PDA

مشاهده نسخه کامل : نظر سنجی: مقایسه و بررسی فنی پاورهای 400 الی 450 وات موجود در بازار ایران توسط عصر شبکه

J.Omrani
13-12-09, 17:55
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوستان عزیز؛
سلام،

امروز با خبر شدم که دوهفته نامه محترم عصر شبکه (همانند مقایسه فنی بین پنج مدل پاور 850 الی 900 وات (Only the registered members can see the link)) قصد برگزاری یک مقایسه کاملا فنی دیگر بین چند مدل از بهترین پاورهای موجود در بازار داخلی در رنج توانی 400 الی 450 وات را دارد. ایشان از بنده خواستند تا با کمک و نظر شما دوستان ، در مورد تنوع برندها (حداکثر پنج برند) تصمیم گیری شود.

لذا از شما عزیزان تقاضا دارم تا با شرکت در این نظر سنجی ، برند پاور مورد نظر خود را برای حضور در این بررسی مشخص فرمایید. (دوستان لطفا توجه فرمایند که حتما 5 مورد را انتخاب نمایند تا نتیجه گیری آسان تر شود)

همچنین پس از اطلاع از تاریخ این بررسی ، حتما شما را در جریان قرار خواهم داد تا انشاا.. شاهد حضور یک نماینده از طرف سایت خوب شهر سخت افزار (به انتخاب خود شما) در این بررسی باشیم.

با تقدیم احترام

N0m@d
13-12-09, 18:01
سلام

آقای عمرانی کاش پاور CORSAIR - VX450 هم توی تست باشه:yes:

میخوام ببینم سرش به تنش می ارزه با این قیمتی که داره

اگر CORSAIR هم اضافه بشه توی نظر سنجی بد نیست چون الان زیاد توی بازار ایران هست:give_rose:

J.Omrani
13-12-09, 18:12
سلام
آقای عمرانی کاش پاور CORSAIR - VX450 هم توی تست باشه:yes:
میخوام ببینم سرش به تنش می ارزه با این قیمتی که داره
اگر CORSAIR هم اضافه بشه توی نظر سنجی بد نیست چون الان زیاد توی بازار ایران هست:give_rose:

دوست خوب من؛
سلام،
یکی از محدودیت های این تست، استفاده از مدل پاورهای بدون PFC یا اصطلاحا Non PFC است. هدف مقایسه پاورهای ارزان قیمت (مثلا بین 40 الی 55 هزار تومان) که عمومیت بیشتری در بازار ایران دارند، است.
بی شک پاور مد نظر شما به دلیل بهره مندی از مدار Active PFC دارای عملکرد بهتر و البته قیمت بالاتری است که متاسفانه در این رنج مقایسه ای قرار نخواهد گرفت.

با تقدیم احترام

nima_hl
13-12-09, 18:34

دوستان عزیز؛
سلام،

امروز با خبر شدم که دوهفته نامه محترم عصر شبکه (همانند مقایسه فنی بین پنج مدل پاور 850 الی 900 وات (Only the registered members can see the link)) قصد برگزاری یک مقایسه کاملا فنی دیگر بین چند مدل از بهترین پاورهای موجود در بازار داخلی در رنج توانی 400 الی 450 وات را دارد. ایشان از بنده خواستند تا با کمک و نظر شما دوستان ، در مورد تنوع برندها (حداکثر پنج برند) تصمیم گیری شود.

لذا از شما عزیزان تقاضا دارم تا با شرکت در این نظر سنجی ، برند پاور مورد نظر خود را برای حضور در این بررسی مشخص فرمایید. (دوستان لطفا توجه فرمایند که حتما 5 مورد را انتخاب نمایند تا نتیجه گیری آسان تر شود)

همچنین پس از اطلاع از تاریخ این بررسی ، حتما شما را در جریان قرار خواهم داد تا انشاا.. شاهد حضور یک نماینده از طرف سایت خوب شهر سخت افزار (به انتخاب خود شما) در این بررسی باشیم.

با تقدیم احترام

سلام وخسته نباشید

آقای مهندس اگر امکان داره از برندهای تولید داخل مثل پاسکال یا ارم ( یا هر مدلی که هنوز تولید میشه ) هم توی این تست استفاده بفرمائید تا وضعیت تولید داخل هم مشخص بشه

البته پاسکال رو مدتیه در بازار ندیدم ولی ارم توی بازار هست :give_rose::give_rose:

J.Omrani
13-12-09, 18:51
سلام وخسته نباشید
آقای مهندس اگر امکان داره از برندهای تولید داخل مثل پاسکال یا ارم ( یا هر مدلی که هنوز تولید میشه ) هم توی این تست استفاده بفرمائید تا وضعیت تولید داخل هم مشخص بشه
البته پاسکال رو مدتیه در بازار ندیدم ولی ارم توی بازار هست :give_rose::give_rose:
دوست خوب من؛
سلام،
اتفاقا بنده نیز با شما هم عقیده بودم ولی نظر جناب آقای پناهی بر این بود که کیفیت و سطح این بررسی حتما مد نظر قرار داده شود و همچنین از روبرو شدن با مسائل و مشکلات جانبی و احیانا کدورت، پرهیز شود.
مطمئنا خیلی از برندهای داخلی و خارجی دیگر هم می توانستند در این پیشنهاد اولیه حضور داشته باشند، ولی حضور ایشان ممکن بود به قیمت حذف برندهای معتبر تر از شرکت در این بررسی منجر شود. آیا شما موافق بودید که مثلا برند خوشنام ENERMAX در این بررسی نباشد و به جایش ... حضور داشته باشد؟

با تقدیم احترام

kakihot
13-12-09, 21:32
من اینا رو اونجا تو فروم لیون نوشتم لازم دونستم اینجا هم بگم
با عرض خسته نباشید
چرا seasonic 330 وات رو از قلم انداختین به عقیده من تو این رنجی که فرمودین این پاور از همه بهتره
Only the registered members can see the link در ضمن وقتی این پاور اکتیو هست تازه ارزان هم هست پس بهترین انتخابه چه دلیلی داره غیر
اکتیو های گرونتر و با کیفیت پایین تر رو تست کنیم ؟؟؟
ANTEC با وات 380 و 430 هم میشه تست بفرمایید
من فکر میکنم هیچ پاوری تو دنیا به این ANTEC نمیرسه از کیفیتش همچنان متحیرم
اگه دیده باشین آقای شامینو تو اکستریم سیستم از 1200 واتش 1621 وات توان کشید و پاور آخ نگفت اینم لینکشOnly the registered members can see the link
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

kakihot
13-12-09, 21:55
به نظر من آقای عمرانی پاور های زیر 40 هزار تومان بازار رو تو تست شرکت بدین چون همه بودجه هاشون تو این
محدوده هست و بعد چند مدل توش ریکومند کنید تو بودجه های مختلف نه اینکه باز نتیجه بگیرید که گرین خوبه
در خوب بودن محصول شما شکی نیست ولی یکی از بزرگترین معایب شرکت شما اینه که تحمل رقیب ندارید و این
خوب نیست من خودم ترمال تیک رو آوردم ولی بعدا فهمیدم که اون پاورهایی رو که به ایران میده اونایی نیست که به آمریکا و اروپا میده درشو تخته کردم (چون استوک نمیفروخت همیشه با سفارش جنس میساخت و این قضیه بودار بود)
امید وارم از حرفای من ناراحت نشید

با تشکر
کیوان علی نژاد

Shahryar
13-12-09, 22:33
با سلام :11():

پیشنهاد من این هست که بدون در نظر گرفتن هیچ فاکتوری تنها و تنها با محدود کردن رنج قیمت مقایسه کنید و از نظر برند ها هم برند های Antec و Corsair هم در صورتی که در اون رنج قیمت پاوری دارند اضافه بشند .

چون تنها عاملی که باعث خرید یک محصول میشه قیمت اون هست .

به نظرم بررسی رنج 800-900 واقعاً بررسی خوب و عادلانه ای بود . امیدوارم این بررسی هم در آخر بعد از همفکری و ... ای که انجام میگیره همین طور باشه . :love:

باتشکر :1. (21):

roben
14-12-09, 00:01
دقیقا موافقم
تنها چیزی که برای بررسی پاور و دیگر قطعات اهمیت داره رنج قیمتی اونهاست
برسی دوتا قطعه 40 و 90 تومانی کمکی به کسی نمی کنه
اگه قرار هست قیمتها تا 50 باشه مسلما 535 گرین
nasiban
14-12-09, 00:25
جناب مهندس عمرانی با تشکر از اینکه در این رابطه برای کاربران آگاه سازی میکنید ولی فکر میکنم پاور های Seasonic و Antec هم حضور داشته باشند خیلی بهتره .

Xtreme
14-12-09, 00:44
سلام ..

نظر من این است که قیمت اصلا نباید فاکتور محدود کننده باشه چرا که در خرید قطعات همیشه ضریب قیمت / کارایی سنجیده میشه .

داشتن یا نداشتن PFC هم نمی تواند عامل درستی برای حضور یا عدم حضور باشد چرا این نکته خود در ارزیابی یک محصول نقش مهمی پیدا می کند و باز هم در نتیجه نهایی بر روی ضریب قیمت به کارآیی تاثیر مهم خواهد گذاشت.

در نهایت پیشنهاد بنده تنها در نظر گرفتن همان محدوده توانی 400 تا 450 جهت انتخاب محصولات است.

د

kakihot
14-12-09, 00:58
سلام ..

نظر من این است که قیمت اصلا نباید فاکتور محدود کننده باشه چرا که در خرید قطعات همیشه ضریب قیمت / کارایی سنجیده میشه .

داشتن یا نداشتن PFC هم نمی تواند عامل درستی برای حضور یا عدم حضور باشد چرا این نکته خود در ارزیابی یک محصول نقش مهمی پیدا می کند و باز هم در نتیجه نهایی بر روی ضریب قیمت به کارآیی تاثیر مهم خواهد گذاشت.

در نهایت پیشنهاد بنده تنها در نظر گرفتن همان محدوده توانی 400 تا 450 جهت انتخاب محصولات است.

د

مثلا اگه یه پاور 400 وات باشه 80 الی60 هزار تومان اصلا ارزش تست داره به نظر شما همه چیزش هم کامل باشه ؟؟
اونوقت خود شما شاید خوشت بیاد ازش ولی امکان نداره پول بهش بدی دوباره تاککید میکنم بهترین رنج قیمت واسه 90 درصد سیستم ها تو ایران زیر 40 هزار تومان هست چون یوزرها تو این رنج پول میدن حال باید دید بهترین و با ارزش ترینشون کدوم هست به نظر من این پاور های 12 یا 13 تومانی هم باید تست بشه تا بهترینش مشخص بده آدم تو پیشنهاد دادن دستش باز باشه

alirezairan
14-12-09, 01:24
من هم تمایل دارم حالا که برند خوبی مثل antec توسط آقای علی نژاد وارد بازار ایران شده، حتما تست بشه.

nasiban
14-12-09, 03:26
توی بررسی هایی که کردم تمام اورکلاکر های حرفه ای من جمله اندور یانگ از پاور 1200 Antec استفاده میکنند . در کارایی فوق العاده این پاور شکی نیست ولی خوب قیمت بالایی هم داره .

باید رنج قیمت ها سنجیده بشه مثلاً شاید در یک رنج 40 تا 50 هزار تومانی یه پاور 330 وات از یک برند ، بهتر از یک پاور 450 وات از برند دیگه باشه . نتیجه اینکه باید محدوده قیمت در درجه اول اهمیت داشته باشه بعد توان ها و غیره .

Xtreme
14-12-09, 06:26
مثلا اگه یه پاور 400 وات باشه 80 الی60 هزار تومان اصلا ارزش تست داره به نظر شما همه چیزش هم کامل باشه ؟؟
اونوقت خود شما شاید خوشت بیاد ازش ولی امکان نداره پول بهش بدی دوباره تاککید میکنم بهترین رنج قیمت واسه 90 درصد سیستم ها تو ایران زیر 40 هزار تومان هست چون یوزرها تو این رنج پول میدن حال باید دید بهترین و با ارزش ترینشون کدوم هست به نظر من این پاور های 12 یا 13 تومانی هم باید تست بشه تا بهترینش مشخص بده آدم تو پیشنهاد دادن دستش باز باشه

سلام ..

