PDA

مشاهده نسخه کامل : مقايسه پردازنده هاي ارزان قيمت Intel و AMD

reza76622201
07-01-10, 12:00
سلام دوستان.
گاها ديدم دوستان توي مشاوره وقتي مراجعان مي خوان پردازنده و مادربورد ارزان قيمت تهيه کنن دوستان عموما AMD Athlon X2-240e رو پيشنهاد ميدن.
به نظر من از اين به بعد بهتره همه دوستان به جاي AMD Athlon X2-240e که قيمتش حدود 61000 تومانه پردازنده Intel Dual Core E5300-Box که قيمتش 63000 تومانه رو پيشنهاد بدن. اينم لينک مقايسه و برتري E5300 بر X2-240e

Only the registered members can see the link

مادربورد هم واسه اين پردازنده در اکثر قيمتها و برندها راحت پيدا ميشه و متنوع هست.
ضمنا کم کم دارم به اين نتيجه مي رسم که حتي بيان اينکه در قيمت پردازنده زير 230000 تومان هم توي هر رنج قيمتي AMD از نظر قيمت به نسبت کارآيي حرف اول رو مي زنه عموميت نداره.
دوستان هم نظر بدن.
:11():

nima_hl
07-01-10, 12:53
سلام دوستان.
گاها ديدم دوستان توي مشاوره وقتي مراجعان مي خوان پردازنده و مادربورد ارزان قيمت تهيه کنن دوستان عموما AMD Athlon X2-240e رو پيشنهاد ميدن.
به نظر من از اين به بعد بهتره همه دوستان به جاي AMD Athlon X2-240e که قيمتش حدود 61000 تومانه پردازنده Intel Dual Core E5300-Box که قيمتش 63000 تومانه رو پيشنهاد بدن. اينم لينک مقايسه و برتري E5300 بر X2-240e

مادربورد هم واسه اين پردازنده در اکثر قيمتها و برندها راحت پيدا ميشه و متنوع هست.
ضمنا کم کم دارم به اين نتيجه مي رسم که حتي بيان اينکه در قيمت پردازنده زير 230000 تومان هم توي هر رنج قيمتي AMD از نظر قيمت به نسبت کارآيي حرف اول رو مي زنه عموميت نداره.
دوستان هم نظر بدن.

لطفا مادربرد قیمت مناسب و با امکانات خوب هم پیشنهاد بدین

من برای ddr2 ازراک a770de+ و برای ddr3 مادربرد asrock m3a770de رو پیشنهاد میدم

برای گرافیک آنبرد هم a780gm-le/128m برای ddr2 و m3a785gmh/128 رو برای ddr3 معمولا توصیه میکنم

شما هم ۴ مدل مینبرد برای جایگزین کردن این مادربردها بفرمائید تا بررسی کنیم ببینیم کدامیک برای کارهای معمول گزینه بهتریه :give_rose:

soheilsh
07-01-10, 14:32
خیلی عذر می خوام ، جسارتا این لینکی که دادید در 90 درصد سی پی یو AMD قوی تر بوده است !
درضمن XII 240 قیمتش 57 هزارتومان می باشد !!
و مهمتر از همه مادربرد های ارزان قیمت اینتل چنگی به دل نمی زند ، در صورتی که شما می توانید با خرید یک Giga MA770 از اخرین چیپست و امکانات استفاده بهینه رو بگیرید . قیمت مادربرد هم 92 هزارتومان !

bill geits
07-01-10, 15:50
خیر . در دو سوم موارد e5300 قوی تر بوده . شما مصرف کمتر e5300 و قابلیت آور بیشتر اون رو هم در نظر بگیرید.
در این لینک مادربرد های ارزونی برای اینتل وجود داره که نمی گم خوب هستن. دوستان یه نگا بندازن و نظر بدن:
Only the registered members can see the link%20intel
راجع به قیمت :
بکس 67.5 CPU Intel® 5300

CPU AMD Athlon 240 X2

59.000

می بینید که خیلی تفاوت نیست. منبع قیمت : Only the registered members can see the link
بعد نیما جان راجع به مزیت های مادربردهایی که معرفی کردی برامون یه توضیح می دی لطفا ؟

JEskandari
07-01-10, 16:29
خیلی عذر می خوام ، جسارتا این لینکی که دادید در 90 درصد سی پی یو AMD قوی تر بوده است !
و مهمتر از همه مادربرد های ارزان قیمت اینتل چنگی به دل نمی زند ، در صورتی که شما می توانید با خرید یک Giga MA770 از اخرین چیپست و امکانات استفاده بهینه رو بگیرید . قیمت مادربرد هم 92 هزارتومان !
دوست عزیز دقت کنید خیلی هایشان به ثانیه بود که هرچه کمتر باشد بهتر است . جلوی هر گزینه نوشته که بیشتر بودن بهتر است یا کمتر بودن.

hapalii
07-01-10, 16:42
بکس 67.5 CPU Intel® 5300

CPU AMD Athlon 240 X2

59.000

می بینید که خیلی تفاوت نیست.

240 X2 قیمتش 57000 تومان اما با در نظر گرفتن همین قیمتها هم تفاوت این دو از نظر قیمت تقریبا 17 - 18 % شما به 18% تفاوت می گید کم. به مقدار پول نگاه نکنید اگر همین طور قرار باشه روی هر قطعه ای فکر کرد در اخر می بینید وقتی قرار بود سیستم 500 هزار تومانی ببنید شد 650 هزار تومان اونوقت که دیگه نمیشه گفت 150 هزار تومان خیلی نیست.
در مورد میزان مصرف که هر دو 65W هستند پس نمیشه زیاد روی ان حساب کرد اما درباره این بنچ مارک ها دیدن نمودار ها بطور کلی چیزی رو به ادم ثابت نمی کنه کافی شما یک بار دیگه این بنچمارک ها رو ببینید فقط به این موضوع دقت کنید که کدوم از این cpu در برنامه های کاربردی بهتر بوده و کدام یک در برنامه های تست و اینکه اولویت شما برای کار با کامپیوتر بهتر بودن پردازنده در SYSMARK یا بهتر بودن پردازنده در بازی مثل far cry 2
برای این که زیاد اذیت نشید من امار لینک مقایسه بالا رو بهتون می گم 28 تست بود در 1 تست مساوی بودند در 17 تست پردازنده اینتل بهتر بود در 10 تست پردازنده AMD حالا یک بار دیگه با دقت نمودار ها رو نگاه کنید ببینید اون 10 تست چی بوده و ان 17 تست چی و کدام یک برای شما مهمتر ضمن این که تو خیلی از تست های دیگه که پردازنده اینتل بهتره و برنامه کاربردی مثل فتوشاپ و برنامه های دی کد کردن هستش تفاوت این دو خیلی کمه حالا اگر شما پردازنده ای می خواید که با هاش دائم با برنامه های تست کار کنید در این لینک هم مشخص که این پردازنده اینتل بهتره اگر نه پردازنده ای لازم دارید که با هاش کار های معمولی مثل بازی و یا برنامه مثل winrar و غیره انجام می دید طبق همان لینک بالا AMD بهتره .

