PDA

مشاهده نسخه کامل : يک تجربه مفيد در مورد مادربورد

reza76622201
30-12-09, 11:18
دوستان سلام.
يک تجربه که گفتم شايد براتون مفيد باشه.
حدود دو ماه پيش يه سيستم با کانفيگ زير بستم :

RAM 2 *1GB Kingmax/Bus1066Mhz
H.D.D Samsung 500GB SataII
CPU Intel Core 2 Duo E7300-Box
Case+Power Green 430Watt
VGA Point of view Gefroce 8600GT-1GB
M.B GA EP31DS3-L و ...
خلاصه سيستم عالي کار ميکرد و هيچ مشکلي نداشت. تا زد و دوستمون هوس کرد يه کارت DVB بخره و بندازه روش.
خوب بنده هم پس از تحقيق يه کارت Sky Star 3 براش خريدم و نصب کردم. اما Quality هنگام نمايش از 0 به 100 مي پريد و بالعکس و تصوير شطرنجي نمايش داده ميشد!!!! ديش هم کاملا تنظيم بود و مشکل از ديش و LNB هم نبود!!!
گفتيم حتما کارت DVB معيوبه و رفتيم تعويضش کرديم. اما باز هم مشکل حل نشد. 4 بار کارت رو تعويض کرديم اما بازم مشکل به قوت خودش باقي بود. روي چند تا سيستم ديگه تست کرديم ولي به راحتي جواب داد!!!
تمام قطعات رو عوض کردم(منظور پاور رم و پردازنده و گرافيک) بازم جواب نمي داد!!! تمام قطعات رو از روي سيستمي که کارت روش به درستي جواب مي داد رو باز کردم و گذاشتم روي سيستم جز مادربورد. بازم جواب نمي داد.
هر دو رو در يک محيط قرار دادم که شايد پارازيت محيطي عاملش باشه. اما بازم نتيجه اي نگرفتم!!! ديگه واقعا داشتم گيج مي شدم.
اما مشکل از چي بود!؟
اين تجربه رو که از چند تن از استيد مجرب هم شنيده بودم داشته باشيد:
مادربوردهاي ورژن 1 يا اصطلاحا REV 1.0 برند گيگابايت در هر مدل معمولا مشکل دار هستند. شايد مشکل اونارو مدتها نبيند اما بعد از گذشت مدتها ممکنه ايرادي الکي و غيرمنطقي ببينيد.
مشکلم رو به آواژنگ گفتم و تقاضا کردم که مادربورد رو برام با يه ورژن 1.1 يا بالاتر عوض کنن و اونا هم پذيرفتن و مادربورد رو بدون تست تعويض کردن و مشکلم هم حل شد.

نتيجه اينکه :
1) سعي کنيد حتي الامکان از مادربوردهاي سري Rev 1.0 مدلهاي گيگابايت خريد نکنيد و حداقل از Rev 1.1 به بالا تهيه کنيد(گوشه مادربورد ورژنش رو نوشته) و به ورژن مادربورد اهميت بديد.
2) اينکه فلان سيستم رو تست کرديد و ديديد معيوب نيست دليل بر بي عيب بودنش نمي شه و ممکنه خيلي از مشکلات در دراز مدت معلوم بشه. لذا سعي کنيد از برندهاي معتبر مادربورد تهيه کنيد تا با ضريب اطمينان بيشتري بتونيد با سيستمتون کار کنيد.
3) انصافا هيچ مادربوردي توي ايران از نظر گارانتي به پاي گيگا بايت نمي رسه و آواژنگ واقعا با سرويس گارانتيش شاهکار کرده . کما اينکه اگر بورد از برند ديگه اي بود هيچوقت مرکز گارانتي حاضر به تعويض بورد بخاطر اينکه با فلان کارت DVB مشکل داره نمي شد و زير بار نمي رفت. مساله گارانتي خيلي خيلي مهمه.

نهايتا در پايان از مديران و دست اندرکاران شرکت آواژنگ بخاطر سرويس دهي خوب و برخورد خوب و منطقيشون با مشتريان تشکر و قدرداني مي کنم و بنا به تجربه چندين ساله با کمال اطمينان اين گارانتي رو به عنوان بهترين گارانتي مادربورد در ايران معرفي مي کنم و محصولات گيگابايت رو هم در ايران کم نظير مي دونم.

