PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید کارت گرافیک و نوع چیپست مادربورد

ramtin_D
20-12-09, 10:11
سلام
میخوام یه سیستم ببندم
cpu : amd phenum 945 or 960
main : X
Ram DDR3 2 gigi بعدا میشه 4 گیگ 1600
HDD: 500
power green
case green

مشکلی که الان هست نمیدونم کارت گرافیکی زیر 100 تومن هست که هم DDR4 باشه هم دایرکست ایکس 11 رو ساپورت کنه ؟؟ حداقل رمش هم DDR3 باشه مشکلی نیست خودم 4670 با ظرفیت 512 رو انتخاب کردم

ولی مشکل اونجاست که میخوام با مادربوردی که میخوام بگیرم کراس فایر کنم مادروبردهم فعلا چیزی ندیدم که قیمتش به درد من بخوره کل بودجه هم فعلا 400 تا 450 دارم برای کل قطعات کیس و این گرافیک رو برای ماه دیگه هم میتونم برخم ولی میخوام بدونم چه مادروبردی باید باشه و چه گرافیکی چون من هیچی نیمدونم
مادربرود هم انتخاب کردم
m4a 785 te
m4a 785 v evo
785G-E65

یکی از این بالاییها رو بالاخره میخوام بگیرم

لطف کنید راهنمایی کنید برای کراس فایر کردن و افزایش کارایی ممموری وسرعت کلاک چه کارت گرافیکی با چه چیپستی میخونه که من دنبال اون نوع مادربورد باشم کارم گرافیکه و با فتوشاپ 4 سر و کله میزنم رزولیشن بالا و قدرت انجام بازی هم برایم مهم هست !!!
البته برای بازی میتونم با سطح گرافیک و جزییات متوسط medium هم بازی کنم نیازی به گرافیک بالا ندارم همین که بازی اجرا بشه خوبه

بازیهایی که هم میخوام اجرا بشوند اینهاست
call of duty 6
need for speed
gta
counter strike

حالا نظر دوستان چیه ؟ آیا کارتی با این مشخصات پیدا میشه؟
آیا کارت 4670 با رم 512 کارم رو راه میندازه؟؟ آیا همین 4670 با مادروبردهایی بالا کراس میشوند ؟ لطف کنید دقیق جواب بدید که منم متوجه بشم
آیا سرعت Gpu این کارت 4670 برای بازیهای نسل بعدی کافی هست میتونم اون بازیها رو هم با همین کارت بازی کنم ؟ یا کارت دیگری هم هست که کراس فایر بشه و سرعت مارو بالا ببره ؟

اگر این کارت مناسب من نیست لطف کنید یه کارت تا صد تومن برای این کارا به من معرفی کنید البته فقط ati چون با انویدیا یه خورده مشکل دارم حدود نه سال میشه که با ATi کار میکنم و راضی هستم
ممنون هستم و امیدوارم که همیشه موفق باشید:give_rose:

reza76622201
20-12-09, 12:38
دوست عزيز. بايد به اطلاعتون برسونم که اگر مي خواين بازيهاي مذکور رو روي کيفيت بالا (تنظيمات گرافيکي بالا) ببينيد اصلا با کارتهاي گرافيکي زير 100000 تومان ممکن نخواهد بود. در حال حاضر حتي توي Call of Duty 5 کارت گرافيک GTS250 روي آخرين تنظيمات همچين بگي نگي کم مياره. شما حداقل بايد يا Radeon 4890 يا GTX275 گيريد که هر دو بالاي 200000 تومان هستند. اين از اين. اين دو کارت توي بازهاي مذکور در بالاترين حالت هم کم نميارن.
ضمنا پيشنهاد بنده اينه که شما به جاي کراس فاير کردن دو عدد کارت گرافيک يه دونه کارت گرافيک خوب بگيريد.
ضمنا اينو هميشه مد نظر داشته باشيد که توي بازيها 90٪ قسمت GPU در کارت گرافيک مهمه و رم و نوع و حجم اون تاثير زيادي ندارند و در اولويت بعدي هستند.

سوالي بود در خدمتم.

hapalii
20-12-09, 12:51
اولا کارت 4670 با چیپ های گرافیک آنبرد شما کراس فایر نمیشه چیپ 785 مادر برد های انتخابی شما فقط با کارتهای مثل 4350 و کلا کارتهای رده پایین سری 4000 کراس فایر هیبریدی تشکیل می دند نه با کارتی مثل 4670 .
در مورد DX 11 کارتی که با قیمت پایین ازش پشتیبانی کنه فعلا وجود نداره و کمترینش 5750 که قیمتی نزدیک 190 هزار تومان داره .
اما مشکل اصلی بوجه شماست شما 450 هزار تومان دارید ولی چیز هایی که انتخاب کردین قیمت بالا تری داره سر انگشتی حساب کنیم و کمترین ها رو cpu انتخابی شما 170 هزار تومان 2 گیگی رم 60 هزار تومان هارد 50 هزار تومان کارت گرافیک همین 4670 نزدیک 100 هزار تومان یک مادر برد هم هیچی نباشه 90 هزار تومان شد 470 هزار تومان هنوز پول پاور و کیس هم حساب نه کردیم شما باید یا بوجه رو بیشتر کنید با خواسته ها تون رو کمتر.

hapalii
20-12-09, 13:37
اگر من جای شما بودم این کار و می کردم و قطعات زیر رو انتخاب می کردم:
cpu --------AM3 - Athlon II X4 620 - 2.6GHz-------100 000
minbord------M3A785GMH/128M-------- 91000 یا M3A785GXH/128M ----- 107000
ram ------Adata Model DDR3-1333G 2*1 G--------65 000
cass ------ green robin --------- 30 000
power----- green 535A -------- 53 000
hard ------ Seagate-SATA2 - 500 GB ------52 000

با این قطعات می تونید سیستم خودتون رو راه بندازید و با هاش حتی بازی هم بکنید و پول تون هم کم کم جمع کنید اگر دید برای بازی اذیت می شید بعد ها یک کارت 5750 روش بندازید این طوری هم سیستم بستید هم کارتی مثل 4670 که کارت خوبی اما کم کم دورش به سر امده نخرید و هم در آینده با خرید کارت 5750 می تونید از بازی های جدید هم لذت ببرید.

shayan08
20-12-09, 15:28
من هم موافقم این مادربورد قابلیت اورکلاک گرافیک آنبودش را داره و تا 2 برابر فرکانسش بالا میره که خیلی هم از 4670 ضعیفتر نیست به علاوه M3A785GXH/128M کراس فایر را پشتیبانی میکنه
و یه نکته دیگه طرف رم 1600 برای am3 نرید چون روی 1600 به ندرت اتفاق می افته کا کنه و مجبورید فرکانسش رو بیارید پائین

MicroSystem
20-12-09, 16:01
حالا 1600 هم كار نكرد زياد مهم نيست ميشه تاخيرش رو پائين اورد

منم با سيستم بالا موافقم البته پاورش خيلي زياده من همين سيستم رو (ولي با 4 گيگ رم)دقيقا چند وقت پيش خريدم با پاور معمولي روي كيس (پاور و كيسش رو هم شد 35)پردازندش رو هم تا 3.3 و گرافيكش رو هم تا 700 اوركلاك كردم

HoSsEiN.iR
20-12-09, 17:03
حالا 1600 هم كار نكرد زياد مهم نيست ميشه تاخيرش رو پائين اورد

منم با سيستم بالا موافقم البته پاورش خيلي زياده من همين سيستم رو (ولي با 4 گيگ رم)دقيقا چند وقت پيش خريدم با پاور معمولي روي كيس (پاور و كيسش رو هم شد 35)پردازندش رو هم تا 3.3 و گرافيكش رو هم تا 700 اوركلاك كردم

