PDA

مشاهده نسخه کامل : ایا این پاور برای این سیستم کافی است؟

Hamid2547
18-12-09, 12:47
درود
من این موضوع رو در تاپیک یکی از دوستان دیگه مطرح کردم ولی چون برای گرفتن جواب عجله دارم گفتم یه تاپیک دیگه هم بزنم
دوستان پاور من:Power:CoolerMaster eXtreme Power Plus 460Watt RS-460-PCAP-A3 هست و قطعات سیستم من:
CPU:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz
MB:
GIGABYTE - EP45-UD3L
VGA:
GIGABYTE - ATI RADEON HD 4870 - 1GB
RAM:
GEIL- Dual Channel 4GB - 1066-(2x2GB) %3
HDD
Western Digital WD5000YS-
01MPB1 500Gb
+
Seagate 1TB STM31000528AS

Optical drive
BenQ DW205S
Suzuki SL-130A
یه فن و یه کارت دی وی بی هم دارم،به نظرتون این پاور برای این سیستم کافیه؟چون چن وقت پیش یه هارد جدید خریدم که به سیستم وصل کردم و دیدم ولتاژش کم و زیاد میشه و از صدای دور هارد معلوم بود،چه پاوری به درد من میخوره به نظرتون؟با توجه به اینکه در آینده ممکنه بخام اور کنم یا هارد رید کنم و یه کولر برای سی پی یو بذارم

Hamid2547
18-12-09, 12:48
تو سایت کولر مستر حساب کردم رکمندد پاور رو گفت:
Only the registered members can see the link
نمیدونم حالا چقدر میشه روش حساب کرد،اینجا زده:
Attention: Dual or Quad Sockets means you have more than one
physical CPU (AMD 4x4 for example, or server board with 2 or more processors)
سی پی یو رو یک سوکته انتخاب کردم،به نظر شما میشه روش حساب کرد؟

توی این سایت هم حساب کردم:
رکمندد رو در حالت فول لود گفت:
البته فیزیکال سی پی یو رو یکی انتخاب کردم،چون زیرش نوشته بود:
Attention: A single Dual or Quad CORE CPU is still 1 physical CPU!
نمیدونم حالا حساب سایت کولر مستر درستره یا این سایت

اینم یه عکس از ولتاژها،نمیدونم به درد بخوره یا نه:

kakihot
18-12-09, 14:41
بله 350 وات کاملا کافیه البته ریل نه پیک

Hamid2547
18-12-09, 15:04
منظور شما رو از ریل و پیک نمیفهمم چون اصلا نمیدونم چی هستند،ایا این پاوری که در حال حاظر دارم برق سیستمم رو تامین میکنه و مشکلی برام به وجود نمیاره؟

hapalii
18-12-09, 18:50
منظور شما رو از ریل و پیک نمیفهمم چون اصلا نمیدونم چی هستند،ایا این پاوری که در حال حاظر دارم برق سیستمم رو تامین میکنه و مشکلی برام به وجود نمیاره؟

گاهی اوقات بعضی از سازنده ها حداکثر توان خروجی پاور خودشون رو در مواقع اوج مصرف که معمولا برای چند دقیقه قادر به تامین این مقدار توان هست درشت روی بدنه پاور می نویسند و مقدار توان واقعی پاور رو ریز یه گوشه دیگه البته دیگه این روش تقریبا منسوخ شده مثلا مثل پاور های قدیمی که بزرگ می زد 500 وات اما توان واقعی پاور 250 وات یا حتی کمتر و این پاور قادر مثلا برای 1 دقیقه توان 500 وات رو هم تامین کنه اما بعد از یک دقیقه کم میاره توان پیک منظور همین توان که برای مدت خیلی محدودی تامین میشه و توان ریل یا واقعی توانی که یک پاور قادر همیشه و برای ساعت های طولانی این مقدار رو تامین کنه .

به نظر من که برای سیستم شما کافی خود سایت کولر مستر هم دو مدل eXtreme 400 وات و real 400 وات رو پیشنهاد میده من قطعات شما رو زدم 360 وات توان مورد نیاز اعلام کرد برای همین 460 واتی که شما دارید کافی از نظر من ضمن این که رید کردن دو تا هارد مصرف برق شما رو زیاد نمی کنه شما همین الان هم دو تا هارد دارید و برای محاسبه توان هم دو تا هارد حساب شده کولر هم اونقدری مصرف بالاتر از فن و کولر معمولی الان نباید داشته باشه اورکلاک هم که من نمی دونم ولی نباید بیشتر از این لازم داشته باشه

