PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی و بحث پیرامون کیس های مگنوم2 و اربیت (Magnum2 - Orbit)

J.Omrani
31-12-09, 15:08
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست
دوستان عزیز؛
سلام،

همانطور که در جریان هستید ، گرین با هدف توسعه بازار کیس های میانه خود و با الگو قرار دادن اسکلت کیس های High-End ، به تازگی دو مدل کیس جدید به بازار عرضه نموده است. این دو مدل کیس با نام های Magnum2 و ORBIT معرفی شده اند.
در این بخش سعی می کنم شما را با ویژگی کیس های مگنوم2 و اربیت آشنا نمایم و از شما تقاضا دارم تا نقطه نظرات و پیشنهادات خود را جهت بهتر شدن این دو محصول، عنوان فرمایید.

Only the registered members can see the link
نمایی از کیس اربیت (ORBIT)

نمایی از کیس مگنوم2 (MAGNUM2)

اسکلت این دو مدل کیس کاملا یکسان است و تفاوت آنها فقط در قسمت طراحی پنل جلو و امکانات این پنل به علاوه تعداد فن های داخلی انهاست.

ترکیب اسکلت دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT

مشخصات فنی کیس ORBIT

مشخصات فنی کیس MAGNUM2

نمای داخلی دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT

همانطور که ملاحظه می فرمایید، محل نصب پاور به قسمت پایین کیس منتقل شده است. این موضوع موجب شده است تا هوای ورودی پاور، از فضای بیرونی کیس تامین گردد (جهت فن پاور به سمت کف کیس در نظر گرفته شده است) ولی در اسکلت کیس های مرسوم (که پاورشان در بالا نصب می شوند) هوای ورودی پاور، از فضای گرم اطراف پردازنده تامین می گردد. این موضوع (نصب پاور در قسمت پایین کیس) موجب خنک تر کار کردن پاور می شود. همچنین پاور به عنوان سنگین ترین قطعه سخت افزاری، وقتی در قسمت پایین کیس نصب می گردد، ایستایی و پایداری بیشتری به کیس خواهد بخشید. اما در طرف مقابل، نقطه ضعف ورود غبار به فضای داخلی پاور وجود دارد که لازم است پاور را هر شش ماه یک بار غبارروبی نماییم. (البته معمولا در کیس های حرفه ای تر مانند INFINITY در این قسمت شاهد یک فیلتر غبار هستیم)

نمای کف کیس MAGNUM 2 و ORBIT (شیارهای تامین هوای ورودی پاور، متناسب با تنوع سایز و محل استقرار فن برروی پاورهای مختلف طراحی شده است)

نمای داخلی (فضای پشت سینی مادربرد) کیس MAGNUM 2 و ORBIT

در تصویر فوق ملاحظه می فرمایید که شیارها و برامدگی هایی روی سینی مادربر وجود دارد. این برامدگی ها مخصوص عبور کابلهای داخلی سیستم است.

نمای پشت-بالا- راست کیس MAGNUM 2 و ORBIT

نمای پشت-بالا- چپ کیس MAGNUM 2 و ORBIT

همانطور که از تصاویر بالا مشخص است، این اسکلت از شیارهای مختلف تامین هوا برای قطعات سخت افزاری پر حرارت بهره مند است. به عبارتی پردازنده شما در محاصره چهار مجرای ورودی و خروجی هوا قرار خواهد گرفت. یک کانال برروی کاور بغل چپ وظیفه تامین هوای خنک پردازنده از فضای بیرون کیس را بر عهده دارد و یک فن 12 سانتی (با نور قرمز) برروی سقف و یک فن 12 سانتی متری در قسمت پشت کیس، وظیفه خروج هوای گرم را برعهده گرفته اند. همچنین در کف سینی مادربرد و قسمت زیرین سوکت پردازنده یک مجرای هوا برای خنک نمودن سطح زیرین مادربرد در محل سوکت پردازنده در نظر گرفته شده است. شاید تصویر ذیل کمی گویا تر باشد!