Extreme
30-12-09, 12:02
نهايتا در پايان از مديران و دست اندرکاران شرکت آواژنگ بخاطر سرويس دهي خوب و برخورد خوب و منطقيشون با مشتريان تشکر و قدرداني مي کنم و بنا به تجربه چندين ساله با کمال اطمينان اين گارانتي رو به عنوان بهترين گارانتي مادربورد در ايران معرفي مي کنم و محصولات گيگابايت رو هم در ايران کم نظير مي دونم.

دوست عزیز حالا شاید شما رو میشناسن بهتون حال میدن . ؟

من شخصا یک برد EP45-UD3R بردم خدمتشون گارانتی داغ هم داشت و به دلیل مشکلی که برای PWM به وجود اومده بود هم خودشون سوخته بودن هم سی پی یو E8400 بنده رو سوزونده بودن ، کسی که مادر برد رو تحویل میگرفت یه ذره نگاه کرد بعد مشکل مادر برد رو نوشت سی پی یو سوکت (تصویر نمیدهد ) من کفتم عزیز مدار PWM مشکل داره تصویر هم میده ولی توجه نکردن گفتن ما خودمون همشو چک میکنیم . بخاطر کج شدن یک عدد از پایه های سوکت گارانتی داغ پرید . :yes:

روزی که رفتم تحویل بگیرم برد رو تست کرد یه بار تصویر نداد یه زره اسپری تمیز کننده زد تصویر داد گفت درسته برو سی پی یو سوکت دقیقا همون پایه هنوز کج بود و من نمیدونم چی کار کرده بودن با برد . با سماجت هیت سینک روی مدار PWM رو باز کردم و مشکل رو نشون دادم که هنوز پا بر جا بود ! حالا قراره بشینن ببینن درست میشه یا نه .

اون قسمت قرمز فقط گفته شماس . :11():

roben
30-12-09, 12:25
من فك مي كنم اينكه تو كشور ما تقريبا گارانتي ارزشي نداره بيشتر از هر چيزي به خاطر فرهنگ مردمي و برخورد سليقه اي افراده مثلا واسه اقا رضا مينو عوض مي كنند و واسه اقاي اكستريم نه
كيفيت وچگونگي كارها را افراد تعيين مي كنند نه ضوابط و قانون و كلا نمي شه در جايي ثبات پيدا كرد
با تشكر

K1LOU
30-12-09, 12:57
من فك مي كنم اينكه تو كشور ما تقريبا گارانتي ارزشي نداره بيشتر از هر چيزي به خاطر فرهنگ مردمي و برخورد سليقه اي افراده مثلا واسه اقا رضا مينو عوض مي كنند و واسه اقاي اكستريم نه
كيفيت وچگونگي كارها را افراد تعيين مي كنند نه ضوابط و قانون و كلا نمي شه در جايي ثبات پيدا كرد
با تشكر

منم با اين حرف کاملا موافق هستم چون يکي از دوستان من هم توي يزد مي گفت يه قطعه رو بردم گارانتي قبول کرد و من هم همون قطعه رو با همون مشکل بردم گفتن نه. از نوسان برق است و شامل گاراني نميشه البته مشکل از نوسان برق هم نبود

در کل اگه حساب کنيم گارانتي در کشور ما ارزشي نداره و فقط تبليغات است . در دو شماره از عصر شبکه هم در دو مورد گارانتي و حکايتهاي بعد از اون مقاله نوشته بودن اونا که ديگه توي اين کار هستن و به قول خودشون با اکثر شرکتها در ارتباط هستند به اون صورت جوابشون رو داده بودن حالا جواب بقيه رو چطور انتظار داريد بدن
با تشکر

AMD>INTEL
30-12-09, 13:18
به نظر من گارانتی تو ایران خیلی مهم هست . تو یکی دو تا قطعه شاید تاثیر نداشته باشد . ولی اگر از داخل ببینید متوجه میشید شرکتها هزینه زیادی برای آموزش و ... میکنند .

HoSsEiN.iR
30-12-09, 14:55
مادربوردهاي ورژن 1 يا اصطلاحا REV 1.0 برند گيگابايت در هر مدل معمولا مشکل دار هستند. شايد مشکل اونارو مدتها نبيند اما بعد از گذشت مدتها ممکنه ايرادي الکي و غيرمنطقي ببينيد.
آره دقیقا همینطوره منم این مشکلو دیدم

