PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک حیاتی و فوری در مورد هارد سوخته

masoomiyat
26-12-09, 14:25
سلام به همگی
دیروز یه اتفاق خیلی وحشتناک افتاد. ظهری سیستم راحت داشت کار میکرد و هارد سالم بود بعد اینکه خاموش کردم و عصری مجددن روشن کردم دیدم سیستم بالا نمیاد. خلاصه جریان اینتوری بود که سر اول بوت شدن هنگار شناستایی درایو ها سیستم گیر میکرد و بالا نمی اومد و سر یه سیستم دیگه هم که امتحان کردم اصلن هارد رو نمیشناخت.
هارد کار میکنه و اون صدای چرخش بدون تق تق ازش میاد ولی شناسایی نمیشه.
پشت هارد بردش هم چند جا مانند سوخته شده و به رنگ قهوه ای در اومده

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اطلاعات این هارد خیلی برای من حیاتی هست و واقعن از دیشب تا حالا دارم دیوونه میشم.
راهی هست که هارد رو بشه تعمیر کرد و حداقل بشه یه بکاپ و کپی ازش گرفت؟
امروز که با یه کامپیوتری صحبت میکردم میگفت از بردش هست و بردش عوض شه هارد بالا میاد و درست میشه. این حرفش چقدر صحت داره.

همچنین ممنون میشم چند جا از بهترین تعمیرکارا و ریکاروی هارد در تهران رو نام ببرید که در صورت نیاز بشه به اونا مراجعه کرد. چون فک نکنم گارانتی چندان در این مورد مفید باشه.

Curtis
26-12-09, 15:04
در این حالت گارانتی بهترین راه هست چون دستگاههاشون پیشرفته هست
اگه برند و گارانتی هاردتون رو بگید خیلی خوب میشه

saman87
26-12-09, 15:22
در این حالت گارانتی بهترین راه هست چون دستگاههاشون پیشرفته هست
اگه برند و گارانتی هاردتون رو بگید خیلی خوب میشه
شركت هايي كه گارانتي مي كنند معمولا تضميني براي بازيابي هارد نميدن!!! اگه نتونند هارد رو بازيابي كنند يه هارد تازه رو بجاش ميدن.

saman87
26-12-09, 15:26
اگه واقعا اطلاعاتتون حياتي هست و مي تونيد خوب هزينه كنيد بنظر من هارد رو بديد به شركت I.H.C
Only the registered members can see the link
به احتمال خيلي قوي ميتونه اين قطعه رو تعمير كنه و اطلاعات هارد رو برگردونه.

D J V A H I D
26-12-09, 15:48
این بورد هارد سیگیت هست ... درسته ؟! بردهای سیگیت هم در این قسمتها رنگ همشون قهوا ای هست .. حالا همه رو نمیدونم ... هارد خودم سیگیته ... این قسمتهایی که گفتی مال من هم قهوه ای رنگه و کاملا سالم ... برد هارد هم بیخود و بی جهت نمیسوزه ... هارد رو روی سیستم دیگه ای هم تست کن ... اگه واقعا فهمیدی که از هاردته بقط بفرست گارانتی ... :yes::give_rose:

masoomiyat
26-12-09, 16:06
هاردم maxtor 500gb هست مدل STM3500320AS. اینم اولین نبوده خود دوستم دو تا مکستور که داشت (یکی رو با من خرید و اون یکی تعویضی همین اولی بود) همین بلا سرش اومد.

اگه واقعا اطلاعاتتون حياتي هست و مي تونيد خوب هزينه كنيد بنظر من هارد رو بديد به شركت I.H.C
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
به احتمال خيلي قوي ميتونه اين قطعه رو تعمير كنه و اطلاعات هارد رو برگردونه.
این سایت همون داخلش اسم هاردم رو برای بازیابی نوشته . به نظرتون هزینه اش چقدر در میاد؟

برد هارد به صورت جدا پیدا میشه؟

saman87
26-12-09, 16:32
هاردم maxtor 500gb هست مدل STM3500320AS. اینم اولین نبوده خود دوستم دو تا مکستور که داشت (یکی رو با من خرید و اون یکی تعویضی همین اولی بود) همین بلا سرش اومد.

