PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هارد 500 گیگ

asibi
08-12-09, 15:14
با سلام خدمت اساتید محترم
من میخوام یک هارد 500 گیگ بگیرم اما نمیدونم چه مارکی بگیرم انقدر تو انجمن گشتم اما همه یه نظر دادند یکی میگه این خوبه یکی گفته اون این عیب وایراد رو داره والله ما کلا گیج شدیم خواهشا راهنماییم کنید تا بعدا از خریدم پشیمون نشوم!!!!
مرسی

Mosquito
08-12-09, 15:32
یه خورده در مورد مادر بردت بگو
اگه ساتا می خوره حتما ساتا بگیر
مارکش هم این رو بدون زیاد فرقی نداره ولی مارک وسترن از همه بهتره بعدش مکستور
من رو سیستمم یه 320 وسترن گذاشتم تا الان راضی بودم
رو همین سیستم یه 160 مکستور هم گذاشتم مال 2 سال پیشه راضیم
وسترن از مکستور 1000 تومن گرونتر بود من پیشنهاد می کنم وسترن بگیر
باز هم می گم بین این دو مارک تفاوت زیادی نیست از هر دوش هم راضیم:love:

sAsAn.K
08-12-09, 15:39
بدون شک :

Samsung Spinpoint F3

R EZ A
08-12-09, 16:33
حتما سامسونگ بگیر چون هم سرعتش بیشتره و هم انیکه خرابیش خیلی کمتر از بقیه ی مارکهاس صداش هم کمتره

asibi
08-12-09, 16:55
مدل مادربردم اینه:GA-81848P
این هاردهای جدیدو مثل این هادری که معرفی کردی ساپورت میکنه؟

htondkar
08-12-09, 18:43
بدون شک :

Samsung Spinpoint F3

:cool::great::yes:

am2
08-12-09, 19:00
مدل مادربردم اینه:GA-81848P
این هاردهای جدیدو مثل این هادری که معرفی کردی ساپورت میکنه؟
شما هاردی بگیر که جامپر ساتا 1 داشته باشه مین شما ساتا 2 رو ساپورت نمیکنه

asibi
08-12-09, 19:22
دوست عزیز من چند وقت پیش یه پست داده بودم که مادربردم ساتا 2 ساپورت میکنه دوستان جواب داده بودند که ساپورت میکنه ولی با همون سرعت ساتا 1 .
حالا ما اگه هارد ساتا 2 بگیرم یعنی سیستمم نمیشناستش؟

asibi
09-12-09, 00:26
کسی نیست جواب بده ؟

mohammad1985
09-12-09, 01:18
وسترن
سامسونگ
هیتاچی
هر کدوم رو گرفتی خوبه البته سرعت برو بچ سام و وسترن از هیتاچی بیشتر ولی هارد های هیتاچی هم خیلی قابل اطمینان هستن .
سیگست هم بد نیست ولی سری 7200.11 گند زد !

Labyrinth
09-12-09, 10:06
هارد های سری سبز وسترن اصلا پیشنهاد نمیشه
هارد های سری F3 سامسونگ بشدت توصیه میشود ( البته سری F1 هم خوب هستن ولی نه به خوبیه F3 )

به نظر بد نیست یک نگاهی هم به این بنچمارک بندازید :yes:

البته این یک ترابایت سری F3 هست

Only the registered members can see the link

موفق باشید

:1. (35):

nima_hl
09-12-09, 11:04
شما اگر عادت دارید چند کار رو با هم انجام بدین بهترین گزینه وسترت دیجیتال بلک هستش

برای مثال اگر شما در حال دانلود آفلاین باشید و یک فیلم یا موزیک از روی همون هارد اجرا کنید وسترن دیجیتال به دلیل ۲ عدد پردازنده‌ای که روی خودش داره به راحتی و با کمترین درگیری این کار رو براتون انجام میده ولی هاردهای دیگه کندتر دیتا رو در این شرایط جابجا میکنند

سرعت سامسونگ و سیگیت در حالت خواندن و یا نوشتن از وسترن بالاتر هستش ولی در مواقع ترکیبی یا زمان جستجو به وسترن نمیرسند

اگر بخوام یه جمع بندی کنم برای انتخاب نوع هارد باید به کاربری توجه کرد

اگر اهل بازی هستید بهتره هارد سریع مثل سامسونگ یا سیگیت بگیرید

و اگر اهل کارهای مالتی هستید ( اجرای چند برنامه همزمان )‌ بهتره خاویار سیاه بگیرید

asibi
09-12-09, 21:04
دوست عزیز من چند وقت پیش یه پست داده بودم که مادربردم ساتا 2 ساپورت میکنه دوستان جواب داده بودند که ساپورت میکنه ولی با همون سرعت ساتا 1 .
حالا ما اگه هارد ساتا 2 بگیرم یعنی سیستمم نمیشناستش؟
دوستان کسی به این سوال من پاسخ نداد!!!!!

nasiban
09-12-09, 22:02

دوست عزیز باید هارد رو توسط جامپر روی حالت Sata 1 قرار بدید و اگر هم هاردی که میخرید بدون جامپر هست به صورت اتوماتیک عمل میکنه و ارتباط با هارد به صورت Sata 1 صورت میگیره .

نحوه قرار دادن جامپر در این حالت بر روی خوده هارد نوشته شده .

AMD>INTEL
10-12-09, 09:53
تجربه کاری و مشکلی که سال پیش سیگت ایجاد کرد و هاردی که 7200.12 رو که دارم زیاد قابل اطمینان نمیاد از نظر شخصی منه . وسترن رو من ترجیح میدم مدل بلک گرون تر هست ولی به نظر من اطلاعات ارزش بیشتری دارند .

Rohham
10-12-09, 14:06
طبق پیشنهاد دوستان من دو ماه پیش یه هارد 500 سیگیت 7200.12 گرفتم...هارد پر سرعت و خوبی هست اما جدیداً ها صدای قیژ می ده...هر از چند وقتی یه دونه از این صدهعا می ده که اصلاً حس خوبی بهش ندارم...یه هارد وسترن سری بلو برای یه آشنایی گرفتم بد به نظر نمی آمد...اما توصیه می کنم سامسونگ F3 رو امتحان کنید

asibi
22-12-09, 22:18
دوستان خوبم خیلی ممنون از پیشنهادتان
به نظرتون Samsung SpinPoint F3 500GB رو بتونم تو قم گیر بیارم اگه کسی سراغ داره لطفا ادرس دقیق بذاره؟
الان تو پاساژهای تهران قیمتش چنده؟

nima_hl
23-12-09, 00:55
دوستان خوبم خیلی ممنون از پیشنهادتان
به نظرتون Samsung SpinPoint F3 500GB رو بتونم تو قم گیر بیارم اگه کسی سراغ داره لطفا ادرس دقیق بذاره؟
الان تو پاساژهای تهران قیمتش چنده؟

این هارد توی تهران هم خیلی بد گیر میاد و هنوز نتونستم یدونش رو پیدا کنم :1. (28):

nasiban
23-12-09, 02:13
من هفته گذشته 2 تا خریدم برای یک شرکت حفاظتی از شانس اونا همین سری f3 در اومد وقتی فرداش زنگ زدم همه بار رو بخرم متاسفانه دیگه تموم شده بود در ضمن قرار بود برای یکی از همین بچه های فروم هم جور کنیم که نشد.

به هر صورت اگر توی بازار اصفهان پیدا کردم مطمئناً تمام بارشو میخرم . و توی همین فروم اعلام میکنم .

reza76622201
23-12-09, 08:23

دوست عزيز مشکلي اصلا پيش نمياتد. اما هارد شما با سرعت
Sata1
کار مي کنه و تئورا سرعتش نصف ميشه

AMD>INTEL
23-12-09, 09:08
دوستان به این بررسی هم نگاهی بندازند بد نیست .

reza76622201
23-12-09, 11:43
جالب بود. دوستان هم بد نيست يه نگاهي بندازن.

ARA-RF
23-12-09, 12:03
سلام
میخواستم تاپیک جدا گانه ای بزنم ولی خوب همین جا می پرسم چون خیلی هم بی ربط نیست؟
مشکل هارد ها سیگیت 7200.11 چیه در مقابل 7200.12 از خیلی ها شنیدم میگن مشکل داره! خواستم بدونم مشکلش چیه و واقعا جدی هست یا نه؟
میخوام یک هارد 1.5 ترا بگیرم فقط 7200.11 موجوده گفتم اینجا بپرسم که واقعا اگر مشکلشون حاد هست منصرف بشم!
راستی در رده 1.5 ترا چه هاردی خوب هست! حدود قیمت ها رو هم بگید!

AMD>INTEL
23-12-09, 12:06

ARA-RF
23-12-09, 12:20

سلام
خیلی ممنون از جواب بسیار سریعتون!:give_rose:
مشکل دیتکت و شناخته نشدن بعد از یک مدت چی واقعا در سری 11 وجود داره؟! چون سرعت خیلی برای مهم نیست برای آرشیو میخوام!

reza76622201
23-12-09, 12:22
واقعا پاسخ بهادر جان خوب بود. سري 11 هم هيچ مشکل ديتکت شدن و ... نداره.
بنده به شما Western digital Caviar Black edition رو پيشنهاد مي کنم که به نظر بنده از هر حيث از Segate بهتره.

AMD>INTEL
23-12-09, 12:36
سلام
مشکل دیتکت و شناخته نشدن بعد از یک مدت چی واقعا در سری 11 وجود داره؟! چون سرعت خیلی برای مهم نیست برای آرشیو میخوام!

سری 11 مشکل FIRMWARE داشتند که قابل حل بود . این مشکل با دیتیکت نشدن هارد همراه بود .مشکلات زیادی برای مصرف کنندگان ایجاد کرد .
Seagate releases fixed firmware fix for Barracuda 7200.11s

reza76622201
23-12-09, 13:11
سری 11 مشکل FIRMWARE داشتند که قابل حل بود . این مشکل با دیتیکت نشدن هارد همراه بود .مشکلات زیادی برای مصرف کنندگان ایجاد کرد .
Seagate releases fixed firmware fix for Barracuda 7200.11s

ضمکن تشکر از بهادر جان پس احتمالا اينايي که توي بازاره فرم ورش آپديت شدست. چون من دو تاشو به اصرار بستم مشکلي نداشتم.
همينم يکي از معزلات اين برند هاردديسکه که با فرم ور مشکل دار به بازار مياد(قابل توجه نيما جان)!

Stream
23-12-09, 14:13
سلام

شما که قصد آرشیو دارید نیازی به هزینه بالا برای هارد دیسک ندارید ... یک هارد شبیه Samsung SpinPoint F2 EcoGreen یا WD Caviar Green براتون مناسبه البته اگه قصد نداشته باشید سیستم عامل رو روی این درایو ها نصب کنید.

واقعا پاسخ بهادر جان خوب بود. سري 11 هم هيچ مشکل ديتکت شدن و ... نداره.
بنده به شما Western digital Caviar Black edition رو پيشنهاد مي کنم که به نظر بنده از هر حيث از Segate بهتره.

از هر حیث که بهتر نیست البته Access Time و Multitasking "کمی" بهتری نسبت به رقیب هاش داره در مقابل ضعف های زیادی هم نسبت به رقیب هاشون داره ..

اصولا برای خرید محصولات باید به Price/Performance توجه کرد ... اسم یک محصول یا علاقه شخصی به یک برند اون محصول رو موقع پیشنهاد دادن به بقیه کاربرها از هر حیث بهتر از بقیه رقیب ها نمی کنه به خصوص زمانی که اون رقیب محصولی بسیار خوب رو با قیمتی پایین تر در بازار داشته باشه. :wink: به هر حال اگه شما دلیلی که استفاده از WD Caviar Black رو با احتساب قیمت حدودا 20 درصد بالاترش نسبت به 7200.12 توجیه کنه (به خصوص برای استفاده این دوستمون) خوشحال میشم بیان کنید.

