PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد لپ تاپ

towenty
03-01-10, 19:07
سلام
من میخوام یه لپ تاپ AW 310 DH Sony بگیرم منتها سیستم عاملش زده VHP یعنی چی ؟
میشه توضیح بدید
؟

rezaaghili
04-01-10, 01:35
یعنی vista home premium دوست عزیز
زیاد رو اینا نرو بیشتر سخت افزار ها رو بچسب
مدل های جدید سنی البته خیلی هاشون سون دارد ولی فزقی هم نداره فوقس یی رایت میکن روش نصب میکنی با همون کارایی

towenty
04-01-10, 03:41
یعنی vista home premium دوست عزیز
زیاد رو اینا نرو بیشتر سخت افزار ها رو بچسب
مدل های جدید سنی البته خیلی هاشون سون دارد ولی فزقی هم نداره فوقس یی رایت میکن روش نصب میکنی با همون کارایی

پس به نظرتون سونی بهتره یا hp ؟
البته سون روی لپ تاپ ها اورجینال هست ولی تو ایران قفل شکستش پخشه
خیلی فرق داره

rezaaghili
04-01-10, 20:50
دوست عیز من سه ماهه ویندوز 7دارم همه اپدیت ها رو هم از ماکروسافت گرفتم
اگه واقعا فرقی هم داشته باش برای ما ایرنی ها فرق نمیکنه
سونی به نظرم پول برندشمروی لپ تاپهاش میکشه
ملا مدل ای امریکایی سونی با سخت افار یه مقدار پاینت00 زار تومان گونتره
چقدر یخای خرج کنی تا راهنماییت کنم

bill geits
04-01-10, 22:59
دوست من پول سیستم عامل ندید . حتی تحت داس هم بگیرید خوبه بعد روش نصب می کنید و فرقی هم بعید می دونم داشته باشه .

Pami
05-01-10, 01:59
دوست من پول سیستم عامل ندید . حتی تحت داس هم بگیرید خوبه بعد روش نصب می کنید و فرقی هم بعید می دونم داشته باشه .

دوست عزيز شما يك لپ تاپ سوني معرفي كنيد كه بدون سيستم عامل به فروش برسه
اين سياست رو سوني و اپل ندارند و هميشه با سيستم عامل به فروش ميرسند

Pami
05-01-10, 02:07
پس به نظرتون سونی بهتره یا hp ؟
البته سون روی لپ تاپ ها اورجینال هست ولی تو ایران قفل شکستش پخشه
خیلی فرق داره

بحث در مورد بهتر بودن برند درست نيست ‌، بايد روي مدلها مانور داد و نظر سنجي كرد
اينكه بگيم سوني بهتره يه HP نميشه ، مثلا بگيم FW56 بهتر هست و امكانات بهتري داره يا DV6-2020 رو ميشه گفت درسته

reza76622201
05-01-10, 07:01
با نظر جناب King کاملا موافقم.
به نظر من اگر ملاک کيفيت به نسبت قيمت باشه و وزن و حجم ملاک نباشه HP DV6-2020 از همه بهتره.
البته شما بايد اول بفرمائيد که چه توقعاتي از نظر کارآيي و سايز و وزن از لپ تاپتون داريد تا بهتر بشه راهنمائيتون کرد.
:11():

bill geits
05-01-10, 17:20
The King (Only the registered members can see the link) عزیز
من کلی گفتم . بحث سر سونی نیست . ایشون وقتی از بقیه در مورد تفاوت سونی با اچ پی می پرسه یعنی هنوز قطعی نشده که سونی بخره ! و سراغ برندهای دیگه هم میره . پس من بهشون توصیه کردم که در برندهای مختلف به سیستم عامل توجهی نکنند . چون تو ایران پول الکی دادنه . کرک شده اش ریخته

Game
05-01-10, 23:03
اقا این لپ تاپ تو ایران گیر میاد ؟؟؟؟ ریفوربیشه یا نه؟؟؟

Toshiba
mini notebook : NB200 : NB205-N330BN

Pami
06-01-10, 00:38
پس من بهشون توصیه کردم که در برندهای مختلف به سیستم عامل توجهی نکنند . چون تو ایران پول الکی دادنه . کرک شده اش ریخته