زمان تست پاور های 800 تا 900 وات هم پاوری مثل ترمالتیک 390 هزار تومن ولی گرین نزدیک به 100 هزار تومن ارزون تر. به نظر من محدوده قیمتی در نظر گرفتن اصلا درست نیست. شما خودتون استادید , توی هیچ تست گروهی نمی بینید که بگن از قیمت فلا تا فلان.95 درصد تست های گروهی درست و حسابی معیار انتخابشون ویژگی فنی هست نه قیمتی.
برای مثال میان مجموعه کارت های 4890 دیفالت رو تست می کنن بدون توجه به این مثلا برند X در مقابل برند Y فلان قیمت اختلاف داره. توی تست معمولی به این نتیجه می رسه که این اختلاف فیمت مهم نیست اما وقتی بار می افته روی کارت یا زمان اورکلاک می رسه تازه معلوم میشه این اختلاف قیمت برای چیه.

اینجا هم دقیقا همینه . اگه پاور ها رو محدود به قیمت کنیم نتیجه درستی نمی گیریم.

در مورد مثالی هم که زدید من اگه از محصولی خوشم بیاد و قیمتش هم بالا باشه اگه بدونم ارزش داره حتما پول میدم . یه ضرب المثل انگلیسی ( اگه اشتباه نکنم ) می گه هنوز اونقدر پولدار نشدم که جنس ارزون قیمت بخرم.

در کل با محدود کردن انتخاب ها بوسیله قیمت به شدت مخالفم .

ممنون

reza76622201
14-12-09, 07:39
به نظر بنده توي همه رنجها اگر بخواهيم قيمت به نسبت کارآيي رو بسنجيم هيچ پاوري به پاي Greeen نميرسه.
کما اينکه حدود چند ماه پيش اين در آزمايشگاهي که نماينده اکثر پاورهاي مطرح بازار اومده بودند تست و ثابت شد.

kakihot
14-12-09, 09:55
توی تستای پاور گردن کلفت موافقم که رنج قیمت برداشته بشه ولی تو این رنج خیر چون هدف بازار میانه و پایین هست
در نظر بگیر کسی که محدودیت بودجه برای خرید داره نمیتونه هزینه زیادی واسه پاور کنه
یه خورده تفکر کنید کاملا متوجه میشید من چی میگم ولی بدم نیست 2 تا 3 تا پاور گرون هم تست بشه تا ببینید که علت گرونی چیه شاید به قول شما بعضی ها مشتری بشن ولی من بعید میدونم که کسی که مشکل مالی در خرید نداره بیاد 400 وات انرماکس بخره مثلا 80 هزار تومان مسلما میاد پاور 750 وات به بالا میخره
حرف شما در موارد بسیار نادر میتونه درست باشه

Xtreme
14-12-09, 10:18
ببینید کیوان جان ..
صحبتی که در مورد توانایی مالی در خرید می کنید کاملا درسته. مسلما کسی که 80 هزار داره برای پاور به قول شما نمیاد پاور 400 وات بخره صد در صد میره توان بالا میگیره.
ببین .. من نظرم اصلا از دید کاربر نبوده چون اگر بخواید از این دید به قضیه نگاه کنید صد در صد باید محدودیت قیمت باشه. اما نظر بنده اینه که این محدوده قیمت نباشه که پاور های در محدوده توانی 400 تا 450 ولی با قیمت بالا هم حضور داشته باشن. در نهایت این کاربر هست که با مراجعه به یک مقاله کامل ( چه از جهت فنی و چه از جهت مجموعه محصولات متنوع ) و آگاهی از نتیجه می تونه انتخاب درست داشته باشه.
به نظر من حضور پاور های گرون نتایج خیلی خوبی می تونه داشته باشه من جمله آگاهی از اینکه چرا گرونه به خاطر کیفیت یا به خطر اسمش یا هر چیز دیگه.

موفق باشی د ..

J.Omrani
14-12-09, 10:39

من اینا رو اونجا تو فروم لیون نوشتم لازم دونستم اینجا هم بگم
با عرض خسته نباشید
چرا seasonic 330 وات رو از قلم انداختین به عقیده من تو این رنجی که فرمودین این پاور از همه بهتره
Only the registered members can see the link در ضمن وقتی این پاور اکتیو هست تازه ارزان هم هست پس بهترین انتخابه چه دلیلی داره غیر
اکتیو های گرونتر و با کیفیت پایین تر رو تست کنیم ؟؟؟
ANTEC با وات 380 و 430 هم میشه تست بفرمایید
من فکر میکنم هیچ پاوری تو دنیا به این ANTEC نمیرسه از کیفیتش همچنان متحیرم
اگه دیده باشین آقای شامینو تو اکستریم سیستم از 1200 واتش 1621 وات توان کشید و پاور آخ نگفت اینم لینکشOnly the registered members can see the link
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

به نظر من آقای عمرانی پاور های زیر 40 هزار تومان بازار رو تو تست شرکت بدین چون همه بودجه هاشون تو این
محدوده هست و بعد چند مدل توش ریکومند کنید تو بودجه های مختلف نه اینکه باز نتیجه بگیرید که گرین خوبه
در خوب بودن محصول شما شکی نیست ولی یکی از بزرگترین معایب شرکت شما اینه که تحمل رقیب ندارید و این
خوب نیست من خودم ترمال تیک رو آوردم ولی بعدا فهمیدم که اون پاورهایی رو که به ایران میده اونایی نیست که به آمریکا و اروپا میده درشو تخته کردم (چون استوک نمیفروخت همیشه با سفارش جنس میساخت و این قضیه بودار بود)
امید وارم از حرفای من ناراحت نشید
با تشکر
کیوان علی نژاد
کیوان جان؛
سلام،
- اصلی ترین پارامتر پاور برای حضور در یک مقایسه فنی، رنج یا دامنه توانی آن است. چرا؟ شما فرض کنید که پاور Seasonic 330 در این بررسی حضور داشته باشد، در حالی که شرایط تست برای پاورهای 400 الی 450 مهیا شده است (میزان اعمال بار را می بایست برای همه پاورها در یک بررسی یکسان در نظر گرفت تا حرف و حدیثی به وجود نیاید) و در آن صورت مطمئنا نتایج به ضرر پاور Seasonic تمام خواهد شد. آیا در آن صورت اولین نفری که اعتراض نماید، شما نیستید؟ به همین دلیل پیشنهاد می کنم که پاور 330 وات Seasonic را بگذارید برای مقایسه در رنج 300 الی 350 وات تا مشکلی به وجود نیاید.
- اما در مورد Antec 1200 صحبت فرمودید. بنده که ارتباطی بین این پاور با این مقایسه نمی بینیم. (اگر حمل بر عدم تحمل بنده نمی شود!) اما در پاسخ به اعمال بار 1621وات هم عرض نمایم که این موضوع شاید برای شما یا برخی از حرفه ای های جهانی ، تعجب برانگیز باشد، اما لطفا قبل از تحیر جدید تر به همان عکس مجددا نگاه فرمایید:

Only the registered members can see the link
این عدد 1621 وات، میزان مصرف انرژی پاور در بخش ورودی است و نه میزان قدرت خروجی!

حال لطفا به تصویر ذیل که مربوط به اورلود کردن پاور GP1035B گرین است توجه فرمایید: (این تست ، همین چند لحظه پیش انجام شد)

در نهایت برای بنده هیچ تفاوتی ندارد که چه برندی در این بررسی حضور داشته باشد و اگر شما تمایل به حضور Antec یا Seasonic دارید، پیشنهاد می کنم قبل از حضور این برندها در تست گروهی، این پاورها را با خودتان برای بنده بیاورید تا شخصا نتایج تست آنها را قبل از عمومی شدن، مشاهده فرمایید. اگر باز هم عقید داشتید که حتما حضور داشته باشند، بنده با کمال میل در خدمت شما خواهم بود.

با تقدیم احترام

Jagvar
14-12-09, 11:12
سلام ..

د

در بیشتر برسی هایی که در مجلات یا سایت های معتبر هستش ملاک رو چیزی قرار می دن که بعد از اون بشه نتایج دیگه ای رو از اون بدست اورد. مثلا اگر ما ملاک رو میزان رنج وات در نظر بگیریم مسلما بهترین گزینه خواهد بود. چون متعاقبا در پایان تست جدول هایی رو ترسیم کنیم ، از جمه میزان قیمت به کارایی یا هر چیز دیگه.
ولی اگه قیمت رو ملاک قرار دهیم میشه همون صحبت مهندس عمرانی :"پاور هایی با وات کمتر در مقابل پاور هایی با وات بالاتر امتیاز کلی کمتری رو به دست خواهند اورد. یعنی شاید در قسمت قیمت به کارایی، امتیاز خوبی داشته باشند اما در قسمت های دیگه کم میارند.
:11():
-------------------------
برای من یک سوالی پیش اومده بود. ولی احتمالا جوابش این باشه که کمبود وقت باعث این مسئله شده!
به نظر دوستان، بهتر نیست تعداد برند ها ی مورد تست، رو افزایش بدیم؟
با افزایش تعداد رقبا خیلی چیز ها بهتر میشه از جمله نتیجه گیری کلی و البته تعداد اعتراضات ایجاد شده در انتهای رقابت هم کم خواهد شد.:1. (26):
=================
جناب اقای مهندس عمرانی اگر به بنده اجازه بدین، می خواستم با ملاک قرار دادن تصویری که از اورلود پاور گزاشتین سوالی رو مطرح کنم داخل فروم اکستریم سیستم. مشکلی نیست؟
:give_rose:

J.Omrani
14-12-09, 11:25
جناب اقای مهندس عمرانی اگر به بنده اجازه بدین، می خواستم با ملاک قرار دادن تصویری که از اورلود پاور گزاشتین سوالی رو مطرح کنم داخل فروم اکستریم سیستم. مشکلی نیست؟

دوست خوب من؛
سلام،

- اما در مورد Antec 1200 صحبت فرمودید. بنده که ارتباطی بین این پاور با این مقایسه نمی بینیم. (اگر حمل بر عدم تحمل بنده نمی شود!) اما در پاسخ به اعمال بار 1621وات هم عرض نمایم که این موضوع شاید برای شما یا برخی از حرفه ای های جهانی ، تعجب برانگیز باشد، اما لطفا قبل از تحیر جدید تر به همان عکس مجددا نگاه فرمایید:

این عدد 1621 وات، میزان مصرف انرژی پاور در بخش ورودی است و نه میزان قدرت خروجی!

حال لطفا به تصویر ذیل که مربوط به اورلود کردن پاور GP1035B گرین است توجه فرمایید: (این تست ، همین چند لحظه پیش انجام شد)

لطفا عینا همین مطالب را برای ایشان قرار دهید.

اما شما یک سوال هم به صورت خصوصی مطرح فرموده بودید که متاسفانه بنده قادر به پاسخگویی در آن قسمت نیستم. اگر مشکلی ندارد، این سوال را در همین بخش مطرح فرمایید تا پاسخگوی شما باشم.

با تقدیم احترام

Jagvar
14-12-09, 11:52
با عرض تشکر فراوان.:11():
سوال خودم رو عینا در این جا قرار می دم.

ا سلام خدمت شما مهندس عمرانی.
بنده محمد علی دلاوران هستم و یکی از اعضای فروم. اگر به خواطر داشته باشید بنده در نمایشگاه خدمت رسیدم.
و البته یک سوالی رو از شما پرسیدم مبنا بر این که چرا بعضی از پاور ها تعداد ریل های 12 و مقدار آمپر هاشون فرق داره؟
شما در جواب گفتین که "مثلا برای پاور های 1200 وات سقفی تعیین شده که مثلا 100 امپر رو بتونه رو یشاخه های 12 داشته باشه و در حقیقت اون شرکت ها هستن که دیگه نهوه تقسیم مقدار امپر رو به عهده دارند."
بنده بر مبنای حرف شما با پاور خودم که مقایسه کردم دیدم درسته. اما وقتی پاور 1200 وات antec رو دیدم، یکم قضیه تغیر کرد.
اخه اون پاور با این که قیمت در حد 250 دلار داره اما با داشتن شش ریل 12 و هر ریل توانایی رسوندن 38 امپر رو داند. دیگه دوباره سوال برام پیش اومد که چرا یک پاور مثل thermaltake 1200 با قیمت 399 دلار توانایی تامین تقریبا 100 امپری هستش اما antec 1200 با قیمت 250 دلار توانایی تامین 250 آمپر رو داره؟
---------------------------
لینک مربوط به thermaltake 1200 (Only the registered members can see the link)
لینک مربوط به Antec 1200 (Only the registered members can see the link)
===============
با تشکر از این که وقتتون رو صرف این حقیر کردین.