ضمکن تشکر از بهادر جان پس احتمالا اينايي که توي بازاره فرم ورش آپديت شدست. چون من دو تاشو به اصرار بستم مشکلي نداشتم.
همينم يکي از معزلات اين برند هاردديسکه که با فرم ور مشکل دار به بازار مياد(قابل توجه نيما جان)!

Seagate سال هاست برند اول هارد دیسک دنیا بوده و با یک سری محصولاتی که مشکل firmware داشتند نمیشه گفت "معزلات این برند"... این مشکل که هیچ وقت هم در محصولات 7200.12 وجود نداشت و در 7200.11 های جدید هم وجود نداره.

Seagate خیلی بزرگ تر از این حرف هاست که بشه چنین چیزهایی رو بهش نسبت داد. :wink:

hapalii
23-12-09, 14:59
سلام

اینجا که دیگه شبیه کل کل کردن داره میشه ( منم که عاشقشم ) به همین راحتی چنتا یوزر مثل من خیلی راحت راجع به یک برند (یک برند ها نه یک مدل خاص اونم با ذکر سریال ساخت ) نظر می دن پدر کارخانه به اون بزرگی رو با اطلاعات بسیارشون در می یارند .

اولا شاید به سن شما ها قد نده شاید هم بیشتر قد بده اما اونا که قدیما رو یادشون ماشین باز های خیلی وارد خوب یا بد بودن پیکان رو از روی شماره موتور تشخیص می دادند یا یه زمانی یه سری پیکان معروف شد به پیکان عالی نصب همه اونها پیکان بود با همان قطعات اما یه سری از یه سری دیگه گرون تر بود در باره قطعات کامپیوتر هم همینه اگر قرار مقایسه ای بشه باید با ذکر مدل دقیق و شرایط دقیق این مقایسه انجام بشه سری سیگیت 11 هم مشکل خاصی نداشت اما تا اونجا که من یادمه بخاطر همان مشکل کوچیک هم از سطح بازار جمع شد البته بازار جهانی و باز تا اونجایی هم که یادمه از اون گروه هارد ها چیزی زیادی وارد بازار ایران نشد یعنی گستر دگی سری 11 توی ایران مثل سری 12 نبود و چیزی هم که از سری 11 توی بازار ایران هست از اون سری مشکل دار نبود از این اتفاقات هم زیاد می افتاده سونی هم یه مدت باطری لب تاپ هاشو از بازار جمع کرد BMW هم چند وقت پیش کلی از ماشینهاشو به کارخانه برگردوند به خاطر یک مشکل کوچیک اتفاقا این از نشانه های برند های بزرگ و مطرح دنیاست پس این نه تنها ایراد نیست که حسن هم هست.
اما راجع به هارد وسترن دیجیتال همانقدر خوبه که سیگت و برای زیر سئوال بردن اسم این برند ها نه من نه شما و نه هیچ مهندس تر از من و شمایی توی ایران صلاحیت نداره که اگر داشت الان ما خودمون هم قطعه ساز بودیم نه این که افتخارمون برند های فراسو و گرین باشه که هر دو هم هیچ وقت تولید کننده بزرگی نبودند و تمام سعی شون مطرح کردن برند شون بوده تا تولید داخل ( که البته اینم خودش کار بزرگی) پس خواهشا اگر با مدل خاصی مشکل دارید که خوب این هم طبیعی هر کس تجربه ای داره دیگه اون مدل رو به کل برند مربوط نکنید حالا دیگه مقایسه سری های ساخت هر مدل پیش کش.

در اخر هم بر همه واضح و مبرهن است که Western digital Caviar Black edition سری خیلی خوبی به همین دلیل هم مدل های مشابه اش از برند های دیگه و حتی از سری سبز خود این برند خیلی گرون تر پس نمیشه با هارد های ارزان تر از خودش قیاس بشه.

درمورد لینک بهادر خان هم من که نتونستم ببینم یا لینک مشکل داره یا PC من اما اگر قرار به مقایسه باشه این هم یه لینک که دو تا هارد هم قیمت از این دو برند رو ازمایش کرده در اخر هم نتیجه گرفته بین این دو مدل سیگت 20 % سری تر اما همانطور که قبلا هم گفتم دلیل به برتری هر کدوم از این دو تا برند نمیشه.

اگر هم مثل آدم های یه کم عصبانی حرف زدم معذرت می خوام نه سیگیت ارث بابام نه وسترن دیجیتال مل زن بابام.

یه ویرایش هم بزنم اگر پست بالایی رو می دیدم لازم نبود خودم این قدر روضه بخونم در ضمن قیمت دقیق الان ندارم ولی فکر کنم تفاوت قیمت سری بلاک بیشتر از 20% مثلا سری بلاک 500 گیگ نزدیک 95 هزار تومان اما سیگیت بارکودا 12 500 گیگ 51 هزار تومان شاید حالا تو ظرفیت های بالا تر این تفاوت کمتر باشه اما باز فکر کنم بیشتر از 20%

molana
23-12-09, 15:11
هم مدلهای مختلف وسترین آبی ، سبز و مشکی خوبن و هم سیگیت به نظرم نباید زیاد مته به خشخاش گذاشت .
همینطور نظر سلیقه ای و شخصی بنده هم seagate barakoda 7200.12 32bafer هستش .:11():

ARA-RF
23-12-09, 19:57
سلام
ممنون از همه شما برای راهنمائیهاتون!فقط حدود قیمت هارد های 1.5 ترا رو نگفتید!
یکی همین سیگیت باراکودا 11 رو به من میده 127.000 ! تو رایانه صبا هم همین قیمت بود! خواستم بدونم مناسبه!؟

hapalii
23-12-09, 23:56
اولا اگر سایت رایان صبا زده 127 هزار تومان یعنی تو بازار به قیمت 110 تا 115 هزار تومان احتمالا پیدا می کنید ضمن این که هارد که در رایان صبا به قیمت 127 هزار تومان و ظرفیت 1.5 ترابایت تا جایی که من دیدم از سری LP نه سری 11 این سری 5900 دور و قیمت جهانیش از سری 11 که 7200 دور کمی پایین تره در عوض تا اونجا که من می دونم کم مصرف تر و خنک تر بییشتر به درد سرور ها می خوره تا کامپیوتر خانگی حالا اگر اون دوستون سری 11 رو میده به قیمت 127 هزار تومان با توجه به قیمت رایان صبا که برای سری LP زده پس باید خوب باشه اما اگر اون هم مثل هارد سایت رایان صبا از سری LP نه سری 11 فکر کنم توی بازار قیمت مناسب تر پیدا کنید چون قیمت های رایان صبا معمولا نزدیک 10 % گرون تر از بازار

asibi
24-12-09, 00:04
دوستان رفتم پاساژهای قمو گشتم این مدل Samsung Spinpoint F3 رو نداشتند!!!
اکثرا مکستور داشتند ولی یه جا یه وسترن دیجیتال سری گرین بافر 34 داشت میداد 58000 !!!!!به نظرتون چطوره ؟برم بگیرمش یا پیشنهاده بهتری دارید؟تر خدا کمک کنید؟

asibi
24-12-09, 11:02
کسی نیست به سوالات ما پاسخ بده؟

asibi
24-12-09, 11:02
دوستان امروز رفتم این هارد وسترن دیجیتال سری گرین بافر32 بگیرم راستی مغازهه نمایندگی گیگا هست !!!
بهش گفتم مادربردمGA-8I848P هست ! گفتم که این هارد رو ساپورت میکنه پاسخ داد که باید با سی دی راندازه مین بردت یه راه انداز درست کنی تا هاردو بشناسه !!یعنی چی ما که متوجه نشدیم باید چی کار کنیم دوستان کسی نیست در این باره یه توضیح کامل بده که من باید چیکار کنم نرم بگیرم بیا ببینم هاردو نمیشناسه؟
یکی به من کمک کنه خیلی عجله دارم نیاز فوری به هارد دارم کمکم کنید؟

hapalii
24-12-09, 11:14
سلام
اولا 34 مگ بافر ندارم حتمی 32 بوده برای 500 وسترن 32 مگ بافر توی قم اون قیمت بد هم نیست در باره شناخت هم نباید مشکل خاصی باشه شاید چون این هارد ساتا 2 با پورت شما مادر برد شما فرق کنه اما مورد نداره میشه راش انداخت شما هر وقت دید هارد رو نمی شناسه بایوس به روز کنید باز اگر مشکلی بود اینجا مطرح کنید اما اگر مادر برد شما پورت ساتا داشته باشه مشکل هادی پیش نمی یاد. فقط هارد شما با سرعت ساتا یک کار می کنه روی هارد های ساتا 2 جانپری هست که اونها رو تبدیل به ساتا 1 میکنه یعنی سرعت انتقال اونها رو همان 1.5 گیگ نگه میدره تا با مادر برد های قدیمی تر به مشکل نخورند.

asibi
24-12-09, 15:35
از کجا میتونم اطلاعات مین بردمو بدست اورم(GA-8I848P ) لطفا لیکشو بذارید!!!
sAsAn.K
24-12-09, 15:40
دوست عزیز این تاپیک رو خودتون زدید برای راهنمایی در مورد خرید هارد 500 گیگابایت ، حالا اطلاعات مادربورد میخواید داخلش ؟!
توی خود سایت گیگابایت هست :

در ضمن یکی از دوستان برای من F3 1TB پیدا کرد گرفتیم ...

asibi
24-12-09, 15:41
سلام
اولا 34 مگ بافر ندارم حتمی 32 بوده برای 500 وسترن 32 مگ بافر توی قم اون قیمت بد هم نیست در باره شناخت هم نباید مشکل خاصی باشه شاید چون این هارد ساتا 2 با پورت شما مادر برد شما فرق کنه اما مورد نداره میشه راش انداخت شما هر وقت دید هارد رو نمی شناسه بایوس به روز کنید باز اگر مشکلی بود اینجا مطرح کنید اما اگر مادر برد شما پورت ساتا داشته باشه مشکل هادی پیش نمی یاد. فقط هارد شما با سرعت ساتا یک کار می کنه روی هارد های ساتا 2 جانپری هست که اونها رو تبدیل به ساتا 1 میکنه یعنی سرعت انتقال اونها رو همان 1.5 گیگ نگه میدره تا با مادر برد های قدیمی تر به مشکل نخورند.
دوست عزیز این عکس و اطلاعات مادربردم نگاه کنید ببینید از نظر پورت ساتوغیره برای ساپورت اون هارد مشکلی نداره؟
Only the registered members can see the link(rev2.x)_big.jpg
لینک صفحه (لینک صفحه)

asibi
24-12-09, 16:16
دوستان هارد قبلی IDE بود اگر هارد ساتا رو گرفتم باید برای پاور و مادربرد که هارد رو وصل کنم چه کابلهایی بگیرم؟

asibi
24-12-09, 16:17
دو ستان چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

javadshahvand
24-12-09, 16:24
دوستان هارد قبلی IDE بود اگر هارد ساتا رو گرفتم باید برای پاور و مادربرد که هارد رو وصل کنم چه کابلهایی بگیرم؟

اگر مادربردت پورت ساتا نداره

یک کابل تبدیل برق ساتا و یک ide به ساتا می خواهید

sAsAn.K
24-12-09, 17:10
دوست عزیز اینجا که Chat نیست بشه بلافاصله جواب داد ، صبر داشته باشید ...

arash79
24-12-09, 18:41
سلام

آقا اگه از تبديل IDE TO SATA استفاده بشه نرخ تبادل اطلاعات همون 3Gb/s ميشه؟

asibi
24-12-09, 19:01
دوستان مادربردم 2تا پورت ساتا داره !!!!!!!!!!!
Only the registered members can see the link(rev2.x)_big.jpg

nima_hl
24-12-09, 19:39
دوست عزیز

هارد وسترن دیجیتال گرین برای بستن داخل کیس ساخته نشده

این مطلب و دلایلش رو بارها تو فروم توضیح دادم

این هارد بین ۱ تا ۶ ماه بعد از نصب داخل سیستم به رحمت الهی میره :give_rose:

hapalii
24-12-09, 19:48
شما فقط نیاز به تبدیل برق دارید عکس دومی که جناب شاهسوند گذاشتند . و یه کابل دیتای ساتا هم باید تهیه کنید قیمتش هم 500 یا 1000 تومان حد اکثر هارد روی یکی از دو پورت ساتا یی که دارید وصل می کنید پورت های قرمز کوچیک.

