PDA

مشاهده نسخه کامل : کمکم در مورد تنظیم پسورد برای وایرلس (روتر adsl)

chalangaran
09-12-09, 23:37
سلام
اساتید من رفتم توی قسمت وایرلس مودم adsl و پسورد گذاشتم اما دیگه نوت بوک ها نمیتونن بهش کانکت بشن یعنی حتی به مرحله ای که پسوورد میخواد هم نمیرسه.
مک هم وارد کردم اما بازم دستگاههای دیگه مودم رو پیدا میکنن.
مودم d-link dsl 2640t
ممنونم

germ
10-12-09, 14:26
گفتی مک آدرس ها رو وارد کردی، بد نیست به عکس زیر یه نگاهی بندازی شاید جایی اشتباه کرده باشی
Only the registered members can see the link

حالا بریم سر تنظیمات وایرلس:

و بعد برو توی منوی tools و system و روی دکمه restart AP کلیک کن

تنظیمات کانکشن ویندوز:
فرض بر این گذاشتم که ip رو استاتیک گذاشتی، روی کانکشن وایرلس کلیک راست properties و روی internet protocol کلیک و دکمه properties بزن و تنظیمات که مثل لن هستش وارد کن .. بعد وقتی رو وایرلست کلیک کنی، وایرلس رو پیدا میکنه و ازت پسورد رو میخواد.

اگر مشکلی بود در خدمتم

chalangaran
11-12-09, 04:16
ممنونم که بسیار دقیق پاسخ دادید.
تنظیمات مک و رمز دقیقا همینطوری انجام میدادم.
فقط یک مشکل هست اونم اینه که اصلا قسمت تنظیمات کانکشن ویندوز رو متوجه نشدم و در این مورد اصلا هیچ تنظیمی رو انجام ندادم.
ممنون میشم دقیق تر توضیح بدین.
بازم ممنونم

germ
11-12-09, 19:58
اگر تنظیمات بالا را را تا قبل از تنظیمات ویندوز انجام داده باشید، وایرلس وصل میشه اما احتمالا به اینترنت وصل نمیشه (چون به صورت پیش فرض ip استاتیک تعریف شده) .. برای تنظیمات طبق عکس بر روی کانکشن وایرلس کلیک راست و properties را بزنید و internet protocol را انتخاب کرده وو روی دکمه properties کلیک کنید

در قسمت ip، ip خودتو وارد کن( همان ip مودم، فقط رقم آخر باید از 2 تا 255 باشه و هیچ کدام از کامپیوتر ها نباید ip یکسان داشته باشند .. )
سابنت هم بهتر همان 255.255.255.0 باشه
گت وی و dns اولت هم همان ip مودمت است
میتونی dns دومت هم یکی از dns ها معروف رو بزاری، مثل 4.2.2.1/6 یا 8.8.8.8 و 8.8.4.4 و ...