PDA

مشاهده نسخه کامل : تبدیل AT II X3 425 به PH II X4 B25

mzz
30-12-09, 16:42
در ادامه بحث پیرامون تبدیل 425 به B25 در لینک زیر
Only the registered members can see the link

من تونستم با کمک آقا نیما این کار رو انجام بدم ولی
موقع بالا اومدن ویندوز ارور memory manag ment میده
از اساتید تقاضای راهنمایی دارم
MB:ASrokc m3a785gxh
RAM:2g ddr3 bus1333 rendition usa
power:gp430a green
cpu:amd At II X3 425

nima_hl
30-12-09, 17:43
در ادامه بحث پیرامون تبدیل 425 به B25 در لینک زیر

من تونستم با کمک آقا نیما این کار رو انجام بدم ولی
موقع بالا اومدن ویندوز ارور memory manag ment میده
از اساتید تقاضای راهنمایی دارم
MB:ASrokc m3a785gxh
RAM:2g ddr3 bus1333 rendition usa
power:gp430a green
cpu:amd At II X3 425

تو این حالت هیچ راهکار بخصوصی نداره که بشه گفت

اول یه قسمت داره که میتونی هسته چهارت رو خاموش کنی که زده core 0,1,3 و core 0,1,4 یه همچین چیزی اینو عوض کن تا ببینی مشکل از هسته هستش یا از کش

کلا باید یا این آپشنها کلنجار بری ببینی استیبل میشه سیستم یا نه

همونظور که قبلا هم گفتم احتمال اینکه بتونی این پردازنده رو در این حالت استیبل کنی حدود 30 درصده ( بنابر تجربیات شخصی )

mzz
30-12-09, 23:34
تو این حالت هیچ راهکار بخصوصی نداره که بشه گفت

اول یه قسمت داره که میتونی هسته چهارت رو خاموش کنی که زده core 0,1,3 و core 0,1,4 یه همچین چیزی اینو عوض کن تا ببینی مشکل از هسته هستش یا از کش

کلا باید یا این آپشنها کلنجار بری ببینی استیبل میشه سیستم یا نه

همونظور که قبلا هم گفتم احتمال اینکه بتونی این پردازنده رو در این حالت استیبل کنی حدود 30 درصده ( بنابر تجربیات شخصی )
:1. (23)::yes:بعد از occ زده ACtive core control که سه مدل داشت
1core 0
3core 0 1 2
3core 0 1 3
که من گزینه سوم یعنی هسته 1 و 2 و 4 رو فعال کردم ویندوز راحت بوت شد دما سیستم هم نرماله
بازم راهنماییم کنید:yes:

nima_hl
30-12-09, 23:51
:1. (23)::yes:بعد از occ زده ACtive core control که سه مدل داشت
1core 0
3core 0 1 2
3core 0 1 3
که من گزینه سوم یعنی هسته 1 و 2 و 4 رو فعال کردم ویندوز راحت بوت شد دما سیستم هم نرماله
بازم راهنماییم کنید:yes:

زود تند سریع یه اسکرین شات از cpuz بزار ببینم :1. (5):

mzz
30-12-09, 23:56
زود تند سریع یه اسکرین شات از cpuz بزار ببینم :1. (5):
اینم عکس:1. (23)::1. (23)::1. (23):

nima_hl
31-12-09, 00:02
اینم عکس:1. (23)::1. (23)::1. (23):

یه جای کار مشکل داره باز تنظیمات رو عوض کن چون کش باز خاموشه

اسم هم عوض نشده که

reza76622201
31-12-09, 07:07
يه سوال از آقا نيما:
من هميشه برام سواله که اگر واقعا اين صحت داشته باشه که هسته چهارم برخي از پردازنده هاي AMD که 3 هسته اي معرفي شدند رو چرا AMD خوش فعال نکرده و اصلا سياست چيه؟ هدف ساخت چنين پردازنده اي چيه؟
اگر واقعا اين کار درست و معقوله چرا خود AMD هسته چهارم رو فعال شده نمي ده بيرون؟
ممنون از پاسخي که ميدي(اگر با مدرک باشه بيشتر ممنون ميشم).
يا تقديم احترام.
:11():

nima_hl
31-12-09, 11:40
يه سوال از آقا نيما:
من هميشه برام سواله که اگر واقعا اين صحت داشته باشه که هسته چهارم برخي از پردازنده هاي AMD که 3 هسته اي معرفي شدند رو چرا AMD خوش فعال نکرده و اصلا سياست چيه؟ هدف ساخت چنين پردازنده اي چيه؟
اگر واقعا اين کار درست و معقوله چرا خود AMD هسته چهارم رو فعال شده نمي ده بيرون؟
يا تقديم احترام.