این سایت همون داخلش اسم هاردم رو برای بازیابی نوشته . به نظرتون هزینه اش چقدر در میاد؟

الان با ديدن مدل هارد شما بهتون اطمينان ميدم اين شركت مي تونه اطلاعات هارد شما رو برگردونه و حتي شايد بتونه هاردتون رو بطور كامل تعمير كنه.
در مورد هزينه هم به اين نكته توجه كنيد:
1. اگه بخوايد از گارانتي استفاده كنيد. گارانتي دستگاه شامل بازيابي اطلاعات نميشه بلكه فقط هارد رو تعويض مي كنند و براي بازيابي اطلاعات هم اگه بخوايد بايد هزينه ش رو پرداخت كنيد كه چيزي در حدود 200 هزار تومن ميشه ( شايدم كمتر) كه باز اون رو تضمين نميدن و اگه نتونند بازيابي كنند هارد شما رو با يه هارد نو تعويض مي كنند.
2. اما اگه بخوايد از گارانتي استفاده نكنيد مي تونيد به همين شركت I.H.C بديد كه بازم براي بازيابي همون 200 هزار تومن (شايدم بيشتر) بايد هزينه كنيد كه بنظر من اين روش بهتر و مطمئن تره.

در مورد برد هارد هم بهتره حتما با يه متخصص با تجربه مشورت كنيد چون هارد خيلي حساسه !!!!!!!!!!!!!!

nima_hl
26-12-09, 17:15

اگر اشتباه نکنم این هم جزو همون سری هاردهای سیگیت / مکستور بود که فیرمورش مشکل داشت

روی نت ۶-۷ ماه پیش که این مشکل هاد شده بود دوستان یه رابط ساخته بودن که با استفاده از اون فریمور رو آپدیت میکردند و هارد دیتکت میشد

اون موقع یک نفر بود که 5-10 تومن میگرفت و اینکار رو انجام میداد

اگر از اون سری باشه خود شرکت مجانی باید این کار رو برات انجام بده

۷-۸ تا سیگیت اون سری رو فرستادم گارانتی که ۱ دونش اطلاعاتش مهم بود برام درست کردن و مابقی رو تعویض کردن

بنظرم قبل از اینکه حرکت عجولانه‌ای بکنید با گارانتی صحبت کنید

حدود ۱ سال پیش سر قضیه وسترن سبز که میبینید اینقدر تو فروم روش تاکید دارم همین بلا سرم اومد و کل آرشیو چند سالم رو هوا بود برای همین حالتون رو درک میکنم

ولی این شرکتها ریکاوری معمولا ، حکم یدک کشهای اوتوبان رو دارن منتظرند یه نفر مشکل پیدا کنه تا .........

مشکلی نیست نهایت میگردیم یه هارد لنگه هاردت پیدا میکنیم برد و عوض میکنیم :give_rose:

rezaaghili
26-12-09, 17:28
دوست عزیز اگه مشکل از برد باشه میتونی راحت با هزینه خیلی کم برشو عوض کنی پیش تعمیرکارها هم راحت گیر میاد هزینه 200 تومان و ... هم لازم نیست

nima_hl
26-12-09, 17:36
سلام به همگی
دیروز یه اتفاق خیلی وحشتناک افتاد. ظهری سیستم راحت داشت کار میکرد و هارد سالم بود بعد اینکه خاموش کردم و عصری مجددن روشن کردم دیدم سیستم بالا نمیاد. خلاصه جریان اینتوری بود که سر اول بوت شدن هنگار شناستایی درایو ها سیستم گیر میکرد و بالا نمی اومد و سر یه سیستم دیگه هم که امتحان کردم اصلن هارد رو نمیشناخت.

اطلاعات این هارد خیلی برای من حیاتی هست و واقعن از دیشب تا حالا دارم دیوونه میشم.
امروز که با یه کامپیوتری صحبت میکردم میگفت از بردش هست و بردش عوض شه هارد بالا میاد و درست میشه. این حرفش چقدر صحت داره.

همچنین ممنون میشم چند جا از بهترین تعمیرکارا و ریکاروی هارد در تهران رو نام ببرید که در صورت نیاز بشه به اونا مراجعه کرد. چون فک نکنم گارانتی چندان در این مورد مفید باشه.