پردازنده در محاصره مجاری ورود و خروج هوا در دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT

فیلتر ضد غبار و قابل شستشو در قسمت جلوی دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT

اسلات های فنری و ضد لرزش در قسمت پشت که به آسانی قابل جدا شدن هستند

پشتیبانی از ابزارآلات واترکولینگ در دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT

لاستیک های لرزه گیر پاور در دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT

ابزارآلات نصب سریع و آسان در قسمت محفظه اپتیکال درایوها

ابزارآلات نصب سریع و آسان در قسمت محفظه هاردها (به جهت اسمبل شدن هاردها توجه فرمایید)

محفظه هارد در دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT به گونه ای طراحی شده است که کانکتورهای برق و دیتا از سمت پشت به هاردها متصل می شوند (این موضوع را به یاد داشته باشید و به تصویر ذیل با دقت بیشتری نگاه فرمایید)

تمامی کابل کشی ها از قسمت پشت سینی مادربرد انجام می شود تا ...

... شما شاهد یک اسمبلینگ زیبا باشید

همانطور که ملاحظه می فرمایید، پنج عدد هارد دیسک + یک کارت گرافیک حرفه ای و یک سخت افزار کامل، به زیبایی در این کیس اسمبل شده اند. شما فرض نمایید اگر قرار بود این سخت افزار در یک کیس مرسوم نصب شود، چقدر کابل از وسط سیستم عبور می نمود. توجه فرمایید که شلوغی کابل کشی در یک سیستم ، علاوه بر کاهش زیبایی اسمبلینگ ، منجر به افزایش دمای داخلی کیس و ایجاد مانع در مسیر عبور هوا خواهد شد.

فضای داخلی این دو مدل کیس مگنوم 2 و اربیت ، حتی اجازه نصب کارتهای گرافیکی بلندی همچون GTX280 را به ما خواهد داد.

پورتهای HD Audio و USB2.0 در هر دو مدل کیس اربیت و مگنوم مشترکا وجود دارد. اما کیس ORBIT دارای پورت E-SATA نیز می باشد.

کنترل و نمایش سرعت فن ها
کنترل و نمایش دمای داخلی
هماهنگ نمودن کارکرد فن ها متناسب با دمای داخلی
و...
بر عهده پنل LCD کاملا هوشمند کیس ORBIT است. یک تجربه کاملا جدید ...

جهت مشاهده مشخصات کامل کیس های MAGNUM 2 و ORBIT ، لطفا از لینک های استفاده فرمایید:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)..........Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

جهت دریافت فایل راهنمای نصب این دو مدل کیس ، لطفا از دو لینک ذیل استفاده فرمایید:

Only the registered members can see the link ...... (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

قیمت کیس MAGNUM2 با مشخصات فوق (به همراه دو عدد فن 12 سانتی متری) ، معادل 41.000 تومان است.
قیمت کیس ORBIT با مشخصات فوق (به همراه یک پنل LCD کاملا هوشمند و سه عدد فن 12 سانتی متری و پورت E-SATA ) معادل 58.000 تومان است.

با تقدیم احترام

alirezairan
31-12-09, 16:59
من کیس اربیت رو چند روز پیش برای یکی از آشنایان گرفتم. کیس خوبی بود. فقط یه مشکلی داره اونم وجود پایه های چسبیش هست، که باعث میشه موقع جابه جا کردن کیس روی میز پایه ها از جاشون دربیاد و بعد از چند بار طبیعتا چسب پایه ها هم خاصیت خودش رو از دست بده و عملا پایه ها بی استفاده بمونه.
با این حال با توجه به قیمت من مگنوم 2 رو بیشتر می پسندم.
یه پیشنهاد هم دارم، اگه در کیسها از رنگ خاصی استفاده نشه بهتره (مثلا رنگ قرمز در همین دو کیس جدید) این باعث میشه بعضی ها برای ست کردن رنگ موس و کیبورد و دیگر لوازم جانبیشون با کیس به دردسر بیفتند. (هر چند مسئله مهمی نیست.)
یه مورد دیگه هم اکثر کیسهای گرین داره که دیگه منسوخ شده، اونم وجود پنل جلوی اپتیکال درایو هست که معمولا کاربردی نداره و بعضی وقتها خرابی فنرش باعث درد سر هم میشه.
با احترام.:11():

amir.45
31-12-09, 18:59
ایوووووووووووووووول دمت گرم گرین!!!!!!!!!!!!41 تومان هم اخه پوله حتما magnum2 رو میخرم!!!!!!