سلام

منم با شما موافقم پاورش زیاده
cpu --------AM3 - Athlon II X4 620 - 2.6GHz--------- 95w
main:M3A785GXH/128M --------min 50w
ram:ram ------Adata Model DDR3-1333G 2*1-----------50w max for 4gig
HDD X2 ,DVD/RW x1 , CPU fan or Chassis or Power fan -----max 150w
که میشه 345w که تازه دست بالا هم گرفتم
اما ما باید این فرضو بکنیم که دوست عزیزمون بخواد بعدا کارت HD5750 رو بخره که 150w برق نیاز داره که میشه 495w پس یه پاور 535w باید بخره که 515w real داره

-----------
پیروز و سربلند باشید :11():

hapalii
20-12-09, 19:23
خوب اون پاور رو با توجه به اینکه بعد ها براش امکان تهیه کارت گرافیک هست در نظر گرفتم ضمن این که برای خرید پاور درست که توان خروجی اون مهمترین فاکتور اما اگر فاکتور های دیگه مثل ورژن پاور و اکتیو بودن مدار PFC رو هم در نظر بگیریم اونوقت که با توجه به طول عمر بالا تر و ضریب اطمینان بیشتر 20 - 30 تومان هزینه بیشتر توجیه می شه ضمن این که اصلا با پاور های بی اسم و رسم خوب نیستم این پاور ها شاید تا 1 یا 2 سال خوب کار کنند اما بعد از 2 سال که افت ولتاژ زیادی پیدا می کنند زهرشون به سیستم می ریزند و بد بختی این درست وقتی که معمولا گارانتی قطعات اصلی داخل کیس در حال تمام شدن من که این طوری خیلی گزیده شدم حالا شاید هم از بد شانسی منه

ramtin_D
20-12-09, 20:08
سلام بی نهایت سپاسگذارم از همتون ممنونم
با این صحبتها من متوجه شدم که گرافیک 4200 فعلا کار منو راه میندازه و قابلیت آورکلاک داره !!
خوب این گرافیک 4200 با چه گرافیکهایی قابلیت هیبرید کراس فایر رو داره ؟؟ میشه در این مورد توضیح بدید ؟
راستش من میخوام این مین بورد رو بخرم
m4a 785 v evo
که روی خودش 4200 داره و تا 512 مگ رو میکشه اینجوری که خودش گفته !!
طرف مادربوردهای دیگه نخواهم رفت چون فقط دوتا مادربورد برای من شناخته شده هستند (( راستش ده سال پیش که اولین سیستممو با atc6310 بستم خاطره قشنگی از مادروبردهای گمنام در خاطر ندارم الان هم که یه سیستم توی شکرت داریم مادربورد گیگا داره و همش قاطیه
ولی سیستم خودم ابیت هستش که فوق العاده است ساخت استکبار جهانیه ولی عجب چیزیه !!!

با این تفاسیر تجربه تلخ مادربورد به من میگه مارکی به غیر ایسوز نگیرم !!
الان هم این مدل رو انتخاب کردم که هنوز تیو ایران نیومده شما یه نگاه به قیافش بندازید ببینید چه جوریاست
m4a 785 v evo
و با توجه به قطعاتی که انتخاب کردم ببینید پولم میرسه یا نه من 450 کنار گذاشتم البته با فروش این کیسی که الان زیر دستمه و میخوام این قطعات رو بگیرم و گرافیک رو فعلا انبرد میزارم که بعدا بخرم فقط بگید که آیا این مادروبرد برای گرافیکهای شش ماه دیگه به بعد کافی هست ؟؟ تا اون موقع دووم میاره ؟؟

مادروبرد = m4a 785 v evo ایسوز
cpu = 945 or 960 amd phenum X4
ram = 2gig ddr 3 1600 (اگه سرعتشو بزارم روی 7-7-7 به مشکل میخوره ؟؟ ))
کیس = 17 تومن
پاور = سی تومن
هارد=500گیگ پنجاه تومن
دی ویدی = دارم
جمعی که زدم حدود 450-60 در میاد که بعد از کریسمی هم بخرم با توجه به نوسان قیمت موجود در بازار میتونم این سیستم رو ببندم ..
حالا به من بگید دوستان کارت گرافیکی روی این مینبورد چه جوریه جواب میده من باهاش چندتا بازی بزنم یا نه ؟؟
در ثانی من بیشتر تمرکزم روی فتوشاپ هستش رنگها خوب نمایش داده میشن یا این که کلی بدبختی داریم روی کار ؟ سرعت این سیستم رو چطوری ارزیابی میکنین ؟؟
من خودمم شخصا با 4670 موافق نیستم راستش وقتی اندازه و جثه اشو در کنار کارتهای بزرگ تر و دو گیگ میبینم حرصم میگیره آخه خیلی کوچولوئه :1. (35): واسه همین میگم پولمو حروم نکنم حالا اگه 200 تومنی رو نگرفتم یه 150 اما مشتی بردارم هرچند که زیاد اهل بازی نیستم و کلا بازی نمیکنم ولی به هرحال گرافیک خوب جزیی از سیستم خوب هست

مرسی فکر کنم تاپیک داره از راه خودش منحرف میشه
پیشاپیش شب یلدای خوبی براتون آرزو میکنم:11():

ramtin_D
20-12-09, 20:12
راستی قضیه پاور رو جدی گرفتم ایشون راست میگوند پنجاه تومن میدیم 20 تومن بیشتر ولی چیز خوب میبریم
دوستان فقط یه چیزی تمام کیسها یه جعبه بیشتر که نیستند من مدلهای ارزون قیمت دیدم 17 تومنی از این مدلها بخرم ؟؟ یا این که بعدا پنل روی اینها به خرخر کردن میفته ؟ بهتر نیست سی تومن بدم یه گرین بخرم ؟؟ یه مدل پایین گرین الان سی تومن هست دیگه ؟ ولی من میگم پول کیس رو بدم به پاور ؟ نظرتون چیه ؟؟راستش بودجه ام کمه خیلی هم کمه یه زمانی بود سال 80 کیس بستم یک میلیون اون هم به پول اون موقع الان دیگه هیچی ندارم :whistle:

reza76622201
21-12-09, 07:45
سلام بی نهایت سپاسگذارم از همتون ممنونم
با این صحبتها من متوجه شدم که گرافیک 4200 فعلا کار منو راه میندازه و قابلیت آورکلاک داره !!
خوب این گرافیک 4200 با چه گرافیکهایی قابلیت هیبرید کراس فایر رو داره ؟؟ میشه در این مورد توضیح بدید ؟
راستش من میخوام این مین بورد رو بخرم
m4a 785 v evo
که روی خودش 4200 داره و تا 512 مگ رو میکشه اینجوری که خودش گفته !!
طرف مادربوردهای دیگه نخواهم رفت چون فقط دوتا مادربورد برای من شناخته شده هستند (( راستش ده سال پیش که اولین سیستممو با atc6310 بستم خاطره قشنگی از مادروبردهای گمنام در خاطر ندارم الان هم که یه سیستم توی شکرت داریم مادربورد گیگا داره و همش قاطیه
ولی سیستم خودم ابیت هستش که فوق العاده است ساخت استکبار جهانیه ولی عجب چیزیه !!!