دوست عزیز متاسفانه هارد شما هم در لیست سیاهه

البته این خبر زیاد بدی هم نیست چون به دلیل حجم بالای خرابی قسمت گارانتی با چشم بسته هم میتونه هاردتون رو ۳ سوت درست کنه ( البته بازم خودتون میدونید فردا یه موقع گند میزنند خر منو نگیرید :lol:)

ولی دوستان زیادی مثل شما با این مشکل مواجه شدن که خوشبختانه مشکل اکثریت به آسونی حل شد

یه سر به این لینک بزن ببین چه خبره :wink:

Only the registered members can see the link=1&hl=en&safe=off&q=seagate+%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84+&aq=f&aqi=&oq=&fp=9c61e608bdc4c293

یا اینجا که سیر تا پیاز قضیه رو ظاهرا گفته ( دقیق نخوندم )

در هر صورت ناراحت نباش این مشکل به امید خدا به راحتی حل میشه و اطلاعاتی از دست نخواهی داد:give_rose:

am2
26-12-09, 17:52
دوست عزیز متاسفانه هارد شما هم در لیست سیاهه

:lol:)

یه:give_rose:

من برد این هارد رو دارم چند میخری

مشخصات هاردم هم اینه
p/n:9GT154-325
firmware:MX15
sitecode:KRATSG
دیاموند مگس 22
stm3500320as

هاردم فقط بد سکتور داره

mohammad1985
26-12-09, 18:12
اگه موفق نشدی از راهای ذکر شده هارد رو برگردونی به گارانتی نده چون اگه نتونن درست کنن تعویض می کنن و اطلاعات پخ !
یه شرکت خوب بازیابی میشناسم که همین مشکل شناسایی نشدن هاردهای سیگیت و مکستور رو هم حل میکنه منتها قیمت ندارم ولی بازیابی اطلاعاتشون از 60 تومن به بالا شروع میشه البته تا اونجا که میدونم حجم اطلاعات برگشتی فرق نمیکنه از 60 تومن شروع میشه .

ARA-RF
27-12-09, 00:49
سلام

این چند وقته که دنبال خرید هارد هستم به انواع اقسام مشکلات این هاردهای سری 11 برخوردم و تصمیم گرفتم که اصلا طرفشون نروم! ولی امشب یادم افتاد که هارد 750 گیگم که تمام هستی من روشه!! سیگیت هست رفتم مشخصاتشو خوندم دیدم باراکودا 7200.10 هست!:1. (5)::whistle:
حالا میخوام بپرسم سری 10 که این مشکلو نداشته احیانا؟!:1. (26):

mohammad1985
27-12-09, 01:07
نه خیالت راحت ! حتی سری 11 هم با یه آپ دیت ساده مشکلشون حل میشه البته قبل از اینکه مشکل خودشو نشون بده !

barbyboy
27-12-09, 08:36
آقا این مشکل خیلی راحت حل میشه فقط کافیه یدونه مدار مخصوصه که داشته باشی تو عرض 1 دقیقه هاردت عین اولش میشه من غیر از هارد خودم هارد 2 تا از دوستامم با همین روش درست کردم مدارشم rs232 to ttl

KING
27-12-09, 12:47
سلام به همگی

سلام
بهترین راش همون بردنش به گارانتی خودش است

به احتمال زیاد از کارت گارانتی نمیتونی استفاده کنید ولی اگه بخواهید میتونید با پرداخت هزینه اطلاعات هارد شما رو در بیاره و بریزه رو یه هارد دیگه
اگه گارانتیش نبردی حتما" ببرش :1. (23):

masoomiyat
27-12-09, 12:59
به احتمال 99% همون جز هارد های مشکل دار سیگیت و مکستور هست که مشکل فریمور داشتن و باید آپدیت میشدن که متاسفانه منم از همه جا بی خبر بودم تا اینکه این بلا سرش اومد.
ان شا ا... بتونم یه مدار ttl to usb پیدا کنم خودم میتونم درستش کنم. چشمم هم زیاد به گارانتی آب نمیخوره با اینکه میتونن درستش کنن یا همین هارد رو پاک شده میدن یا یه هارد نو.

nima_hl
27-12-09, 13:13
سلام

این چند وقته که دنبال خرید هارد هستم به انواع اقسام مشکلات این هاردهای سری 11 برخوردم و تصمیم گرفتم که اصلا طرفشون نروم! ولی امشب یادم افتاد که هارد 750 گیگم که تمام هستی من روشه!! سیگیت هست رفتم مشخصاتشو خوندم دیدم باراکودا 7200.10 هست!:1. (5)::whistle:
حالا میخوام بپرسم سری 10 که این مشکلو نداشته احیانا؟!:1. (26):

