PDA

مشاهده نسخه کامل : رم DDR3 1666 حدود 150 چی خوبه(ممنون میشم کمک کنید)

rezaaghili
06-01-10, 22:28
رم DDR3 1666 حدود 150 چی خوبه(ممنون میشم کمک کنید)
برای بازی حرفه ای میخام
سیستمم هم amd هست هر چند فرقی نداره

rezaaghili
06-01-10, 22:34
2*2 dual chanell میخام یادم رفت بالا بگم

HoSsEiN.iR
06-01-10, 23:47
رم DDR3 1666 حدود 150 چی خوبه(ممنون میشم کمک کنید)
برای بازی حرفه ای میخام
سیستمم هم amd هست هر چند فرقی نداره

2*2 dual chanell میخام یادم رفت بالا بگم

رم 10666 منظورتون بود دیگه؟ (bus 1333)

مدل
CORSAIR XMS3 - Dual Channel 4GB - 1333- 2x2GB 140,000
بگیر رم خوبیه باب بازیه اینم لینکش :
Only the registered members can see the link

========
سوالی بود در خدمتم:give_rose:

Moein
06-01-10, 23:52
رم 10666 منظورتون بود دیگه؟ (bus 1333)

مدل
CORSAIR XMS3 - Dual Channel 4GB - 1333- 2x2GB 140,000
بگیر رم خوبیه باب بازیه اینم لینکش :

========
سوالی بود در خدمتم:give_rose:

سلام دوست عزیز منظورتون از این چی بود باب بازی هست می شه بیشتر توضیح بدید هر رمی باب بازی هست و تنها به میزان Delay بین دو رم و میزان ADVANCE TIMING هایی که مادربورد به صورت AUTO یا از روی رم می خونه داره باز اگر موضوعی رو شما می دونید بگید من اماده یاد گرفتن هستم

رم 1666 میزان باسی هست که مادربورد های AMD گیگا بایت روشون نوشته(روی خود مادربورد نوشته شده) و دوستمون هم منظورشون همین بوده احتمالا

HoSsEiN.iR
07-01-10, 00:39
سلام دوست عزیز منظورتون از این چی بود باب بازی هست می شه بیشتر توضیح بدید هر رمی باب بازی هست و تنها به میزان Delay بین دو رم و میزان ADVANCE TIMING هایی که مادربورد به صورت AUTO یا از روی رم می خونه داره باز اگر موضوعی رو شما می دونید بگید من اماده یاد گرفتن هستم

Only the registered members can see the link دامه...

این لینک هم نگاه کنید بد نیست :

رم 1666 میزان باسی هست که مادربورد های AMD گیگا بایت روشون نوشته(روی خود مادربورد نوشته شده) و دوستمون هم منظورشون همین بوده احتمالا

شاید منظورشون 1666 بوده ..........
کسی چه میدونه بهتره خودشون بگن

rezaaghili
07-01-10, 00:53
سلام دوستان من که بالا نوشتم 1666
اره منظورم 1666 هست
اینم مشخصات سیستم من
Mb:ma770tud3p
cpu:925 phenom II
ram:2*2 1333 xms3 crosair که امروز یکیشو دادم دوستم شد 2 گیگ ولی اینم میخام بفروشم دو تا رم 2 گیگ بگیرم(دوال چنل) با باس 1666
ممنون میشم راهنماییم کنید

Moein
07-01-10, 00:53

Only the registered members can see the link دامه...

این لینک هم نگاه کنید بد نیست :

شاید منظورشون 1666 بوده ..........
کسی چه میدونه بهتره خودشون بگن

اخ قوربونت تفاوت این ها چی هست میشه بیشتر بگی قرمز که میزان در DDR3 1333 هست پس نمی شه محاسبه درستی باشه و نباید حسابش کرد در بقیه میشه به من تفاوت نشون بدی بیشتر فکر کنم 16.8 باشن!!

رم ها در فرکانس های مختلف بسته به تایمینگ کاری خود دارند بیشتر رم ها در فرکانس های مشابه در بازی ها مختلف یکسان عمل می کنند و همون طوری که گفتم بسته به اینکه چه میزان تفاوت بین اون ها هست کمی تفاوت می کنند و در غیر این صورت تفاوت زیادی با هم نمی کنند این عکس از این منابعی که شما برای من قرار دادید

فقط بازی کردن با تایمینگ ها می تونه این دلیل رو ایحاد کنه پس این موضوع که به درد بازی می خوره یا نمی خوره به پروفایل درونی رم بستگی داره و به مادربورد که در صورت نخوندن تایمینگ ها چه تایمینگی رو ست کنه