در مورد گارانتی هم که واقعا تو ایران اصلا چیز جدی نیست و خیلی الکیه
مخصوصا همین آواژنگ من هم یه بار یه کارت گرافیک گیگا خریده بودم برای یه سیستم اون کارت خراب بود فرستادم گارانتی گفتند سالمه!!! و برگردوندن اما کارت خراب بود .مشکل خودشو بارها و بارها نشون داد من کارت دوباره فرستادم بازم گفتند که کارت سالمه ما خودمون کاملا چکش کردیم و ازین حرفا و میخواستند گیر به سیستم بدن که پاور نمیکشه نمیدونم کیس مناسب نیست نمیدونم مادربرد پایینه و از این حرفا کاری کردن که من مجبور شدم خودم کیس بردم شرکت آواژنگ حدود 6 ساعت تو شرکت بودم هی از این پله ها بالا پایین رفتم مگه قبول میکردن کلی ایرادای الکی گرفتند منم یکی یکی جوابشونو میدادم بعد میدیدن که ایرادشون بی ربطه دوباره یه ایراد الکی دیگه میگرفتند دیگه اینقدر باشون سروکله زدم تا آخر گذاشتن خودم همونجا سیستمو تست کنم بعد مشکلو نشونشون دادم بازم دست بردار نبودن دیگه دیدن نمیتونن گیر الکی بدن کارت گرافیکو برام عوض کردن.

در کل بازم اینطور مشکلا با آوژنگ داشتم سر قطعات مختلف

JEskandari
30-12-09, 15:16
راستش من تا حالا با آواژنگ هیچ مشکلی نداشتم به غیر از اینکه هر چیز را بردم یک 7-10 روز طولش دادن.

دوتا مادر برد بردم که یکیش تقصیر خودم بود خراب شده بود بدون حرفی تعمیرش کردن ،مادر برد دیگه ای هم که پیششون بردم با یک نو عوضش کردن در حالیکه تعویض با مادر برد سالم توی گارانتیشان هست نه مادر برد نو.

در ضمن یک Logitech MX620 هم پیششون بردم که گیربکسش بعد از یکسال ونیم استفاده شکسته بود پولش را بدون کم وکسری تازه بیشتر از اونی هم که خودم خریدم بهم دادن رفتم یک مقدار رویش گزاشتم از بازار یم ست موس و کیبرد Logitech نو گرفتم .
من که واقعا از گارانتی آواژنگ از لحاظ انجام کار راضی هستم اما اگه یک ذره سریعتر کار را راه میانداختن دیگه فوق العاده میشد .

AMD>INTEL
30-12-09, 15:56
یک نکته هم هست . معیار ما برای خوبی یک گارانتی چی هست . اگر به نفع ما همیشه تموم بشه خوبه ؟ بعضی وقتها مشکلات فیزکی تا حدی هست که شرکت اصلی هم قبول نمیکنه . تو خیلی از موارد قطعات اورکلاک شده که آسیب دیدن تعویض میشه بر خلاف عموم کشورهای دیگه . گارانتی تو ایران کاستی هائی هم دارد ولی زیاد فاصله نداریم .

saman87
30-12-09, 17:34
منم به گارانتي تو ايران اعتقادي ندارم.
بنظر من مشكل اغلب شركت هايي كه قطعات رو گارانتي مي كنند اينه كه به هيچ اصول و قانوني پايبند نيستند و تو كيفيت ارائه خدمات اين شركت ها هم نظارت خوبي از سوي دولت اعمال نميشه.
ولي در كل وقتي يه قطعه اي توسط شركتي گارانتي ميشه بيشتر ميشه به سالم بودن اون قطعه اطمينان داشت! كه خب اين بنظر من يه امتياز مثبت به نفع اين شركت ها و مشتري است.
اما اينكه اگه قطعه اي بعدا زير فشار و يا هر عامل ديگه اي خراب بشه و كار به گارانتي بكشه از اين مرحله به بعد بنظرمن ديگه گارانتي بي معني ميشه.

من به اعتبار و شهرت يه برند بيشتر اهميت ميدم تا گارانتي چون اگه محصولي از برند خوبي باشه مثلا بايد كيفيت بسيار خوبي داشته باشه و احتمال اينكه بعدا دچار مشكل بشه خب خيلي كمه و گارانتي هم نياز نداره.

reza76622201
31-12-09, 06:44
دوست عزیز حالا شاید شما رو میشناسن بهتون حال میدن . ؟

من شخصا یک برد EP45-UD3R بردم خدمتشون گارانتی داغ هم داشت و به دلیل مشکلی که برای PWM به وجود اومده بود هم خودشون سوخته بودن هم سی پی یو E8400 بنده رو سوزونده بودن ، کسی که مادر برد رو تحویل میگرفت یه ذره نگاه کرد بعد مشکل مادر برد رو نوشت سی پی یو سوکت (تصویر نمیدهد ) من کفتم عزیز مدار PWM مشکل داره تصویر هم میده ولی توجه نکردن گفتن ما خودمون همشو چک میکنیم . بخاطر کج شدن یک عدد از پایه های سوکت گارانتی داغ پرید . :yes:

