PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید رم DDR3 برای اورکلاک

PUMAOC
24-12-09, 14:42
سلام خدمت دوستان و اساتید اهل فن.:Love-PCN~!::Love-ssa~! (1):

بنده یه دو هفته ای هست الاف انتخاب و خرید رم هستم.
حداکثر بودجه من برای خرید رم 200000 تومن هستش.
ظرفیت رم هم حداقل 4 گیگ باشه.
بنده این رم ها رو برای پلتفورم i7-i5 و سوکتLGA1156 می خواستم.
لطفا راهنمایی کنید.
خودم بین این 2 تا رم گیر کردم:
Only the registered members can see the link

PUMAOC
24-12-09, 16:08
کسی نیست جواب منو بده؟!! الان دیگه باید off بشم؟!!!
انگار امروزم باید صبر کنم!!!

ViViD
24-12-09, 16:55
من باشم مدل Eco رو انتخاب ميكردم توي فروم XS هم تستش بود كه در فركانس 1900 با زمان تاخير 7 و ولتاژ 1.6 پايدار شده بود

اين مدل رم قابليت خيلي خوبي در ولتاژهاي پايين داره

ViViD
24-12-09, 17:19
تاپيكش رو پيدا كردم عكسها رو هم آپ كردم تو سايت تا بهتر متوجه بشويد عملكرد اين رم رو:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

3D Mark 2006 Test
2000 Mhz CL7

Everest Test
1800Mhz CL7

Everest Test
2000Mhz CL7

Prime Test For Stability
1600Mhz CL6

Prime Test
1850Mhz CL7

Prime Test
2100Mhz CL9

اميدوارم مفيد بوده باشد:wink:

Jagvar
24-12-09, 19:36
من باشم مدل Eco رو انتخاب ميكردم توي فروم XS هم تستش بود كه در فركانس 1900 با زمان تاخير 7 و ولتاژ 1.6 پايدار شده بود

اين مدل رم قابليت خيلي خوبي در ولتاژهاي پايين داره
البته من هم با مهندس موافق هستم اما مهندس جان یه تاپیک دیگه هم بود در مورد اون یکی رپجو، که متاسفانه وقت دمبالش گشتن رو نداره .(توی امضای هیوا بود، به نظرم).
ولی این رو هم باید مد نظر قرار داد که فرکانس هایی که این طرف اور کرده بدون اور سی پی یو هستش. و با اور کردن سی پی یو مثلا روی 4.3 دیگه نباید فکر اینو داشت که با این تایمینگ تست هارو پاس بکنه!
و البته برای اور کلاک من پیشنهاد می کنم که رپجو رو بگیره.
ولی در کل پایین بودن تایمینگ جدا از کاهش لاتنسی باید افزایش کارایی هم داشته باشه . که در این رم اصلا این طور نیستش.
این رم پرفکت استرم (Only the registered members can see the link) هستش با تایمینگ فضایی و فرکانس 2000 که همین طور که می بینید. فقط در لاتنسی اختلاف هستش و نه در کارایی.

(البته بیشتر رم های با ولتاژ کم خیلی نمیشه از نظر کارایی روشون حساب کرد.)

PUMAOC
25-12-09, 13:41
سلام:give_rose:

مهندس وحید عزیز دستت درد نکنه. علی جان مر30 :give_rose:

بزارید نتیجه گیری کنم: تو واقعیت این رم های ECO بدرد نمی خورن!!!(جدی نگیرید)
این طور که آقا وحید گفتن این رم ها تو ولتاژپایین و بدون اور سنگین خوب جواب می ده!!
اما انگار وقتی فرکانس cpu رو زیاد کنم نمی شه رو این تایمینگ ها پایدارش کرد!!
البته من هر چی زور می زنم چیزی از ادوایس تایمینگا سر در نمی آرم؟!
بازم گیج زدم!!!! موندم کدومشونو انتخواب کنم. ECO یا RH !!!!!
این طور که معلومه RH بهتره. اما دل من(+مهندس) پیش ECO هست.

شیتونه می گه cpu نخرم! برم این 2 جفت رمو بجاش بخرم؟!
یا یک ماژول ECO یه ماژولRH !!!!:1~@$S (3): :1~@$S (8): :127fs3556139:

Moein
26-12-09, 11:24
با سلام

سعید جان اخر نگفتی رم رو واسه چه کاری می خوای؟

می خوای فرکانس بالا بره یا می خوای توی فرکانسی که هست پرفورمنس داشته باشه

گول تست های هیوا رو نخور اینا رم رو خوردن تمام ستینگ رو از حالت دیفالت در میارن و دستی ست می کنن که همچین پرفورمنس هایی رو می گیرن

دو رمی که پیشنهاد دادی رم های خوبی هستند اما با این هزینه میشه رم های بهتری خرید

PUMAOC
28-12-09, 13:24
با سلام

گول تست های هیوا رو نخور اینا رم رو خوردن تمام ستینگ رو از حالت دیفالت در میارن و دستی ست می کنن که همچین پرفورمنس هایی رو می گیرن

دو رمی که پیشنهاد دادی رم های خوبی هستند اما با این هزینه میشه رم های بهتری خرید

برای هر سه کار : دی در اصل برا اورکلاک :دی
می خوام اول تو بنچ مارکا مثل 01و06وجدید تر خوب امتیاز بیارم.
در مرحله ی بعد بشه مثل رم های شما یا اون آقا هیوا فرکانسشم خیلی(<2500) بالا بره (نه این که تو این فرکانس استیبل بشه!!