دیگه تفاوت مادر برد های که میشه برای این دو پردازنده در نظر گرفت از نظر قیمت و کارائی پیش کش از نظر من یکی که همان لنیک بالا هم ثابت می کنه 240 بهتر از 5300 بدونه در نظر گرفتن فاکتور مادربرد

bill geits
07-01-10, 23:54
دوست من ، کل کل که نداریم . خود من اگه برگردم به سه ماه پیش 240 رو می خرم . منتها موافق نیستم که سلطان بلا مناظره توی سی پی یو های ارزون ای ام دیه . چون این e5300 خیلی بیشتر آور میشه و یه آورکلاکر اینو ترجیح میده .

HoSsEiN.iR
08-01-10, 13:34
سلام دوستان:11():
گفتم بد نباشه منم تو بحثتون شرکت کنم
وقتی میگن پردازنده های amd تو قیمت های پایین بهتره . فقط 50 تا 60 تومن که نیست باید پردازنده های دیگه رو هم در نظر گرفت نه با مقایسه دو پردازنده .
از پردازنده که بگذریم می رسیم به مادربرد که خیلی مهمتر از پردازنده هست که تو قیمت های پایین تر میشه مادربرد های خوبی برای amd انتخاب کرد
اما لینکی که رضا جان دادن :

در بیشتر تست ها AMD Athlon II X2 240e بیشتر نمره آورده تا 5300

اما تا می گیم AMD Athlon II X2 240e بهتر دوستان سریع میرن رو بحث آورکلاک ببینید کسی که سیستم انتخاب میکنه بستگی به کارش سیستم رو در نظر میگیره مثلا اگه من آورکلاکر باشم میرم سراغ کمپانی اینتل و اگه قراره سیستم ارزون بردارم میرم سراغ e5300 چون ظرفیت آورش بیشتره تا AMD Athlon II X2 240e به نظره من بهتر بحث آورکلاک رو از مقایسه پردازنده ها در اینجا جدا کنیم چون نظر ما روی پردازنده ها در حالت عادی هست

soheilsh
08-01-10, 15:26
کلا 1 درصد مردم ایران تو فکر اور کلاکن !!
99 درصد به دنبال خرید یک سی پی یو Price VS performance هستند .

bill geits
08-01-10, 15:33
ببینید حسین جان شما باز برگشتی خونه اول که ! در بیشتر اون تست ها e5300 بهتر بوده ! به این توجه کنید که توی بعضی از اون نمودارها امتیاز کمتر بهتره . بعدشم من یه چیزی رو اینجا اتمام حجت کنم با همه :
خرید 240 به صرف تره قبول . من که اینو قبلا هم گفتم . منتها من با این لفظ مشکل دارم :
سلطان بلامناظره توی سی پی یوهای ارزون ای ام دیه . خیر قبول ندارم . این لفظ همیشه منو آزار میده .همین

HoSsEiN.iR
08-01-10, 16:44
ببینید حسین جان شما باز برگشتی خونه اول که ! در بیشتر اون تست ها e5300 بهتر بوده ! به این توجه کنید که توی بعضی از اون نمودارها امتیاز کمتر بهتره .

آره من تستارو درست نگاه نکردم همینجوری روش رد شدم

خرید 240 به صرف تره قبول . من که اینو قبلا هم گفتم این که به صرفه تره خودش یه برتری حساب میشه

مثلا با فلان قیمت میشه amd خرید که به صرفه تر از intel هست amd>intel

. منتها من با این لفظ مشکل دارم :
سلطان بلامناظره توی سی پی یوهای ارزون ای ام دیه . خیر قبول ندارم . این لفظ همیشه منو آزار میده .همینOnly the registered members can see the link

در آخر

این مقایسه بین phenom II 550 118000 vs e7200 core 2 duo 112000 هست که از نظر قیمت تفوت چندانی ندارند

bill geits
08-01-10, 19:43
حسین جان من نمی دونم چی بگم . ببین من میگم توی سی پی یوهای ارزون ای ام دی بهتر هست اما همیشه و برای همه کاربرها نه ! دیگه این جواب های شما واسه چیه ؟ این که شما یه مثال بیاری مقایسه کنی که نشد جواب . من که نگفتم هیچ پردازنده ی ای ام دی توی رنج قیمت پایین بهتر از اینتل نیست که شما مثال نقض مثل بالا براش بیاری .

HoSsEiN.iR
08-01-10, 20:35
حسین جان من نمی دونم چی بگم . ببین من میگم توی سی پی یوهای ارزون ای ام دی بهتر هست اما همیشه و برای همه کاربرها نه ! دیگه این جواب های شما واسه چیه ؟ این که شما یه مثال بیاری مقایسه کنی که نشد جواب . من که نگفتم هیچ پردازنده ی ای ام دی توی رنج قیمت پایین بهتر از اینتل نیست که شما مثال نقض مثل بالا براش بیاری .

:1. (10)::1. (10)::1. (10):
ای دمت گرم بابا منم همینو میگم دیگه سیستم رو بر حسب کاری که باش داری انتخاب می کنی نه همیشه amd

خیر قبول ندارم . این لفظ همیشه منو آزار میده

این مثلا رو آوردم که قبول کنید قیمت های پایین تر amd قدرت بالا تری داره مثلا برای بازی

ولی در کل نیمشه گفت اینتل بهتر یا ای ام دی بهتر چون بر میگرده به نیاز کاربر

AMD>INTEL
08-01-10, 21:56
اينتل به دليل منابع مالي بيشتر و بوجه تحقيقاتي بيشتر نتونسته از اين برتري استفاده كنه . به نظرم amd شركت سر سختيه و قابل تحسين

مرب
08-01-10, 21:58
AMD نسل جدیدش بسیار بهتر وارزانتر از intel هستند

reza76622201
16-01-10, 09:25
لطفا مادربرد قیمت مناسب و با امکانات خوب هم پیشنهاد بدین

من برای ddr2 ازراک a770de+ و برای ddr3 مادربرد asrock m3a770de رو پیشنهاد میدم

برای گرافیک آنبرد هم a780gm-le/128m برای ddr2 و m3a785gmh/128 رو برای ddr3 معمولا توصیه میکنم

