PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل رایت dvd و طولانی شدن زمان رایت

ali_004
25-12-09, 00:41
با سلام
دوستان اهل فن لطفاً کمک کنید.

رایتر پایونیر که نزدیک 1 سال و اندی که دارم، 2، 3 روزه قاط زده و موقع رایت یا ایمیج یکدفعه CPU Usage به 95 تا 100 % میرسه و زمان رایت با Nero به جای مثلاً 15 دقیقه به 50 تا 60 دقیقه افزایش پیدا میکنه ولی سالم و درست رایت میکنه !

ویندوزم XP و رایترم IDE هست و تا حالا pc رو گذاشتم سرد بشه، پورتها رو هم چک کردم ولی افاقه نکرد.

قراره برای یکی از دوستان یکسری کار آماده کنم، ولی به این روز افتادم.
لطفاً بگید چکار کنم، من کم آوردم !:1. (28):

N@VID
25-12-09, 00:50
سلام :

کابل ها رو چک کردی ؟
منظور شما کابل ای دی رو عوض کن و حتما پورت برق رایتر رو چک کن ...

koorosh kabir
25-12-09, 01:23
شما اگه گارانتیش تمومه وباهاش زیاد کار میکنید بازش کنید وببینید اپتیکش تمیزه :yes:
در ضمن از یه نرم افزار دیگه استفاده کنید

ali_004
25-12-09, 08:41
سلام :

کابل ها رو چک کردی ؟
منظور شما کابل ای دی رو عوض کن و حتما پورت برق رایتر رو چک کن ...

مرسی، آره، چک کردم !
خوب مثل اینکه خدارو شکر رایتر سالمه ! :1. (5):
ولی هنوز یه مشکلی هست :
من 2 تا رایتر دارم، وقتی پورت برق و دیتای اون یکیدیگه رو میکشم، پایونیر بخوبی و سرعت عادی کار می کنه !
ولی با دو تا رایتر بعد از چند دقیقه cpu 100% میشه !! :1. (27):
نظری ندارین در این مورد ؟

شما اگه گارانتیش تمومه وباهاش زیاد کار میکنید بازش کنید وببینید اپتیکش تمیزه :yes:
در ضمن از یه نرم افزار دیگه استفاده کنید

ممنون از نظرتون.
نه، همونطور که گفتم رایتر سالمه !:wink:
مشکل از پورتهاست که نمیدونم چکار کنم !!

N@VID
25-12-09, 22:42
سلام :

فکر نمی کنم مشکل از پاور باشه چرا که شما در اصل ارتباط درایو دوم رو با کشیدن برق از سیستم قطع می کنید
احتمال داره شما کابل بندیتون اشکال داشته باشه ...

پشت همه درایو ها جامپری برای تنظیم کابل بندی وجود دارد که در شکل زیر قسمتی که شماره 9 خورده همون محل است

Only the registered members can see the link

در این بخش شما به سه حالت می تونید کابل بندی رو انجام بدهید :

1 - مستر = Master = درایوی که بیشتر کاربرد دارد یا رایتر ها رو روی این حال قرار می دهند
2 - سلکت = Select = درایو دوم باید روی این حالت قرار گرد

توجه داشته باشید که هر دو درایو نمی تونند همزمان روی جامپر مستر نتظیم شوند لذا احتمال عدم شناسایی
توسط سیستم یا عدم بهره از حداکثر سرعت خواندن و نوشتن درایو را باعث می شود

************************************************** *********************************
بنا بر تجربه گاهی نیز پیش می آید ، پاور ها کیفیت پایین و غیر اورجینال که از سوکت های بی کیفیت استفاده می کنند به مرور زمان دچار افت می شوند و باعث می شوند که برق درایو قطع و وصل بشود و در حادترین حالت
برق هارد رو قطع و وصل می کند که سیستم را دچار هنگ کردن ناگهانی یا سوختن هارد می کند ...
حتما شما با یک پاور مناسبتر نیز تست کنید ...
************************************************** *********************************
بنا بر تجربه گاهی کابل های آی دی دچار مشکل می شوند که عیب یابی آنها فقط از راه تعویض ممکن است
من خودم یک سیستم برای تعمیر گرفتم که رایترش می خوندن ولی به هیچ وجه رایت نمی کرد !
مشکل با تعویض کابل کاملا بر طرف شد ...

mohammad1985
26-12-09, 00:31
بنا بر تجربه گاهی نیز پیش می آید ، پاور ها کیفیت پایین و غیر اورجینال که از سوکت های بی کیفیت استفاده می کنند به مرور زمان دچار افت می شوند و باعث می شوند که برق درایو قطع و وصل بشود و در حادترین حالت
برق هارد رو قطع و وصل می کند که سیستم را دچار هنگ کردن ناگهانی یا سوختن هارد می کند ...