یه جواب به آقا رضا :

بنده از اعضای هیئت مدیره شرکت amd نیستم که بدونم سیاست این شرکت چیه ، هدف ساخت این پردازنده‌ها رو هم نمیدونم

در مورد معقول بودن هم بنده یک پردازنده phenom ii 550 تهیه کردم و دارم ازش در حد phenom ii 965 که قیمتی حدود ۲ برابر داره استفاده میکنم

نمیدونم این کار معقول هست یا نه

ولی اینکه گفتید "اگر واقعا صحت داشته باشه" مگر شما تاپیک کیوان عزیز رو ندیدید که پردازنده 2 هسته رو به پردازنده 4 هسته تبدیل کردن یا تاپیک دوست دیگه که مالتی پردازنده رو باز کردن و همینطور سایر تاپیکها که در این ضمینه ایجاد شدن

لینک تاپیک کیوان گرامی : Only the registered members can see the link

Mahdi8063
31-12-09, 11:47
دوست عزیز به این خاطر که اگه بخواد با هسته چهارم بده بیرون باید گرون تر بفروشه که دیگه برای خریدار صرفه نداره و اگر هم بخواد ارزون تر بفروشه و همه هسته هاش هم فعال باشه دیگه باید 4 هسته ای های خودش رو ببوسه بزاره کنار ، چون دیگه کسی نمیره چهار هسته ای بخره . شما بنظر خودت میری بخری ؟!!!

K1LOU
31-12-09, 17:09
يه سوال از آقا نيما:
يا تقديم احترام.

با سلام
اين مقاله اي كه در عصر ارتباط اومده ترجمه اي از سايت tomshardware است كه قسمت اول اون كمي در اين مورد توضيح داده

mzz
31-12-09, 22:17
من نتونستم فعال کنم نمیدونم مشکل از کجاست
الان هم تا3.24 آور کردم گرافیک هم تا 850
باز اگه اطلاعاتی در مورد این کار دارید بزارید

nima_hl
01-01-10, 01:01
من نتونستم فعال کنم نمیدونم مشکل از کجاست
الان هم تا3.24 آور کردم گرافیک هم تا 850
باز اگه اطلاعاتی در مورد این کار دارید بزارید

اگر پردازنده مشکل نداشته باشه در همون تلاش اول جواب میده

ولی اگر جواب نداد همونطور که قبلا هم عرض کردم احتمال اینکه با تغییرات بتونی استیبل کنی کمه

الان من یه مورد خیلی نادر دارم که حتی رو نت هم تا بحال مشابه اون رو ندیدم

یه sempron 140 دارم که بعد از آنلاک ۴ هسته و ۶ مگ کش l3 باز شده ولی تا این لحظه نتونستم یه ویندوز باهاش بالا بیارم

اگر میتونستم استیبلش کنم و اسکرین شات بگیرم اون فرضیه که تمام سری am3 موجود در حقیقت یک مدل پردازنده هستند اثبات میشد :1. (28):

reza76622201
02-01-10, 08:42
از پاسخ دوستانه و منطقي جناب Key1lou و Mahbarcelona ممنونم و از آقا نيما خواهش مي کنم که ملايم تر برخورد کنن.
با تقديم احترام.

lorn
02-01-10, 20:11
بچه من واقعا دوستارم طرز كارش رو مو به مو بدونم
اصلا چه مادربرد هاي اين قابليت رو دارن ؟

اگه من بخوام يه مادر برد با اين پارامتر بخرم پيش نهادتون چي هست

nima_hl
02-01-10, 22:29
بچه من واقعا دوستارم طرز كارش رو مو به مو بدونم
اصلا چه مادربرد هاي اين قابليت رو دارن ؟

