PDA

مشاهده نسخه کامل : لطفا در مورد خروجی های پاور توضیح بدین

ghadami2005
11-01-10, 11:10
سلام یه مقدار اطلاعات در مورد خروجی های 12 و 5 و 3.3 میخواستم .کارشون چیه؟ به کجا وصل میشن؟

اگه یه مقاله همراه با شکل باشه عالی میشه. موقع اسمبل کدوم شاخه رو باید به دیوایس ها وصل کرد.ممنونم:love:

JEskandari
11-01-10, 11:48
12 ولت برق مادر برد cpu ,کارت گرافیک و هارد دیسک و cd rom را تامین میکنه
5 ولت برق دستگاههایی که به USB وصل شده اند را تامین میکنه.
امروزه کازبرد 3.3 ولت هم کخیلی کاهش پیدا کرده.

در ضمن به غیر از 20+4 پین که از منبع تغذیه جدا میشود بقیه خروجی ها تنها 12ولت دارند.ولی شاخه 24 پین هم 12 ولت هم 5 ولت هم 3.3 ولت را دارد.

در ضمن در مورد نصب کدام شاخه به کجا این قطعات احتمال نصب اشتباه ندارند زیرا بصورت سختافزاری برای مکان مناسب خود کد شده اند.
ولی به هر حال شما یک عکس از مادر برد و یک عکس از سیمهای منبع تغذیه خود قرار بدهید تا بطور تصویری به شما نشان بدهم که کدام سیم را به کجا نصب کنید.

J.Omrani
11-01-10, 13:02
سلام یه مقدار اطلاعات در مورد خروجی های 12 و 5 و 3.3 میخواستم .کارشون چیه؟ به کجا وصل میشن؟

اگه یه مقاله همراه با شکل باشه عالی میشه. موقع اسمبل کدوم شاخه رو باید به دیوایس ها وصل کرد.ممنونم:love:
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست
دوست خوب من؛
سلام،
همانطور که دوست خوبمان جناب اقای اسکندری فرمودند، به صورت کلی قطعات مصرف کننده ولتاژ ها به شرح ذیل می باشند:
+12V پر اهمیت ترین ولتاژ خروجی پاور است که تقریبا همه قطعات از آن تغذیه می شوند و با رنگ زرد برروی کابلهای خروجی مشخص شده است.
+5V برای تغذیه مادربرد، هاردها و اپتیکال درایوها است و با رنگ قرمز برروی کابلهای خروجی مشخص شده است.
+3.3V برای تغذیه مادربرد و علی الخصوص رم ها و درایوهای SATA است و با رنگ نارنجی برروی کابلهای خروجی مشخص شده است.
+5V/SB برای تغذیه مادربرد و قطعات تغذیه شونده از پورت های USB است و با رنگ بنفش برروی کابل 24 پین خروجی مشخص شده است.
-12V برای تغذیه قسمتی از مدار مادربرد در بخش صدا است و با رنگ آبی برروی کابل 24 پین خروجی مشخص شده است.

برای آشنایی بیشتر با پاور و خروجی های آن ، لطفا از لینک ذیل بازدید فرمایید:

Only the registered members can see the link

با تقدیم احترام

ghadami2005
16-01-10, 22:54
سلام دوستان عزيزم .اول ممنون از اطلاعاتي كه دادين خيلي كامل بود. اگه امكان داره يه راهنمايي در زمينه انتخاب پاور براي يه كيس قديمي به من بكنين.

من سال 83 يه سيستم پنتيوم 4 بستم كه تا چند ماه قبل ازش استفاده ميكردم تا اينكه 9 ماه پيش يه سيستم جديد گرفتم واينو گذاشتم كنار.الان ميخوام دوباره ازش فقط براي كار با اينترنت در يه جايي استفاده كنم.فقط اين كيس پاورش مرخص شده. به شاخه 12 ولت نگاه كنيد.ولي ماشالا سيستم قشنگ كار ميكنه فقط بعضي وقتا تو لودهاي سنگين ناگهاني , يه دفعه ريسيت ميشه:1. (5):

من يه كيس MiDi 2002 green اون موقع با پاورش خريدم.پاورشم 250 وات هست و 20 پين.مادر بورد هم msi 865pe neo2v هست.الان اگه بخوام پاور بگيرم با توجه به اينكه پاورهاي جديد گرين همش 24 پين هست مشكلي ايجاد نميكنه ميتونم استفاده كنم؟

نظرم روي پاور 330 وات گرين هست ايا خوبه؟؟؟ مورد ديگه اي پيشنهاد دارين ممنون ميشم بگين؟

مشخصات ديگه سيستم:

intel p4 3000mhz 1mbcachl2 socket 478
ram 1gig400 ddr
nvidia gforce fx5500
dvdrw nec
cd rom asus
maxtor 120gb
modem zoltrix 56k
يه كارت صدا هم دارم با مارك زولتريكس مدلش يادم نيست

ممنون ميشم راهنمايم كنيد.:1. (21):

nima_hl
16-01-10, 23:34
سلام دوستان عزيزم .اول ممنون از اطلاعاتي كه دادين خيلي كامل بود. اگه امكان داره يه راهنمايي در زمينه انتخاب پاور براي يه كيس قديمي به من بكنين.

