PDA

مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن LED بلوتوث و وایرلس در لپ تاپ های دل

rezaaghili
02-12-09, 21:10
سلام به همه دوستان
روشن نشدن LED بلوتوث و وایرلس در لپ تاپ های دل علتش رو کسی میدونه؟
چون بلوتوث دیگه نصب نمیشه البته توی setup بلوتوث فعاله
کسی میدونه چطور میشه حل کرد؟
با اپدیت بتیوس یا ؟

vb_m
03-12-09, 12:23
بفرستی گارانتی راحترین راهه
این سونی و دل نمیدونم چرا اینقدر دارن لپ تاپ های خیلی ببخشید آشغال تولید میکنن !

Ardalan
03-12-09, 16:50
کنار لپ تاپ یه دکمه ای هست که باید اونو بزنید تا بلوتوث روشن بشه

rezaaghili
03-12-09, 18:28
سونی که نه ولی دل موافقم اشغال شده
نه از دکمه نیست هم دکمه روشنه هم که توی برقه(برق ac) برای نصب بلوتوث لازمه و هم اینکه توی بایوس فعاله
من خودم فروشنده هستم میره گارانتی درست میکنند ولی تمام لپ تاپ های دل جدید که نو میفروشیم همین مشکلو دارند
میخام بدونم کسی میدونه راهنمایی کنه؟
گفتم شاید با اپدیت بایوس حل بشه

ashkan323
10-01-10, 02:26
دوستان خواهشا مشکل رو گردن دل نندارید چون من خیلی وقته مشتریشم و تاحالام کاملا ازش راضی بودم. کلا لپتاپ های دل بعضی وقتا آپشنهایی برای بعضی خصوصیاتشون دارن و بعضی وقتا پکهایی برای بعضی مشکلات ارایه میکنن.من هم این مشکل رو داشتم اما حل شد. چاره ش یه فایل چند کیلوبایتیه واسه شناسوندن بلوتوث به لپتاپ که تو سایت دل هم هست.الانم هیچ مشکلی ندارم.نه تو xp و نه ویستا و سون.

N@VID
10-01-10, 08:02
سلام :

من هم موافقم ، اشکال از سازنده نیست !
چرا که من هم 1310 دارم و تا حالا مشکلی از بابت بلوتوث یا وایرلسش نداشتم ...
سون هم نصب کردم و وب کم کار نمی کرد که بعد از وارد شدن به قسمت Windows Update در منوی استارت و
چک کردن فایل آپ دیت برای ویندوز ، درایور وب کم و وایرلس نیز در قسمت آپ دیت قرار داشت و براحتی پس از آپ
دیت ویندوز ، کار کرد ...

AMD>INTEL
10-01-10, 09:15
بعضی وقتها با اپدیت بایوس حل میشه . حتما امتحان کنید .

rezaaghili
10-01-10, 13:27
اپدیت بایوس لپتاپ کار خاصی میخاد؟
یا مثل pc هستش

N@VID
10-01-10, 13:36
سلام :

مدلش رو بفرمایید تا فایل آپ دیتش رو بزارم ...

AMD>INTEL
10-01-10, 13:44
باید سرویس تگش رو بزنی تو سایت dell کانفیگش پیدا کنی . بایوسش رو بگیری . سرویس تگ زیر لپتاپ نوشته

N@VID
10-01-10, 20:27
سلام :

مدلش رو به ترتیب انتخاب کنید ...

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مثلا بایوس 1310 :

Only the registered members can see the link

iraj_astara
13-01-10, 14:04
سلام
خیر، دوست عزیز به هیچکدوم از این چیزایی که دوستان گفتن ربطی نداره ، به بایوس هم بیخودی دست نزنید:yes:
چیپست وایرلس نوت بوک های دل ، اکثرا دل هست یا اینتل ، که این مشکل ها روی چیپست دل هستش متاسفانه.
من خیلی تحقیق کردم ولی نتونستم راه بندازم:whistle: با این راهی که میگم چراغ روشن میشه
1.درایور کارت وایرلس رو از uninstall ویندوز پاک کنید سیستم رو ریست کنید
2. سیستم که بالا اومد پیغامی مبنی بر اینکه دیوایس جدید باید نصب بشه ظاهر میشه ، اگه به DEVICE MANAGER برید 3 تا آیکون علامت سوال Bluetooth میاد که اونا رو delete کنید و 1 یه آیکون دیگه میمونه که به صورت دستی آدرس درایور رو بدید تا نصب بشه ( حتما از این روش نصب کنید نه از اتوران)
سیستم رو رسیت کنید ، میبینید که چراغ روشن میشه
ولی
1. اگه دقت کرده باشید قبل اینکه کار اول یعنی پاک کردن درایور رو انجام داده باشید در کنترل پنل آیکون وایرلس موجوده ، ولی بعد اینکه به این روشی که گفتم نصب کنید این آیکون پاک میشه و نمیشه به تنظیمات وایرلس دسترسی داشت، اگر هم روش نصب کنید میشه مثل اول ، کارنمیکنه
من درایور جدیدش رو هم گرفتم ولی نشد
و جایی هم خوندم اگر تنظیمات اعداد رو از فارسی به انگلیسی ببرید درست میشه که دیدم بعشی ها جواب گرفتن ، ولی نمیدونم چه ربطی داره
جای دیگه که به دل ایمیل زده بودند هم خوندم که نوشته بود ویندوز عوض کردم درست شد و از این چیزا واسه بعضی ها هم درست نشد
در هر صورت این تئوری کار