J.Omrani
14-12-09, 12:28
با سلام خدمت شما مهندس عمرانی.
و البته یک سوالی رو از شما پرسیدم مبنا بر این که چرا بعضی از پاور ها تعداد ریل های 12 و مقدار آمپر هاشون فرق داره؟
شما در جواب گفتین که "مثلا برای پاور های 1200 وات سقفی تعیین شده که مثلا 100 امپر رو بتونه رو ی شاخه های 12 داشته باشه و در حقیقت اون شرکت ها هستن که دیگه نهوه تقسیم مقدار امپر رو به عهده دارند."
بنده بر مبنای حرف شما با پاور خودم که مقایسه کردم دیدم درسته. اما وقتی پاور 1200 وات antec رو دیدم، یکم قضیه تغیر کرد.
اخه اون پاور با این که قیمت در حد 250 دلار داره اما با داشتن شش ریل 12 و هر ریل توانایی رسوندن 38 امپر رو داند. دیگه دوباره سوال برام پیش اومد که چرا یک پاور مثل thermaltake 1200 با قیمت 399 دلار توانایی تامین تقریبا 100 امپری هستش اما antec 1200 با قیمت 250 دلار توانایی تامین 250 آمپر رو داره؟
---------------------------
لینک مربوط به thermaltake 1200 (Only the registered members can see the link)
لینک مربوط به Antec 1200 (Only the registered members can see the link)
===============

دوست خوب من؛
سلام،
هیچگاه مبهوت اعداد درج شده برروی لیبل پاورها در قسمت خروجی شاخه های 12 ولت نشوید. چرا که یک اصل به نام Combined Wattage همیشه آنها را محدود به یک توان مشخص (متناسب با طراحی) نموده است.
به عنوان مثال به تصاویر ذیل توجه فرمایید:

همانطور که مشاهده می فرمایید ، اصل محدود کننده Combined wattage برای هر دو مدل پاور فوق ، 100A را برای کلیه شاخه های +12V در نظر گرفته است. ولی متاسفانه به دلیل عدم آگاهی بسیاری از مصرف کنندگان محترم، گاها از این موضوع سوء استفاده می شود.
نکته: به دلیل اصل دوم یعنی Total Wattage ، اگر 100A را برروی شاخه های 12 ولت این پاورها اعمال نمایید، دیگر نمی بایست از هیچ خروجی دیگر (یعنی خروجی هایی همچون 5 و 3.3 و..) استفاده نمایید. پس عملا این موضوع کاربردی در یک PC نخواهد داشت.

با تقدیم احترام

omid405
14-12-09, 12:53
با سلام خدمت دوستان و جناب اقای مهندس عمرانی عزیز.
من امروز بابت مشکلی که داشتم خدمت اقای عمرانی بودم و تست پاور GP1035B را از نزدیک مشاهده کردم.تمام اعداد موجود در پست 19 ایشان واقعی بوده و این پاور عملکردی فراتر را دارا میباشد.و جالبتر انکه کوچکترین صدایی از این پاور به گوش نمی رسید.

Jagvar
14-12-09, 14:06
با سلام خدمت دوستان و جناب اقای مهندس عمرانی عزیز.
من امروز بابت مشکلی که داشتم خدمت اقای عمرانی بودم و تست پاور GP1035B را از نزدیک مشاهده کردم.تمام اعداد موجود در پست 19 ایشان واقعی بوده و این پاور عملکردی فراتر را دارا میباشد.و جالبتر انکه کوچکترین صدایی از این پاور به گوش نمی رسید.
البته اگر با برنامه فتوشاپ یکم تصوی رو روشن تر کنیم صحبت مهندس عمرانی رو می توان به وضوح دید.:give_rose:

--------------------------------
جنابب عمرانی بنده سعی کردم. مطالب شما را هرچه بهتر به اونجا منتقل کنم.
(اما از دوستان تقاضا دارم اگه مشکل املایی یا گرامری داره به بنده سریعا اطلاع بدین.):cool:

J.Omrani
14-12-09, 14:34
جنابب عمرانی بنده سعی کردم. مطالب شما را هرچه بهتر به اونجا منتقل کنم.

دوست خوب من؛
سلام،
مطمئنا اولین سوال ایشان این است که GREEN چه پاوری است؟؟؟؟
و احتمالا سوال بعدی اشان این است که این Review ها از کجا آمده است!!!
برای نمونه یکی از Review ها را که توسط سایت و شخصی انجام شده که ایشان خیلی قبولش دارند (ولی به اسم یک برند دیگر و تحت توان 1350 وات می باشد) را برایتان در قسمت پیغام خصوصی قرار دادم. لطفا فقط در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.
همچنین اشاره نمایید که به سفارش GREEN تمام خازنهای ورودی و خروجی به Nippon Chemi-Con تغییر یافته است.
- حتما توجه نمایید که اینگونه سایت ها و فروم ها علاوه بر اینکه مرجعی فنی به شمار می روند، جنبه تبلیغاتی زیادی دارند و مطمئنا در برابر اینگونه مسائل جبهه گیری شدید خواهند نمود و ممکن است پاسخ های نا مربوط زیادی بدهند که پیشاپیش حتما خود را آماده و صبر و تحمل خود را زیاد نمایید.
- همچنین بد نیست اشاره فرمایید که قیمت این پاور در ایران 178.000 تومان یا معادل 185 دلار است.

با تقدیم احترام

AMD>INTEL
14-12-09, 14:48
از نظر جنبه تبلیغاتی با مهندس موافقم . کلا طرفدار زیاد دارند . یکسری کاربران رو با گیفت تطمیع میکنند . البته شاتی که انجام شده نشون میده گرین از antec هم بهتره . قیمتش هم مناسب . مهندس فکر میکنم باید برای صادرات آماده بشین :great:

J.Omrani
14-12-09, 15:29
از نظر جنبه تبلیغاتی با مهندس موافقم . کلا طرفدار زیاد دارند . یکسری کاربران رو با گیفت تطمیع میکنند . البته شاتی که انجام شده نشون میده گرین از antec هم بهتره . قیمتش هم مناسب
امید جان؛
سلام،
هدف بنده از آن تست و تصویر مربوطه تعیین پاور بهتر یا بدتر نبود. مطمئنا Antec TPQ1200 یکی از بهترین پاورهای جهانی در رده خودش است. نظر بنده این بود که اینگونه تبلیغات خاص، واقعا از منظر فنی مردود است. شاید جالب تر می شد که مثلا یک اعمال بار 1700 واتی روی GP1235B داشتیم. ولی ایا اینگونه اعمال بارها ، گویای توانایی و عملکرد پاور است؟ پس چرا مثلا همین پاور GP1035B فقط 1035 وات توان واقعی دارد؟ دلیل این مسئله روشن است. توان حقیقی پاور به میزان تحمل یک پاور در دراز مدت + شرایط استاندارد جانبی اطلاق می شود و نه اعمال بارهای 10 دقیقه ای و نیم ساعنه و دو ساعته!
شما همین حرکتی که ایشان انجام داده اند را در نمایشگاه امسال با کارتهایی مثل 3 عدد HD5870 و دو عدد HD4870X2 با پردازنده های مختلف اورکلاک شده و توسط دوستان خوب خودمان در همین انجمن مشاهده فرمودید. یا مثلا دوستانی که قبل از نمایشگاه در اینجا حضور داشتند ، همین تست ها را با پاور 1035 نیز انجام داده بودند.

در پایان از کلیه دوستان عزیزم تقاضا دارم بحث این تاپیک را فقط در مورد سرفصل آن (نظر سنجی برای تعیین برند پاورهای 400 الی 450 وات جهت حضور در تست گروهی) ادامه دهند.

با تقدیم احترام

AMD>INTEL
14-12-09, 15:39
منم منظورم همین بود . ولی در عمل عملکرد خوبی داشته . باعث افتخاره همه دوستانه چنین پاور قدرتمندی در بازار ایران موجوده

Shahryar
15-12-09, 16:57
با توجه به رنج قیمت آقای عمرانی لطفاً Antec را هم اضافه کنید . این هم لیست پیشنهادی من هست برای برند ها :

GREEN - CoolerMaster - ENERMAX - SilverStone - Antec

هر چند واقعاً جای AcBel این شکلی خالی میشه ولی با توجه به محدود کردن به 5 تا این پیشنهاد من هست . :give_rose:

seemps
15-12-09, 18:21
با توجه به رنج قیمت آقای عمرانی لطفاً Antec را هم اضافه کنید . این هم لیست پیشنهادی من هست برای برند ها :
هر چند واقعاً جای AcBel این شکلی خالی میشه ولی با توجه به محدود کردن به 5 تا این پیشنهاد من هست . :give_rose:

باسلام
دوستان لطفا به این نکته نیز توجه نمایید

" اعتبار شرکتهای حاضر در بررسی" (از منظر پشتیبانی، ثبات قیمت، تداول در عرضه، گستردگی پخش و...)

تا در نهایت اگر دو سال دیگر کسی از یک شهرستان این بررسی را خواند، برایش کاربرد داشته باشد. با این تفاسیر آیا می توان شرکتی مثل آسمان رایانه را فدای ... نمود؟

nima_hl
15-12-09, 20:15

شهریار جان

این درجه‌های منو ازم بگیر ، از فروم بنم کن ولی AcBel رو از این ریویو برندار :lol::Love-PCN~!::Love-ssa~! (1):

بعد از شوخی ، بنده تا بحال از محصولات گرین استفاده نکردم ، چون توی این سالهای اخیر از ACBel خیلی راضی بودم

و از طرفی از برخورد و منش آقای مهندس در محیط مجازی خیلی خوشم اومده و بدنبال این هستم که اگر تو این ریویوها که در رنج خرید معمول بنده هستش گرین بدرخشه اونو جایگزین AcBel کنم

به عنوان یک رای با حذف AcBel مخالفم ولی باز هر جور شرایط ایجاب میکنه عمل بفرمائید :give_rose:

Moein
15-12-09, 22:28
باسلام
دوستان لطفا به این نکته نیز توجه نمایید

" اعتبار شرکتهای حاضر در بررسی" (از منظر پشتیبانی، ثبات قیمت، تداول در عرضه، گستردگی پخش و...)

تا در نهایت اگر دو سال دیگر کسی از یک شهرستان این بررسی را خواند، برایش کاربرد داشته باشد. با این تفاسیر آیا می توان شرکتی مثل آسمان رایانه را فدای ... نمود؟

دوست عزیز مهم این موضوع نیست که شرکتی زیر سوال بره یا اینکه شرکتی بالا بره مهم اینه که پاوری انتخاب بشه که توانایی بالا و کارایی بالا داشته باشه

در صورتی که شما می گید هیچ پاور به جز پاور گرین به راحتی در شهرستان ها قابل تهیه نیست چون هیچ کدام از شرکت های که اسمشون در انتخاب برای این تست ها هست دارای نماینده قوی نیستند به جز شرکت اینده سیما و تا 2 سال دیگر جایگزین های دیگری ارائه خواهد شد

Shahryar
15-12-09, 22:32
بنده با حذف AcBel موافق نیستم همون طوری که گفتم به دلیل خواست ریوو کننده به 5 تا هست .

