-10, 21:57
این که گرین پاور خوبیه توش بحثی نیست ولی اینکه 4850 رو کشیده کار شاقی نکرده :wink:

متاسفانه این قضیه انتخاب پاور شده یه تابو که دانش عملی بین یوزرها روش کمه

اگر میخوای پاور حق ببینی تا با یه 330 وات ریل نشونت بدم قدرت واقعی یعنی چی :lol:
نیما جان اگه این کار رو بکنی عالی میشه:party::party:

nima_hl
11-01-10, 22:07
نیما جان اگه این کار رو بکنی عالی میشه:party::party:

خوب پس از این لیست انتخاب کنید که با چه کانفیگی بچینم سیستم رو تا کفتون ببره

پاور که 330 وات شد

cpu اینا رو دارم

athlon 240 , athlon 620 , phenom 550

مین هم اکثر مینای ازراک اعم از ddr2 و ddr3 رو دارم

گرافیک پرمصرف هم 4890 دارم

خودتون انتخاب کنید با چه کانفیگی بچینم که بعد حرف و حدیث توش در نیاد :lol:

MicroSystem
11-01-10, 22:46
عالی بود این نظرات هستن که کار سازن نه فقط انتقاد . اگه انتقاد داری مثل ایشون در قالب یک تست مطرح کنید. (با شما نیستم آقا نیما):lol:

به جای اورتوس می شه از پرایم استفاده کنم.
لینک دانلود همه رو بزار تا فردا پس فردا یه تست بگیرم.
اما اگه با پاور 530 همچین تستی رو گرفتم بازم ریست شد یعنی جی ؟ یعنی مشکل جای دیگست.

اما فکر نکنم همیچین اتفاقی برای سیستم تو جهان واقعی:دی بیوفته.
بجاي اورتوس هم از پريم 95 استفاده كن

ALIRE7A
11-01-10, 23:34
بابا جان من قول میدم تا 400 هم به راحتی جواب بده به چی گیر دادن شما

PUMAOC
11-01-10, 23:38
بابا جان من قول میدم تا 400 هم به راحتی جواب بده به چی گیر دادن شما

دقیقا:cool:

بجاي اورتوس هم از پريم 95 استفاده كن

چشم.

خوب پس از این لیست انتخاب کنید که با چه کانفیگی بچینم سیستم رو تا کفتون ببره

پاور که 330 وات شد

cpu اینا رو دارم

athlon 240 , athlon 620 , phenom 550

مین هم اکثر مینای ازراک اعم از ddr2 و ddr3 رو دارم

گرافیک پرمصرف هم 4890 دارم

خودتون انتخاب کنید با چه کانفیگی بچینم که بعد حرف و حدیث توش در نیاد :lol:

نیما جان عزیز:give_rose: خیلی دوست دارم اما اگه می خوای تست شروع کنی یه تاپیک بزن.
خوب منم زحمت کشیدم این تست ها رو انجام دادم:1. (21)::11():

PUMAOC
12-01-10, 00:22

این نرم افزارو دانلود و نصب کردم. اما متاسفانه انگار با سیستم سازگاری نداره و بعد از اجرا 60% لودینگ cpu می ده و خودش هم بالا نمی آد.:1. (28):

یادمه قبلا هم نصب نمی شد اون موقه ارور می داد (رو ویستا 64).

حالا نرم افزار مشابه هست بگید.

JEskandari
12-01-10, 04:33
بابا اورتوس چیه پرایم چیه تست میخواهید 3.1 OCCT را نصب کن بعد Power Supply تست را اجرا کن اونوقت مشخص میشه سیستم چند مرده حلاج.
اینم لینکش .

MicroSystem
12-01-10, 08:46
بابا اورتوس چیه پرایم چیه تست میخواهید 3.1 OCCT را نصب کن بعد Power Supply تست را اجرا کن اونوقت مشخص میشه سیستم چند مرده حلاج.
اینم لینکش .
خب اون واسه CPU هست
يه چيز ديگه هم بايد باشه كه حداكثر برق رو از گرافيك بكشه

AMD>INTEL
12-01-10, 08:46
حداقل باید 30% پاور قوی تر از مصرف سیستم باشه .