روزی که رفتم تحویل بگیرم برد رو تست کرد یه بار تصویر نداد یه زره اسپری تمیز کننده زد تصویر داد گفت درسته برو سی پی یو سوکت دقیقا همون پایه هنوز کج بود و من نمیدونم چی کار کرده بودن با برد . با سماجت هیت سینک روی مدار PWM رو باز کردم و مشکل رو نشون دادم که هنوز پا بر جا بود ! حالا قراره بشینن ببینن درست میشه یا نه .

اون قسمت قرمز فقط گفته شماس . :11():

دوست عزيز جناب Extreme . فرمايش شما رو کاملا درک مي کنم. بنده هيچ آشنايي يا نسبتي در آواژنگ ندارم و برخورد اونا در شيراز با همه خوبه و مشکلات منطقي هميشه حل شده(نه اينکه ترتيب بورد رو در اثر سهل انگاري بدن و توقع داشته باشن شامل گارانتي هم بشه). در تهران هم چندين مورد بوردم مشکللمو به خوبي حل کردن. اما هيچگاه خوب مطلقي وجود نداره. من نميگم که آواژنگ گل بي عيبه و شايدم منم باهاش يه روزي مشکل پيدا کنم(يه بار هم مشکل پيدا کردم). اما در کل در برابر ساير گارانتيها اگر باهاشون زياد کار کنيد شايد شما هم به حرف بنده برسيد که واقعا در برابر ساير گارانتيها خيلي بهتره(مثل MST و HST و ST و شاب و رايان بدر الکتريک و ... ). ضمنا عزيز نه بنده و نه ... خيليا واقعا از اين گارانتي راضين و مادربورد گيگا رو فقط بخاطر گارانتيش ميخرن. شايد تنها شرکتيه که توي مراکز استان نمايندگي مستقل خدمات پس از فروش داره و اکثر گارانتيها بايد قطعه رو به تهران بفرستن و اکثر اوقات مشتري بايد بشينه تا سيکلش انجام بشه و زمان بره.
به نظر من شما اگر مشکلتون حل نشد مشکلتون رو در فرومهاي سايت سخت افزار که امکان تماس مستقيم با مسئولين آواژنگ رو دارن مطرح کنيد ببينيد چي ميگن.
نهايتا اميدوارم که مشکلتون حل بشه. به نظر من اگر ازشون جواب نگرفتيد به رده بالاتر(مديريت) مراجعه کنيد و همه چيز رو توضيح بديد.
شما باور مي کنيد يه بار به بنده غرامت CPU سوخته رو دادن(پردازنده سلرون 2000)!!!
نهايتا اميدوارم مشکلتون در همين مراحل ابتدايي حل بشه و به بالا نکشه.

به نظر من يه چيزي که توي گارانتي خيلي مهمه اينه که واقعا پشتکار داشته باشيم و تا گفت نه مايوس نشيم و اگر واقعا حق باهامونه اصلا کوتاه نيايم و تا آخرش وايسيم. والا اکثر مراکز گارانتي مي خوان از زيرش در برن(تازه آواژنگ خوبشونه)

در آخر هم اگر موافق باشيد مي تونيم يه نظر سنجي از مراکز معتبر گارانتي مادربورد بذاريم توي سايت و ببينيم دوستان به کدوم بيشتر راي ميدن و با کدوم گارانتي کمترين مشکل رو داشتن و ازش راضي بودن!؟ موافقيد؟
با تقديم احترام.

reza76622201
31-12-09, 08:18
آره دقیقا همینطوره منم این مشکلو دیدم

در مورد گارانتی هم که واقعا تو ایران اصلا چیز جدی نیست و خیلی الکیه
مخصوصا همین آواژنگ من هم یه بار یه کارت گرافیک گیگا خریده بودم برای یه سیستم اون کارت خراب بود فرستادم گارانتی گفتند سالمه!!! و برگردوندن اما کارت خراب بود .مشکل خودشو بارها و بارها نشون داد من کارت دوباره فرستادم بازم گفتند که کارت سالمه ما خودمون کاملا چکش کردیم و ازین حرفا و میخواستند گیر به سیستم بدن که پاور نمیکشه نمیدونم کیس مناسب نیست نمیدونم مادربرد پایینه و از این حرفا کاری کردن که من مجبور شدم خودم کیس بردم شرکت آواژنگ حدود 6 ساعت تو شرکت بودم هی از این پله ها بالا پایین رفتم مگه قبول میکردن کلی ایرادای الکی گرفتند منم یکی یکی جوابشونو میدادم بعد میدیدن که ایرادشون بی ربطه دوباره یه ایراد الکی دیگه میگرفتند دیگه اینقدر باشون سروکله زدم تا آخر گذاشتن خودم همونجا سیستمو تست کنم بعد مشکلو نشونشون دادم بازم دست بردار نبودن دیگه دیدن نمیتونن گیر الکی بدن کارت گرافیکو برام عوض کردن.