شما هم ۴ مدل مینبرد برای جایگزین کردن این مادربردها بفرمائید تا بررسی کنیم ببینیم کدامیک برای کارهای معمول گزینه بهتریه :give_rose:
چشم نيما جان.
براي DDR3 مادربورد GA EP43TUD3L قيمت 113000 تومان.
براي DDR2 مادربورد GA EP41DS3L قيمت 83000 تومان.
براي گرافيک آنبورد DDR2 مادربورد GA G41MES2L قيمت 68000 تومان.

reza76622201
16-01-10, 09:36

دوست عزيز. لطفا با دقت بيشتري بررسي کنيد. جاهايي که زير نمودار نوشته Lower Is better در اونجاها اوني که کمتره بهتره (مثل زمان لازم واسه Rendering که هر چي کمتر باشه بهتره). حتما شما به اين مساله دقت نکرديد.
با اين حساب مجموعا اينتل برتره.
پس لطفا دقت کنيد.
از دوستاني که نديده و بررسي نکرده بيخود از ايشون تشکر کردند هم مي خوام که به جاي تشکر الکي دقتشون رو بيشتر کنند.
ضمنا مي شه بگيد منتظورتون از اينکه چنگي به دل نمي زنه چيه؟ کثلا مادربوردي که شما معرفي کرديد قيمتش چنده و چه مزايياي داره؟!
ممنونم.

reza76622201
16-01-10, 09:40
240 X2 قیمتش 57000 تومان اما با در نظر گرفتن همین قیمتها هم تفاوت این دو از نظر قیمت تقریبا 17 - 18 % شما به 18% تفاوت می گید کم. به مقدار پول نگاه نکنید اگر همین طور قرار باشه روی هر قطعه ای فکر کرد در اخر می بینید وقتی قرار بود سیستم 500 هزار تومانی ببنید شد 650 هزار تومان اونوقت که دیگه نمیشه گفت 150 هزار تومان خیلی نیست.
در مورد میزان مصرف که هر دو 65W هستند پس نمیشه زیاد روی ان حساب کرد اما درباره این بنچ مارک ها دیدن نمودار ها بطور کلی چیزی رو به ادم ثابت نمی کنه کافی شما یک بار دیگه این بنچمارک ها رو ببینید فقط به این موضوع دقت کنید که کدوم از این cpu در برنامه های کاربردی بهتر بوده و کدام یک در برنامه های تست و اینکه اولویت شما برای کار با کامپیوتر بهتر بودن پردازنده در SYSMARK یا بهتر بودن پردازنده در بازی مثل far cry 2
برای این که زیاد اذیت نشید من امار لینک مقایسه بالا رو بهتون می گم 28 تست بود در 1 تست مساوی بودند در 17 تست پردازنده اینتل بهتر بود در 10 تست پردازنده AMD حالا یک بار دیگه با دقت نمودار ها رو نگاه کنید ببینید اون 10 تست چی بوده و ان 17 تست چی و کدام یک برای شما مهمتر ضمن این که تو خیلی از تست های دیگه که پردازنده اینتل بهتره و برنامه کاربردی مثل فتوشاپ و برنامه های دی کد کردن هستش تفاوت این دو خیلی کمه حالا اگر شما پردازنده ای می خواید که با هاش دائم با برنامه های تست کار کنید در این لینک هم مشخص که این پردازنده اینتل بهتره اگر نه پردازنده ای لازم دارید که با هاش کار های معمولی مثل بازی و یا برنامه مثل winrar و غیره انجام می دید طبق همان لینک بالا AMD بهتره .

دیگه تفاوت مادر برد های که میشه برای این دو پردازنده در نظر گرفت از نظر قیمت و کارائی پیش کش از نظر من یکی که همان لنیک بالا هم ثابت می کنه 240 بهتر از 5300 بدونه در نظر گرفتن فاکتور مادربرد

دوست عزيز. لينک مذکور ميشه بگيد کجاش ثابت مي کنه که AMD بهتره. ضمنا ميشه بگيد مادربوردي که نسبت به هم قيمت اينتل واسه E5300 واسه 240 هست چه مزيتي داره؟
ممنون ميشم. :11():

reza76622201
16-01-10, 09:49
سلام حسين جان. ممنون که در بحث شرکت کرديد.

وقتی میگن پردازنده های amd تو قیمت های پایین بهتره . فقط 50 تا 60 تومن که نیست باید پردازنده های دیگه رو هم در نظر گرفت نه با مقایسه دو پردازنده .

پس شما لطف کنيد پردازنده هاي ديگر رو هم در رده قيمتهاي پايين مثال بزنيد تا مقايسه کنيم.

از پردازنده که بگذریم می رسیم به مادربرد که خیلی مهمتر از پردازنده هست که تو قیمت های پایین تر میشه مادربرد های خوبی برای amd انتخاب کرد

اولا ميشه بگيد از کجا مي فرمائيد مادربورد مهمتر از پردازنده هست!!!!!!؟؟؟؟ شما داردي دو فاکتو کاملا مجزا رو با هم مقايسه مي کنيد. اليته مجموع مادربورد و پردازنده با هم اگر با مادربورد و پردازنده ديگه بنا به معيار مقايسه بشن منطقي هست.

اما لینکی که رضا جان دادن :

در بیشتر تست ها AMD Athlon II X2 240e بیشتر نمره آورده تا 5300

عزيزم شما هم دقت نکرديد. چاهايي که داده Lower is better کمتر بودن مزيته. با اين حساب اينتل کاملا برتريشو نشون داده در مقايسه مذکور. لطفا دقت کنيد.

اما تا می گیم AMD Athlon II X2 240e بهتر دوستان سریع میرن رو بحث آورکلاک ببینید کسی که سیستم انتخاب میکنه بستگی به کارش سیستم رو در نظر میگیره مثلا اگه من آورکلاکر باشم میرم سراغ کمپانی اینتل و اگه قراره سیستم ارزون بردارم میرم سراغ e5300 چون ظرفیت آورش بیشتره تا AMD Athlon II X2 240e به نظره من بهتر بحث آورکلاک رو از مقایسه پردازنده ها در اینجا جدا کنیم چون نظر ما روی پردازنده ها در حالت عادی هست

کاملا تاييد ميشه.

reza76622201
16-01-10, 09:55
این که به صرفه تره خودش یه برتری حساب میشه

مثلا با فلان قیمت میشه amd خرید که به صرفه تر از intel هست amd>intel

در آخر

این مقایسه بین phenom II 550 118000 vs e7200 core 2 duo 112000 هست که از نظر قیمت تفوت چندانی ندارند