mnr2064
31-12-09, 22:02
واقعا گین از معدود شرکتی هایی هسته به فکر کیفیت هسته
خوش قیمت و با کیفیت

mzz
31-12-09, 22:34
من کیس اربیت رو چند روز پیش برای یکی از آشنایان گرفتم. کیس خوبی بود. فقط یه مشکلی داره اونم وجود پایه های چسبیش هست، که باعث میشه موقع جابه جا کردن کیس روی میز پایه ها از جاشون دربیاد و بعد از چند بار طبیعتا چسب پایه ها هم خاصیت خودش رو از دست بده و عملا پایه ها بی استفاده بمونه.
یه پیشنهاد هم دارم، اگه در کیسها از رنگ خاصی استفاده نشه بهتره (مثلا رنگ قرمز در همین دو کیس جدید) این باعث میشه بعضی ها برای ست کردن رنگ موس و کیبورد و دیگر لوازم جانبیشون با کیس به دردسر بیفتند. (هر چند مسئله مهمی نیست.)
یه مورد دیگه هم اکثر کیسهای گرین داره که دیگه منسوخ شده، اونم وجود در جلو اپتیکال درایو هست که معمولا کاربردی نداره و بعضی وقتها خرابی فنرش باعث درد سر هم میشه.
من هم برای دوستانم trio گرفتم پایه کیس افتاد با چسب چسبوندم
اونم فکر کنم به خاطر چینی بودن کیسه
من خودم TOLip گرفتم راضی هستم (چون ساخت داخله)فقط فن کم داره در صورتی کهTrio.3 تا فن داره

mzz
31-12-09, 22:44
ابزارآلات نصب سریع و آسان در قسمت محفظه هاردها (به جهت اسمبل شدن هاردها توجه فرمایید)[/CENTER]

محفظه هارد در دو مدل کیس MAGNUM 2 و ORBIT به گونه ای طراحی شده است که کانکتورهای برق و دیتا از سمت پشت به هاردها متصل می شوند (این موضوع را به یاد داشته باشید و به تصویر ذیل با دقت بیشتری نگاه فرمایید)

تمامی کابل کشی ها از قسمت پشت سینی مادربرد انجام می شود تا ...

یک خلاقیت
با کمی کوچک کردن سینی مادربورد Tolip میتونستید این امکان رو برای TOLIP هم بزارید
این عکس کیس منه من از پشت سیم کشی ها رو کردم ولی سیم هارد رو از زیرش کشیدم جلو بعد وصل کردم به هارد

J.Omrani
02-01-10, 11:32

یه مورد دیگه هم اکثر کیسهای گرین داره که دیگه منسوخ شده، اونم وجود پنل جلوی اپتیکال درایو هست که معمولا کاربردی نداره و بعضی وقتها خرابی فنرش باعث درد سر هم میشه.
دوست خوب من؛
سلام،
از لطف و پیشنهادات خوب شما سپاسگزارم. حتما موضوع را بررسی خواهم نمود. ولی معمولا پایه کیس ها به صورت چسبی در نظر گرفته می شوند که البته در مورد کیفیت چسب به کاررفته می بایست دقت بیشتری به عمل آوریم.

