PDA

مشاهده نسخه کامل : اسپیکرهای 7.1 را معرفی کنید ( برای خرید )

saman87
15-12-09, 12:00
سلام
به چند تا اسپیکر 8 کاناله ( 7.1 ) نیازمندم.
لطفا بدون توجه به برند و قیمت دستگاه ها اسپیکرهایی که با این مشخصه در بازار ایران وجود دارند را معرفی کنید.
با تشکر

Moein
15-12-09, 12:13
سلام
لطفا بدون توجه به برند و قیمت دستگاه ها اسپیکرهایی که با این مشخصه در بازار ایران وجود دارند را معرفی کنید.
با تشکر

دوست عزیز تعداد زیاد اسپیکر دلیل بر کیفیت و قدرت صدا نمی شوند

از اونجایی که قیمت برای شما مهم نیست من 2 مدل رو که 5.1 هستند رو معرفی می کنم که پادشاهان صدا در اسپیکر ها هستند

1.creative gigaworks g550w

Only the registered members can see the link

LOGITECH Z5500

این دو مدل رو می تونی با سفارش دادن به نمایندگان شاب و اواژنگ تهیه کنید

موفق باشید

SSA MEMBER

saman87
15-12-09, 12:27
دوست عزیز تعداد زیاد اسپیکر دلیل بر کیفیت و قدرت صدا نمی شوند

از اونجایی که قیمت برای شما مهم نیست من 2 مدل رو که 5.1 هستند رو معرفی می کنم که پادشاهان صدا در اسپیکر ها هستند

1.creative gigaworks g550w

LOGITECH Z5500

این دو مدل رو می تونی با سفارش دادن به نمایندگان شاب و اواژنگ تهیه کنید

موفق باشید

SSA MEMBER

ممنون، عالی بودند

خب حالا بنظر شما من کدوم یکی از اینا رو سفارش بدم؟ کدومش رو برتر می دونید با توجه به اینکه هر دو از برندهای خیلی خوب هستند؟؟؟

sAsAn.K
15-12-09, 12:40
Z5500 شیدا پیشنهاد میشه !
Creative ه رو بی خیال شید ...

Moein
15-12-09, 13:20
ممنون، عالی بودند

خب حالا بنظر شما من کدوم یکی از اینا رو سفارش بدم؟ کدومش رو برتر می دونید با توجه به اینکه هر دو از برندهای خیلی خوب هستند؟؟؟

اگر درست بگم z5500 رو تنها نماینده بازار ایران و بازار پایتخت اواژنگ این اسپیکر ها رو موجود دارند چون تخصصی تر کار می کنند این مدل ها رو و قیمتی حدود 480.000 تومان داشتند اخرین بار!(روی این قیمت حسابی نکنید هر چی دوست داشتن می فروشن :دی)

در صورتی هم که می دونید هزینه برای اسپیکر زیاد هست می تونید به سراغ z2300 برید اون هم برای خودش پادشاهی هست در اسپیکر های 2.1 و قیمتی معادل 250.000 تومان داره

saman87
15-12-09, 13:35
من خودم creative t7900 دارم که ازش راضیم ولی در مورد این درخواست این توضیح رو بدم که:
من این چند تا اسپیکر رو برای جاهایی می خوام که بتونند بخوبی صدا رو با کیفیت خوب پخش کنند قدرت و بلندی صدا هم برام زیاد مهم نیست همین در حد قابل قبولی باشه کافیه فقط مهم برام چند کاناله بودن و شفافیت صداست!!!!
عرض کردم 8 کاناله چون در اولویت قرار داره برام و خیلی مهمه! در صورت پیدا نشدن تا 20 روز آینده می رم بطرف 5.1 ها که خب همونطور که شما دوستان هم معرفی کردید تو بازار ایران این نوع اسپیکرها پیدا میشه.
پس:
7.1
یا
5.1
بازم ممنون
و بازم می گم قیمت برام مهم نیست!
nima_hl
15-12-09, 13:40
سلام
با تشکر

سلام

منم با نظر اساتید روی 5.1 موافقم ، 7.1 نیاز به محیط بزرگ و کشیده داره تا بشه به خوبی تنظیمش کرد

از برند ادیفایر هم این اسپیکر خوبیه ( البته نسبت به لاجینک که باران عزیز معرفی فرمودند حرفی برای گفتن نداره ولی تو رنج 85 تومن یکی از انتخابهای خوبه )