دوست عزیز

این لینک بلک لیسته اگر مدل هارد شما داخلش نباشه ( که تا اونجا که میدونم سری 10 نیست ) مشکلی ندارید

اگر احیانا نمیتونید روی هارد رو بخونید یا نمیخواهید هارد رو باز کنید یه برنامه هست که اجرا میکنید مدل هارد رو بهتون میگه

یه گشت تو سایت سیگیت بزنید پیداش میکنید ولی اگر پیدا نکردید بفرمائید تا لینکشو بهتون بدم :give_rose:

Moein
27-12-09, 14:06
به احتمال 99% همون جز هارد های مشکل دار سیگیت و مکستور هست که مشکل فریمور داشتن و باید آپدیت میشدن که متاسفانه منم از همه جا بی خبر بودم تا اینکه این بلا سرش اومد.
ان شا ا... بتونم یه مدار ttl to usb پیدا کنم خودم میتونم درستش کنم. چشمم هم زیاد به گارانتی آب نمیخوره با اینکه میتونن درستش کنن یا همین هارد رو پاک شده میدن یا یه هارد نو.

سلام تغییر رنگ هیچ تاثیری نداره

اگه اطلاعاتت شخصی نیستند می تونی هارد رو برای من بفرستی من چند تا برد از این هارد دارم برات تست می کنم با هر کدوم که اومد بالا هارد رو براتون بر می گردونم البته این احتمال رو هم بدید که تحت هیچ شرایطی بالا نیاد؟

Hamid2547
27-12-09, 15:25
این هارد Barracudaسری چنده؟STM31000528AS
11 که نیست یه موقع:cry:اگر اطلاعاتش بپره یه شاتگان میخرم خودتون دیگه میدونید چیکار میکنم

nima_hl
27-12-09, 15:57
این هارد Barracudaسری چنده؟STM31000528AS
11 که نیست یه موقع:cry:اگر اطلاعاتش بپره یه شاتگان میخرم خودتون دیگه میدونید چیکار میکنم

حمید جان روی سخن این پستتون با کیه ؟

اگر با باران عزیز هستش که این بزرگوار برای اینکه مشکل شما حل بشه لطف کردن و میخوان کمک کنند

به نظرم سزاوار نیست حتی از روی شوخی هم این برخورد با ایشون انجام بشه :give_rose:

Hamid2547
27-12-09, 16:07
حمید جان روی سخن این پستتون با کیه ؟

اگر با باران عزیز هستش که این بزرگوار برای اینکه مشکل شما حل بشه لطف کردن و میخوان کمک کنند

به نظرم سزاوار نیست حتی از روی شوخی هم این برخورد با ایشون انجام بشه :give_rose:
روی سخن؟نه نیما جان روی سخنم با هیچکس نیست،اصلا این تاپیک رو من نزدم،من فقط این هارد رو دارم سوال کردم که ایا فریم ورش سری 11 هست یا 12 این هارد مشکلی به هم نزده:give_rose:

nima_hl
27-12-09, 16:25
روی سخن؟نه نیما جان روی سخنم با هیچکس نیست،اصلا این تاپیک رو من نزدم،من فقط این هارد رو دارم سوال کردم که ایا فریم ورش سری 11 هست یا 12 این هارد مشکلی به هم نزده:give_rose:

از شما پوزش میخوام ، أی دی شما رو با معصومیت اشتباه گرفتم :oops:

خوشبختانه هارد شما در بلک لیست نیست و نیازی به آپدیت فرمور نداره :give_rose:

am2
27-12-09, 16:53
من برد این هارد رو دارم چند میخری

مشخصات هاردم هم اینه
p/n:9GT154-325
firmware:MX15
sitecode:KRATSG
دیاموند مگس 22
stm3500320as

هاردم فقط بد سکتور داره

راستی فریمورش رو هم آبدیت کردم

reza76622201
28-12-09, 07:56
کم کم مشکلات Segate و Maxtor (که ديگه مجموعا شده Segate و ديگه مکتوري وجود نداره) معلوم ميشه.
دوستان توي بازار ايران به نظر من فقط در درجه اول Western Digital و در درجه دوم Samsung و نهايتا در آخر هيتاچي بدرد ميخورن و بقيش واقعا جالب نيستند و شانسيه خوب در بياد يا بد.
آخه چرا هاردديسکي که پلمب به بازار مياد بايد نياز به آپديت فرمور داشته باشه!؟ اين واقعا يک ضعفه.