در کل بازم اینطور مشکلا با آوژنگ داشتم سر قطعات مختلف

حسين جان. برو خدا رو شکر کن که بالاخره برات عوضش کردن. واگرنه يکي از دوستان بنده بر سر گارانتي همين VGA از يه گارانتي مثلا معتبر کارش به دعواي بدني و درگيري کشيد و آخر هم کارش نشد.
خيلي از گارانتيها هم که برچسب فروختن و فرار کردن!!!
ضمنا اينو هم متذکر مي شم به همه دوستان که برخورد اين گارانتي در شهرها و مراکز مختلف متفاوته. بنده توي شيراز و تهران واقعا ازش راضي بودم و دوستانم توي مشهد و اصفهان و تبريز هم راضين. مابقي رو اطلاعي ندارم.
شايد توي چند مورد روي يه مورد هم گير بدن اما کلا به نسبت مابقي گارانتيها در دراز مدت از همه بهتر عمل کرده اند.
به نظر بنده گارانتي توي ايران اتفاقا خيلي هم مهمه.
اون دوستاني که فکر مي کنند الکيه بايد يه بار که بردشون و يا ... سوخت (البته عمدي نباشه و شامل گارانتي بشه) و ديدند پولشون پريده و ببرن گارانتي و گارانتي براشون تعويض کنه اون موقع هست که به ارزش گارانتي پي مي برند.
والا دوستاني که کارشون به گارانتي نکشيده باشه و يا چند بار کشيده باشه زياد شايد به اهميت اين موضوع واقف نباشند.
بنده به عنوان يک متخصص و مشاور فروش سيستم اگر مي خواستم به فکر گارالنتي نباشم شايد حدود 50٪ سودم به ضرر تبديل شده بود.
به هر حال به نظر من به گارانتي اهميت بديد تا سرتون نيومده و اين مساله رو هيچوقت بيخيال نباشيد.

در زمينه هاردديسک هم به نظر من بهترين گارانتي سازگار ارقامه.

بازم ميگم اينکه برخي تجربه هاي گارانتي حتي از شرکتي مثل آواژنگ هم اگر ناموفق بوده دليل بر بدي اين گارانتي . کلا بي خيال شدن نسبت به نوع گارانتي و خود گارانتي نيست.
با تقديم احترام.
:11():

AMD>INTEL
31-12-09, 10:43
نباید وارنتی رو با گارانتی اشتباه بگیریم . بعضی از شرکتها به خاطر مسائل تبلیغاتی گاهی باعث میشن که انتظار کاربران از تمام شرکتها بالا بره .

Mahdi8063
31-12-09, 11:45
در مورد گارانتی به نظر من بهترین توی شرکتها سازگار ارقام هست که حرف نداره

من یه دی وی دی رام NEC داشتم که خراب شده بود بردمش گارانتی بعد که رفتم بگیرم یه دونه نو با گارانتی جدید بهم دادن ، این داستان دو بار تکرار شد یعنی 5 ماه بعدش دوباره دی وی دی جدید بازم خراب شد بعد که فرستادمش براشون بازم عوضش کردن با گارانتی نو که دیگه این آخری خراب نشد تا گارانتی 2 سالش تموم شد

AMD>INTEL
31-12-09, 12:01
صفحه قبل هم گفتم یک مورد دلیل بر بدی یا خوبی یک گارانتی نمیشه .

hapalii
31-12-09, 14:40
با این طرز فکر که بعضی از دوستان می گین گارانتی در ایران هیچ فایده نداره اصلا موافق نیستم یک بار که یک قطعه گران بدونه گارانتی شون از بین رفت دیگه تا مدت ها اینطور فکر نمی کنند در مورد خیلی از قطعات که مشکل حادی نیست مثل رم یا فلش یا غیره اما در باره بعضی از قطعات مثل مادر برد شاید به خاطر پیچیده تر بودنش بعضی وقتها مشکل ایجاد بشه اما در باره گارنتی آواژنگ که ازش اسم هم اورده شده به نظر من هم یکی از خوبهای ایران که خودم بارها کارم به این گارنتی افتاده و جز زمان طولانی تحویل قطعه ایراد دیگه تا حالا ندیدم البته الان 1 سالی هست که به نظرم مثل سابق در امر تکریم ارباب رجوع موفق نیستند اما هنوز هم از لحاظ قطعه مشکلی نداشتم .