حرف شما در مورد بازار ايران كاملا منطقي هست ، وقتي تو ايران ما ساپورت مستقيم مايكروسافت رو نداريم خريدن ويندوز اورجينال بيهوده هست
ولي خب كسي كه لپ تاپ سوني دوست داره بخره مجبوره اين هزينه رو بپردازه

reza76622201
06-01-10, 06:52
لپ تاپهاي سوني هم با CD يا DVD ويندوز ارجينال بفروش نمي رسند. يعني CD يا DVD اصل مايکروسافت که داراي کد و سريال باشه روشون نيست. بلکه با DVD Recovery عرضه مي شوند.
:11():

EhsanHF
06-01-10, 10:35
حرف شما در مورد بازار ايران كاملا منطقي هست ، وقتي تو ايران ما ساپورت مستقيم مايكروسافت رو نداريم خريدن ويندوز اورجينال بيهوده هست
ولي خب كسي كه لپ تاپ سوني دوست داره بخره مجبوره اين هزينه رو بپردازه من اینجوری فکر نمیکنم . چون خودم از ساپورت مایکروسافت خدمات گرفتم و جای تعجب داره که خیلی خیلی سریع جوابم رو دادن . اون هم پارسال دقیقا روز بعد کریسمس .

لپ تاپهاي سوني هم با CD يا DVD ويندوز ارجينال بفروش نمي رسند. يعني CD يا DVD اصل مايکروسافت که داراي کد و سريال باشه روشون نيست. بلکه با DVD Recovery عرضه مي شوند.درسته ، شرکت سونی DVD ویندوز رو به شما نمیده ، اما این موضوع به نفع مشتری End User هست . چون این یک نوع لایسنس هست که به خاطر قرارداد بین سونی و مایکروسافت بسته شده و سونی به خاطر همین موضوع ، هزینه های کمتری بابت ویندوز از مشتری خودش میگیره .
اگه خواستین میتونم نوع لایسنس رو به صورت دقیق با ذکر منبع واستون شرح بدم .
ضمنا ، اگه پشت لپ تاپ رو نگاه کنین ، شماره سریال اصلی و مشخصات ویندوز رو میتونین رو برچسب حک شده ببینین و نمیتونین بگین که اون ویندوز اصلی نیست !

reza76622201
06-01-10, 11:04
فرمايش EhsanHF کاملا تاييد ميشه.

Game
06-01-10, 12:40
اقا این لپ تاپ تو ایران گیر میاد ؟؟؟؟ ریفوربیشه یا نه؟؟؟

Toshiba
mini notebook : NB200 : NB205-N330BN

@: کسی نمیدونه؟؟؟:1. (27):

reza76622201
06-01-10, 12:44
من که تويليستهاي شرکتي اصلا نديدم. کلا توزيع لپ تاپهاي توشيبا به نسبت سوني و اچ پي و حتي ايسر توي ايران ضعيفتره. مگه اين لپ تاپ چي داره که شما روش زوم کرديد؟

rezaaghili
06-01-10, 12:50
درسته دوست عزیز نمیشه گفت اصلی نیست و نمیشه هم گفت اصل اصله
چون دی وی دی recovery هستش )همینطور که دوستمون بالا اشاره کرد)

bill geits
06-01-10, 13:04
ممنون از کینگ عزیز . حتی اگه ساپورت هم داشته باشه به نظر من ارزش نداره که بالای صد تومن پول سیستم عامل بدیم . نهایتش سیستم عامل خراب میشه دوباره نصب می کنیم . سخت افزار که نیست . تو خارج هم اگه می خرن از روی اجباره چون به شدت روی کپی رایت حساس هستن

EhsanHF
06-01-10, 13:12
راستش من هم اول اینجوری بودم . یعنی روی سیستمم آخرین برنامه ها و سیستم عاملها رو راحت نصب میکردم . اونم با کمترین هزینه .
اما از وقتی به خودم یک فرصت برای سازگاری با قوانین رو دادم ( اونم به دلیل عادت کردن به اخلاقهای مهاجرت هست ) واقعا از سیستم و برنامه هاش راضی بودم .
الان میتونم ادعا کنم روی سیستم من هیچ برنامه کرک شده یا غیر مجازی وجود نداره و فوق العاده راضی هستم . حتی اگه این کار من باعث بشه هزینه بیشتری رو متحمل بشم .
ولی روی PC خونه ، همه جور برنامه نال شده و کرک شده دارم !!!