من هم برای دوستانم trio گرفتم پایه کیس افتاد با چسب چسبوندم. اونم فکر کنم به خاطر چینی بودن کیسه . من خودم TOLip گرفتم راضی هستم (چون ساخت داخله)فقط فن کم داره در صورتی کهTrio.3 تا فن داره

یک خلاقیت
با کمی کوچک کردن سینی مادربورد Tolip میتونستید این امکان رو برای TOLIP هم بزارید
این عکس کیس منه من از پشت سیم کشی ها رو کردم ولی سیم هارد رو از زیرش کشیدم جلو بعد وصل کردم به هارد
دوست خوب من؛
سلام،
ضمن تشکر از پیشنهادات خوب شما؛ تمامی مدل کیس های گرین و سایر برندهای مطرح و محترم ، ساخت چین یا تایوان هستند و فقط برخی مدل کیس های گرین در داخل مونتاژ می شوند. در مورد محفظه HDD هم فعلا برنامه ای برای کیس هایی همچون TOLIP یا MAGNUM PLUS نداریم و سعی می کنیم توجه امان را معطوف اصلاحات برروی اسکلت جدید MAGNUM 2 نماییم و آهسته آهسته این نوع اسکلت را جایگزین تمامی مدل ها نماییم.

با تقدیم احترام

reza76622201
02-01-10, 12:27
واقعا عاليه. گرين در تمام محصولات هميشه به نسبت قيمت عالي عمل کرده.

soheilsh
02-01-10, 14:35
با عرض سلام خدمت استاد بزرگ جناب اقای عمرانی ،
خدمت شما عرض شود که یکی از ایرادات بسیار عجیب کیس های مگنوم به نظر من کلید ریست ان می باید !! که باید با بدختی هرچه تمام تر این کلید رو فشار دهیم .
به طور کلی معایب این کیس بیشتر از مزایاش است
مزایا :
1- تغییر مکان پاور
2- دسته بندی جدید سیم ها
3- جای بسیار خوب برای هارد و...
معایب :
1- کلید بسیار کوچک و تو رفته ریست ( حتی بعضی وقت ها باید یه چاقو پیدا کنی و رسیت کنی )
2- استفاده از جملات نامربوط بر روی کیس (digital stylist pc )
3- فن روی کیس دارای نور بسیار زشتی است (البته از نظر من) ادم یاد مسابقات گاوبازی می افتد
4- رنگ ناخوشایند (قرمز جیقی ) دور کلید روشن خاموش کردن سیستم
5- مشکل نصب کارت گرافیک GTX 260 zotac ، دقیقا یک میلیمتر مانده تا به کیس گیر کند !! کابل برقشم با بدبختی باید جا بزنی
کلا من تا به امروز 3 عدد مگنوم 2 و 15 عدد مگنوم 1 بستم ( به درخواست مشتری ) که به هیچ وجه از ورژن 1 و ورژن 2 راضی نبودم .
و هنوز همان کیس Midi 2002 عزیز با جای بسیار بیشتر نسبت به این مدل هارو به این کیس های مدل 2010 ترجیح می دهم .
البته فکر کنم با اومدن کیس zest گرین کم کم باید می دی 2002 رو بازنشسته کنم :1~@$S (8):

J.Omrani
02-01-10, 15:03
با عرض سلام خدمت استاد بزرگ جناب اقای عمرانی ،
خدمت شما عرض شود که یکی از ایرادات بسیار عجیب کیس های مگنوم به نظر من کلید ریست ان می باید !! که باید با بدختی هرچه تمام تر این کلید رو فشار دهیم .
به طور کلی معایب این کیس بیشتر از مزایاش است
مزایا :
1- تغییر مکان پاور
2- دسته بندی جدید سیم ها
3- جای بسیار خوب برای هارد و...
معایب :
1- کلید بسیار کوچک و تو رفته ریست ( حتی بعضی وقت ها باید یه چاقو پیدا کنی و رسیت کنی )
2- استفاده از جملات نامربوط بر روی کیس (digital stylist pc )
3- فن روی کیس دارای نور بسیار زشتی است (البته از نظر من) ادم یاد مسابقات گاوبازی می افتد
4- رنگ ناخوشایند (قرمز جیقی ) دور کلید روشن خاموش کردن سیستم
5- مشکل نصب کارت گرافیک GTX 260 zotac ، دقیقا یک میلیمتر مانده تا به کیس گیر کند !! کابل برقشم با بدبختی باید جا بزنی
کلا من تا به امروز 3 عدد مگنوم 2 و 15 عدد مگنوم 1 بستم ( به درخواست مشتری ) که به هیچ وجه از ورژن 1 و ورژن 2 راضی نبودم .
و هنوز همان کیس Midi 2002 عزیز با جای بسیار بیشتر نسبت به این مدل هارو به این کیس های مدل 2010 ترجیح می دهم .
البته فکر کنم با اومدن کیس zest گرین کم کم باید می دی 2002 رو بازنشسته کنم :1~@$S (8):
دوست خوب من؛
سلام،