باز هم اگر می دونید تفاوت دیگه ای هست که من نمی دونم خوشحال می شم من رو مطلع کنید

با تشکر

SSA MEMBER

rezaaghili
07-01-10, 00:58
من فقط میخام رم سیستمم رو قویتر کنم بشه 1666 همین
زیاد هم فرقی برام نداره بازی رو هم همینطوری گفتم(البته بازی هم میکنم)

Moein
07-01-10, 01:03
اره منظورم 1666 هست
اینم مشخصات سیستم من
ram:2*2 1333 xms3 crosair که امروز یکیشو دادم دوستم شد 2 گیگ ولی اینم میخام بفروشم دو تا رم 2 گیگ بگیرم(دوال چنل) با باس 1666

بهترین رمی که می تونید انتخاب کنید رمی هست که دارای تایمینگ کمتر نسبت به فرکانس مشابه باشه باس رم ها هم 1600 هست

شما هر رمی رو انتخاب می خواهید بکنید دارای تایمینگ پایین باشه کمک زیادی به شما می کنه من متاسفانه نمی دونم در بازار ایران چی موجود هست اما دنبال رم هایی باش با تایمینگ 6 و یا 7 ضمننا سراغ رم های سری low voltage هم نرو

موفق باشید

HoSsEiN.iR
07-01-10, 01:05
والا چی بگم دیگه
خودم قضیه تایمینگارو میدونم و میدونم که بالا پایین کردنشون چه تاثیراتی داره
اما من خیلی جاها دیدم رم crosair رو بیشتر برای بازی پیشنهاد میدن منم گفتم crosair
اگه اشتباه کردم منو ببخشید
منبع ای ندارم که به شما ثابت کنم

Moein
07-01-10, 01:16
والا چی بگم دیگه
خودم قضیه تایمینگارو میدونم و میدونم که بالا پایین کردنشون چه تاثیراتی داره
اما من خیلی جاها دیدم رم crosair رو بیشتر برای بازی پیشنهاد میدن منم گفتم crosair
اگه اشتباه کردم منو ببخشید
منبع ای ندارم که به شما ثابت کنم

در رم ها چیزی هست به نام BAND WITCH که میزان سرعت بین دو رم هست در رم های مثل CORSAIR این سرعت خوب هست و دلیل اینکه این رم رو پیشنهاد می دند همین هست. میزان Delay که داره بین دو رم پایین هست البته بسته به مدل داره و هر شرکت دارای یک رم خوب هست و سری های خوب رو نمی شه با سری های معمولی مقایسه کرد

بسیاری از مادربورد های low end توانایی تشخیص کامل این تایمینگ ها رو ندارند و این ها رو به صورت پیشفرض ست می کنند اما در مادربورد های high end توانایی شناسایی این امر هست

پس هر رمی دوستمون پیدا کنه که تایمینگ های پایه ای که دارند پایین باشند به نفعشون هست

ضمننا باید استاد های من بیاد کامل در این مورد توضیح بدن من هنوز از رم به صورت واقعی هیچی نمی دونم

با تشکر

SSA MEMBER

rezaaghili
07-01-10, 15:31
کسی دیگه نبود نظر بده

EAB
07-01-10, 23:52
چون سیستم شما amd هست پس دول جانال باید استفاده کنید
از اینها میتونید استفاده کنید:
9-9-10-25 csxo-d3-lo-1333-4g 135000toman
g.skill ddr3 1333 eco f3-10666cl7d 4g 140000toman 7-7--7-21
g.skill drr3 1333 rip gaws f3-10666-cl8d 4g 139000toman 8-8-8-24
g.skill ddr3 1600 ripjaws f3-12800cl7d 4g 178000toman 7-7-7-24
.

kakihot
08-01-10, 02:04
انشالله شنبه سه تا پیشنهاد ویژه داریم ولی با توجه به اینکه IMC تعبیه شده در AMD برای DDR 3 ساخته نشده شما از پیشنهادات زیر فقط 1333 رو انتخاب کنید
GSKILL F3 2G/1333 NQ CL9 54T
GSKILL F3 2G/1600 NQ CL9 61T
GSKILL F3 2X1G/1600 CL8 TD 66T
این سه عدد ماژول با قیمت استثنایی در فروشگاه آن لاین عرضه میشه و فقط از طریق فروشگاه آن لاین(PERSIAN FEE) فروخته میشه و با مراجعه حضوری فروش نداریم در ضمن تمام اعضائی که برای کار ما ارزش قائل شدند و در سایت ثبت نام کردند تا تاریخ 17/10/1388 با خرید 1 قلم از موارد بالا مبلغ 50000 ریال تخفیف اعمال خواهد شد :love:

rezaaghili
08-01-10, 09:24
دوست عزیز من dual ddr3 میخاستم
یکم بیشتر قضیه Imc رو برام توضیح میدی
و تا حالا حل نشده؟( مادربوردهای جدید)

m.b:ma770td3p
cpu:phenom II 925

PUMAOC
08-01-10, 11:51
سلام:give_rose:
این توصیه ی من هست.
از نظر خودم این رم همه چیز تمامه.:cool:

nima_hl
08-01-10, 12:33
یه چیز میخوام بگم بشرط اینکه نزنید :lol:

دوستان تا بحال به دمای هیت سینک یا چیپهای رم دقیق شدید ؟

تا اونجا که خودم تست کردم و دیدم رمهای ddr2 به دلیل ولتاژ بالاتر خیلی داغ میشدند و نیاز به هیت سینک خوب داشتند

ولی رمهای ddr3 با اون ولتاژ کم به اون صورت داغ نمیشن که نیاز به هیت سینک داشته باشن

بهترین رم ddr3 که تا حالا نصب و تست کردم اینها بوده

در حال حاضربه قیمت حدود 96 تومن ( کیت 2*2 گیگی ) به فروش میرسه و بر روی 1600 cl8 به راحتی و بدون کوچکترین مشکلی کار میکنه

برای ddr3 به دلیل تولید گرمای کم بنظرم نیازی به هزینه کردن بابت رم هیت سینک دار نیست ( مگر اینکه بخواهید آورکلاک خیلی سنگین انجام بدین )

معمولا تمام رمهای تولیدی یک شرکت از نظر سخت افزاری و چیپست یکی هستند و تنها مشخصات قابل شناسائی اونها توسط مادربرد متفاوت هستش(که اونم با یه تنظیم ساده بایوس حله :wink:) مثلا این بردی که من با اون قیمت خریدم با رمهای هیت سینک دار که به قیمت بالای 130 بفروش میرسند هیچگونه تفاوتی در عملکرد نداره ( هر دو رو تست کردم )

این مطلب رو در مورد برندهای دیگه هم تست کردم و صادق هستش ، بنظرم به همین دلایل برای کارهای معمول نباید پول بیهوده بابت رمهای آنچنانی داد :1. (35):

PUMAOC
08-01-10, 13:18
در حال حاضربه قیمت حدود 96 تومن ( کیت 2*2 گیگی ) به فروش میرسه و بر روی 1600 cl8 به راحتی و بدون کوچکترین مشکلی کار میکنه

با چه ولتاژی تست زدید؟

این رم هایی که من توصیه کردم تا 2100 بدون مشکل بالا می آن. در ازای این فرکانس کارایی خوبی هم دارن.

nima_hl
08-01-10, 13:47
با چه ولتاژی تست زدید؟

این رم هایی که من توصیه کردم تا 2100 بدون مشکل بالا می آن. در ازای این فرکانس کارایی خوبی هم دارن.

این مطلب رو در مورد برندهای دیگه هم تست کردم و صادق هستش ، بنظرم به همین دلایل برای کارهای معمول نباید پول بیهوده بابت رمهای آنچنانی داد Only the registered members can see the link
سعید جان از کی تا حالا شما شدین کاربر معمولی :lol:

روی ولتاژ 1.5 تست کردم

میدونم که اون رمهائی که معرفی کردین رمهای توپیه ولی کاربر معمولی مثل من معمولا از 1600 بالاتر نمیره گلم :wink:

nasiban
08-01-10, 19:24
دوست عزیز همونطوری که معین جان توضیح دادن در بازی به جای اینکه به فرکانس بالاتر اهمیت بدید باید مقدار تاخیر کمتر رو در نظر داشته باشید و از اونجایی که جناب kakihot هم شفاف سازی کردن پردازنده های AMD به طور کامل نمیتونن از فرکانس هاس بالای DDR3 پشتیبانی کنن پس بیشتر از فرکانس 1333 خرید کردن هیچ تفاوتی ندارد و هزینه اضافی خواهد بود .

پس من به شما پیشنهاد میکنم به جای اینکه رم های خودتون رو عوض کنید همون رم ها رو در بایوس از تاخیر CL9 به CL8 تغییر بدین تاسرعت بیشتری داشته باشید اگر هم تاکید بر تعویض رم ها دارین من ماژول های زیر رو پیشنهاد میکنم .