Hamid2547
18-12-09, 20:26
اینم مشخصات کامل پاوره: Only the registered members can see the link

J.Omrani
19-12-09, 10:23
درود
من این موضوع رو در تاپیک یکی از دوستان دیگه مطرح کردم ولی چون برای گرفتن جواب عجله دارم گفتم یه تاپیک دیگه هم بزنم
دوستان پاور من:Power:CoolerMaster eXtreme Power Plus 460Watt RS-460-PCAP-A3 هست و قطعات سیستم من:
CPU:
MB:
GIGABYTE - EP45-UD3L
VGA:
RAM:
HDD
01MPB1 500Gb
+

Optical drive
BenQ DW205S
Suzuki SL-130A
یه فن و یه کارت دی وی بی هم دارم،به نظرتون این پاور برای این سیستم کافیه؟چون چن وقت پیش یه هارد جدید خریدم که به سیستم وصل کردم و دیدم ولتاژش کم و زیاد میشه و از صدای دور هارد معلوم بود،چه پاوری به درد من میخوره به نظرتون؟با توجه به اینکه در آینده ممکنه بخام اور کنم یا هارد رید کنم و یه کولر برای سی پی یو بذارم

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوست خوب من؛
سلام،
با توجه به مشخصات سیستم شما (علی الخصوص کارت HD4870) ، بهتر از از سری Real power CoolerMaster در محدوده توانی بالاتر از 500 وات استفاده فرمایید. نکته فنی در این سیستم، توجه خاص به میزان مصرف کارت گرافیک شما از شاخه اول 12 ولت خروجی این پاور است (که هم زمان مادربرد و اپتیکال درایوهای سیستم شما را تغذیه می کند). از نظر ظاهری هم کارت گرافیک شما نیاز به دو کانکتور 6 پین دارد ، در حالی که پاور شما فقط دارای یک کانکتور 6 پین است.

با تقدیم احترام

AMD>INTEL
19-12-09, 10:31
درود
CPU:
MB:
GIGABYTE - EP45-UD3L
VGA:
RAM:
HDD
01MPB1 500Gb
+

Optical drive
BenQ DW205S
Suzuki SL-130A

به دلیل مصرف سیستم شما یک پاور 600 تا 700 واتی بگیرید که اگر بعدا قصد ارتقا داشته باشید مشکل نداشته باشید
چیزی که من پیشنهاد میدم این مدل هست
Silent Pro M700

البته پاورهای خوب دیگری هم تو بازار هستند . ولی انتخاب من این پاور هست

JEskandari
19-12-09, 14:56
اما به نظر من پاور 350 برای سیستم ایشان یک کم ضعیفه و ایشان برای عملکرد مناسب سیستم به حداقل 500 وات حقیقی احتیاج دارند. شاید حتی بیشتر

Hamid2547
20-12-09, 00:00
من حداکثر تا 130 تومن بیشتر نمیتونم هزینه کنم،به نظرتون بهترین پاوری که تو این رنج میشه خرید چیه؟اون 700 وات کولر مستر بالای 160 هستش،میشه یه مدل دیگه پیشنهاد بدید؟ممنون:give_rose:

nasiban
20-12-09, 02:20
به نظر من Green 885W وات بگیر بهترین پاوره از همه لحاظ کامل هست .

rezaaghili
20-12-09, 02:58
680 گرین کافیه به نظر من

hapalii
20-12-09, 12:29
همین طوری بیام پایین تر به نظر من که همان پاور قبلی می تونه توان مورد نیاز سیستم شما رو تامین کنه ولی نکته ای که اقای عمرانی بهش اشاره کردن کم اوردن شاخه 12 ولت اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید به نظر من 535B یا حداکثر 585B ' گرین هم کافی این دومی رو که خود سایت گرین هم برای این سری کارتها معرفی کرده در ضمن 2 تا کانکتور 6 پین هم داره و قابیلت مدیریت کابل هم داره همین 585 خودش قیمتی نزدیک 90 هزار تومان داره من که زورم می یاد دیگه بیشتر از این خرج کنم برای پاور این سیستم البته اگر مال من بود

AMD>INTEL
20-12-09, 13:11
به دلیل مصرف سیستم شما یک پاور 600 تا 700 واتی بگیرید که اگر بعدا قصد ارتقا داشته باشید مشکل نداشته باشید
چیزی که من پیشنهاد میدم این مدل هست
Silent Pro M700

البته پاورهای خوب دیگری هم تو بازار هستند . ولی انتخاب من این پاور هست

تو واتاژ بالاتر انتخاب silent pro m 850 کولر مستر میباشد :