حسين جان. موردي که فرموديد تاييد ميشه. اما اين يه مورد خاصه. اين فرمايش شما که کلا قيمت به نسبت کارآيي AMD>Intel کاملا رد ميشه. مثال زياد هست عزيز. لطفا با دقت بيشتري نظر کلي بديد. اگه مي خواين مدرک بيارم در خدمتم. شايد اين مثالي که زديد جزء معدود مواردي باشه که فرمايش شما صدق ميکنه. اما در کل دقيقا در حال حاضر عکس اينه و Intel>AMD.

reza76622201
16-01-10, 09:58
:1. (10)::1. (10)::1. (10):
ولی در کل نیمشه گفت اینتل بهتر یا ای ام دی بهتر چون بر میگرده به نیاز کاربر

تصحيح مي کنم. اگر معيار P/P (قيمت به نسبت کارآيي) باشه اونوقت نميشه گفت که اينتل برتره يا AMD و بر ميگرده به کاربري سيستم.
اما اگر بحث سرعت و قدرت تکنولوژي باشه که AMD فعلا به گرد اينتل هم نميرسه و هنوز توانايي مقابله با سري COre i5 اينتل رو نداره. چه خواسته Core i7. اگر مدرک خواستين در خدمتم.

ViViD
16-01-10, 11:12
قدرت تکنولوژي

اگر مدرک خواستين در خدمتم

دوست نداشتم در بحث شرکت کنم اما یک سوال جالب برای من پیش آمد

خیلی علاقه مند هستم بدونم قدرت تکنولوژی رو با چه مدرکی میتونید به ما آماتورها نشون بدید؟؟!!!

یعنی تکنولوژی تولید یک محصول چه در اینتل و چه در AMD رو شما واقف هستید؟:love::1. (29):

AMD>INTEL
16-01-10, 11:18
درسته برای من هم هست . قدرت تکنولوژی یعنی چه ؟

reza76622201
16-01-10, 12:10
اگر بد بيان کردم عذرخواهي مي کنم.
منظور بنده ارائه معماريهاي متفاوت و پيشرفته تر با رده قبل و تفاوتهاي اساسي و بنيادين در ساختمان معماري پردازنده ها در سطح 32nm و پايين تر از اونه عزيزان.(اطلاعات کاملتر در سايت خود اينتل)
براي مثال حدود 3 سال پيش اولين پردازنده که داراي تک هسته فيزيکي و دو هسته منطقي بود توسط اينتل تحت خانواده Conroe به بازار عرضه شد که انقلابي در تکنولوژي CPU بو د و از اون به بعد بود که ديگه AMD از نظر Performance (لطفا دقت کنيد که معيار صرفا کارآيي هست نه قيمت) توانايي رقابت با اينتل رو از دست داد و هميشه يک Level از Intel عقب بوده و هست.
براي مثال در حال حاضر هم آخرين پردازنده موجود در بازار از خانواده AMD که Phenom II-X4 965BE هست قابليت رقابت با محصول Core i5 رو هم نداره و اين در حاليه که Core i7 خيلي وقته توي بازاره و حتي اين پردازنده تفاوت فاحشي هم با سري قبل از Core i5 يعني سري Q9000 نداره.

AMD>INTEL
16-01-10, 13:11
amd بیشتر نیروی خود روی مارکت گرافیک گذاشته توانسته رقیب خود nvidia رو تحت فشار بذاره . AMD نسبت به چند سال پیش در پردازنده های متوسط هم نقش خوبی دارد . این حالت به نظر من نداشتن تکنولوژی نیست . بلکه AMD به احتمال زیاد در فاز طراحی و تولید هست . هم اینتل و هم AMD قراردادی دارند که پس از 6 ماه میتونند از تکنولوژی هم استفاده کنند . مجتمع کردن مموری کنترلر با پردازنده برای AMD بود . که چندین سال پیش اون رو ابداع کرد . اینتل پس از چند سال از این فناوری AMD کپی کرد .
این دو شرکت سالهاست با هم رقابت میکنند ولی بودجه اینتل کجا و AMD کجا
ولی چیزی که من در حال حاضر میبینم تمرکز AMD تو بخش GPU میباشد . بازاری که به مراتب پر سودتر هست . قدرت پردازنده های AMD در اورکلاکهای سنگین هم نمیشه دست کم گرفت مخصوصا مقاومت دربرابر COLD BUG

nima_hl
16-01-10, 13:57
چشم نيما جان.
براي DDR3 مادربورد GA EP43TUD3L قيمت 113000 تومان.

رضا جان

این مینها رو بررسی کردم

متاسفانه اختلافهای این مینها با سری amd اینقدر زیاده که چندین صفحه میشه در موردش مطلب نوشت

یه سری موارد رو اینجا تیتروار میگم

GA-EP43T-UD3L vs M3A770DE

برتریهای ازراک نسبت به گیگا

۱- امکان کراسفایر

۲- سوکت ۸ پین تغذیه cpu برای آورکلاک

۳- خروجی esata

۴- پشتیبانی از پردازنده‌های am3 که در آینده به بازار خواهند آمد

۵- Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology

۶- تکنولوژی Supports AMD OverDrive برای آورکلاک بهتر و آنلاک کردن

۷- قیمت حدود ۳۰ ٪ کمتر

۸- ............

برتریهای بخصوصی در مین گیگا نسبت به ازراک ندیدم اگر موردی هست بفرمائید

اگر مایل بودید بفرمائید تا در مورد مادربردهای دیگه هم صحبت کنیم که البته وضعیت گیگا در اونها خیلی اسفناکتره :lol:

JEskandari
16-01-10, 15:38
رضا جان

این مینها رو بررسی کردم

متاسفانه اختلافهای این مینها با سری amd اینقدر زیاده که چندین صفحه میشه در موردش مطلب نوشت

۱- امکان کراسفایر

۳- خروجی esata

۷- قیمت حدود ۳۰ ٪ کمتر

۸- ............