HoSsEiN.iR
31-12-09, 19:25
به نظر بنده گارانتي توي ايران اتفاقا خيلي هم مهمه.
اون دوستاني که فکر مي کنند الکيه بايد يه بار که بردشون و يا ... سوخت (البته عمدي نباشه و شامل گارانتي بشه) و ديدند پولشون پريده و ببرن گارانتي و گارانتي براشون تعويض کنه اون موقع هست که به ارزش گارانتي پي مي برند.
والا دوستاني که کارشون به گارانتي نکشيده باشه و يا چند بار کشيده باشه زياد شايد به اهميت اين موضوع واقف نباشند.
بنده به عنوان يک متخصص و مشاور فروش سيستم اگر مي خواستم به فکر گارالنتي نباشم شايد حدود 50٪ سودم به ضرر تبديل شده بود.
به هر حال به نظر من به گارانتي اهميت بديد تا سرتون نيومده و اين مساله رو هيچوقت بيخيال نباشيد.
بازم ميگم اينکه برخي تجربه هاي گارانتي حتي از شرکتي مثل آواژنگ هم اگر ناموفق بوده دليل بر بدي اين گارانتي . کلا بي خيال شدن نسبت به نوع گارانتي و خود گارانتي نيست.
با تقديم احترام.

خوب حرف شما درست دوست عزیز :11():اما وقتی یک کارت گرافیک رو از آواژنگ خریدید 400 هزارتومان پلوم از همون اول خراب باشه ولی شرکت قبول نکنه و بعد از کلی جنگ دعوا بالاخره عوضش کنند بعد اون کارت نداشته باشن یه کارت دیگه بتون بدهند(البته کارت بهتر ) ولی با 180 هزار تومان اختلاف و بقیه پولو بتون ندهند اون موقه معلوم میشه که گارانتی تون ایران مخصوصا آواژنگ یعنی چی :1. (28):
البته اینو بگم ناگفته نماندکه گارانتی آواژنگ برای خیلی ها هم پایان خوب و خوشی داشته
البته این موضوع یه کم پیچیدست و بهتره ادامشو ندیم :wink:
این اتفاق برای یکی از دوستانم افتاد

rezaaghili
31-12-09, 20:17
به نظر من خیلی گارانتی خوبیه
من خودم توی خوزستان مغازه دارم تا حالا هر چی فرستادم تقریبا عوض کردن یا تعمیر
حالا جریان این 180 هزار تومان و ... به طرف برمیگرده به نظر من
من اگه جای دوست ما بودم دهن اواژنگ رو سرویس میکردم:Love-PCN~!:

hapalii
01-01-10, 15:07
خوب حرف شما درست دوست عزیز :11():اما وقتی یک کارت گرافیک رو از آواژنگ خریدید 400 هزارتومان پلوم از همون اول خراب باشه ولی شرکت قبول نکنه و بعد از کلی جنگ دعوا بالاخره عوضش کنند بعد اون کارت نداشته باشن یه کارت دیگه بتون بدهند(البته کارت بهتر ) ولی با 180 هزار تومان اختلاف و بقیه پولو بتون ندهند اون موقه معلوم میشه که گارانتی تون ایران مخصوصا آواژنگ یعنی چی :1. (28):
البته اینو بگم ناگفته نماندکه گارانتی آواژنگ برای خیلی ها هم پایان خوب و خوشی داشته
البته این موضوع یه کم پیچیدست و بهتره ادامشو ندیم :wink:
این اتفاق برای یکی از دوستانم افتاد

اتفاقا شما با این پست خودتون به نوعی مفید بودن گارانتی رو اثبات کردید کافی فقط یک بار دیگه پست خود تون رو بخوندی با این دید که اگر شما این کارت بدونه گارانتی گرفته بودید به قیمت 350 هزار تومان مثلا ( دیگه از این پایین تر که نمیشه ) اونوقت بیشتر ضرر کرده بود دوست شما یا الان .