با این تفاسیر تجربه تلخ مادربورد به من میگه مارکی به غیر ایسوز نگیرم !!
الان هم این مدل رو انتخاب کردم که هنوز تیو ایران نیومده شما یه نگاه به قیافش بندازید ببینید چه جوریاست
m4a 785 v evo
و با توجه به قطعاتی که انتخاب کردم ببینید پولم میرسه یا نه من 450 کنار گذاشتم البته با فروش این کیسی که الان زیر دستمه و میخوام این قطعات رو بگیرم و گرافیک رو فعلا انبرد میزارم که بعدا بخرم فقط بگید که آیا این مادروبرد برای گرافیکهای شش ماه دیگه به بعد کافی هست ؟؟ تا اون موقع دووم میاره ؟؟

مادروبرد = m4a 785 v evo ایسوز
cpu = 945 or 960 amd phenum X4
ram = 2gig ddr 3 1600 (اگه سرعتشو بزارم روی 7-7-7 به مشکل میخوره ؟؟ ))
کیس = 17 تومن
پاور = سی تومن
هارد=500گیگ پنجاه تومن
دی ویدی = دارم
جمعی که زدم حدود 450-60 در میاد که بعد از کریسمی هم بخرم با توجه به نوسان قیمت موجود در بازار میتونم این سیستم رو ببندم ..
حالا به من بگید دوستان کارت گرافیکی روی این مینبورد چه جوریه جواب میده من باهاش چندتا بازی بزنم یا نه ؟؟
در ثانی من بیشتر تمرکزم روی فتوشاپ هستش رنگها خوب نمایش داده میشن یا این که کلی بدبختی داریم روی کار ؟ سرعت این سیستم رو چطوری ارزیابی میکنین ؟؟
من خودمم شخصا با 4670 موافق نیستم راستش وقتی اندازه و جثه اشو در کنار کارتهای بزرگ تر و دو گیگ میبینم حرصم میگیره آخه خیلی کوچولوئه :1. (35): واسه همین میگم پولمو حروم نکنم حالا اگه 200 تومنی رو نگرفتم یه 150 اما مشتی بردارم هرچند که زیاد اهل بازی نیستم و کلا بازی نمیکنم ولی به هرحال گرافیک خوب جزیی از سیستم خوب هست

مرسی فکر کنم تاپیک داره از راه خودش منحرف میشه
پیشاپیش شب یلدای خوبی براتون آرزو میکنم:11():
سلام دوست عزيز. پب يلدا بر شما و ساير همکاران انجمن مبارک باشه. :give_rose:
نکاتي که بنده مي خواستم خدمتتون عرش کنم:
1) هاردديسک Western Digital که بهريتن برند هستش تهيه کنيد.
2) اگر اهل بازي نيستيد اصلا پول اضافي واسه کارت گرافيکي هزينه اضافي نديد و به جاي اون رمتون رو 4 گيگ ببنديد از يک برند معتبر مثل Corsair.
3) کارت گرافيک هيچ تاثيري در کارهاي فتوشاپ و نمايش عکسها نداره و مانيتور اهمکيت زيادي داره و واسه کارهاي سنگين بازم پيشنهاد مي کنم به جاي بالا بردن گرافيک رمتون رو افزايش بديد و يه کارت گرافيک معمولي 500000 توماني هم کفايت مي کنه.
4) مادربوردهاي گيگا هم خوبه و در حد همون Asus هستش و گارانتي بهتري داره. به اونم مي تونيد فکر کنيد.
سوالي بود در خدمتم.

ramtin_D
21-12-09, 08:26
سلام دوست عزيز. پب يلدا بر شما و ساير همکاران انجمن مبارک باشه. :give_rose:
نکاتي که بنده مي خواستم خدمتتون عرش کنم:
1) هاردديسک Western Digital که بهريتن برند هستش تهيه کنيد.
2) اگر اهل بازي نيستيد اصلا پول اضافي واسه کارت گرافيکي هزينه اضافي نديد و به جاي اون رمتون رو 4 گيگ ببنديد از يک برند معتبر مثل Corsair.
3) کارت گرافيک هيچ تاثيري در کارهاي فتوشاپ و نمايش عکسها نداره و مانيتور اهمکيت زيادي داره و واسه کارهاي سنگين بازم پيشنهاد مي کنم به جاي بالا بردن گرافيک رمتون رو افزايش بديد و يه کارت گرافيک معمولي 500000 توماني هم کفايت مي کنه.
4) مادربوردهاي گيگا هم خوبه و در حد همون Asus هستش و گارانتي بهتري داره. به اونم مي تونيد فکر کنيد.
سوالي بود در خدمتم.
سلام مرسی از صحبتتون ولی ذکر چند نکته :
1- گاها دوستان گفتند که هاردهای وسترن روی بعضی از مادربوردها ناسازگاری داره ! و روی این حساب بنا برا تجربه ای که داشتم هاردهای مکستور خوب هستند و با دوام این تجربه نه ساله بنده هست که روی تمامی سیستمهایی که بستم مکستور بستم و بهتر از اون کوانتوم که دیگه جمع شده از بازارا
2-مرسی برای این پیشنهاد ولی من میخوام کارت گرافیک بالا هم داشته باشم ولی نه الان که فقط بودجه کیس رو دارم ولی خوب برای 4 گیگ موافقم امروز فردا که کیس رو جمع کنم 2 گیگ میتونم ببندم ماه دیگه هم 2 گیگ دیگه میخرم فقط یه سئوال دوال چنل یعنی چی ؟ 2*2 یعنی چی ؟ 2*1 یعنی چی ؟ یعنی دوتا برد رم توی یک بسته برای فروش ؟؟ آخه وقتی که ما رم میخریدیم DDR1 بود و اون هم توی یه بسته میفروختن من 512 مگ کینگستون خریدم 50 تومن الان که رفتم هزارمدل رم بیرون ریخته !!! دوتا از دوستام چندتا رو معرفی کردن OCZ ,PAtroit که قیمتها متفاوته من رم نسوز میخوام مثل کینگستون که ظاهرا تقلبیش توی بازار ریخته ولی با دوام کینگستون چی پیشنهاد میکنید همین کورسیر خوبه نسوزه ؟؟
3- موافقم کارت گرافیک تاثیری نداره ولی تا حدی باید تاثیر داشته باشه برای شدت کنتراستها و عملکرد بهتر !! من یه کارتی میخوام که کم نیاره توی فتوشاپ اگه انبرد 4200 و 3300 برای من کافی هست بگید چون مادروبردی که میخوام بگیرم همین چیپست رو داره
4-گیگا خوبه شکی توش نیست ولی ریسکش بالاست به نظرم هنوز گیگا نتونسته جنسهای بد و خوبشو تفکیک کنه یکیش خوبه یکیش بده همین الان توی شکرت یه دونه P4 داریم که هنگ کامله راستش منم نمیتونم دوبار هزینه کنم و برم گارانتی همین الان 6ساله که مادروبرد ابیت دارم و فوق العاده است و به طرز وحشتناکی داره کارمیکنه و یک بار هم یادم نمیاد اتوماتیک وار هنگ کنه اگه یه وقتی هنگ کرده باشه مربوط به سنگین بودن برنامه های روز بوده مثلا همین فتوشاپ 4 رو که نصب کردم کم آورد و یا یه تصویر که اندازه بیلبوردسهشت توی فتوشاپ باز کردم سیستم توی کما رفت و اون هم باز ربطی به خراب بودن مادروبردش نداره پس من یه چیزی ر میدارم که همیشه کارمو راه بندازه بعد از ابیت ایسوز رو دیدم فوق اعلاده است ولی گارانتیش هم مهم نیست چون چیزی که خوب باشه خراب نمیشه مثل همین ابیت

یک دنیا ممنون که وقتتونو گذاشتید و سیستم پیشنهاد دادید شب یلدای خوبی براتون آرزوی میکنم:11():

reza76622201
21-12-09, 09:00
سلام مرسی از صحبتتون ولی ذکر چند نکته :

یک دنیا ممنون که وقتتونو گذاشتید و سیستم پیشنهاد دادید شب یلدای خوبی براتون آرزوی میکنم:11():

سلام مجدد. :11():

1- گاها دوستان گفتند که هاردهای وسترن روی بعضی از مادربوردها ناسازگاری داره ! و روی این حساب بنا برا تجربه ای که داشتم هاردهای مکستور خوب هستند و با دوام این تجربه نه ساله بنده هست که روی تمامی سیستمهایی که بستم مکستور بستم و بهتر از اون کوانتوم که دیگه جمع شده از بازارا

