PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل باز نشدن در combo drive Lite -on

Moshkel
11-01-10, 17:13
سلام
من یک مشکل اساسی دارم که همین امروز پیش اومد. روی کیس یک سی دی رام و یک combo drive از مارک Lite-on دارم که هرکاری میکنم درش با ز نمیشه!!!یعنی ویندوز رو هم عوض کردم ولی با زنمیشه فقط چراغش روشن میشه و بعد یک صدایی میده و اصلا درش باز نمیشه!
راستش من هیچی از سخت افزار نمیدوم و فعلا هم امکان تعمیرش رو ندارم میشه کمکم کنید تا خودم یاد بگیرم که چطوری میشه تعمیرش کرد؟

یا یک راه حل موقتی هست که بتونم باز کنم؟
مرسی

HoSsEiN.iR
11-01-10, 17:35
سلام
من یک مشکل اساسی دارم که همین امروز پیش اومد. روی کیس یک سی دی رام و یک combo drive از مارک Lite-on دارم که هرکاری میکنم درش با ز نمیشه!!!یعنی ویندوز رو هم عوض کردم ولی با زنمیشه فقط چراغش روشن میشه و بعد یک صدایی میده و اصلا درش باز نمیشه!
راستش من هیچی از سخت افزار نمیدوم و فعلا هم امکان تعمیرش رو ندارم میشه کمکم کنید تا خودم یاد بگیرم که چطوری میشه تعمیرش کرد؟

یا یک راه حل موقتی هست که بتونم باز کنم؟
مرسی

سلام و خوش آمدید:11():

دو مشکل اساسی پیش میاد 1- در combo تون گیر داره 2- یه چیزیش ضعیف شده (فکر میکنم آهنربا باشه )

برای باز کرد موقتی : یه سوراخ ریز جلوی combo هست خیلی کوچیکه اندازه یه سوزن (کنار دکمه یا چراغ ...)بگردید پیدا میکنید یه سوزن داخل سوراخ فرو میکنید در combo باز میشه(البته یه کم دیگه بقیشو باید با دست زحمت بکشید:wink:)
بعد از باز شدن اونو تست بکنید ببینید موقع داخل رفتن یا بیرون آمدن گیر داره یا نه اگه گیر نداشت بر میگرده به مشکل شماره 2
برای حل موقتی مشکل شما باید یه سی دی یا هرچیزی برای همیشه داخل combo تون باشه که دیگه گیر نکنه

برای تعمیر اساسیشم شرمنده من اطلاع خاصی ندارم :1. (28):

am2
11-01-10, 19:48
سلام و خوش آمدید:11():

دو مشکل اساسی پیش میاد 1- در combo تون گیر داره 2- یه چیزیش ضعیف شده (فکر میکنم آهنربا باشه )

برای باز کرد موقتی : یه سوراخ ریز جلوی combo هست خیلی کوچیکه اندازه یه سوزن (کنار دکمه یا چراغ ...)بگردید پیدا میکنید یه سوزن داغ سوراخ فرو میکنید در combo باز میشه(البته یه کم دیگه بقیشو باید با دست زحمت بکشید:wink:)
بعد از باز شدن اونو تست بکنید ببینید موقع داخ رفتن یا بیرون آمدن گیر داره یا نه اگه گیر نداشت بر میگرده به مشکل شماره 2
برای حل موقتی مشکل شما باید یه سی دی یا هرچیزی برای همیشه داخل combo تون باشه که دیگه گیر نکنه

برای تعمیر اساسیشم شرمنده من اطلاع خاصی ندارم :1. (28):

سوزن داغ دیگه برای چی....

دوست من
یه مفتول فلزی به طول 5 سانت که داخل سوراخ طبق شکل زیر بکنید

چOnly the registered members can see the link

HoSsEiN.iR
11-01-10, 20:07

دوست من

اشتباه خطی بود شرمنده

nima_hl
11-01-10, 20:28

دوست من

چون خودم از این سوتیا زیاد میدم به احتمال زیاد اشتباه تایپیه :lol:

همونطور که دوستان گفتن درب رو باز کنید بعد پنل جلو رو در بیارید

چهارتا پیچ کف رو باز کنید درایو باز میشه

داخلش به دنبال به موتور بگردید که با یک تسمه مشکی رنگ به سیستم اجکت متصل شده باشه

اون کش رو با یک پنس یا موگیر خارج کنید و از تعمیرکارای صوتی تصویری مشابه اون رو تهیه کنید ( قیمتش حدود ۱۰۰ تومنه )

بندازیدش سر جاش درایوتون برای ۱-۲ سال دیگه براتون کار میکنه :give_rose:

R EZ A
11-01-10, 21:45
همونطور که دوستان گفتن درب رو باز کنید بعد پنل جلو رو در بیارید

چهارتا پیچ کف رو باز کنید درایو باز میشه

داخلش به دنبال به موتور بگردید که با یک تسمه مشکی رنگ به سیستم اجکت متصل شده باشه

اون کش رو با یک پنس یا موگیر خارج کنید و از تعمیرکارای صوتی تصویری مشابه اون رو تهیه کنید ( قیمتش حدود ۱۰۰ تومنه )

بندازیدش سر جاش درایوتون برای ۱-۲ سال دیگه براتون کار میکنه :give_rose:
نه بابا این همه که دردسر نداره
نیازی که به اوراق کردن درایو نیست
فقط کافیه در درایو با سوزن باز کنند بعدش دیگه تسمه معلومه
فقط باید با یه پنس درش اورد و با یه شماره کوچکتر عوضش کرد

bill geits
12-01-10, 02:27
ببخشید یه سوال دارم . واسه چی یه شماره کوچک تر ؟

nima_hl
12-01-10, 03:10
ببخشید یه سوال دارم . واسه چی یه شماره کوچک تر ؟

چون به مرور زمان تسمه یک مقدار جا باز میکنه

تسمه رو که نشون تعمیر کار بدین خودش اتوماتیک این مسئله رو در نظر میگیره