AMD>INTEL
28-12-09, 08:59
من خودم ترجیح میدم با وسترن و سامسونگ کار کنم . حتی اگر سیگیت بهترین هارد دنیا باشه .متاسفانه هاردهای شرکت DELL هم خراب مشین اکثرا سیگیت هست .

reza76622201
28-12-09, 11:17
بنده هم فرمايش جناب بهادر رو کاملا تاييد مي کنم. چون مطمئنم که اين حرف از روي تجربست(قابل توجه نيما جان).

USP
28-12-09, 18:46
دوست عزیز مشکل شما حل شد ؟؟؟

اخه منم دقیقا همینطوری شد هاردم باز من شانس اوردم 3 تا هارد داشتم

اطلاعات توشم خیلی خیلی خصوصیه نمی تونم دست کسی بدم باید جایی باشه که خودمم پیشش باشم و نتونه کاری انجام بده

هاردمم بردم پیش یه شرکت گفت ایراد از مدیاشه نمی دونم چیه من که کارم و رشتم کامپیوتره نمی دونم چیه !!

کسی می تونه کمک منم بکنه ؟؟؟؟

masoomiyat
28-12-09, 19:43
گه اطلاعاتت شخصی نیستند می تونی هارد رو برای من بفرستی من چند تا برد از این هارد دارم برات تست می کنم با هر کدوم که اومد بالا هارد رو براتون بر می گردونم البته این احتمال رو هم بدید که تحت هیچ شرایطی بالا نیاد؟
فک نکنم مشکلش از برد باشه باید با یه ttl to rs232 یا ttl to usb هارد رو احیا کرد.
باز اگه لازم شد حتمن مزاحمتون میشم.

این هارد Barracudaسری چنده؟سیگیت نیست Maxtor Diamondmax 22 هست. سری 500 گیگ

دوست عزیز مشکل شما حل شد ؟؟؟

اخه منم دقیقا همینطوری شد هاردم باز من شانس اوردم 3 تا هارد داشتم

اطلاعات توشم خیلی خیلی خصوصیه نمی تونم دست کسی بدم باید جایی باشه که خودمم پیشش باشم و نتونه کاری انجام بده

هاردمم بردم پیش یه شرکت گفت ایراد از مدیاشه نمی دونم چیه من که کارم و رشتم کامپیوتره نمی دونم چیه !!این مشکل مربوط به هارد های Seagate 7200/11 و maxtor diamondmax 22 به دو صورت هست: یا اینکه اصلن توسط سیستم و بایوس شناسایی نمیشه یا اینکه هارد شناسایی میشه ولی ظرفیتش توی بایوس 0 نشون داده میشه.

آقا این مشکل خیلی راحت حل میشه فقط کافیه یدونه مدار مخصوصه که داشته باشی تو عرض 1 دقیقه هاردت عین اولش میشه من غیر از هارد خودم هارد 2 تا از دوستامم با همین روش درست کردم مدارشم rs232 to ttlوا ا.. من دنبال ttl to usb یش هستم. این rs232 هاش یه مقدار دنگ و فنگش بیشتره از اون gnd و vcc یش زیاد سر در نیاوردم. ولی خوبیش اینه که نیاز به نصب نداره.
اگه ممکنه در مورد کار با rs232 to ttl یه کم بیشتر برام توضیح بدید ممنون میشم.

mohammad1985
28-12-09, 23:10
من خودم ترجیح میدم با وسترن و سامسونگ کار کنم . حتی اگر سیگیت بهترین هارد دنیا باشه .متاسفانه هاردهای شرکت DELL هم خراب مشین اکثرا سیگیت هست .
بله زمانی هاردهای مکستور واقعا عالی بودن ولی حیف شد ! خدا وکیلی بلاهایی من سر اونها میاوردم که الان باور نمیشه چه طور هیچیشون نمیشد !
سامسونگ وسترن و هیتاچی الان جز خوبها هستن البته هیتاچی معمولا کمی سرعتش کمتره ولی در کل هاردهای بسیار خنک و با اطمینان بالایی هستن

USP
29-12-09, 03:20
فک نکنم مشکلش از برد باشه باید با یه ttl to rs232 یا ttl to usb هارد رو احیا کرد.
باز اگه لازم شد حتمن مزاحمتون میشم.