دوست عزيز. کمپاني وسترن ديجيتال که در اصل آمريکائي هست و تخصصش هاردديسکه سالهاست که در توليد هاردديسک در جهان حرف اول رو ميزنه. شايد درحال حاضر تنها هاردديسکي که توي بازار ايران چيني نيست(ساخت تايلنده) همين هاردهاست.
صداي بسيار کم - روان بودن و يکنواختي سرعت - Stability بالا - عمر زياد - ظرافت قابل توجه ساخت بورد نسبت به ساير برندها - سرعت بالاتر نسبت به مدل معادل در ساير برندها - تنتوع در انتخاب و ... از مزيتهاي اوليه اين هاردديسک نسبت به ساير هاردديسکهاست.
سازگار نبودن هر هاردديسکي به مادربورد(در صورتي که پورت اتصالي يکي باشه و ظرفيت حجمي اون هاردديسک واسه مادربورد قابل تشخيص باشه) يک حرف کاملا بيخود و بي منطقه که نه عملا و نه تئورا هيچ توجيه علمي نداره. حتي بدترين هاردديسک هم نميشه گفت با فلان مادربوردي که همه هاردديسکها باهاش سازگارند ناسازگاره. مطمئنا اشکال رو بايد جاي ديگه جستجو کرد.
در حال حاضر بدترين هاردديسکي که توي بازاره و خرابيش خيلي بالاست و واقعا قابل قياس با وسترن و سامسونگ نيست مکستوره. با اينکه اين امر واسه بنده و همکارانم سالهاست که عملا و تئورا محرز هستش شمااينو از بجه هاي سايت که مدام در حال تست سيستم و بستن سيستم هستند مثل آقا اميد(با شناسه AMD>Intel) مي تونيد سوال کنيد. Quantum رو که خدا بيامرزه. سالهاست که توليدش متوقف شد و مکستور خريدش. هاردهاي مکستور قديمي عالي بودن اما الان واقعا افتضاح شدن.
ولي خوب تصميم با خودتونه.

2-مرسی برای این پیشنهاد ولی من میخوام کارت گرافیک بالا هم داشته باشم ولی نه الان که فقط بودجه کیس رو دارم ولی خوب برای 4 گیگ موافقم امروز فردا که کیس رو جمع کنم 2 گیگ میتونم ببندم ماه دیگه هم 2 گیگ دیگه میخرم فقط یه سئوال دوال چنل یعنی چی ؟ 2*2 یعنی چی ؟ 2*1 یعنی چی ؟ یعنی دوتا برد رم توی یک بسته برای فروش ؟؟ آخه وقتی که ما رم میخریدیم DDR1 بود و اون هم توی یه بسته میفروختن من 512 مگ کینگستون خریدم 50 تومن الان که رفتم هزارمدل رم بیرون ریخته !!! دوتا از دوستام چندتا رو معرفی کردن OCZ ,PAtroit که قیمتها متفاوته من رم نسوز میخوام مثل کینگستون که ظاهرا تقلبیش توی بازار ریخته ولی با دوام کینگستون چی پیشنهاد میکنید همین کورسیر خوبه نسوزه ؟؟

بهتره رمهاي Dual Channel تهيه کنيد. نه اينکه الان يه ماژول دو گيگ بندازيد و بعدا هم يکي ديگه. پکيجهايي که Dual channel عرضه مي شن انتخاب بهتري هستند و واسه Dual channel سازگاري و کيفيت بهتري دارن .
2*1GB يعني دو تا رم يک گيگ درون يک پکيج و همينطور واسه دو گيگ.
Cosair که از بهترين رمهاي دنياست. اصطلاح نسوز بودن هم کاملا غلطه(مگر واسه بازيها :wink:) . هيچ رمي از برند معتبر بيخود ايراد بهم نميزنه.اگر با گارانتي معتبر بخريد گارانتي مادام العمر واقعي داره.

3- موافقم کارت گرافیک تاثیری نداره ولی تا حدی باید تاثیر داشته باشه برای شدت کنتراستها و عملکرد بهتر !! من یه کارتی میخوام که کم نیاره توی فتوشاپ اگه انبرد 4200 و 3300 برای من کافی هست بگید چون مادروبردی که میخوام بگیرم همین چیپست رو داره

کافيه. زياد هم هست. اما نه واسه بازي.

4-گیگا خوبه شکی توش نیست ولی ریسکش بالاست به نظرم هنوز گیگا نتونسته جنسهای بد و خوبشو تفکیک کنه یکیش خوبه یکیش بده همین الان توی شکرت یه دونه P4 داریم که هنگ کامله راستش منم نمیتونم دوبار هزینه کنم و برم گارانتی همین الان 6ساله که مادروبرد ابیت دارم و فوق العاده است و به طرز وحشتناکی داره کارمیکنه و یک بار هم یادم نمیاد اتوماتیک وار هنگ کنه اگه یه وقتی هنگ کرده باشه مربوط به سنگین بودن برنامه های روز بوده مثلا همین فتوشاپ 4 رو که نصب کردم کم آورد و یا یه تصویر که اندازه بیلبوردسهشت توی فتوشاپ باز کردم سیستم توی کما رفت و اون هم باز ربطی به خراب بودن مادروبردش نداره پس من یه چیزی ر میدارم که همیشه کارمو راه بندازه بعد از ابیت ایسوز رو دیدم فوق اعلاده است ولی گارانتیش هم مهم نیست چون چیزی که خوب باشه خراب نمیشه مثل همین ابیت

دوست عزيز. مادربوردهاي گيگا داراي پشتيباني عالي هستند(حتي سايت گيگابايت به مراتب از ايسوس بهتره و پشتيباني اينترنتيش هم همينطور). شما هر مشکلي داشته باشيد مي تونيد به گارانتي مراجعه کنيد. ضمناچرا شما فکر مي کنيد هنگ کردن سيستم صرفا به مادربورد مربوط ميشه. اتفاقا احتمال اينکه از مادربورد باشه(در صورتيکه مادربورد سالم باشه و باياسش آپديت باشه) خيلي کمه. هنگ کردن مي تونه عوامل خيلي زيادي داشته باشه. Abit هم مادربورد خوبيه اما ديگه توليد نميشه و مدت تقريبا يکساله که توليد مادربوردش ديگه تعطيل شده.من خودم به شخصه اينقدري که توي برند ايسوس مشکل داشتم با گيگا مشکل نداشتم. آواژنگ واقعا بهترين گارانتي توي ايرانه.
اما انتخاب بين Asus و Gigabyte يکم سليقه اي شده و معيارها در تصميم گيري موثره.
بنده به شخصه واسه پردازندهاي اينتل مادربوردهاي اينتل رو ترجيح ميدم.
سوالي بود در خدمتم.

AMD>INTEL
21-12-09, 09:10
برندهای خوبی دیگه مثل DFI-FOXCONN ,.....میباشند که طرفداران زیادی تو دنیا دارند .

ramtin_D
21-12-09, 10:05
برندهای خوبی دیگه مثل DFI-FOXCONN ,.....میباشند که طرفداران زیادی تو دنیا دارند .

سلام مجدد. :11():

دوست عزيز. کمپاني وسترن ديجيتال که در اصل آمريکائي هست و تخصصش هاردديسکه سالهاست که در توليد هاردديسک در جهان حرف اول رو ميزنه. شايد درحال حاضر تنها هاردديسکي که توي بازار ايران چيني نيست(ساخت تايلنده) همين هاردهاست.
صداي بسيار کم - روان بودن و يکنواختي سرعت - Stability بالا - عمر زياد - ظرافت قابل توجه ساخت بورد نسبت به ساير برندها - سرعت بالاتر نسبت به مدل معادل در ساير برندها - تنتوع در انتخاب و ... از مزيتهاي اوليه اين هاردديسک نسبت به ساير هاردديسکهاست.
سازگار نبودن هر هاردديسکي به مادربورد(در صورتي که پورت اتصالي يکي باشه و ظرفيت حجمي اون هاردديسک واسه مادربورد قابل تشخيص باشه) يک حرف کاملا بيخود و بي منطقه که نه عملا و نه تئورا هيچ توجيه علمي نداره. حتي بدترين هاردديسک هم نميشه گفت با فلان مادربوردي که همه هاردديسکها باهاش سازگارند ناسازگاره. مطمئنا اشکال رو بايد جاي ديگه جستجو کرد.
در حال حاضر بدترين هاردديسکي که توي بازاره و خرابيش خيلي بالاست و واقعا قابل قياس با وسترن و سامسونگ نيست مکستوره. با اينکه اين امر واسه بنده و همکارانم سالهاست که عملا و تئورا محرز هستش شمااينو از بجه هاي سايت که مدام در حال تست سيستم و بستن سيستم هستند مثل آقا اميد(با شناسه AMD>Intel) مي تونيد سوال کنيد. Quantum رو که خدا بيامرزه. سالهاست که توليدش متوقف شد و مکستور خريدش. هاردهاي مکستور قديمي عالي بودن اما الان واقعا افتضاح شدن.
ولي خوب تصميم با خودتونه.