در مورد خود هارد هم که هیچی تا دوباره بحث بالا نگرفته

asibi
24-12-09, 19:53
دوستان با یکی از دوستام صحبت کردم گفت برای اینکه مادربردت این هاردتو بشناسه باید یه راه انداز با سی دی مین بوردت درست کنی!!!
اگر این طور هست باید چگونه این سی دی راندازو درست کنم؟

asibi
24-12-09, 19:56
دوست عزیز

یعنی چی !!!!!!!!منظور شما هارد اکسترناله یا اینترنال؟میشه دلیلشو بگید ما هم بدونیم!!!!!!!!!!

nima_hl
24-12-09, 21:04
یعنی چی !!!!!!!!منظور شما هارد اکسترناله یا اینترنال؟میشه دلیلشو بگید ما هم بدونیم!!!!!!!!!!

وسترن دیجیتال سبز یا آبی یک برنامه داخل فرمورشون دارند که به نام تکنولوژی اینتلی پارک توی سایت وسترن معرفی شده

کار این تکنولوژی اینه که وقتی اطلاعات روی هارد تبادل نمیشه هدها رو پارک میکنه

حالا اگر این هارد به عنوان هارد اصلی سیستم بسته بشه وقتی میخواد خاموش بشه سیستم یک دستور استارت میده

یعنی کافیه سیستمتون برای یک مدت بی کار بشه تا هی هارد خاموش روشن بشه تا در نهایت یک ایراد سخت افزاری پیدا کنه

این هاردها برای مراکز بکاپگیری یا استفاده‌های اکسترنال طراحی شده

شما یک سر به سایت وسترن بزنید این مطالب به روشنی مشخصه :give_rose:

am2
24-12-09, 22:22
دوستان امروز رفتم این هارد وسترن دیجیتال سری گرین بافر32 بگیرم راستی مغازهه نمایندگی گیگا هست !!!
بهش گفتم مادربردمGA-8I848P هست ! گفتم که این هارد رو ساپورت میکنه پاسخ داد که باید با سی دی راندازه مین بردت یه راه انداز درست کنی تا هاردو بشناسه !!یعنی چی ما که متوجه نشدیم باید چی کار کنیم دوستان کسی نیست در این باره یه توضیح کامل بده که من باید چیکار کنم نرم بگیرم بیا ببینم هاردو نمیشناسه؟
یکی به من کمک کنه خیلی عجله دارم نیاز فوری به هارد دارم کمکم کنید؟

چرت گفته//
اون ماله چیپ های ویا هست نه چیپهای اینتل فقط برو تو بایوس و ساتا رو فعال کن
فقط یه مشکل هست هارد شما ساتا 2 هست در حالی که مین شما ساتا 1ساپورت هست هست
از طرفی این وسترن های گرین جامپر ساتا1 رو ندارند نمیدونم برات مشکل درست کنه یا نه

AMD>INTEL
24-12-09, 23:51
هارد مکستور بگیری . جامپر واسه تبدیل 2 به 1 داره

arash79
25-12-09, 00:25
اساتيد جواب مارو ندادين . . .
اگه از اين تبديلها استفاده بشه هارد بايد حتما روي SATA1 ست بشه؟ آيا هارد در بايوس به عنوان ساتا شناخته ميشه؟ احتياجي به آپديت بايوس هم هست؟ و آيا نرخ تبادل اطلاعات در اين حالت هم به همون اندازه ساتا است؟
3GB/s

hapalii
25-12-09, 00:34
من که تا حالا از تبدیل استفاده نکردم اما اصولا وقتی از تبدیل استفاده می کنید دیگه کاری با بایوس ندارید و بایوس هارد رو IDE می شناسه کار اصلی این تبدیل همینه و الا اگر توی بایوس مادربوری گزینه ساتا بود که حتما روی خود مادر برد هم پورت ساتا می بود در ضمن وقتی شما از تبدیل استفاده می کنی دیگه حد اکثر سرعت شما حداکثر میزانی که یک کابل ide پشتیبانی کنه و قطعا 3GB/s نیست ضمن این که این عدد انقدر هم مهم نیست این میزان توانی کابل در انتقال دیتا اما هیچ هاردی از این مقدار نمی تونه استفاده کنه.

hapalii
25-12-09, 00:37
چرت گفته//
اون ماله چیپ های ویا هست نه چیپهای اینتل فقط برو تو بایوس و ساتا رو فعال کن
فقط یه مشکل هست هارد شما ساتا 2 هست در حالی که مین شما ساتا 1ساپورت هست هست
از طرفی این وسترن های گرین جامپر ساتا1 رو ندارند نمیدونم برات مشکل درست کنه یا نه

من تا حالا هارد وسترن گرین دستم نگرفتم اگر بعضی ها عصبانی نشن اما امروز که راجع به همین پست یه سر به سایت وسترن دیجیتال زدم سری گرین هم جانپر داره حداقل توی دفترچه ای که من از این سری دانلود کردم 7 یا 8 از مدل های سری گرین بود که جانپر داشتند و توی دفترچه هم قسمتی راجع به تنظیمات این جامپر ها بود.

roben
25-12-09, 02:50
من 500 اين هاردو دارم(وسترن گرين) نزديكه يك ساله هم كه دارمش يه ماكستور ويكي هم سامسونگ دارم اما در 90 درصد مواقع هارد اصليم همينه و كوچكترين مشكلي هم باهاش نداشتم
در مورد جامپرم هارد من جامپر ساتا 1 را داره حالا اگه سريهاي جديد ندارند من بي اطلاعم

am2
25-12-09, 12:07
اساتيد جواب مارو ندادين . . .
اگه از اين تبديلها استفاده بشه هارد بايد حتما روي SATA1 ست بشه؟ آيا هارد در بايوس به عنوان ساتا شناخته ميشه؟ احتياجي به آپديت بايوس هم هست؟ و آيا نرخ تبادل اطلاعات در اين حالت هم به همون اندازه ساتا است؟
3GB/s

معمولا چیپ هائی که روی این تبدیل ها هست چیپ های خوبی نیست و تقریبا برای کار راه انداختن خوبه
عمر مفید خیلی کمی دارهو مشکلات فراوان
البته تبدیل های بهتر از این هم است که تو اسلات پی سی آی نصب میشه و از اینا بهتره

am2
25-12-09, 12:28
من 500 اين هاردو دارم(وسترن گرين) نزديكه يك ساله هم كه دارمش يه ماكستور ويكي هم سامسونگ دارم اما در 90 درصد مواقع هارد اصليم همينه و كوچكترين مشكلي هم باهاش نداشتم
در مورد جامپرم هارد من جامپر ساتا 1 را داره حالا اگه سريهاي جديد ندارند من بي اطلاعم

من الان هارد خودم رو که wd5000av vs هست رو نگاه کردم
جامپر 1.5 گیگ رو هم داره ((ساتا1))

bill geits
25-12-09, 12:55
آقا من یه هارد وسترن سبز 500 گیگ 32 مگ بافر رو سه ماه پیش خریدم و هارد اصلی سیستممه . با این چیزایی که دوستان می گن باید ردش کنم ؟

nima_hl
25-12-09, 13:24
آقا من یه هارد وسترن سبز 500 گیگ 32 مگ بافر رو سه ماه پیش خریدم و هارد اصلی سیستممه . با این چیزایی که دوستان می گن باید ردش کنم ؟

این هارد طبق تجربه‌ای که دارم بسته به کاربری شما ممکنه سالیان سال برات کار کنه

یک مثال بزنم ، دوستی این گرین رو انداخته رو سیستمش و خوره دانلود آفلاینه در این شرایط معمولا هیچ موقع هارد بی کار نمیشه که بخواد هد پارک کنه والان بیشتر از ۱ ساله رو سیستمش نصبه و ازش کاملا راضیه

شما درب کیس رو باز کن و یکم گوشهات رو تیز کن زمان پارک از هارد یه صدای ناهنجار بیرون میاد که کاملا به گوش میخوره اگر حین انجام دادن کارهای نرمالت این صدا به گوشت خورد زنگ هشداریه که باید هارد رو عوض کنی :give_rose:

asibi
25-12-09, 23:59
nima_hl جان نظر منو عوض کردی من وسترن گرین نمیگیریم اگه اینطوری که شما میگید پولمو میریزم دور!!!!!!!!

دوستان یعنی خیالم راحت باشه مادربردم هارده ساتا رو ساپورت میکنه بدون نیاز راه انداز!!!فقط برم تو بایوس ساتاشو فعال کنم؟

mohammad1985
26-12-09, 00:19
خرید وسترن سبز دورریختن پول نیست ! این مدل کاربرد خاص خودشو داره .

nima_hl
26-12-09, 10:59
nima_hl جان نظر منو عوض کردی من وسترن گرین نمیگیریم اگه اینطوری که شما میگید پولمو میریزم دور!!!!!!!!

دوستان یعنی خیالم راحت باشه مادربردم هارده ساتا رو ساپورت میکنه بدون نیاز راه انداز!!!فقط برم تو بایوس ساتاشو فعال کنم؟

همونطور که محمد گرامی هم گفتند وسترن سبز هارد بسیار خوبیه ولی برای مصارف اکسترنال و به درد کار شما نمیخوره

اینجور که شما گفتید پولتون رو دور میریزید برای شما درسته ولی یکم به وسترن بی احترامی میشه :lol:

از این هاردهای ساتا ۲ روی مینهای ساتا نصب کردم و مشکلی نداشته ، شما هم به احتمال قوی مشکلی نخواهید داشت :great:

bill geits
26-12-09, 13:38
خب من چیکار کنم ؟ اولا مشهد اصلا وسترن گیر نمی یاد چه برسه به بلکش ! این f3 های سامسونگ چنده ؟ و اگه اینو بخوام بفروشم چند ازم می خرن ؟ من فک کنم 57 58 خریدمش . در مورد شکل مصرفم ، من زیاد کارم با هارد نیست چون بیشتر از سیستم برای موسیقی گوش دادن و اینترنت استفاده می کنم. البته به زودی می خوام کارت دی وی بی وصل کنم و اون موقع هارد میاد وسط . چیکار کنم به نظرت ؟

saman87
26-12-09, 15:46
دوستان خيلي پيشنهاد WD بلك رو ميدن ولي خب اصلا تو بازار نيست!!!
يه سوال هم دارم:
فكر مي كنيد هاردهاي معمولي مگه چقدر فرق دارن تو سرعت؟؟؟
اصلا تاثير اين تكنولوژي هاي بكار رفته تو هاردهاي معمولي چند درصد مي تونه تو بالا رفتن سرعت كمك كنه؟
مطمئنا به اندازه يه هارد دور بالا كه نمي تونه سرعت يا بازدهي داشته باشه؟!!!
بنظر من تو انتخاب هاردهاي معمولي كه انتخاب كسايي كه مي خوان فقط ذخيره كنند برند خوب دستگاه كافيه و ديگه براي كارهايي كه به سرعت نياز هست بايد از هاردهاي دور بالا استفاده كرد. كه جدا مي تونه به سيستم سرعت بده!!!!