سیگیت نیست Maxtor Diamondmax 22 هست. سری 500 گیگ

این مشکل مربوط به هارد های Seagate 7200/11 و maxtor diamondmax 22 به دو صورت هست: یا اینکه اصلن توسط سیستم و بایوس شناسایی نمیشه یا اینکه هارد شناسایی میشه ولی ظرفیتش توی بایوس 0 نشون داده میشه.

وا ا.. من دنبال ttl to usb یش هستم. این rs232 هاش یه مقدار دنگ و فنگش بیشتره از اون gnd و vcc یش زیاد سر در نیاوردم. ولی خوبیش اینه که نیاز به نصب نداره.
اگه ممکنه در مورد کار با rs232 to ttl یه کم بیشتر برام توضیح بدید ممنون میشم.

شما منظورتون اینه ؟

این دقیقا هارد منه بردش همینه مال منم 500 گیگ بود

reza76622201
29-12-09, 07:01
بله زمانی هاردهای مکستور واقعا عالی بودن ولی حیف شد ! خدا وکیلی بلاهایی من سر اونها میاوردم که الان باور نمیشه چه طور هیچیشون نمیشد !
سامسونگ وسترن و هیتاچی الان جز خوبها هستن البته هیتاچی معمولا کمی سرعتش کمتره ولی در کل هاردهای بسیار خنک و با اطمینان بالایی هستن
فرمايشتون کاملا مورد تاييد بنده هم هست. :11():

USP
29-12-09, 08:20
فرمايشتون کاملا مورد تاييد بنده هم هست. :11():

حرف ایشونم منم قبول دارم ولی الان یه کمکی به ما بکنن بهتره :yes:

mohammad1985
29-12-09, 11:52
اگه موفق نشدی از راهای ذکر شده هارد رو برگردونی به گارانتی نده چون اگه نتونن درست کنن تعویض می کنن و اطلاعات پخ !
یه شرکت خوب بازیابی میشناسم که همین مشکل شناسایی نشدن هاردهای سیگیت و مکستور رو هم حل میکنه منتها قیمت ندارم ولی بازیابی اطلاعاتشون از 60 تومن به بالا شروع میشه البته تا اونجا که میدونم حجم اطلاعات برگشتی فرق نمیکنه از 60 تومن شروع میشه .
من قبلا راهنمایی کرده بودم . البته اگه مطمعن هستی مشکل از برد هارد هست میتونی یه برد از همین مدل براش پیدا کنی .

USP
29-12-09, 16:37
ازکجا بفهمم که ایراد از کجاست ؟؟؟

حالا کسی از این برد داره ؟ می خرم

masoomiyat
29-12-09, 16:44
ازکجا بفهمم که ایراد از کجاست ؟؟؟

حالا کسی از این برد داره ؟ می خرم

این مشکل مربوط به هارد های Seagate 7200/11 و maxtor diamondmax 22 به دو صورت هست: یا اینکه اصلن توسط سیستم و بایوس شناسایی نمیشه یا اینکه هارد شناسایی میشه ولی ظرفیتش توی بایوس 0 نشون داده میشه.

برای خرید برد هم اگر تهران هستید به فروشگاه جام جم الکترونیک پاساژ امجد مراجعه کنید.

USP
29-12-09, 18:24
برای خرید برد هم اگر تهران هستید به فروشگاه جام جم الکترونیک پاساژ امجد مراجعه کنید.

پاساژ امجد کجاست ؟؟؟

من تهرانم قطعات نو می ده یا کار کرده ؟

reza76622201
30-12-09, 07:59
آدرس پاساژ امجد : تهران - خيابان جمهوري-بعد از تقاطع پل حافظ.

masoomiyat
08-01-10, 08:13
امروز چشمم به این تاپیک افتاد
خوشبختانه شنبه بردی که گرفته بودم به دستم رسید و تونستم هادر رو درست کنم. کلن 2 دقیقه بیشتر طول نکشید
از کمک تمامی دوستان متشکرم

nima_hl
08-01-10, 11:47
امروز چشمم به این تاپیک افتاد
خوشبختانه شنبه بردی که گرفته بودم به دستم رسید و تونستم هادر رو درست کنم. کلن 2 دقیقه بیشتر طول نکشید
از کمک تمامی دوستان متشکرم