بهتره رمهاي Dual Channel تهيه کنيد. نه اينکه الان يه ماژول دو گيگ بندازيد و بعدا هم يکي ديگه. پکيجهايي که Dual channel عرضه مي شن انتخاب بهتري هستند و واسه Dual channel سازگاري و کيفيت بهتري دارن .
2*1GB يعني دو تا رم يک گيگ درون يک پکيج و همينطور واسه دو گيگ.
Cosair که از بهترين رمهاي دنياست. اصطلاح نسوز بودن هم کاملا غلطه(مگر واسه بازيها :wink:) . هيچ رمي از برند معتبر بيخود ايراد بهم نميزنه.اگر با گارانتي معتبر بخريد گارانتي مادام العمر واقعي داره.

کافيه. زياد هم هست. اما نه واسه بازي.

دوست عزيز. مادربوردهاي گيگا داراي پشتيباني عالي هستند(حتي سايت گيگابايت به مراتب از ايسوس بهتره و پشتيباني اينترنتيش هم همينطور). شما هر مشکلي داشته باشيد مي تونيد به گارانتي مراجعه کنيد. ضمناچرا شما فکر مي کنيد هنگ کردن سيستم صرفا به مادربورد مربوط ميشه. اتفاقا احتمال اينکه از مادربورد باشه(در صورتيکه مادربورد سالم باشه و باياسش آپديت باشه) خيلي کمه. هنگ کردن مي تونه عوامل خيلي زيادي داشته باشه. Abit هم مادربورد خوبيه اما ديگه توليد نميشه و مدت تقريبا يکساله که توليد مادربوردش ديگه تعطيل شده.من خودم به شخصه اينقدري که توي برند ايسوس مشکل داشتم با گيگا مشکل نداشتم. آواژنگ واقعا بهترين گارانتي توي ايرانه.
اما انتخاب بين Asus و Gigabyte يکم سليقه اي شده و معيارها در تصميم گيري موثره.
بنده به شخصه واسه پردازندهاي اينتل مادربوردهاي اينتل رو ترجيح ميدم.
سوالي بود در خدمتم.

سلام سلام
یک دنیا ممنون و سپاسگذارم اطلاعات خوبی گرفتم ضمن این که کلی هم الان مقاله سرچ کردم درباره چیپستهای 785 و 790 فکر کنم نود درصد راه رو رفتم و یک ده درصدی دارم تا پیش فاکتورم رو کامل بپیچم :great:

عرض شود که توی مقالات دوستان خونده بودم که گفتن وسترن با هر بردی نمیسازه در واقع من خودم امتحان نکرده بودم ویک نقل قول بود و همچنین مکستور رو من خیلی قوته که امتحان کردم حتی اخرین هاردی که داشتم پنج سال هارد بود و برای من بیشتر از سرعت هارد دوام اون مطرح هست ولی شما اشاره ای به این موضوع نکردید آیا دوام وسترن رو میدونید چقدره ؟ اگر از دوام اون مطمئن بشم خیالم راحتتره مشکلی با صدای اون ندارم چون تا وقتی که صدای فن هست صدای هارد چیزی نیست :1. (23):

در مورد رم ها پس یعنی کسی که میخواد رم 4 گیگ ببنده بهتره که دوتا دو گیگ دوال چنل ببنده ؟؟ پس حکایت این بسته بندیها برای اینه !! گرفتم !!! خوب حالا که ما میخوایم 4 گیگ داشته باشیم به نظر شما برای این ماه دوتا یک گیگ بخریم که توی یک بسته باشند و ماه دیگه هم مثل همین یعنی دوتا یک گیگ توی یک بسته بخریم مشکلی پیش میاد ؟؟ چون اکثر مادربوردهایی که انتخاب کردم چهارتا اسلت رم دارند و جای رم هم کم نمیارم نظرتون چیه ؟ یا این که مفت بفروشمون و برم دوتا دو گیگ 100 تومنی بخرم؟؟

ولی در رابطه با گیگا !! من اون مثال شرکت رو که زدم خدمتتون یه نمونه اش بود !!!! :Love-ssa~! (1): سال 82 یه نفر توی شرکت دوستمون اومد و مادروبردشو آوده بود برای فروش میگفت هنگی زیاد دارم مارکش چی بود گیگا !!
دوست خودم چنتیوم 3 داشت همیشه خدا لنگ قطعه بود و هنگی مدل چی بود ؟ گیگا !!! کلا من با این مارک حال نمیکنم
ولی یه دوستی گفتند DFI که نظر دوستان دیگر در فرومهای دیگه هم DFI هست ولی DFI قیمت بالاتری داره و ضمن این که هنوز ناشناته هست و عرض شود که زیاد در موردش مطلبی ندیدم فاکسکون و غیره رو هم بزارید به حساب این که من امتحانشون نکردم و یه ریسکه بزرگه
در مورد ایسوز میدونم که مادربوردخوبیه چون برای پسرخال خودم دوسال پیش بستم واقعا خوب بود
برای یکی دیگه از فامیلها هم همین یک ماه پیش یه سیستم سلرون بستم که الان هم رفتم پیشش دیدم مثل ساعت داره کار میکنه من مشکلی توی این مادروبرد ندیدم حالا اگه شما میفرمایید که مارک بهتری هم هست با ذکر منبع و بنچمارک بزارید بریم نگا کنیم شاید دلمون خواست :1. (5): ما که جنس خوب گیر بیاریم از خدا مونه البته قیمتش هم خوب باشه

فقط عرض آخر این که من یه چیزی رو نمیدونم آیا مادربوردهایی که عکسشون رو توی سایت سازنده میزارند و توی سایتهای فروش کالا در خارج هم عرضه میشود به ایران آورده میشود ؟؟ چون یه مدل توی ایسوز هست که هنوز تیو بازار نیومده ولی این درحالیه که توی تمای سایتهای فروش کالا هست میگید نه توی گوگل سرچ کنید و میبینید که همه فورشگاههای خاری اونو عرضه میککند با توجه به این که کالا ی کامپیوتری باید به روز باشه و هنوز این کالا به ایران نیومده آیا ممکنه تا بعد از عید هم خبری نشه و اصلا قرار نباشه به ایران وارد بشه ؟؟
چون م ناز این مدل خوشم اومده و دوست دارم شما هم دربارش یه نظری عنایت بفرمایید