Computex
27-12-09, 09:18
يه سوال هم دارم:
اصلا تاثير اين تكنولوژي هاي بكار رفته تو هاردهاي معمولي چند درصد مي تونه تو بالا رفتن سرعت كمك كنه؟
بنظر من تو انتخاب هاردهاي معمولي كه انتخاب كسايي كه مي خوان فقط ذخيره كنند برند خوب دستگاه كافيه و ديگه براي كارهايي كه به سرعت نياز هست بايد از هاردهاي دور بالا استفاده كرد. كه جدا مي تونه به سيستم سرعت بده!!!!

سلام.

نه اشتباه نکنید! هر هاردی کاربری خاص خودش رو داره و اینطور هم نیست که نوع هارد هیچ تاثیری نداشته باشه.

مثلا در لینکی که خواهم گذاشتم ، هارد Samsung F3 را با چند تا هارد همرده تست کرده که اگر دقت کنید این هارد توانسته حتی Western Digital رپتور 1000 در در دقیقه رو در تست های سرعت خواندن بگیره! ( اینجا را کلیک کنید (Only the registered members can see the link) ) اما در همون صفحه اگر دقت کنید میبینید که در تست دسترسی تصادفی هارد یا Access Time هاردهای وسترن بهتر عمل کردن پس برای جستجوی فایلهای روی هارد و اجرای چند برنامه همزمان وسترن عملکرد بهتری داره. پس نوع هارد به کاربری هم بستگی داره. مثلا برای کسانی که سرعت راه اندازی سیستم عامل براشون مهمه یا مثلا سرعت اجرای برنامه یا بازی ، هارد Samsung F3 با سرعتی که داره مناسب تر هست ( تست هارد ها در سرعت بوت ویندوز ویستا و لود کرایسیس (Only the registered members can see the link))

am2
27-12-09, 09:46
يه سوال هم دارم:

نمیدونم تهران هستید یا نه ولی تهران هارد وسترن بلک هستش
تو شهرستانها بعید میدونم باشه؟؟
یه هارد 500 وسترن 70 تومنه
و1 ترا هم 118 تومنه
البته سری کویر بلک

saman87
27-12-09, 10:38
سلام.

نه اشتباه نکنید! هر هاردی کاربری خاص خودش رو داره و اینطور هم نیست که نوع هارد هیچ تاثیری نداشته باشه.

مثلا در لینکی که خواهم گذاشتم ، هارد Samsung F3 را با چند تا هارد همرده تست کرده که اگر دقت کنید این هارد توانسته حتی Western Digital رپتور 1000 در در دقیقه رو در تست های سرعت خواندن بگیره! ( اینجا را کلیک کنید (Only the registered members can see the link) ) اما در همون صفحه اگر دقت کنید میبینید که در تست دسترسی تصادفی هارد یا Access Time هاردهای وسترن بهتر عمل کردن پس برای جستجوی فایلهای روی هارد و اجرای چند برنامه همزمان وسترن عملکرد بهتری داره. پس نوع هارد به کاربری هم بستگی داره. مثلا برای کسانی که سرعت راه اندازی سیستم عامل براشون مهمه یا مثلا سرعت اجرای برنامه یا بازی ، هارد Samsung F3 با سرعتی که داره مناسب تر هست ( تست هارد ها در سرعت بوت ویندوز ویستا و لود کرایسیس (Only the registered members can see the link))
واقعا؟!!
*خب اونوقت براي چي هاردهاي پرسرعت ساخته شده اند؟؟؟
** اين هد پارك كردن هاردهاي گرين فقط مزيتش كاهش دماست؟
*** تو سرعت بين سري بلك و گرين چقدر تفاوت وجود داره؟ ( مثلا چند درصد؟ )

saman87
27-12-09, 10:39
نمیدونم تهران هستید یا نه ولی تهران هارد وسترن بلک هستش
تو شهرستانها بعید میدونم باشه؟؟
یه هارد 500 وسترن 70 تومنه
و1 ترا هم 118 تومنه
البته سری کویر بلک
ميشه دقيقا بگيد كجاي تهران! چون من چند هفته پيش گشتم نبود!

nima_hl
27-12-09, 13:34
يه سوال هم دارم:

گفتین یه سئوال ولی ۳ تا پرسیدید :1. (35):

با یه مثال غیر فنی جواب میدم که فکر کنم موضوع رو کاملا باز میکنه

یک پراید و یک جیپ هامر هر دو با نزدیک 200 کیلومترسرعت حرکت میکنند ولی اگر ۲ تن بار داخلشون بزارید و توی یک مسیر غیر مسطح حرکت کنید پراید دیگه نمیتونه با همون سرعت حرکت کنه و قطعا خیلی از هامر عقب میافته

اگر این دو با هم در یک مسیر مسطح مسابقه بدن احتمال قوی پراید یکم زودتر به خط پایان میرسه

ولی اگر تو سرابالائی باد شدید مقابل داشته باشید فقط هامر هستش که میتونه با کمترین افت سرعت به حرکت ادامه بده

همونطور که قبلا هم توضیح دادم توی کارهای معمولی ، مثل بازی ، وب گردی ، بوت سیستم و ..... شما تفاوت سرعت بخصوصی توی این چند مدل نمیبینید

ولی اگر کارهای شما همزمان و سنگین باشه قطعا وسترن بلک به دلیل دوال cpu بودن و طراحی بخصوصی که داره خیلی راحت تر جوابگوی شما خواهد بود

یه مطلب دیگه هم اینکه هامر خیلی کلاس داره :lol: ( شما بنز بیشتر میپسندید یا پژو ؟ )

چون این هارد به تعداد پائین هر سری وارد میشه و در بعضی مقاطع زمانی نایاب میشه معمولا کاراتنی خرید میکنم و به همین واسطه تقریبا همیشه یه چندتائی زاپاس دارم ( 500 گیگ )

اگر نتونستید پیدا کنید بهم بفرمائید تا تقدیم کنم:give_rose:

bill geits
27-12-09, 16:32
نیما جان این پاور 500 بلک وسترن رو چند می دی ؟
دوستان قیمت این f3 های سامسونگ چنده ؟
ضمنا کسی جواب پست های قبلی منو نداد ها !

nima_hl
27-12-09, 17:15
نیما جان این پاور 500 بلک وسترن رو چند می دی ؟
دوستان قیمت این f3 های سامسونگ چنده ؟
ضمنا کسی جواب پست های قبلی منو نداد ها !

بحث خرید فروش نیست گلم میخوام کارت راه بیافته :give_rose:

این هاردها معمولا خریدش یکم تلورانس داره بین 62 تا 66 خریدش بوده که یه هزینه جزئی 200-300 تومنی هم بابت پیک میخوره

باید فردا زنگ بزنم ببینم این سری آخر رو چند تو حسابم زدن

f3 هم هنوز رویت نشده قرار سام سرویس تو این هفته خبر بده که چه برنامه‌ای برای این هارد داره چون ظاهرا فروش f2 به خلق ا... به جای f3 بدجوری به دهنشون مزه کرده :wink:

هارد گرین رو هم گرون خریدید ، اگر اشتباه نکنم آخرین قیمتی که داشتم از این هارد روی کارتن 46 بود دیگه باید ببینید اونجا چند میتونید بفروشید

فکر کنم بین 40 تا 45 با توجه به اینکه مشهد هستید به شرط سلامت ارزش این هارد باشه که با توجه به قیمت هارد 250 و 320 ارزش فروش نداره

پیشنهاد میدم اگر امکان داره این هارد رو نگه دارید برای مصارف اکسترنال و بکاپ گیری :give_rose:

bill geits
27-12-09, 20:06
نیما جان نگاه کردم . 54 55 خریدم البته سه ماه پیش . اون موقع هاردهای معمولی 50 51 بود . این چون وسترن 32 مگ بود 4 5 تومن گرون تر فی می خورد . راستش نمی دونم چیکار کنم . یه هارد ساتا اونم به این یغوری به درد هارد اکسترنال شدن نمی خوره . از طرفی وسترن بلک گرونه یه کم . یه چیزی حدود 20 تومن گرون تر از 500 های معمولیه . مگه زودتر کارت دی وی بی رو بگیرم و با دانلود آفلاین هارد رو درگیر کنم .

am2
27-12-09, 20:16

زیر زمین پاساژ ایران فروشگاه زیتون از همه فروشگاه ها ارزونتر میده و تقریبا همیشه داره

آخرین قیمتی که داشتم 65 تومن بود البته قبلش 70 تومن بود ولی چون زمینش تو بازار کمه قیمتش خیلی متغییره
ولی 500 سامسونگ هم تو بازار زیاده سری F3 یک ترا بایتش هم هست ساسان خریده ظاهرا
اگه موردی نداشته باشه شماره تلفن زیتون و فروشگاه زمان رو دارم که تقریبا هاردهای وسترن رو میفروشند

nima_hl
27-12-09, 21:18
زیر زمین پاساژ ایران فروشگاه زیتون از همه فروشگاه ها ارزونتر میده و تقریبا همیشه داره

آخرین قیمتی که داشتم 65 تومن بود البته قبلش 70 تومن بود ولی چون زمینش تو بازار کمه قیمتش خیلی متغییره
ولی 500 سامسونگ هم تو بازار زیاده سری F3 یک ترا بایتش هم هست ساسان خریده ظاهرا
اگه موردی نداشته باشه شماره تلفن زیتون و فروشگاه زمان رو دارم که تقریبا هاردهای وسترن رو میفروشند

من قبلا از این زیتون خرید کردم

یکی از نماینده‌های اصلی سازگارارقام هستش

اولین سری هاردهای بلک رو هم سازگار بهم گفت از این فروشگاه تحویل بگیرم

و قیمتهاش همیشه خوب بوده

اگر از نظر مدیران اشکال نداره به نظرم تلفنش رو بزنید :give_rose:

asibi
28-12-09, 00:50
دوستان خدا رو شکر رفتم از یکی از رفیقام یه هارد ساتا امانت گرفتم و رو مادربردم تست کردم و خوشبختانه مین بردم ساپورتش کرد در ضمن ساتا 1 بود!!!!!!!!!!!!!
دوستان حالا من چه مارکی بگیرم من یه هارده 500 گیگ برای همه جور کار مثل بازی - برنامه- اینترنت-فیلم واهنگ میخوام اونطور که دوستمون گفت وسترن گرین بدرده من نمیخوره حالا چی بگیرم سری بلکش یا بلو چطوره توضیح دهید؟
تو اینجا سامسونگ سری f1 و f3 گیر نمیاد!!!!!! فقط مکستور و سیگیت و یه مدل از سامسونگ و وسترن دیجیتال دارن !!!
حالا به نظرتون من چه مارکی بگیرم؟

nima_hl
28-12-09, 02:29
دوستان خدا رو شکر رفتم از یکی از رفیقام یه هارد ساتا امانت گرفتم و رو مادربردم تست کردم و خوشبختانه مین بردم ساپورتش کرد در ضمن ساتا 1 بود!!!!!!!!!!!!!
دوستان حالا من چه مارکی بگیرم من یه هارده 500 گیگ برای همه جور کار مثل بازی - برنامه- اینترنت-فیلم واهنگ میخوام اونطور که دوستمون گفت وسترن گرین بدرده من نمیخوره حالا چی بگیرم سری بلکش یا بلو چطوره توضیح دهید؟
تو اینجا سامسونگ سری f1 و f3 گیر نمیاد!!!!!! فقط مکستور و سیگیت و یه مدل از سامسونگ و وسترن دیجیتال دارن !!!
حالا به نظرتون من چه مارکی بگیرم؟

اگر حدود ۷۰ میتونید هزینه کنید وسترن دیجیتال بلک ( نه هیچ رنگ دیگه ) بگیرید

اگر حدود ۵۰ میخواهید هزینه کنید سیگیت بگیرید

reza76622201
28-12-09, 07:26
با نظر آقا نيما موافقم. اما اگر مي خواين حدود 50000 تومان هم خرج کنيد به جاي سيگيت به نظر من Western Digital Green بگيريد (با اينکه سرعتش يه کم شايد پايينتر باشه اما خيلي مطمئن تر و بهتره).

am2
28-12-09, 07:32
فروشگاه زیتون
88806936
88806967

فروشگاه زمان

88945228

reza76622201
28-12-09, 07:50
دوست عزیز

نيما جان لطفا حرفهاي غير علمي و غير منظقي نزنيد. شما بيخود داريد محصولات بهترين توليد کننده هاردديسک رو زير سوال مي بريد!؟
بنده هر سري که هاردديسک مي بندم واسه هر جا هميشه استهلاکهاشو در دراز مدت در نظر مي گيرم.
الان حدود 1.5 سال هستش که WD 500GB Green بستم واسه خودم. عاليه. چرا بيخود مي فرمائيد که اينم هارد واسه داخل کيس ساخته نشده و بعد از 6 ماه....
لطفا واسه اين فرمايشتون که اصلا صحيح نيست دليل علمي و مدرک ارائه بديد.

reza76622201
28-12-09, 08:03
با فروشگاه زيتون که تماس ميگيريد بگيد با آقاي يزداني کار داريد. ايشون قيمت خوب و واقعي مي دن و ساير همکارانشون قيمت بالا ميدن.

