PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای راه اندازی شبکه خانگی

mrtng2009
26-12-09, 03:21
با سلام خدمت همه دوستان

من یک منزل دو طبقه دارم که در هر کدام از طبقات یک دسکتاپ و حداقل یک لپ تاپ وجود دارد. می خواهم یک شبکه در منزل مذکور برای گیم نت و فایل شرینگ و شیر کردن اینترنت ( 256 ADSL ) و راه بیاندازم. همچنین می خواهم از موبایل (هم اینترنت هم برای تبادل اطلاعات ) نیز در این شبکه استفاده کنم. در ضمن در آینده احتمال استفاده از wimax نیز وجود دارد.

از اساتید و سروران گرامی تقاضا دارم در مورد سخت افزار مورد نیاز و طریق راه اندازی آن راهنمایی فرمایند.

با تشکر

+makintash
26-12-09, 10:49
با سلام خدمت همه دوستان

من یک منزل دو طبقه دارم که در هر کدام از طبقات یک دسکتاپ و حداقل یک لپ تاپ وجود دارد. می خواهم یک شبکه در منزل مذکور برای گیم نت و فایل شرینگ و شیر کردن اینترنت ( 256 ADSL ) و راه بیاندازم. همچنین می خواهم از موبایل (هم اینترنت هم برای تبادل اطلاعات ) نیز در این شبکه استفاده کنم. در ضمن در آینده احتمال استفاده از wimax نیز وجود دارد.

از اساتید و سروران گرامی تقاضا دارم در مورد سخت افزار مورد نیاز و طریق راه اندازی آن راهنمایی فرمایند.

با تشکر

اگه از نظر مالی محدودیت خاصی نداری بهترین روش استفاده از تجهیزات Power Line Communications یا به طور خلاصه plc است با این روش نزدیکترین پریز برق درگاه اتصال شما به شبکه محلی یا اینترنت است.
روش دوم استفاده اکسس پوینت وایرلس با حداقل 4 پورت با برد indoor میتونی استفاده کنی که البته با این دستگاه تا شعاع 20-30 متر را میتونی پوشش بدی که البته موانع بین راه هم در برد اون دخیله .:great:

germ
26-12-09, 14:20
به نظر من یه مودم وایرلس بگیری بهتره (هزینه کمتر) :yes: ..

منم از یه مودم تو دو طبقه استفاده میکنم که البته فاصله هم مهمه، با زیاد شدن فاصله سرعت هم کم میشه ولی توی اینترنت اصلا خودشو نشون نمیده، در مورد فایل شیرینگ هم از طبقه پایین میتونم از طبقه بالا بدون مشکل فیلم ببینم

اینم بگم که ساختمون با ساختمون فرق میکنه .. بهتره اول با دو تا نوت بوک امتحان کنی ببینی وایرلس آنتن میده

hapalii
26-12-09, 16:20
شما اگر عجله ندارید کمی دست نگه دارید با این قیمت های غیر رسمی وایمکس شاید اصلا به صرفه باشه کلا از وایمکس استفاده کنید اینطوری دیگه نیاز به شبکه چیزای دیگه هم نیست.

nima_hl
26-12-09, 18:23
با سلام خدمت همه دوستان

با تشکر

سلام دوست گرامی

شبکه وایرلس چیز پیچیده ای نیست

مثلا برای اینکه بخواهید ۲ عدد کامپیوتر رو از طریق وایرلس به هم متصل کنید کافیه ۲ تا کارت pci بخرید و داخلشون نصب کنید و یکم زمان بزارید تا کانفیگش کنید

قیمت هر کارت از 25 تومن تقریبا شروع میشه به بالا البته مدل usb همین کارتها هم هست که دیگه لازم نیست داخل سیستم نصب بشه و کافیه به سیستم متصل بشه ( اونم همون حدود قیمته )