rezaaghili
13-01-10, 14:53
مرسی جالب بود تست میکنم نتیجشو بهت میدم

MicroSystem
13-01-10, 20:23
سلام
خیر، دوست عزیز به هیچکدوم از این چیزایی که دوستان گفتن ربطی نداره ، به بایوس هم بیخودی دست نزنید:yes:
چیپست وایرلس نوت بوک های دل ، اکثرا دل هست یا اینتل ، که این مشکل ها روی چیپست دل هستش متاسفانه.
من خیلی تحقیق کردم ولی نتونستم راه بندازم:whistle: با این راهی که میگم چراغ روشن میشه
1.درایور کارت وایرلس رو از uninstall ویندوز پاک کنید سیستم رو ریست کنید
2. سیستم که بالا اومد پیغامی مبنی بر اینکه دیوایس جدید باید نصب بشه ظاهر میشه ، اگه به DEVICE MANAGER برید 3 تا آیکون علامت سوال Bluetooth میاد که اونا رو delete کنید و 1 یه آیکون دیگه میمونه که به صورت دستی آدرس درایور رو بدید تا نصب بشه ( حتما از این روش نصب کنید نه از اتوران)
سیستم رو رسیت کنید ، میبینید که چراغ روشن میشه
ولی
1. اگه دقت کرده باشید قبل اینکه کار اول یعنی پاک کردن درایور رو انجام داده باشید در کنترل پنل آیکون وایرلس موجوده ، ولی بعد اینکه به این روشی که گفتم نصب کنید این آیکون پاک میشه و نمیشه به تنظیمات وایرلس دسترسی داشت، اگر هم روش نصب کنید میشه مثل اول ، کارنمیکنه
من درایور جدیدش رو هم گرفتم ولی نشد
و جایی هم خوندم اگر تنظیمات اعداد رو از فارسی به انگلیسی ببرید درست میشه که دیدم بعشی ها جواب گرفتن ، ولی نمیدونم چه ربطی داره
جای دیگه که به دل ایمیل زده بودند هم خوندم که نوشته بود ویندوز عوض کردم درست شد و از این چیزا واسه بعضی ها هم درست نشد
در هر صورت این تئوری کار
واسه 1520 برادر من هم همين مشكل واسش پيش آمد
ويندوز هم عوض كرد درست نشد
آخرش برد گارانتي

N@VID
15-01-10, 11:53
سلام :

مشکل خیلی ساده تر از اونی هست که فکر می کنید !!!
فقط کافی است زبان ویندوز رو از حالت فارسی به انگلیسی تغییر بدهید ...
یعنی در کنترل پنل زبان رو که فارسی با پرشین گذاشتید را به انگلیسی تغییر بدهید ...
درست خواهد شد صد در صد !!!
من امتحان کردم و جواب داد ...
این مشکل برای لپ تاپ های دل که از مالزی وارد می شوند پیش می آید ! :1. (23):

AMD>INTEL
15-01-10, 15:57
من با اپ دیت بایوس روی چند مدل به نتیجه رسیدم /. 1015 و 1018 و ...

N@VID
15-01-10, 16:13
سلام :

فکر می کنم این مشکل فقط برای سری وسترو 1510 و 1310 می باشد !
من خودم به شخصه هر کاری که به ذهنم می رسید رو تست کردم ولی نتیجه نگرفتم ...
دست آخر زبان ویندوز رو به انگلیسی و کشور رو روی انگلیس قرار دادم و رستارت کردم ، پس از
بالا آمدن سیستم چراغ وایرلس روشن شد ... البته چراغ بلوتوث روشن بود ولی وایرلس نه .
در حال حاضر نیز براحتی با لپ تاپ از طریق وایرلس به اینترنت وصل می شوم ...