AMD>INTEL
28-12-09, 08:52
برای پرفورمنس بهتره از WD BLACK استفاده کنیم . من هم با دوستان موافقم سری گرین برای کارهای که احتیاج به بازدهی بالا نیاز داره زیاد انتخاب مناسبی نیست .

nima_hl
28-12-09, 09:47
نيما جان لطفا حرفهاي غير علمي و غير منظقي نزنيد. شما بيخود داريد محصولات بهترين توليد کننده هاردديسک رو زير سوال مي بريد!؟
بنده هر سري که هاردديسک مي بندم واسه هر جا هميشه استهلاکهاشو در دراز مدت در نظر مي گيرم.
الان حدود 1.5 سال هستش که WD 500GB Green بستم واسه خودم. عاليه. چرا بيخود مي فرمائيد که اينم هارد واسه داخل کيس ساخته نشده و بعد از 6 ماه....

جناب آقا رضای گل

این جمله رو بخونید

PCs, external storage, and other devices that require lower power consumption and cool, quiet operation.

اینم لینکش

من نگفتم وسترن خوبه نه گفتم بده ، این هارد سری گیرین برای مصارف خارجی و سیستمهائی که نیاز به مصرف پائین دارند طراحی شده ، توی سایتش هم نوشته و شخصا با تعداد زیادی از اون مشکل داشتم که ریشه یابی کردم و دلیل خرابی زود هنگام این سری رو پیدا کردم

intellipark مشکل این سری هاردها ، یک گند بزرگ وسترن بود ، که بعد از اون همه هیاهوی تبلیغاتی که روی گرین پاور تکنولوژیش راه انداخته بود مجبورشد بی سرو صدا از روی اکثر محصولاتش برداره

این حرفهای شما منو یاد یه خاطره میندازه

بنی هیل خدا بیامرز توی یکی از شوهاش نقش گارسن یک رستوران رو داشت که یک مشتری از نوشیدنی که بهش داد گلایه کرد

گارسون هم رفت از توی سطل أشغال برچسب یه بطری دیگه رو برداشت زد روی همون نوشیدنی و دوباره نوشیدنی رو برای مشتری ریخت

مشتری هم عشق دنیا رو کرد که یه نوشیدنی خوب داره میخوره هی بازم خورد

حالا نقل شماست اگر برچسب وسترن رو بزنن رو آشغالترین هارد دنیا ، میخرید و کیف میکنید و به به چه چه میکنید

وسترن دیجیتالهای سبز موجود در بازار به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی ( برای استفاده داخل کیس ) قابل مقایسه با سیگیت باراکودای همرده خودش هم نیستند این رو من تست کردم و تجربه دارم

به راحتی هم میتونم ثابت کنم ولی دلم میخواد شما با اون هارد موجودتون که میفرمائید دارید و میفرمائید عالیه یه تست بنچمارک بگیرید و توی فروم قرار بدین منم همون بنچمارک رو روی وسترن بلک و سیگیت با همین حجم میگیرم و قرار میدم تا شیر فهم بشین وقتی میگم این هارد رو نخرید برای چی این حرف رو میزنم

asibi
28-12-09, 09:49
دوستان میخوام 70 هزینه کنم ؟
وسترن دیجیتال گرین؟ یا وسترن دیجیتال بلک

asibi
28-12-09, 09:52
مرسی اقا رضا پاک سر در گم شده بودم
راستی حقیقت داره که میگه بعد از چند مدت اطلاعات این هارد گرین پاک میشه؟
اقا رضا هارد وسترن بلک و گرین جانپر برای تغییر ساتا 2 به 1 دارند؟میشه عکسشنو بذارید؟

nima_hl
28-12-09, 09:56
دوستان میخوام 70 هزینه کنم ؟
وسترن دیجیتال گرین؟ یا وسترن دیجیتال بلک

دوست عزیز

بلک

همون که میگن رنگ عشقه :wink:

AMD>INTEL
28-12-09, 10:28
عجب عشقیه این بلک .راستی دلستر بلک یادتون نره موقع نصب که شارژ بشی .
Only the registered members can see the link rageand-813batto-wd-green-500gb-2.jpg

reza76622201
28-12-09, 10:29
جناب آقا رضای گل

این جمله رو بخونید

PCs, external storage, and other devices that require lower power consumption and cool, quiet operation.

اینم لینکش

من نگفتم وسترن خوبه نه گفتم بده ، این هارد سری گیرین برای مصارف خارجی و سیستمهائی که نیاز به مصرف پائین دارند طراحی شده ، توی سایتش هم نوشته و شخصا با تعداد زیادی از اون مشکل داشتم که ریشه یابی کردم و دلیل خرابی زود هنگام این سری رو پیدا کردم

intellipark مشکل این سری هاردها ، یک گند بزرگ وسترن بود ، که بعد از اون همه هیاهوی تبلیغاتی که روی گرین پاور تکنولوژیش راه انداخته بود مجبورشد بی سرو صدا از روی اکثر محصولاتش برداره

این حرفهای شما منو یاد یه خاطره میندازه

بنی هیل خدا بیامرز توی یکی از شوهاش نقش گارسن یک رستوران رو داشت که یک مشتری از نوشیدنی که بهش داد گلایه کرد

گارسون هم رفت از توی سطل أشغال برچسب یه بطری دیگه رو برداشت زد روی همون نوشیدنی و دوباره نوشیدنی رو برای مشتری ریخت

مشتری هم عشق دنیا رو کرد که یه نوشیدنی خوب داره میخوره هی بازم خورد

حالا نقل شماست اگر برچسب وسترن رو بزنن رو آشغالترین هارد دنیا ، میخرید و کیف میکنید و به به چه چه میکنید

وسترن دیجیتالهای سبز موجود در بازار به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی ( برای استفاده داخل کیس ) قابل مقایسه با سیگیت باراکودای همرده خودش هم نیستند این رو من تست کردم و تجربه دارم

به راحتی هم میتونم ثابت کنم ولی دلم میخواد شما با اون هارد موجودتون که میفرمائید دارید و میفرمائید عالیه یه تست بنچمارک بگیرید و توی فروم قرار بدین منم همون بنچمارک رو روی وسترن بلک و سیگیت با همین حجم میگیرم و قرار میدم تا شیر فهم بشین وقتی میگم این هارد رو نخرید برای چی این حرف رو میزنم

خوشحالم بالاخره به لينک يا مدرکي ارائه داديد. اما خيلي جالبه که مدرکتون حرفتون رو رد مي کنه. اينم مدرک شما عينا از داخل سايت وسترن ديجيتال:

Ideal For

حالا اون قسمتي که بنده قرمز رنگ کردم رو بخونيد!!! مي شه PC رو معني کنيد!؟!؟!؟ اين کاملا فرمايشتون رو که ميگيد واسه کامپيوتر شخصي و داخل کيس طراحي نشده رو کاملا رد مي کنه.
خرابي سيگيت خيلي بالاست. بنده کاملا اعتراف مي کنم که سرعتش از Baracudda XT پايينتره. اما براي بار 100 ام از شما مي پرسم که ورژن XT اين هاردديسک رو از کجا گير مياريد؟
بنده حدود 10 تا از اين هارد رو روي سيستمهاي مختلف بستم (WD Green) و نه تنها بر عکس Segate خرابي نداشتم بلکه حدود يکساله که دارن عالي کار ميکنن(بي سر و صدا و فوق العاده Stable).
من فرمايش شما رو که مي فرمائيد خراب ميشن رو کاملا رد مي کنم.(مدرک ارائه بديد) تاييد مي کنم که سري گيرين مصرف پاييني دارن.
لطفا از آوردن داستان و رمان و مثالهاي احساسي و صد درصد بيربط با موضوع تاپيک در تاپيک خودداري کنيد و الا به مديريت گزارش ميشه. بحث کنيد و از بحث کردن ناراحت نشيد.
بنده اينقدر Segaste خراب داشتم که واقعا اسمش که مياد دلم واسه مصرف کننده ميسوزه. لينک زير رو باز کنيد:

و يا بهتر از اون:

اين ديگه کاملا مقايسه شده.
اما به نظر بنده بازم تاکيد مي کنم عمر و ظرافت وسترن ديجيتال از Segate به مراتب بهتره.
از نظر سرعت:
WD Black>>Segate Baracudda >>WD Green
اما در مجموع:
WD Black>>Samsung SPinpoint F3>>WD Green>>Segate Baracudda

AMD>INTEL
28-12-09, 10:38

nima_hl
28-12-09, 11:19
خوشحالم بالاخره به لينک يا مدرکي ارائه داديد. اما خيلي جالبه که مدرکتون حرفتون رو رد مي کنه. اينم مدرک شما عينا از داخل سايت وسترن ديجيتال:

Ideal For

حالا اون قسمتي که بنده قرمز رنگ کردم رو بخونيد!!! مي شه PC رو معني کنيد!؟!؟!؟ اين کاملا فرمايشتون رو که ميگيد واسه کامپيوتر شخصي و داخل کيس طراحي نشده رو کاملا رد مي کنه.
خرابي سيگيت خيلي بالاست. بنده کاملا اعتراف مي کنم که سرعتش از Baracudda XT پايينتره. اما براي بار 100 ام از شما مي پرسم که ورژن XT اين هاردديسک رو از کجا گير مياريد؟
بنده حدود 10 تا از اين هارد رو روي سيستمهاي مختلف بستم (WD Green) و نه تنها بر عکس Segate خرابي نداشتم بلکه حدود يکساله که دارن عالي کار ميکنن(بي سر و صدا و فوق العاده Stable).
من فرمايش شما رو که مي فرمائيد خراب ميشن رو کاملا رد مي کنم.(مدرک ارائه بديد) تاييد مي کنم که سري گيرين مصرف پاييني دارن.
لطفا از آوردن داستان و رمان و مثالهاي احساسي و صد درصد بيربط با موضوع تاپيک در تاپيک خودداري کنيد و الا به مديريت گزارش ميشه. بحث کنيد و از بحث کردن ناراحت نشيد.
بنده اينقدر Segaste خراب داشتم که واقعا اسمش که مياد دلم واسه مصرف کننده ميسوزه. لينک زير رو باز کنيد:

و يا بهتر از اون:

اين ديگه کاملا مقايسه شده.
اما به نظر بنده بازم تاکيد مي کنم عمر و ظرافت وسترن ديجيتال از Segate به مراتب بهتره.
از نظر سرعت:
WD Black>>Segate Baracudda >>WD Green
اما در مجموع:
WD Black>>Samsung SPinpoint F3>>WD Green>>Segate Baracudda

PCs, external storage, and other devices that require lower power consumption and cool, quiet operation

این ترجمه گوگل

رایانه های شخصی ، ذخیره سازی خارجی ، و دیگر دستگاه های که نیاز به مصرف کمتر برق و خنک ، آرام عمل

اینم توضیحات بنده در پست قبل

برای 1000 مین بار میگم هیچ کجا نگفتم این هارد XT رو میگیرم و هیچ کجا هم توصیه نکردم به کسی بگیره . اگر کردم بفرمائید

بقیه حرفاتون و مدارکتون هم مال هاردهائی که ندیدم ، تست نکردم و تو بازار نیست .

reza76622201
28-12-09, 11:41
پستتون رو به مديريت گزارش کردم اگر تا فردا رسيدگي نشد خودم بهتون پاسخ مي دم.

asibi
28-12-09, 11:44
اقا رضا هارد وسترن بلک و گرین جانپر برای تغییر ساتا 2 به 1 دارند؟میشه عکسشنو بذارید؟
:1. (5):اقا رضا جان پاسخ سوالهای مرا نداده اید!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AMD>INTEL
28-12-09, 11:44
احتیاج به گزارش نیست . یک بحث منطقی داشته باشیم بر اساس بنچمارک فکر نمیکنم احتیاج به گزارش داشته باشه .

reza76622201
28-12-09, 11:45

عزيز. نيازي به تنظيم Jumper نيست. اما کلا کارآيي هاردديسکت چون خودش Sata II هست و مادربوردت Sata I هست(طبق اظهار خودتون) افت کارآيي بدنبال داره و با سرعت واقعي کار نميکنه.
اما هيچ مشکلي براتون ايجاد نمي کنه.

asibi
28-12-09, 11:54
اقا رضا اون هاردی که من رو سیستمم تست کردم ساتا 1 بود !!!!!!!!!!!1

reza76622201
28-12-09, 12:04
اقا رضا اون هاردی که من رو سیستمم تست کردم ساتا 1 بود !!!!!!!!!!!1

عزيزم. پاسختون رو در پيغام خصوصي که ارسال کرده بوديد براتون فرستادم. بازم سوالي بود در خدمتم. :11():

asibi
28-12-09, 12:14
اقا رضا جان واقعا ازت ممنونم تا حالا چند بار با راهنماییهای مفیدت به من کمک بزرگی کردید!!!

reza76622201
28-12-09, 12:28
خواهش مي کنم. خوشحال مي شم بتونم کاري براتون انجام بدم.
فقط از نظر وجداني خيالم راحته که قطعه اي رو که پيشنهاد مي دم به کيفيت و کارآييش مطمئن باشم تا دوستان رو دچار مشکل نکنه.
سوالي بود در خدمتم. :11():

AMD>INTEL
28-12-09, 14:07
این چارت هم ببینید :

M A H R A D
28-12-09, 15:28
همیشه سعی کنیم توی مشاوره، مزایا و معایب هر محصول رو بگیم و انتخاب نهایی رو بذاریم پای مخاطب.

هر دوی این محصولها از دو سری متفاوت هستند و طبعا با ویژگی های متفاوت و برای دو کلاس متفاوت!

سری Green از WD برای کاهش توان مصرفی و دما و نویز و ... ارائه شده، اما آیا در مقایسه با سری Black این کمپانی Performance هم تغییری کرده؟

اول بیاید با هم برد PCB این دو هارد رو بررسی کنیم:

همونطور که مشاهده میشه دو برد تا حد زیادی مشابه هستند و فقط تفاوت عمده ای که دیده میشه مربوط میشه به قسمت Processor هارد.

اگه به بالای بارکدها دقت کنید تفاوت رو می بینید. این تفاوت به خاطر اینه که هارد Black (سمت راست) از نوع Dual Processor هست ولی هارد Green از یک Processor استفاده میکنه.

که البته همینجا یکی از دلایل توان مصرفی کمتر سری Green نسبت به Black مشخص میشه (طبق گفته WD حدود 4-5 وات تفاوت دارند)

اینم بگم که این دو هاردی که داریم بررسی میکنیم مدلهای 2TB هستند که البته از حیث تکنولوژی تفاوتی با موضوع بحث ما که هارد 500GB هست نداره. (داریم اصل موضوع رو بررسی میکنیم)

و اما در مورد پرفورمنس باید گفت که سری Black قطعا کارایی بهتری داره طوری که در Legit Reviews میخونیم:

The differences between the two drives are as big as night and day!

سری Green فقط در تستهایی که مربوط به دما و توان مصرفی و نویز هست نسبت به سری Black برتری داره که اونم برمیگرده به مزایای تکنولوژی بکار رفته در اون.

در کل سری Green برای استفاده در مواردی که مصرف انرژی مهم هست (مثل ادارات یا موسسات بزرگ) یا استفاده در کیس هایی که تهویه مناسبی ندارند، پیشنهاد میشه.

و بقیه کاربران میتونند از سری Black استفاده کنند.

Ideal For

PCs, external storage, and other devices that require lower power consumption and cool, quiet operation

عبارت PC در اینجا درست ذکر شده ولی منظور استفاده در شرکتها و مکانهای بزرگی هست که با توجه به تعداد زیاد PCها، فاکتور مصرف انرژی و ... به عنوان یک عامل تعیین کننده مطرح میشه.

اطلاعات بیشتر:

[ لینک 1 (Only the registered members can see the link)]
[ لینک 2 (Only the registered members can see the link)]

سپاس :1. (23):

am2
28-12-09, 17:26
عزيز. نيازي به تنظيم Jumper نيست. اما کلا کارآيي هاردديسکت چون خودش Sata II هست و مادربوردت Sata I هست(طبق اظهار خودتون) افت کارآيي بدنبال داره و با سرعت واقعي کار نميکنه.
اما هيچ مشکلي براتون ايجاد نمي کنه.

اگه مشکلی نداشت
جامپر تغییر رو. پشت هارد نمیگذاشتن پس با تغییر جامپر خیلی از مشکلات (نمیدونم چه مشکلاتی ) پیش نمیاد و هارد با مین هماهنگ تر میشه

bill geits
28-12-09, 19:41
من آخرش نفهمیدم . این هارد وسترن گرین رو بدم بره یا مشکلی نداره ؟

M A H R A D
28-12-09, 20:05
شما پست بنده رو مطالعه کردید؟

لینکهایی که دادم رو مشاهده کردید؟

اختلاف پرفورمنس رو دیدید؟

در کل سری Green برای استفاده در مواردی که مصرف انرژی مهم هست (مثل ادارات یا موسسات بزرگ) یا استفاده در کیس هایی که تهویه مناسبی ندارند، پیشنهاد میشه.

و بقیه کاربران میتونند از سری Black استفاده کنند.

فکر کنم شما جزء "بقیه کاربران" باشید!

سپاس :1. (23):

reza76622201
29-12-09, 08:17

هيچ مشکلي نداره. بنده 1.5 ساله که دارم باهاش کار مي کنم. خبالتون راحت باشه. کمپاني وسترن ديحجيتال هارد مشکل دار بيرون نميده اينو مطمئن باشيد. اما طبيعيه که سري Black که سرعتش بالاتره گرونتر هم هست. اما به نظر من واسه کارهاي معمولي سرعتش خوبه و پول زيادي نديد.

:11():

mohammad1985
29-12-09, 11:45
همین سری گرین هم سرعتش همچین کم نیستا ! درضمن خرید یه هارد 500 اینقدر وسواس نداره ! تایپک به 11 صفحه رسید .

AMD>INTEL
29-12-09, 13:02
توضیح سایت وسترن که مهراد عزیز نوشت کامله بستگی به نوع کاربریتون داره ولی سری بلک هم بازده خوبی دارد و هم از نظر مکانیکال عالی هست .

bill geits
29-12-09, 15:38
من پست ها رو با دقت می خونم مهراد جان
من این طور جمع بندی می کنم :
هارد های وسترن سری سبز هیچ مشکلی ندارن منتها با اندازه سری بلک سرعت ندارند. خب قیمتشون هم کمتره . البته نسبت به هم قیمتهاشون سرعت خوبی دارن . این تست رو وقتی که تازه سیستم رو بستم از هارد گرفتم :
استدلال من برای اینکه این هارد هیچ مشکلی برای مصارف خانگی و عادی ( حتی برای کسانی که دنبال مصرف کمتر نیستن ) نداره اینه که الان توی بازار همه هارد 500 رو توی رنج 50 انتظار دارن بخرن و بین برندهای مختلف انتخاب می کنن . هزاران هارد وسترن در روز داره فروخته می شه که از سری سبز وسترن هستن . خب اگه این قضیه وجود داشته باشه که این هارد ها بعد از مدتی دچار ایراد بشن الان کلی هارد برگشتی وسترن تو بازار بود و حتی اگه بازم مشتری برای این هارد ها بود خود فروشنده ها حاضر به فروش نمی شدن ( به علت برگشت خوردن هارد بعد از مدتی ) . این هارد ها به نظر من کاملا سالم هستن . امیدوارم استدلالم اشتباه نباشه .

nima_hl
29-12-09, 16:06
من پست ها رو با دقت می خونم مهراد جان
من این طور جمع بندی می کنم :
هارد های وسترن سری سبز هیچ مشکلی ندارن منتها با اندازه سری بلک سرعت ندارند. خب قیمتشون هم کمتره . البته نسبت به هم قیمتهاشون سرعت خوبی دارن . این تست رو وقتی که تازه سیستم رو بستم از هارد گرفتم :
استدلال من برای اینکه این هارد هیچ مشکلی برای مصارف خانگی و عادی ( حتی برای کسانی که دنبال مصرف کمتر نیستن ) نداره اینه که الان توی بازار همه هارد 500 رو توی رنج 50 انتظار دارن بخرن و بین برندهای مختلف انتخاب می کنن . هزاران هارد وسترن در روز داره فروخته می شه که از سری سبز وسترن هستن . خب اگه این قضیه وجود داشته باشه که این هارد ها بعد از مدتی دچار ایراد بشن الان کلی هارد برگشتی وسترن تو بازار بود و حتی اگه بازم مشتری برای این هارد ها بود خود فروشنده ها حاضر به فروش نمی شدن ( به علت برگشت خوردن هارد بعد از مدتی ) . این هارد ها به نظر من کاملا سالم هستن . امیدوارم استدلالم اشتباه نباشه .

