PDA

مشاهده نسخه کامل : تبدیل موفقیت آمیز phenom ii x2 550 به phenom ii x4 b50

K1LOU
20-12-09, 17:20
با سلام
دوستان عکسهای زیر مربوط به یک پردازنده phenom ii x2 550 است که توسط یکی از دوستان بسیار خوبم در انجمن
به یک پردازنده چهار هسته ای با نام phenom ii x4 b 50 تبدیل شده که اکثر مشخصات اون با پردازنده phenom ii x4 965 be مشابه است دارای ضریب مالتی پاییر باز بوده و در فرکانس 3.4
امتیاز این پردازنده در ویندوز 7 برابر با 7.3 بوده

در اولین ورود به ویندوز به صورت زیر پردازنده شناسایی شد البته نسخه cpu z هم قدیمی بود

Only the registered members can see the link

با یک ری استارت به صورت زیر شناسایی شد

اخرین ورژن cpu z رو نداشتم

مادربرد

هسته ها در ویندوز

مشخصات کلی

حالا از تمامی دوستان درخواست میشه نظرشون رو در مورد این پردازنده بیان کنند

این پردازنده رو تا چه حدی میشه اور کرد ؟

چطور میتونم از این سیستم بنچ مارک بگیرم ؟

K1LOU
21-12-09, 17:04
با سلام

خوب مثل اينكه دوستان نظري ندارن

این پردازنده رو تا چه حدی میشه اور کرد ؟
در اين مورد چطور ؟

در پايان جا داره از دوست بسيار عزيزم nima_hl (Only the registered members can see the link) ( البته بعد از كسب اجازه از خود ايشون ) كه معرف همه دوست دارن سخت افزار در

انجمن هست تشكر ويژه داشته باشم هم بابت زحمتي كه در انلاك كردن پردازنده و جمع كردن اين سيستم

كشيدن . و هم بابت زحمات زيادي كه در انجمن مي كشن

نيما جان ممنونم:Love-PCN~!:

nima_hl
21-12-09, 18:22
با سلام

خوب مثل اينكه دوستان نظري ندارن

در اين مورد چطور ؟

در پايان جا داره از دوست بسيار عزيزم nima_hl (Only the registered members can see the link) ( البته بعد از كسب اجازه از خود ايشون ) كه معرف همه دوست دارن سخت افزار در

انجمن هست تشكر ويژه داشته باشم هم بابت زحمتي كه در انلاك كردن پردازنده و جمع كردن اين سيستم

كشيدن . و هم بابت زحمات زيادي كه در انجمن مي كشن

نيما جان ممنونم:Love-PCN~!:

خواهش عزیز انجام وظیفه بود :give_rose:

پردازنده‌های amd کلا توی دمای بالای صفر خودمون رو هم بکشیم از 4-4.2 گیگاهرتز رد نمیشن ( اینو خودم تست کردم و اتفاقا خودم رو کشتم نشد که نشد :1. (28): )

اگر دما رو به صفر برسونی تا 4.8 و برای بالای 5 گیگ باید از نیتروژن و دمای زیر منفی 100 استفاده کنیم ( اینها رو از جانب استاد exterme میگم و ممکنه اعداد یکم دقیق نباشه که از خودشون دقیق میتونید سئوال کنید )

Lord_theOne
23-12-09, 23:22
شما Unlock کردید؟

مادربرد من خود اتوماتیک این کارو می کنه
و اگر امکان داره آموزشش هم بگذارید ممنون

K1LOU
24-12-09, 16:30
با سلام

شما Unlock کردید؟

خير دوست من . كاربر فعال اين انجمن جناب nima_hl (Only the registered members can see the link) زحمتشو كشيدن مي تونيد با ايشون در ميان بگزاريد
با تشكر

nima_hl
24-12-09, 20:26
با سلام

خير دوست من . كاربر فعال اين انجمن جناب nima_hl (Only the registered members can see the link) زحمتشو كشيدن مي تونيد با ايشون در ميان بگزاريد
با تشكر

سلام کیوان جان

والا این که کاری نداره که اینقدر منو تحویل میگیرید :give_rose:

خود دوستمون هم تو پستشون آموزش رو گذاشته بودند ، باید تشریف ببرند تو بایوس acc رو اتوماتیک کنند

اگر پردازندشون سالم باشه کور یا کش باز میشه :wink:

hellbrain666
02-01-10, 23:01
سلام
دو تا سوال راجع به مادربرد داشتم:
rev 00?
sb750?
ویرایش : تو خود سایت گیگابایت برای این مدل رو نسخه rev 1.0 و rev1.1 موجوده
در ضمن sb هم 710 هست ولی چرا تو عکس 750 زده؟
می خواستم بدونم فرقی با بقیه داره؟

Mahdi8063
02-01-10, 23:17
بفرمایید دوست عزیز لطفا سوال خودتون رو هم مطرح کنید در پستتون

navid_ati
03-01-10, 10:01
سلام دوستان من که اینو دیدم شاخ در آوردم . من یه سوال از اساتید داشتم یه main msi k9a2 platinum 790fx با cpu phenom ii 550 جطور میتونم دوتا هسته دیگشو فعال کنم

Hamid2547
03-01-10, 10:47
ایا امکان این هست که کسی این سی پی یو رو بخره و بعد نشه انلاکش کرد؟منظورم اینه که میشه با اطمینان این سی پی یو رو خرید برای انلاک کردن؟و صرفه جویی در هزینه؟یا ممکنه بشه و ممکنه نشه؟بعد وقتی سی پی یو دو تا هسته ی دیگشم انلاک شد ایا مثلا با phenom ii x4 965 be برابری میکنه؟و همون پرفرمنس رو میده؟:1. (29):