نوت بوکها هم معمولا همین کارت رو داخلشون دارند و نیاز به خرید کارت دیگه ندارند

وقتی شما نیاز داشته باشید بیش از ۲ دستگاه رو به هم شبکه کنید همونظور که دوستان گفتند نیاز به یک پوینت هم دارید که کارش انتقال اطلاعات بین سیستمهای داخل شبکه هستش که معمولا تا 256 تا سیستم رو جواب میدن

یک سری مودم adsl هم تو بازار هست که ترکیب مودم و پوینت هستش ، یعنی هم میتونه اینترنت رو بگیره و در شبکه پخش کنه هم ارتباط سیستمها با همدیگه رو برقرار کنه ( که اینها هم حدودا 70-80 تومن قیمت داره )

پس شما چیزهائی که نیاز دارید اینهاست

کارت شبکه pci یا usb برای کامپیوتر یک طبقه

پوینت یا پوینت + adsl برای دستگاه مادر

یکم حوصله و زمان :wink:

حالا همه اینها رو گفتم از من میشنوید بی خیال وایرلس بشید :lol:

کابل شبکه متری 250 تومنه با یه 20-30 متر ماکزیمم میتونید ۲ طبقه رو بهم وصل کنید

سویچ معمولی هم که الان قیمتی نداره و بسته به نیازتون(تعداد سیستمها) از 15 شروع میشه

هم سرعت بالاتره هم امنیت و هم هزینه کمی داره

چون اگر یه دیونه فضول مثل من همسایتون باشه به چند ساعت نمیخوره که همه اطلاعات سیستمهاتون رو میکشه بیرون :wink:

وایرلس متاسفانه از بیرون که نگاه کنید تمیز بی دردسر و با کلاسه ، وارد که میشید کلی مکافات و دردسر داره

قدرت پوینت و کلاینتها رو زیاد کنید شبکه استیبل و عالی میشه ولی اونوقت تا شعاع چند صد متری میشه شبکه رو دید و بهش سیخ زد :whistle:

قدرت کم باشه پوینتها همدیگه رو گم میکنند و سرعت پائین میاد

شما همون شبکه کابلی رو نصب کن ، کافیه یکی از نوت بوکها به شبکه وصل باشه تا با استفاده از وایرلسش مبایل رو هم به شبکه متصل کنید

ولی اگر باز خواستید وایرلس نصب کنید و سئوالی داشتید بفرمائید :give_rose:

uplink
26-02-10, 18:21
سلام دوست گرامی

شبکه وایرلس چیز پیچیده ای نیست

مثلا برای اینکه بخواهید ۲ عدد کامپیوتر رو از طریق وایرلس به هم متصل کنید کافیه ۲ تا کارت pci بخرید و داخلشون نصب کنید و یکم زمان بزارید تا کانفیگش کنید

قیمت هر کارت از 25 تومن تقریبا شروع میشه به بالا البته مدل usb همین کارتها هم هست که دیگه لازم نیست داخل سیستم نصب بشه و کافیه به سیستم متصل بشه ( اونم همون حدود قیمته )

نوت بوکها هم معمولا همین کارت رو داخلشون دارند و نیاز به خرید کارت دیگه ندارند

وقتی شما نیاز داشته باشید بیش از ۲ دستگاه رو به هم شبکه کنید همونظور که دوستان گفتند نیاز به یک پوینت هم دارید که کارش انتقال اطلاعات بین سیستمهای داخل شبکه هستش که معمولا تا 256 تا سیستم رو جواب میدن

یک سری مودم adsl هم تو بازار هست که ترکیب مودم و پوینت هستش ، یعنی هم میتونه اینترنت رو بگیره و در شبکه پخش کنه هم ارتباط سیستمها با همدیگه رو برقرار کنه ( که اینها هم حدودا 70-80 تومن قیمت داره )

پس شما چیزهائی که نیاز دارید اینهاست

کارت شبکه pci یا usb برای کامپیوتر یک طبقه

پوینت یا پوینت + adsl برای دستگاه مادر

یکم حوصله و زمان :wink:

حالا همه اینها رو گفتم از من میشنوید بی خیال وایرلس بشید :lol:

کابل شبکه متری 250 تومنه با یه 20-30 متر ماکزیمم میتونید ۲ طبقه رو بهم وصل کنید

سویچ معمولی هم که الان قیمتی نداره و بسته به نیازتون(تعداد سیستمها) از 15 شروع میشه

هم سرعت بالاتره هم امنیت و هم هزینه کمی داره

چون اگر یه دیونه فضول مثل من همسایتون باشه به چند ساعت نمیخوره که همه اطلاعات سیستمهاتون رو میکشه بیرون :wink:

وایرلس متاسفانه از بیرون که نگاه کنید تمیز بی دردسر و با کلاسه ، وارد که میشید کلی مکافات و دردسر داره

قدرت پوینت و کلاینتها رو زیاد کنید شبکه استیبل و عالی میشه ولی اونوقت تا شعاع چند صد متری میشه شبکه رو دید و بهش سیخ زد :whistle:

قدرت کم باشه پوینتها همدیگه رو گم میکنند و سرعت پائین میاد

شما همون شبکه کابلی رو نصب کن ، کافیه یکی از نوت بوکها به شبکه وصل باشه تا با استفاده از وایرلسش مبایل رو هم به شبکه متصل کنید

ولی اگر باز خواستید وایرلس نصب کنید و سئوالی داشتید بفرمائید :give_rose:

از راهنمايي هاي اين دوستمون ممنونم اما علم پيشرفت كرده و خلاصه wireless خيلي بهتره ! در مورد همسايتون هم خيالون راحت باشه ! يه MAC filter بگذاريد ! و MAC address كامپيوتر هانون رو بدين ! اينجوري كسي نميتونه وارو wireless شما بشه sniff كنه ! اگه هم بلد باشه حتما كارمند google يا microsoft هست

JEskandari
27-02-10, 12:14
سلام
منم یک اینترنتم را توی خونه بصورت وایرلس پخش میکنم گاهی هم وسایل را بصورت شبکه میکنم.
توی تنظیماتش Encryption Type را AES و Security Type را WPA2-Personal انتخاب کردم. میخواستم ببینم بازم همسایه فظول میتونه همه چیز را بکشه بیرون.
و در ضمن این آدرس MAC را باید کجا وارد کنم ؟ توی Access Point ؟

JEskandari
27-02-10, 12:40
با سلام خدمت همه دوستان

با تشکر

خوب شما برای هر کامپیوتر یک کارت شبکه وایرلس میخواهی
یک دونه access Point وایرلس هم میخواهی که اینترنت را به اشتراک بگذاری .
یک مودم هم میخواهی که اینترنت را از ISP دریافت کنی.

استفاده از WIMAX هم مهم نیست چون بعدا که گرفتی مودم ADSL را بر میداری جاش مودم WiMAX میگذاری.
حال مودمت را

uplink
27-02-10, 20:39
عرض كنم كه بله توي AP هست و همچنين ميتوني از ISP هم بخواي واست confige كنه فكر كنم هر MAC filter رو 2500 ميفروشن!!!

ipconfig /all
getmac

هر دو در Run<Cmd ميتوني MAC رو ببيني

JEskandari
28-02-10, 09:03
مگه MAC را روی خود کارت شبکه و Access Point و Modem ها ننوشتن و انحصاری همون دستگاه نیست ؟
پس ISP ها دیگه چی را میفروشند.

Saeed-Milan
28-02-10, 09:15
مگه MAC را روی خود کارت شبکه و Access Point و Modem ها ننوشتن و انحصاری همون دستگاه نیست ؟
پس ISP ها دیگه چی را میفروشند.

l
مک یک آدرس فیزیکیه و برای شبکه های LAN استفاده میشه و از نوع Hex می باشد و هیچ وقت از شبکه بیرون نمیرود چون وقتی به روترها برسه Drop میشه.
و در شبکه داخلی توسط ARP که سرنام عبارت Address Resolution Protocol است تبدیل به IP میشه یا برعکس.

uplink
28-02-10, 17:08
they don not sell MAC address
They sell MAC filter !
sorry I hadnt FARSI font