Only the registered members can see the link_produk

M2600 :give_rose:

saman87
15-12-09, 13:41
اگر درست بگم z5500 رو تنها نماینده بازار ایران و بازار پایتخت اواژنگ این اسپیکر ها رو موجود دارند چون تخصصی تر کار می کنند این مدل ها رو و قیمتی حدود 480.000 تومان داشتند اخرین بار!(روی این قیمت حسابی نکنید هر چی دوست داشتن می فروشن :دی)

بله، با روحیاتشون آشنایی دارم ولی این دو مدلی که شما فرمودید احتمالا بتونم از یه جای خوب با قیمت واقعی تر تهیه کنم.
در مورد اسپیکر کاری به گارانتی ندارم. بدون گارانتی بهتره:wink:

Moein
15-12-09, 13:42
من خودم creative t7900 دارم که ازش راضیم ولی در مورد این درخواست این توضیح رو بدم که:
من این چند تا اسپیکر رو برای جاهایی می خوام که بتونند بخوبی صدا رو با کیفیت خوب پخش کنند قدرت و بلندی صدا هم برام زیاد مهم نیست همین در حد قابل قبولی باشه کافیه فقط مهم برام چند کاناله بودن و شفافیت صداست!!!!
عرض کردم 8 کاناله چون در اولویت قرار داره برام و خیلی مهمه! در صورت پیدا نشدن تا 20 روز آینده می رم بطرف 5.1 ها که خب همونطور که شما دوستان هم معرفی کردید تو بازار ایران این نوع اسپیکرها پیدا میشه.
پس:
7.1
یا
5.1
بازم ممنون

نگاه کن دوست من این اسپیکر ها که معرفی شد در رده اول و دوم رنکینگ جهانی ایستادند و هیچ اسپیکری بالا تر از این ها رو من توی سایتی ندیدم که به صورت تولید انبوه باشه!
پس 7.1 یا حتی 5.1 وجود نداره که بتونه رقیب این مدل اسپیکر ها باشه هنگامی که THX میاد اسپیکری رو تایید می کنه اون موقع باید ادم بدونه با چی طرفه :دی

به این دلیل این دو اسپیکر توصیه شد که تنها با 200 وات ریل باس شما می تونید لذت هر اهنگی رو ببرید از جمله سنتی ایرانی تا صدای رپ خارجی! و در هر صدا و کیفیتی اما اسپیکر های یاد شده بیشتر برای فضای بسته پیشنهاد میشه چون برای مکان های باز شما بهترین کار این است که از اسپیکر های دست ساز استفاده کنید که قدرت بلندی صدا داشته باشند

nima_hl
15-12-09, 13:49
پس:
7.1
یا
5.1
بازم ممنون
سامان جان اگر منظورت محیط نمایشگاهی هستش بهت پیشنهاد میکنم از فکر این اسپیکرها بیا بیرون

من یه نمایشگاه 300 متری رو میخواستم سیستم صوتی ببندم که صدای یکنواخت داشته باشه

با ۸ تا 5.1 این کار رو با زحمت خیلی زیاد انجام دادم ولی آخرش به دلم نشست ( صداها اونجور که میخواستم به صورت یکنواخت پخش نمیشد )

آخر همه باندها رو جمع کردم و یه آمپلیفایر 200 وات مونو گرفتم با ۱۶ تا باند ماشین ( کلش 300 تومن نشد :wink: )

و یه صدای یکنواخت و عالی تونستم تو کل فروشگاه ازش بگیرم

اینو گفتم شاید به دردت بخوره :give_rose:

saman87
15-12-09, 13:50
سلام

منم با نظر اساتید روی 5.1 موافقم ، 7.1 نیاز به محیط بزرگ و کشیده داره تا بشه به خوبی تنظیمش کرد

از برند ادیفایر هم این اسپیکر خوبیه ( البته نسبت به لاجینک که باران عزیز معرفی فرمودند حرفی برای گفتن نداره ولی تو رنج 85 تومن یکی از انتخابهای خوبه )

Only the registered members can see the link_produk

M2600 :give_rose:

بله، ولی خب هرچقدر تعداد اسپیکرها بیشتر باشه بهتر میشه به محیط حس داد.
ادیفایر برند بدی نیست خیلی خوبه. ولی این ظاهرش که خیلی مظلومه. مطمئن هستید می تونه خوب بخونه؟؟

nima_hl
15-12-09, 14:11
بله، ولی خب هرچقدر تعداد اسپیکرها بیشتر باشه بهتر میشه به محیط حس داد.
ادیفایر برند بدی نیست خیلی خوبه. ولی این ظاهرش که خیلی مظلومه. مطمئن هستید می تونه خوب بخونه؟؟