ابتدا از اظهار نظر شما سپاسگزارم.
- کلید ریست در کلیه محصولات جدید یا حذف شده و یا در بدترین و غیر قابل دسترس ترین نقاط در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال خیلی از کاربران محترم، بدون نگاه به پنل جلوی کیس اقدام به استفاده از کلید ON/OFF می کنند که ممکن است به اشتباه از کلید RESET استفاده نماید.
- این جملات یک طرح است و ارتباطی با کیفیت کیس ندارد. ممکن است شما ان را بپسندید و ممکن است نپسندید.
- در مورد رنگ قرمز فن هم اشاره کنم که کیس های جدید معمولا از ترکیب رنگ قرمز استفاده می کنند.
- اگر به عکس ذیل توجه فرمایید، یک کارت GTX280 به راحتی برروی این اسکلت نصب شده است.

در پایان مجددا از اظهار لطف و نقطه نظرات شما سپاسگزارم.

با تقدیم احترام

soheilsh
02-01-10, 15:14
دوست خوب من؛
سلام،

ابتدا از اظهار نظر شما سپاسگزارم.
- کلید ریست در کلیه محصولات جدید یا حذف شده و یا در بدترین و غیر قابل دسترس ترین نقاط در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال خیلی از کاربران محترم، بدون نگاه به پنل جلوی کیس اقدام به استفاده از کلید ON/OFF می کنند که ممکن است به اشتباه از کلید RESET استفاده نماید.
- این جملات یک طرح است و ارتباطی با کیفیت کیس ندارد. ممکن است شما ان را بپسندید و ممکن است نپسندید.
- در مورد رنگ قرمز فن هم اشاره کنم که کیس های جدید معمولا از ترکیب رنگ قرمز استفاده می کنند.
- اگر به عکس ذیل توجه فرمایید، یک کارت GTX280 به راحتی برروی این اسکلت نصب شده است.

در پایان مجددا از اظهار لطف و نقطه نظرات شما سپاسگزارم.

با تقدیم احترام
با تشکر از پاسخ شما ،
در مورد رنگ درست می فرمایید ، ولی از یک رنگ بسیار کم نور استفاده می شود نه دیگه ایقدر ... :1. (23):
در مورد کارت، من این مشکل رو بروی کارت GTX 260 AMp zotac داشتم که متاسفانه کابل برق باید از قسمت پشت کارت وصل شود و با جنگ و دعوا توانستم کابل رو به گرافیک متصل کنم ، در عکسی که قرار دادید کابل برق از کنار می باشد و مشکلی ندارد ،

seemps
02-01-10, 15:31
با تشکر از پاسخ شما ،
در مورد رنگ درست می فرمایید ، ولی از یک رنگ بسیار کم نور استفاده می شود نه دیگه ایقدر نورش رو زیاد کنید :1. (23):
در مورد کارت، من این مشکل رو بروی کارت GTX 260 AMp zotac داشتم که متاسفانه کابل برق باید از قسمت پشت کارت وصل شود و با جنگ و دعوا توانستم جاش بدم ، در عکسی که قرار دادید کابل برق از کنار می باشد و مشکلی ندارد ،

حتما نمای کارت گرافیک GTX 260 AMp zotac را درگوگل سرچ کنید

آیا کانکتورهای برق پاور از پشت متصل می شوند؟

در مورد نور ال ای دی کلید جلو، اگر شما یک عدد از این کیس مگنوم2 اسمبل کرده بودید متوجه میشدید که تصویر قرار داده شده توسط آقای عمرانی فقط یک طرح گرافیکی است ودر نمونه اصلی میزان نور این ال ای دی ملایم وکم است