سلام

بعداز ظهر با شرکت سازگار تماس گرفتم که در خصوص این مطلب بتونم مستند صحبت کنم

متاسفانه آقای مهندس مقدم که میتونند فید بک این قضیه از بازار رو تائید یا تکذیب کنند در جلسه بودند و الان هم که باز تماس گرفتم ایشون هنوز از جلسه نیامده بودند و قرار شد فردا صبح مجددا تماس بگیرم

البته دوستان دیگه در بخش فروش هم صحبتهای منو بابت مشکل دار بودن و مرجوع شدن این سری هارد تائید نکردند

آمار خرابی من از این هاردها ۹ عدد از ۲۰ عدد در کمتر از ۳ ماه بود که این یک آمار خیلی بدیه

الان که سایت وسترن دیجیتال رو دقیق چک کردن inellipark از روی تمام محصولات سری گیرین برداشته شده

از طرفی هارد شما با ۳۲ مگ بافر اون هاردی نیست که من باهاش مشکل داشتم

هاردهای مشکل دار سری WD5000AACS با 16 مگ بافر بودند که در اون زمان شرکت سازگار فقط از همین مدل وارد کرده بود

شما لطفا بفرمائید این هارد شما که ظاهرا هارد بسیار خوبی هم هست آیا گارانتی سازگار هستش یا شرکت دیگه‌ای اقدام به وارد کردن اون کرده ؟

top1tip
29-12-09, 20:19
دوستان قیمت هارد سامسونگ f1 , f3 رو بدید اگر f3 رو می دونید کجا میشه گیر آورد بگید

bill geits
29-12-09, 23:23
آره نیما جان هارد پرسرعتیه و به خاطر همین 32 مگ بافر بودنش 4 5 تومن بیشتر خریدمش . تازه اون تست رو این طوری نبوده که 10 بار تست بگیرم بهترینش رو بذارم . یه بار تست گرفتم و سیو کردم. در مورد گارانتی فکر کنم ( مطمئن نیستم ) ویستا باشه . اگه اشتباه کرده بودم میام اینجا پست می زنم . یه سوال ؟ سرعت این هارد من در مقایسه با f3 با 16 مگ بافر چطوره ؟ چون هم قیمتن تقریبا مقایسه خوب و به جائیه .

nima_hl
29-12-09, 23:41
آره نیما جان هارد پرسرعتیه و به خاطر همین 32 مگ بافر بودنش 4 5 تومن بیشتر خریدمش . تازه اون تست رو این طوری نبوده که 10 بار تست بگیرم بهترینش رو بذارم . یه بار تست گرفتم و سیو کردم. در مورد گارانتی فکر کنم ( مطمئن نیستم ) ویستا باشه . اگه اشتباه کرده بودم میام اینجا پست می زنم . یه سوال ؟ سرعت این هارد من در مقایسه با f3 با 16 مگ بافر چطوره ؟ چون هم قیمتن تقریبا مقایسه خوب و به جائیه .

تقریبا پیش اون سوسکه :lol:

این تست رو حمید گرامی تو تاپیک زیر گرفتن

reza76622201
30-12-09, 07:31
آقا نيما لطفا واسه فرمايشتون که فرموديد روي هاردهاي سري Green وسترن inellipark هست و اينکه کمپاني وسترن اعتراف کرده که اين تکنولوژي مشکل دار هست و به همين دليل از روي هاردهاش برداشته مدرک ارائه بديد. ممنون ميشم. :give_rose:

reza76622201
30-12-09, 08:56
تقریبا پیش اون سوسکه :lol:

این تست رو حمید گرامی تو تاپیک زیر گرفتن

نيما جان(قابل توجه جناب Bill Geits) اينم lnv; مقايسه بين Samsung SpinPoint F3 و WD Green در خواندن اطلاعات:

Only the registered members can see the link[3016]=on&prod[2373]=on

مقايسه در نوشتن اطلاعات :

اولا قيمت SpinPoint F3 خيلي بالاتره(شما قيمت چند داريد). دوما به نظر بنده تفاوت اونقدر ها هم فاحش نيست عزيز که بشه بگي سوسکش کرده.
بازم تاکيد مي کنم هاردهاي WD Green عالين و هيچ مشکلي در کار ندارند(سايت تامز هم هاردديسکي که چنين عيب اساسي بنا به گفته شما داشته باشه رو در تستهاش نمياره)
با تقديم احترام.

bill geits
30-12-09, 21:41
رضا جان تو این لینکی که دادی هارد دوم از بالا هارد دوستمون حمیده ؟
بعد من هاردمو پیدا نکردم . البته یه هارد 300 با 32 مگ بافر وسترن بود اما 500 گرین 32 مگ بافر ندیدم .

reza76622201
31-12-09, 07:35
رضا جان تو این لینکی که دادی هارد دوم از بالا هارد دوستمون حمیده ؟
بعد من هاردمو پیدا نکردم . البته یه هارد 300 با 32 مگ بافر وسترن بود اما 500 گرین 32 مگ بافر ندیدم .

عزيزم پيشنهاد مي کنم به سايت Only the registered members can see the link در قسمت Chart و گزينه Hard disk 2009 بري و خودت تستها رو ببيني و نتيجه گيري کني. ضمنا در دو مدل کاملا يکسان که فقط حجم هارد ديسک فرق کنه سرعتها تقريبا برابره. :11():

mohsen_star
05-01-10, 14:46
دوستان من تصمیم خرید هارد 500 دارم
رقابت هم اینجور که معلومه بین F3 سامی با وسترن بلک هست
الان قیمت ایندو رو از دوستان داره؟جناب بیل گیس(بابا خیلی مایه داری بزنم به تخته)این وسترن سبز راضی هستین
اگه وسترن بلک و یا f3 سامی نبود همین 500گرین وسترن به نظر دوستان خوبه؟
برای ذخیره فیلم و شو از ماهواره باید حدود بافر چند باشه خوبه (الکی پول حروم نکنیم)

AMD>INTEL
05-01-10, 14:59
برای آرشیو فیلم و کارعادی وسترن گرین انتخاب خوبیه

mohsen_star
05-01-10, 15:02
این رو میخوام بخرم
خوبه؟قیمتش بالا نیست؟

AMD>INTEL
05-01-10, 15:07
هارد رو حضوری بگیر . ابدا پستی نگیر که فقط دردسره . از 10 تا هاردی که با پست فرستاده میشه 3 تا 4 تاش ضربه میخوره .

mohsen_star
05-01-10, 15:11
نه حضوری میگیرم
فقط تاییده خوده جنسه؟

AMD>INTEL
05-01-10, 15:33
اطلاعات مشخصی نداشت .

mohsen_star
05-01-10, 15:43
امید خان اینها نوشته براش:
7200 RPM # 32 MB buffer # SATA 3.0 G # دو سال گارانتي سازگار
(Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
05-01-10, 15:46
مدلش رو ننوشته ولی باید گرین باشه . مناسبه ولی قیمتش بالاست .

bill geits
05-01-10, 16:39
محسن جان من از هاردم راضیم . بسیار کم صداست و به نظر می رسه دمای خوبی هم داره . البته چون هارد های رقیب اینو بررسی نکردم نمی تونم بگم از اونا بهتره . ( دلم نمی خواد مثه اکثر ایرانی ها باشم که هرچی خودشون دارن میگن بهتره ) . به نظر من f3 سامسونگ رو بگیر البته اگه زیر 55 تومن میدن . نظر من اینه که بلک وسترن نمی ارزه . شما 20 تومن بخوای بیشتر واسه هارد هزینه کنی فک کنم رو سی پی یو بذاری بیشتر برد کنی . تو همین فروم f3 سام رو 53 میدادن . نمی دونم هنوزم هست یا نه . ضمنا این لینک که گذاشتی قیمتش بالاست. البته سایت فافا قیمتاش خوبه اما اینو داره گرون میده . اینو ببین :
البته فک کنم 16 مگ بافر و سبز باشه . ( گرچه هیچ کدوم رو ذکر نکرده )

mohsen_star
05-01-10, 21:03
دوستان لینک فروشنده ی دیگه ای سراغ ندارین؟
این فافا قیمتهاش نسبت به 2سال پیش واقعا داره گرونتر میفروشه نسبت به بقیه جاها

bill geits
05-01-10, 22:05
اون لینک قبلی چش بود که دنبال یه فروشنده دیگه می گردی ؟
این دو تا هم خوبه :
Only the registered members can see the link%20intel

mohsen_star
05-01-10, 22:17
گفتیم شاید مناسبتر هم پیدا شد

AMD>INTEL
05-01-10, 23:14
زياد روش حساس نباش

reza76622201
06-01-10, 07:08
به نظر من بهترين انتخاب Western Digital 500GB Caviar Green 32MB buffer Sata III هست با قيمت حدودي 58000 تومان.
الان ديگه هاردهاي Sata III به بازار اومدن. اما اگر بورد شما Sata II يا Sata I هم باشد با اين بورد هيچ مشکلي نخواهيد داشت.
سوالي بود در خدمتم.

mohsen_star
06-01-10, 08:38
یعنی مین بردی(مثلا کماندو ایسوس) که ساتا ساپورت کنه میتونه ساتا 2و3 رو هم ساپورت کنه؟

AMD>INTEL
06-01-10, 08:41
تو سایت اسوس رو باید ببینید . ساتا 2 رو ساپورت میکنه ولی ساتا 3 بردهای جدید هم بواسط چیپ مارول یا ... که نصب میشه روی بردها قابل پشتیبانی هست .

reza76622201
06-01-10, 08:50
یعنی مین بردی(مثلا کماندو ایسوس) که ساتا ساپورت کنه میتونه ساتا 2و3 رو هم ساپورت کنه؟

دوست عزيز. همونطور که خدمتتون عرض کردم مادربوردتون هر چي باشه اگر پورت ساتا داشته باتشه هم هاردديسک ساتا 1 و ساتا 2 و هم ساتا 3 بهش وصل ميشه. و بدون مشکل کار مي کنه. اما مثلا اگر مادربورد شما ساتا 2 حداکثر ساپورت کنه و شما هارد ساتا 3 بهش وصل کنيد هارد با سرعت ساتا 2 مجبوره کار کنه. اما هيچ مشکلي بوحجود نمياد. در حال حاضر چيپ پي 55 اي هستش که ساتا 3 و يو اس بي 3 ساپورته که قيمتشم گرونه. اما خريد هارد ساتا 3 واسه هر برودي که ساتا داشته باشه مشکلي ايجاد نخواهد کرد و بنده خريد همون هاردي رو که گفتم پيشنهاد مي کنم. سوالي بود در خدمتم

bill geits
06-01-10, 13:20
رضا جان از اون جایی که همه ما مادربردمون حداکثر ساتا 2 رو ساپورت می کنه و به گفته خود شما هارد ساتا 3 روی مادربرد ما با سرعت ساتا 2 کار می کنه ، پس چرا توصیه می کنید هارد ساتا 3 بخریم ؟ بعد دوستان لینک بنچ مارکی از این هاردهای ساتا 3 دارن بذارن ؟ خصوصا وسترن گرین 32 مگی ساتا 3 .

reza76622201
16-01-10, 12:44
رضا جان از اون جایی که همه ما مادربردمون حداکثر ساتا 2 رو ساپورت می کنه و به گفته خود شما هارد ساتا 3 روی مادربرد ما با سرعت ساتا 2 کار می کنه ، پس چرا توصیه می کنید هارد ساتا 3 بخریم ؟ بعد دوستان لینک بنچ مارکی از این هاردهای ساتا 3 دارن بذارن ؟ خصوصا وسترن گرین 32 مگی ساتا 3 .

عزيزم. اختلاف قيمت Sata II و Sata III در حدود 2000 تومانه و آينده Sat III بهتره از Sata II. اينم دليلش.
الان برترين انتخاب خريد هاردديسک:
Western Digital 500GB Caviar Black Sata III قيمت 68000 تومان.
واقعا عاليه.

nima_hl
16-01-10, 12:56
عزيزم. اختلاف قيمت Sata II و Sata III در حدود 2000 تومانه و آينده Sat III بهتره از Sata II. اينم دليلش.
واقعا عاليه.