Only the registered members can see the link

چیپستش 785 هست و کارت گرافیکش 4200 هست که فکر کن مباری کار من خوب باشه
ببینید من میخوام بدونم کی وارد ایران میشه آیا بعد از کریسمس هست که قطعات هم ارزون شده بتونم بخرمش ؟؟ و یا اصلا قرار نیتس وارد بشه ؟
و اگه قرار نیست وارد بشه به نظرتون این یکی چطوره
چیپستش 790 هست یه مدل بالاتر و پیشرفته تر و کارت گرافیکش 3200 هست که از قبلی پایینتره من اینو توی بازار دیدم قیمتش هم مناسبه
به نظرتون اگه اون دوتای بالایی وارد بازار بشوند گرونتر هستن د و یا این آخریه ؟؟:1. (23):
بی نهایت از لطف همگی سپاسگذارم

ramtin_D
21-12-09, 10:39
راستی در مورد هنگ کردن گیگا و خرابی مکستور
اینو بخونید حرف شما رو برای خراب شدن زود به هنگام مکستور قبول دارم چون هارد قبلیم هشتاد گیگ بود و بعد از اینکه مقادیر زیادی تورنت دانلود کردم خربا شد مجبور شدم این یکی رو بگیرم که 250 گیگ هست ضمنا هارد قبلیم پنج سال هارد بودهاااا همینجوری خراب نشد !!! کار این تورنت بود در مقابل تورنت فکر کنم همه مکستورها ضعیف باشند چون این دوستمون هم اینو میگه نوشته هاشو بخونید متوجه میشید ولی جالب توجه برای من مدل مادربوردشه که گیگاست :Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
21-12-09, 11:06
برای مثال بررسی این برد از فاکسکان رو ببینید بد نیست . نمیگم این رو بگیرید ولی فاکسکان بزرگترین سازنده تجهیزات برد و مادربرد در تایوان هست این بررسی مقایسه ای هست برای برد foxconn A7DA حتما ببینید این برد موفق به کسب نشان سایت GURU3D نیز شده است .

ramtin_D
21-12-09, 11:53
دوستان فوری

اینو امروز دیدم خیلی ناراحت شدم آیا به نظرتون این شخص درست میگه ؟؟
نوشتن که سی پی یو AMD بعد از دوسال میسوزه ؟؟ آیا این واقعیت داره ؟ نوشته که اینتل یه عمر موندگاری داره به خود منم این قضه موندگاریش ثابت شده چون الان یه دونه پنتیوم فور سال 82 زیر دستمه
آیا واقعا همینطظوره من میخوام سی پی یو amd phenum x4 960 بگیرم با این وجود پس یعنی برم سراغ اینتل
تو رو خدا با دلیل و مدرک جواب بدید چون اونوقت باید کلی از چیزایی رو که نوشتم خط بزنم مثلا نوع مادروبرد و مارک تغییر میکنه و خیلی چیزای دیگه ....کارت گرافیک و....
ولی از این طرف هم توی بنچمارکهای بازیها و فتوشاپ دیدم که سی پی یو اینتل خیلی از ای ام دی کم اورده و واقعا فکر کنم نیاز منو براورده یمکنه حالا به نظرتون چیکار کنیم ؟؟؟ اگه مشکل این ای ام دی با فن حل میشه برای دمای کمتر من حاضرم تا یه بیست تومنی هزینه کنم یه فن خوب روش بزارم ولی یه عمر کار کنه ممکنه میشه ؟؟
لطفا جواب بدید

AMD>INTEL
21-12-09, 12:05
این مسئله سوختن رو تا حالا ندیدم سری ATHLON XP هم اگر سینک و فن روش نبود میسوخت . تمام پردازنده های جدید به مرحله سوختن نمیرسن قبل از هر اتفافی سنسور مادربرد سیستم رو ریست یا خاموش میکند . هم در اینتل و هم در AMD به این شکل هست . اثبات هم لازمه یکی از دوستان که AMD دارند یک شات از برنامه درجه حرارت CPU بگیرند .
در مورد پرفورمنس بهتره از چارت سایت تامز استفاده کنید

reza76622201
21-12-09, 12:11
دوستان فوری

اینو امروز دیدم خیلی ناراحت شدم آیا به نظرتون این شخص درست میگه ؟؟
نوشتن که سی پی یو AMD بعد از دوسال میسوزه ؟؟ آیا این واقعیت داره ؟ نوشته که اینتل یه عمر موندگاری داره به خود منم این قضه موندگاریش ثابت شده چون الان یه دونه پنتیوم فور سال 82 زیر دستمه
آیا واقعا همینطظوره من میخوام سی پی یو amd phenum x4 960 بگیرم با این وجود پس یعنی برم سراغ اینتل
تو رو خدا با دلیل و مدرک جواب بدید چون اونوقت باید کلی از چیزایی رو که نوشتم خط بزنم مثلا نوع مادروبرد و مارک تغییر میکنه و خیلی چیزای دیگه ....کارت گرافیک و....
ولی از این طرف هم توی بنچمارکهای بازیها و فتوشاپ دیدم که سی پی یو اینتل خیلی از ای ام دی کم اورده و واقعا فکر کنم نیاز منو براورده یمکنه حالا به نظرتون چیکار کنیم ؟؟؟ اگه مشکل این ای ام دی با فن حل میشه برای دمای کمتر من حاضرم تا یه بیست تومنی هزینه کنم یه فن خوب روش بزارم ولی یه عمر کار کنه ممکنه میشه ؟؟
لطفا جواب بدید

دوست عزيز اين سخن کاملا گزاف و مسخره هست. بنده خودم هنوز پردازنده هاي K6/2 AMD که مال 15 سال پيشه رو دارم و عالي کار ميکنه. اين حرف هيچ ريشه منطقي و علمي نداره.
اما اينکه شما مي فرمائيد توي بنچمارک بازيها و ... اينتل از AMD کم آورده هم کاملا رد ميشه.
اتفاقا هنوز AMD نتونسته با سري Core i7 اينتل رقابت کنه و از نظر کلي پردازنده هاي رده بالاي اينتل خيلي جلوتر از پردازنده هاي رده بالاي AMD هستن و فرمايش شما منطقي نيست. اينم چند تا مدرک :

و حتي :

و

مي بينيد که اينتل خيلي جلوتره.
اما اگر به نسبت قيمت بخواهيد بسنجيد توي بيشتر رنجها AMD به نسبت قيمت بهتر از اينتل هست.
اما خريد هيچکدامشون شما رو پشيمون نمي کنه و اينکه فلان پردازنده مي سوزه و ... همش به کاربري صحيح و مراقبت از اون برميگرده.
سوالي بود در خدمتم.

ramtin_D
21-12-09, 12:31
آخیششششششششششششششش

من چهارسال دانشگاه فناوری اطلاعات خوندم بابا میدونم ولیتجربه کار با AMD رو نداشتم میدنستم یه زمانی گرمای زیادی داشتند و اگه سنیک رو بلند میکردی درجا میسوختن ولی این که عمرشون کوتاه باشه رو نشنیده بودم
متسافانه وقتیتوی خرید وسواس داشته باشی مثل من هر حرفی که بزنن مثل یه تلنگر می مونه و احساس میکنی که ضعیفه و زودقضاوت میکنی منم متاسفانه چون این همه برند و مارک و مدل رو دیدم و از یه جهت مادربورد محبوب خودم ( ابیت دیگه تولید نمیشه )) یه جوورایی دارم با احتیاط سیستم میچینم که به درد تعویض قطعه دچار نشم
ولی در مورد اون سایتی که فرمودید من خیلی از انتخابهامو از همونجا انجام دادم و به نظرم همون 960 کار منو راه میندازه قمیتش هم حدود 200 باید باشه که بازم کافیه
فقط یه سئوال اون مادربوردهایی که گفتم بالاخره وارد ایران میشوند یا نه ؟؟ چون من خیلی اون مدل ایسوز رو دوست دارم تقریبا کار منو راه میندازه اگه نه که بریم یه فکر دیگه ای بکنیم
فعلا هم مادروبرد با توجه به بودجه من یا باید 90 تومنی با چیپست 770 بخرم یا باید 140 به بالا همراه انبرد بخرم که دیگه پول کارت گرافیک ندم .
چیکار کنم فقط دوست دارم راه بیفته و سریع باشه و آینده نگری هم داشته باشه
روی این حساب اون مدل ایسوزها رو گفتم نظر دوستان چیه بالاخره این مادربورد میاد یا نه ؟؟؟
و عرضم به حضورتون در مورد رم ها هم کسی که میخواد رم 4 گیگ ببنده بهتره که دوتا دو گیگ دوال چنل ببنده ؟؟ پس حکایت این بسته بندیها برای اینه !؟ خوب حالا که ما میخوایم 4 گیگ داشته باشیم به نظر شما برای این ماه دوتا یک گیگ بخریم که توی یک بسته باشند و ماه دیگه هم مثل همین یعنی دوتا یک گیگ توی یک بسته بخریم مشکلی پیش میاد ؟؟ چون اکثر مادربوردهایی که انتخاب کردم چهارتا اسلت رم دارند و جای رم هم کم نمیارم نظرتون چیه ؟ یا این که اون دوتا یک گیگی که الان میخرم رو ماه دیگه بفروشم پول بزارم روش و چهار گیگ بگیرم یعنی 2*2 بخرم؟؟

reza76622201
21-12-09, 12:33
ولی شما اشاره ای به این موضوع نکردید آیا دوام وسترن رو میدونید چقدره ؟ اگر از دوام اون مطمئن بشم خیالم راحتتره مشکلی با صدای اون ندارم چون تا وقتی که صدای فن هست صدای هارد چیزی نیست :1. (23):