اگر مایل بودید بفرمائید تا در مورد مادربردهای دیگه هم صحبت کنیم که البته وضعیت گیگا در اونها خیلی اسفناکتره :lol:
دوست عزیز با شما موافق نیستم
1- مادر برد ASrock از مدار پاور منیجر قدیمی تری استفاده کرده ودر این ضمینه ضعیفتر است لطفا به Mosfet ها توجه بفرمایید.
2- مادربرد گیگا از تکنولوژی UltraDurable 3 استفاده میکند ولی به نظرم آمد البته از روی عکس که مادربرد Asrock حتی از Solid Capacitors هم استفاده نمیکند.
3- در مورد پشتیبانی از کراسفایر توجه کنید از انجا که مادر برد Asrock توانایی 8x-8x را ندارد وتنها میتواند از 16x-4x پشتیبانی کند به هیچ وجه برای اینکار مناسب نیست.
4- اگر به صوت توجه کنید میبینید که مادر برد Asrock از تراشه ضعیفتری نسبت به گیگابایت استفاده کرده وتنها توانایی خروجی S/PDIF دارد در حالیکه مادربرد گیگا هم خروجی دارد هم ورودی.
5- در مورد E-Sata باید بگویم مادربرد ASrock دو عدد دارد چهار عدد SATA دارد در حالیکه مادر برد گیگا شش عدد Sata دارد که با کمک براکت دو عدد ان میتواند تبدیل به E-Sata گردد و این براکت توسط گیگابایت ارایه میشود این برطری را دارد که یک کابل چهار پین از منبع تغذیه به ان متصل شده که میتواند برق مورد نیاز قطعات اکسترنال را تامین کند.
6- مادر برد Asrock تنها چهار پورت usb در پشت دارد و 6 پورت بر وی مادربرد پشتیانی میشود یعنی در کل ده پورت اما مادربرد گیگا 8 پورت USB در پشت دارد و 4 پورت هم در روی برد پشتیبانی میشود یعنی 12 پورت USB
7- مادربرد گیگا مجهز به دو بیوس فیزیکی است که احتمال آسیب را در هنگام آپدیت کردن بیوس خیلی کم میکند.
8- در مورد 8 پین بودن پاور مادر برد در مادر برد Asrock به احتمال زید این امر بخاطر امکان دو کارت گرافیک بر روی آن است و توانایی بهتری در اورکلاک کردن نسبت به مادر برد گیگا که چهار پین است ندارد بخصوص که مدار پاور منیجر مادر برد گیگا پیشرفته تر است.
9 من دلیلی نمیبینم که پشتیبانی از AMD Overdrive نشانه برتری باشد با این حساب این مین Asroc باید از EVGA Classified بهتر باشد که فکر نکنم اینجور باشه.
10- به نحوه چیده شدن قطعات بر روی مین Asrock توجه بفرمایید که چگونه فن CPU با رم و کارت گرافیک با سوکت IDE تداخل دارد در حالیکه بهیچ وجه در مورد مین گیگا اینگونه نیست.

در کل به نظر میرسد کیفیت قطعات و مدارهای بکار رفته در مینبورد گیگابایت خیلی بهتر است.

HoSsEiN.iR
16-01-10, 20:37
تصحيح مي کنم. اگر معيار P/P (قيمت به نسبت کارآيي) باشه اونوقت نميشه گفت که اينتل برتره يا AMD و بر ميگرده به کاربري سيستم.
اما اگر بحث سرعت و قدرت تکنولوژي باشه که AMD فعلا به گرد اينتل هم نميرسه و هنوز توانايي مقابله با سري COre i5 اينتل رو نداره. چه خواسته Core i7. اگر مدرک خواستين در خدمتم.

تکنولوژی ؟ چه جالب !!! :1. (27):
چه ربطی به تکنولوژی داره

چشم نيما جان.

من خیلی وقته تو این دو مدل موندم چرا شما این دو رو یکی از بهترین برد ها میدونید ؟ دلیل پیشنهادتون چیه میشه یه توضیحی بدید ؟ از چه نظر این دو مادربرد عالیه؟ من تو سیستم های پیشنهادیتون اونم قیمت بالا هاش GA EP41DS3L رو زیاد دیدم چه خصوصیت خوبی داره؟

پس شما لطف کنيد پردازنده هاي ديگر رو هم در رده قيمتهاي پايين مثال بزنيد تا مقايسه کنيم.اگه دقت کنید مثال زدم بهتره یه بار دیگه پست های قبلیمو مرور کنید
هم آمارو نشون دادم هم یه تست از دو سی پی یو نشون دادم

اولا ميشه بگيد از کجا مي فرمائيد مادربورد مهمتر از پردازنده هست!!!!!!؟؟؟؟ شما داردي دو فاکتو کاملا مجزا رو با هم مقايسه مي کنيد. اليته مجموع مادربورد و پردازنده با هم اگر با مادربورد و پردازنده ديگه بنا به معيار مقايسه بشن منطقي هست. شما بگید چرا مادربرد مهم نیست ؟

خوب تا حالا چند بار گفتم من اینتلو با اینتل مقایسه میکنم نه با AMD اگه دوست داشته باشید چند تاشو براتون مثال میزنم

عزيزم شما هم دقت نکرديد. چاهايي که داده Lower is better کمتر بودن مزيته. با اين حساب اينتل کاملا برتريشو نشون داده در مقايسه مذکور. لطفا دقت کنيد.
تو یه پست جوابو دادم نیازی به این تذکر نبود

حسين جان. موردي که فرموديد تاييد ميشه. اما اين يه مورد خاصه. اين فرمايش شما که کلا قيمت به نسبت کارآيي AMD>Intel کاملا رد ميشه. مثال زياد هست عزيز. لطفا با دقت بيشتري نظر کلي بديد. اگه مي خواين مدرک بيارم در خدمتم. شايد اين مثالي که زديد جزء معدود مواردي باشه که فرمايش شما صدق ميکنه. اما در کل دقيقا در حال حاضر عکس اينه و Intel>AMD.
بهتره مدرکو بیارید این حرف کاملا غیر منطقیه

reza76622201
17-01-10, 09:16
تکنولوژی ؟ چه جالب !!! :1. (27):
چه ربطی به تکنولوژی داره

ميشه بگيد پس اسمشو چي بايد بزاريم؟ شايد شما واژه بهتري سراغ داريد!؟

من خیلی وقته تو این دو مدل موندم چرا شما این دو رو یکی از بهترین برد ها میدونید ؟ دلیل پیشنهادتون چیه میشه یه توضیحی بدید ؟ از چه نظر این دو مادربرد عالیه؟ من تو سیستم های پیشنهادیتون اونم قیمت بالا هاش GA EP41DS3L رو زیاد دیدم چه خصوصیت خوبی داره؟

اين بوردها در رنج قيمتي خودشون عالين و کارآيي خوبي دارن.
ببخشيد ميشه بگيد عيبشون چيه؟ چي کم داره؟ واسه پردازنده هاي سري Core 2 Duo و Core 2 Quad اين مادربوردها هيچيزي کم ندارن. اصلا شما مشخصات اين بوردها رو مي دوني عزيز؟ مگه مادربورد قراره چکار کنه؟
چي کم داره اين بوردها؟ منتظر پاسختونم.