J.Omrani
02-01-10, 15:37
با تشکر از پاسخ شما ،
در مورد رنگ درست می فرمایید ، ولی از یک رنگ بسیار کم نور استفاده می شود نه دیگه ایقدر ... :1. (23):
در مورد کارت، من این مشکل رو بروی کارت GTX 260 AMp zotac داشتم که متاسفانه کابل برق باید از قسمت پشت کارت وصل شود و با جنگ و دعوا توانستم کابل رو به گرافیک متصل کنم ، در عکسی که قرار دادید کابل برق از کنار می باشد و مشکلی ندارد ،

دوست خوب من؛
سلام،
لطفا یک تصویر از مشکل مورد اشاره برای بنده قرار دهید. اگر اینگونه باشد، کل کیس مگنوم 2 شما را تعویض خواهم نمود.

لیست کامل لینک های انواع کارتهای سری 260 کمپانی Zotac به شرح ذیل است.شاید بنده اشتباه کرده باشم ولی متاسفانه کارتی با ویژگی (محل اتصال کابل برق از پشت کارت) مورد اشاره شما نیافتم. لطفا پیگیری فرمایید.

این هم نمایی از روشن شدن LED پنل جلو و محل کلید RESET:

با تقدیم احترام

soheilsh
02-01-10, 15:45
دوست خوب من؛
سلام،
لطفا یک تصویر از مشکل مورد اشاره برای بنده قرار دهید. اگر اینگونه باشد، کل کیس مگنوم 2 شما را تعویض خواهم نمود.

با تقدیم احترام
سیستم برای مشتری بسته شده و رفته ، در اولین فرصت اگر تونستم عکس میگیرم

soheilsh
02-01-10, 15:49
حتما نمای کارت گرافیک GTX 260 AMp zotac را درگوگل سرچ کنید

آیا کانکتورهای برق پاور از پشت متصل می شوند؟

در مورد نور ال ای دی کلید جلو، اگر شما یک عدد از این کیس مگنوم2 اسمبل کرده بودید متوجه میشدید که تصویر قرار داده شده توسط آقای عمرانی فقط یک طرح گرافیکی است ودر نمونه اصلی میزان نور این ال ای دی ملایم وکم است

کارت هایی که شرکت سولاریس وارد کرده برقشون از پشت به کارت وصل میشه .
در مورد قرمزی هم به هیچ عنوان نورش کم نیست ، تا به امروز هم 2 عدد از این کیس ها خریداری و اسمبل شده است . و در شب یه پا جشن و اتیش بازیه !!

ALIRE7A
02-01-10, 23:35
والا هروقت یه بچه کوچیک میاد خونه ما در عذابیم که یه وقت از سر کنجکاوی این کلید رو نزنه

در مورد نور فنش که به نظر من مناسبه حالا شما هم چه گیر بنی اسرائیلی میدی من خودم کسی میشناسم که به خاطر همین فن قرمز رفته بالای 150 هزار تومان داده کیس حالا شما میگی چرا ، قرمز حداقل توی بحث کیس مودینگ یه رنگ مناسبه در ضمن مگه 4 تا led چقدر نور داره که شما ازش ناراحتی و مگر وقتی میخواهید از کیس استفاده کنید در تاریکی استفاده میکنید همین داشتن نور قرمز توی این رده قیمتی جاش خالی بود و اینکه نور زیبایی داره به قول یکی از بچه ها نور آبی دیگه خز شده

در مورد اندازه شما توی این رده قیمتی کیسی میشناسی که اندازش از این بیشتر باشه و تمامی پرتها رو داشته باشه در ضمن تولید کننده کارت گرافیک کارت رو تولید میکه کاری نداره به این که کی میخواد به کجا وارد کنه به هر حال توی سایت خود زوداک که چنین کارتی وجود نداره

amir.45
03-01-10, 00:01
اقا من میخوام مگنوم2 رو بخرم.بعد یه کیس در پیت به اسم6c29 دارم!!!اینو میشه جایی ابش کرد؟؟؟