والا من یه بار خودم رو کشتم نتونستم یه 7.1 رو اونجور که 5.1 رو تنظیم 3D میکنم ست کنم

البته یک مقدار هم به محیط بر میکرده مثلا توی یک سالن مستطیل شکل اگر شنونده در مرکز باشه میشه این باند رو تنظیم کرد ولی در محیطهای مربعی خیلی جالب نمیشه

در مورد اطمینان از صدا این یکی رو مطمئنم ( البته قیمتش حدود 370 هستش )

این S550 هستش که صدای فوق العاده‌ای داره ( نمیتونم با لاجیتک مقایسه کنم چون صدای اون رو نشنیدم ):give_rose:

saman87
15-12-09, 14:16
سامان جان اگر منظورت محیط نمایشگاهی هستش بهت پیشنهاد میکنم از فکر این اسپیکرها بیا بیرون

من یه نمایشگاه 300 متری رو میخواستم سیستم صوتی ببندم که صدای یکنواخت داشته باشه

با ۸ تا 5.1 این کار رو با زحمت خیلی زیاد انجام دادم ولی آخرش به دلم نشست ( صداها اونجور که میخواستم به صورت یکنواخت پخش نمیشد )

آخر همه باندها رو جمع کردم و یه آمپلیفایر 200 وات مونو گرفتم با ۱۶ تا باند ماشین ( کلش 300 تومن نشد :wink: )

و یه صدای یکنواخت و عالی تونستم تو کل فروشگاه ازش بگیرم

اینو گفتم شاید به دردت بخوره :give_rose:
شما از کجا فهمیدی برای نمایشگاه می خوام؟
درست فهمیدی :cool:
ولی برای نمایشگاهی که من می خوام کمی شرایط خاصی داره. یعنی چجوری بگم محیط جوری ه که نه زیاد بزرگه که مشکل شما رو داشته باشم و نه زیاد کوچیکه که از 2.1 استفاده کنم. ( ضمن اینکه محیط شکل هندسی راحتی هم نداره )
یه جایی هست که تنها فقط با اینجور اسپیکرهای کوچولو اما باکیفیت میشه خب بهش انرژی داد.
منم اولش می خواستم از روش شما استفاده کنم ولی خب تو این محیط ها واقعا نمیشه تازه جوری هم باید پخش کنم این اسپیکرها رو که از دید همه کاملا پنهون بمونه ولی صدا خوب پخش بشه!
کار ، هم کاری هست که موندگاره پس حتما باید دستگاه ها باکیفیت باشند

خلاصه گرفتار شدم

nima_hl
15-12-09, 14:38
ولی برای نمایشگاهی که من می خوام کمی شرایط خاصی داره. یعنی چجوری بگم محیط جوری ه که نه زیاد بزرگه که مشکل شما رو داشته باشم و نه زیاد کوچیکه که از 2.1 استفاده کنم. ( ضمن اینکه محیط شکل هندسی راحتی هم نداره )
یه جایی هست که تنها فقط با اینجور اسپیکرهای کوچولو اما باکیفیت میشه خب بهش انرژی داد.
منم اولش می خواستم از روش شما استفاده کنم ولی خب تو این محیط ها واقعا نمیشه تازه جوری هم باید پخش کنم این اسپیکرها رو که از دید همه کاملا پنهون بمونه ولی صدا خوب پخش بشه!

خلاصه گرفتار شدم

تجربه :wink:

هیچ کدوم از این اسپیکرها به درد کار شما نخواهد خورد جدای مسائل سیم کشی و نصب شما یک مشکل بزرگ پیدا میکنید اون هم ساب ووفر هستش

یعنی صدای باس فقط از یک نقطه میاد که کل نظم صدا بهم میریزه

بنده همه این مسیر رو رفتم و ساعتها زمان گزاشتم ولی نشد که نشد

حتی همراه باندها ساب رو هم ۴ گوشه و حتی ۸ قسمت هم قرار دادم ولی جواب نداد

شما از فکر تفکیک کلا بیا بیرون همه یاندها باید همراه هم یک صدا رو پخش کنند تا بتونی یکنواختی صدا را در محیط پخش کنی