اگه دقت کنید مثال زدم بهتره یه بار دیگه پست های قبلیمو مرور کنید
هم آمارو نشون دادم هم یه تست از دو سی پی یو نشون دادم

حسين آقا. پست قبلي شما رو دوباره خوندم. توي مثالتون اصلا اسمي از 240 نبود!؟!؟! ضمنا شما مياي دو مقايسه از بين N معيار و مقايسه انتخاب مي کنيد و ملاک قرار ميديد!؟!؟!؟ اون لينک آناند که بسيار وسيع تر و گسترده تر مقايسه کرده بود. پس مدرکتون اصلا کليت نداره و ملاک نميشه.(بر عکس لينک آناند تچ)

شما بگید چرا مادربرد مهم نیست ؟

مادربورد مهمه خيلي هم مهمه. اگر از برند معتبر و با کيفيت انتخاب نشه دردسر خاليه.
عزيز لطفا پستها رو با دقت بخونيد. شما فرموديد مادربورد از پردازنده مهمتره. اين مقايسه و اين فرمايش شما کاملا از هر نظر رد شدست. چون دو مقوله کاملا جدا رو داريد مقايسه مي کنيد. اما همونطور که در پست قبلي هم گفتم باز اگر شما گفته بوديد مجموع پردازنده و مادربورد منطقي بود.

خوب تا حالا چند بار گفتم من اینتلو با اینتل مقایسه میکنم نه با AMD اگه دوست داشته باشید چند تاشو براتون مثال میزنم

کاملا با روشتون موافقم. همينم درستشه. پس در اين مورد ديگه بحثي نيست.پس عبارتهايي نظير AMD>Intel و سلطان بلامنظر بودن و ... صرفا يه شعاره کاملا غير علمي و غير حرفه اي هست.
باتشکر و تقديم احترام.

reza76622201
17-01-10, 09:36
رضا جان

این مینها رو بررسی کردم

۱- امکان کراسفایر

۳- خروجی esata

۷- قیمت حدود ۳۰ ٪ کمتر

۸- ............

خوب نيما جان بازم تکرار مي کنم با اينکه توضيح واضحاته اما لازمه بگم تا افراد مراجعه کننده به سايت دچار اشتباه نشن.
عزيز شما با قيمت يه بنز کلاسيک No option مي تونيد يه Mazda 3 که تازه فقط توي ايران مونتاژ ميشه و Full Option هست بخريد. شما با پول يه BMW در پايينترين قيمت مي تونيد يه Hyundai Azera بخريد که امکانات به مراتب بيشتري داره. در هر دو مثال هم شما مبلغ زيادي هم تازه اضافه مياريد. اما....
هيچ وقت امکانات بيشتر دليل بر برتري يک برند نسبت به يه برند ديگه هنگامي که معيار P/P باشه نخواهد بود.
کمپاني گيگابايت نه تنها از کمپاني Asrock قديمي تره و برتره بلکه هميشه يکي از مطرح ترين کمپانيهاي توليد کننده بورد در جهان به همراه Asus بوده و توي اکثر سايتها اين دو بورد هميشه مطرح ترينها بودن.
در بسياري از سريهاي Gigabyte مدالهاي کيفيت و طراحي از شرکتهاي معتبر سخت افزار در جهان اخذ شده که در سايت خود گيگابايت زير مادربوردهاي مشمول درج شده. يه مثال ديگه:

شايد با پول اين مادربورد معرکه بشه از برند Asrock مادربورد با امکانات بيشتر تهيه کرد اما از نظر کيفيت ساخت و طراحي اين کجا و آن کجا. البته همين جا هم مي تونم چند برتري گيگا رو در همين مقايسه به ازراک بگم اما اولويت با مطالبي بود که گفتم.
پس به همه دوستان پيشنهاد مي کنم هيچوقت معيارتون در انتخاب مادربورد صرفا در يک قيمت ثابت امکانات بيشتر نباشه چون طراحي و کيفيت و دوام و گارانتي و اعتبار يک برند به مراتب مهمتره.
با تقديم احترام. :11():

AMD>INTEL
17-01-10, 10:01
amd>intel بستگی تفکر شما نسبت به این حرف چی باشه .

nima_hl
17-01-10, 11:13
خوب نيما جان بازم تکرار مي کنم با اينکه توضيح واضحاته اما لازمه بگم تا افراد مراجعه کننده به سايت دچار اشتباه نشن.
عزيز شما با قيمت يه بنز کلاسيک No option مي تونيد يه Mazda 3 که تازه فقط توي ايران مونتاژ ميشه و Full Option هست بخريد. شما با پول يه BMW در پايينترين قيمت مي تونيد يه Hyundai Azera بخريد که امکانات به مراتب بيشتري داره. در هر دو مثال هم شما مبلغ زيادي هم تازه اضافه مياريد. اما....
هيچ وقت امکانات بيشتر دليل بر برتري يک برند نسبت به يه برند ديگه هنگامي که معيار P/P باشه نخواهد بود.
کمپاني گيگابايت نه تنها از کمپاني Asrock قديمي تره و برتره بلکه هميشه يکي از مطرح ترين کمپانيهاي توليد کننده بورد در جهان به همراه Asus بوده و توي اکثر سايتها اين دو بورد هميشه مطرح ترينها بودن.
در بسياري از سريهاي Gigabyte مدالهاي کيفيت و طراحي از شرکتهاي معتبر سخت افزار در جهان اخذ شده که در سايت خود گيگابايت زير مادربوردهاي مشمول درج شده. يه مثال ديگه:

شايد با پول اين مادربورد معرکه بشه از برند Asrock مادربورد با امکانات بيشتر تهيه کرد اما از نظر کيفيت ساخت و طراحي اين کجا و آن کجا. البته همين جا هم مي تونم چند برتري گيگا رو در همين مقايسه به ازراک بگم اما اولويت با مطالبي بود که گفتم.
پس به همه دوستان پيشنهاد مي کنم هيچوقت معيارتون در انتخاب مادربورد صرفا در يک قيمت ثابت امکانات بيشتر نباشه چون طراحي و کيفيت و دوام و گارانتي و اعتبار يک برند به مراتب مهمتره.
با تقديم احترام. :11():

شما روی گیگا تعصب دارید به همین دلیل بحث با شما بی فایده است

شاید شما ترجیح میدید یه بنز 2004 بخرید و از اون لذت ببرید ولی بنده ترجیح میدم مزدای 2009 بخرم که قطعا آپشنهای جدیدتر و بهتری داره

شاید حرف شما درست باشه و بنز 30 سال ماشین باشه ولی مزدا 10 سال بیشتر ماشین نباشه ولی وقتی ما ماکزیمم هر 3-4 سال باید این ماشین رو بندازیم دور و یکی دیگه بخریم توی این مدت امکانات مزدا جدید کجا و امکانات بنز قدیمی کجا

موفق باشی :give_rose:

reza76622201
17-01-10, 11:33
بسيار خوب نيما جان. پس ديگه بحث رو ادامه نمي ديم.