جناب عمرانی امکانش هست که 6 تاش کنیم تا یک Round-Up کامل را توی ایران بتونیم برگزار کنیم ؟

kakihot
15-12-09, 23:50
من برام مهم نیست آنتک باشه یا نه ولی مصر هستم sesonic 330 باشه قول میدم اول هم بشه

AMD>INTEL
16-12-09, 09:29
دوست عزیز مهم این موضوع نیست که شرکتی زیر سوال بره یا اینکه شرکتی بالا بره مهم اینه که پاوری انتخاب بشه که توانایی بالا و کارایی بالا داشته باشه

در صورتی که شما می گید هیچ پاور به جز پاور گرین به راحتی در شهرستان ها قابل تهیه نیست چون هیچ کدام از شرکت های که اسمشون در انتخاب برای این تست ها هست دارای نماینده قوی نیستند به جز شرکت اینده سیما و تا 2 سال دیگر جایگزین های دیگری ارائه خواهد شد

دقیقا نمیدونم چطور به این نتیجه رسیدید ؟ دلیلی برای این حرف داری ؟:1. (27):

J.Omrani
16-12-09, 09:52

دوستان عزیز؛
سلام،

- تصمیم گیرنده اصلی در این زمینه، فقط دوهفته نامه محترم عصر شبکه و جناب آقای پناهی است. بنده صرفا نظرات نهایی شما عزیزان را به ایشان منتقل و مطمئنا از آن دفاع خواهم نمود.
- افزایش تعداد پاورها در تست گروهی (با توجه به محدودیت تعداد صفحات چاپ به 16 صفحه) منجر به خلاصه سازی بررسی خواهد شد و تبعا از کیفیت آن ، کاسته خواهد شد. (جالب است بدانید که نظر جناب آقای پناهی در ابتدای امر، فقط برروی چهار شرکت کننده بود. چرا که برنامه های جدیدتری مثل کالبد شکافی پاورها برای این بررسی در نظر گرفته بودند که البته امیدوارم با پنج شرکت کننده نیز ، شرایط این امر مهیا شود)

با تقدیم احترام

AMD>INTEL
16-12-09, 10:06
مهندس مثل پارسال از هر شرکت یک نماینده دعوت میکنید ؟ . قبل از تست پاورها رو باز میکنید که مدل ارائه شده با واتاژی که لیبل خورده مطابقت داشته باشد .

J.Omrani
16-12-09, 10:19
مهندس مثل پارسال از هر شرکت یک نماینده دعوت میکنید ؟ . قبل از تست پاورها رو باز میکنید که مدل ارائه شده با واتاژی که لیبل خورده مطابقت داشته باشد .

امید جان؛
سلام،
مطمئنا همینطور خواهد بود تا خدای ناکرده سوءتفاهمی پیش نیاید. ( به همین منظور بنده تمامی پاورهای این برندها را ظرف چند روز گذشته از بازار خریداری نموده ام) ضمن اینکه همچون سری قبل، پاور گرین را جمعی از حاضرین در تست ، خودشان از بازار تهیه خواهند نمود.

با تقدیم احترام

AMD>INTEL
16-12-09, 11:47
مهندس اگر با شرکت ها تماس میگرفتید همراه با نمایندشون پاور مورد نظر خودشون رو میفرستند بهتر بود .

J.Omrani
16-12-09, 12:00
مهندس اگر با شرکت ها تماس میگرفتید همراه با نمایندشون پاور مورد نظر خودشون رو میفرستند بهتر بود .

دوستان عزیز؛
سلام،

قطعا همینطور است. مطلب قبلی در مورد تهیه پاور از بازار (قبل از تست) در جواب خواسته شما مبنی بر کنترل و تطابق با محصول ارائه شده به بازار بود.

قبل از تست پاورها رو باز میکنید که مدل ارائه شده با واتاژی که لیبل خورده مطابقت داشته باشد ؟

به همین منظور بنده تمامی پاورهای این برندها را ظرف چند روز گذشته از بازار خریداری نموده ام

مطمئنا پاورها توسط خود نمایندگان محترم شرکتها آورده خواهند شد. (البته غیر از گرین که از سطح بازار تهیه خواهد شد). اینگونه موارد ، حتما مطابق تست سری قبلی انجام خواهد شد تا مشکلی به وجود نیاید.

با تقدیم احترام

ALIRE7A
16-12-09, 14:01
با سلام

دوستان توجه داشته باشن که به احتمال قوی پاور Cooler Master تولید شده توسط AcBel هست و نمیشه تفاوت چندانی بین این دو در نظر گرفت و شاید بهتر باشه یکی از این دو از لیست حذف بشن

موفق باشید

AMD>INTEL
16-12-09, 14:45
کسی حرفی از ساخت کولر مستر نزد . چجوری به این فکر رسیدی ؟

J.Omrani
16-12-09, 15:13
با سلام
دوستان توجه داشته باشن که به احتمال قوی پاور Cooler Master تولید شده توسط AcBel هست و نمیشه تفاوت چندانی بین این دو در نظر گرفت و شاید بهتر باشه یکی از این دو از لیست حذف بشن
موفق باشید

علیرضا جان؛
سلام،
همانطور که اشاره فرمودید، احتمال این امر زیاد است. اما مطمئنا در عمل شاهد تفاوتهایی در نتایج خواهید بود، که اتفاقا یکی از جذابیت های این بررسی محسوب می گردد.

با تقدیم احترام

nasiban
16-12-09, 15:52
من پیشنهاد میکنم این بررسی ها بر روی تمامی پاور ها صورت بگیره و به ذلیل محدودیت صفحات چاپی نشریه به دو صورت سری اول و سری دوم در دو شماره هفته نامه چاپ بشه و نتیجه نهایی نیز در چاپ آخر اعلام بشه .

در این روش هم هفته نامه متحمل ضرر نخواهد شد بلکه جهت پیگیری قضیه تا نتیجه نهایی فروش بهتری نیز خواهد داشت و نکته دیگر اینکه هیچ یک از برند ها از این بررسی جا نخواهد ماند .

با تشکر

J.Omrani
16-12-09, 17:43
من پیشنهاد میکنم این بررسی ها بر روی تمامی پاور ها صورت بگیره و به ذلیل محدودیت صفحات چاپی نشریه به دو صورت سری اول و سری دوم در دو شماره هفته نامه چاپ بشه و نتیجه نهایی نیز در چاپ آخر اعلام بشه .
در این روش هم هفته نامه متحمل ضرر نخواهد شد بلکه جهت پیگیری قضیه تا نتیجه نهایی فروش بهتری نیز خواهد داشت و نکته دیگر اینکه هیچ یک از برند ها از این بررسی جا نخواهد ماند .
با تشکر

دوست خوب من؛
سلام،
همانطور که مستحضر هستید، هر نشریه ای دارای برنامه ریزی خاصی جهت ارائه مطالب و احیانا بررسی های خاص است. لذا در نظر گرفتن این تعداد صفحه در یک نشریه فرضا 68 صفحه ای ، یعنی تقریبا یک چهارم حجم مطلب کلی! که تقریبا تکرار در دو شماره موجب تحت الشعاع قرار گرفتن سایر مطالب و احیانا بازخورد منفی از طرف مخاطب خواهد شد.
دوستان عزیز لطفا به محدودیت های خاص توجه فرمایند. کاملا مشخص است که همه ما دوست داریم تفاوتها و شرایط کاری را در همه پاورهای این رده مشاهده نماییم، پس با حمایت از اینگونه حرکتها، شاهد تکرار آن در آینده خواهیم بود.
با این اوصاف، بهتر است از بین همین پاورهای معرفی شده ، پنج انتخاب خود را اعلام نماییم. مطمئن باشید که اسامی همچون Enermax, AcBel, SilverStone, CoolerMaster, Thermaltake, ...آنقدر بزرگ هستند که نیاز ما را از منظر حضور رقبای قدرتمند در این بررسی، برآورده نمایند.

در پایان لازم به ذکر است که با مساعدت جناب آقای کیوان علینژاد ، دو نمونه اولیه از پاورهای Antec430 و Seasonic330 امروز مورد تست اولیه قرار گرفتند که ضمن عملکرد مناسب (در شرایط نرمال) ، متاسفانه در شرایط تست... لذا با هماهنگی جناب آقای علینژاد ، ایشان رای به عدم حضور این دو مدل پاور خوب دادند که در صورت صلاحدید ایشان، فیلم ضبط شده از این تست ، در اختیار دوستان قرار داده خواهد شد. (با تشکر ویژه از همکاری دوستان عزیزمان در CoolingSys (Only the registered members can see the link))

با تقدیم احترام

javadshahvand
16-12-09, 19:59
به نظر بنده هم پاورهای 400 الی 450 وات برای تست گزینه خوبی هست انشا اله مثل سال گذشته گزارش خوبی تهیه شود.
مهندس جان این تست ناظر هم داره؟

arash79
16-12-09, 21:45
[/B][/COLOR]

در پایان لازم به ذکر است که با مساعدت جناب آقای کیوان علینژاد ، دو نمونه اولیه از پاورهای Antec430 و Seasonic330 امروز مورد تست اولیه قرار گرفتند که ضمن عملکرد مناسب (در شرایط نرمال) ، متاسفانه در شرایط تست... لذا با هماهنگی جناب آقای علینژاد ، ایشان رای به عدم حضور این دو مدل پاور خوب دادند که در صورت صلاحدید ایشان، فیلم ضبط شده از این تست ، در اختیار دوستان قرار داده خواهد شد. (با تشکر ویژه از همکاری دوستان عزیزمان در CoolingSys (Only the registered members can see the link))

با تقدیم احترام

جناب عمراني من دقيقا منظورتونو از اين نوشته نفهميدم. يعني اين پاورها در شرايط نرمال وضعيت خوبي داشتن ولي تحت لود نتايج راضي كننده نبوده؟
در هر صورت خيلي مشتاقم كه اگر محبت كنيد و اين فيلمو آپلود كنيد اونو ببينم.فكر نكنم آقا كيوانم مشكلي داشته باشه. (خودش طرفدار شفاف‌سازيه) چون چندتاريويو از اين پاورها ديدم و با ديدن تست شما ميخوام ببينم كه چقدر ميشه روي تست اين سايتهاي معروف حساب باز كرد.
ممنون

ALIRE7A
16-12-09, 23:26
کسی حرفی از ساخت کولر مستر نزد . چجوری به این فکر رسیدی ؟

توی سری 850 تا 900 وات که این موضوع صادق میباشد ما هم بر اساس اون گفتیم

JEskandari
16-12-09, 23:40
جناب عمراني من دقيقا منظورتونو از اين نوشته نفهميدم. يعني اين پاورها در شرايط نرمال وضعيت خوبي داشتن ولي تحت لود نتايج راضي كننده نبوده؟
در هر صورت خيلي مشتاقم كه اگر محبت كنيد و اين فيلمو آپلود كنيد اونو ببينم.فكر نكنم آقا كيوانم مشكلي داشته باشه. (خودش طرفدار شفاف‌سازيه) چون چندتاريويو از اين پاورها ديدم و با ديدن تست شما ميخوام ببينم كه چقدر ميشه روي تست اين سايتهاي معروف حساب باز كرد.
ممنون
خیلی ساده است منظور مهندس اینه که به زور چماق نمیشه از یک پاور 330 وات به اندازه یک پاور 450 وات یعنی حدود 40% بیشتر از تواناییش کار کشید. همونطوری که نمیشه انتظاز داشت پاورهای 400-450 وات بتوانند با پاور 850 وات رقابت کنند.
این پاور در محدوده خودش خوب بودند ولی به هرحال هیچ جا یک کشتی گیر 50 کیلویی را با یک کشتی گیر 80 کیلویی روبروی هم نمیگزارند .