HoSsEiN.iR
01-01-10, 22:44
اتفاقا شما با این پست خودتون به نوعی مفید بودن گارانتی رو اثبات کردید کافی فقط یک بار دیگه پست خود تون رو بخوندی با این دید که اگر شما این کارت بدونه گارانتی گرفته بودید به قیمت 350 هزار تومان مثلا ( دیگه از این پایین تر که نمیشه ) اونوقت بیشتر ضرر کرده بود دوست شما یا الان .
hapalii جان
این پست انتقاد از آواژنگ بود و اون کارت 400 هزارتومنی میتونست گارانتی های دیگه هم داشته باشه فقط آواژنگ نیست که تو ایران گارانتی میکنه .نه اینکه بدون گارنتی میگرفتم 350
بعد کارت گرافیک رو خرید 400 هزارتومان از همون اول هم خراب بود (یعنی کارت خراب خریده بود) بعدش شرکت قبول کرد که خراب بوده (اما با کلی جنگ دعوا برو بیا ) بعد یه کارت دیگه دادن 180 هزارتومان ارزونتر بقیه پولو هم ندادن این کجاش خوبه مثلا فقط الکی 180 تومن ضرر
شرکت میتونست قبول کنه که کارت رو خراب فروخته و این اتفاقات نمی افتاد
البته کارت یه چند ساعت هم طول نکشید که خرابیش مشخص شد و تمام قطعات سیستم هم بالا بود مخصوصا پاور شرکت آواژنگ بهونه ای نداشت که بگه کارتو خراب کردین

------------
با تقدیر و احترام :11():

koorosh kabir
02-01-10, 00:23
ای بابا گارانتی قطعات در ایران یعنی کشک اگه یه گوشه هزاری بهشون نشون بدی دستو پاشون میلرزه واونوقت شاید براتون یه کاری بکنن اونم اگه مطمئن بشن که مشکل خیلی حادی وجود نداره من یه مین ایسوس p5kseگارانتی دیجیتال تقریبا 3سال پیش گرفتم که همون روز اول که برام فرستادن اشکال داشت وتصویر نمیداد بعد با فروشنده تماس گرفتم که اینطوریه گفت باید بفرستیم گارانتی بعد که از اصفهان فرستادن گارانتی بعد 4 هفته اومد وخبر کردن مین امده وگفتن سالمه بیا بعد با قطعاتم که تست کردن دیدن تصویر نمیده گفتم پس این چه گارانتیه دوباره زنگ زدن یه بار دیگه گفتن باز باید بفرستیم دو باره رفت تا هفته چهارم اونم اینبار که رفتم گفتم مگه شما این قطعات رو با قاطر میفرستید که انقدر طول میکشه تا بیاد دوباره تست شد دیدن جواب نداد دیگه مخم داشت سوت میکشید اخرش کلی با جنگ ودعوا 20 تومن ناقابل الکی ازم گرفتن وخودشون تعویض کردن گفتم با با زودتر میگفتین گشنه اید که ما این همه دردسر نکشیم خلاصه نزدیکه دو ماه معطل بودیم

roben
02-01-10, 02:35
3-4 هفته كه رقمي نيست من كي بوردم خراب شد فرستادم گارانتي بعد از 100 روز البته 100 روزشو من يادمه بيشتر طول كشيد با جنگ و دعوا كي بورد را با همون وضعيت كه فرستاده بودم پس گرفتم و خودم تعميرش كردم
البته همه گارانتي اينجوري نيستند مسلما گارانتي هاي خوب هم پيدا ميشه اون حرف اولم منظورم اين بود كه به هر حال حتي بهترين گارانتي ها هم در ايران برخورد سليقه اي دارند نه ضابطه مند
تا يادم نرفته كيبوردش a4tech بود :whistle:

reza76622201
02-01-10, 06:58
شرکت آواژنگ به هيچ عنوان مارک A4Tech رو گارانتي نمي کنه. چند تجربه تلخ دوستان هم دليل بر بد بودن گارانتي آواژنگ نميشه. يه کم مصمم باشيد. اينم جالبه که شيراز(فارس) خيلي خوب آواژنگش گارانتي ميده. به نظر من اگر قطعه اي که داريد واقعا شامل گارانتي ميشه و قيمتشم بالاست بياريدش اينجا بدين. ممکنه اينجا بهتر ترتيب اثر بدن.