این مشکل زبان رو روی شبکه کردن بازی Rainbow Six Vegas 2 تجربه کرده بودم !!!
توی این بازی اگر زبان روی انگلیسی نباشد امکان شبکه کردن وجود ندارد :1. (23):

iraj_astara
17-01-10, 19:15
در هر صورت من هم از طریق نصب ویندوز7 جواب گرفتم ، درست شد

saman6
30-01-10, 11:14
ميشه لطف كنيد بيشتر توضيح بدبد . من dellvostro 1015 دارم ولي نمي تونم از بلوتوثش استفاده كنم. چكار كنم ؟

Pami
30-01-10, 12:28
ميشه لطف كنيد بيشتر توضيح بدبد . من dellvostro 1015 دارم ولي نمي تونم از بلوتوثش استفاده كنم. چكار كنم ؟

چرا نمیتونید استفاده کنید ؟ واضح تر توضیح بدید
مشکل درایور دارید یا اصلا بلوتوث روشن نمیشه ؟

N@VID
30-01-10, 18:02
سلام : شما اگر از ویندوز 7 با قابلیت آپ دیت استفاده می کنید ، می توانید به بخش آپ دیت ویندوز بروید و اجازه اسکن آخرین فایل های ارئه شده برای لپ تاپ و ویندوز رو بدهید تا با درایور جدید نصب شوند ... ببخشید می پرسم شما کلید وایرلس و بلوتوث رو روشن می کنید ؟

pppoe
08-02-10, 18:28
salam man ozve jadid hastam yekii be man am bege chikar konam cherage wireless am roshan she dell 1520 vestro
miciiiiiii

javadshahvand
08-02-10, 18:41
salam man ozve jadid hastam yekii be man am bege chikar konam cherage wireless am roshan she dell 1520 vestro
miciiiiiii
لطفاً فارسی تایپ کنید

باید درایورش رو نصب کنید!

AMD>INTEL
09-02-10, 08:57
درایور اپ دیت شده رو از سایت دل بگیرید . ویندوز هم حتما چک کنید من با ویندوز سرویس پک 3 جواب گرفتم .

N@VID
09-02-10, 17:18
سلام :

بنا بر تجربه 95 درصد لپتاپ های دل مخصوصا سری Vostro ، مشکل درایو ندارند و فقط باید کشور تعیین شده
را تغییر داد ...

به Control Panel بروید و سپس به Region and Language و در تب Location و کادر Current location کشور United Kingdom (انگلستان) را انتخاب کنید و OK کنید و سپس سیستم را ریست کنید ...
کلید وایرلس و بلوتوث را روشن کنید ، به محض بالا آمدن ویندوز چراخ وایرلس روشن شده و از این به بعد کار می کند !

r_22009
12-02-10, 19:01
معمولا این مشکل با پاک کردن درایور وایرلس دل و نصب مجدد اون حل می شه. ازینجا می تونین درایورو دانلود کنین

a_gh772
30-03-10, 20:48
سلام :

بنا بر تجربه 95 درصد لپتاپ های دل مخصوصا سری Vostro ، مشکل درایو ندارند و فقط باید کشور تعیین شده
را تغییر داد ...

به Control Panel بروید و سپس به Region and Language و در تب Location و کادر Current location کشور United Kingdom (انگلستان) را انتخاب کنید و OK کنید و سپس سیستم را ریست کنید ...
کلید وایرلس و بلوتوث را روشن کنید ، به محض بالا آمدن ویندوز چراخ وایرلس روشن شده و از این به بعد کار می کند !

سلام واقعا ممنونم
کاملا حق با شما بود
مشکل من کاملا رفع شد
دکمه تشکر کجاست؟

reza76622201
31-03-10, 09:02
سلام به همه دوستان
روشن نشدن LED بلوتوث و وایرلس در لپ تاپ های دل علتش رو کسی میدونه؟
چون بلوتوث دیگه نصب نمیشه البته توی setup بلوتوث فعاله
کسی میدونه چطور میشه حل کرد؟
با اپدیت بتیوس یا ؟

دوست عزيز اين مشکل رو بنده و دوستان هم داشتيم.
کافيست يکبار از داخل Device Manager بلوتوث رو Remove کنيد و سپس بوسيله Add new hardware دوباره نصبش کنيد. مشکلتون کاملا حل ميشه.

pc_hex
20-07-10, 00:23
سلام . نوت بوک های دل یک نرم افزار بنام smart wifi conection دارند. این برنامه وقتی فعال میشه که سوییچ کنار دستگاه رو فعال کنی.
حالا با اجرای نرم افزار میتونی بصورت نرم افزاری خاموش و روشن کنی چراغش هم همونجا درست میشه.از قسمت تنظیمات قابلیت پیدا شدن را فعال کن .

5566
16-12-10, 15:58
شما که از شبکه کردن 2 vgas گفتید میدونید چطور اونو بادو کامپیوتر از طریق lan بازی کرد