AMD>INTEL
17-12-09, 08:38
توی سری 850 تا 900 وات که این موضوع صادق میباشد ما هم بر اساس اون گفتیم

پس مطمئن نیستید ؟

ALIRE7A
17-12-09, 09:18
پس مطمئن نیستید ؟

من که گفتم به احتمال قوی یعنی احتمالش زیاده

AMD>INTEL
17-12-09, 09:37
برندهای موجود thermaltake -کولر مستر - enermax و .... جزو پر فروشترین ها هستند . به شخصه به عنوان کسی که سالها تو بازار سخت افزار بودم . آرزوی موفقیت بر همه پاروهای شرکت کننده در این تست دارم . بدون تعصب و بدون خراب کردن پاور شرکت دیگه.....
تعصب چیزه خوبیه ولی نه به بهای انکار دیگران

J.Omrani
17-12-09, 12:02

به نظر بنده هم پاورهای 400 الی 450 وات برای تست گزینه خوبی هست انشا اگه مثل سال گذشته گزارش خوبی تهیه شود.
مهندس جان این تست ناظر هم داره؟
جواد جان؛
سلام،
تمام سعی مسئولین محترم عصر شبکه بر این است که تست و کالبد شکافی این پاورها به گونه ای باشد که همانند سری قبل (حتی در سطح بین المللی) کم نظیر باشد. به همین منظور و جهت شفاف سازی تست، حتما از حضور نمایندگان محترم شرکتهای مسئول، نمایندگان محترم سایتهای سخت افزاری و ... بهره مند خواهیم بود. همچنین با نظر مدعوین محترم، (همانند سری قبل) چند نفر به عنوان ناظر ، اقدام به ثبت نتایج نموده و کپی نتایج ثبت شده در اختیار تمامی مدعوین محترم قرار داده خواهد شد. همه اینها در کنار فیلمبرداری کامل (با چند دوربین مختلف) از لحظات تست خواهد بود تا انشاا.. شاهد هیچگونه مسئله حاشیه ای نباشیم.

ممنون
آرش جان؛
سلام،
فکر می کنم که دوست خوبمان جناب آقای اسکندری با استعاره زیبای خود ، جای بحثی باقی نگذاشتند:

ولی به هرحال هیچ جا یک کشتی گیر 50 کیلویی را با یک کشتی گیر 80 کیلویی روبروی هم نمیگزارند .
در مورد آپلود فیلم نیز هر وقت جناب آقای علینژاد صلاح بدانند ، درخواست شما اجرا خواهد شد. اما به صورت کلی و سربسته ، پاور Antec430 (علی رغم قابلیت های خوب خود) در لود 430 وات پس از 5 ثانیه خاموش شده و پاور Seasonic330 نیز در لود خود که همان 330 وات باشد، بسیار خوب جواب می دهد اما در لود 380 خاموش می شود. لذا حضور این دو، در تستی که قرار است برمبنای 400 الی 450 وات صورت پذیرد، موجب از پیش بازندگی اشان خواهد شد.

با تقدیم احترام

Maximilian
17-12-09, 14:20
با سلام
جناب عمرانی همانطور که در تست پيشين هم شاهد بوديم شرکت محترم فونيران با توجه به موجودی خود و يا با عدم آگاهی پاوری از سری تی آر تو بجای سری تاف پاور ارائه نمودند ،از پيش هم اغلب واقف به شکست اين پاور در بين مدعيان بوديم
حال در رده فوق و با توجه به سقف قيمت مورد نظر آيا محصولی مناسب توسط ايشان فراهم شده است؟
با تشکر

J.Omrani
17-12-09, 16:39
با سلام
جناب عمرانی همانطور که در تست پيشين هم شاهد بوديم شرکت محترم فونيران با توجه به موجودی خود و يا با عدم آگاهی پاوری از سری تی آر تو بجای سری تاف پاور ارائه نمودند ،از پيش هم اغلب واقف به شکست اين پاور در بين مدعيان بوديم
حال در رده فوق و با توجه به سقف قيمت مورد نظر آيا محصولی مناسب توسط ايشان فراهم شده است؟
با تشکر
به نام انکه جانشین همه نداشتن هاست
دوست خوب من؛
سلام،
همانطور که اشاره فرمودید، در سری قبل (مقایسه پاورهای High-End) به دلیل عدم موجودی کامل کالای شرکت محترم فونیران، مجبور به استفاده از سری TR2 ترمال تیک شدیم و انصافا نتایج بسیار خوبی تا قبل از اورلود از خود برجای گذاشت.
اما اساس کار این سری از مقایسه پاورها، بررسی پاورهای 400 وات الی 470 وات Low-End است. پس نمی توان انتظار حضور سری Toughpowe را در این بررسی داشت. پاورهای این سری در رنج قیمت 40 الی 50 هزار تومان می باشند که با قیمت پاورهای ترمال تیک سری Toughpowe سازگاری ندارد. احتمالا در این سری نیز شاهد حضور یکی از دو مدل زیر از بین محصولات ترمال تیک خواهید بود:

TR2 430W (Only the registered members can see the link)

TR2 470W (Only the registered members can see the link)

با تقدیم احترام

J.Omrani
28-12-09, 11:43

دوستان عزیز؛
سلام،

مدل پاورهای پیشنهادی ، احتمالا تا شش مدل و به شرح ذیل خواهند بود:

پاور 470 AcBel مدل PC7010 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 470 وات (توان حقیقی 420 وات)

پاور 460 CoolerMaster مدل RS-460-PCAP-A3 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 460 وات (توان حقیقی 420 وات)

پاور 405 ENERMAX مدل ETK405AST (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 405 وات

پاور 430 GREEN مدل GP430A (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 430 وات

پاور 400 SilverStone مدل SST-ST400 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 400 وات

پاور 470 Thermaltake مدل W0089 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 470 وات (توان حقیقی 420 وات)

با تقدیم احترام

Mahdi_Moosavi
28-12-09, 12:14
سلام ... قیمت پاورهایی که تو این لیست وجود دارند رو هم ضمیمه پست قبلی می کنید ؟

ضمنا، تو پاورهایی که لینک دادید ورژن های ATX 2.3 هم مشاهده می شه .. از طرفی مدل Thermaltake و GREEN دارای ورژن ATX 2.0 هستند ...

همانطور که عنوان تاپیک هم مشخصه قرار بود رنج 400 الی 450 وات در نظر گرفته بشه ، الان تو لیست مدل های 470 وات هم مشاهده میشه ...

کلا یه کم بیشتر توضیح می فرمایید ؟ بلاخره قرار شد چه فاکتوری برای تعیین این لیست به کار ببندید ؟

حقیقتش من یه سری پیشنهاد ها دارم ... اگه کمی در این مورد توضیح بفرمایید خدمتتون عرض می کنم ..

ممنون . :11():

J.Omrani
28-12-09, 12:47
سلام ... قیمت پاورهایی که تو این لیست وجود دارند رو هم ضمیمه پست قبلی می کنید ؟

ضمنا، تو پاورهایی که لینک دادید ورژن های ATX 2.3 و هم مشاهده می شه .. از طرفی مدل Thermaltake و GREEN دارای ورژن ATX 2.0 هستند ...

همانطور که عنوان تاپیک هم مشخصه قرار بود رنج 400 الی 450 وات در نظر گرفته بشه ، الان تو لیست مدل های 470 وات هم مشاهده میشه ...

کلا یه کم بیشتر توضیح می فرمایید ؟ بلاخره قرار شد چه فاکتوری برای تعیین این لیست به کار ببندید ؟

حقیقتش من یه سری پیشنهاد ها دارم ... اگه کمی در این مورد توضیح بفرمایید خدمتتون عرض می کنم ..

ممنون . :11():
مهدی جان؛
سلام،
سوالات بسیار خوبی مطرح فرمودید که امیدوارم با همفکری شما و سایر دوستان، ادامه دار باشد تا انشاا.. نکته مجهولی برای هیچ یک از کاربران و شرکت کنندگان محترم باقی نماند.

- قیمت مصرف کننده تمامی پاورهای فوق الذکر، در محدوده 40 الی 50 هزار تومان است که البته قیمت دقیق و رسمی آنها بهتر است از طرف نمایندگان رسمی این شرکتها اعلام گردد تا انشاا.. مشکلی پیشد نیاید. البته در این زمینه، جناب آقای پناهی اقدام به اخذ لیست قیمت رسمی از شرکتها خواهند نمود تا مدارک کاملا مستند باشد.

- رکن اصلی این بررسی ، حمایت از حقوق مصرف کنندگان محترم است و یکی از نکات جالب این بررسی، حضور پاورها با ویرایش های مختلف است. طبیعی است که اساس استاندارد تست در این بررسی ، جدیدترین استاندارد یعنی ATX12V Ver2.3 است. چرا؟ به دلیل اینکه در بازار سخت افزاری، این پاورها می بایست برروی سخت افزارهای امروزی نصب شوند و لزوما پاوری که عرضه می گردد، می بایست بهترین تطابق را با این شرایط داشته باشد و ممکن است این شرایط تست به ضرر ویرایش های پایین تر باشد. ولی برای مصرف کننده ، مهمترین شرط، عملکرد بهتر است. حال باید دید که آیا صرفا درج ویرایش برروی لیبل پاورها اهمیت دارد، یا عملکرد در شرایط پیشنهادی آن ویرایش!

- این اعداد برای توان خروجی ، توسط سایتهای مربوطه اعلام شده است. در حالی که مطابق مشخصات فنی مندرج برروی لیبل همان پاورها، پاور 470 AcBel مدل PC7010 (Only the registered members can see the link) دارای توان حقیقی 420 وات و پاور کولرمستر 460 مدل RS-460-PCAP-A3 (Only the registered members can see the link) دارای توان حقیقی 420 وات و پاور ترمال تیک 470 مدل W0089 (Only the registered members can see the link) دارای توان حقیقی 420 وات است. پس در حقیقت توان خروجی و حقیقی هر شش مدل پاور در محدوده 400 الی 450 وات است و ملاک تست ما در این بررسی ، میانگین توان واقعی خروجی این شش مدل پاور خواهد بود.

با تقدیم احترام

PUMAOC
28-12-09, 14:38
سلام
واقعا دوست داشتم یکی از پاور های شرکت سیلور استون تو این تست قرار بگیره. چون تو سری قبلی (تست 850 تا 900) این پاور خارج از مسئله ی بازده تونست تو تست های واقعی بهتر از برندای دیگه حتی گرین قرار بگیره با این که توانش فقط 850 وات بود نه 885 یا 900 وات . بگزریم. اول که نتایج نظر سنجی رو دیدم نا امید شدم گفتم شاید این پاور رای نیاره اما انگار قراره تو این تست شرکت کنه.

J.Omrani
02-01-10, 14:00
دوستان عزیز؛
سلام،

با توجه به بررسی نظرات دوستان در چندین انجمن محترم و پیشنهاد جناب اقای پناهی، نظر بر این شد که در این بررسی شاهد حضور شش مدل پاور به شرح ذیل باشیم:

پاور 470 AcBel مدل PC7010 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 470 وات (توان حقیقی 420 وات)

پاور 460 CoolerMaster مدل RS-460-PCAP-A3 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 460 وات (توان حقیقی 420 وات)

پاور 405 ENERMAX مدل ETK405AST (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 405 وات

پاور 430 GREEN مدل GP430A (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 430 وات

پاور 400 SilverStone مدل SST-ST400 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 400 وات

پاور 470 Thermaltake مدل W0089 (Only the registered members can see the link) با حداکثر توان خروجی 470 وات (توان حقیقی 420 وات)

اما یک خبر بد برای دوست داران کولرمستر!

شرکت محترم دریا کامپیوتر، انصراف خود را از حضور پاور کولر مستر در این بررسی اعلام فرمودند.

اما خبر خوب نداریم!

با تقدیم احترام

Shahryar
02-01-10, 14:06
طبق هماهنگی های انجام شده در این تست از وب شهر سخت افزار جناب آقای پیام حداد ، مهدی موسوی و امیر سیادتی به نمایندگی از تیم مدیریت و به عنوان ناظر این بررسی حضور خواهند داشت .

باتشکر :11():

AMD>INTEL
02-01-10, 14:31
مهندس دقیقا متوجه نشدم یعنی دقیقا مثل هم هستند ؟ هیچ تفاوتی ندارند ؟

J.Omrani
02-01-10, 14:35
امید جان؛
سلام،
بله دقیقا همینطور است (برای مدل RS-460-PCAR-A3 ) ولی لطفا پیگیری نفرمایید. متن فوق با هماهنگی و خواست جناب آقای ملک محمدی ویرایش گردید.