HoSsEiN.iR
02-01-10, 10:33
شرکت آواژنگ به هيچ عنوان مارک A4Tech رو گارانتي نمي کنه
دوستمون اشاره به گارانتی خاصی نکرد

چند تجربه تلخ دوستان هم دليل بر بد بودن گارانتي آواژنگ نميشه.بحث کلی سر گارانتی ایران هست نه بد بودن آواژنگ درسته ار آواژنگ انتقاد کردیم اما نگفتیم که همیشه بده .
تازه آواژنگ یکی از بهترین شرکت های گارنتی تو ایران هستش که وضیتش اینطوریه وای به حال بقیه

يه کم مصمم باشيد. اينم جالبه که شيراز(فارس) خيلي خوب آواژنگش گارانتي ميده. به نظر من اگر قطعه اي که داريد واقعا شامل گارانتي ميشه و قيمتشم بالاست بياريدش اينجا بدين. ممکنه اينجا بهتر ترتيب اثر بدن.
تمام این موضوعاتی رو که اشاره کردم مربوط به آواژنگ شیراز بود .

----------
با نقدیر و احترام:give_rose:

reza76622201
02-01-10, 11:15
دوستان عزيز. وقتي در مورد يک گارانتي صحبت مي کنيم بد نيست به جاي انتقاد صرف بيايم و خوبيهاشو هم بگيم.
چرا آقاي X که به طور متوسط مثلا در 20 مورد 2 مورد هم با مشکل روبرو شده اين گارانتي رو زير سوال ببره.
مقايسه يه امر نسبي است و اگر يک گارانتي رو محکوم مي کنيم بايد بگيم که فلان گارانتي بهتره. وقتي مراجعه کنندگان به سايت ما ميان و مي بينن که يه نفر تعريف کرده از فلان گارانتي اما پشتش تعداد زيادي انتقاد کردن ممکنه اصلا به اون گارانتي بدبين بشه و اين يه کم بي انصافيه.
پس پيشنهاد مي کنم دوستان موارد رضايتشون رو هم از گارانتي ها مخصوصا آواژنگ بيان کنن و منفي گويي صرف دردي رو دوا نمي کنه.
با تشکر و اداي احترام. :give_rose:

hapalii
02-01-10, 15:13
اما من هنوز هم می گم گارانتی برای قطعات کامپیوتری توی ایران خیلی مهمه از گارانتی خاصی هم نام نمی برم یک بار هم که از آواژنگ اسم اوردم به خاطر این بود که دائم اسمش بود چون من راضی هستم گفتم بگم که حداقل همش انتقاد نباشه .
اما راجع به کلیت گارانتی در این که از ایده ال فاصله زیادی داره شکی نیست این جا ایران همه ما هم توی ایران هسیتم و می دونیم چه طور جایی اما اگر واقعا کلاه خودمون قاضی کنیم مثلا گارانتی سخت افزار رو توی ایران با گارانتی چیز های دیگه مثلا ماشین ( شاید شبیه هم نباشن اما میشه مقایسه کرد ) مقایسه کنیم می بینیم شرکت های سخت افزاری ایران به خاطر ارتباط مستقیم تر با شرکت های خارجی و رقابت بیشتر بین خودشون گارانتی قطعات شون نسبت به صنوف دیگه جلو تر این که نظر من توی صنف سخت افزار شاید برخورد های در بعضی مواقع بد باشه اما با بودن گارانتی حداقل می دونی دستت جائی بند هست و باز حداقل می دونی احتمال این که قطعا تقلبی باشه کمتر .

alirafaat
03-01-10, 08:34
[دوستان سلام.

[/SIZE] نتيجه اينکه :
1) سعي کنيد حتي الامکان از مادربوردهاي سري Rev 1.0 مدلهاي گيگابايت خريد نکنيد و حداقل از Rev 1.1 به بالا تهيه کنيد(گوشه مادربورد ورژنش رو نوشته) و به ورژن مادربورد اهميت بديد.[SIZE=2]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این حرف دوستمون رو کاملا قبول دارم

من هم یک مادر بورد P45-DS3R دارم ( rev1.0 )تو این مدتی که دارمش حسابی اذیتم کرده دو تا رم سوزونده - گاهی دبل بوت میشه (میاد بالا تا لوگو دوباره رستارت میشه ) بایوسش هم اخرین بایوسه -با سایتش هم (گیگا ) مکاتبه کردم یه سری حرفای کلی زدند
با هیچ کدوم از مادر بوردهای قبلیم اینقدر مشکل نداشتم

roben
03-01-10, 09:06
من واسه یه بنده خدایی P55UD3P بستم حالا رویژنش یادم نیست اما این مشکل دوستمونو داشت

AMD>INTEL
03-01-10, 09:13
اگر دوستان دیگه ای چنین ایرادی دارند با موضوع که توسط رضای عزیز مطرح شده به نظرم همینجا مطرح کنیم بهتر هست .