من سال 83 يه سيستم پنتيوم 4 بستم كه تا چند ماه قبل ازش استفاده ميكردم تا اينكه 9 ماه پيش يه سيستم جديد گرفتم واينو گذاشتم كنار.الان ميخوام دوباره ازش فقط براي كار با اينترنت در يه جايي استفاده كنم.فقط اين كيس پاورش مرخص شده. به شاخه 12 ولت نگاه كنيد.ولي ماشالا سيستم قشنگ كار ميكنه فقط بعضي وقتا تو لودهاي سنگين ناگهاني , يه دفعه ريسيت ميشه:1. (5):

من يه كيس MiDi 2002 green اون موقع با پاورش خريدم.پاورشم 250 وات هست و 20 پين.مادر بورد هم msi 865pe neo2v هست.الان اگه بخوام پاور بگيرم با توجه به اينكه پاورهاي جديد گرين همش 24 پين هست مشكلي ايجاد نميكنه ميتونم استفاده كنم؟

نظرم روي پاور 330 وات گرين هست ايا خوبه؟؟؟ مورد ديگه اي پيشنهاد دارين ممنون ميشم بگين؟

مشخصات ديگه سيستم:

intel p4 3000mhz 1mbcachl2 socket 478
ram 1gig400 ddr
nvidia gforce fx5500
dvdrw nec
cd rom asus
maxtor 120gb
modem zoltrix 56k
يه كارت صدا هم دارم با مارك زولتريكس مدلش يادم نيست

ممنون ميشم راهنمايم كنيد.:1. (21):

سلام

به اون اعداد توجه نکن تو ۸۰٪ مادربردها این ولتمترشون درست کار نمیکنه

شما احتمالا مشکل دما دارید که سیستم ریست میشه

خمیر زیر هیت سینک رو عوض کنید

mohammad1985
17-01-10, 02:35
اگه ولتاژ شاخه 12 ولت 2 ولت باشه که اصلا سیستم کار نمیکنه !
ولی اگر هم خواستی پاور بگیری 24 پین هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه فقط 4 تا پین میره توی آفساید ! 4 تا پینی که اضافه هست جداست .

ghadami2005
17-01-10, 19:00
ممنون از جواب دوستان.2 تا سوال دیگه هم دارم:

1: شدت جریان زیاد در شاخه 12 ولت و همچنین تعداد شاخه 12 چه مزیتی میتونه ایجاد کنه؟

2 : از یه خروجی که به دی وی دی رام ide وصل میشه (4 پین)ایا میشه با زدن رابط به یه دی وی دی رایتر ide دیگه هم برق داد؟ ایا محدودیتی وجود داره؟

ممنون از وقت و حوصله دوستان عزیزم

mohammad1985
17-01-10, 21:12

1: شدت جریان زیاد در شاخه 12 ولت و همچنین تعداد شاخه 12 چه مزیتی میتونه ایجاد کنه؟

2 : از یه خروجی که به دی وی دی رام ide وصل میشه (4 پین)ایا میشه با زدن رابط به یه دی وی دی رایتر ide دیگه هم برق داد؟ ایا محدودیتی وجود داره؟

1 پشتیبانی از سخت افزارهای جدید ( گرافیک ها و سی پی یو های پر مصرف )
2 بله میشه .

am2
17-01-10, 21:26

atx 12v ver 2.x استاندارد
در سخت افزارهای جدید توان مصرفی اصلی بر روی شاخه 12 هست

آره میشه معمولا هم تو هر شاخه دوتا 4pin-IDE هست

ghadami2005
18-01-10, 21:16
ممنونم.فقط من الان كه اين سيستم قديمي رو كه نگاه ميكردم , green gp250s4-d مدل دقيق پاورش هست

بعضي خروجي هاي 20 پينش به رنگهاي سفيد سبز و سياه هستند اينها چه ولتاژهايي هستن؟

am2
18-01-10, 22:05
ممنونم.فقط من الان كه اين سيستم قديمي رو كه نگاه ميكردم , green gp250s4-d مدل دقيق پاورش هست

سیم سیاهرنگ منفی هست گروند
سیم سبز ps-on فارسییش هم سوئیچ روشن شدن پاور
سفید هم N/C که تو پاورهای جدید حذف شده برای انتقال ولتاژ 5- استفاده می شود

HoSsEiN.iR
18-01-10, 22:36

زرد 12v+ , آبی 12v- , قرمز 5v+ , سفید 5v- که در پاور های جدید حذف شده( N/C), نارنجی و قهوه ای 3.3v , مشکی همون اتصال به زمین یا GND هست ولتاژش صفر هست , خاکستری pwr-ok هستش , سبز ps-on هستش , ارغوانی 5v سیگنال استندبای SB هستش

سوالی بود در خدمتم :11():

HoSsEiN.iR
18-01-10, 22:40
سیم سبز ps-on فارسییش هم سوئیچ روشن شدن پاور

ps-on یک سیگنالی هست که توسط این سیگنال میتوان کامپیوتر را از طریق سیستم عامل خاموش کرد.

am2
18-01-10, 23:47
ps-on یک سیگنالی هست که توسط این سیگنال میتوان کامپیوتر را از طریق سیستم عامل خاموش کرد.

این ps-on مخفف چه کلماتی هست

HoSsEiN.iR
19-01-10, 01:16
این ps-on مخفف چه کلماتی هست

ps-onفکر میکنم مخفف power supply-on یا همون power-on باشه