این مورد چند سال پیش برای من پیش اومده ! یه هارد 60 مکستور داشتم ! پدرشو در آورد این موضوع ولی اخ نگفت !!! بارها حین کار برق هارد قطع میشد و سیستم هنگ میکرد منم اون زمان فکر می کردم اشکال از هارده ! و همونطوری هارد رو از داخل محفظه میکشیدم بیرون و تکونهای شدیدی !!! بهش میدادم درست میشد ! و سیستم راه میفتاد ! ( از هنگ خارج میشد ! ) البته از اطلاعاتم بک آپ داشتم و چون میگفتم این هارد که خرابه هر زمانی که خراب شد و دیگه کار نکرد یکی دیگه میگرم چون فکر میکردم هارد مشکل داره هیچ اهمیتی برام نداشت !!! ولی در عین ناباوری این هارد حتی یک بیت بد سکتور هم نگرفت و حتی زمانی که به دلیل تکون خوردن کیس از محفظه اش روی مادربرد افتاده بود و باعث سوختن پاور شده بود ( اتصال کوتاه بدنش با مادر برد ) بازم سالم بود ! پاور طوری سوخته بود که بعضی از سیمهاییش که به مادر برد وصل میشه کاملا سیاه شده بود ! و سوکت برق ماردبرد هم سیاه شده بود ولی هیچ قطعه ای نسوخت به جز پاور ! و اون هارد خدابیامرز تا مدتها روی سیستم جدید هم کار کرد تا خودم کشتمش !
بعضی از مشکلاتی که به ظاهر خیلی عجیب هستن از اشکالی ساده شکل میگیرن ! اونقدر ساده که باور کردنش سخته !

ali_004
27-12-09, 00:51
سلام :

فکر نمی کنم مشکل از پاور باشه چرا که شما در اصل ارتباط درایو دوم رو با کشیدن برق از سیستم قطع می کنید
احتمال داره شما کابل بندیتون اشکال داشته باشه ...

پشت همه درایو ها جامپری برای تنظیم کابل بندی وجود دارد که در شکل زیر قسمتی که شماره 9 خورده همون محل است

Only the registered members can see the link

در این بخش شما به سه حالت می تونید کابل بندی رو انجام بدهید :

1 - مستر = Master = درایوی که بیشتر کاربرد دارد یا رایتر ها رو روی این حال قرار می دهند
2 - سلکت = Select = درایو دوم باید روی این حالت قرار گرد

توجه داشته باشید که هر دو درایو نمی تونند همزمان روی جامپر مستر نتظیم شوند لذا احتمال عدم شناسایی
توسط سیستم یا عدم بهره از حداکثر سرعت خواندن و نوشتن درایو را باعث می شود

بنا بر تجربه گاهی کابل های آی دی دچار مشکل می شوند که عیب یابی آنها فقط از راه تعویض ممکن است
من خودم یک سیستم برای تعمیر گرفتم که رایترش می خوندن ولی به هیچ وجه رایت نمی کرد !
مشکل با تعویض کابل کاملا بر طرف شد ...

سلام
نوید جان خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید. :give_rose:

خوب من با تعویض کابل برق متوجه شدم که اشکال از این کابل نیست.
در نهایت من کابل های دیتای IDE هارد و رایتر رو با هم دیگه عوض کردم، البته نه خود کابلها رو، بلکه جای اتصالشون به هارد و رایتر رو ! یعنی کابلی که به هارد می خورد رو به رایتر و کابلی که به رایتر می خورد به هارد وصل کردم و الان هر دو رایتر و هارد به شکل کاملاً مسالمت آمیز دارن با هم کار می کنند ! :1. (5):
خداییش این دوستمون حق داره که میگه :

بعضی از مشکلاتی که به ظاهر خیلی عجیب هستن از اشکالی ساده شکل میگیرن ! اونقدر ساده که باور کردنش سخته !

خدا کنه دیگه مشکلی بوجود نیاد.

از تمام دوستان هم متشکرم.