با تقدیم احترام

ALIRE7A
02-01-10, 20:05

با سلام

مثل اینکه به شباهت COOLER MASTERو AcBel باز اشاره شده ، من که امید جان گفتم این دو مثل همه هستن اگر قبلا با شک میگفتم الان میتونم قسم بخورم از نظر فنی یکی هستن ( کلیه خازن ها ، کل مدار و کلا همه چیز ) البته در دو مدلی که قرار بود برای برسی قرار بگیرند یعنی COOLER MASTER RS-460-PCAP-A3 و ACBEL PC7010 تنها کولر مستر یک Passive PFC بیشتر دارد که آن هم یک ترانس بیش بیشتر نیست پس میشه نتیجه گرفت کولر مستر همان AcBel است ( چون تولید شده AcBel هست ) البته شما شاید بگوید که باز هم کولر مستر درخواست تغییراتی رو از AcBel کرده اما باید بگم که خود AcBel از کولر مستر زرنگ تر هست و قبلا Passive PFC رو روی همین مدار گذاشته اگر به مشخصات محصولات در سایت تولید کننده مراجعه کنید خواهید دید که :

COOLER MASTER RS-460-PCAR-A3 (WITHOUT PFC) (Only the registered members can see the link) = ACBEL PC7010 (WITHOUT PFC (Only the registered members can see the link)

COOLER MASTER RS-460-PCAP-A3 (PASSIVE PFC) (Only the registered members can see the link) = ACBEL PC7011 (PASSIVE PFC (Only the registered members can see the link)

جالب اینه که لینک مربوط به دو محصول COOLER MASTER RS-460-PCAR-A3 (WITHOUT PFC و COOLER MASTER RS-460-PCAP-A3 (PASSIVE PFC دقیقا یکی هست و فقط در جدولی این دو رو از هم تفکیک کرده

و باز جالب آنکه اگر ماکزیمم خروجی را در جدول جمع کنید به مقدار 490 وات میرسید در صورتی که بر روی لیبیل خود پاور ذکر شده که توان این پاور 400 وات است و با جمع خروجی -12و +5 به مقدار 420 وات خواهید رسید و باز بر روی خود لیبیل نام RS-460-PCAR-A3 زده شده یعنی به خریدار القا میشود که یک پاور 460 واتی خریداری میکند اما همان طور که گفته شد بر روی لیبل با دیدن مشخصات به این نتیجه میرسید که توان پاور 420 وات است و البته مطمئنا این مقدار لود 100% آن است تازه اگر 10 دقیقه پاور با این حال کار کند خدا عالم است چه بلایی سر آن پاور می آید آنوقت در سایت خود کولر مستر برای من خواننده القا میشود که پاور 490 واتی است به نظر شما برای چی ماکزیمم مقداری که یک پاور میتواند تحمل کند که عمرا نمیتواند ( به عینه دیدم توی همان 420 الی 30 خاموش شده ) در سایت درج میشه نتیجه گیری با شما ...

باز به انصاف ACBEL که حداقل در سایت خود درج کرده که خروجی پاور 420 وات است نه 490 وات در واقع در جدول یک ردیف باز کرده ( Ratedt Power) و خروجی را درست درج کرده .

در آخر باید بگویم هر نتیجه ای که از ACBEL بدست بیاد در واقع همان نتیحه ای هست که کولر مستر کسب میکرد و چه بهتر که خود تولید کننده پاور توی بررسی باشه چون با این کار بهتر میشه بقیه پاورها رو بررسی کرد همون طور که قبلا گفتم بهتره یکی از این دو در تست نباشن و شما شاکی شدین

با تشکر

nima_hl
02-01-10, 22:40
دوستان عزیز؛
سلام،

با توجه به بررسی نظرات دوستان در چندین انجمن محترم و پیشنهاد جناب اقای پناهی، نظر بر این شد که در این بررسی شاهد حضور شش مدل پاور به شرح ذیل باشیم:

اما یک خبر بد برای دوست داران کولرمستر!

شرکت محترم دریا کامپیوتر، انصراف خود را از حضور پاور کولر مستر در این بررسی اعلام فرمودند.

اما خبر خوب نداریم!

با تقدیم احترام

سلام

ممنون از زحماتتون

مهندس اگر این ریویو برای مصرف کننده‌ها انجام میشه کولر مستر هم باید تست بشه

این پاور در بازار به فروش میرسه و حق مصرف کننده هستش که در مورد اون بدونه

اگر شرکت دریا کامپیوتر انصراف بده دلیل بر حذف این پاور از ریویو نیست

مگر اینکه این شرکت قصد داشته باشه به دلایلی این پاور رو دیگه عرضه نکه

البته این نظر شخصیم بود به عنوان یک مصرف کننده :give_rose:

Shahryar
02-01-10, 22:46
برای اینکه سوء تفاهمی برای کاربران ایجاد نشه اگه میشه شباهت ها و تفاوت هایی که این دو تا پاور AcBEL و کولر مستر دارند را بنویسید . :1. (29):

یک سوال دیگه که یکم برام عجیب هست . وقتی رسانه ای میخواد تست گروهی انجام بده اگه توانایی گرفتن محصول را داره اجازه شرکت را مگه میخواد ؟ یعنی مثلاً سایت های بزرگی مثل آناند تک یا تامز هاردور برای یک تست گروهی از تک تک این شرکت ها اجازه میگیرند ؟؟

چیزی که به یک بررسی و تست گروهی قشنگی میده بررسی آزادش هست . :give_rose:

Stream
02-01-10, 23:04
یک سوال دیگه که یکم برام عجیب هست . وقتی رسانه ای میخواد تست گروهی انجام بده اگه توانایی گرفتن محصول را داره اجازه شرکت را مگه میخواد ؟ یعنی مثلاً سایت های بزرگی مثل آناند تک یا تامز هاردور برای یک تست گروهی از تک تک این شرکت ها اجازه میگیرند ؟؟

چیزی که به یک بررسی و تست گروهی قشنگی میده بررسی آزادش هست . :give_rose:

فکر می کنم لازم باشه برای منتشر کردن نتایج یک تست درباره یک قطعه از سازنده اجازه گرفته بشه، حتی یادمه در یکی از ریویو های آناندتک نوشته بودند به دلیل اینکه اون کمپانی اجازه نداده یک سری تست بازی انجام بشه از انتشار نتایج مربوط به اون بازی ها معذور هستند! :lol:

البته فکر نمی کنم این چنین چیزی جزو اختیار نماینده یک کمپانی در یک کشور باشه، و میشه برای شرکت دادن این محصول از خود CoolerMaster اجازه گرفت که بدون شک اگه اونها اجازه انتشار نتایج چنین تستی رو بدهند (که به احتمال زیاد خواهند داد) چه از نظر قانونی و چه از نظر اخلاقی یا عرف کوچکترین اشکالی در انتشار نتایج این تست وجود نخواهد داشت (حتی در صورت عدم موافقت دریا کامپیوتر)

Shahryar
02-01-10, 23:46
آرمان جان منظورم توی Round-Up بود نه بررسی یک محصول .

با این حال اگه این طور که میگید باشه هم به نظرم زیاد منطقی نیست چون توی هر Round-Up خواه و ناخواه یکسری شرکت ها ناراضی میشند و یکسری راضی ...

اون قضیه اجازه از شرکت هم احتمالاً شرکت های واگذار میکنند به نماینده های رسیمشون .

Stream
03-01-10, 00:05
آرمان جان منظورم توی Round-Up بود نه بررسی یک محصول .

با این حال اگه این طور که میگید باشه هم به نظرم زیاد منطقی نیست چون توی هر Round-Up خواه و ناخواه یکسری شرکت ها ناراضی میشند و یکسری راضی ...

اون قضیه اجازه از شرکت هم احتمالاً شرکت های واگذار میکنند به نماینده های رسیمشون .
Round-up با Review تفاوتی نمی کنه... منتشر کردن کوچکترین تستی از این نظر هیچ تفاوتی با یک Review کامل 20 صفحه ای نداره و نیاز به اجازه از سازنده هست. و اگه سازنده اجازه نده هیچ سایت یا نشریه ای حق اینکه تستی درباره اون محصول منتشر کنه رو نداره. در مورد ناراضی بودن هم خب اگه یک کمپانی در یک تست به یک سایت License نده به دلیل ناراضی بودن از نتیجه احتمالی تست، اون سایت هم در مقابل از محصولات موفق آینده اون سازنده Review ای تهیه نمی کنه ... و این نهایتا یک تعامل کلی بین سازنده ها و سایت ها خواهد بود.
+

بعضی مواقع حتی کمپانی ها قطعه هایی رو برای Round-up ها در اختیار سایت ها قرار میدن و اون سایت هم ازشون چیز خوبی منتشر نمی کنه، خب اگه قرار باشه License به چنین تست هایی ندهند در اختیار قرار دادن قطعه که دیگه کاملا بی معنی هست! ولی باز هم چنین تست هایی رو می بینیم.

در مورد بعضی از کمپانی ها می دونم که اجازه تست محصولاتشون رو همگانی می کنند، یعنی هر کسی می تونه هرچیزی منتشر کنه و بعضی ها هم اینکار رو نمی کنند و لازمه تک تک ازشون اجازه گرفت.

البته این اجازه فکر نمی کنم یک اجازه شفاهی باشه و یک License رسمی هست (برای استفاده های بعدی احتمالی در دادگاه، کاری که معمولا علیه کمپانی های بزرگ انجام میشه!)، و این هم بدون شک از اختیارات نماینده های یک شرکت در یک کشور خارج خواهد بود و در اختیار خود کمپانی است. فکر می کنم اجازه ای که شرکتی مثل دریا کامپیوتر در چنین بررسی ای به ماهنامه عصر شبکه برای تست محصول میده یک اجازه عرفی و شفاهی هست نه یک اجازه رسمی از CoolerMaster .

J.Omrani
03-01-10, 09:45
دوستان عزیز؛
سلام،
نکته بسیار جالب این بررسی، آنست که این مدل پاورها تقریبا برای اولین بار است که در دنیا مورد بررسی قرار می گیرند. همه ما تقریبا از برندهای فوق، Review های مختلفی را مشاهده نموده ایم ولی اکثر این بررسی ها متعلق به رده های High-End ایشان بوده است. برای خود بنده بسیار جالب است که ببینم این برندها در رده های پایین محصولات خود چه می کنند! آیا شاهد همان عملکردها و کیفیت قطعات داخلی هستیم؟
یکی از معضلات جامعه سخت افزاری جهانی این است که آنقدر محصولات High-End مورد ارزیابی قرار می گیرند که وقت و مجالی برای ارزیابی محصولات Low-End نمی ماند. حال آنکه همه ما می دانیم تقریبا حجم فروش محصولات Low-End صدها برابر محصولات High-End هر کمپانی است. از طرفی سیاست اغلب شرکتهای سخت افزاری در تجارت جهانی بر این نکته متمرکز شده است که محصولات High-End خود را به روشهای مختلف، آنقدر بزرگ جلوه می دهند ، که این گمان و ذهنیت برای محصولات رده پایینشان نیز (از طرف مصرف کنندگان) ایجاد شود.

ما اینجا به درستی یا نادرستی این سیاست ها کاری نداریم ولی مطمئنا این رقابت به شرطی ارزشمند است که بر پایه رفاقت شکل پذیرد و انشاا.. سعی می کنیم این بررسی را چنان با شکوه (به جرات برای اولین بار در دنیا از نظر پارامترهای تست) انجام دهیم ، که به یک مرجع مطمئن و کامل برای مصرف کنندگان محترم تبدیل شود .