خوشحالم که مشکلت حل شده

و ممنون میشم در مورد حل این مشکل چند خطی بنویسی تا اگر دوستان دیگه هم به این مشکل برخورد کردند بتونند استفاده کنند :give_rose:

am2
08-01-10, 13:49
خوشحالم که مشکلت حل شده

و ممنون میشم در مورد حل این مشکل چند خطی بنویسی تا اگر دوستان دیگه هم به این مشکل برخورد کردند بتونند استفاده کنند :give_rose:

نیما جان برد رو تعویض کردن....
هارد ایشون مشکل سیلندر نداشت

masoomiyat
15-01-10, 06:09
خوب این مشکل مربوط به هاردهای مکستور و سیگیت Diamondmax 22 و Burcuda 7200.11 هست که بخاطر فریمورشون هارد مشکل پیدا میکنه. یا اینکه اصلن شناسایی نمیشه و یا اینکه توی بایوس ظرفیتش صفر نشون داده میشه.
متاسفانه این هارد ها به خاطر مشکلشون توی جاهای دیگه جمع آوری شدن ولی توی خیر.
این مشکل خیلی شایع بود.

اینجا هم آموزش برای وقتی که هارد به این روز دچار میشه:

USP
16-01-10, 00:41
خوب این مشکل مربوط به هاردهای مکستور و سیگیت Diamondmax 22 و Burcuda 7200.11 هست که بخاطر فریمورشون هارد مشکل پیدا میکنه. یا اینکه اصلن شناسایی نمیشه و یا اینکه توی بایوس ظرفیتش صفر نشون داده میشه.
متاسفانه این هارد ها به خاطر مشکلشون توی جاهای دیگه جمع آوری شدن ولی توی خیر.
این مشکل خیلی شایع بود.

اینجا هم آموزش برای وقتی که هارد به این روز دچار میشه:

یه سوال با این کاری که می کنید اطلاعات یا درایو ها از بین نمی ره ؟؟؟؟

من هاردم شناسایی نمی شه وقتی وصل می کنم روشن می شه ولی هیچی شناسائی نمی شه به نظرتون مشکل حل می شه و ممکنه بازم اینطوری بشه ؟؟؟

reza76622201
16-01-10, 09:02
دوست عزيز. مشکل شما دو حالت داره:
اگر مشکل از برد هاردديسکتون باشه و سيلندرهاش نسوخته باشن با تعويض برد هيچ اطلاعاتي از بين نميره و همه اطلاعات صحيح و سالم بر ميگرده. اما اگر از سيلندر باشه اطلاعات بعيده احيا بشن.
سوالي بود در خدمتم.

USP
20-01-10, 01:03
Only the registered members can see the link اطلاعاتم .............

reza76622201
20-01-10, 07:01
بهتره به مرکز گارانتي هاردديسکتون مراحعه کنيد(گر چه گارانتيش تموم شده باشه). به نظر من عموما قابل اعتماد تر هستند.

AMD>INTEL
20-01-10, 09:32
کلینیک هارد دیسک ایران

USP
06-02-10, 02:51
کسی نمی تونه به من کمک کنه ....

reza76622201
06-02-10, 08:33
عزيز مطمئن ترين راه همونيه که عرض کردم. ريسک نکنيد.
البته راهي که بهادر جان هم فرمودند خوبه.

AMD>INTEL
06-02-10, 08:54
هارد قطعه ای نیست که بشه خود آدم تعمیر کنه . احتیاج به تجهیزات و شرایط خاص داره

saman87
06-02-10, 10:09
راه حل هاش اینه:
1. بنظر من اگه اطلاعاتتون خیلی مهمه بهتره بدید به شرکت " کلینیک هارد دیسک ایران "
2. اگه زیاد مهم نیست می تونید ریسک بکنید و از مداری که برای حل این مشکل آموزش داده شده استفاده کنید!

مورد 2 بنظر خیلی کارساز بوده. یه جا دیدم مدار آماده شده رو 12 هزار تومن می فروشن و با اون میشه این مسئله رو حل کرد البته این روش حتی اگه خیلی کارساز هم باشه بازم ریسکش بالاست.

AMD>INTEL
06-02-10, 10:12
همون هزینه رو بدید براتون بی دردسر درست کنند . همه چیز رو نمیشه با آزمون و خطا امتحان کرد .