Gskill 2*2 GB DDR3 1333 CL7 Ripjaws به قیمت 147000 تومان

و اگر رم ارزون تر و خوب میخواین مدل زیر رو پیشنهاد میکنم سرعت فوق العاده ای داره که به راحتی تا 1800 اورکلاک میشه .
Memonex 2*2 GB 1333 CL8 Top Series به قیمت 105 هزار تومان

rezaaghili
08-01-10, 20:32
مرسی نظرت درباره این چیه
فکر کنم بافرفی زیادی نداشته باشه
در ضمن من هم برای بازی میخام هم برای اورکلاک

kakihot
09-01-10, 01:50
اورکلاک 2 جوره
حالت اول : رم خوب ندارید => پردازنده رو تا خرخره اور میکنید و ضریب رو تغییر میدید تا گذرگاه رم زیاد بالا نره در این حالت شما یک پردازنده قوی با پهنای باند مموری معمولی دارین
2- رم شما خیلی قوی هست و پا به پای پردازنده و سنکرون با اون میاد بالا . این حالت فوق العاده ایی هست ولی کلی باید پول خرج کنید برای رم.

حالا شما مشخص کن اگه کاربرد شما هرچی که هست ربطی به پهنای باند مموری نداره بی خود رم گرون نخر
اگه تعامل برنامه کاربردی شما با رم بالاست پس خریدش خوبه ( البته با ایجاد حالت اورکلاک)

مثال میزنم: فرض کنید یک دانشجوی ریاضی میخواد یه محاسبه سنگین با نرم افزار مطلب انجام بده.
کمترین و بالاترین پهنای باند مموری هیچ تفاوتی در کار کرد نداره ولی افزایش فرکانس CPU به اندازه 200 مگا هرتز
یه محاسبه 9 روزه رو به 8 روز تقلیل میده.

rezaaghili
09-01-10, 13:25
من زیاد نمیخام اور حرفه ای انجام بد ولی خیلی علاقه دارم(فعلا در حد متوسط)
ولی بعدا ممکنه حرفه ای(فعلا پولشو ندارم کولینگ حرفه ای بخرم)

اگه رو crosair xms3 1333 dual chanell
یا crosaire 1333 xms3/dhx خوبه و از gskil بهتره یا هم رده هستند همونه بگیرم

رم geil 1333 dual chetore ?

ممنون میشم جواب همه سوال ها مو بدی

HoSsEiN.iR
09-01-10, 13:39
من زیاد نمیخام اور حرفه ای انجام بد ولی خیلی علاقه دارم(فعلا در حد متوسط)
ولی بعدا ممکنه حرفه ای(فعلا پولشو ندارم کولینگ حرفه ای بخرم)

اگه رو crosair xms3 1333 dual chanell
یا crosaire 1333 xms3/dhx خوبه و از gskil بهتره یا هم رده هستند همونه بگیرم

رم geil 1333 dual chetore ?

ممنون میشم جواب همه سوال ها مو بدی

کار شما با سیستم بازیه البته میخوای در آینده آورکلاک کنی این طور که من نگاه کردم مادربرد شما هم قدرت زیادی در آور داره و قدرت تغییر تایمینگ ها رو داره پس بهتره همون رم Gskil رو بخری :cool:

AMD>INTEL
09-01-10, 14:03
منم با gskill موافقم

nasiban
10-01-10, 00:11
مرسی نظرت درباره این چیه
فکر کنم بافرفی زیادی نداشته باشه
در ضمن من هم برای بازی میخام هم برای اورکلاک

دوست عزیز من همون رم هایی رو که پیشنهاد دادم بیشتر میپسندم و تفاوت قیمت زیادی هم با این مدل نداره پس همون CL7 رو بگیرید بهتره در ضمن فکر نمی کنم با توضیحات جناب kakihot چیزی نا گفته بمونه .

به نظر من شما که زیاد در اورکلاک حرفه ای نیستید همین حافظه ها کاملاً براتون مناسب باشه چون که به راحتی با AIR Cooling به فرکانس های خوبی میرسند .

khalakh0b
20-01-10, 23:15
اره منظورم 1666 هست
اینم مشخصات سیستم من

به نظر من با توجه به تفاوت ناچیز تعداد فریم تو پلتفرم phenomIIبهتره به جای تعویض رما با فرکانس بالاتر حجمشون رو ارتقا بدی.که تازه 4گیگ کافیه.اگه تو بنچمارکا نگا کنی تفاوت خیلی کمشونو میبینی!!!

reza76622201
21-01-10, 09:33
بنده هم با فرمايش khalakh0b (Only the registered members can see the link) موافقم.

AMD>INTEL
21-01-10, 09:38
twinmos twister هم به دلیل داشتن چیپ میکرون d9 انتخاب خوبیه .