HoSsEiN.iR
17-01-10, 15:10
بسيار خوب نيما جان. پس ديگه بحث رو ادامه نمي ديم.
:yes::great:

reza76622201
18-01-10, 08:48
شما روی گیگا تعصب دارید به همین دلیل بحث با شما بی فایده است

شاید شما ترجیح میدید یه بنز 2004 بخرید و از اون لذت ببرید ولی بنده ترجیح میدم مزدای 2009 بخرم که قطعا آپشنهای جدیدتر و بهتری داره

شاید حرف شما درست باشه و بنز 30 سال ماشین باشه ولی مزدا 10 سال بیشتر ماشین نباشه ولی وقتی ما ماکزیمم هر 3-4 سال باید این ماشین رو بندازیم دور و یکی دیگه بخریم توی این مدت امکانات مزدا جدید کجا و امکانات بنز قدیمی کجا

موفق باشی :give_rose:
نيما جان ببخشيد که دوباره بحث رو ادامه مي دم. اما تازه ديدم شما چي نوشتيد!؟ چون مثالي که زديد صحيح نيست.
کي گفته که قيمت يک مثلا Azera 2009 با هيچ بنز 2009 يکي نيست!؟ اولا که قيمت ماشين توي ايران کاملا کاذبه. شما مي دونستيد با 60000 ميليون مي تونيد يه بنز 2009 اما No option بخريد!؟
اگر بفرمائيد که شما يه ماشين 2009 فول آپشن رو به يه بنز 2009 بدون آپشن ترجيح مي ديد خوب اين سليقه شماست. اما هرگز اينچنين نيست که قيمت مزدا 3 سال 2009 با يه بنز 2004 يکي باشه!؟!؟!؟!؟
حال بيايم توي سخت افزار.

در مثال مادربوردهايي که فرموديد EP41 يا EP43 هرگز قديمي نيست و Asrock معرفي شده جديد. هر دو توليد 2009 هستند.
ضمنا اينم بدک نيست بدونيد در مورد EP43 :

Qualified for Windows® 7

DDR3 1600+ Support

50,000 Hours Japanese Solid Capacitors

Dynamic Energy Saver Advanced

Hardware OverVoltage Control IC-- Enabling Extreme Overclocking

DualBIOS™ - Patented Dual Hardware BIOS Protection

ديگه وارد جزئيات نمي شم. موفق باشيد.
:give_rose:

HoSsEiN.iR
18-01-10, 16:27
خوب رضا جان شما گفتید GA-EP41T-UD3L با قیمت 113000 تومن رو برای DDR3 پیشنهاد دادید

چیپست G41 خوب این چیپ تو مین های اینتل چیپ آنچنان قویی نیست و نسبت به چیپ های سری x اصلا قابل مقایسه نیست

پل جنوبی بسیار ضعیف هست ICH7 !!

ماکسیموم FSB 1333 هست !!! و رم DDR3 رو در حالت oc تا 1333 بیشتر نمیتونه پایدار کنه !!! و حداکثر 4 گیگابایت رم بیشتر ساپرت نمیکنه

از اسلات PCI-E 2 پشتیبانی نمیکنه !!!

منبع تغذیه پردازنده چهار پین هست (البته با مشخصات بالا اصلا نیازی نیست که منبع تغزیه پردازنده 8pin باشه )

پس این برد اصلا ارزش خریدن نداره

خوب از اینها که بگذریم به گفته ی خودتون هرکه 775 بخره پولشو دور ریخته چون اصلا ارزش خرج کردن نداره به این دلیل که سوکتش 775 هستش و به قول خودتون خیلی از تکنولوژی عقبه

اما با خرید یک مادربرد 100 هزارتومنی amd میتوان از جدید ترین پردازنده های AMD لذت برد و همچنان به بهترین نحو میشه اونو آورکلاک کرد در ضمن با خرج کردن 100 تومن پول میشه یکی از بهترین چیست های amd و با بهترین کارایی
خرید اگه دوست داشته باشین تا یک مادربردشو مثال بزنم

nima_hl
18-01-10, 21:47
نيما جان ببخشيد که دوباره بحث رو ادامه مي دم. اما تازه ديدم شما چي نوشتيد!؟ چون مثالي که زديد صحيح نيست.
کي گفته که قيمت يک مثلا Azera 2009 با هيچ بنز 2009 يکي نيست!؟ اولا که قيمت ماشين توي ايران کاملا کاذبه. شما مي دونستيد با 60000 ميليون مي تونيد يه بنز 2009 اما No option بخريد!؟
اگر بفرمائيد که شما يه ماشين 2009 فول آپشن رو به يه بنز 2009 بدون آپشن ترجيح مي ديد خوب اين سليقه شماست. اما هرگز اينچنين نيست که قيمت مزدا 3 سال 2009 با يه بنز 2004 يکي باشه!؟!؟!؟!؟
حال بيايم توي سخت افزار.

در مثال مادربوردهايي که فرموديد EP41 يا EP43 هرگز قديمي نيست و Asrock معرفي شده جديد. هر دو توليد 2009 هستند.
ضمنا اينم بدک نيست بدونيد در مورد EP43 :

Qualified for Windows® 7

DDR3 1600+ Support

50,000 Hours Japanese Solid Capacitors

Dynamic Energy Saver Advanced

Hardware OverVoltage Control IC-- Enabling Extreme Overclocking

DualBIOS™ - Patented Dual Hardware BIOS Protection

ديگه وارد جزئيات نمي شم. موفق باشيد.
:give_rose:

عزیز دل توی مثالی که زدم یک نکته ظریف پنهان بود که اگر دقت میکردید ۱۰۰٪ بهش پی میبردید

سوکت 775 سال 2005 ریلیز شد و سوکت am3 سال 2009 وقتی من به این دو سال اشاره کردم منظورم این بود

در حال حاضر حتی مین g31 هم داره تولید میشه یا همین سوکت 775 ولی دلیل نمیشه که طراحی اون مال سال 2010 باشه

ولی سوکت am3 از هر مدل و برندی که باشه طراحی اون نمیتونه قدیمی تر از سال 2009 باشه

موفق باشید :give_rose:

AMD>INTEL
19-01-10, 10:30
دوستان بحث اگر منطقی ادامه بدید مشکلی نیست . ولی تعصب روی برند خوب نیست . از نظر امکانات و مشخصات باید یک برد بررسی بشه . گیگابایت تولید کننده بزرگیه ولی همیشه بهترین نیست . وقتی به کسی قطعه ای پیشنهاد میدیم باید حداقل چند تا اون رو تست کرده باشیم .
با تشکر از دوستان

reza76622201
19-01-10, 10:32
]

خوب رضا جان شما گفتید GA-EP41T-UD3L با قیمت 113000 تومن رو برای DDR3 پیشنهاد دادید

چیپست G41 خوب این چیپ تو مین های اینتل چیپ آنچنان قویی نیست و نسبت به چیپ های سری x اصلا قابل مقایسه نیست

سلام حسين جان. عزيز مورد مقايسه ها EP43TUD3L بوده که هم قيمت Asrock معادل بوده و داراي ICH10 هستتش. اين از اين.