چیزائی که لازم داری اینها هستش

آمپلیفایر ۱۰۰ تا ۲۰۰ وات مونو ( توی لوازم صوتیها میتونی پیدا کنی ازش برای مسجد استفاده میکنند :whistle: ) قیمتش بین 40 تا 200 تومنه که بسته به فضائی که میخوای پوشش بدی و تعداد باندهات میتونی انتخاب کنی

پایه باند ، این همون جعبه‌ای هستش که پشت ماشین میبندن و باند داخلش نصب میشه ، اگر بگردی نمونه شکیل پیدا میکنی

باند ، که به نظرم از همون مدل ساده استفاده کن ( گرد ) چون سریهای بیضی ( اصطلاحا خربوزه‌ای :1. (35):) چون معمولا تیوتر و میدرنج جدا داخلش داره باز زایه پخش صداش محدود میشه

و آخر هم سیم ۲ رشته که بهتره اگر متراژت بالاست سیمهای طولانی تر از جنس بهتر انتخاب بشه

با این تجهیزات تونستم نتیجه‌ای که با نزدیک ۲ میلیون نتونستم بگیرم رو بدست بیارم

باز اگر خواستی متراژ محیط رو بگو تا بیشتر بتونم کمک کنم :give_rose:

D J V A H I D
15-12-09, 15:01
یه دونه 2.1 بگیرید واسه کارشما بهتره ... :yes:

feryfrt
15-12-09, 15:07
DENON
FOCAL France
سراغ دارم نمايندگي اصليش. ميتوني تست هم بكني
البته 5.1

nima_hl
15-12-09, 15:24
یه دونه 2.1 بگیرید واسه کارشما بهتره ... :yes:

وحید جان

شما فرض کن توی یک سالن ۴۰-۵۰ متری میخوای یک 2.1 رو جوری نصب کنی که در تمام مکانها صدا به یک نحو شنیده بشه

این امکان پذیر نیست چون اگر به باند چپ نزدیک باشی صدای باند راست و ووفر از شما دوره و به همین ترتیب در مکانهای دیگه هم این مشکل رو خواهی داشت

تنها در یک محوطه ۱-۲ متری که محل طلاقی هر ۳ باند هستش شما میتونید تمام صداها رو به صورت کامل و یک نواخت بشنوی

در کل اگر شما ۲ اسپیکر یا بیشتر داشته باشید نمیتونید محدوده ۱-۲ متر بیشتر رو پوشش بدید :wink:

به قدرت باند یا کیفیت ارتباطی نداره ، یک تعداد امواح صدا از یک باند و بخش دیگرش از باند دیگر خارج میشن و شنونده باید حتما در نقطه بر خورد این امواج قرار بگیره تا همه صداها رو به صورت یکسان بشنوه

در محیطهای بزرگ مثل سینماهای جدید که صدای دالبی پخش میکنند اگر تشریف برده باشید میتونید این مسئله رو کامل حس کنید

اگر از روی بدشانسی صندلی شما نزدیک یکی از باندها باشه اصلا از صدای ۳ بعدی نمیتونید لذت ببرید

برای همین هستش که در سینماهای استاندارد یه هاشیه خالی اطراف صندلیها قرار میدند که افراد خیلی بیرون از مرکز قرار نگیرند :give_rose:

Jagvar
16-12-09, 00:16
یه جایی هست که تنها فقط با اینجور اسپیکر های کوچولو اما باکیفیت میشه خب بهش انرژی داد.

خلاصه گرفتار شدم

تجربه :wink:

هیچ کدوم از این اسپیکرها به درد کار شما نخواهد خورد جدای مسائل سیم کشی و نصب شما یک مشکل بزرگ پیدا میکنید اون هم ساب ووفر هستش

یعنی صدای باس فقط از یک نقطه میاد که کل نظم صدا بهم میریزه

بنده همه این مسیر رو رفتم و ساعتها زمان گزاشتم ولی نشد که نشد

حتی همراه باندها ساب رو هم ۴ گوشه و حتی ۸ قسمت هم قرار دادم ولی جواب نداد

شما از فکر تفکیک کلا بیا بیرون همه یاندها باید همراه هم یک صدا رو پخش کنند تا بتونی یکنواختی صدا را در محیط پخش کنی