Game
06-01-10, 20:26
من که تويليستهاي شرکتي اصلا نديدم. کلا توزيع لپ تاپهاي توشيبا به نسبت سوني و اچ پي و حتي ايسر توي ايران ضعيفتره. مگه اين لپ تاپ چي داره که شما روش زوم کرديد؟
خوب
مهم بر ام کیفیتشه و قیافش
پرفورمنس بالایی نداره ولی دنباله اینم الان

bill geits
07-01-10, 04:09
احسان جان چه مزیتی در خریدن نسخه ارجینال نرم افزارها دیدی ؟

EhsanHF
07-01-10, 08:01
فقط ساپورت .
نمیدونی مثلا وقتی یک آنتی ویروس اصل داشته باشی و راحت بتونی آپدیتش کنی چه لذتی داره !
البته من اینجوریم ، ممکنه یکی دیگه بدش بیاد .

bill geits
07-01-10, 15:54
بابا ما هم ساپورت رو دوست داریم . اما وقتی با کرک میشه ساپورت هم داشت چرا پول بدیم ؟ الان نود 32 مگه پولی نیست ؟ خب من سریال نامبرشو از اینترنت می گیرم همیشه هم آنتی ویروسم آپدیته

EhsanHF
09-01-10, 07:55
حتما در جریان هستین که این شرکتها میدونن شما از نسخه های کرک شده استفاده میکنین ؟
این خیلی ساده بینانه هست که تصور کنیم ما یک نسخه از آنتی ویروس X رو کرک کردیم و داریم هر روز آپدیتش میکنیم ! نه ، اشتباهه .
توی این حالت ما آپدیت هایی رو میگیریم که با فاصله چند تا چندین روز از نسخه های اصلی در اختیارمون قرار میگیره .
شرکتها برای این حالت از چند سرور مجزا استفاده میکنن .
یک سرور برای نسخه های اصلی که به بسته به نوع سیاست و قدرت شرکت از هر 15 دقیقه یک بار تا روزی 1 بار به طور مرتب آپدیت میشه .
یک سرور هم برای نسخه های نال شده و کرک شده هست که معمولا یک الی چند روز بعد از گذاشتن روی سرورهای اصلی ، روی اون سرور قرار میگیره .
به همین راحتی !

bill geits
09-01-10, 10:31
درسته این هم ممکنه . صد در صد عین حالتی نیست که پول بدیم و نسخه اصل رو بخریم اما به نظرم ارزش نداره . البته نظرات متفاوته .

alijoon_60
26-12-10, 13:49
سلام
من دیروز یه لپ تاپ Sony F13QFX/B خریدم ولی نمی تونم Backlit Keyboard رو روشن یا خاموش کنم .
کسی می دونه که اصلاً Backlit Keyboard داره یا نه ؟؟
توو سایتش راه خاموش و روشن کردشنشو گفته ولی توی لپ تاپ من همچین قسمتی نیست . ولی پایین کیبورد نوشته که داره .

با تشکر

kherf
14-05-11, 23:05
سلام به همه
درسته به نظر من هم بحث در مورد برند شاید منطقی نباشه

kherf
14-05-11, 23:08
لیست کامل(از تمام برند ها) لبتاب هایی تو رنج 700 تا 900 تومن رو میخوام که سی پی یوAMD دارند ؟
کسی میتونه کمکم کنه ؟

volume
20-06-11, 03:46
با سلام
من دو هفته پیش لپ تاپ GIGABYTE Q1447N خریدم که core i5 هست.ولی اصلا بازی رو خوب اجرا نمی کنه یعنی گیر می کنه.امتیازش هم توی ویندوز سون 4.9 است.می دونم که دماش تا پنجاه و یک درجه بالا می ره.می خواستم راهنماییم کنید که این اینجوری هست یا مشکل داره؟

javadshahvand
20-06-11, 14:52
با سلام
من دو هفته پیش لپ تاپ GIGABYTE Q1447N خریدم که core i5 هست.ولی اصلا بازی رو خوب اجرا نمی کنه یعنی گیر می کنه.امتیازش هم توی ویندوز سون 4.9 است.می دونم که دماش تا پنجاه و یک درجه بالا می ره.می خواستم راهنماییم کنید که این اینجوری هست یا مشکل داره؟

من تجربه کار با گیگا رو نداشتم اما از کول پد خوب استفاده کن ببین مشکلت بر طرف میشه

Pami
20-06-11, 18:23
با سلام

دوست عزیز لطفا مشکلات لپ تاپ خودتون رو در تالار مشکلات مطرح کنید .
اینطوری زودتر به جواب میرسید .
ممنون