PDA

مشاهده نسخه کامل : مادر بورد

Trance
02-04-07, 19:19
مادربورد
با سلام می خواستم درباره ماردبور گیگا بایت سری ga-m590sli-s5 یک مقدار توضیحات داده شود بشتر در مورد صدا-چیپست-بایوس

M A H R A D
02-04-07, 22:25
سلام.

ضمن خوشامد به شما :

مدل دقیق این مین GA-M59SLI-S5 هست (شما کمی اشتباه نوشته بودید !)

چیپست این مادربرد از نوع nForce 590 SLI هست که یکی از بهترین چیپستها بوده ...

البته من توی چند جا خوندم که این چیپست یک کم توی اورکلاک ضعیفه (خودم امتحان نکردم پس تضمینی نیست)

صدای این مادربرد هم بسیار خوب هست و با بهره گیری از صدای 8 کاناله اون هم از نوع HD میتونه خیلی عالی باشه . ضمنا صدای Dolby هم داره که خوراک سینمای خانگیه ! ( در کل از لحاظ صدا خیلی قویه)

بایوس هم که از نوع Dual BIOS هست ...

از دیگر ویژگیهاش میشه به ساپورت رمهای DDR2-800MHZ اشاره کرد و همچنین سری S بودن و SLI بصورت پهنای باند 16X و ... اشاره کرد .

ضمنا اگه کسی این مادربرد رو داره حتما به آپدیتهای بایوسش سر بزنه :

Only the registered members can see the link

سوالی بود در خدمیتم ...

سپاس

M A H R A D
02-04-07, 22:27
این هم Review سایت معتبر HardwareSecrets درباره این مین :

سپاس

Trance
03-04-07, 15:35
به نظر شما خرید این سیستم خوب است یا نه؟
cpu:3800x2
minbord:GA-M590SLI-S5
ram:adata 512 2gig
power:green 780wat
hdd:samsung 250 sata8 mig bufer
vga:7600gt sli gigabyte(دوتا برایsliکردن)
monitor:sony 19 inch
sound:creative x-fi xtermusic
speaker:creative thx 5.1 model megaworks
mouse:logitech g5
key:logitech midea elit
اگر جای اشتباه نوشتم ببخشید

Shahryar
03-04-07, 16:00
به نظر شما خرید این سیستم خوب است یا نه؟
cpu:3800x2
minbord:GA-M590SLI-S5
ram:adata 512 2gig
power:green 780wat
hdd:samsung 250 sata8 mig bufer
vga:7600gt sli gigabyte(دوتا برایsliکردن)
monitor:sony 19 inch
sound:creative x-fi xtermusic
speaker:creative thx 5.1 model megaworks
mouse:logitech g5
key:logitech midea elit
اگر جای اشتباه نوشتم ببخشید

سلام عزیزم خوبی؟

ببین عزیزم Ram را به نظر من King Stone اصل بردار با باس 533 .

هارد را هم یا Western Digital بگیر و یا Hitachi با بافر 16 مگ چراکه الان بهترین ها در بازار هستند با قیمت 73 تومن هیتاچی و 77 تومن وسترن .

گرافیک را هم به نظر من XFXForce بردار .

در مورد کارت صوتی هم به نظر من خوبه اما من این مدل را ندیدیم و Live Sound Blaster را دیدم پس نمیتونم نظر قطعی بدم ولی Sound Blaster خیلی عالی بود .

در مورد محصولات لاجیتک هم عالی هستند اما قیمت های بالایی دارند میتونید از این تاپیک محصولاتش را ببینید :

موفق باشید
شهریار:1. (23):

WORYA_SH
03-04-07, 16:22
cpu athlon x2 3800
main abit kn9 sli
ram twinmos 533 512*2
vga gainward 7600gs*2

با این تغییرات سیستمت به مراتب تواناتر هستش.

ولی اگه نظر من را می خوای با این هزینه ای که داری می کنی این سیستم بهتره :

cpu athlon x2 3800
main kn9 ultra
ram twinmos533 512*2
vga HIS X1950XT IceQ3 Turbo Dual DL-DVI VIVO 256MB GDDR3 PCIe

Trance
03-04-07, 17:19
یعنی رم adata باس 667 خوب نیست ؟
گرافیک 7600gt بورد گیگا silnt pip چطور؟

M A H R A D
03-04-07, 18:23
یعنی رم adata باس 667 خوب نیست ؟
گرافیک 7600gt بورد گیگا silnt pip چطور؟
کی گفته خوب نیست؟ چون شما توی پست قبلتون باس رو ذکر نکرده بودید دوستان اینطور نظر دادند.