با سلام خدمت دوستان.
برای کسی که کیفیت صدا در حد تیم ملی براش مهم باشه باید خیلی چیز هارو مد نظر قرار بده، که البته خیلی از نکات رو دوستان گفتن.
اما پیشنهادی برای شما دارم:
یکی از دوستان بنده توی کار موزیک هستن و در حدود یک سال قبل speaker رو گرفتن که 700 تمن براش آب خورد. اما نکته جالبش اینجاست که اصلا این اسپیکر شبیه به هیچ یک از اسپیکر های که دوستان معرفی می کنند و می کردنند نیست! چون زمانی که شفافیت صدا ملاک باشه دیگه لازم نداریم speaker بگیریم که مثلا 100 توان داره ولی 50 وات برای ووفر هستش! صدای بمی که ووفر ایجاد می کنه اصلا چیز خوشایندی برای کسی که می خواد شفافیت داشته باشه نیست. بنده خودم یکی از فرادی هستم که موزیک های کلاسیک گوش می دم و شفافیت رو برام از همه چیز مهم تره البته باس هم خوبه نه دیگه به این صورت که نیمی از توان اسپیکر برای ووفر باشه!
در مورد اسپیکر گفتین و کیفیت باید بگم yamaha در صدا بهترین چیز هارو داره چون دقیقا همون طرفی که می گم اسپیکر های مخصوص استدیو گرفته بود از یاماها و از اون موقه که من صدای اون اسپیکر رو شنیدم دمبال یع چیزی شبیه به اون بودم چون واقعا سلطان بلا مناضع صدا بود برای من. که البته بعد از چندین ماه تحقیق به چیزی رسیدم که با قیمت 100 تمن کیفیتی رو برای دومین بار به من نشون داد که البته باز اسپیکر های مخصوص استدیو بودن.
edifier r1900tIII
-----------------------------
اما پیشنهاد بنده:
اگر شما از اسپیکر های مخصوص استدو استفاده می کنید. می تونید صدایی رو داشته باشید. که تا حالا از هیچ اسپیکری نشنیدین.
شما اگر 4 جفت از این نمونه اسپیکر تهیه کنید. و با حساب این که توان هر جفت 70 وات باشه می توان 4* 70=280 وات رو داشته باشید! اون هم خالص:gasp: و کیفیتی در حد تیم ملی برزیل:1. (35): حالا خود دانید. و البته برای بهم وصل کردن این اسپیکر ها چون مخصوص استدیو هستن تمام چیز های مورد نیاز قرار داده شده. مثلا چند اسپیکر رو به هم وصل کردن از ساده ترین روش.
این هم چنتا تصویر از اسپیکر خودم (والبته به اسپیکر های قبلیم ترکیب کردم خیلی جالب شده!)دیگه توی کار مودینگ اسپیکر نبودیم که رفتیم:lol:
(در صورت اصلا مهم نبودن هزینه 4 تا از این (Only the registered members can see the link) هم بگیرید خوبه ها!)

feryfrt
16-12-09, 09:18
حرف منو گوش كن يه سر بيا شهرك غرب روبرو ميلاد نور اوندسته خيابونه. (سر خيابان حسن سيف)
يه پاسا‍ژه اسمش رو دقيق نميدونم بوستان يا گلستان.
يه جفت اسپيكر گذاشته كه فلش هم بهش ميخوره 2 سالم گارانتي مارك ROCK چيني هست.

ولي واقعاً خوب و خوراكه DISCO DANCE وحشتناكه. آمپلي فاير هم داخلش هست.

من با موزيكهاي خودم تستش كردم ، وحشتناك ديسكو راه ميندازه .
تازه فكر ميكنم بياد تو خونه صداش خيلي خيلي بيشتر و بيسش بيشتر بشه.

به نظر من از فكر ا5.1 بيا بيرون.

سيستم Stereo يه لذت ديگه داره . تا نشنوي و تست نكني لذتش رو نميفهمي

reza76622201
16-12-09, 11:46
از برترين برندهاي اسپيکر دنيا ميشه JBL و Creative رو نام برد. 7.1 هم دارن.
اگر دنبال کيفيت صدا هستيد سيستم 7.1 بدردتتون مي خوره. اما اگر دنبال حجم بالاي صدا و بلندي خيلي زياد هستيد همون سيستمهاي معمولي استريو بيشتر کارآيي داره.

amin2006
02-03-10, 20:30
creative gigaworks g550w

سلام دوست عریز من خیلی وقته دنبال این اسپیکر می گردم راستش هر چی می گردم پیداش نمی کنم
لطف می کنی کمکم کنین
ممنون
amintip2006@gmail.com