با تقدیم احترام

hadi_15410
04-01-10, 07:34
با سلام

مثل اینکه به شباهت Thermaltake و AcBel باز اشاره شده ، من که امید جان گفتم این دو مثل همه هستن اگر قبلا با شک میگفتم الان میتونم قسم بخورم از نظر فنی یکی هستن ( کلیه خازن ها ، کل مدار و کلا همه چیز ) البته در دو مدلی که قرار بود برای برسی قرار بگیرند یعنی COOLER MASTER RS-460-PCAP-A3 و ACBEL PC7010 تنها کولر مستر یک Passive PFC بیشتر دارد که آن هم یک ترانس بیش بیشتر نیست پس میشه نتیجه گرفت کولر مستر همان AcBel است ( چون تولید شده AcBel هست ) البته شما شاید بگوید که باز هم کولر مستر درخواست تغییراتی رو از AcBel کرده اما باید بگم که خود AcBel از کولر مستر زرنگ تر هست و قبلا Passive PFC رو روی همین مدار گذاشته اگر به مشخصات محصولات در سایت تولید کننده مراجعه کنید خواهید دید که :

COOLER MASTER RS-460-PCAR-A3 (WITHOUT PFC) (Only the registered members can see the link) = ACBEL PC7010 (WITHOUT PFC (Only the registered members can see the link)

COOLER MASTER RS-460-PCAP-A3 (PASSIVE PFC) (Only the registered members can see the link) = ACBEL PC7011 (PASSIVE PFC (Only the registered members can see the link)

جالب اینه که لینک مربوط به دو محصول COOLER MASTER RS-460-PCAR-A3 (WITHOUT PFC و COOLER MASTER RS-460-PCAP-A3 (PASSIVE PFC دقیقا یکی هست و فقط در جدولی این دو رو از هم تفکیک کرده

و باز جالب آنکه اگر ماکزیمم خروجی را در جدول جمع کنید به مقدار 490 وات میرسید در صورتی که بر روی لیبیل خود پاور ذکر شده که توان این پاور 400 وات است و با جمع خروجی -12و +5 به مقدار 420 وات خواهید رسید و باز بر روی خود لیبیل نام RS-460-PCAR-A3 زده شده یعنی به خریدار القا میشود که یک پاور 460 واتی خریداری میکند اما همان طور که گفته شد بر روی لیبل با دیدن مشخصات به این نتیجه میرسید که توان پاور 420 وات است و البته مطمئنا این مقدار لود 100% آن است تازه اگر 10 دقیقه پاور با این حال کار کند خدا عالم است چه بلایی سر آن پاور می آید آنوقت در سایت خود کولر مستر برای من خواننده القا میشود که پاور 490 واتی است به نظر شما برای چی ماکزیمم مقداری که یک پاور میتواند تحمل کند که عمرا نمیتواند ( به عینه دیدم توی همان 420 الی 30 خاموش شده ) در سایت درج میشه نتیجه گیری با شما ...

باز به انصاف ACBEL که حداقل در سایت خود درج کرده که خروجی پاور 420 وات است نه 490 وات در واقع در جدول یک ردیف باز کرده ( Ratedt Power) و خروجی را درست درج کرده .

در آخر باید بگویم هر نتیجه ای که از ACBEL بدست بیاد در واقع همان نتیحه ای هست که کولر مستر کسب میکرد و چه بهتر که خود تولید کننده پاور توی بررسی باشه چون با این کار بهتر میشه بقیه پاورها رو بررسی کرد همون طور که قبلا گفتم بهتره یکی از این دو در تست نباشن و شما شاکی شدین

با تشکر
دوست عزیزومحترم با سلام
واقعا طراحی مدارات الکترونیک اینقدرساده است که به راحتی با گزاشتن یک ترانس درمداراولیه میشود پاوررا PFCدارکردراستی دوست عزیزاگر محاسبه ای نداردمیشه یه80PLUSهم بگیم روش بگزارندیا شاید هم علم آنقدر پیشرفت کرده که با یکی کردن لیبل های روی پاور خود به خود مدارداخل تعویض میشود---ولی ای کاش به جای انتخاب محصولات صاحب نام ازپاورهایی که دربازاردرهمین رده قیمتی هستند وبه گفته اگثرفروشنده ها حتی ازگرین هم بهتر هستند مانند400REDMAXنیزدعوت به عمل می آمد...
باعرض تشکر

AMD>INTEL
04-01-10, 09:09
این نکته هم تو سایت سیلور استون دیدم .

Xtreme
04-01-10, 10:44
دوست عزیزومحترم با سلام
واقعا طراحی مدارات الکترونیک اینقدرساده است که به راحتی با گزاشتن یک ترانس درمداراولیه میشود پاوررا PFCدارکردراستی دوست عزیزاگر محاسبه ای نداردمیشه یه80PLUSهم بگیم روش بگزارندیا شاید هم علم آنقدر پیشرفت کرده که با یکی کردن لیبل های روی پاور خود به خود مدارداخل تعویض میشود---ولی ای کاش به جای انتخاب محصولات صاحب نام ازپاورهایی که دربازاردرهمین رده قیمتی هستند وبه گفته اگثرفروشنده ها حتی ازگرین هم بهتر هستند مانند400REDMAXنیزدعوت به عمل می آمد...
باعرض تشکر

دوست من سلام ..

موردی که علیرضا اشاره کرد کاملا درسته و اتفاقا به همین سادگی تنها با اضافه کردن یک قطعه میشه پاور را Passive PFC کرد. شما به صحبت علیرضا دقت نفرمودید و تنها اشاره کردید که " واقعا طراحی مدارات الکترونیک اینقدرساده است که به راحتی با گزاشتن یک ترانس درمداراولیه میشود پاوررا PFCدارکرد " دقیقا Passive PFC بهمین سادگی است. شاید برداشت شما Active بوده که آن بحث دیگری دارد.

در مورد خوب بودن پاور های ردمکس بنده نظری ندارم و قطعا به صحبت فروشنده های محترم هم نمی توان استناد کرد که چون گفته اند : " وبه گفته اگثرفروشنده ها حتی ازگرین هم بهتر هستند مانند400REDMAXنیزدعوت به عمل می آمد... " پس حتما پاور خوبی است. تنها نظر فنی است که می تواند مستند واقع شده و مورد استفاده قرار گیرد.

دوست عزیز ..

شما اگر تنها یک کاربر باشید و یا حتی از مسوولین مرتبط با برند RedMax باشید بنده از طرف وب سایت شهر سخت افزار این قول را به شما می دهم که بعد از این تست گروهی و با همکاری و مساعدت شرکت محترم اینده سیما و شخص آقای عمرانی یک عدد پاور Redmax را بررسی کرده و نتایج آن را منتشر می کنیم.

ممنون و موفق باشید ..

AMD>INTEL
04-01-10, 11:18
پیام جان از نظر هزینه هم داشتن یا نداشتن active هزینه داره . ولی خوب مثل گذاشتن یک خازن تو برد به همین راحتی هم نیست .

ALIRE7A
04-01-10, 11:20
با سلام

برای اینکه سوء تفاهمی برای کاربران ایجاد نشه اگه میشه شباهت ها و تفاوت هایی که این دو تا پاور AcBEL و کولر مستر دارند را بنویسید .

دوست عزیزومحترم با سلام
باعرض تشکر

خیلی سخته به نظرتون ( به فکر اینم که من هم یه برند تاسیس کنم :lol: )

به همین سادگی

در ضمن توجه کنید که روی لیبل گفته شده من 401 وات هستم :whistle:

Shahryar
04-01-10, 15:01

واقعاً متاسفم برای شرکت های سخت افزاری که با ساختن آی دی های مختلف سعی در گمراهی کاربران دارند .

در صورت تکرار ، آی دی های اصلی این افراد هم بسته خواهد شد . در صورتی که مایل به یک بحث علمی هستید با معرفی خود از جانب شرکت مربوطه اقدام به بحث نمایید .

انجمن محیط کل کل شرکت های مختلف نیست . اگه شهر سخت افزار از برنامه ای با عنوان تست گروهی پشتیبانی میکنه صرفاً به خاطر یک بررسی علمی و تخصصی هست نه ایجاد محیط لازم برای کل کل غیر علمی شرکت های سخت افزاری .

پی نوشت : برای اینکه گمراهی برای کاربران ایجاد نشه : hadi_15410 به عنوان نماینده دریا کامپیوتر و J.Omrani به عنوان شرکت آینده سیما هستند .

موفق باشید
شـــهـــریــار :give_rose:

Moein
04-01-10, 15:08
این فوق العاده می تونه باشه و ایا در اداره استاندارد قوانینی برای تعیین پاور استاندارد وجود دارد؟

هیچ کدام از شرکت ها سازنده پاور نیستند و فقط وارد کننده یک محصول هستند در زمینه پاور های رده پایین این انتخاب و Round up تنها برای این منظور هست که کیفیت محصولاتی که در بیرون از ایران و در داخل ایران هست بررسی می شود و الا هر شرکتی دارای یک پاور فوق العاده است در رده توانی مختلفی هست

این بررسی ها برای افرادی که تخصصی هستند استفاده بهینه و برای خواننده جذابیت دارد حال اگر پاور اول و یااخر شود ممکن هست در کل تنها 100 عدد از فروش خود در کل کشور کم شود و این تعداد و رقم فکر نکنم برای شرکت ها زیاد باشد

حال اینکه یک پاور مانند یک پاور دیگر است یا دارای تفاوت هایی هست در کارایی تفاوت ها نهایتا 10 تا 15 درصد هست که این میزان زیاد نیست چیزی که باید مقایسه بشه تعداد خرابی ها برگشتی پاور با توجه به اوضاع برقی ایران است که این موضوع مقایسه نمی شود

از شرکت ها این خواهش و تقاضا رو دارم که از قبل پیش بینی نکنند برای اینکه این پاور ها تست بشود مقدار زیادی هزینه خواهد شد و مقدار بیشتر از اون وقت برای این کار صرف خواهد شد و این رو باید توجه داشت که بعد از تست صحبت این موضوع پیش نیاید که چون در شرکت فلان بود فلان پاور اول شد

تمامی پاور ها در شرایط یکسان تست شده و دستگاه ها هم در صورتی که تنظیم نباشند برای تمامی پاور ها به صورت یکسان هستند

من به عنوان یک عضو کوچک شهر سخت افزار تقاضا دارم برای یک تست دوستی های چند ساله که بیشتر از این حرفا ارزش دارد رو زیر سوال نبرید

با تشکر

SSA MEMBER

J.Omrani
04-01-10, 15:15
این فوق العاده می تونه باشه و ایا در اداره استاندارد قوانینی برای تعیین پاور استاندارد وجود دارد؟

هیچ کدام از شرکت ها سازنده پاور نیستند و فقط وارد کننده یک محصول هستند در زمینه پاور های رده پایین این انتخاب و Round up تنها برای این منظور هست که کیفیت محصولاتی که در بیرون از ایران و در داخل ایران هست بررسی می شود و الا هر شرکتی دارای یک پاور فوق العاده است در رده توانی مختلفی هست

این بررسی ها برای افرادی که تخصصی هستند استفاده بهینه و برای خواننده جذابیت دارد حال اگر پاور اول و یااخر شود ممکن هست در کل تنها 100 عدد از فروش خود در کل کشور کم شود و این تعداد و رقم فکر نکنم برای شرکت ها زیاد باشد

حال اینکه یک پاور مانند یک پاور دیگر است یا دارای تفاوت هایی هست در کارایی تفاوت ها نهایتا 10 تا 15 درصد هست که این میزان زیاد نیست چیزی که باید مقایسه بشه تعداد خرابی ها برگشتی پاور با توجه به اوضاع برقی ایران است که این موضوع مقایسه نمی شود

از شرکت ها این خواهش و تقاضا رو دارم که از قبل پیش بینی نکنند برای اینکه این پاور ها تست بشود مقدار زیادی هزینه خواهد شد و مقدار بیشتر از اون وقت برای این کار صرف خواهد شد و این رو باید توجه داشت که بعد از تست صحبت این موضوع پیش نیاید که چون در شرکت فلان بود فلان پاور اول شد

تمامی پاور ها در شرایط یکسان تست شده و دستگاه ها هم در صورتی که تنظیم نباشند برای تمامی پاور ها به صورت یکسان هستند

من به عنوان یک عضو کوچک شهر سخت افزار تقاضا دارم برای یک تست دوستی های چند ساله که بیشتر از این حرفا ارزش دارد رو زیر سوال نبرید

با تشکر

SSA MEMBER

معین جان؛
سلام،
ایده بسیار خوبی است. انشاا.. سعی می کنم از دوستان عزیزمان در آزمایشگاه مرکز محترم تحقیقات انفورماتیک، جهت نظارت بر این بررسی دعوت به عمل آورم.