JEskandari
12-01-10, 12:47
خب اون واسه CPU هست
يه چيز ديگه هم بايد باشه كه حداكثر برق رو از گرافيك بكشه
دوست عزیز برنامه را داونلود کنید و Power Supply تست را اجرا کنید تا به اندازه Intel Burning Test از CPU و به اندازه FurMark از GPU کار بکشه
دیگه چی از یک برنامه استرس تست میخواهید ؟

MicroSystem
12-01-10, 13:23
دوست عزیز برنامه را داونلود کنید و Power Supply تست را اجرا کنید تا به اندازه Intel Burning Test از CPU و به اندازه FurMark از GPU کار بکشه
يعني نسخه جديدش GPU رو هم بكار ميگيره؟
OCCT3.1?

AMD>INTEL
12-01-10, 13:25
بعد یک تست از 3DMARK VINTAGE بگیرید .

MicroSystem
12-01-10, 13:37
3DMARK VINTAGE من تست كردم به اندازه ATi tools يا حتي بازي كرايسيس از GPU برق نميكشه

AMD>INTEL
12-01-10, 13:55
باید یک مجموع تست آماده کنن . پاس کردن چند تست دلیل بر استیبل بودن سیستم نیست . چون پاوری که تو این وضعیت کار میکنه عموما ممکنه باعث خرابی سیستم بشه .

JEskandari
12-01-10, 14:53
يعني نسخه جديدش GPU رو هم بكار ميگيره؟
OCCT3.1?
نه تنها بکار میگیره بلکه از همون الگوریتم FurMark استفاده میکنه که فکر کنم هیچکس در قدرتش در بکارگیری تمام توان GPU شک نداشته باشه

AMD>INTEL
12-01-10, 15:00
ممنون از اطلاعاتتون

J.Omrani
12-01-10, 16:19
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوستان عزیز؛
سلام،
ابتدا از دوست خوبمان (آقا سعید) بابت زحمت این تست تشکر می کنم. اما چرا چنین پاورهایی برای چنین سیستم هایی مناسب نیستند؟

همه ما اتومبیل هایی نظیر پورشه و فراری را در سرعت و قدرت قبول داریم. شما فرض کنید اتومبیلی از این دو کمپانی خریداری نمایید که کیلومتر شمار آن تا 330 کیلومتر در ساعت باشد و تصور فرمایید که در هر شبانه روز، 4 ساعت با سرعت 300 یا 330 کیلومتر در ساعت آن را برانید. حال چند سوال مهم مطرح است:

- آیا شرایط عمومی این اتومبیل (به غیر از سرعت 330 کیلومتر در ساعت) نظیر کنترل اتومبیل ، راحتی و... قابل قیاس با شرایط رانندگی در سرعت 120 یا 150 کیلومتر در ساعت همان اتومبیل است؟
- آیا این شرایط فنی اتومبیل (مثل قدرت و سرعت و ...) پس از شش ماه استفاده پی در پی (4 ساعت در هر روز) ، دچار افت نخواهد شد؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری موتور (منظور پاور) بالا خواهد رفت؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری کنترل اتومبیل (منظور عملکرد پروتکشن های پاور) بالا خواهد رفت؟
.... و سوالات مشابه دیگر

حال فرض نمایید که عملکرد و کارآیی همین پارامترها در شرایط رانندگی با سرعت 150 کیلومتر در ساعت چگونه خواهد بود؟

نکته:
چرا سازندگان پاور در دنیا ، اقدام به ساخت پاورهایی در رنج توانی 1000 و 1200 و 1500 و... نموده اند. در حالی که مثلا برای یک سخت افزار فوق حرفه ای ، (با این روش استفاده) یک پاور در توان 700 وات کاملا کفایت می کند؟