IVAN
03-01-10, 15:26
در سایتهای خارجی که دیدم اکثرا این مورد رو یادآور شده بودن که امکان اینکه سیستم پایدار بمونه به ندرت ممکنه و در واقع ریسکش بالا هست و مطمئنا با 965 برابری نخواهد کرد.

nima_hl
03-01-10, 19:10
سلام دوستان من که اینو دیدم شاخ در آوردم . من یه سوال از اساتید داشتم یه main msi k9a2 platinum 790fx با cpu phenom ii 550 جطور میتونم دوتا هسته دیگشو فعال کنم

مادربردهای بخصوص با بایوسهای ویژه میتونند این امکان رو داشته باشند

تا اونجائی که میدونم مادربردهای msi این قابلیت رو ندارند

nima_hl
03-01-10, 19:16
ایا امکان این هست که کسی این سی پی یو رو بخره و بعد نشه انلاکش کرد؟منظورم اینه که میشه با اطمینان این سی پی یو رو خرید برای انلاک کردن؟و صرفه جویی در هزینه؟یا ممکنه بشه و ممکنه نشه؟بعد وقتی سی پی یو دو تا هسته ی دیگشم انلاک شد ایا مثلا با phenom ii x4 965 be برابری میکنه؟و همون پرفرمنس رو میده؟:1. (29):

احتمال آنلاک نشدن خیلی زیاده و اطمینانی نیست ، مگر اینکه فروشنده با این شرط بهتون بفروشه که بسته به مدل 10-20 تومن اضافه ازتون میگیره

در مورد پرفورمنس تستی که کردم در کلاک مساوی دقیقا پرفورمنس 955 رو بهم داد

پردازنده 965 نداشتم که تست کنم ولی با ریزالتهای ثبت شده چک کردم خیلی نزدیک بود

nima_hl
03-01-10, 19:19
در سایتهای خارجی که دیدم اکثرا این مورد رو یادآور شده بودن که امکان اینکه سیستم پایدار بمونه به ندرت ممکنه و در واقع ریسکش بالا هست و مطمئنا با 965 برابری نخواهد کرد.

قبلا هم این مورد رو توضیح دادم ، بعضی از بچ نامبرها کاملا استیبل میشن و پایدار میمونن

در مورد ریزالت هم با شما موافق نیستم اگر کیوان عزیز بتونن یه تست بگیرن ممنون میشم :give_rose:

Hamid2547
03-01-10, 19:27
یه سوال دیگه،ممکنه سی پی یو انلاک بشه ولی بعدش پایداری خودش رو از دست بده و بترکه؟:whistle:و وقتی انلاک شد میشه به حالت اول برش گردوند؟کلا این کار به سی پی یو اسیبی نمیزنه؟تا حالا شنیدید کسی این کارو بکنه سی پی یو دیگه قابل استفاده نباشه؟:give_rose:

nima_hl
03-01-10, 19:33
یه سوال دیگه،ممکنه سی پی یو انلاک بشه ولی بعدش پایداری خودش رو از دست بده و بترکه؟:whistle:و وقتی انلاک شد میشه به حالت اول برش گردوند؟کلا این کار به سی پی یو اسیبی نمیزنه؟تا حالا شنیدید کسی این کارو بکنه سی پی یو دیگه قابل استفاده نباشه؟:give_rose:

اگر پایدار باشه و تست کاملش کنی پایدار میمونه

اینکه بعضی وقتا مینوسند که از کار افتاد بیشتر مربوط به مین میشه

تا بحال نشنیدم و تجربه نداشتم که برای cpu با این کار مشکلی پیش بیاد

بعد از آنلاک به راحتی با تغییر همون گزینه به حالت لاک بر میگرده

hellbrain666
03-01-10, 22:06
من هنوز جوابمو راجع به چیپ پل جنوبی مادبرد مورد تست نگرفتم

nima_hl
03-01-10, 23:39
من هنوز جوابمو راجع به چیپ پل جنوبی مادبرد مورد تست نگرفتم

sb710 هستش احتمالا cpu-z اشتباه شناخته

K1LOU
05-01-10, 17:18
قبلا هم این مورد رو توضیح دادم ، بعضی از بچ نامبرها کاملا استیبل میشن و پایدار میمونن

اگر کیوان عزیز بتونن یه تست بگیرن ممنون میشم :give_rose:

با سلام و تشكر
چند روزي نبودم دلم براتون تنگ شده بود :Love-PCN~!:
راستش من خيلي تخصص ندارم اما درمورد پايداري سيستم بايد بگم كه تست استيبيليتي نرم افزار everest رو در حدود دو ساعت نيم گذاشتم هيچ مشكلي نداشت و يا با تستي كه در خود نرم افزار winrar بود حدود دو ساعت تست مي كرد بدون مشكل

در مورد پنچ مارك هم چون زياد تخصص ندارم بايد بگم در everst اين پردازنده از core 2 quad 9550 بالاتر بود او با q9650 هم برابري مي كرد البته ورزن كمي قديمي بود و پردازنده هاي جديد core i 7 رو نداشت
و نكته اي كه ديروز در رايانه خبر ديدم پردازنده اي جديدي كه براي ماهنامه گرفته بودند core i 5 يكي از سريهاي 800 كه مدل دقيق رو يادم نيست بود كه امتياز 7.4 را از ويندوز 7 گرفته بود و امتياز اين پردازنده هم 7.3 است
اگه تونستم چند تا عكس مي زارم
و اگه بايد كار خاصي رو براي تست درست انجام بدم راهنمايي كنيد
با تشكر