آخ قربونت خوب 2 جوفت رم یا بیشتر(:دی) معرفی کن عزیزم....:1. (21)::1. (21)::1. (21)::11():

AMD>INTEL
28-12-09, 13:58
منم با ECO موافقم

Moein
28-12-09, 14:32

برای هر سه کار : دی در اصل برا اورکلاک :دی
می خوام اول تو بنچ مارکا مثل 01و06وجدید تر خوب امتیاز بیارم.
در مرحله ی بعد بشه مثل رم های شما یا اون آقا هیوا فرکانسشم خیلی(<2500) بالا بره (نه این که تو این فرکانس استیبل بشه!!

آخ قربونت خوب 2 جوفت رم یا بیشتر(:دی) معرفی کن عزیزم....:1. (21)::1. (21)::1. (21)::11():

سری رم ها low ولتاژ خیلی خیلی خوب اورکلاک می شن اما در مقابل افزایش فرکانسی که دارند بازدهی یا کارایی ندارند؟ این موضوع شاید جالب باشه دلیل علمی رو باید از کس هایی پرسید که خیلی بیشتر از من اطلاعات دارند!! من طوری که غیر قابل توضیح باشه می دونم

پس اگه performance می خوای باید از خیر رم های سری low voltage بگذری

میام سراغ مرحله بعدی شما رمی می خوای زیر 200.000 تومان که دارای پرفورمنس بالا باشه و قابلیت اورکلاک خوبی هم داشته باشه ضمننا 4 گیگ هم باشه یکم این شرایط رو سخت می کنه

بگزارید اینترنت به حالت اول بازگردانی بشه تا به سراغ رم هایی بریم که تمامی خواسته های شما رو در رنج قیمتی که انتخاب کردید بر اورده کنه بعد اون موقع سر رم ها بحث می کنیم:دی

داداش 2500 واسه شما مثل اب خوردنه بگو 3400 - 3500 این حرفا رو بزن :دی

با تشکر

SSA MEMBER

PUMAOC
28-12-09, 14:50
سری رم ها low ولتاژ خیلی خیلی خوب اورکلاک می شن اما در مقابل افزایش فرکانسی که دارند بازدهی یا کارایی ندارند؟ این موضوع شاید جالب باشه دلیل علمی رو باید از کس هایی پرسید که خیلی بیشتر از من اطلاعات دارند!! من طوری که غیر قابل توضیح باشه می دونم

میام سراغ مرحله بعدی شما رمی می خوای زیر 200.000 تومان که دارای پرفورمنس بالا باشه و قابلیت اورکلاک خوبی هم داشته باشه ضمننا 4 گیگ هم باشه یکم این شرایط رو سخت می کنه

بگزارید اینترنت به حالت اول بازگردانی بشه تا به سراغ رم هایی بریم که تمامی خواسته های شما رو در رنج قیمتی که انتخاب کردید بر اورده کنه بعد اون موقع سر رم ها بحث می کنیم:دی

با تشکر

SSA MEMBER

آقایون خانوم ها! از قید رم های لو ولتاژ گزشتم (فقط به خاطر تو):دی

بریم سرش همون اصل مطلب خوب معین جان کجا بودیم؟!
واویلا یعنی 4 گیگ با 200 تومن کمه (قربون رم های DDR برم)!:1. (38)::1~@$S (8):

منظورت از اینترنت به حالت اول بر گرده چیه؟:1~@$S (4): ها؟ آها...

مسخرم نکن گناه دارم!:1. (29)::1~@$S (1)::1~@$S (2)::126fs3186991:

rajah
20-04-10, 11:00
منم يه تست از اين رم ديدم كه از تمام رقباش مثل كرسير -‍‍‍ژل-پاتريوت و... جلو زده بودOnly the registered members can see the link

setareh2000
10-03-11, 12:16
سلام خدمت دوستان و اساتید اهل فن.:Love-PCN~!::Love-ssa~! (1):

بنده یه دو هفته ای هست الاف انتخاب و خرید رم هستم.
حداکثر بودجه من برای خرید رم 200000 تومن هستش.
ظرفیت رم هم حداقل 4 گیگ باشه.
بنده این رم ها رو برای پلتفورم i7-i5 و سوکتLGA1156 می خواستم.
لطفا راهنمایی کنید.
خودم بین این 2 تا رم گیر کردم:
Only the registered members can see the link

ببخشید می شه سوال کنم CPU سیستم تون چیه اگه Ci760 خوبه ازش راضی هستین