اگه من بخوام يه مادر برد با اين پارامتر بخرم پيش نهادتون چي هست

کار سختی نیست توی تاپیک کیوان عزیز مختصر توضیحی دادم

برای انتخاب مین هم از این لینک استفاده کن باز اگر سئوالی بود بگو :give_rose:

hapalii
03-01-10, 20:52
ولی من قبلا شات های sempron 140 رو هم توی نت دیدم که 4 هسته فعال کرده بودند متاسفانه هرچی گشتم لینک رو باز پیدا نکردم . من فکر می کنم علاوه بر سیاست های منطقی که سایر دوستان هم در چرایی بودن هسته های غیر فعال گفتند به نظرم AMD با این کارش یک جورهایی لاتاری هم باز کرده این روزها خیلی ها رو می بینم که سراغ فنوم II دو هسته ای می رند تا شانس خودشون رو امتحان کنند تازه این توی بازار ایران که خیلی هم حرفه ای نیستند خریدار هاش حالا ببینید با همین شیوه چه فروشی توی بازار هایی مثل هند و چین پیدا می کنه که چندیدن برابر ایرانه .

nima_hl
03-01-10, 21:07
ولی من قبلا شات های sempron 140 رو هم توی نت دیدم که 4 هسته فعال کرده بودند متاسفانه هرچی گشتم لینک رو باز پیدا نکردم . من فکر می کنم علاوه بر سیاست های منطقی که سایر دوستان هم در چرایی بودن هسته های غیر فعال گفتند به نظرم AMD با این کارش یک جورهایی لاتاری هم باز کرده این روزها خیلی ها رو می بینم که سراغ فنوم II دو هسته ای می رند تا شانس خودشون رو امتحان کنند تازه این توی بازار ایران که خیلی هم حرفه ای نیستند خریدار هاش حالا ببینید با همین شیوه چه فروشی توی بازار هایی مثل هند و چین پیدا می کنه که چندیدن برابر ایرانه .

کاملا درست میگی :great:

تا حالا تقریبا ازهمه مدلها خریدم که تست کنم ببینم باز میشه یا نه :1. (27): گوش درازائی مثل منم کم نیستن یه گوگل کنی میبینی :lol:

mzz
16-01-10, 13:11
ما که نتونستیم فعال کنیم فکر کنم جز اون 70% هستم که باز نمیشه
در کل ول کردیم قضیه رو
در ضمن واسه باز کردن هسته چهارم نخریدم حرف پیش اومد گفتیم ببنیم باز میشه یا نه
الانم میخام کولر بگیرم تا 4 آور کنم مبحثش هم تو قسمت مشاوره و خرید کولر گذاشتم
بازم ممنون از آقا نیما وآقا رضا و بقیه دوستان

soroushi
19-01-10, 03:23
دوستان فقط یک سری از پچ ها باز میشه . در کل پیشنهاد میکنم اگه قصد خرید550 phenom ii رو دارین . بیخیال شده و یه 925 که چهار هسته اون فعال و سالمه بگیرین و با افزایش multiplier حالشو ببرین . وقتی 925 هست کی میره 965 بخره ؟؟؟!!!!!!!!

K1LOU
19-01-10, 17:35
دوستان فقط یک سری از پچ ها باز میشه . در کل پیشنهاد میکنم اگه قصد خرید550 phenom ii رو دارین . بیخیال شده و یه 925 که چهار هسته اون فعال و سالمه بگیرین و با افزایش multiplier حالشو ببرین . وقتی 925 هست کی میره 965 بخره ؟؟؟!!!!!!!!

فكر مي كنم سري هاي جديد ديگه باز نميشه ( در تماسي كه با نيما گرفتم گفتن نمونه هاي جديد رو زياد امتحان كردن و جواب ندادن ) البته فكر كنم به مادربرد هم مربوط بشه چون amd در ابديتهاي جديد بايوس مادربردها سعي كرده اين قابليت رو در پل جنوبي 750 از بين ببره

اينم لينكي از يه تبديل ديگه در يه سايت خارجي ( شايد به درد بعضي ها بخوره كساني كه مثل من زبان انگليسيشون ضعيف نيست