PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با Sapphire 4870 512 MB

PC Games
09-01-10, 02:58
ا سلام:

این دومین پست من در این سایت هستش بنابراین اگر در جای درستی سوال خودم رو مطرح نمیکنم پوزش میطلبم!

من یک سیستم دارم با گرافیک ذکر شده پاور 780 گرین و کیس گرین vine که مدت 16 ماه هست استفاده میکنم!

دمای کارت از روز اول حدود 81 بوده و طبق بررسی هایی که کردم در مدل معمولی Sapphire قابل قبول هستش!دمای CPU مدل 8400 با فن استوک 40 بوده (در برنامه realtemp) و دمای کیس حدود 32 درجه!

جدیدآ من در نمایش ویدیو در ویندوز 7 و xp مشکل پیدا کردم به اینصورت که نقاط سیاه و ریزی بصورت پارازیت حین اجرای ویدیو ظاهر میشود که بعد از چند روز بررسی کردن تمام موارد متوجه شدم ایراد از گرافیک هستش!

به اینصورت که وقتی دور فن رو از حالت auto تغییر میدم و بصورت manual بالا میبرم (مثلآ 30 % ) هنگامیکه دمای کارت از 81 به کمتر مثلآ 75 تقلیل پیدا میکنه نقاط سیاه از بین میروند!و وقتی که دوباره حالت auto میکنم با بالارفت دما کم کم نقاط پدیدار میشن بطوریکه در 7 شدت اون بسیار بالاتر از xp هستش!

بنابراین

من گرافیک رو باز کردم و خمیر GPU رو عوض کردم (خمیر معمولی که چند ساتلی هست دارمش و روی قوطی اون چینی نوشته شده)!برای بیشتر از 1 ساعت مشکل از بین رفت حتی در دمای 81 درجه دیگه هیچ نقصی در تصاویر دیده نمیشد ولی با گذشت زمان کارکرد بیشتر سیستم مشکل دوباره پدیدار شد!

علت چیست؟چرا در پردازش ویدیو همچین چیزی بوجود آمده؟(این حالت در ویندوز ایکس پی فقط ویدیوهای با کیفیت پایین رو تقریبآ شامل میشه و در 7 تمام ویدیوها حتی HD) چرا من حدود یکسال با همین دما (81) مشکلی نداشتم و چرا بعد از تعویض خمیر هم با دمای 81 بیش از 1 ساعت تصویر بدون مشکل داشتم؟باید خمیر بهتری استفاده کنم؟
آیا بخشی از کارت گرافیک بصورت فیزیکی ضعیف شده که دیگه تحمل گرمای 81 و کلآ گرما پذیری بالا رو نداره؟

با تشکر

AMD>INTEL
09-01-10, 09:07
باید از خمیر خوب استفاده کنی . باید بگردی ببینی zerotherm گیر میاری .

AMD>INTEL
09-01-10, 09:08
مشکل حرارتی هست احتمال خرابی کمه .

PC Games
09-01-10, 22:52
با سلام:

ضمن تشکر بابت پاسخ!ممکنه بفرمایید چه تئوری میشه برای این مشکل بیان کرد!؟دیشب که من این پست رو فرستادم بعد از 2 ساعت کارکرد سیستم بود که تصاویر مشکل دار شده بود و حدود ساعت 6 صبح یعنی بعد از گذشت 5 ساعت هنگامیکه باز ویدیو اجرا کردم مشکلی وجود نداشت درحالیکه دمای کارت بر روی 81 بود

Only the registered members can see the link

با تشکر

mohammad1985
10-01-10, 02:17
81 درجه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خیلی بالاست ! منم 4670 دارم البته 1 گیگ دما در حالت بیکاری بین 35 تا 38 هست و در حداکثر لود به 74 رسیده تا حالا ! 81 خیلی بالاست ! من حتی در کارتهای گرافیک سایلنت ( بدون فن هم چنین چیزی ندیدم مگر در لود سنگین و تهویه نامناسب کیس ! )

MicroSystem
10-01-10, 08:01
81 درجه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خیلی بالاست ! منم 4670 دارم البته 1 گیگ دما در حالت بیکاری بین 35 تا 38 هست و در حداکثر لود به 74 رسیده تا حالا ! 81 خیلی بالاست ! من حتی در کارتهای گرافیک سایلنت ( بدون فن هم چنین چیزی ندیدم مگر در لود سنگین و تهویه نامناسب کیس ! )
نه واسه گرافيك يه دماي معموليه
سايلنت من ديدم دماش هميشه روي 110 بوده

amir.45
10-01-10, 09:09
اقا vga من هم 8500gt هست که همیشه تو بازیها دماش میره رو 80!!!!!!!!!!!!!!!!!

AMD>INTEL
10-01-10, 09:18
یکی دو تا فن بذار اطراف گرافیک ببین باز تو موقع 3d مشکل پیدا میکنه یا نه ؟ سرعت فرکانس gpu رو 100 مگاهرتز بیار پائین ببین باز هم همین یا نه ؟

mohammad1985
10-01-10, 11:59
نه واسه گرافيك يه دماي معموليه
سايلنت من ديدم دماش هميشه روي 110 بوده

من کارتهای گرافیکی زیادی داشتم و باهاشون کار کردم تا حالا چنین دمایی در حالت عادی نداشتم ! اولین کارت گرافیکم RADEON 7000 در مان تیرکمان شاه کبیر بود و در این بین از کارتهای بسیاری استفاده کردم و خیلی هم برای ملت بستم ! از انویدیا و ای تی آی آخرین گرافیکم هم 4670 هست بالاترین دمای که زدم با گرافیک ایسوس 8500 سایلنت بوده با 105 درجه . منتها با لود 100 درصد و باز کردن درکیس که جلوی جریان هوای فنها رو گرفتم . 81 برای حالت عادی بالاست .