با تقدیم احترام

PUMAOC
12-01-10, 16:37
سلام.:give_rose:
اول از همه ی دوستان تشکر می کنم که نظراشونو گفتن تا تو سری بعدی اعمال کنم:give_rose:

من 3D mark Vintage ندارم.:1. (29):

خواهشا هر کسی ایم نرم افزارو می گه حداقل لینک مربوط رو هم بزاره(نه گفتم لینک دانلود:دی) مثل JEskandari

باید یک مجموع تست آماده کنن . پاس کردن چند تست دلیل بر استیبل بودن سیستم نیست . چون پاوری که تو این وضعیت کار میکنه عموما ممکنه باعث خرابی سیستم بشه .

شما هر تستی گفتین(با لینک مربوط) بنده با کمال میل تست رو باش انجام می دم.:1. (35):

OCCT3.1

از نظر خودم انگار این نرم افزاره کامل تره بقیه باشه.:1. (23):

مر30 از راهنماییتون :دی

ادامه دارد....:lol:

mohammad1985
13-01-10, 00:12
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوستان عزیز؛
سلام،
ابتدا از دوست خوبمان (آقا سعید) بابت زحمت این تست تشکر می کنم. اما چرا چنین پاورهایی برای چنین سیستم هایی مناسب نیستند؟

همه ما اتومبیل هایی نظیر پورشه و فراری را در سرعت و قدرت قبول داریم. شما فرض کنید اتومبیلی از این دو کمپانی خریداری نمایید که کیلومتر شمار آن تا 330 کیلومتر در ساعت باشد و تصور فرمایید که در هر شبانه روز، 4 ساعت با سرعت 300 یا 330 کیلومتر در ساعت آن را برانید. حال چند سوال مهم مطرح است:

- آیا شرایط عمومی این اتومبیل (به غیر از سرعت 330 کیلومتر در ساعت) نظیر کنترل اتومبیل ، راحتی و... قابل قیاس با شرایط رانندگی در سرعت 120 یا 150 کیلومتر در ساعت همان اتومبیل است؟
- آیا این شرایط فنی اتومبیل (مثل قدرت و سرعت و ...) پس از شش ماه استفاده پی در پی (4 ساعت در هر روز) ، دچار افت نخواهد شد؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری موتور (منظور پاور) بالا خواهد رفت؟
- چقدر ریسک آسیب پذیری کنترل اتومبیل (منظور عملکرد پروتکشن های پاور) بالا خواهد رفت؟
.... و سوالات مشابه دیگر

حال فرض نمایید که عملکرد و کارآیی همین پارامترها در شرایط رانندگی با سرعت 150 کیلومتر در ساعت چگونه خواهد بود؟

نکته:
چرا سازندگان پاور در دنیا ، اقدام به ساخت پاورهایی در رنج توانی 1000 و 1200 و 1500 و... نموده اند. در حالی که مثلا برای یک سخت افزار فوق حرفه ای ، (با این روش استفاده) یک پاور در توان 700 وات کاملا کفایت می کند؟

با تقدیم احترام
سلام
جناب عمرانی عزیز واقعا مثال جالب و خیلی عالی زدید ! ما واقعا بعضی مواقع دچار مشکل میشیم که مردم یا حتی همکاران متوجه این موضوع کنیم !
قبلا اگر یادتون باشه میگفتم اعداد درج شده در جدول پاورهای گرین بسیار اغراق آمیزه ! چرا که خیلی بالاست حالا بیشتر دلیلش واضح میشه تمام سعی بر این هست که حداقل پاور ها برای سیستمها در نظر گرفته بشه .
قدرت خروجی پاور باید حداقل 30 درصد بالاتر از توان مصرفی سیستم باشه !
البته اونم پاورهای استانداردی مثل گرین و سایر مارکهای معتبر دیگه نه پاورهای که 1000 واتشون 18 هزار تومن قیمت داره !!!!!