با تقدیم احترام

abbas_dinari
05-01-10, 14:11
سلام خدمت همه دوستان

وقتی دیدم قرار بازم تو ایران یه همچین تستایی گرفته بشه خیلی خوشحال شدم بعلاوه اینکه دو تا برند مورد علاقه من ENERMAX و مخصوصا COOLER MASTER (اینو جلو جلو گفتم که بد مشکلی پیش نیاد چون مثل اینکه تو این تاپیک متاسفانه یه سری بهم شک دارن) هم تو این بررسی قرار شرکت کنن اما بد که دیدم دریا کامپیوتر انصراف داده قضیه فرق کرد وکاش شرکت می کرد حالا اینکه چرا نمیخواند شرکت کنن باید خودشون بگن اما واقعا دلیل نمیشه که خود برند کولر مستر بره زیر سوال و این واقعا بی انصافیه و یه چندتا نکته و سوال هستش که خدمت دوستان عرض می کنم .

abbas_dinari
05-01-10, 15:47
با سلام

مثل اینکه به شباهت COOLER MASTERو AcBel باز اشاره شده ، من که امید جان گفتم این دو مثل همه هستن اگر قبلا با شک میگفتم الان میتونم قسم بخورم از نظر فنی یکی هستن ( کلیه خازن ها ، کل مدار و کلا همه چیز ) البته در دو مدلی که قرار بود برای برسی قرار بگیرند یعنی COOLER MASTER RS-460-PCAP-A3 و ACBEL PC7010 تنها کولر مستر یک Passive PFC بیشتر دارد که آن هم یک ترانس بیش بیشتر نیست پس میشه نتیجه گرفت کولر مستر همان AcBel است ( چون تولید شده AcBel هست ) البته شما شاید بگوید که باز هم کولر مستر درخواست تغییراتی رو از AcBel کرده اما باید بگم که خود AcBel از کولر مستر زرنگ تر هست و قبلا Passive PFC رو روی همین مدار گذاشته اگر به مشخصات محصولات در سایت تولید کننده مراجعه کنید خواهید دید که :

با تشکر

علیرضا جان سلام
شما فرمدید که: کولر مستر همان AcBel است ( چون تولید شده AcBel هست )
اگر قرار بر اینست که مثلا در زمینه مادربورد به گفته شما باید گفت محصولات برندهای مثل اینتل،گیگابایت ،ازراک و.. هم که خودشون تولید برد ندارن همون محصولات تولید کننده های اصلی مثل اسوس و فاکسکان وDFI هستن دیگه چون اینا براشون تولید می کنند
و این نحوه مقایسه بر اساس جدول و اعداد و ارقام مثل این میمونه که ما بیاییم Spec دوتا مادربوردا با هم مقایسه کنیم بعد قضاوت کنیم کدوم بهتر .
من نمیدونم شما چه مشکلی با کولر مستر دارید که فقط از بدیاش میگید و اگرم واقعا اینقدر به فکر مصرف کننده هستین که دارین شفاف سازی میکنین چرا به پاور 470 شرکت Thermaltake مدل W0089 (Only the registered members can see the link) هیچ اشاره ای ندارید و یا مثلا اونقدر اهمیت می دید که برای اینکه جواب دوتا از کاربرا رو بدید میرید وهر دو تا پاور کولر مستر و Acbel را تهیه می کنید و عکس میگیرید ( که اینم خودش جای سوال داره) و به پاور 430 گرین که بوردش در اصل 400W هست هم باز هیچ اشارهای ندارید. واقعا برای من هم سواله که شما واقعا تجهیزات تست پاورو در اختیار دارید که تست کردیدو دیدید.

خداراشکر توانای های زیادی هم دارید گویا پیش گویی هم می کنید :
اگر خاطرتان باشد در بررسی قبل باز دو پاور کولر مستر و Acbel هر دو از یک برد بهره میبردند و به گفته نویسنده مقاله هر دو پاور هیچ تفاوتی ندارند که دقیقا هم همینگونه بود اما نتایجی که در پایان بدست آمد بسیار متفاوت بود
اگر قرار بر اینکه یا تستای قبلی را اشتباه گرفته اند و یا هر چیز دیگه ای درش رخ داده یا خدای نکرده قرار این بررسی جدید گرفته نشده اشتباه بشه
پس قبول داشته باشید یکی بودن بردها دلیل بر یکی شدن نتایج نمی شود .

abbas_dinari
05-01-10, 16:07
با سلام

خیلی سخته به نظرتون ( به فکر اینم که من هم یه برند تاسیس کنم :lol: )

به همین سادگی

در ضمن توجه کنید که روی لیبل گفته شده من 401 وات هستم :whistle:

اگر به این راحتی هاست چراکمتر برندهای چنین آوازه و شهرت جهانی را دارند ضمنا درنظر داشته باشید که چنین برندهایی به این راحتی که شما می فرمایید به این موفقیت ها دست پیدا نکرده اند که حال شما به خودتان اجازه می دهید فعالیتی را اینگونه بی ارزش جلوه کنید.
البته برای تاسیس برند OEM پیشنهاد می کنم سیاست شرکت های داخلی رو در پیش بگیرید اینطوری بدون هیچ تولیدی هم حمایت از تولید کننده های داخلی را برای خودتون به ارمغان میارید و امتیازاتی که پشتش هست هم با سلیقه شما سازگارتره .:lol:

abbas_dinari
05-01-10, 16:18

با تشکر

SSA MEMBER

با تشکر فراوان از BARAN عزیز که اینقدر با ظرافت به این موضوع نگاه می کنند
من هم با شما هم نظر هستم واقعا چگونه قرار به آمار و میزان خرابی که بسیار حایز اهمیت هست رسیدگی بشه

abbas_dinari
05-01-10, 16:30
معین جان؛
سلام،
ایده بسیار خوبی است. انشاا.. سعی می کنم از دوستان عزیزمان در آزمایشگاه مرکز محترم تحقیقات انفورماتیک، جهت نظارت بر این بررسی دعوت به عمل آورم.

با تقدیم احترام

آقای عمرانی عزیز
سلام
اگر خاطرتون باشه دو سال پیش در نمایشگاه اصفهان سعادت آشنایی با شمارو پیدا کردم
آقای عمرانی من فکر می کنم ایده آقای باران در رابطه با نحوه اطلاع از میزان خرابی ها بود که سوال خود من هم در همین رابطه است ایا راهی برای اطلاع از این آمار در بررسی شما وجود دارد یا خیر ؟
با تشکر

J.Omrani
05-01-10, 19:20
آقای عمرانی عزیز
سلام
اگر خاطرتون باشه دو سال پیش در نمایشگاه اصفهان سعادت آشنایی با شمارو پیدا کردم
آقای عمرانی من فکر می کنم ایده آقای باران در رابطه با نحوه اطلاع از میزان خرابی ها بود که سوال خود من هم در همین رابطه است ایا راهی برای اطلاع از این آمار در بررسی شما وجود دارد یا خیر ؟
با تشکر
جناب آقای دیناری عزیز؛
سلام،
ارادتمند شما هستم و از اینکه با شما در این تاپیک هم صحبت شدم، بسیار خوشحال هستم.
اما در مورد پیشنهاد بررسی میزان خرابی پاورها؛
همانطور که شما مستحضر هستید ، میزان خرابی هر قطعه، رابطه مستقیمی با ساختار قطعه و شرایط محیطی دارد.
شرایط محیطی در مورد پاور:
- عملکرد برق شهری (مثل نوسانات ولتاژ، فرکانس، هارمونیک و...)
- دمای محیط مورد استفاده (مثل کولینگ فضای داخلی کیس ، دمای محیط و ...)
- رطوبت (مثلا در تهران استفاده شود یا بندرس عباس و ...)
- تناسب با سخت افزار ( مثل توان، جریان مورد مصرف از شاخه +12 ولت و ...)
- چگونگی مصرف ( میزان ساعت استفاده در شبانه روز، استفاده از برنامه های خاص و...)
- سرویس دوره ای (غبار روبی و...)
و...

ساختار قطعه:
- کیفیت قطعات داخلی ( قطعاتی مانند خازنها، ترانزیستورها، دیودها و...)
- طراحی مدار (گرمای ایجاد شده ناشی در کارکرد پاور در لودهای مختلف و تناسب آن با عملکرد فن و ...)
و...

همانطور که مشاهده می فرمایید، یک پاور ساز یا عرضه کننده پاور، نهایتا بتواند عوامل کیفیتی و عملکردی پاور خود را بهبود بخشد، ولی نمی تواند بر شرایط محیطی نظارت یا کنترلی داشته باشد. مثلا می تواند بهترین قطعات داخلی را استفاده نماید و بهترین طراحی مدار را پیاده سازی نماید و همه را مطابق شرایط بالای استاندارد در نظر بگیرد. اما ایا می تواند برای شرایط محیطی راهکاری ارائه نماید؟

به همین دلیل است که در اغلب بررسی پاورها در بهترین و معتبرترین سایت های خارجی ، نهایتا شاهد بررسی عملکرد پاور و کیفیت قطعات داخلی آن هستیم و هیچکدام از انها قادر به ارزیابی میزان خرابی پاور مورد بررسی نیستند. اما می توانند به خواننده مطلب خود بگویند که این پاور دارای چه عملکردی است و یا از قطعات خوب استفاده نموده یا متوسط ویا ضعیف.

می خواهم یک مثال برای شما بزنم:
اگر به سایت گرین و یا کاتالوگ های مشخصات فنی پاورهای گرین مراجعه فرمایید، ملاحظه خواهید نمود که میزان عمر مفید درج شده برای پاوری نظیر GP430A معادل 40 هزار ساعت عنوان شده است! در حالیکه اغلب پاورهای هم رده اش در برندهای مختلف ، MTBF پاور خود را 100 هزار ساعت عنوان نموده اند. چرا؟ ایا پاور گرین از کیفیت قطعات پایین تری برخوردار است و یا عملکرد بدتری دارد؟
در حالی که پاور GP430A (مدل ST-420BKV کمپانی Seventeam) (Only the registered members can see the link) دارای تست ریپورت 100.000 ساعت عمر مفید می باشد ، چرا گرین عدد 40.000 ساعت را عنوان نموده است؟
دلیل این مسئله بسیار روشن است. عدد 100.000 ساعت یعنی نزدیک به 11.5 سال مصرف پاور، آن هم از صبح تاشب! آیا به نظر شما شرایط محیطی در ایران برای استفاده از چنین پاورهایی برای 11 سال شبانه روزی مهیا است؟
انشاا.. اگر افتخار همراهی شما را داشته باشیم، پس از این بررسی ، شما مشاهده خواهید فرمود که کیفیت قطعات داخلی پاور GP430A گرین و عملکرد آن در مقایسه با پاورهای هم رده خود در چه وضعیتی است. آن وقت شاید بهتر بتوان در این مورد صحبت نمود.

اما یک صحبت کلی در مورد پاور کولرمستر با تمامی دوستان عزیز؛
طبق هماهنگی به عمل آمده با دوستان عزیزم در شرکت محترم دریا کامپیوتر و به دلیل جلوگیری از انحراف بحث ، تقاضا دارم که بحث های آتی این تاپیک را فقط در مورد برندهایی که در این بررسی حضور دارند، پیگیری و ادامه دهید. بنده می توانم پاسخ تک به تک سوالات شما را در پست های قبلی عنوان نمایم. اما مطمئنا ادامه این موضوع نمی توان شرایط خوبی را برای این بحث و سرفصل موضوع ایجاد نماید و ...
امیدوارم همه دوستان عزیز همکاری نمایند.

با تقدیم احترام

mohammad1985
17-01-10, 02:24
این تستها کی انجام میشه ؟ و کی چاپ میشه ؟ میدونید ؟

J.Omrani
26-01-10, 16:39
این تستها کی انجام میشه ؟ و کی چاپ میشه ؟ میدونید ؟
دوست خوب من؛
سلام،
متاسفانه هنوز پاور انرمکس 405W از گمرک ترخیص نشده است. انشاا.. یک هفته قبل از برگزاری تست ، اطلاع رسانی خواهد شد.

با تقدیم احترام