پل جنوبی بسیار ضعیف هست ICH7 !!

قيمت اين مادربورد(داراي چيپ P41) اصلا در حد P43 نيست و پايينتره. پس مقايسه صحيحي نيست.

پس این برد اصلا ارزش خریدن نداره

اصلا صحيح نيست. اين کاملا بستگي به کاربري و از اون مهمتر توانايي مالي خريدار داره و در نوع خودش در برند گيگابايت مادربورد خوبيه. بازم ميگم گيگا رو با ازراک اصلا مقايسه نکنيد که کاري بيهوده هست.

خوب از اینها که بگذریم به گفته ی خودتون هرکه 775 بخره پولشو دور ریخته چون اصلا ارزش خرج کردن نداره به این دلیل که سوکتش 775 هستش و به قول خودتون خیلی از تکنولوژی عقبه

عزيز. لطفا به عنوان تاپيک توجه کنيد. نا داريم مقايسه بين پردازنده ها و مادربوردهاي ارزان قيمت مي کنيم. نه پردازنده بالا و مادربورد بالاي 100000 تومان. جالبه بدونيد که همين سوکت LGA 775 پردازنده Intel COre 2 Quad Q9650 رو ساپورت مي کنه که فاصله اين پردازنده با بالاترين پردازنده AMD زياد نيست. لطفا بفمائيد من کجا گفتم خيلي از تکنولوژي عقبه!؟!!؟؟؟؟ اتفاقا هنوز اين سوکت و پردازنده هاش بسيار قوي هستند و بيشترين فروش رو در ايران دارن. اما اينکه آينده بهترين در انتظار سوکت 1156 يا 1366 هست چيز واضحيه و به عنوان تاپيک ربطي نداره.

اما با خرید یک مادربرد 100 هزارتومنی amd میتوان از جدید ترین پردازنده های AMD لذت برد و همچنان به بهترین نحو میشه اونو آورکلاک کرد در ضمن با خرج کردن 100 تومن پول میشه یکی از بهترین چیست های amd و با بهترین کارایی
خرید اگه دوست داشته باشین تا یک مادربردشو مثال بزنم

با اينکه ربطي به عنوان تاپيک نداره براي اطلاع عموم بد نيست مثالتونو بزنيد. البته اگر از برند معتبر باشه. شما لطفا از برند گيگا يا Asus مثال بزنيد.

HoSsEiN.iR
19-01-10, 11:36
]

سلام حسين جان. عزيز مورد مقايسه ها EP43TUD3L بوده که هم قيمت Asrock معادل بوده و داراي ICH10 هستتش. اين از اين.

ببخشید تو یه مثال اشتباهی گرفتم همونطور که گفتم با قیمت 100 تومن میشه یکی از جدیدترین چیپ های AMD را خرید که واقعا قدرت و کاربرد زیادی داره

اصلا صحيح نيست. اين کاملا بستگي به کاربري و از اون مهمتر توانايي مالي خريدار داره و در نوع خودش در برند گيگابايت مادربورد خوبيه. بازم ميگم گيگا رو با ازراک اصلا مقايسه نکنيد که کاري بيهوده هست.

خوبه بازم اسم توان مالیو میاریدو این برد ها رو مثال میزنید
یعنی چی برد گیگا رو نمیشه با ازراک مقایسه کرد ؟
این حرف کاملا غیر منطقی و غیر حرفه ایه چه دلیلی تو بهتر بودن گیگا از برند های دیگه هست ؟
این نشون میده که شما خیلی تعصب رو گیگا دارید و همینطور رو اینتل بهتره چند تا بردتو تست کنید چند تا برند مختلف رو تست کنید بعد یه شرکت زو ببرید زیر سوال

عزيز. لطفا به عنوان تاپيک توجه کنيد. نا داريم مقايسه بين پردازنده ها و مادربوردهاي ارزان قيمت مي کنيم. نه پردازنده بالا و مادربورد بالاي 100000 تومان. جالبه بدونيد که همين سوکت LGA 775 پردازنده Intel COre 2 Quad Q9650 رو ساپورت مي کنه که فاصله اين پردازنده با بالاترين پردازنده AMD زياد نيست. لطفا بفمائيد من کجا گفتم خيلي از تکنولوژي عقبه!؟!!؟؟؟؟ اتفاقا هنوز اين سوکت و پردازنده هاش بسيار قوي هستند و بيشترين فروش رو در ايران دارن. اما اينکه آينده بهترين در انتظار سوکت 1156 يا 1366 هست چيز واضحيه و به عنوان تاپيک ربطي نداره.

اسم عنوان تاپیک رو آوردید باید بگم که اسمشو اشتباه انتخاب کرید چون از همون صفحه اول بحث مادربرد بود تا همین جا برگردید دوباره صفحات رو یه نگاهی بندازید
میگید پردازنده های ارزون و مادربردهای ارزون اما با یه پردازنده کل تکنولوژیو می برید زیر سوال
میگید مادربرد ارزون اما میاید بالای 100 مثال میزید بعد سریع می گید ازراک آشغال (بی دلیل)

درباره سوکت 775 هم کاری نکنید که بگردم تمام پستاتونو تو این فروم پیدا کنم

با اينکه ربطي به عنوان تاپيک نداره براي اطلاع عموم بد نيست مثالتونو بزنيد. البته اگر از برند معتبر باشه. شما لطفا از برند گيگا يا Asus مثال بزنيد.

اینم نشون دهنده تعصبه دیگه من چیو براتون مثال بزنم ؟ شما که اطلاع کافی از قطعات کامپیوتر ندارید هیچ ارزشی نداره من براتون مثال بزنم
ولی خوب GIGABYTE - MA770T-UD3 یکی از مین های نسبتا خوبه

در کل من اصلا حوصله ندارم دیگه تو این بحث شرکت کنم خودتون ببریدو بدوزید