ولی در کل من توی تجربه بهم اثبات شده که رمهای KingSton خیلی خوب کار میکنند.

در مورد کارت GiGaByTe GeForce 7600GT هم باید بگم که این کارت از Silent Pipe II بهره می بره که توی خنک سازیش خیلی موثره ... به نظر من هم اگه بودجه شو داری بهتره XFX بگیری

ضمن اینکه من احتمال میدم به دلیل وجود پایپ های Silent-Pipe II در این کارت ، شما نتونید اون رو بصورت SLI ببندید ، چون یکی از اسلاتها " احتمالا " گرفته خواهد شد.

===

شما برای اینکه بهتر از اینها راهنمایی بشید پیشنهاد میکنم که بودجه نهایی خودتون رو بگید تا بنده و سایر دوستان به بهترین شکل راهنمایی بدیم ... تا بودجه نباشه یه پای سیستم می لنگه !!!

سپاس

WORYA_SH
03-04-07, 19:31
مهراد جان اصلا فکر کنیم می تونه ببنده از همه لحاظ یه کارت بالاتر که هم قیمت 2 کارت sli باشه بهتره چون 2تا sli به این معنی نیست که توان 2 برابر میشه تازه خودمون را از امکانات جدید و افکتهای کارتهایی با معماری و تکنولوزی بهتر محروم کردیم کارتی که معرفی کردم هم قیمت 2 تا giga 7600 gs هستش ولی این کجا و 2تا giga کجا.

اگر هم واقعا می خوای بیشتر هزینه کنی و 2 تا رم خوب هم داشته باشی 2تا ocz باس 800 f'dv.

Trance
03-04-07, 19:55
بهتر نیست منتظر کارتهای سری R600 باشم؟چون دوست دارم با هزینه ای زیاد منتظر به بازار امدن Cpu جدید Amd مدلهای 2 تای (4x4) و ماردبورد های که این Cpu را ساپورت کن باشم.از راهنمای تمامی کار بران متشکرم .فعلا بی خیال سیستم جدید .

M A H R A D
04-04-07, 13:45
بهتر نیست منتظر کارتهای سری R600 باشم؟چون دوست دارم با هزینه ای زیاد منتظر به بازار امدن Cpu جدید Amd مدلهای 2 تای (4x4) و ماردبورد های که این Cpu را ساپورت کن باشم.از راهنمای تمامی کار بران متشکرم .فعلا بی خیال سیستم جدید .
اگه بتونی منتظر بمونی که بهتره !

===

trance جان طرح AMD 4x4 که بصورت غیر یکپارچه هستند به هیچ وجه پرفورمنسی در حد بهاشون به ما نمیدند ، حتی توی برخی تستها دو عدد CPU مدل QFX-74 که دو هسته ای هستند ( در مجموع 4 هسته) از یک پردازنده C2D E6700 هم کمتر پوینت گرفته ...

به جای 4x4 میتونید از پردازنده ای مثل E6700 یا بالاترش X6800 استفاده کنید. هر چدن اینا هم بیش از حد قدرتمندند !!!

فعلا که ظاهراً بی خیال سیستم جدید شدید ، پس دیگه عرضی نیست !

سپاس

Trance
06-04-07, 20:22
اگه می شه یک مقدار درباره چیپست مادر بورد توضیح بدید که وظیفه اون چی؟و چرا در بعضی از مادر بورد های سوکت ای ام دی یک چیپست هست ولی در بعضی دوتا مثلا در سری 5 یا 6؟ با سپاس

Trance
07-04-07, 14:42
بعضی از مادر بورد ها قسمت برق سی پی یو جایگاه برق 6 pin داره می خواستم بدونم به چه دلیله ایا برای سی پی یو های با فرکانس بالاهستش یا نه یک مقدار بطور مختصر تو ضییح بذارید؟ با سپاس:1. (11):