لطفا پست قبلي بنده رو به دقت بخونيد. من اشاره مستقيم به دوام اون کردم.
بنده هنور هاردديسک 6.4GB مال 15 سال پيش وسترن رو دارم که عالي کار مي کنه.

در مورد رم ها پس یعنی کسی که میخواد رم 4 گیگ ببنده بهتره که دوتا دو گیگ دوال چنل ببنده ؟؟ پس حکایت این بسته بندیها برای اینه !! گرفتم !!!

بله درسته. در اين حالت کارآيي در تئوري دو برابر و در عمل حدود 1.4 برابر ميشه.

خوب حالا که ما میخوایم 4 گیگ داشته باشیم به نظر شما برای این ماه دوتا یک گیگ بخریم که توی یک بسته باشند و ماه دیگه هم مثل همین یعنی دوتا یک گیگ توی یک بسته بخریم مشکلی پیش میاد ؟؟ چون اکثر مادربوردهایی که انتخاب کردم چهارتا اسلت رم دارند و جای رم هم کم نمیارم نظرتون چیه ؟ یا این که مفت بفروشمون و برم دوتا دو گیگ 100 تومنی بخرم؟؟

اينم ميشه. در صورتيکه رمهايي که جديد مي خريد عينا از نظر مشخصات سخت افزاري و کمپاني سازنده با رمهايي که داريد يکي باشن مشکلي پيش نمياد.

ولی در رابطه با گیگا !! من اون مثال شرکت رو که زدم خدمتتون یه نمونه اش بود !!!! :Love-ssa~! (1): سال 82 یه نفر توی شرکت دوستمون اومد و مادروبردشو آوده بود برای فروش میگفت هنگی زیاد دارم مارکش چی بود گیگا !!
دوست خودم چنتیوم 3 داشت همیشه خدا لنگ قطعه بود و هنگی مدل چی بود ؟ گیگا !!! کلا من با این مارک حال نمیکنم

اين نظر شماست. بنده مادربورد TX2 از گيگا دارم که پس از گذشت 17 سال هنوز داره با پردازنده Pentium 233 MMX عالي کار ميکنه و واقعا توي زمان خودش بهترين بود.
عرض کردم که انتخاب بين اين دو برند بيشتر سليقه اي با معيارهايي که داريد هست و انصاف نيست هيچکدومشون رو بد جلوه بديم.

ولی یه دوستی گفتند DFI که نظر دوستان دیگر در فرومهای دیگه هم DFI هست ولی DFI قیمت بالاتری داره و ضمن این که هنوز ناشناته هست و عرض شود که زیاد در موردش مطلبی ندیدم فاکسکون و غیره رو هم بزارید به حساب این که من امتحانشون نکردم و یه ریسکه بزرگه

فاکس کان عاليه. فکر نکنيد که هر برند معتبري رو که شما امتحان نکرده بخريد ريسکه.

ر مورد ایسوز میدونم که مادربوردخوبیه چون برای پسرخال خودم دوسال پیش بستم واقعا خوب بود
برای یکی دیگه از فامیلها هم همین یک ماه پیش یه سیستم سلرون بستم که الان هم رفتم پیشش دیدم مثل ساعت داره کار میکنه من مشکلی توی این مادروبرد ندیدم حالا اگه شما میفرمایید که مارک بهتری هم هست با ذکر منبع و بنچمارک بزارید بریم نگا کنیم شاید دلمون خواست :1. (5): ما که جنس خوب گیر بیاریم از خدا مونه البته قیمتش هم خوب باشه

شما که از ايسوس خوشتون مياد در خريدش شک نکنيد. هيچ کس هم منکر خوب بودنش نيست.

فقط عرض آخر این که من یه چیزی رو نمیدونم آیا مادربوردهایی که عکسشون رو توی سایت سازنده میزارند و توی سایتهای فروش کالا در خارج هم عرضه میشود به ایران آورده میشود ؟؟ چون یه مدل توی ایسوز هست که هنوز تیو بازار نیومده ولی این درحالیه که توی تمای سایتهای فروش کالا هست میگید نه توی گوگل سرچ کنید و میبینید که همه فورشگاههای خاری اونو عرضه میککند با توجه به این که کالا ی کامپیوتری باید به روز باشه و هنوز این کالا به ایران نیومده آیا ممکنه تا بعد از عید هم خبری نشه و اصلا قرار نباشه به ایران وارد بشه ؟؟

بله همشون کم کم به ايران مياد. همين الانشم خيلي از آخرين رده هاي مادربورد ايسوس در ايران(تهران مجتمع کامپيوتر ايران) واسه فروش عرضه ميشن. نهايتا چون تکنولوژي رو به پيشرفته هر چي صبر کنيد مادربورد جديد تر مياد و اين يک روند طبيعبه. براي مثال USB3 داره روي مادربوردهاي جديد مياد. اما هنوز من توي بازار نديدم.فکر کنم توي چند ماه آينده عرضه بشه.

چون م ناز این مدل خوشم اومده و دوست دارم شما هم دربارش یه نظری عنایت بفرمایید

چیپستش 785 هست و کارت گرافیکش 4200 هست که فکر کن مباری کار من خوب باشه
ببینید من میخوام بدونم کی وارد ایران میشه آیا بعد از کریسمس هست که قطعات هم ارزون شده بتونم بخرمش ؟؟ و یا اصلا قرار نیتس وارد بشه ؟
و اگه قرار نیست وارد بشه به نظرتون این یکی چطوره
چیپستش 790 هست یه مدل بالاتر و پیشرفته تر و کارت گرافیکش 3200 هست که از قبلی پایینتره من اینو توی بازار دیدم قیمتش هم مناسبه
به نظرتون اگه اون دوتای بالایی وارد بازار بشوند گرونتر هستن د و یا این آخریه ؟؟:1. (23):

قيمتهاشو مي تونيد از سايتهاي جهاني سرچ کنيد. اما اينو بدونيد اگر بخواين مادربوردهاي جديد جديد بخريد خيلي بايد هزينه اضافي بديد.
سوالي بود در خدمتم.

ramtin_D
21-12-09, 12:50
دوست عزيز اين سخن کاملا گزاف و مسخره هست. بنده خودم هنوز پردازنده هاي K6/2 AMD که مال 15 سال پيشه رو دارم و عالي کار ميکنه. اين حرف هيچ ريشه منطقي و علمي نداره.
اما اينکه شما مي فرمائيد توي بنچمارک بازيها و ... اينتل از AMD کم آورده هم کاملا رد ميشه.
اتفاقا هنوز AMD نتونسته با سري Core i7 اينتل رقابت کنه و از نظر کلي پردازنده هاي رده بالاي اينتل خيلي جلوتر از پردازنده هاي رده بالاي AMD هستن و فرمايش شما منطقي نيست. اينم چند تا مدرک :