رضا جان

این هارد رو تو بازار کسی نداره

توی سایت خود وسترن هم یه همچین محصولی وجود نداره

میشه لینکی از این هارد قرار بدی ؟

reza76622201
16-01-10, 13:13
نيما جان. عزيز دلم. من هفته گذشته تا چهارشنبه کامل تهران بودم. چهارشنبه توي مجتمع کامپيوتر ايران طبقه دوم اين هاردديسک توي ويترين 3 مغازه بود. قيمت گرفتم از 68000 تومان تا 70000 تومان.
به اين نشانه که طلوع رايانه متروکه شده بود. البته اينکه Sata III بود يا نه شک دارم که خيليم مهم نيست و مشکلي ايجاد نمي کنه.( اما نگارش Green اين هاردديسک توي بازار Sata III هست. شيراز واسه فروش هم گير مياد.)
شما تشريف ببريد اونجا دارن. مگر اينکه چهارشنبه تا بحال همش فروش رفته باشه.
آره توي ويترينشون گذاشتن. قيمتشو هم حضوري ازشون گرفتم.
ضمنا قيمت مادربورد GA P55A-UD3 رو هم 174000 تومان گرفتم که اينم برام جالب بود.
شما مطمئن باشيد نيما جان.

AMD>INTEL
16-01-10, 13:25
کاش رضا جان اگر چنین قطعاتی که جدیدا تو بازار ایران اومدن رو عکسی ازشون میگرفتی این مدرک خوبی میشه تا دوستان مطمئن بشن این قطعه واقعا تو بازار موجود هست یا خیر

bill geits
16-01-10, 13:40
واقعا عاليه.

ببخشید . اما من فکر می کنم هارد f3 سامسونگ حتی با وجود ساتا 2 بودن خریدش به صرف تره . قیمتش خیلی کمتره . حدود 15 تومن

nima_hl
16-01-10, 14:29
نيما جان. عزيز دلم. من هفته گذشته تا چهارشنبه کامل تهران بودم. چهارشنبه توي مجتمع کامپيوتر ايران طبقه دوم اين هاردديسک توي ويترين 3 مغازه بود. قيمت گرفتم از 68000 تومان تا 70000 تومان.
به اين نشانه که طلوع رايانه متروکه شده بود. البته اينکه Sata III بود يا نه شک دارم که خيليم مهم نيست و مشکلي ايجاد نمي کنه.( اما نگارش Green اين هاردديسک توي بازار Sata III هست. شيراز واسه فروش هم گير مياد.)

عزیز جان اون هارد که دیدید sata 2 هستش

در حال حاضر نصب کنترلل sata 3 روی هاردها مانند این میمونه که پراید بدن تو بازار که کیلومترش به جای 200 تا 600 کیلومتر در ساعت رو نشون بده :lol:

در مورد سری گرین هم که فرمودید شیراز هست نباید شرکت وسترن تو سایتش زده باشه ؟

Surpriser
16-01-10, 18:29
سلام دوستان.یه سوالی داشتم.الان که مادربردم ساتا 2 رو پشتیبانی میکنه اگر ساتا 3 بگیرم به هیچ مشکلی بر نخواهم خورد و مادربرد هارد رو ساتا 2 دیتکت میکنه؟ بعد یه سوال دیگه به نظر شما کار خوبیه که 2 تا 250 بگیرم و با هم رید کنم؟

nima_hl
16-01-10, 18:37
سلام دوستان.یه سوالی داشتم.الان که مادربردم ساتا 2 رو پشتیبانی میکنه اگر ساتا 3 بگیرم به مشکلی بر نخواهم خورد؟

سلام

هنوز هارد sata 3 وارد بازار نشده که شما بخواهید نگران این موضوع باشید :give_rose:

am2
16-01-10, 22:02

رضا جان میشه یه لینک از هارد ساتا 3 بدی
از هر نگارشی شد عیبی نداره
ممنون
اینم محصولات سری بلک

am2
16-01-10, 22:19
سلام

هنوز هارد sata 3 وارد بازار نشده که شما بخواهید نگران این موضوع باشید :give_rose:

تائید میشه
اونی هم که آقا رضا دیدن ساتا2 هست
به قیمت 67 تا 70 تو بازار فروخته میشه

reza76622201
17-01-10, 07:07
چشم بنده يه تحقيق کامل انجام مي دم. چون يکي از فروشگاههاي معتبر اينو بهم گفت. شايدم مي خواسته بازار گرمي کنه. مطمئن باشيدواقعيتشو در ميارم و به همه اطلاع مي دم. ممنون که اين مطلب رو گفتيد

Khornaf
17-01-10, 15:03
سلام به همه
دوستان قصد خرید هارد WD بلک و دارم 500gb یا شاید 1tb بستگی به قیمت داره . میخواستم ببینم از کجا در تهران میشه خوش قیمت تهیه کرد . اگر امکان دادن مشخصات فروشنده در تایپیک نبود لطفا برام پ خ کنید .
ممنون:yes:

am2
17-01-10, 20:48
من کمترین قیمتی که تونستم بخرم 110 بوده

reza76622201
18-01-10, 08:18
از مجتمع کامپيوتر ايران مي تنويد تهيه کنيد. در حال حاضر قيمت 500 گيگش 68000 تومان و يک ترا بايتش هم حدود 110000 تومانه. به نظر بنده هم بهترين انتخاب يکي از همين دو مدله.

Hamid2547
18-01-10, 10:59
نيما جان(قابل توجه جناب Bill Geits) اينم lnv; مقايسه بين Samsung SpinPoint F3 و WD Green در خواندن اطلاعات:

مقايسه در نوشتن اطلاعات :

اولا قيمت SpinPoint F3 خيلي بالاتره(شما قيمت چند داريد). دوما به نظر بنده تفاوت اونقدر ها هم فاحش نيست عزيز که بشه بگي سوسکش کرده.
بازم تاکيد مي کنم هاردهاي WD Green عالين و هيچ مشکلي در کار ندارند(سايت تامز هم هاردديسکي که چنين عيب اساسي بنا به گفته شما داشته باشه رو در تستهاش نمياره)
با تقديم احترام.
اول اینکه داشتم پست ها رو مطالعه میکردم دیدم زیاد سخت میگرید تیک ایت ایزی:lol:من هارد سامسونگ اف تری رو 54 خریدم،از لحاظ سرعت خیلی خوب بود ولی هارد لرزش زیادی داشت البته شاید به خاطر کیس زاغارت من باشه،لرزشش یه طورایی زیاد و رو اعصاب بود البته شاید من خیلی حساسم:1. (27):

reza76622201
18-01-10, 11:17
دوست عزيز. اميدوارم که بتونيد يه هارد وسترن ديجيتال رو هم ببينيد(حتي از نظر کيفيت و طراحي ساخت) و هم تجربه کنيد و در دراز مدت دوام و تغيير کيفيت رو مقايسه کنيد. اون موقع شايد نظرتون کاملا عوض بشه.
البته هاردهاي سامسونگ هم خوبه.

Hamid2547
18-01-10, 11:22
دوست عزيز. اميدوارم که بتونيد يه هارد وسترن ديجيتال رو هم ببينيد(حتي از نظر کيفيت و طراحي ساخت) و هم تجربه کنيد و در دراز مدت دوام و تغيير کيفيت رو مقايسه کنيد. اون موقع شايد نظرتون کاملا عوض بشه.
البته هاردهاي سامسونگ هم خوبه.
من وسترن دیجیتال هم دارم،ویندوزم الان روی وسترن دیجیتاله،طرفدار هیچ برند خاصی هم نیستم،هر چیزی یه کاربردی داره،مثلا من سیگیت یه ترا رو برای ارشیو و ذخیره ی فایل های خرکی گرفتم،وسترن رو برای ویندوز و کارهای روزمره و سامسونگ رو برای کارهایی که به سرعت بالا نیاز هست،البته هر کودوم از اینها ممکنه در موارد دیگه هم به خوبی کار کنه:lol:

reza76622201
18-01-10, 11:38
خوب دوستان عزيز بالاخص آقا نيما. يکي از شرکتهاي شيراز که بنده اصلا قبولشم ندارم(شهر کامپيوتر فافا) مسئولش توي سمينار ديدم و بهم گفته بود که Sata 3 دارن. من به سبب اعتبار ايشون اعتماد کردم و .... .
اما پس از گوشزد شما عزيزان و چک کردن متوجه شدم اين هاردديسک هنوز توليد نشده و حتي توي سايتش معرفي نشده!!!
پس به سراغ طرف رفتم و اونو جلوي تمام همکارانش زير سوال بردم و ....
به هر حال از دوستان ممنونم که با دقت مطالب رو دنبال مي کنن و پوزش مي خوام.

feryfrt
18-01-10, 15:03
من Western External دارم راضیم
ولی اینارو تو بعضی جاها دیدم

Hitachi
Adata

AMD>INTEL
18-01-10, 15:16
adata اکسترناله

am2
18-01-10, 16:58
اول اینکه داشتم پست ها رو مطالعه میکردم دیدم زیاد سخت میگرید تیک ایت ایزی:lol:من هارد سامسونگ اف تری رو 54 خریدم،از لحاظ سرعت خیلی خوب بود ولی هارد لرزش زیادی داشت البته شاید به خاطر کیس زاغارت من باشه،لرزشش یه طورایی زیاد و رو اعصاب بود البته شاید من خیلی حساسم:1. (27):

f3 سامسونگ عالیه
و تو کیس هائی که ورقشون نازکه و یا محل قرار گرفتن هارد محکم نباشه صدا میده

Hamid2547
18-01-10, 17:03
f3 سامسونگ عالیه
و تو کیس هائی که ورقشون نازکه و یا محل قرار گرفتن هارد محکم نباشه صدا میده
خیلی ها این مشکل رو باهاش دارند،اینجا رو یه نگاهی بنداز کلی فحش خورده:
من با هاردهای دیگه مشکلی ندارم ولی خدایی این دیگه خیلی میلرزه:lol:

am2
18-01-10, 17:04
خوب دوستان عزيز بالاخص آقا نيما. يکي از شرکتهاي شيراز که بنده اصلا قبولشم ندارم(شهر کامپيوتر فافا) مسئولش توي سمينار ديدم و بهم گفته بود که Sata 3 دارن. من به سبب اعتبار ايشون اعتماد کردم و .... .
اما پس از گوشزد شما عزيزان و چک کردن متوجه شدم اين هاردديسک هنوز توليد نشده و حتي توي سايتش معرفي نشده!!!
پس به سراغ طرف رفتم و اونو جلوي تمام همکارانش زير سوال بردم و ....
به هر حال از دوستان ممنونم که با دقت مطالب رو دنبال مي کنن و پوزش مي خوام.

رضای عزیز Seagate فقط 2 ترا رو تولید کرده اینم لینک

reza76622201
19-01-10, 11:03
رضای عزیز Seagate فقط 2 ترا رو تولید کرده اینم لینک

ممنونم ازتون. خيلي جالب بود. تا ببينيم کي به ايران مي رسه و وسترن و سامسونگ هم کي مي خوان دست به کار بشن؟
بازم ممنون. :11():

Surpriser
29-03-10, 18:50
سلام دوستان.یه سوالی داشتم.فرق سری سبز و آبی هاردهای وسترن چیه؟ میخوام یه 500 گیگ بخرم.به نظرتون سبز بگیرم یا آبی؟ استفادم از هارد زیاده چون بعضی شبها میزارم تا صبح فایل دانلود میشه.
با تشکر

nima_hl
29-03-10, 19:25
سلام دوستان.یه سوالی داشتم.فرق سری سبز و آبی هاردهای وسترن چیه؟ میخوام یه 500 گیگ بخرم.به نظرتون سبز بگیرم یا آبی؟ استفادم از هارد زیاده چون بعضی شبها میزارم تا صبح فایل دانلود میشه.
با تشکر

تفاوت این دو هارد در تکنولوژی اینتلی پاور در سری گرین هستش که باعث کم شدن مصرف برق میشه

برای استفاده شما پیشنهاد میکنم یا از سری وسترن بلک استفاده کنید یا از برند سیگیت یا سامسونگ ولی اگر بین این دو مدل میخواهید یکی رو انتخاب کنید سری آبی بهتره