و حتي :

و

مي بينيد که اينتل خيلي جلوتره.
اما اگر به نسبت قيمت بخواهيد بسنجيد توي بيشتر رنجها AMD به نسبت قيمت بهتر از اينتل هست.
اما خريد هيچکدامشون شما رو پشيمون نمي کنه و اينکه فلان پردازنده مي سوزه و ... همش به کاربري صحيح و مراقبت از اون برميگرده.
سوالي بود در خدمتم.
داداش گلم شما همیشه به من لطف داشتی ممنونم حرف مشا متین و درسته باید از سی پی یو مراقبت کرد بازبینی فن و پاک کردن گرد و خاک و این موارد ولی لازم به ذکره که من متوجه شدم در لینیکی که شما عنایت کرده بویدد
میتونین ببینین که قیمت این پردازنده ای که گذاشتید با مارک اینتل حدود 600 تومنی در میاد !!! کمترین و ارزونترین سی پی یویی که در لینکهایتون به اون اشاره کردید حدود سیصد و بیست سی تومنی توی بازار معامله میشه ولی برایمقایسه خوب باید طبیعتا با هم رده خودش در AMD مقایسه بشه از لحاظ قیمت چون این پول جیب منه که صحبت میکنه وگرنه منم دلم میخواد یه سیستم توپ سه میلیونی ببندم کی بدش میاد ؟؟؟
اینجوری که منم میتونم برم کله گنده AMD رو بیارم با این شاخ به شاخش کنم:yes:در مورد سی پی یو زیر دویست تومن دارم صحبت میکنم :wink: باید یه چیزی باشه که بتونه جوابگوی کار من باشه بعله سی پی 1 میلیون تومنی هم هست که خیلی از همه اینها بالاتره و اینتل هم هست ولی خوب من باید به اندازه ای که دارم خرج کنم .
برای مقایسه بهتره که اول قیمت رو درنظر بگیریم ولی از این نمیشه گذشت که من خودم نه ساله دارم با اینتل کار میکنم و همیشه هم راضی بودم ولی اینبار به علت بودجه پایین - متاسفانه من هرباز سیستم بستم زیر یک تومن نبستم - ولی این بار نمیشه هرکاری کردم فکرشو بکن هرچی داشتم گذشاتم وسط که این آبدزدک رو عوضش کنم نشد که نشد چون ویندوز ایکس پی هم دیگه داره یواش یواش کنار گذاشته میشه و باید بریم سراغ ویندوز سون و برای نرم افزاری سخت هم مجبور شدم که چهارهسته ای استفاده کنم که در مقایسه قیمتی دیدم AMd خداییش خیلی ارزونتره و بهتره

مرسی برای توجهت ازت ممنونم و سپاسگذارم همین که شک منو برای سوختن این قطعه که قلب هر سیستمی محسوب میشه راهنمایی کردید بی نهایت سپاسگذارم:11():

ramtin_D
21-12-09, 12:59
آقا مرسی خیلی خیلی حال دادی یه دنیا ممنون همه چی رو گرفتم ولی در مورد رم ها ببین این تئوری درسته ؟؟
من الان دو گیگDDR3 یمخوام ببندم خوب ؟ میریم یک رم 2*1 کورسیر میخرم خوب ؟
ماه دیگه دوباره همین رو بخرم درواقع چهارتا یک گیگ کورسیر دارم در این حالت چقدر سیستم سریع میشه ؟؟

و یه حالت دیگه
ماه دیگه همون دو گیگی که داشتم رو بفروشم و یه ذره سر بزارم روش و یه 2*2 بخرم ؟
این چطوره ؟؟
کدوم حالت ارزونتر و مطمئنتر در میاد ؟؟
در ضمن مادروبردهاییکه انتخاب کردم اکثرا دیدم تا 16 گیگ ساپورت هستن و این که 4 تا اسلت دارند من میتونم هرچهارتاشو پر کنم

یه چیز دیگه اگه ماه دیگه کورسیر نبود دوتا یک گیگ دوال چنل از پاتریوت مثلا گیر آوردم چه با هم ممکنه همخونین داشته باشند ؟؟

اگه به کل سیستم رو جمع نکنم :Love-PCN~!: و بزارم پولم بیشتر بشه چی ؟؟ مثلا دور و بر اسفند و آخر بهمن که پول بیشتری دستم میاد مثلا صد تومن میره روی چهارصدتومن فعلی اتفاقی میفته یا نه ؟؟ باتوجه به بازار ؟؟
در ضمن برایUSB3 هم یه جا خوندم که میشه مثلا یه کارت برایش خرید و داخل اسلت مادربورد گذاشت به نظرت خوبه ؟؟ میشه امکانش هست و اگه بشه قیمتش چند در میاد ؟؟ که من اصلا خرید سیستم رو کنسل کنم در حال حاضر وایسم یه مادربورد توپ بگیرم ؟؟

reza76622201
28-12-09, 07:17
در مورد سی پی یو زیر دویست تومن دارم صحبت میکنم :wink: باید یه چیزی باشه که بتونه جوابگوی کار من باشه بعله سی پی 1 میلیون تومنی هم هست که خیلی از همه اینها بالاتره و اینتل هم هست ولی خوب من باید به اندازه ای که دارم خرج کنم .
برای مقایسه بهتره که اول قیمت رو درنظر بگیریم ولی از این نمیشه گذشت که من خودم نه ساله دارم با اینتل کار میکنم و همیشه هم راضی بودم ولی اینبار به علت بودجه پایین - متاسفانه من هرباز سیستم بستم زیر یک تومن نبستم - ولی این بار نمیشه هرکاری کردم فکرشو بکن هرچی داشتم گذشاتم وسط که این آبدزدک رو عوضش کنم نشد که نشد چون ویندوز ایکس پی هم دیگه داره یواش یواش کنار گذاشته میشه و باید بریم سراغ ویندوز سون و برای نرم افزاری سخت هم مجبور شدم که چهارهسته ای استفاده کنم که در مقایسه قیمتی دیدم AMd خداییش خیلی ارزونتره و بهتره

مرسی برای توجهت ازت ممنونم و سپاسگذارم همین که شک منو برای سوختن این قطعه که قلب هر سیستمی محسوب میشه راهنمایی کردید بی نهایت سپاسگذارم:11():

داداش گلم شما همیشه به من لطف داشتی ممنونم حرف مشا متین و درسته باید از سی پی یو مراقبت کرد بازبینی فن و پاک کردن گرد و خاک و این موارد ولی لازم به ذکره که من متوجه شدم در لینیکی که شما عنایت کرده بویدد

اینجوری که منم میتونم برم کله گنده AMD رو بیارم با این شاخ به شاخش کنم:yes:

عزيزم. اگر به فرمايش بنده دقت کرده بوديد من گفتم که اگر بخوايم قيمت رو در نظر بگيريم AMD توي بيشتر رنجها جلوتره. اما در کل تکنولوژي اينتل جلوتره. اگر بخواهيم بر اساس قيمت رده بندي کنيم در حال حاضر(نه هميشه) AMD عموم جلوتره ولي اگر بخواهيم مقايسه کلي انجام بديم بالاترين پردازنده AMD به اندازه پردازنده Intel Core 2 Quad Q9650 کارآيي نداره چه خواسته بخواهيم با Core i5 و Core i7 مقايسه کنيم!!!
پس شما به قول خوتون شاخترين پردازنده AMD رو هم بياريد هيچ حرفي واسه گفتن در برابر اينتل نداره.
و اما زير 200000 تومان. خوب حالاغ که شما محدوديت مالي داريد طبيعتا قضيه فرق مي کنه.
ديگه تصميم با خودتونه :
Intel Core 2 Quad Q9400 يا AMD Phenom II-X4 955 . اين دو هم قيمتند. اما فنوم II يه مقدار کارآيي بالاتري داره. اما من به شخصه مورد اول رو ترجيح مي دم.
سوالي بود در خدمتم.